Alkmaarsche Courant. ZOMER-OPRUIMIHG DE ROODE VULPENHOUDER B.W.G.LIENESCH Jladiaweuws JeuiSieton Qememtecadm £(uuU enJmn&ouu) 2O°|0 korting. Honderd »i/l en dertigste Jaargang. DINSDAG 4 JULI WIERINGEN. OUDKARSPEL. verlengd tot en met 8 Juli a.s.; No. 156" 1933 Woensdag 5 Juli. Hilversum, 1875 M. (Uitsluitend VARA). 8 Orgelspel Joh. Jong. 8.30 Gramofoon platen. 10.VPRO-morgenwijding. 10.15 Uitz. voor Arb. in de Continubedrijven: VA- RA-K leinorkest o.l.v. Hugo de Groot en Ca- rel Rijken, declamatie. 12.Orgelspel Joh. Jong. 12 15 Concert door „De Notenkra kers", o.l.v. D. Wins. 12.45 Vervolg orgel spel. 1.Vervolg orkestconcert. 1.45 Zen derverzorging. 2.Voor de vrouw. 3. Voor de kinderen. 5.30 De Flierefluiters o- I. v. J. v. d. Horst. 6.15 VARA-Mandoline- Ensemble o.l.v. J. B. Kok. 6.45 Orgelspel C. Steyn. 7.Causerie vanwege het N. V. V. 7 20 Vervolg orgelconcert. 7.40 Causerie C. v. d. Lende. 8.Herh SOS-berichten. 8.02 Vaz Dias en VARA-Varia. 8.15 VARA- orkest o.l.v. Hugo de Groot. 9.Radiotoo neel. 9.30 Vervolg orkestconcert 10.Gra mofoonplaten. 10.30 Vervolg orkestconcert. II.1512.Gramofoonplaten. Huizen, 296 M. (Uitsluitend NCRV). 8. Schriftlezing en meditatie. 8.15 Gramofoon platen. 9.Chr. Meisjeskoor „Buphonia", o.l.v. B. Mooibroek m. m. v. L- de Wilde, piano. 10.-12.— Chr. Nat. Zendingsfeest op „Raaphorst" te Wassenaar. 12.— Gramo- foonmuziek. 12.302.Kwintetconcert o. 1. v. P. v. d. Hurk. 2.10 Harmoniumspel door 5 Duif. 3.Concert door het Delftsche Trio. 4.30 Kinderuur. 5.30 Vervolg Chr. Nat. Zendingsfeest te Wassenaar. 615 Gra mofoonplaten. 6.30 Afgestaan. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Declamatie door Mej. A. Visch. 8.— Gramofoonplaten. 9.— Cause rie door J. v. Noor»vijk. 9.30 Orgelconcert jan Zwart. 10.30 Vaz Dias. 10.40—11.30 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berich.en. 11.05—12.20 Le zing. 12.20 Orgelspel Q. MacLean. 1.05 Western Studio-orkest o.l.v. F. Thomas. 1.50 F. Parsons en zijn oikest 2.35 Gramofoonpl. 3.20 Pianorecital C. Dixon. 3.35 Sted. orkest Bournemouth o.l.v. M. Birch m. m. v. B Kidney, piano. 5.05 Orgelspel R. Dixon. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Fred Hartley's Novelty kwintet m. m. v. S. O'Con- nor, zang. 7 50 „The Daisy Chain", liederen cyclus van L. Lehmann voor 4 zangstemmen en piano. 8.20 „Please ring", revue van E. Longstaffe. 9.20 Berichten. Lezing. 10. BBC-orkest o.l.v. V. HelyHutchinson m. ,m. v. S. Robertson, bas. 11.10 Voordracht. 11.1512.20 Roy Fox en zijn Band. Parijs „Radio-Paris"1724 M. 8.05 en 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Orgelconcert. 1.25, 7.30, 8.20 en 9.05 Gramofoonplaten. 9 30 Radiotooneel. Kalundborg, 1153 M. 12.20—2.20 Con cert uit Rest. „Wivex". 3.20 Gramofoonpl. 3.50—5.50 Omroeporkest o.l.v. L. Gröndahl. 8.20 Radio-strijkorkest o.l.v. Gröndahl. 8.50 ,L$?ing. 9.20—12.20 Dansmuziek voor de jeugd door verschillende bands. Langenberg, 473 M. 6 25, 7.23 en 11.20 Gramofoonplaten. 12.20 Concert. 1.20 Con cert o.l.v. Wolf. 4.50 Concert. 8.25 „lire pas tore", opera van Mozart. Leiding. Anheisser. Muzik. leiding: Kühn. 11.1012.20 Con cert. Rome, 441 M. 9 05 „Dafni", opera van Mulé. Leiding: Mulé. Koorl.: Casolari. Brussel, 338-en 508 M. 12.20 Omroep orkest o.l.v. Walpo:. 1.30 Concert uit Ant werpen. o.l.v. Felleman. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 6.20 Gramofoonplaten. 8.20 Omroepsymphonie-orkest o.l.v. Meulemans 9.20 Vrvolg concert. 10.30 Dansmuziek uit Knocke. 508 M.: 12.20 Orkes'concert o.l.v. Fellemayn. 1.30 Omroeporkest o.l.v. Walpot, m m. v. zangsolisten. 5.20 Radio-Symphonie- orkest o.l.v. Meulemans. 6.35 Gramofoonpl 6 50 Pianorecital. 7.20 Saxofoonrecital. 8 20 Pianorecital. 8.35 Radiotooneel. 9 35 Con cert uit Kurzaal te Ostende. Berichten en daarna: Dansmuziek uit Ostende. Zeesen, 1635 M. 8.25 Ooera „Ily re pas- wre" in twee actes var. Mozart. Leiding: Kühn. 10.40 en 11.05 Berichten. 1120— 12.20 Dansmuziek door Herbert Fröhlich's orkest. - GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Woensdag 5 Juli. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen Lijn 3: Lond. Reg. 10.35—10.50, Daven try 10.50—11.20, Mid. Reg. 12.20—13.05, Lond. Reg. 13.05—13.35, Mid. Reg 13 35— 15.20, Daventry 15.20—24.—. Lijn 4: Langenberg 10.25—17 50, Zeesen 17.50— 24. Geautoriseerde vertaling naar 't Engelsch van Molly Thynne, door A. W. v E v R. 83) Lord Staveley had de hekken op zijn land goed opnieuw laten verven, en een der hekken we? blijkbaar eerst dezen dag voltooid. Toch SSlng Fayre er met volle zwaarte tegen leunen, met het gevolg, dat hij, terwijl hij /erstrooid naar drie koeien en een klein ezeltje keek, er in slaagde zijn jas met een groote kwak helder groene verf te versieren. Hij nam het ongeluk bewonderenswaardig lankmoedig op, sprong op zijn rijwiel en reed snel weg in de richting van Gregg s huis. Daar gekomen ging hij regelrecht naar de garage aan den achterkant van het huis. Hi vond den bediende van den dokter bezig het koperwerk van een kleine twoseater te poet- •en. „Ik weet niet of de dokter thuis is", zei hij vroolijk. „Als hij er is, ga ik dadelijk naar hem toe, om een paar woorden met hem te wisselen. Maar ik ontdekte deze vreeselijke vwfvlek op mijn jas, en ik hoopte, dat je mij De raad vergaderde Vrijdagmiddag 2 uur. Tegenwoordig waren alle leden Voorzitter was burgemeester Kolff. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. Ingekomen waren: van N. H- Klomp bericht van aanneming zijner benoeming tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim; van Ged. Staten bericht van goedkeuring der aangegane kasgeldleeningen en der verordening tot aanwijzing van de takken van dienst; bericht van verdaging der beslissing op de ge- meentebegrooting voor 1933; besluit in ver band staande met de wet financieele verhou ding tusschen rijk en gemeenten; van B. en W. de maandstaten der zeeeras-exploitatie over de maanden April en Mti; in Mei zijn verkocht 1270 pakken; in April niets; versla gen over 1932 van den Vleeschkeurings- dienst, kring Barsingerhom; van de Ver eeniging van Ned. Gemeenten; van de Ge zondheidscommissie te Schagen en van de Algemeene Ned. Ver. voor Vreemdelingen verkeer. Al deze stukken werden voor kennis geving aangenomen. Van de muziekvereeniging „Harmonie" alhier een verzoek om te willen bijdragen in de kosten van aanschaffing van instrumen ten Het advies van B. en W. luidde afwij zend, omdat volgens hun meening vereeni- gingen als „Harmonie'', waarvan er hier meerdere soortgelijke worden aangetroffen, toch in de eerste plaats beoogen aan hun leden een zekere ontspanning te geven en deze dienen, zij het soms met steun der bur gerij, hun uitgaven zelf te dekken. Ook met het oog op andere aanvragen was h i. een beroep op de publieke kas hier niet cp zijn plaats. De heer Oden stelde voor 25 te geven Met de drie stemmen van de S.D.A.P. voor werd dit voorstel verworpen, terwijl het voor stel van B. en W. met 7 tegen 4 stemmen werd goedgekeurd. Aan den heer C Keiizer werd ontheffing van hondenbelasting verleend tot de helft van den aanslag. Aan het kerkbestuur der Ned. herv ge meente te Hippolytushoef c.a. werd een bij drage van 250 verleend in de uitgaven wegens het vergrooten van de begraafplaats te Westerland, noodig geworden door het toenemend aantal begravingen aldaar. Het vorige jaar was door de slager alhier verzocht den alhier gevestigd zijnden die renarts te belasten met de vleeschkeuring. Dit zou echter alleen mogelijk zijn, indien de gemeente werd losgemaakt van den keurings kring den Helder. De inspecteur van den Veeartsenijkundigen dienst, wiens oorceel hieromtrent werd gevraagd, deelde echter mede, dat hij hieraan geen medewerking zou kunnen verleenen Volgens den heer Klauwers was het ongewenscht de zoo moeizaam tot stand gebrachte districtsindeeling van de keuringsdiensten te wijzigen en deze in ge vaar te brengen. B. en W. meenden, dat, nu van den in specteur geen medewerking is te verwachten, eventueele voornemens om een andere rege ling te verkrijgen, bij voorbaat schipbreuk moeten lijden, zcodat zij adviseerden, aan adressanten te berichten, dat inwilliging van hun verzoek niet mogelijk is. Na eenige discussie werd het voorstel goedgekeurd. In verband met de opening op 1 April j van de nieuwe school te Den Oever werd vastgesteld een verordening, bepalende het getal der o. 1. scholen, de plaats van vesti ging dier scholen en de vakken onderwijs, welke op die scholen onderwezen worden. Het verzoek van de vereeniging „Beter Wonen" om een voorschot van f 29305 voor den bouw van 12 arbeiderswoningen te Hip polytushoef, werd op voorstel van B. en W. afgewezen. Een voorstel tot aankoop van 400 M2 grond aan den Kremersweg voor het stich ten van een noodslachtplaats kreeg geen meerderheid. In de volgende vergadering zullen B. en W. met een nader voorstel komen. Vastgesteld werden de 2e supoletoire be grooting dienst 1932 en een besluit tot het doen van af- en overschrijvingen op dien dienst. Hierna sluiting. De raad dezer gemeente vergaderde Vrijdag 30 Juni. De voorzitter deelde mede, dat: a. F. Moeijes zijn benoeming tot lid der Commissie tot wering van schoolverzuim heeft aangenomen; b. De minister van sociale zaken de steun regeling voor de transportarbeiders, afkom stig van de vereeniging „Koophandel", heeft wat petroleum kon bezorgen, om ze weg te maken. Ze moet er op zijn gekomen, toen ik o 'er een hek hier in de buurt leunde". De man bevoelde de verf met zijn vingers. „U zult den dokter binnen vinden, mijnbeer, en dit hier gaat er gemakkelijk af, want het is versch," zei hij. „Gelukkig is het nog nat". Hij ging de garage in en kwam er met een kan petroleum uit. „Als je misschien zooiets als een schoon lapje hebt", opperde Fayre. „Als u even wilt wachten, mijnheer, zal ik er een uit de keuken halen". Hij verdween om den hoek van het huis en metten snelde Fayre de garage in. Met één oogopslag zag hij, dat er maar ruimte voor één auto was, en nog wel een kleine. Vlug keek Fayre de kleine garage rond en ontdekte een bundel rekeningen, die aan een haak aan den muur hingen. Een waagzaam oogje houdend op den terugkeer van den chauffeur, keek hij ze snel door. Daar hij wist, hoe kleine auto s zich plegen te gedragen, als zij aan de zorg va i een vreemde worden overgelaten, hoopte hij, dat Gregg wel eens genoodzaakt zou zijn geweest een auto van de plaatselijke garage te huren, en dan was er een kleine kans, dat de rekening van die garage bij dien bundel was. Gelukkig voor hem was die er niet al leen, maar hing ze bovenop den jundel, en hij vond ze onmiddellijk Hij had maar één se conde noodig, om den post te vinden dien hij zocht: „23 Maart. Huur10 shilling c. De minister van binnenlandsche zaken de bijdrage van het rijk in de jaarwedde van den agent der arbeidsbemiddeling over 1932 heeft bepaald op 20; d. De pachter van de sluis, de heer H. C. Bakhuijs zijn dank betuigt voor de over 1932 verleende reductie van 25 Voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen stukken. a. Verslag van de gezondheidscommissie, gezeteld te Schagen over 1932; b. Verslag van de Vereeniging van Ned. Gemeenten over 1932; c. Rekening der U. L. O.-school voor de gemeenten Noordscharwoude, Zuidschar- woude en Oudkarspel over 1932. De ont vangsten waren 1953,73, de uitgaven 1934,01, het saldo dus 19,72. Het saldo wordt over de 3 aangesloten ge meenten verdeeld. d. Adres van het bestuur der voetbalver- eeniging D. T. S., houdende verzoek om een bijdrage in de kosten van onderhoud van het sportterrein. De schutting om het terrein moet gecar- bolineerd worden. De leden zullen dit werk zelf doen, doch de kosten zullen dan nog 150 bedragen. B. en W. stelden voor, hoewel de gemeente financiën de uiterste voorzichtigheid eischen, om 75 beschikbaar te stellen Aldus beslo ten. Rekening van het Burgerlijk Armbestuur. De ontvangsten waren 11322,83, de uit gaven 11800,07, het nadeel ig saldo 477,84. B. en W. stelden voor, den burgemeester weer aan te wijzen als gevolmachtigde voor de gemeente voor de verkiezing van hoofd ingelanden en hoofdingelanden-plaatsver vangers van het hoogheemraadschap Noord- hollands Noorderkwartier. Wijziging eemeentebegrooting dienstjaar 1932. De begrooting sloot in ontvangsten en uit gaven met een bedrag van 5582.61. Het betreft hier de gewone af- en overschrijvin gen. Goedgekeurd. Wijziging gemeente-begrooting dienstjaar 1933. De begrooting sloot in ontvangsten en uit gaven met een bedrag van 6050. Hierin zijn begrepen de uitgaven voor werkverschaffing, werkloozensteun, land- huur en rente. Goedgekeurd. Rondvraag. De heer de Boer herinnerde eraan, dat er reeds eerder op gewezen is, dat, wanneer iemand een arbeider noodig is, deze dient te worden betrokken via de arbeidersbeurs. Spr vroeg of hier alle werkloozen onder begre pen zijn. Wordt er veel gebruik van ge maakt? Vorige week had spreker met iemand gesproken, die 2 arbeiders had gevraagd. Deze menschen weigerden het werk te aan vaarden. De voorzitter deelde mede er steeds op aangedrongen te hebben, de arbeiders over de arbeidersbeurs te betrekken. Verleden week gebeurde het, dat de voor het werk aan gewezen arbeider weigerde voor het vastge stelde loon aan het werk te gaan. Deze zou zich tot zijn organisaties wenden. De orga nisatie kon dan zoo iemand steunen. Wij heb ben den man er toen op gewezen, dat hij dan verder van alle werkverschaffing zou worden uitgesloten, waarop hij eieren voor zijn geld heeft gekozen. De tuinders moeten zich echter steeds tot de arbeidersbeurs wenden. De heer de Boer merkte nog op dat de man 2.50 per dag wilde betalen. LANGENDIJK. In de afgeloopen week zijn niet minder dan 45 spoorwagons aardappelen, alleen aan de Langendijker Groenten Centrale te Broek op Langendijk, onverkocht gebleven. Van deze 450.000 K.G. zijn er ongeveer 350.000 op de belt terecht gekomen. Te be ginnen met 1 Juli is er echter nog een belem mering van den afzet bijgekomen. Het invoer recht in Engeland is wel met de helft ver laagd, maar nu zit het weer aan den ande ren kant, n.1. in Duitschland. Zooals bekend is, mag in Duitschland 60 van den gemiddelden invoer van 1931 en 1932 worden ingevoerd, waarvoor de Commissie voor de Contingenteeringen van Groenten en Fruit te 's Gravenhage certifica ten zal afgeven. De invoerrechten voor het contingent van 60 zullen R.M 1.50 per 100 K.G. bedragen, terwijl voor de aardap pelen zonder certificaat een recht van 6 Mark wordt gevorderd, dat een aanmerkelijk verschil is. Voor Duitschland zijn Zaterdag, b,ee- ltmaal geen aardappelen voor Duitsch land gekocht. Wat daarvan de oorzaak is? De exporteurs hebben de certificaten, wei- Juist bijtijds glipte hij naar buiten en stond spijtig bij de auto naar zijn jas te kijken, toen de bediende van den dokter terugkwam. „Als u mij de jas geeft, mijnheer, heb ik het er in een oogenblik uit", zei hij, de petroleum- kan openschroevend. Terwijl hij de vlek bewerkte, bekeek Fayre den auto. „Voldoet ze?" vroeg hij langs zijn neus weg. „Ik denk er over zelf een kleine auto te ne men, en ik kan het niet met mijzelf eens wor den over het merk De man grinnikte. „Ze heeft laatst heel wat last veroorzaakt", zei hij. „Ze moest eigenlijk eens goed nageke ken worden, maar de dokter kan ze niet mis sen". „Zij kiest zeker altijd de ongelegenste oogen- blikken uit om te weigeren?" vroeg Fayre „Juist. Als het zoo hard waait, dat je omver wordt geworpen, en ijzig koud, legt ze er het bijltje bij neer." „Het was juist zoo'n nacht, toen ik in deze streek kwam", zei Fayre. „Men zei, dat er toen heel wat boomen waren omgewaaid." „De nacht van den moord op de boerderij van mr. Lesliel Dat was een vreeselijke nacht. Ik was 2 uur met dezen gezegenden auto be zig, en toen moest de dokter er een huren. Ik denk, dat het zoo wel in orde is, mijnheer." Fayre bedankte hem en drukte hem een ruime fooi in de hand; toen deed hij zijn jas aan en liep om naar de voordeur. ke voor invoer in Duitschland nu noodig zijn, nog niet ontvangen. Ze hebben er niet op te rekenen dat ze er voor den 5en Juli a.s. zijn. terwijl ook de kans nog bestaat, dat het nog later wordt. Door deze groote onzekerheid durft men de risico niet te aanvaarden om de aardap pelen zonder certificaat te verzenden en het certificaat later na te zenden. Want is het certificaat er niet bij aankomst van den wa gon, dan moet het invoerrecht van 6 Mark worden betaald. Wij vernamen, dat België en Italië al wel in de gelegenheid zijn, aardappelen met cer tificaat in te voeren. Daar was alles al in orde. De secretaris, hierover geïnterpelleerd, zeide, dat de schuld van dit alles bij Duitschland ligt. Maar hoe het ook zij, de zaken staan zoo, dat de Hollandsche exporteurs niet in de ge legenheid zijn, aardappelen naar Duitsch land te verzend?n. Daar de Duitsche aardappeloogst spoedig zal beginnen, zal men de onze al niet meer noodig hebben. Men verwacht tenminste lang niet aan het contingent van 60 toe te ko men. Als het waar is, dat de schuld van deze opschorting d? schuld der Duitsche regee ring is, staat het dus gelijk aan een invoer verbod, want na den 6den Juli zal er nog maar weinig naar Duitschland worden ver zonden. Waren de certificaten verdeeld geweest, dan zou althans in de eerste dagen van Juli nog een flink kwantum aardappelen zijn ver zonden. De prijzen zouden daardoor niet om hoog zijn gegaan, maar de minimumprijs van 0.75 per 100 K.G. is wel heel weinig F.n als de aardappe'en dan nog op de belt worden geworpen ook. Zeer zeker zouden er daar minder terecht zijn gekomen. Als export-aardappel naar Engeland ko men de grove sorteeringen in hoofdzaak in aanmerking. Daarom is eenigen tijd geleden een grovere sorteering vastgesteld, welke evenwel nog niet voldoende bleek te zijn, want verscheidene kooplieden beginnen de gewone sorteering, welke bijna allen voor den minimumprijs van 0.75 worden ver kocht, nogmaals te sorteering en worden de grootste er uit gehouden. In een Zaterdag gehouden vergadering werden de mogelijkhe den en de wenschelijkheid van een nog gro vere sorteering besproken, doch men besloot, den bestaanden toestand te handhaven. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Er worden hier veel meer aardappelen ge teeld, dan in het binnenland noodig zijn. Nu het buitenland al minder importeert, moet het als vanzelfsprekend vastloopen. De groo te Schotsche muizen brachten aanvankelijk nog 1.502 op, docb al spoedig zakte de prijs in tot 11.50 en daarop bleef hij de heele week staan. De andere, niet- groote, brachten in maximum 3.10 op, meermalen was de hoogste prijs echter 3 en 3.10, doch deze gold nog slechts voor enkele partijen. Veel werd verkocht voor 0.751 per 100 K.G., een prijs die in geen jaren is voorgekomen. Groote aanvoe ren waren bovendien onverkoopbaar en gin gen voor een deel als veevoeder weg en voor een ander deel werden ze op een belt gewor pen. Voor zoover ze onverkoopbaar waren, zal 75 cent per 100 K.G. worden uitgekeerd op grond van de bepalingen der Tuinbouw- steunwet. De aanvoer beliep aan beide vei lingen 294 spoorwagens Schotsche muizen. Bovendien waren nog aangevoerd blauwe Eigenheimers, die van 2.704.70 op brachten. Eigenheimers brachten 2.20 op Reeds op het eind der vorige week viel er een verminderde kooplust voor tomaten op te merken, daar de vraag uit het buitenland afnam. Het gevolg daarvan was een lagere opbrengst. Zoo werd aanvankelijk voor A- kwaliteit nog 29.40 betaald, doch op het laatst der week bracht ze nog slechts gemid deld 20 op. In dezelfde verhouding daal den ook de prijzen der andere soorten. Zoo zakte de prijs van B van 29.10—21 ge middeld, C van gemiddeld 2618.50 en CC van 18.3014. Toch hebben de to- matenkweekers nog niet te klagen. De aan voer beliep 65000 K.G. Iets beter liep het met de bloemkool, of schoon de prijzen voor de tuinders nog te LANGESTRAAT 41-43-45. Op STOFFEN en DAMESCONFEC- TIE geven wij deze week minstens De dokter was thuis, maar hij had rijn spreekuur. Fayre werd naar de studeerkamer gebracht, een onordelijke, maar comfortabele kamer op de benedenverdieping. Vlug nam hij op wat er in stond. Een groote schrijftafel, met papieren bedekt, stond bij het raam. Aan weerszijden van den haard stond een oude, rui' me armstoeL Fayre nam plaats en warmde zijn handen bij het vuur. Terwijl hij dat deed, viel zijn oog op den schoorstenmantel, en een seconde later was hij overeind gesprongen en bekeek hij een foto met een smal lijstje, die er stond. Bij het geluid van de opengaande deur keer de hij zich om en ontmoette den vasten blik van Gregg. „Ik ben niet gekomen om uw tijd te doen verspillen", verklaarde hij, hem de hand druk kend. „Ik weet dat u het druk hebt. Ik wou u alleen maar vertellen, dat ik zoo brutaal mo gelijk gebruik heb gemaakt van uw petroleum en van de vriendelijke diensten van uw be diende. Ik kreeg wat verf op mijn jas, toen ik over een hek leunde, en daar ik voorbij uw huis kwam, waagde ik het er op wat petroleum te vragen om de ramp te herstellen". „Dat doet mij plezier. Ik hoop, dat u de verf er af hebt gekregen", antwoordde Gregg har telijk. „Rookt u?" Hij overhandigde Fayre een doos sigaretten en deze bedankte hem en nam er een. „Het spijt me, dat ik niet gastvrijer kan zijn", ging de dokter voort, „maar er zitten een hoop laag zijn. De mooiste werd verkocht voor ruim 6 per 100 stuks, iets afwijkende kwa liteit en grootte, maar toch eerste soort, bracht 5 op. Wortelen waren weer laag in prijs. De hoogste noteering was 3 50. Een groot ge deelte bracht minder op dan 2. Voor dezen d't veel te weinig Er werden ongeveer doOOO bos aangevoerd. De prijs der roode kool was ook niet hoog, in aanmerking genomen, dat men nog in 't begin van het seizoen is. Toch was de stem ming niet slecht, op het eind der week ver beterde ze zelfs Aanvankelijk werd 4 40 besteed; later was de noteering 6 20— 6 80. Kleine hoeveelheden peulen werden aan- gevoerd De prijs viel niet tegen er werd van 10—16 betaald. Voor tuinboonen werd heel weinig betaald n.1. 3.103.40. Verleden jaar brachten de eerste aanvoeren 10.20 op. De eerste peu'en werden toen voor 24 verkocht Met de zilvernep liep het ook niet naar wensch. erd ze aanvankelijk nog voor on geveer 8 verkocht, al spoedig bracht ze niet meer dan gemiddeld 5 op Dit was ook al minder dan verleden jaar, toen in de overeenkomstige week 15 werd betaald Verschillende bouwers brachten hun sla maar niet ter markt. Wat aangevoerd werd, bracht den minimum-prijs van 50 cent per 100 kron oo. BEVERWIJK. Ie Beverwijk is Zaterdagavond een demonstratie gehouden van tuinders wlke eindigde met het zenden eener motie naar den Haag, inhoudende ten spoedigste in grijpen der regeering tei voorkoming van al- geheele inzinking van het tuinbouwbedrijf in de streek van Kennemerland Het moet wel eenigszins teleurstellend ge zegd worden. Dit werd trouwens door den heer Muijen erkend, dat men voor deze demonstratie niet als een man kon optrekken, doch op 2 piaatsen te samen moest komen voor een en hetzelfde doel. In de veil.ngzaal 't Centrum kwamen de leden der Neutrale, in het gebouw Kennemer land die der L T. B te samen. Volgens de statuten dezer vereeniging zei de heer Muijen. behoort samenwerking met ons tot het rijk der onmogelijkheden. De sprekers voor den Neutr. bond waren dien ayond de heeren Muijen. B Hagen, ook uit Heiioo en nog 2 sprekers uit Alkmaar die beide zitting hebben in het hoofdbestuur. Eerstgenoemde behandelde de sleunwetten '32 en '33 en herinnerde o m. aan 't feit, dat van alle veilingen in ons land Je streek Ken nemerland 1'38ste deel van den omzet gehad heeft en volgens die gegevens ze> nij kwam ons 2 3/4 deei van de 5 millioen steun toe. In werkelijkheid zeide spr. hebben wij daarom een bedrag groot 45 000 tekort ge kregen, terwijl volgens spr. de uitkeeringen bedoeld over 1932 pas in 't voorjaar van 1933 kwamen en mede tot velerlei financieele moeilijkheden aanleiding gegeven hebben Volgens spr. moet mede als een ongun stige factor aangerekend werden dat wij hier in een streek wonen waarvan de levensstan daard door velerlei invloeden oorzaak is dat het leven hier verre van goedkoop is Ais eenig lichtpunt noemde hij den naam van den dir. dei R K. Veiling „Ken nemerland", de heer de Groot, die zitting heeft in de commissie belast met uitvoering der tuinbouwsteunregeling over 1933 en die doet wat in zijn vermogen is om de tuinbou wers in onze streek zooveel mogelijk uit den put te helpen. Nadat alle sprekers het woord gevoerd hadden werd de motie voorgelezen waarbij o m. bij de regeering er op zal aangedrongen worden om den tuinderss'eun over 1933 nog dit jaar te doen uitbetalen. De bijeenkomst die een kalm verloop had ging daarna uiteen. DE WAARDELOOZE GROENTEN. Zal het regeeringsbureau even goed werken als het thans opge heven prov. in- en verkoopbureau? De heer Lovink, lid der Tweede Kamer, heeft aan den minister van economische za ken gevraagd: 1. Is het juist, dat op grond van een aan schrijving van den minister van economische zaken en arbeid Gedeputeerde Staten van Noordholland het in- en verkoopbureau voor tuinbouwproducten te Alkmaar hebben opge heven, omdat voortaan de maatregelen welke het provinciaal bureau beoogde, door het rijk zullen worden genomen? 2. Indien het antwoord op vraag 1 beves tigend luidt, is dan de minister bereid mede te deelen, of het regeeringsbureau op dezelf de wijze zal worden georganiseerd als het ied gewerkt hebbende provinciale bureau? patiënten in de spreekkamer te wachten, en ik ben ze niet kwijt voor minstens over een uur". Fayre reikte naar de lucifers, die op den schoorstenmantel lagen. Terwijl hij dat deed viel zijn oog op de foto. „Een interessante kop", merkte hij op. „Het was een interessante kerel. Hij zou een hoogen ouderdom bereikt hebben, als hij niet zoo gedronken had. Een van de beste kerels, die ik ooit gekend heb." „Daar ziet hij naar uit", zei Fayre kalm, maar zoo ernstig, dat het Gregg bewoog, op het onderwerp door te gaan. „Hij kwam in handen van een vrouw, en zij doodde hem zoo zeker, alsof zij hem vermoord had. Hij stierf door alcoholvergiftiging het ergste geval, dat ik ooit zag. Probeeren te ver geten, noemde hij het". Gregg's stem klonk schor van ontroering en voor de eerste maal voelde Fayre zich werke lijk tot hem aangetrokken. „Wat gebeurde er met de vrouw?" vroeg hij onverschillig. Gregg wendde zich af, om zijn sigarette aan te steken. Fayre, die hem nauwlettend gade sloeg, merkte op, dat zijn hand zoo vast was als een rots, maar zijn stem was in het geheel zoo zeker niet, toen hij antwoordde: „Ik ver loor haar uit het oog, maar te oordeelen naar het pad, dat zij bewandelde, heeft zij nu haar verdiende loon". Wordt vervolgd. 1

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5