OSTER'sMAAGPiUM JlecfUs.<zaken tBinneuCatid HET POMPSTATION TE EEFDE BIJ ZUTPHEN. den heer de Jong, waar de gezelligheid hoog tij vierde Hoewel het weer zich Zondagmorgen aan vankelijk zeer somber liet aanzien, klaarde het tegen den middag op, zoodat de wedstrijden ten slotte door goed weer werden begunstigd. Een groote menigte toeschouwers stond aan de V luchthaven, bij het hoofd en omgeving opgesteld om getuige te zijn van deze span nende sierlijke wedstrijden, welke dank zij de uitstekende voorbereiding en regeiing een vlot verloop hadden. De uitslag luidt als volgt: R. I. Adspiranten: le pr. O Houwertjes, Quo Vadis; 2e pr. A. Doevis, De Geuzen. R. 1. S Junioren: le pr. R. Slijper, Amstel Zwervers; le pr. L Prins. De Geuzen; 2e pr. R v. d. Linde, De Geuzen; 2e pr D. Selie, W. V. Hoorn; 3e pr P Tromp, idem; 3e pr. W. Ophoff. Amstel Zwervers; 4e pr F. Peetoom. W. V Hoorn; 4e pr. W Prins, IJ- Ster. R. I. S. Adspiranten: le pr. J. Vet. De Geuzen; 2e pr. J Munnikes. IJ-Ster; 3e pr. O Müller, Quo Vadis. R. 1 Senioren: le pr. J Juch Viking; 2e pr. J. Kraaien Geuzen; 3e pr. D. van t Hof, Geuzen. R. I. S. Dames: le pr C. Scheeres, Vilnng; 2e pr. A. Kaaik. Quo Vadis; 3e pr C. Jonk- bof. Viking; 4e pr J. Kiaaijer. Quo Vadis. T. II P. junioren: le pr T. de Valk. M. Tertaas, IJ-Ster; 2e pr C. Gruis H Muusse, Quo Vadis; 3e pr. D. Veen, W Schiffelers, Viking; 4e pr. O. M. Godvliet. G Houter, W. V. Hoorn; 5e pr. L. Prins, J Focker, De Geuzen; 6e pr. W Ophoff. F. Nieuwenhuis, Amstel Zwervers. T II P. Senioren: le pr. P. Wijdekop. C. Wijdekop, lJ-S:er; 2e pr. J. Schagen, A. Reit- maaier. De Geuzen. J II P. Gemengd: le pr C. Jonkhof, J. 'Juck. Viking; 2e pr. A N Prins. H de Wit, Quo Vadis; 3e pr. J. Lingius. C Wijdekop, IJ-Ster; 4e pr O Pepper. P. Wijdekop, IJ- Ster. R. J. Junioren: lepr W Schifflers. Viking; 2e pr. D. Huss'age, De Geuzen; 3e pr. D. Koch. De Plassers; 4e pr. H. Muusse, Quc Vadis R I. S. Senioien: le pr. J. Kraayer. De Geuzen; 2e pr. A Reitmaaier, idem; 3e pr. J van Halderen, Quo Vadis T II P. Adsoirantenle pr. G. Houwertjes. C. Muller. Quo Vadis; 2e pr. J. Vet. A. Doevers. De Geuzen. Estafette: le pr. Watersportvereniging Hoorn"; 2e pr. Quo Vadis. Koog aan de Zaan. Wisselprijs: De Geuzen. Zaandam met 27 punten. OUDKARSPEL. De begraienisverteniging alhier had op Maandag 3 juli een buitengewone leden vergadering bijeen geroepen, in het lokaal van den heer M. Visser, onder voorzitter schap van den heer Jb. de Boer. BericJjt was gekomen van „Het Witte Kruis", dat de Zuster genegen is uit te klee- den. Zoolang echter de tegenwoordige uit- kleedsier haar functie kan vervullen, zal deze de zuster behulpzaam zijn. Contributie nieuwe leden. Niemand was er tegen om voortaan menschen van een hooge ren leeftijd dan 50 jaar als lid aan te nemen De contributie tot 50 jaar blijft onveranderd, van 50 tot 60 jaar 2 20. van 60 tot 70 3. Rondvraag. De heer G. van Dort vroeg opheldering over een begrafenis, waar de dragers een half uur te laat aanwezig zou den zijn geweest. Uit het antwoord van den voorzitter bleek dat de ondernemer uit Alkmaar eerder was gekomen dan was afgesproken Het was dus buiten de schuld van de vereeniging Den be trokken ondernemer zal hierover geschreven worden. HENSBROEK. Zoo is dan Zondag het V.V.V.-feest weer gevierd. De moeilijke tijdsomstandigheden in aanmerking genomen, viel de deelname aan optocht, spelen en gemaskerd bal ons zeer mee. Jammer, dat het weer niet mee werkte om alles een feestelijk aanzien te geven, want op zco'n dag kunnen we het zonnetje niet mis sen Maar het bleef gelukkig tot het eind toe drccg. zoodat alles geregeld kon verloopen Hieronder volgen de namen der prijswin naars: Optocht Ruiter te paard: le prijs niet toegekend, 2e prijs W Bart. Versierde kinderen: le r. kabouterkar C Blom, 2e pr. wagentje J. de Boer, 3e pr. autotje J. Bakker. Groepen; kampeertent „Uit en Thuis" le jr., iistent „Koek en Zoopie" C. Blom, bar bierswinkel 3e pr. A. Bart, versierde auto Hulde VV.V 4e pr. Kinderspelen: Jongens 6—9 jaar, kegel spel: le prijs C. Koning, 2e prijs C. de Boer; Meisjes 6—9 jaar, Vlaggenspel: le prijs J v Leijen, 2e prijs T. Vlaar; jongens 10—14 jaar, zakloopen: le prijs C Groeneveld, 2e prijs C. Bas; Meisjes 1014 jaar, Muilloo- pen: le prijs M. Frankfort, 2e pr. KI. Groenveld. Volksspelen. Jongens 1517 jaar, Apenra- ces: le prijs H. v. d. Wal, 2e prijs P. Kort; Meisjes 1517 jaar hindernis: le prijs Sier. Bart, 2e prijs Fr. Koning; Dames 1830 jaar popzoeken: le prijs A Kolder, 2e prijs N Voorthuizen; Heeren 1830 jaar man denrace: le prijs D. Kort, 2e prijs S. Venne- Dames hoven 30 jaar hindernis: le prijs mej. Oudendijk, 2e prijs mej. K. de foer; Hetren boven 30 jaar mandenrace: lc prijs P. Kort, 2e prijs C. Koning; Sjoel- v H en ?e Prijs de heer Kolder. .\a den inwendigen mensch versterkt en de muzikanten een poosje rust te hebben ge gund had op het terrein de uitreiking der prijzen plaats, waarna het gemaskerd bal begon. Van de kinderen had een le prijs Sneeuw- vlokjesJoh Rijkx en R. v d. Molen; 2e prijs bloemenmand M. Blom; 3e rijs lucifers ven ter „vonkvrij" B. Blom; 4e prijs „onder moe ders oarapluieJ. Turkstra en C. v d Mo len; 5e prijs „lieve heersbeestje" G. Gelder. Enkelingen: le prijs Pindaman P. Groot Lz 2e prijs vogelverschrikker C. Blom; 3e prijs Vlinder M. Koning; 4e prjjs bedel vrouw J. Leegwater Dz.; 5e prijs Theemuts Voor slechte tpljsver- tering en verstopping zijn Poster s Mnagpll- - ten bet middel bi) uit nemendheid. Zl) pur- geeren niet heftig doch werken zacht en zonder krampen Houdt steeds een tiacon bg de hand. Alom oerkrtfgbaat if0.63 flacon. met Theepot M. WitHelder; 6e prijs straatmuzikant A. v. Egmond7e prijs lichting 1892 met verlof C. de Weerd. Groepen: le prijs ranja en rojo N. Ban- kert en N. Mantel; 2e prijs Zigeunerpaar C. Bakker en Valstor; 3e prijs O.K B. J. Leegwater, L. Boot, T. Koning; 4e prijs brandende sigaar, sigaret en doosje lucifers, dames v. d. Molen, Zwagerman en Turkstra; 5e prijs sneeuwballen, T. Visser en D. Bas. Het gemaskerd bal, waarvoor heel veel animo bestond, vormde eetj gezellig slot van dezen prettigan en goed geslaagden dag. SCHERMERHORN. De avond van Zondag 2 Juli, waar in 't café van der Oord de muziekvereeniging „Polyphonia" een uitvoering gaf, geheel gratis voor gehuwden en de afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering hare uitgeschreven verloting, ten bate van een autotocht met de ouden van dagen hield, was een mooie avond vol afwisseling. Eer stens gaf het muziekgezelschap, onder lei ding van den heer Anderson te Alkmaar een paar nummers, waarna eenige jonge dames een voordracht hielden. Alvorens de verloting werd gehouden, hield de voorzitter van de afdeeling, de heer J de Groot een kernach tige toespraak. Spr. dankte allen voor de medewerking en maakte bekend, dat het bestuur had besloten op 3 Augustus een autotocht te maker, met onze oudjes naar Den Haag en Scheve- riiiigen. Een daverend applaus volgde op deze mtdedeeiing. Hierna werd de verloting gehouden. Weei volgden eenige mooi gespeelde mu zieknummers en een paar voordrachten. In de Jaaiop gevolgde pauze maakte de voor zitter van den B. v. S. bekend, dat hij eenige gratis beschikbaar gestelde prijzen, bestaan de uit, taart, cake, worst, rollade, enz. zou ver.oten ten bate van beide vereenigingen. Ook het muziekgezelschap heeft een achter stand en spr. hoopte dat het publiek van avond zou medewerken, die achterstand weg te werken. De heer Anderson doet moeite, ook door de opleiding van jonge krachten, de vereeniging op te werken. Spr. hoopte dat dit zal worden gewaar deerd door de loten die de dames zullen aanbieden, te koopen. Ook dit slaagde uit stekend. Ten slotte gaf het orkest nog een paar nummers ten beste, waarvan het laatste num mer op verzoek van de aanwezigen nog eens werd herhaald. ini. BERGEN. Zaterdagmiddag werd de brandweer ge alarmeerd voor een brand, welke was ont staan in een houten schuur van den heer Konijn aan den Groeneweg alhier. Toen de brandweer ter plaatse arriveerde was de schuur reeds geheel afgebrand, zoodat haar werkzaamheden zich bepaalden tot bescher ming van bijgelegen panden. Een stier, die irt de schuur gestald was, kon bijtijds in vei ligheid worden gesteld. Gevonden voorwerpen. Een paar piijze zeemlederen handschoe nen. een gouden speld met steentjes, een alu minium notenkraker, een portemonnaie met eenig geld, een jekker, een mantel, een wan delstok. een paar zeemlederen dameshand schoenen, en vulpen, een actetasch met in houd, een rechter dameshandschoen, een Ix- lastingplaatje, een dekkleed, een linnen rug zak, een ratine-meisjesjas. een dames hand schoen, een belastingplaatje, een paar schoe nen met sokken. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Strafzitting van Vrijdag 30 Juni 1933. Mondelinge uitspraken: Overtredingen van de motor- en rijwiel- wet: H. P. R. v. W. te Alkmaar 1 boete of 1 week tuchtschool. E. G. te Alkmaar, A. p. te Alkmaar, ieder 1 boete of 1 dag hechte nis. P. G. Z. te Alkmaar, J. G. A. S. te Alk maar, L. S. te Alkmaar, ieder 2 boete of 1 week tuchtschool. C. M. J. te Krommenie, J. A. L te Heerhugowaard, G. K. te Zaandam, G. K. te Zaandam, J. B. te St. Pancras, B W. D. te Amsterdam, C. K. te Oter'.eek, J. S. te Wester-Blokker, G. K. te Hilversum, G de W. te Groningen, J. J. S te Den Helder, C. B. te St. Pancras, J. B. te Krommenie, L. v. W. te Amsterdam, J. B. te Alkmaar, A. V. te Alkmaar, J S. te Schermerhorn, J. K. te Zaandam, G. V. te Oudorp, J. v. H. te Sint Pancras, C. A. v. W. te Haarlem, A. B. B. te Groningen, ieder 2 boete of 2 dagen hech tenis. H. C. v. d. H. te Alkmaar, J. K. te Zaandam, E. de M. te Zandvoort, C. M. te Alkmaar, ieder 3 boete of 3 dagen hechte nis. J. P. te Alkmaar, S. H e IJmuiden, ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis. C. F. ter B. te Heerhugowaard, J. H. te Heerhugowaard, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. M. A. H- V. te Amsterdam, N. V. te 's-Gravenhage, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtredingen van de politieverordenin gen W. J. F. v. N. te Zeist, W. B. te Rotter dam, B. J. M. B. te Alkmaar, J. H. te Alk maar, P. K. te Assen, H. G. te Heerhugo waard, A. W. te Amsterdam, S. Y. C. zwer vende, ieder 1 boete of 1 dag hechtenis. S. A. G. te Uitgeest, G. S. te Alkmaar. F. de H. te Harlingen, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. de V. te Lippenhuizen, 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingen van de leerplichtwet: J. G. te Heerhugowaard, A. P. te Harenkarsj>el 1 boete of 1 dag hechtenis. A. P. te Haren karspel, ontslag van rechtsvervolging. Overtredingen van art. 453 tan het Wet boek van Strafrecht (dronkenschap): P. K. te Wildervank, F. de H. te Harlingen, C. K. te Oterleek, N. B. te Wormer, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. Overtredingen van de visscherijwet: F. E. te Alkmaar, 0.50 boete of 1 dag hechtenis. C. de H. te Amsterdam, H. B. R. te Amster dam, A. v. L. te Heiloo, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding van art. 461 van het wetboek van strafrecht: A. H. I. te Heerhugowaard 1 boete of 1 dag hechtenis. Overtreding van de arbeidswet: A. G. te Alkmaar, 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van de spoorwegwet: D. J. V. te Haarlemmemerer 2 boete of 2 dagen hechtenis. In tegenwoordigheid van tal van genoo- digden is Zaterdagmiddag het pompstation te Eefde, dat het water in h?t Twentekanaal achter de sluis op peil moet houden, in ge bruik gesteld. De eene pijp heeft een capaci teit van 3000 liter, de tweede van 1500 liter per sec. De hoofdingenieur de heer dr. ir. Went- holt gaf een uiteenzetting van de techniek en de werking van het pompstation en richtte dankbetuigingen tot allen die in den bouw der werken aandeel hebben gehad. Mevr. Wentholt zette de pompinstallatie in werking. De burgemeester van Gorssel deed met een enkel woord uitkomen, dat hier een echt Ne- derlandsch werk door Nederlanders is tot stand gebracht in vier jaren tijds en dat tot eer strekt van allen, die eraan hebben mede gewerkt. PRINSES JULIANA TE LONDEN. Zondagmorgen om half tien is prinses Ju liana, die met een der booten van de Bata- vierlijn naar Engeland is overgestoken, aan het Victoriastation te Londen aangekomen. Prinses Alice en haar echtgenoot de graaf van Athlone waren aan het station aanwe zig evenals de Nederlandsche gezant bij het Engelsche hof en mevr. De Marees van Swinderen. Zoodra prinses Juliana uit den trein gestapt was, kuste prinses Alice haar bloedverwante hartelijk, de graaf van Athlo ne gaf haar den handkus en de gezant en zijn echtgenoote begroetten de prinses. Ter wijl het gezelschap naar de wachtende auto's wandelde keek prinses Juliana met groote belangstelling om zich heen op dit eerste be zoek, dat zij aan Londen brengt sedert zij als heel jong meisje er geweest is. Na deze nachtreis bracht prinses Juliana een rustigen Zondag op Kensington Palace door. Ter gelegenheid van de tegenwoordigheid van prinses Juliana in Londen bood de Ne derlandsche gezant een diner aan. In de rui me woning in Portmar-square, waar jhr. De Marees van Swinderen en zijn echtgenoote hun intrek hebben genomen, worden de her tog en de hertogin van York en prinses Alice en de graaf van Athlone verwacht. Aan het diner ging een bal vooraf. MINDER BOTER IN DE MARGARINE. Mengpercentage teruggebacht van 40 op 25 procent. Met ingang van heden is het percentage boter, dat door de margarine moet zijn ver mengd, teruggebracht van veertig op vijf- en twintig procent. Op een K.G. van deze 25 pCt.-mélange moet worden betaald: voor de boter één vierde deel van een gulden en voor de margarine drie-vierde deel van 32 cents, dat is dus 254-24=49 cents crisis-accijns. Het Hfcld. teekent hierbij aan Aangezien er voor het bereiden van een K.G. mélange méér margarine noodig is bij mengpercent van 25 dan bij een van 40 pCt. zal aangezien de margarineproductie (of ficieus) gecontingenteerd is, het aanbod van „margarine", d.w.z. van mélange, 20 pCt. kleiner worden door dezen maatregel. OP HEETERDAAD BETRAPT. De politie te De Bilt heeft bij het plegen van een inbraak aldaar op heeterdaad be trapt een inwoner van Hilversum, die zich ook in de laatst genoemde gemeente bleek Winschoten, vroeger predikant bij de Bap tisten gemeente van Valthermond en Vrie- scheloo. ROMEINSCHE GRAVEN TE HEERLEN GEVONDEN. Gemeentewerklieden hebben bij riolee- ringswerken op het Stationsplein te Heerlen gevonden een vijftiental potjes en ander aar dewerk, waarvan nog een zestal volkomen gaaf waren. De stads archivaris, de heer P. Peters, stelde vast, dat het hier Romeinsch aardewerk betrof en wel afkomstig uit Ro- meinsche graven, welke zich ter plaatse moe ten hebben bevonden. Het gevonden aarde werk is vermoedelijk afkomstig uit vier gra ven. Ook werden er stukjes houtskool en res ten van menschenbeenderen gevonden, af komstig van den brandstapel, waarop de lij ken waren verbrand. Het aardewerk is naar het gemeentelijk Oudheidk. Museum over gebracht en zal mettertijd door den heer Pe ters wetenschappelijk worden onderzocht Met de vulling mee vond men het aardewerk en de graven op een diepte van ongeveer 1.75 M. GELDBELEGGING DER RIJKS FONDSEN. Het rapport der Commissie-Patijn Verschenen is het rapport der in 1931 in gestelde commissie-Patijn over de geldbeleg ging der rijksfondsen-instellingen. Het rapport komt tot de conclusie, dat bij de belegging der gelden in de eerste plaats moet worden gelet op soliditeit en vervol gens op het rendement. In verband hiermede gaat het na of ge- meenteleenlngen wel aan den eisch van soli diteit voldoen. Door de rijksfondsen is een bedrag van 559.2 mill. direct of indirect aan gemeenten verstrekt of 33.87 pCt. der beleggingen. Het rapport geeft uiting aan bezorgdheid ten aanzien van de belegging in gemeente-obligaties. Blijft de huidige toe stand bestendigd, dan acht de commissie het bezwaarlijk aan gemeenten op ruime schaal crediet te ver! een en. Het rapport ontraadt het denkbeeld van oprichting van een Hypotheekbank der Rijks- fondsen om verschillende redenen, welke de commissie uitvoerig motiveert. Zij is van oordeel, dat buitenlandsche ef fecten niet thuis behooren onder de beleg gingsobjecten. Een minderheid wil belegging in Nederlandsche aandeelen niet geheel ver bieden. Daarentegen bepleit zij uitbreiding van de belegging in staatsfondsen. wat de kwestie kapitaaldekkingsstelsel of omslagstelsel betreft, acht de grootst moge lijke meerderheid, dit laatste alleen mogelijk indien het stelsel der Invaiditeitswet niet of slechts langzaam veranderende lasten mede brengt. EEN TWEEDE SPEELGELEGEN- HEID IN SCHEVENINGEN. De helft van de entrees voor het Crisiscomiti. Het behendigheidspel in het Kurhaus te Scheveningen heeft grooten opgang ge maakt. De belangstelling is zelfs zoo groot, dat de ruimte in het Kurhaus er bijna te klein is geworden en dat er, zoo vernemen we, een tweede speelgelegenheid zal worden geopend in het Casino aan het Gevers Dey- nootplein. De groote zaal en het restaurant van het Casino zullen er voor worden inge richt, geheel van het overige etablissement gescheiden. Intusschen zal inihet Casino niet hetzelfde behendigheidspel worden gespeeld als in het Kurhaus, maar een spel Spiralo geheeten dat men in verschillende Duit- sche badplaatsen ook heeft. Het is de bedoeling dezelfde ordemaatre gelen te treffen als in buitenlandsche casi no's, dus met ballotage, waarover een in te stellen commissie zal te beslissen krijgen voor het lidmaatschap zal een gulden betaald moeten worden. Aan het Haagsche Crisiscomité zal de helft van de entree-gelden worden afgedragen. Onder bepaalde voorwaarden is het Crisis comité reeds een garantie van 10.000 toe gezegd. Men hoopt deze tweede speelgelegenheid dezer dagen te kunnen openen. BERUCHT INBREKER GEARRESTEERD. De politie te De Bildt heeft een 35-jarigen man aangehouden, zekere T., woonachtig te De Bildt, verdacht van diefstal van een ge- lijkrichter. De politie te Bussum toog op on derzoek uit, daar men vermoedde, dat T. ook diefstallen te Bussum op zijn geweten had. Gebleken is, dat inderdaad f. de laatste ja ren Bussum en omgeving onveilig heeft ge maakt en talrijke kleine diefstallen op zijn geweten heeft. In zijn woning te De Bildt werd voorts een hoeveelheid goederen ont dekt, waarvan hij de herkomst niet kon op geven. INBRAAK TE BUSSUM. De dief gedwongen tot teruggave van het gestolene, maar daarna ontvluchtte hij. Gisteravond te half twaalf is ingebroken bij den heer van Leuwen aan de Albrechtlaan te Bussum. De heer van L. bemerkte, toen hij na een korte wandeling thuiskwam, dat de tuindeur open stond. Het bleek dat er eenig feld uit de huiskamer ontvreemd was. Bij et doorzoeken van het huis vond de heer L. in een der kamers een man, dien hij na een hevige worsteling wist te dwingen het geld weer terug te geven. De man wist te ontsnap- jien en in een der omliggende tuinen te vluchten. Hij is echter door een politie-agent die op hulpgeroep van den heer van L. en zijn huisgenoote was toegesneld, gegrepen. Het bleek te zijn de 30-jarige S. uit Amster dam die juist uit de gevangenis ontslagen was. OPSLAG VAN BOTER IN KOELHUIZEN. De crisis-zuivel-centrale heeft ingevolge de crisis-zuivelwet van 10 Juni 1932. Staats blad no. 290, wederom een regeling voor koelhuisboter vastgesteld, ien behoeve van den opslag van boter in het seizoen 1933 1934. Zij treedt met ingang van heden in wer king en zal van kracht kunnen zijn voor boter, welke tusscher 24 Maart en 6 April 1933 in koelhuizen werd opgeslagen, als mede voor boter, welke na Zaterdag 1 Juli 1933 zal zijn bereid. DE STAKING IN HET VISSCHERIJ- BEDIJF GEEINDIG. Het voorstel van den rijksbemidde laar aangenomen. De uitslag van de stemming over het voorstel van den rijksbemiddelaar voor de leden van de IJmuider federatie is als volgt: te IJmuiden 948 voor en 577 tegen en 26 blanco, te Egmond aan Zee 275 voor en 24 tegen, Katwijk ar-.n Zee 59 voor en 21 tegen, Scheveningen 57 voor en 15 tegen, Vlaardingen 6 voor en 3 tegen, Haarlem 10 voor en 7 tegen. Hierbij komen nog eenige stemmen uit Noordwijk aan Zee welke echter geen invloed uitoefenen De totale uitslag is thans 1355 stemmen vóór het voorstel en 657 tegen. Hiermede heeft dus de sta king, die precies een half jaar heeft ge duurd, een eind genomen. FUSIE TUSSCHEN KATHOLIEKE DEMOCRATEN. Te Utrecht kwamen Zondag bijeen de be- stuurderen der katholiek-democratische groe pen, welk op het d.d. 11 Juni j.1. te Schie dam gehouden congres der r.-k. arbeiders partij in beginsel overeenkwamen voorloopig samen te werken in afwachting van de voor genomen definitieve fusie. De beginselverklaringen der groepen, wer den wederkeerig onderschreven en aan de sa menwerking werd vasteren vorm gegeven Voortaan zullen de partijbestuursvergaderin gen gezamenlijk worden gehouden. Op 19 en 20 Augustus a.s. zal te Apel doorn een gemeenschappelijk demonstratief congres worden gehouden, waarbij, na be spreking in de verschillende afdeelingen tot definitieve fustie zal worden besloten. In beginsel is besloten de dan vereenigde van Katholiek ij (K. D. A. Pi Partij voor hoofd- en handarbeiders en mid denstanders. groepen den naam te geven Democratische Arbeiderspartij (K. D. A. P NEDERLANDSCHE DEVIEZEN- MAATREGELEN. Aan den Raad van State is om advies toegezonden het ontwerp van een al- gemeenen maatregel van bestuur als be doeld in art. 2 der Clearingwet. Z >odra deze algemeene maatregel zal zijn afge kondigd, hetgeen ongetwijfeld met den meest mogelijken spoed zal gescbie len, zal het mogelijk zijn, indien de omstan digheden dft noodzakelijk zouden ma ken. op ieder gewenscht oogenblik een gedwongen clearing te doen plaats heb ben, ten opzichte van eenig land, dat beperkende bepalingen ten aanzien van he, internationaal betalingsverkeer heeft getroffen. VALSCH ENGELSCH GELD. Het is aan de Haagsche recherche gelukt in een hotel te Den Haag te arresteeren een Rus en een Hollander, die gedurende ver schillende weken getracht hadden valsche banknoten van tien pond sterling uit te ge ven. De arrestatie is geschied in samenwer king met de Valsche-Geld-Centrale te Am sterdam, alsmede met een ambtenaar van ScotlanJ Yard. DE SCHATGRAVERIJ TE BERGEN OP ZOOM. Ook de pot met het laatste geld van de verduistering te Zaandam gevonden. Door de politie te Zaandam is uit Bergen op Zoom bricht ontvangen dat gistermiddag de derde pot, inhoudende ruim 8000 gulden is gevonden. Het gestolene in zijn geheel 29000 gulden is thans terecht. Van As is vanmorgen ter beschikking gesteld van den officier van justitie te Haarlem. NIEUWE ZOMERDRACHT VOOR HEEREN. Zondag is op de Pier te Scheveningen de nieuwste zomerdracht voor heeren officieel den volke getoond door een mannelijken mannequin. Het costuum is als volgt: Stof: Palmbeach, voor jongeren in lichte, voor oudere heeren in donkere teinten. Het pak is geheel onge voerd, en het jasje weegt slechts vier ons! De pantalon wordt zonder bretels of riem gedragen en beval geen zakken. De heer Nitzowitsch, de ontwerper van deze nieuwe heerenmode. belooft een dames- taschje voor heeren, passend bij het nieuwe pak. DE ONRUST IN DE S. D. A. P. Onder het opschrift: Partijdiscipline moet gehandhaafd worden, publiceert Het Volk een verslag van de Zaterdag te Amsterdam gehouden vergadering van het partijbestuur van de S. D. A. P Daaraan is het volgende ontleend: Het optreden in communistische vergade ringen van een ex-partijgenoot, raadslid te Lonneker, gaf het partijbestuur san'eiding nog eens nadrukkelijk uit te spreken en te publiceeren, dat de Vereeniging van Vrienden van de Sovjet-Unie (V.VS.U.) beschouwd' moet worden als een planeet van Moskou, als bedoeld in de Congresresolutie van 1928. Het lidmaatschap van deze vereeniging is met dat van de Par:ij onvereenigbaar Een aantal moties was ingekomen, in houdende uitspraken over het optreden van de partijgenooten Duys en Zwertbroek en vragende om maatregelen van het partij bestuur. Het partijbestuur nam naar aan leiding hiervan het besluit een publicatie uit te geven. In deze publicatie wordt de voorgeschiede nis van de publicatie van de brochure-Duys omstandig meegedeeld. De publicatie vervolgt dan: „Het partijbestuur is van meening, dat een ervaren partijgenoot als Duys had dienen te begrijpen, dat de publicatie dezer brochure niet verhelderend, doch verwarrend moet werken en dus niets kan bijdragen tot het in de brochure gestelde doel, te meer, daai de wijze van aankondiging in eer. der ons meest vijandelijke dagbladen (hiermee wo>"dt de Tel. bedoeld. Red. Alkm. Crt.) onder de massa der partijgenooten een levendige on rust heeft gewekt Het partijbestuur nam met ontstemming kennis van het feit dat pg Duvs zijn aan den Partijraad gegeven woord gebroken heeft, alleen onder hel motie* dat een -der Amsterdamsche afdeelingen een motie h-'ett aangenomen. Het partijbestuur keurt ten sterkst» dit op treden van pg. Duys af en kan slechts de hoop uitspreken, dat de partijgenooten in het ge- heele land alles zullen doen om de schade, die door dit optreden aan de Partij dreigt te zullen worden toegebracht, te herstellen". Op verzoek van de partijgenooten die lid zijn van den Bond van Soc.-Dem Studenten Clubs (SD.S.C) deed het partijbestuur een uitspraak over een besluit van het jongste congres van dien bond. De uitspraak luidt: „Het partijbestuur, kennis genomen heb bende van het besluit van het congres van den Bond van S D.S.C., volgens welk besluit het lidmaatschap voor communisten wordt opengesteld; acht indien dit besluit wordt gehandhaafd, de erkenning van deze organisatie niet langer mogelijk; het partijbestuur verwacht evenwel, dat de partijgenooten in de S.D.S C. zullen erkennen, dat de door genoemde uitspraak ontstane toestand niet kan worden bestendigd; en vertrouwt, dat deze partijgenooten zul len zorgen, dat aan dien toestand spoedig een einde komt". i

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 1