n 3 dagen naar de WERELDBEROEMDE GROTTEN VAN HANN. r Aqeada JBimimland J>couinciaa£ Tlieuws 3nqe<&onden Stukken fEaeken JüeecBecicfit ytheepsUiditigcn Jietk&Sxhaol Stad en Omgeving. EEN GELUKKIGE GEMEENTE. De gemeente Opperdoes heeft over 1932 een voordeelig saldo van f 7000. EDAM BADPLAATS. HEILOO. AKERSLOOT. DE STREEK. HOORN. STOMPETOREN. HENSBROEK. WIERINGEN. WARMENHUIZEN. LANGENDIJK. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. HollandAmerika Lijn. Damsterdijk, Rotterdam n. Vancouver 7 Juli Kon. Holl. Lloyd. JavaNew-York Lijn. JavaChinaJapan-lijn. Tjikarang 5 Juli v. Batavia n. Hongkong. Tjinegara 6 Juli Shanghai n. Dairen. HollandAustralië-lijn. Grootekerk (uitr.) 7 Juli te Bombay. Bioscopen. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer De Cohens en de Kellys in moeilijkheden (kom.) Toegang eiken leeftijd. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Victoria-theater tot en met Donderdag el- ken avond half 8, hoofdnummer Das Aben* ieuer einer schonen Frau (am.), hoofdrol Lil Dagover. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Bioscoop Harmonie, tot en met Zondag, telkens half 8, hoofdnummer De gele kaart (sens. drama), hoofdrollen Elissa Landi en Lionel Barrymore. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Dokter X (sens.), hoofdrollen Lionel Atwill en Fay Wray. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten Zaterdag 8 Juli. 8 uur, openingsconcert muziekconcours te Heiloo. Zondag 9 Juli. 8—10 uur, Muziektuin, concert r.-k. har monie St. Caecilia. 2 uur, familiebad Bergermeer, demonstra ties Amsterdamsche reddingsbrigade; esta fette- en waterpolowedstrijden. Muziekconcours te Heiloo. Dinsdag 11 Juli. 8 uur, Muziektuin Alkmaar, concert van vijf koren onder leiding van Paul Kok. den loop van den middag arriveerden nog dertig militairen uit Ede. Met vereende krachten slaagde men er ten slotte in den brand te beteugelen. Schitterend werk werd verricht door de blusschers, die onder de brandende zon hun inspannend werk verrichtten. Óp den straatweg naar Radio Kootwijk bevond zich een auto van een der brand meesters, den heer Reinier Tiethof. Terwijl deze aan het blusschingswerk deelnam sloe gen de vlammen over den straatweg. Met groote moeite slaagde men er in den auto in veiligheid te brengen. Tengevolge van de enorme rookontwikke ling was de straatweg eenige uren onbegaan baar. Het imposante schouwspel lokte velen uit omliggende plaatsen naar het terrein van ien brand. In tal van jaren is de Veluwe niet door roo'n geweldige ramp getroffen. De gemeente Opperdoes sloot haar ge meenterekening 1932 met een voordeelig sal do van 7000. De rekening ving aan >.-t 4700 zoodat in dezen deplorabelen tijd nog een overwinst werd gemaakt van 2300 gulden. Tot nog toe werden de rentelooze tuinderscredieten uit de gewone kasmiddelen voldaan. Edam wenscht niet langer te bebooren tot de „villes mortes" aan de Zuiderzee, maar zich bij de gewijzigde toestanden te verheffen tot een „levende stad" aan het IJselmeer. Ofschoon ook aan Edam de crisis niet zonder meer voorbij gaat, zit men er niet bij de pakken neer, maar is de bevol king en meer speciaal het jongere ge deelte, er op uit, de stad aantrekkelijk te maken en naast het oude beziens waarde, nieuwe toestanden te scheppen voor een nieuw-Edam. Zoo sprak ongeveer de burgemeester, de heer Kolfschoten, gistermorgen in de raadszaal, toen daar een gezelschap van genoodigden bijeen was gekomen om Edam als badplaats in te wijden. Het is toch de gedachte geweest van den nog jeugdigen heer N. Bouv.es om Edam aan zee te maken tot badplaats met „het mooie strand van heel ons land". Hij heeft de Edammers voor zijn plannen warm weten te maken en sinds gister hebben we officieel in ons land een badplaats méér. Aan het einde van het kanaal bij de sluizen is „Edam les Bains" verrezen en p'echtig in gebruik genomen. Voor dat burgemeester Kolfschoten het lint doorknipt, dat dit noordelijk Lido af sloot van de wereld, heeft hij hulde ge bracht aan den grooten ijver en het doorzettingsvermogen van den heer N. Bouwes. Nauwelijks een paar maanden geleden kwam hij met zijn plannen en door zijn energie wordt hans de inrich ting reeds in gebruik genomen. Onder applaus knipte de burgemees ter het lint door en werden de vlaggen geheschen. Ter gelegenheid van dit feest werd door den ontwerper van het „strandbad Edam" een sluitsteen in net restaurant geplaatst ter herinnering aan deze gebeurtenis. De zilveren troffel, waarmede deze steen gemetseld werd in den muur, werd den heer Bouwes als herinnering aangeboden. Het gezelschap verspreidde zic'.i over de terreinen om er kennis mee te ma ken. Er staat een groot gebouw, dat ge legenheid biedt zich in badcostuum te 6teken ,Het water van het IJselmeer noodt aan tot zwemmen of baden, maar ook is er strand voor het genieten van zonnebaden. Er is hier een volmaakte badplaats verrezen, die gelegenheid biedt ook den inwendigen mensch naar behooren te versterken. Het eezelschan aanoodieden vereenig- Recl.-tochten Logies enz. inbegr. sl. f 24.50. Ziet H.A.B.O. advertentie in dit nnmmer. de zich aan een lunch, waar vele goeie woorden zijn gesproken voor den bloei van Edam in het algemeen en het nieuw Edam in het bijzonder. POSTERIJEN. Op verzoek zijn op grond van het K. B. van 3 Aug. 1922 eervol ontslagen: ingang 1 Juli de heer H. L. van Leeuwen, kantoor houder te Spierdijk; de heer J. Buisman idem te Oude-Niedorp met ingang van 1 Sept.; de heer K. Peijs, idem te Bakkum, met ingang van 16 Sept. Eervol ontslagen wegens huwelijk de kan toorbediende mevr. A. M. de BoisVan der Eem te Broek op Langendijk. zulks met in gang van 1 Juli. Op de afd.-vergadering der S.D.A.P. te Heiloo is Woensdag de volgende motie aan genomen De afdeeling Heiloo der S.D.A.P. in verga dering op Woensdag 5 Juli bijeen, stelt vast, dat de boycot een der krachtigste wapenen is, die, mits systematisch en wei-overwogen gehanteerd, tegen het Duitsche fascisme kun nen worden aangewend. De afd. heeft met groote instemming ken nis genomen van het besluit van de algem. raad uit N.V.V. en S.D.A.P. om over te gaan tot een boycot van het koopen van Duitsche waren en van de stichting van het centraal Boycot-Bureau uit de moderne arbeidersbe weging. De afd. heeft verder met instemming ver nomen, dat ook in het buitenland krachtige pogingen worden gedaan, 015 aan dezen boy cot een internationaal karakter te geven en roept alle leden van onze organisatie op, om het werk van het Centraal Boycot-Bureau en van het Plaatselijk Boycot-Comité zoo krachtig mogelijk te steunen. Zij vertrouwt, dat onze leden zich voort aan zullen onthouden van het koopen van Duitsche waren en dat zij in eigen omge ving de krachtigste propaganda voor deze boycot zullen voeren, besluit deze motie aan de dagbladen ter opneming op te sturen, en gaat over tot de orde van den dag. De brugwachter, de heer J. E. de Ruiter, aan den Kogerpoldervlotbrug, gaat 1 Oct. a.s. 's Rijksdienst met pensioen verlaten. De treurige uitkomsten van den vroege- aardappelenverbouw worden nog verergerd door het feit, dat de aardappelziekte hier haar intrede heeft gedaan. Hierdoor zullen er „bouwers" komen, die zich zelfs den minimumprijs en den even- tuëelen toeslag nog zien ontgaan. ZWAAG. De gemeenteraad besloot met ingang van 1 Januari 1934 de hoofdsom van den grondslag van de personeele-belasting be treffende „biljards" met een vierde te ver lagen. De vischvangsi: op het IJselmeer levert de laatste dagen nogal bevredigende resulta ten. Door een 12-tal vaartuigen werden aan gevoerd 705 pond bot, 338 pond schol en 441 pond aal. De commissaris van de koningin heeft het voorzitterschap aanvaard van het eere comité ter herdenking van het 300-jarig be staan van de Schermeer. Bij de alhier gehouden verloting der V V. V. won de heer Vlaar alhier den len prijs, n.1. een dressoir. Op het eind van de vorige maand ston den alhier bij het plaatselijk orgaan der ar beidsbemiddeling ingeschreven 198 werkloo- zen. Hiervan waren 147 geplaatst bij de werkverschaffing in de Wieringermeer Voor de betrekking van bode der vereeni- fing voor ziekenhuisverpleging hebben zich 4 sollicitanten aangemeld. Benoemd werd de heer N. Slot. Met de werkloosheid aan den Langendijk is het veel gunstiger gesteld dan verleden jaar. Toen moesten gemeentelijke steunrege lingen in werking worden gesteld, om tal van irbeiders de financiën te verschaffen, om in de noodzakelijkste levensbehoefte te kunnen voorzien Dit is gelukkig tbans het geval niet. De drukte met het aardappelenrooien heeft vrij wel werkgelegenheid geschapen. De voornaamste reden echter, dat de stand der werkloosheid hier zoo gunstig is, is te vinden in de omstandigheid, dat de werk verschaffing in de Wieringermeer zooveel arbeiders kan plaatsen. Op "t oogenblik zijn er nog ongeveer 80 Wel zijn de loonen te laag. ongeveer 14 per week, doch de arbei ders begrijpen ook, dat in de buitengewoon moeilijke tijden, waarin we leven, buitenge wone maatregelen moeten worden genomen en dat zij zich met dat loon nog gelukkig kunnen prijzen, vergeleken bij de honderden tuinbouwers, die niet eens aan een loon toe komen. og zijn er een aantal arbeiders te werk ge steld bij de werkzaamheden voor den weg d jor het Geestmerair.bacht. Ondanks de toe- zegging en verzekering van bevoegde zijde gegeven, dat reeds drie weken geleden met volle kracht zou zijn begonnen, is dit nog altijd niet het eval. Het bouwen van steiger en stellages voor de zandafgravingen te Hargen, eischt zooveel tijd, dat men nog niet met het randvervoer naar den weg kan begin nen. Men deelde ons mee, dat deze steigers en stellages niet slechts voor den weg door het Geestmcrambacht worden gebouwd, doch dat zij ook dienst zullen moeten doen bij het afgraven en laden van zand, bestemd voor andre wegen. Intuschen zal het nu wel den langsten tijd hebben geduurd en mag ver wacht worden, dat eerlang een grooter aan tal arbeiders te werk zal worden gesteld bij den aanleg van den bedoelden weg. Bovendien ziet het er voor de arbeiders op 't oogenblik veel beter uit, ook met betrek king tot de toekomst, dan verleden jaar. Im mers volgens uitlatingen van bevoegde zijde mag worden verwacht, dat de werkzaamhe den voor de kanalisatie ook niet al te lang meer op zich zullen laten wachten. Verschil lende feiten wijzen daar bovendien reeds op. Dan zal de werkverruiming nog veel belang rijker worden en mag worden verwacht, dat bijna alle valide arbeiders werk zullen kun nen vinden. Te midden van al de ellende welke de tuinbouwcrisis met zich brengt, zijn deze vooruitzichten moedgevend, ook voor de gemeentebesturen, die dan minder hebben uit te geven voor steungelden. Moge voor de tuinbouw ook spoedig een betere tijd aanbreken. „Vet O** èo" Ae1 21 (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). Alkmaar, 7 Juli 1933. Aan den heer Redacteur van de ALk- maarsche Courant, alhier. Mijnheer. Beleefd verzoek ik U een plaatsje in uw veel gelezen blad voor het hier vol gende: Hot is naar aanleiding van het dezer dagen in Uw blad voorgekomen be richt over een bekeuring voor het rijden in de z.g. „Ronde O-laan" te Heiloo, waarom ik gaarne iets wilde verzoeken. Jammer vind ik het, dat deze mooie breede rustige laan voor het rijwielver- kee is afgesloten. Ik reed vóór dit verbod bestond, dik wijls van Alkmaar langs de Zander- sloot tot aan de O-laan, dan door deze laan en langs den Westerweg terug naar de stad. Ik maak dit tochtje nog wel eens, soms vóór, soms na den middag, doch stap nu dus af bij de O-laan en ga dan wandelen door deze laan. Maar ik vraag mij daarbij dan wel eens af, waarom moet ik hier nu toch loopen naast mijn rijwiel, in zoo'n ruime, breede laan, waarin geen mensch te zien is. Ik kan mij voorstellen, dat iemand in zoo'n geval neiging krijgt, om zijn rijwiél te bestijgen. Op mijn vraag onlangs aan den Bosch wachter, waarom deze breede laan toch eigenlijk voor wielrijders is afgesloten, ant woordde hij, omdat het Zondags nogal druk is in deze laan. Dit moet ik eerlijk toegeven, mijnheer de redacteur, maar zou net dan niet veel juister zijn, dat de beheerders van het Heilooërbosch, dan ook het verbod van wiel- rijden, in de O.-laan beperken tot den Zon dag? Een dergelijk verbod bestaat, ook te reent, voor de Zandersloot. Met vriendelijken dank voor de plaatsing teeken ik Uw lezer N. AUTOBUSGIDS. Bij de Drukkerij Nieuwe Apeldoornsche Courant is verschenen de officieele prov. autobusreisgids voor Nederland, samenge steld door den Xed. Bond van Autobusdienst- ondernemers. Het boekje bevat alle autobus- verbindingen uit het geheele land. Afzonderlijk zijn verkrijgbaar de autobus diensten in de verschillende provinciën, welke allen in dit boekje verzameld zijn. Een han dige en practische uitgave waarvan, naast het officieele spoorboekje, in dezen tijd van autobusverbindingen duizenden kunnen pro- fiteeren. Het Juni-nummer van het Maandblad voor berichting en reclasseering van volwassenen en kinderen heeft een uitvoerig overzicht van A. J. Marx over Zuid-Duitsche gevangenis- indrukken. De redactie bespreekt de crisis in het strafrecht en onze oud-stadgenoot de heer G. H. Honing beschouwt de wijziging van het kinderrecht. Er is een artikel van F. v. d. Steen, lid van den recl. raad in het arrondissement Arnhem over de zwarte lijst Verder eenige vonnissen, aanteekeningen en berichten en een boekbeschouwing. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 8 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.4 mM. te Abisko. Laagste barometerstand 755.1 mM. te Blacksod. Verwachting, geldig tot den avond van 9 Juli: Meest zwakke Zuidwestelijke tot Zuidoos telijke wind, helder tot licht bewolkt, droog weer; warm. Weeroverzicht. De stijging van den luchtdruk in het zuid westen ging door, waardoor zich over Frankrijk een gebied van hoogen luchtdruk vormde van dezelfde beteekenis als dat in Scandinavië. Noch de depressie in het westen noch die in het oosten vertoont eenige veran dering. De invloed van de eerste blijft be perkt tot Spanje, die van de laatste tot Oost- Europa. In het geheele gebied van Lapland tot Spanje en Italië, alsmede in Engeland en Schotland heerscht ideaal zomerweer zonder extreme hitte of ontwikkeling van onweers buien. Het laat zich aanzien dat deze toe stand nog enkele dagen stabiel zal blijven en dat de kansen op onweer en omslag naar koeler weer voorshands nog uiterst gering zijn. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juli Hoog water Laag water dat. v.m. nam. v.m. nam. 9 5.14 5.47 1.44 2.11 10 6.04 6.34 2.35 3.01 11 6.51' 7.19 3.23 3.45 12 7.36 8.03 4.07 4.25 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEF.. (In Zomertijd). Juli Hoog water Laag water dat. v.m. nam. v.m. nam. 9 5 11 5.44 1.32 1.59 10 6.01 6.31 2.23 2.49 11 6.48 7 16 3.11 3.33 12 7.33 8 00 3 55 4.13 Tanimbar 6 Juli v. Hamb. te Liverpool. Tarakan (uitr.) 5 Juli te Singapore. Poelau Tello, 7 Juli v. Amst. n. Batavia via Napels. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Ajax 6 Juli v. Danzig te Stettin. Amelo (uitr.) 6 Juli v. Cristobal. Baarn 7 Juli v. Hamburg te Antw. Berenice 6 Juli v. Susak n. Bari. Clio 7 Juli v. Hamburg te Amst. Deucalion 7 Juli v. Amst. te Rott. Hercules 6 Juli v. Varna te Constanza. Juno 7 Juli v. Amst. te Rott. Orestes 7 Juli v. Amst. te Rott. Rhea 6 Juli v. Barcelona n. Genua. Vesta 6 Juli v. Alicante n. Amst. Amazone 7 Juli v. Kopenhagen te Aalborg. Ariadne 7 Juli v. Malaga n. Alicante. Bennekom (thuisr.) 5 Juli te Buenaventura. Bodegraven 6 Juli 's nachts 12 uur v. Amst. te Hamburg. Hebe 6 Juli v. Lissabon n. Amst. Mars 6 Juli v. Vigo te Lissabon. Brion 7 Juli v. Amst. n. Bordeaux. Euterpé 7 Juli v. Amst. n. Gothenburg. Rotterdamsche Lloyd. Kota Agoeng (thuisr.) 7 Juli v. Singapore. Kota Gede (uitr.) 6 Juli v. Genua. Sibajak (thuisr.) 6 Juli v. Colombo. te Wilelmstad. Drechtdijk 5 Juli v. Vancouver n. Rotterdam: 6 Juli te Seattle. Munster (uitr.) 5 Juli te Santos. Zaanland 8 Juli v. Buenos Aires te Amst. Flandria (uitr.) 6 Juli nam. 10 uur v. South - ampton. Salland (thuisr.) 6 Juli v. Rio Janeiro. Emzetco Lijn. Jonge Elisabeth, Carthagena n. Londen/ Rott., pass. 6 Juli Finesterre. Stoomvaart Mij. Oceaan. Rhexenor, Java/N. York, 5 Juli te Boston. Phrontis, Batavia n. Amst. 7 Juli te Pening. RotterdamZuid-Amerika-Lijn. Alwaki (thuisr.) 6 Juli v. Las Palmas. Holland—Oost-AziC-Lijn. Oldekerk (thuisr.) 6 Juli v. Dairen. Holland—Afrika-Lijn. Heemskerk (uitr.) 6 Juli te Beira. Tot schoonschoonmaakster aan de ol. school te Warmenhuizen is door B. en W be noemd mej. N. Mink—Pronk. De heer W. F. Andriessen te Alkmaar is aan de universiteit te Amsterdam be vorderd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proefschrift: „Historia dominorum de Teysterband, Arckel, Egmonda, Brederoede, IJsselsteyn etc." De heer H. W. Meihuizen, proponent te Arnhem, heeft het beroep naar de doops- gez. kerk te Wieringen aangenomen. EINDEXAMEN GYMNASIUM. Voor het eindexamen gymnasium (her-exa- men) slaagden heden de B-candidaat de heer Nanne Sluis en de A-candidaten mej. Jo Rjn. gers en de heer H. Pos. MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL TE HAARLEM. De overgangsresultaten. "A Van het 2e studiejaar tot het practische leer. jaar (bouwkunde) is o.a. bevorderd: A. p.: Borst, Oudkarspel. Bij de afdeeling weg- en waterbouwkunde is bevorderd van het 1ste naar het 2e studie, jaar: C. Mollevanger, Alkmaar, J. H Schenke, Alkmaar en J. Wit, Nieuwe-Niedorp. Bevorderd is van het 2de studiejaar naar het practische leerjaar: C. P. Hoed, Alkmaar. Bevorderd van het 2e naar het laatste studiejaar: C. H van Erkelens, Alkmaar en C. Roozing, Petten. Afdeeling werktuigbouwkunde: Bevorderd van het 1ste naar het 2de studiejaar: S. Brcersma, Bergen. C. J. Kok, Alkmaar. Bevorderd van het 2e studiejaar naar het practische leerjaar: J G. Schenk, Barsinger- horn. Bevorderd van het 3de naar het 4de studie jaar: J. P. Kuyper, Alkmaar. Afdeeling electrotechniek: Bevorderd van het 1ste naar het 2de studiejaarP. N. Kul per, Harenkarspel, P. Roskam, Alkmaar. Bevorderd van het 2de studiejaar tot hei practische leerjaar: H. L. Berkhout, Bergen. Bevorderd van het 2de naar het laatste studiejaar: D. Binnenwijzend, Stompetoren. W. P. Spaan, Schoorldam PREDIKBEURTEN. Zondag 9 Juli. KOEDIJK, 's avonds 7 uur, ds. Warners. LIMMEN, nm. 2 uur, ds. v. d. Kieboom. GROET, 9 uur, jeugddienst, ds. Boeken. OUDE NIEDORP, 10.30 uur, K. Boeke. SCHOORL, 10.30 uur, ds. Boeke. ZUID SCHARWOUDE, 10.30 uur, ds de Leeuw. UITSLAG VEILING bij opbod gehouden op Woensdag 5 Juli 1933, ten overstaan van notaris F. W. A. van Riet te Bergen, van de Villa „De Case- mat" te Bergen aan Zee, aan de Pauline- straat, groot 6.59 aren, met de in die villa aanwezige roerende goederen, ingezet in to taal op 6.460. De afslag blijft bepaald op Woensdag 12 Juli 1933, des v.m. om 10 uur in de Rustende Jager te Bergen. ONZE KAASHANDEL. Onze kaashandel zag zich gister voor groote verliezen geplaatst, terwijl onze zui- velproducenten een prijs voor de kaas maak ten, die 10 per 50 K.G. lager was dan die van de vorige week en een absoluut onvol doende melkprijs levert. Hetgeen men zal be grijpen als men weet, dat het grootste deel van den aanvoer voor 16 per 50 K.G. ver kocht werd terwijl de prijs de vorige week nog 25 bedroeg. De oorzaak van deze sterke daling, die vrijwel een débatle beteekent, moet gevonden worden in het feit, dat de Fransche regee ring met ingang van 1 Juli het contingent voor de kaas voor het 3e kwartaal 1933, heeft teruggebracht tot 26 van het uit- voerkwantum over het 3e kwartaal 1931. Praktisch beteekent dit, dat het contingent met 1 Juli in verhouding tot het vorig jaar voor het derde kwartaal is verminderd met 55 De beteekenis hiervan valt op als men weet, dat de uitvoer van de N. H. Kaas naar Frankrijk het vorig jaar nog 3 millioen K.G. bedroeg. Wij leven in de weken van de groote pro ductie, zoodat de aanvoer 170.000 K.G. be droeg. De verwachting, dat door den Fran- schen maatregel het grootste deel van den aanvoer onverkocht zou blijven werd niet be waarheid. Dit bleek slechts het geval met 10 van den aanvoer. 8 Juli 1932 was de aanvoer gelijk en be- somde de kaas nog 21, 10 Juli 1931 werd er 160.000 K.G. aangevoerd en bedroeg de prijs 38, welke prijs nu slechts 16 was. Wat dit voor de producenten beteekent komt door de cijfers wel duidelijk tot uiting. Ook voor de handelaren, wier pakhuizen vol zitten met kaas waarvoor zij 23 betaalden is de Fransche contingenieeringsmaatregel, die de vorige week bij de meest ingewijden nog nie' bekend was, een groote tegenslag. GESLAAGD. De heer K. Govers, wonende te Oterleek, slaagde te Den Haag voor het machinisten examen, voorloopig diploma. Onze plaatsgenoot de heer H- Schuurman Jr., slaagde gister aan de Universiteit van Amsterdam voor het doctoraal examen in de rechten. Mej. N. Poortenaar alhier slaagde gister te Amsterdam voor het examen kantoorste nograaf Fransch van de Ver. van leeraren IN DEN MUZIEKTUIN. Dinsdagavond, 8 uur, geven de hi«' niet alleen bekende, maar ook ze<r gunstig bekende koren „Crescendo" van Dirkshorn, „Soli Deo Gloria" van Nrd.- Scharwoude, „Looft den Heer" van St. Pancras, „Halleluja" van Broek op Lan gendijk, en het mannenkoor „De LM" stem", ook uit laatstgenoemde plaats, «n allen onder leiding van Paul Kok, concert in den muziektuin. Elke ve£ eeniging treedt afzonderlijk op en zi»a twee of drie nummers. Nu nog een avond zooals Vrijdag Zaterdag, en de zanglustige dam» e heeren van buiten mogen een druk d®" zoek verwachten. INTERIEUR-VERANDERING 'T GULDEN VLIES. - i Na in 1924 de geheele zaak grondig hebben verbouwd en gemoderniseerd, de directie van 't Gulden Vlies -rande- café-restaurant zoo grondig laten v ren. dat niemand meer de oude zaai z»

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2