Agenda Alkmaar Packet RuMicaties SBmnetdand JieckóiSchool Ome JCotoniën Rechtszaken Stad en Omgeving. Weec&ecicht 6.— 8.30 11.— 14.- 16.- 18.- uur Bioscopen. A. B. T„ tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer De Cohens en de kellys in moeilijkheden (kom.) Toegang eiken leeftijd. Woensdagmiddag half 3, matinée, vertoo ning avondprogramma. Victoria-theater tot en met Donderdag ei ken avond half 8, hoofdnummer Das Aben- teuer einer schör.en Frau (am.)? hoofdrol Lil Dagover. Toegang boven 18 jaar. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Dokter X (sens), hoofdrollen Lionel Atwill. en Fay Wray. Toegang boven 18 jaar. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten Dinsdag 11 Juli. 8 uur, Muziektuin Alkmaar, concert van frljf koren onder leiding van Paul Kok Woensdag 12 Juli Stedelijke muziektuin, concert Alcmaria Victrix. 10.30 uur, bij den Kattenberg te Heiloo (bij slecht weer in de herv. kerk aldaar), zen- dingsfeest I.Z.I.N. Heiloo, concert Ons Genoegen uit Wor- tnerveer. GEMEENTELIJKE SCHOOL VOOR VOORBEREIDEND TECHNISCH ONDERWIJS TE ALKMAAR. Inschrijving van nieuwe leerlingen. De inschrijving is opengesteld tot en met 18 Juli a.8. in het gebouw der Ambachts school, des v.m. van 912 en n.m. van 25 uur. Leerlingen van Ambachtsscholen met een volledig leerplan voor het Voortgezet lager onderwijs kunnen reeds na het doorloopen van de 2e klasse worden toegelaten, mits zij het derde leerjaar aan de Ambachtsschool te Alkmaar volgen. Leerlingen met het diploma Ambachts school of zij die naar de 5e klasse van de Gem. Avondschool voor Nijverheidsonder wijs zijn bevorderd, kunnen onmiddellijk worden toegelaten, onder overlegging van hun rapportboekje en een verklaring van den Directeur dat ze voldoenden aanleg hebben voor voortgezette studie in de technische vakken. Het schoolgeld wordt geheven naar het inkomen en is zeer laag gesteld. De school geeft opleiding voor het toela tingsexamen eener Middelbare Technische School. De lessen worden in de avonduren gege ven. Aanvang 15 Augustus a.s. Nadere inlichtingen bij den directeur A. Fledderus. TWEE REMBRANDTS GESCHONKEN AAN HET RIJKSMUSEUM. In de z.g. Italiaansche zaal van het 'Rijksmuseum had gistermiddag de over dracht plaats van de twee Rembrandts: de Verloochening van Petrus en Titus in Mon niksdracht, door de 50-iarige Vereeniging Rembrandt aan den Staat der Nederlanden, zulks met een rede van dr. E. Heldring, voor zitter van de jub'leerende vereeniging. Dr. F Schmidt Degener, hoofddirecteur van het rijksmuseum, hield vervolgens een toespraak, waarna minister Marchant namens de regee- jring groote waardeering uitsprak voor het streven der vereeniging. Vervolgens heeft de burgemeester van Am sterdam, dr. W. de Vlugt, het woord gevoerd 'om te getuigen van ae groote svmpathie, welke Amsterdam voor de jubüeerende vereeniging heeft. En ten slotte sprak dr. Heldring een woord van dank. Hij deelde daarbii mede, dat iemand, die onbekend wenscht te blijven, bij deze gele genheid aan de vereeniging heeft geschonken een portret van Saskia, door Rembrandt .(1633), met dien verstande, dat hij er tot zijn dood het vruchtgebruik van zal hebben. Het is het eerste portret van Saskia, dat naar Nederland terugkeert en behoorde in dertijd tot de verzameling van lord Angel. Oorspronkelijk kwam het waarschijnlijk uit den boedel van Titus' weduwe. Het schilderij zal binnenkort tijdelijk in het Rijksmuseum worden tentoongesteld. PRINSES JULIANA VERLOOFD? Met Prins Oeorge van Engeland. In Amsterdam deed, naar de Maandag morgen meldt, Zondag het gerucht de ronde, dat verwacht wordt dat binnenkort de verlo ving zal worden bekend gemaakt van prinses Juliana en prins George, een der zonen van Engelsche Vorstenhuis. SARDJONO KOMT NIET VRIJ. Ook al wordt hij opnieuw gekozen tot Kamerlid. De regeering van Ned. Indië is niet bereid de interneering van Sardjono in Boven-Di- goel op te heffen, ook al mocht hij in de toe komst weder voor de bezetting van een ka merzetel in aanmerking worden gebracht, al dus blijkt uit de memorie van antwoord op de in de afdeelingen van den Volksraad ge houden algemeene beschouwingen over de begrooting van 1934. ZWENDEL MET AANDEELEN OP GROOTE SCHAAL. Twee jonge Nederlanders te Parijs aangehouden. De correspondent van het Hbld. te Parijs meldt; De laatste dagen zijn hier coupons van aandeelen der Suezkanaalmaatschappij aange boden, die vervalscht waren. Omtrent deze zaak kan het volgende worden medegedeeld: De coupons zijn afkomstig van twee Am sterdammers, Franciscus Stradmeyer en Her man Haakman, resp 29 en 24 jaar oud, die veel hier te Parijs komen. Zij hadden bij een groote Parijschc bank een zeker aantal aan tal aandeeien der maatschappij gedeponeerd (sommige berichten spreken van duizend stuks) en daarop een crediet gekregen van negen millioen francs, waarmee zij beursope- raties verrichtten. Zij lieten zich de coupons der va'sche stuk ken ter hand stellen, om te verhinderen dat die door de bank ter betaling zouden worden aangeboden. Niettemin zijn toch op 1 Juli bij de maatschappij van deze valsche coupons aangeboden, netgeen tot een klacht bij de justitie heeft geleid. De herkomst kon worden nagegaan en er werd een oproeping, zooge naamd van de bank afkomstig, naar de Nederlanders gezonden, die naar hier kwa men en in hechtenis genomen werden. Zij zijn in de Santé-gevangenis opgesloten. Volgens de beide gearresteerden zijn zij volkomen te goeder trouw geweest. Zij werk ten in opdracht van een Zwitserschen ban kier, een zekeren Cadusse uit Genève, die reeds eerder moeilijkheden hier gehad moet hebben wegens fiscale onregelmatigheden, en van een Franschen beursman, Jean Ramu ge naamd. De beide laatsten worden thans ge zocht. De Nederlanders beweren, dat zij de aan deelen van den Franachman ontvangen heb ben en hem ook de coupons gaven, die van de stukken geknipt waren en die deze thans weer aan den Zwitser afdroeg. Zij verdienden hiermee, naar zij vezeker- den, een betrekkelijk klein bedrag, het ver schil tusschen de vier pet rente, die zij aan de bank betaalden, en de 7 H pet-, die zij voor hun interventie ontvingen, en verklaren geen aanleiding gehad te hebben om te twijfelen aan de eerlijkheid van de twee anderen, die van hun diensten gebruik maakten. De Suezkanaalmaatschappij heeft medege deeld, dat zij in de zaak geen aanleiding tot ernstige ongerustheid vindt. De valsche cou pons zijn, als zij op de keper bekeken worden, gemakkelijk genoeg als zoodanig te herken nen. Er moeten volgens de directie slechts een honderdtal valsche stukken zijn; dit cijfer klopt echter niet met het crediet van negen millioen want daarvoor moeten er meer zijn geweest. De serieletters en nummers zijn die van vroeger uitgelote stukken of van aandeelen, die zich in het bezit van de maatschappij zelf bevinden. Van deze honderd zijn er reeds zes tig gevonden. In geen geval kunnen bona fide houders schade lijden, aangezien de agent de change, door wiens tusschenkomst de stukken gekocht moeten worden, aansprakelijk is, dat echte stukken geleverd worden, zoodat men altijd verhaal op hen heeft. DE FRIESCHE TAAL. Een Friesch sprekende verbalisant veroorzaakt een incident. Zaterdag werd een Friesche jongen te Leeuwarden, toen hij bij het station te veel links op den weg fietste, aangehouden door een agent, die aanstalten maakte den jongen te verbaliseeren. Op de vraag naar zijn naam gaf de jongen direct antwoord, doch toen de agent bemerkte dat de jongen in het Friesch antwoordde op zijn vragen, vroeg hij dezen: „Wil je geen Hollandsch spreken?", waarop de jongen antwoordde (in het Friesch): „Neen, ik spreek Friesch; dat is duidelijk ge noeg". De agent zei: dan ga je mee naar het bureau, daar zullen ze je wel Hollandsch leeren". Op het bureau sprak men een uur lang met den jongen, die halsstarrig bleef weigeren in een andere dan de Friesche taal te ant woorden. Een dienstdiende inspecteur tracht te den jongen aan het verstand te brengen, dat hij door in h«»t Nederiandsch te antwoor den zijn zaak het best diende, doch ook dit vertoog, evenmin als verwijzingen naar het geval met den student, naar de staatsrechte^ lijke betrekkingen tusschen Friesland en het Nederlandsche rijk, maakte geen indruk op den jongen. Inmiddels was de vader van den jongen op het politiebureau aangekomen. In zijn ijver voor het Friesch ging de jongen zoover, door zijn vader aanstonds te vermanen (na tuurlijk in het Friesch): „Denk er om, vader, hier geen Hollandsch. hier Friesch spreken!" Tenslotte liet men den jongen gaan. Den volgenden dag heeft de vader zijn be klag gedaan bij den commissaris van politie, die de handelwijze van de agenten niet geheel kor» goedkeuren en hun dit zou hebben mede gedeeld. BRAND. Drie verdiepingen uitgebrand; niemand verzekerd. In den afgeloopen nacht heeft een ernstige brand gewoed in de Anjeliersstraat 181. Dit perceel, dat drie verdiepingen heeft, steekt hoog boven de belendingen uit. Aan één zijde is een schutting aan den anderen kant een laag huisje. Het benedenhuis, waar de brand gewoed heeft, is onbewoond. Omstreeks kwart over één brak door tot nog toe onbekende oorzaak brand uit op de eerste verdieping. Op deze verdieping woont de weduwe J. Halstra—Kool met haar twee kinderen. Het gezin was, toen de brand uit brak, niet thuis. De vlammen sloegen dade lijk langs de trap naar de tweede verdieping, bewoond door den heer P. Westendorp en weldra lekten de vlammen ook aan de derde verdieping, bewoond door het gezin H. Mud- de De man, die nachtwaker is, was afwezig. De vrouw, drie kinderen en een oude vader van 84 jaar waren ter ruste. Het heeft veel moeite gekost, al deze personen in veiligheid te stellen. Een politieagent en een paar bu ren drongen het huis binnen. Een van dezen kwam met een kind van drie hoog naar bene den, de agent wist den 84-jarigen man be houden beneden te brengen, maar raakte toen hij beneden was, door den rook het bewust zijn kwijt. Het hardnekkige gerucht liep dat een kind van vijf jaar nog in het brandende huis moest zijn. Gelukkig bleek later dat ook dit kind behouden op straat was gekomen. Alle drie bovenverdiepingen, zoomede de 2older brandden geheel uit. Alle drie gezin nen hadden alles verloren en waren boven- -J- alleen op Zondag en van 16 Juli tot 3 Sept. ook op Maand., Dinsd Woensd. en Donderd. dien niet verzekerd. Zij hadden bij buren, ge heel in nachtgewaad, een onderdak gevon den. 1 Pater W. Henneken, verbonden aan het Retraitenhuis te Bergen is overgeplaatst naar het Retraitenhuis te Noordwijkerhout; in zijn plaats is be noemd pater van den Maagdenberg uit het Redenptorister klooster te Roosen daal. Voor het eind-examen aan de R.H.B.S. te Enkhuizen is geslaagd voor afd. B. de heer A. Hartong van Ark, van Alkmaar. De kerkvoogden der herv. gemeente te Heerewaarden zijn geschorst en ter ontzet ting voorgedragen aan het algemeen college van toezicht, wegens verzuim in de uitoefe ning van hun bediening. De heer H. van der Veen, candidaat en hulpprediker te Kolhorn, heeft het beroep voor de gerei, kerk te Oppenhuizen (Fr.) aangenomen. EINDEXAMEN R.H.B.S. ALKMAAR. Gister zijn geslaagd voor diploma A; de dames G. J. Faber, J. de Graaf, A. Lange- reis te Alkmaar en C. J. de Lange te Heiloo en de heeren J. Deetman, P. Maschhaupt te Alkmaar en N. C. Vennik te Heiloo. Afge wezen: één. EXAMEN MU LO. Gister slaagden alhier voor diplomaA: J. Brugman te Grootebroek; A. de Best en H. J. Schulmayer te Den Helder; H. Kaarse maker, W. J. Hartman, A. M. C. Balen, N. E. Ploeger en D. Braak te Alkmaar; D. v. d Laan te Schermerhorn; C. B. Termaat, C van Westrienen en P. de Kruif te Heiloo; A A. Waiboer te Anna Paulowna, J. J. de Win de te Zijpe; N. Schermerhorn te Groot Schermer; C. Akkerman te Schoorl; T. Heu. vel te St. Pancras; H. Buschhaus, C. C. de Boer, J. B. Schaustra en A. Koning te Hoorn en G. Los te Spanbroek. Voor diploma B slaagden; J. en P. Bruin, beiden te Den Burg en C. L. de Moei te Alk maar. EEN NIEUWE RAMP? Na de aschregens zware bevingen. Voorloopige berichten uit Telok Beton doen een nieuwe ramp in Z.-Sumatra ver moeden, aldus seint Aneta aan het Hbld. Een sterke aschregen is daar gevallen. Het obser vatorium registreerde gistermorgen resp. te 5.03 en 5.10 twee zware schokken van onbe kende herkomst. Tusschen zes uur en 6.16 werd een zestal korte en weinig krachtige stooten van ongewoon karakter aangeteekend waarvan derhalve voorloopig niets is te zeg gen omtrent afstand en aara. AMOKPARTIJ IN 'T PALEMBANGSCHE. Bij een amokpartij tijdens een bruiloft in de doesoen Batoe-Radja, waarover wij gister een bereicht opnamen, zijn 12 personen ge dood, 2 zwaar gewond en 10 licht gewond. De dader werd zwaar gewond. Het geval heeft geen politieken ondergrond. ROOFOVERVAL TE BERKEL ENSCHOT. Het gerechtshof te Den Bosch deed gister uitspraak in de zaak tegen iemand uit Den Haag, die door de rechtbank te Breda was veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaren, wegens inbraak en rijwieldiefstal op 18 Januari 1933 te Tilburg en den roofover val op mej. Piggen. Het Hof veroordeelde veidachte tot vijf jarc.1 gevangenisstraf zon der aftrek van voorarrest. De advocaat-generaal had acht jaar ge- eischt. HET VERGETEN VONNIS. Een maand gevangenisstraf, 5H jaar geleden opgelegd, veranderd in een geldboete. Het gerechtshof te Amsterdam heeft een verstekvonnis, dat het 5J4 jaar geleden heeft gewezen, na gedaan verzet bevestigd, behou dens ten aanzien van de straf, die in 25 boete subs. 10 dagen werd veranderd In Februari 1928 bevestigde het Hof het vonnis van den politierechter te Utrecht, waarbij iemand wegens eenvoudige mishan deling werd veroordeeld tot een maand ge vangenisstraf.. Dit vonnis nu was den veroor deelde nooit beteekend en dus niet in krach' van gewijsde gegaan en het was voor den veroordeelde, die thans te Eindhoven woont en een eerzaam huisvader is, verre van een verrassing, toen hij enkele weken geleden mededeeling kreeg, dat de staat hem nog een maand gastvrijheid wilde aanbieden. Alsnog ging de man in verzet met het resultaat, dat net Hof met den eisch van den procureur- generaal is meegegaan en de straf als boven gemeld heeft gewijzigd. DE MOORD TE ZENDEREN. Hooger beroep verworpen. De Hooge Raad heeft heden verworpen het cassatieberoep van den machine vormer G. R., die in hooger beroep door het gerechtshof te Arnhem met vernie tiging van een vonnis van de rechtbank te Almelo is veroordeeld tot 8 jaar ge vangenisstraf met ter beschikbaarstel ling terzake van mishandeling den dood tengevolge hebbende, gepleegd op mej. A. P. te Zenderen te wiens huize hij had ingebrokea «u, GEZONKEN. Hedennacht zijn, vermoedelijk door de zware regenval aan de Oudegracht twee vlot geladen schuiten met anthra- ciet en eierkolen van Tenkink's kolen handel gezonken. WIELRIJDERS IN BOTSING. Gistermiddag had op den hoek Zocher- straatGroenelaantje een aanrijding plaats tusschen de 2 wielrijders J. S. en C. H„ tengevolge waarvan het rijwiel van S. werd beschadigd. De beide be stuurders gaven elkander de schuld. De schade zal onderling worden geregeld. OPENBARE DRONKENSCHAP. Gisteren zijn 2 personen, die zich aan openbare dronkenschap schuldig maak ten, aan het bureau van politie ter ont nuchtering in bewaring gesteld. Proces verbaal zal tegen hen worden opge maakt. DE WINKELSLUITING. Indertijd besloot de raad dezer ge meente de gemeentelijke verordening, die bepaalt, dat de winkol in deze ge meente om 8 uur gesloten moeten zijn, te wijzigen met dien verstande, dat ge durende het tijdvak 15 Juli tot 15 Sept. (dus in het z.g. hoogseizoen en met het oog op de touristen) deze winkels des avonds om 1 uur zouden moeten slui ten. Verschillende winkeliers zijn van meening, dat deze bepaling reeds nu van kracht is. Echter, een dergelijk be sluit heeft de koninklijke goedkeuring noodig en waar deze nog niet is afge komen, moeten de winkels nog steeds om 8 uur gesloten worden. In Egmond, Bergen en Schoorl, waar de raad reeds een jaar geleden het nut van deze wijziging der verordening in zag, mogen de winkels in hoogseizoen wel tot 10 uur geopend zijn en behoeven zij ook des Zondags niet te sluiten. GOED AFGELOOPEN. Gisteravond ongeveer kwart over zes speelden eenige kleine kinderen bij het Groenelaantje toen een jongetje van een jaar of vijf plotseling den weg overstaa. Hij werd gegrepen door een vracht auto van den Errdtsieckdienst waarvan de chauffeur niet tijdig meer kon stop pen. Doordat hij krachtig remde kwam de auto vlak bij het jongetje tot stilstand. Het knaapje werd omver geworpen maar kwam niet onder de wielen Met eenige lichte blessures kon hij naar huis gebracht worden. EEN AANRIJDING. Hedenmorgen, ongeveei half tien, werd de driewielige auto-melkwagen van den heer Van der B. op den hoek van de Stationsstraat en de Gashou derstraat aangereden door een vracht auto van een biscuitfabriek, welks be stuurder geen signaal gaf. Van den melkwagen werd een wiel vernie.d met h l gevolg, dat de bak omviel en de eieren en melk over de straal stroom den. De politie maakte procesverbaal op. OPLEIDING LEERARES Na. In een advertentie in ons vorig num mer waarin opgewekt wordt aan de Alkmaarsche Huishoudschool een cur sus voor huishoudster en hulp in de huishouding te volgen, wordt tevens ge sproken van een opleiding tot leerares Ma. Dit laatste moet leerares Na zijn. EEN NIEUWE AUTOBUSDIENST. De N.V. van Geelen en v. d. Berkhof te Heiloo heeft concessie van Ged. Staten van Noord-Holland verkregen tot het exploitee- ren van een autobusdienst van Amsterdam- Noord van Zaandam, langs de Zaanstreek en via Heemskerk naar Castricum aan Zee. De dienst begint Vrijdag 14 Juli a.s. SPEELTUINNIEUWS. De speeltuinvereeniging T.O.G. hield Za terdag voor de kinderen van haar leden haar lste zomerfeest. Om 1 uur vertrokken 250 kinderen in optocht vanaf den Boezemsingel via de Friesche brug, (om de trekschuit te vermijden die de verbinding met Alkmaar onderhoudt), naar de Bierkade, waar de mo torboot klaar lag om hun naar Schoorldam te brengen. In den optocht werden vele doe ken en vlaggen meegedragen, waarvan een vooral de aandacht trok door het opschrift: De kinderen van de straat, Daar zijn de ouders mee gebaat. Het aan boord gaan liep vlot van stapel en men vertrok precies half twee onder vele hoeras en belangstelling, begunstigd door SeLmo0!f ,d.en,kbare zomerweer. In Schoorl hebben de kinderen een genoeglijken middag gehad, naar hartelusf is er in de duinen ge stoeid en gespeeld, eenige malen onderbro ken voor het uitdeden van versnaperingen. Precies 8 uur kwam de boot in Alkmaar terug en werd in dezelfde orde als 's mid dags naar huis gemarcheerd. Aan den Bo- zemsingel werd door den voorzitter den stoet ontbonden, na een hartelijk dankwoord aan de dames en heeren leidsters en leiders, wier taak heusch niet zoo gemakkelijk was, en aan hun die door hunne giften en gaven, PANDER, naar waarnemingen verricht in den more», 11 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.2 n»M. t, Toulouse. Laagste barometerstand 746.1 mM i Stornoway. Verwachting, geldt, tot den avond van 12 Juli: Matige Zuidwestelijke tot Zuidelijken wind- zwaar bewolkt tot betrokken met kans regen of onweer, later opklarend, weinig ver. andering in temperatuur. Weeroverzicht. De depressie in het Noordwesten werd iets dieper en verdreef den hoogen druk uit Scandinavië en Duitschland, terwijl de hooi» druk in het Zuidwesten iets afnam. De ab. normaal hooge temperaturen verdwenen uit Scandinavië, maar in Finland en Oost. Duitschland wordt het heden weer zeer warm. De regen is nu tot in Midden- Duitschland en Scandinavië doorgedrongen en bracht in Hamburg en Skagen meer dan 10 mM. Een volgend regenfront ligt bij den ingang van het Kanaal. Zuid-Frankrijk had nog fraai weer met hooge temperaturen. In Zuid-Duitschland is de kans op onweer groot. De Britsche eilanden hebben normale temperatuur met hier en daar regen. De al gemeene toestand duidt nog niet op verande ring van beteekenis. In het etmaal van des avonds 9 Juli tot des avonds 10 Juli zijn in Friesland en in het midden van ons land de weersomstandighe den gunstig geweest voor het optreden van aardappelziekte. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). uli Hoog water Laag water dat. v.m. nam. v.m. aam. 12 7.36 8.03 4.07 4.25 13 8.20 8.47 4.51 508 14 9.11 9 36 5.33 5.53 15 10.04 10.30 6.18 6.40 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). I u li. Hoog water Laag water dat. v.m. nam. vm. nam, 12 7.33 8.00 3 55 413 13 8 17 8.44 4 39 456 14 9.08 9.33 5.21 5.41 15 10.01 10.27 606 6.28 dezen zoo genotvollen middag hadden moge lijk gemaakt. Aan de gezichten der kinderen was dit dan ook wel te zien en deze gingen, hoewel vermoeid, toch verheugd huiswaarts. De kleintjes die niet met de boot zijn mede- geweest, krijgen Donderdag as. een feestje in den tuin, en het bestuur wekt allen die be langstellen in het speeltuinwerk op, dien dag eens een kijkje te komen nemen, dan zullen zoowe voor als tegenstanders, het nut hier van vooral bij het tegenwoordig verkeer, ten volle inzien. UITDEELINGSLIJST GEDEPONEERD. Ter griffie van de arrondissements rechtbank alhier is gedeponeerd de eenige uitdeelin,-slijst in het failll.se- ment van Jb Bras Gz„ landbouwer te Fgmond-Binnen. Uitkeering concurren te schuldeischers: nihil. CONCERT, te geven door de muziekvereen. „Alcmaria* Victrix", voorheen Sted. Muziekcorps, op Woensdag 12 Juli des avonds van 8—10 uur in den Sted. Muziektuin. Dir. Jac. Jansen. Programma 1. Marsche Lorraine, Louis Canne. 2. Pigue Dame, Ouverture, Suppé. 3. Grootmoedertje, G. Langen. 4. Ballet de La Source, op verzoek, J. Bouchel» Pauze. 5. Ouverture „Dichter und Bauer", Suppé. 6. Concert Polka voor 2 pistons, v. Kling. 7. Espana. Walzer, Waldteufel 8. Marsch, Finale. INSCHRIJVING HANDELSREGISTER. Van 4 Juli tot en met 10 Juli 1933 werden in het Handelsregister te Alkmaar de vol* gende opgaven ingeschreven: Nieuwe zaken: J. P. Klanker, ijzerhandel, Stationsstraat 17, Bergen. J. Rol—Terweij, dames- en kinderkap* salon, Alkmaar, Oudorperdijkje 2. H. Hart, grossier in koloniale waren, van der Vijzellaan 217, St. Pancras. „Noordzeebad Camperduin" (eig. H. R- J* Groothoff( strandbedrijf, Schoorl, Kanaal* kade C 155. Wijzigingen: S. Klaver, bakkerij, Oude Niedorp, Ver laat 104. Zaak overgenomen van wed. J- Klaver. Fa. Bernard Pels Zoon, fabriceeren cjj verhandelen van kerkorgels en handel j" muziekinstrumenten. Uitgetreden vennw^' Pels door overlijden. Nieuwe vennooten Mw« Wed. G. Pels—Louwe. - J Coöp. Boerenleenbank, Zijpe, 't Zand, o* stuurswijziging. Joh. Klare, winkelier in manufacturw heerenmodeartikelen, Wieringen, Kerkp1* 25. Bedrijf uitgebreid met: atelier voor mes- en kinderkleeding. Wed. A. Jonk, wagenmakerij en nm"! fabriek, Winkel, Strook D 39. Zaak overge nomen door J. J. G Bandre. .-J W. M. H. Pels Zoon. handel in wtio®

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2