Spact linkerzijde van den weg tegen een boom botste en in brand vloog. De zes inzittenden konden met moeite bijtijds den auto verlaten. Allen hadden min of meer ernstige been- en armwonden, die door dr De Haan uit Ede verbonden werden. De bestuurder, iemand uit Arnhem, was niet in het bezit van een rijbewijs en was pas vijf weken het stuur eenigszins machtig. Na een aanrijding doorgereden, maar later aangehouden. Zondagmiddag omstreeks twee uur is nabij de nieuwe Vechtbrug een uit Amsterdam af komstige motorrijder, zekere A. K., inge haald en van achteren aangereden door een eveneens uit de richting Amsterdam komenden auto. De motorfiets sloeg om en geraakte in brand. De motorrijder werd tegen den grond geworpen en in bewusteloozen toestand op genomen. Hij had een hersenschudding en beenbreuken bekomen. De heer K. is naar het Burgerziekenhuis te Amsterdam overge bracht. Zijn toestand is buitengewoon zorg wekkend. De automobilist, die zich van het ongeluk niets heeft aangetrokken en doorreed, werd door de politie te Bussum aangehouden, ter wijl zijn auto werd in beslag genomen. Motor contra autobus. Zondagochtend zijn de gebr. Bakker uit Eelderwolde (bij Gron.) met hun motorfiets te Pesse (Dr.) tegen een autobus uit Emmer- compascum gebotst. De bestuurder werd ernstig, de duoriider licht gewond. Beiden zijn naar het ziekenhuis in Hoogeveen over gebracht- PRINSES JULIANA IN ENGELAND. De receptie, Zaterdagmiddag door mevr. De Marees van Swinderen in het Nederland- sche gezantschap gegeven, was een groote gebeurtenis in he leven der Nederlandsche kolonie, die in overgrooten getale was opge komen. Onze gezant en mevr. Van Swinde ren ontvingen de gasten en toen om drie uur prinses Juliana, vergezeld van haar twee hofdames, aankwam, werden de leden der kolonie door onzen gezant, bijgestaan door den raad van legatie, den heer Bosch ridder van Rosenthal aan de prinses voorgesteld. Zij onderhield zich geruimen tijd met sir Henry en lady Deterding, ds en mevr. Van Dorp, de ouderlingen en andere leden van den kerkeraad, onzen consul-generaal en vele andere vooraanstaande leden der kolonie. Ook de „eenvoudige lieden" waren niet vergeten en de oudjes van de Hollandsche hofjes, die onder leiding van mevr. Bakel wa ren gekomen, hadden geen woorden genoeg om ae vriendelijkneid en voorkomendheid van de prinses te roemen. In een der zalen van het gezantschapsge bouw is darana de thee gebruikt. Gister woonde zij den dienst bij in de Hol landsche kerk in Austin Friars. De „Daily Telegraph" meldt, dat prinses Juliana zich zoo goed amuseert, dat zij haar verblijf in Londen, dat tot Maandag zou du ren, verlengt tot Woensdag a.s. Zij zal dan tevens daar kunnen ontmoeten prinses Sibylla en haar echtgenoot- prins Gustav Adolf van Zweden, die Maandag aankomen. De derde buitenlandsche prinses die op het oogenblik in Londen logeert, is prinses Ingrid van Zweden, die Donderdag is gearriveerd. Prinses Juliana, prinses Alice en de graaf van Athlone hebben gistermiddag "en bezoek febracht aan de koninklijke familie op Buc ingham Palace. NIEUWE RIJWIELPLAATSJES. Met ingang van 24 Juli a-s. zullen op de kantoren der posterijen verkrijgbaar zijn dv. rijwielbelasting mei ken voor het belastingjaar 1933/34 (1 Augustus 1933 t/m 31 Juli 1934). De controle op het gebruiken van geldige belastingmerken zal reeds dadelijk na den aanvang van het nieuwe belastingjaar wor den ingesteld. GEEN BINNENLAND5CHE PERSTELEGRAMMEN. Het Hoofdbestuur der P- T. T. heeft over wogen ten behoeve van de dagbladpers bin neniandsche perstelegrammen in te voeren. Het heeft in verband hiermede een onderzoek ingesteld of hieraan behoefte bestaat. Wij thans, dat uit de ingestelde enquete is gebleken, dat het invoeren van binnenland- sche perstelegrammen vermoedelijk niet in een algemeen gevoelde behoefte zou voor zien en geen noemenswaardige toe neming van bet teiegraafverkeer zou geven. Dit laat ste zou tot gevolg hebben dat de invoering van binnenlandsche perstelegrammen voer het staatsbedrijf een te groot financieel na deel zou opleveren op grond waarvan voor alsnog hiertoe niet wordt overgegaan DE CLEARINGWET. Bij K- B. is thans vastgesteld aan welke be palingen moet worden voldaan en welke do cumenten moeten worden overgelegd bij in voer in Nederland uit gebiedsdeelen van een vreemde mogendheid, waarvoor krachtens aanwijzing de algemeene maatregel van be stuur bedoeld in artikel 2 der clearingwet zal gelden. O.m. moet worden overgelegd een verklaring van den ontbieder der goederen Wen geadresseerde) houdende een verbintenis om hetgeen hij met betrekking tot de inge voerde goederen aan den leverancier ver schuldigd is of mocht worden, af te dragen aan de Nederlandsche Bank zonder zich op schuldvergelijking of andere vergelijking te beroepen. REISMARKENSMOKKEL. De laatste dagen is het grenstoezicht in Duitschland aanmerkelijk ver scherpt, aldus De Crt- in een bericht uit Venlo. Aan de grenskantoren zijn thans S A.-mannen gestationneerd, die een speciale controle op de deviezensmok kelarij uitoefenen. Autobestuurders, die sedert jaren dagelijks de grens passee- ren en wien misschienin al dien tijd niet naar hun passen werd gevraagd moeten thans telkens hun papieren toonen en zij worden niet zelden aan den lijve gevisiteerd. Vrijdag werd aan het grenskantoor aldaar een auto .waarvan de bestuurder van deviezensmokkelarij werd ver dacht, door een tweetal S A.-monteurs totaal gedemonteerd. Succes leverde dit onderzoek echter niet op. Een dame, die na een achtdaagsch verblijf uit Duitschland terugkeerde, erd aan de grens aangehouden, omdat haar paspoort stond vermeld, dat zij enkele dagen te voren een reischeque van duizend Mark had geïnd. Hoewel dame oorspronkelijk verklaarde, dat dit geld gedurende haar verblijf in Duitschland had verteerd, kon zij zulk« niet aannemelijk maken. Ten slotte be kende de dame, dat zij slechts 500 Mark had verbruikt, terwijl het resteerende bedrag bij kennissen te Essen was ach tergelaten. Het resteerende geld is hier op door de beambten in beslag geno men. Overigens wordt op alle mogelijke manieren gepoogd om reismarken, die voor ongeveer 9M cent worden gekocht voor 58 M cent verkocht, zoodat op reischeque van duizend Mark negentig gulden wordt verdiend, over de grens te brengen. Zaterdag arriveer de een autobestuurder, die een reis cheque van 2000 Mark had geïnd en het bedrag tusschen de banden van zijn auto had geborgen. De smokkelaar had de bankbiljetten echter zoo ondeskundig opgeborgen, dat zij bij aankomst alhier zoodanig doorgesleten waren, dat de banken de totaal vernielde biljetten niet meer accepteerden. Hoe geslepen de smokkelaars te werk gaan, blijkt uit het feit, dat de S.A.-man- nen zelfs een wielrijder arresteerden, die de bankbiljetten in den hals van den zndelpen van zijn rijwiel had verbor gen. Ondanks de scherpe controlemaat regelen slippen nog heel wat geldsmok- kelaars door de mazen van het overi gens goed gespannen net. Meermalen worden de controleerende beambten met vervalsehing der passen om den tuin ge leid. De bankinstellingen, waar de reis- cheques worden verzilverd, stellen op de laatste bladzijde van het Nederland sche paspoort een aanteekening van het bedrag der reismarken en den datum waarop deze aan den houder van het paspoort zijn verstrekt. Op handige wijze weten de smokke laars, door het oplichten van de kram metjes in hét paspoot het blaadje, waar op deze aanteekening is gesteld, er uit te lichten en daarvoor een blanco blaad je uit een andere pas in de plaats te schuiven. Voor deze blanco blaadjes wordt door de smokkelaars thans reeds tot vijf gulden per stuk betaald. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. De 19-jarige Jan van Leennof, wonende aan de Zwaardekroonstraat te Rotterdam, is bij het baden verdronken. Zijn lijk is nog niet opgehaald. Te Venlo verdronk in de Maas een 16-jarige jongen uit Blerik. om twee uur des middags terug te komen, daar er andere zakenrelaties verwacht wer den. Op dat uur kwam de koop tot stand en ging de partij over in hanaen van den koo per. Bij deze transactie was de smokkelaar niet aanwezig, doch toen de directeur van den groothandel de stoep afkwam, schoten eenige rechercheurs van de Centrale Recher che op hem toe en arresteerden hem. Deze politiemannen hadden reeds eenigen tijd het oog gericht op de partij. Het huis was voort durend in het oog gehouden, doch telkens weer werd het oogenblik van den verkoop verschoven. De kooper had tevoren reeds een monster- fleschje van 5 gram gekocht en betaald, zulks om de heroïne te onderzoeken. Vóór den verkoop van de groote partij had hij wat van het poeder opgesnoven, doch de dosis was te sterk, zoodat hij blauw in het gezicht werd en hij zich een injectie moest toedienen. De geheele partij kwam zoodoende in han den der politie; de directeur van den groot handel werd medegenomen naar het hoofd bureau van politie, waar prdtes-verbaal tegen hem werd opgemaakt. Het is een Bel gisch deserteur, die door de Belgische regee ring bij verstek ter dood was veroordeeld. BRANDEN. Meubelfabriek te Qlanerburg afgebrand. Te Glanerburg is tengevolge van onbe kende oorzaak brand ontstaan in de meubel fabriek van den heer F. Holman. De fabriek is totaal afgebrand. De belendende perceelen bleven behouden. De brandweer had onvol doende toevoer van bluschwater, aangezien het in aanbouw zijnde z.g.n. opjaag-station van de waterleiding nog niet gereed is. De fabriek, die zes jaar geleden eveneens is afge brand, was met die inventaris verzekerd. Emballage-af deeling van de firma Heyme Vis Zn. te Zaandam uit gebrand Te Zaandam is gisterochtend een felle brand uitgebroken in de verffabriek van de firma Heyme Vis Zn. aan de Oostzijde bij de Loopbrug. De brand is ontstaan in de emballage-afdeeling, waarschijnlijk doordat een hoeveelheid grondstoffen van de boven deze afdeeling gelegen malerij door een lift koker omlaag was gestort en vervolgens vermoedelijk vlam had gevat. De brandweer, die spoedig met veel materiaal het vuur be streed, slaagde erin het fabrieksgebouw te behouden. Toch is de schade groot, doordat een belangrijke voorraad grorn$Mö#en ver loren is gegaan. De emballage-afdeeling en de malerij hebben het meest geleden. Eerst genoemde afdeeling is geheel uitgebrand, ter wijl de malerij ernstige waterschade heeft ge kregen. Eenige ter verzending gereed liggen de orders werden een prooi der vlammen. De machines zijn geheel behouden, zoodat het bedrijf kan worden voortgezet. SCHEEPSBRAND. In het haventje „Schelphoek" te Brouwers haven is, vermoedelijk door explosie van een benzinemotor, brand ontstaan op het schip „Neerlandia", schipper G. Broere, uit Gronin gen, geladen met hooi. Het vuur breidde zich, aangewakkerd door een vrij sterken wind, snel uit, zoodat de deklast binnen korten tijd in lichterlaaie stond. De pogingen het vuur te blusschen door middel van een slang op de waterleiding, hadden geen succes, daar het schip te ver van de brandkraan lag. In middels was de brandweer van Haamstede ge alarmeerd, die spoedig ter plaatse was en met haar motoi-spuit flink water gaf. Het mocht gelukken het vuur spoedig te bedwin gen. - HEROINE-SMOKKEL ONTDEKT TE AMSTERDAM. Transactie van eenige duizenden De Centrale Recherche te Amsterdam, heeft, naar De Crt. verneemt, ten huize van een koopman aldaar een partij gesmokkelde verdovingsmiddelen in beslag genomen en den persoon, die opdracht had gegeven deze partij te smokkelen, gearresteerd. Het betrof hier een collectie fleschjes met wit, in water oplosbaar poeder, heroïne ge naamd, een zeer sterk verdoovingsmiddel ter waarde van ongeveer vijf en dertig honderd gulden en verpakt in fleschjes van vijf gram, te zamen 1330 gram. De directeur van een pharmaceutischen- en chemischen groothan del aan de Prinsengracht, een Belg, die tij dens den oorlog naar ons land was uitgewe ken, had een smokkelaar opdracht gegeven de partij van Duitschland naar Nederland te smokkelen en hier te verkoopen. Zooals ge bruikelijk is, stortte de smokkelaar cautie, in dit géval ruim duikend gulden. Dit gebeurt ten einde te beletten, dat de smokkelaar op eigen houtje zou verkoopen, waardoor de op drachtgever schade zou lijden. De partij kwam onlangs te Amsterdam aan, waarna de smokkelaar trachtte een goe den afnemer te vinden. Dit gelukte hem en zoo kwam hij in contact met den koopman Herhaalde malen hadden conferenties plaats, waarbij behalve de koopman, ook eenige vrienden tegenwoordig waren. De verkoopprijs werd gefixeerd op eenige gul dens .per gram, een prijs waarop de koopei nog aanmerkelijk winst had kunnen maken Hij gaf voor, dat het zijn bedoeling was de partij in*Parijs-van de hand te doen. Een klein gedeelte er van wilde hij mengen en houden voor eigen gebruik. De afspraak was dat de kooper een bedrag van eenige duizenden guldens zou toonen. waarna de partij in zijn handen zou over gaan. Op Zaterdagmorgen om tien uur werd hem het pakket gepresenteerd, waarbij twee zijner-vrienden waren bij de conferentie uit- genoodigd. Het geld was er echter niet, w es- 1 halve 'gevraagd werd, om twaalf uur terug te komen. Een der bekenden van den adspirant-koo- per begaf zich naar het kantoor van den pharmaceutischen en technischen groothan del aan de Prinsengracht en per auto werd de partij overgebracht naar het bewuste adres. Den bezoekers werd evenwel verzocht KORTE BERICHTEN. Zaterdagmiddag is te Hilversum de prof. Van Rees-bank onthuld, die aan de ge meente is aangeboden door de Intern. Order of Good Templars. Zaterdagmiddag is te 's-Gravenhage de algemeene jaarvergadering gehouden van den bond Heemschut, onder voorzitterschap van mr. J. A. van Sonsbeeck. Een winkelier aan de Laan van Meer- dervoort te Den Haag deed aangifte, dat een onbekende man een bedrag van plm. 1300 uit de winkellade heeft weggenomen. Zaterdagmiddag hield de „Vereeniging tot vereenvoudiging van onze spelling" onder leiding van prof. dr. J. J. Salverda de Grave haar jaarvergadering in het American-Hotel te Amsterdam. Morgen bestaat „Haarlems Dagblad'' vijftig jaar. Een 11 jarige schooljongen te Utrecht wordt verdacht ten nadeele van een onder wijzer 20 te hebben gestolen. Hij zal des wege voor den kinderrechter worden ge bracht. De Haagsche recherche heeft den 21- Erigen autohandelaar A. M. J. L. Th. aange ouden, die er zijn werk van maakte postpak ketten met waardeloozen inhoud onder rem bours d f 5.50 te zenden aan de nabe staanden van kortelings overledenen. Zwemmen. DEMONSTRATIES IN „DE BERGERMEER". Toen het familiebad „De Bergermeer'' ge opend werd, hebben wij min of meer uitvoe rig stilgestaan bij deze inrichting. Wij heb ben toen getracht, onzen indruk weer te ge ven over deze zwemgelegenheid en zijn daar bij in verschillende details getreden: de grootte van het zwembad, de inrichting der kleedkamers, de waterverversching, de en tourage, enz. enz. Toen was echter alles officieel, zoodat de sfeer van gezelligheid nog ontbrak. Deze moet komen van de zwemmers zelf en die waren er toen niet. Doch kom op een dag als gisteren! Dan zie je het zwembad bevolkt met een talrijke schare; dan zie je, hoe een paar honderd zwemmers in het water en een zelfde aantal op het terras rondom het restaurant een sfeer scheppen. Dan zie je de kleurrijke bad- costuums, de glinsterende badmutsen; dan zie je de gebruinde armen en beenen en rug gen. Dan merk je de jolijt, de ongedwongen vreugde en de stralende gezondheid. De „Bergermeeris in zeer korten tijd po pulair geworden. Het is de zwemgelegenheid geworden voor Alkmaar en Bergen en eiken warmen zomerdag komen de zwemliefheb- bers er heen. om onder toezicht van een zeer geoefenden badmeester hun bad te nemen. En eiken dag wordt er gestoeid in het water, of wordt het polospel beoefend. Want reeds be zit de „Bergermeer" een poloclub 't Was gisteren een bijzondere dag. De Amsterdamsche Reddingsbrigade was met een 30 leden aanwezig, om verschillende de monstraties te geven. Voor die gelegenheid had de directie der „Bergermeer" verschillen de uitnoodigingen rondgestuurd en zeer velen tadden van die uitnoodiging gebruik ge maakt. Wij hebben echter een paar belangrij ke personen gemist. Waar bleef n.1. ons ge meentebestuur? Juist nu, terwijl in Alkmaar het zwembadenvraagstuk actueel is, hadden wij zoo graag B. en W. onzer gemeente in de „Bergermeer" gezien. Ze hadden dan met eigen oogen deze inrichting kunnen bewonde ren en zich misschien de vraag gesteld: heeft Alkmaar op 't oogenblik wel zoo'n dringende behoefte aan een eigen (dure) inrichting, nu in de onmiddellijke nabijheid een open zwem bad aan iedereen de gelegenheid biedt om een bad te nemen, terwijl daarnaast de zee de groote aantrekkingskracht zal blijven behou den? En ze hadden dan meteen de gelegenheid gehad, om een der vooraanstaande personen der Amsterdamsche Reddingsbrigade te vra gen, hoe de „Bergermeer" hem bevallen was. Zeer waarschijnlijk hadden ze dan op die vraag hetzelfde antwoord gekregen, dat wij hoorden: een verrassend mooie inrichting in een rustige gelegenheid en prachtig zwem water! Onze raadsleden, ons dagelijksch bestuur vooral, schitterden door afwezigheid. Zij lie ten een mooie gelegenheid voorbijgaan, om met eigen oogen dit bad te bewonderen! (Op dit oogenblik komt bij ons de vraag op, hoe veel zwemmers er in ons college zitten en wij vreezen, dat dit getal zeer, zeer klein zal zijn). Intusschen, de „Bergermeer" is er en wij, Alkmaarders, kunnen zwemmen naar harte lust. En wij zullen zwemmen, zooveel wij kunnen. Wij zullen het zwemmen beoefenen, hetzij als sport, hetzij voor onze gezondheid, hetzij voor allebei. En wij zullen trachten, de zwemkunst cp te voeren tot die der Amster damsche reddingsbrigade. De heer Judell heeft de leden der brigade gistermiddag allerhartelijkst verwelkomt en de heer v. Geemen, secr.-penningm. der A. R. B., heeft daarna een keurig speechje gehou den over het doel der brigade. En toen heb ben wij een zeer uitvoerig programma zien afwerken, dat bij de talrijke aanwezigen zeer in den smaak viel. Allereerst hebben wij een demonstratie ge zien van verschillende zwemslagen: de schoolslag, de crawl, e.a. En deze geoefende zwemmers der A.R.B. gingen met een regel maat ais van een machine door het water: rustige bewegingen en toch snel en soepel. Alles was tot in de puntjes verzorgd en voor al het voetenwerk dwong bewondering af. Van minstens even groot belang was de de monstratie der verschillende grepen, die bij het redden van drenkelingen worden toege past. Terwijl deze grepen eerst „op het droge" gedemonstreerd werden, zag men ze direct daarna in het water in werkelijkheid uitvoeren. Even later lieten verschillende zwemmers zien, hoe lang en hoe ver men on der water kan zwemmen. Dit laatste bleek nog duidelijker, toen twee zwemmers een paar muntstukken van den bodem zochten envonden. Tusschen deze serieuze nummers d'oor had men eenige vroolijke intermezzo's. Er was een z.g. zwempropagandist, die ruzie kreeg met andere en natuurlijk in het water terecht kwam. Er ontstond in het water een comple ten vechtpartij, die echter goed afliep en waarbij zelfs geen proces-verbaal werd op gemaakt, niettegenstaande de aanwezigheid van een paar agenten. Verder kreeg een ge zelschap, dat een dagje uit was, hevige ruzie met een oberkellner en weer volgde een „ge dwongen" waterballet. En tenslotte was er den heer Bergh, die, evenals in de twee ge noemde intermezzo's, bij het schoonspringen voor de note-gaie zorgde op een manier, Bu- ziau waardig. Vandaar, dat hij weldra als de „water-Buziau" gedoopt werd. Buitengewoon spannend was de gemengde estafette tusschen de A.R.B. en de Berger- meer-ploeg. De dames der Bergermeer waren zeer snel, doch de heeren verloren telkens weer terrein, zoodat Amsterdam tenslotte met zeer klein verschil won. Een polo-wedstrijd tusschen de zeventallen van de A.R.B. en de Bergermeer eindigde met een 73-overwinning voor de gasten, die veel beter positie kozen en ook sneller waren, 't Spel stond echter op zeer laag peil, maar serieuze oefening zal daarin nog wel verbete ring brengen. Aan het eind van het programma reikte mevr. van Reenen de prijzen uit en hielden de heer Judell en v. Geemen nog hartelijke speeches. Nog geen minuut later krioelde het van zwemmers in de meer en zoo gezellig werd het, dat de Amsterdammers nog een paar uurtjes bleven. DE ZWEMWEDSTRIJD IN DE DELFTHAVENSCHE SCHIE. Zaterdagmiddag werden de jaarlijksche zwemwedstrijden gehouden in de Delftha- vensche Schie. Er moest over een afstand van 3 K M. gezwommen worden. Van ae dames werd Puck Oversloot eerste in 50 min. 6.8 sec., terwijl van de heeren Kemper in 47 min. 52.2 sec won. EEN NIEUW WERELDRECORD! Willy den Ouden spurt in een razend tempo. Op de zwemwedstrijden te Antwerpen, waarana verschillende Nederlanders deelna men, heeft Willy den Ouden het wereldre cord 100 M. vrije slag verbeterd en dit ge bracht op 1 min. 6 sec. (oud record mej. Ma- dison met 1 min. 6.6 sec.) „Ja, dat wereldrecord 100 M. vrije slag zou ik nog graag op mijn naam willen heb ben Zoo begint de Tel. het relaas na de record verbetering geschreven en het blad vervolgt: Wanneer was het ook weer, dat Willy den Ouden ons deze woorden toefluisterde? Slechts enkele weken geleden zeide zij dat, toen het kleine meisje in het Oostelijk zwem bad de prachtige prestatie leverde het we reldrecord 200 M. vrije slag met 6 sec. te ver beteren. En thans reeds is haar innigste wensch in vervulling gegaan. Ook dat record over 100 M., dat tot nog toe met 1 min. 6.6 sec. op naam stond van de Amerikaansche Helene Madison, heeft Willy den Ouden op haar naam gebracht met 1 min. 6 sec. Ook de tijd van de gevreesde Amerikaansche, waartegen Willy het een jaar geleden tijdens de Olym pische Spelen te Los Angel es nog moest af leggen, is door het Rotterdamsche meisje verbeterd. 1 Minuut 6.6 sec., dat was een tijd, zoo buitengewoon snel, dat velen meenden, dat daaraan voorloopig weinig te verbeteren zou zijn. Maar zelfs dit record van de sterke Helene Madison, de beste zwemster van het groote Amerika, werd vandaag gebroken door het eenvoudige Nederlandsche" zwera- stertje, dat, wanneer men met haar spreekt, allerminst den indruk maakt temperamentvol of strijdvaardig te zijn. Wij denken hierbij aan hetgeen mevr. Van Wvckhuizen ons eens vertelde, namelijk: Je zult het nimmer aan haar zien, maar die oogenschijnlijk kalme Willy bezit een enorme wilskracht en een buitengewonen strijdlust Het is vandaag ook wel duidelijk geble ken. Alleen haar trainster en waarschijnlijk het bestuur van de R.D.Z. wisten dat Willy den Ouden ook het wereldrecord 100 M. vrije slag spoedig op haar naam zou brengen, want reeds op clubavonden had zij dezen af stand in 1 min. 6.1 sec. en later in 1 min. 6.2 sec gezwommen. Maar ook hier hield men deze tijden geheim. Het is dan ook voor velen een groote ver rassing geworden, dat vandaag het wereld record officieel op Willy's naam is gekomen. Was dat misschien ook de oorzaak, dat er hedenavond, toen de Rotterdamsche Dames Zwemclub met haar wereldrecordhoudster aan 't D.P.-station te Rotterdam arriveerde, slechts 'n zusje en 'n broertje, alsmede enkele vriendinnetjes aanwezig waren *om Willy ge luk te wenschen? Niemand anders was er, geen bestuursleden van zustervereenigingen, geen officieele personen, geen bondsofficial. Het was een koele en koude ontvangst. Ook nu was het niet gemakkelijk Willy den Ouden aan het praten te krijgen en wat zij zeide klonk zoo naïef en ook zoo bescheiden, dat zij blijkbaar nog niet was doordrongen van het feit, dat nu inderdaad haar vurigste wensch was vervuld. Het ging ook zoo gemakkelijk, zegt zij. „Het was zoo'n fijne baan, weet u, 3 x 33 1/3 M., dat is een baan, die ik moet hebben". Ma$r als wij dan vragen of zij er zelf op gerekend had, dan haalt zij de schouders op en blozend geeft zij een ontwijkend ant woord. Och, ik had er wel aan gedacht en had mij ook wel voorgenomen er moeite voor te doen, maar dat het ten slotte nog zoo ge makkelijk zou zijn had ik werkelijk niet ge dacht. Ik had geen concurrentie en dat maak te mij heerlijk kalm en het water was ook zoo licht. Ik weet het niet, maar ze hebben mij verteld, dat er 's morgens lucht in ge pompt was. En wat nu, informeerden wij Welk re cord zal er nu verbeterd worden? Weer bloost het meisje. Zij wil het niet zeggen. Maar wanneer wij het nog eens vra gen, dan vertrouwt zij ons toe, dat zij zich nu wel heel graag op de 300 M. wil toeleg gen. Dan wordt Willy zwijgzaam. Haar vrien dinnetjes pakken haar onder den arm en druk babbelend, waarschijnlijk over andere dingen dan over zwemmen, loopt de wereld recordhoudster naar den uitgang van het station. Mevr. v. Wuyckhuize, hoe ongaarne zij zelf ook praat over de prestaties van haar meisjes, waarvopr zij ontzettend veel deed, wil ons nu wel iets vertellen over de pheno- menale race waarin Willy het record verbe terde. In één felle spurt heeft zij deze bijzon dere prestatie verricht, zoo vertelt de presi dente van de R.D.Z. Wij hebben steeds ge- zegd, dat Willy er zich op moest toeleggen den afstand van 100 M. in één snelle spurt te zwemmen, niet eerst kalm aan en dan la ter een eindspurt, doch onmiddellijk het snel le tempo behouden. Dat is ook vanmiddag haar succes geweest. Zij zwom op een prach tige baan, maar zij ging daarbij ook geen cM. uit naar koers. In één razendsnelle spurt ging zij er vandoor. Het was prachtig, het was geweldig. Het meisje heeft nu bereik* waar zij zoo lang naar verlangde Wielrennen. DE NEDERLANDSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. Zaterdag en Zondag zijn op de wielerbaan van het Amsterdamschee Stadion de kam pioenschappen voor Nederland verreden. De uitslagen waren: Sprintkampioenschap voor profs; 1, O. Leene (laatste 200 M. in 12.4 sec.); 2.' P Moeskops. Sprintkampioenschap voor onafhankelijke: 1 v. d. Leur (laatste 200 M. in 14 sec.); 2. v d. Horst. Sprintkampioenschap voor amateurs: 1. v. Egmond (laatste ?00 M. in 12.8 sec 2- v. d. Linde. Sprintkampioenschap van Nederland: 1. v. Egmond (laatste 20OM. in 12.6 sec.); 2. v, d Heuvel; 3. G. Leene. Kampioenschap 100 K.M. achter groote motoren: 1. de Graaf (Kaser) in 1 uur 29 min. 20.4 sec.; 2. Snoek (Ceuremans) op 540 M.3. Leddy (Schadebrodt) p 1900 M.; 4. y. d. Valk; 5. Schlebaum- 6 Blekemolen. Turnen. ADSPIRANTENDAG TE CASTRICUM. Gistermiddag stond Castricum in het tee- ken der turnsport. De G.V. „D.O.S." aldaar vierde haar 1-jarig bestaan en ter gelegen heid hiervan had de Kring dezen dagen al daar georganiseerd. Om ruim 1 uur stelden de deelnemers zich op bij „de Rustende Jager" en werd afgemarcheerd naar het werkterrein „Johanna's Hof" aan de Zeeweg, alwaar men om ongeveer 2 uur arriveerde Na de opmarsch, het brengen van de vaan- delgroet en de opening door den kringvoorzit- ter, werd met de afwerking van het program ma begonnen. De eerste nummers vrije oefeningen jon gens en meisjes werden afgewerkt zooals we ze nog niet vaak van den kring gezien hebben, hier en daar nog een enkeling die vermoede lijk niet serieus had medegestudeerd doch over het algemeen hadden de diverse vereeni- gingsleiders hun taak goed opgevat. Hierna werd overgegaan tot de wedstrijdnummers estafettes en hindernisbanen welke laatste

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6