SPRUTOL £uchtoaact Mackt&ecichtm VERKEERSONGEVALLEN LUCHTVAARTDAGEN TE OVERASSELT, DE TOCHT DER LINDBERGHS. Tusschenlanding van het echt paar Lindbergh. Het echtpaar Lindbergh te Northaven. ONGELUKKIGE DALING MET EEN ZWEEFVLIEGTUIG. Zomer sproeten verawijnen spoedig door een pot MATTERN OVER ZIJN NOODLANDING. wet en de gevolgen bij de toepassing der wet ten opzichte van den margarine- handel. Belicht zal worden in de eerste plaats de,opzet van deze wet, waarvan volgens het voorloopig verslag een der grond slagen behoorde te zijn. dat „de te tref fen maatregelen' uitvloeisel moeten zijn van den algemeenen opzet, waarbij de belangen van alle volksgroepen en van het geheèle bedrijfsleven in aanmerking moeten worden genomen, terwijl die be langen in onderling verband en in hun ne verhouding tot het algemeen belang gezien moeten worden. „Alleen dan", al dus het-verslag, „bestaat de noodige /waarborg, dat de getroffen voorzienin gen zoowel in sociaal als in economisch opzieht doeltreffend zijn en dat de las ten'daarvan op rechtvaardige wijze zui len worden verdeeld." Hiertegenover wordt in dit schrijven belicht hoe van dezen opzet practisch niets tot stand gekomen is, doordat over het hoofd gezien werden de gevaren, welke een feitelijke monopolie van de margarine-industrie ten opzichte van den ^tusschenhandel (grootendeels be staande uit middenstanders), in zich sloot Door de raadslieden van het Comité van Actie zal dit schrijven namens het Comité dezer dagen mondeling worden toegelicht. Te voorzien is, zoo wordt nog gemeld, gezien de reeds ingekomen hoeveelheid adhaesiebetuigingen, dat zich achter dit comité het grootste deel van den mar- garinehandel in Nederland zal stellen. DE GEMEENTE IN DE TWEEDE KLASSE PERSONEELS BELASTING? Bij de samenstelling der ontwerp-be- grooting der gemeente Rotterdam voor 1Ü3 is gebleken, dat de opbrengst van de personeele belasting aan hoofdsom en Opcenten,'wegens de voortschrijdende verlaging der huren, het veelvuldig leeg staan van perceelen met hooge huur waarden en toeneming van de oninbare posten vermoedelijk op ruim 826.000 minder is te ramen dan voor 1933. Aan- gezien,uit de gegevens betreffende het overzicht blijkt, dat ook andere ramin gen van inkomsten niet onbelangrijk zullen tegenvallen, hebben B. en W. er zich rekenschap van gegeven, dat bij de aanbieding van de begrooting voor 1934 ettelijke maatregelen ter verkrijging van evenwicht van inkomsten en'uitga ven aan de orde zullen moeten* worden gesteld.' Wat de personeele belasting betreft, willen B. en W. den raad voorstellen tot plaatsing der gemeente in een andere klasse. Daar het aantal progressieve opcenten reeds lang tot 200 is opgevoerd, kan aan een nieuwe classificatie niet worden ontkomen .Men denkt daarbij aa.n-plaatsing in de tweede klasse, in \velkb klasse ook de gemeente 's-Gra- vénhage is geplaatst. Blijkens de gege vens zal het verlies aan inkomsten van 826 000 met ongeveer 450.000 ver minderen en dus tot ongeveer 476.000 worden teruggebracht. Een voorstel, betreffende plaatsing van' de gemeente in de tweede klasse tullen B. en W. bij den raad indienen. HET CONFLICT TE IJMUIDEN BEËINDIGD. In een gister gehouden vergadering van de IJmuider Vischhandel-Vereeniging werd besloten het door den rijksbemiddelaar opge stelde voorstel ter beslechting van het geschil met de IJmuider Federatie, afdeeling van den Centralen Bond van Transportarbeiders, te aanvaarden. In de daarop volgende vergadering van het bestuur der IJmuider Federatie werd be sloten met ingang van heden: a. de staking voor zeelieden, havenarbeiders en kolenwer- Ikers op te heffen; b. de boycot van de door IJmuider trawlers aangebrachte visch stop te zetten. Genoemde organisatie heeft tevens het werkverbod voor de vischknechts opgeheven, terwijl de IJmuider Vischhandel-Vereeniging alle tegen de leden der IJmuider Federatie gerichte maatregelen tegelijkertijd intrekt. 1 BLIJVEN DE AMSTERDAMSCHE S.-D. WETHOUDERS? Het Volk van gisteravond bevat een arti kel; waarin gewezen wordt op het goede werk, dat sociaal-democratische wethouders tot dusver hebben kunnen doen, ook bij eene burgerlijke meerderheid. Dan volgt De vraag, waarom het thans gaat, is of intusschen, blijkens het jongste raadsbesluit, de verhoudingen in den gemeenteraad aldus gewijzigd zijn, dat zich een vast burgerblok gevormd heeft, van zins om geen sociaal- democratischen invloed meer te laten gelden, zoodat wethouders onzerzijds voorloopig nut teloos zouden zijn geworden. Bij de beant woording van deze vraag moet wel in het oog gehouden worde,., dat nog steeds in de burgerpartijen verschillende tegenstrijdige stroq'mingen werkzaam zijn, die de totstand koming van één ongedeeld burgerblok be moeilijken. Dit houdt verband met de mate, waarin nog steeds de verschillende burger partijen op arbeidersgroepen steunen. Het zijn-vooral partijen als de liberalen, de chris- telijk-historischen en de middenstanders, die met geen arbeiderseischen rekening hebben te houden en het felst tegen sociaal-democra tische deelneming in het gemeentebestuur ge kant zijn. De vraag rijst, of wij deze meest reactionnaire groepen in de hand mogen wer ken, door aan haar verlangen te voldoen en vrijwillig uit het wethouderscollege te schei den. Vandaar, dat ons in het bijzonder in de groote rede van onzen wethouder De Miran da aantrok de wenk, dat, als een raadsmeer- derheid onze wethouders kwijt wil, zij dit dan duidelijk moet uitspreken. Dit houdt in, dat wij niet vrijwillig machtsposities opgeven, tenzij wij na grondig beraad tot de overtui ging zouden komen, dat het geen machtspo sities meer zijn. „Onze conclusie is, dat niet vooropgezette denkbeelden, maar slechts nuchtere overwe ging der werkelijkheid mag beslissen over de vraag, of door onze vertegenwoordigers de wethouderszetels thans geruimd moeten wor den". Tot zoover het Volk. Hieruit zou men afleiden, zegt de N. R. Crt., dat het nog lang niet zeker is, dat de drie sociaal-democratische wethouders heen gaan. De redactie van 't partij-orgaan vindt het besluit van de meerderheid van den raad, om de loonen en salarissen van het gemeente- personeel te verlagen (den vacantie-bijslag af te schaffen), op zichzelf blijkbaar niet voldoende aanleiding voor hunne aftreding. Daarvoor acht de redactie noodig een be paalde motie van wantrouwen, in den geest als door wethouder de Miranda Donderdag avond in den raad werd aangegeven. SMOKKELAAR BESTOLEN. Een der dieven gearresteerd. In navolging van zoovelen wilde een inwoner van Blerik aan het smokkelen van marken een beetje verdienen. Hij stelde zich hiertoe in verbinding met twee jongelui uit Venlo, die ieder voor zijn rekening op de bank 6000 Mk. koch ten om deze te Dusseldorf te gelde te maken. De smokkelaar reed mede om daar 3000 Mk. in ontvangst te kunnen nemen en deze op eenigerlei wijze naar Nederland te kunnen smokkelen; daar in zijn pas dit bedrag niet vermeld was, was het risico niet gedekt. De beide jongens hadden het geld te Dusseldorf geïncasseerd, maar zijn er toen mee aan den haal gegaan. Natuur lijk durfde de smokkelaar dit niet aan de Duitsche politie bekend maken en keerde zonder geld naar ons land terug en nam daar maatregelen om de dieven bij het overschrijden der grens te laten arresteeren. Zondag is een der jongens teruggekomen en direct in handen van de marechaussee gevallen. Bij onder zoek bleek echter, dat de jongeman de duizend mark reeds geheel verteerd had. De andere jongen is nog niet de grens gepasseerd. OUDE POORTEN VAN DEVENTER EN GRONINGEN. De minister van onderwijs heeft zich bereid verklaard zijn medewerking te verleenen aan het plan, om de voorma lige Bergpoort van Deventer en de Heerepoort van Groningen, thans tegen elkaar staande in den tuin van het Rijksmuseum te Amsterdam, naar hun oorspronkelijke gemeenten van her komst over te laten brengen. Voorwaar de is, dat de beide gemeenten gemeen schappelijk de kosten dragen 400) voor beplanting van het openkomende terrein De wederopbouw der poorten moet onder rijkstoezicht geschieden. De besprekingen omtrent de over plaatsing van deze poorten hebben ruim tien jaar geduurd. EEN VERGADERING DIE NIET DOORGING. In het gebouw van Rhodius-König's Han del Maatschappij, Keizersgracht 119, zou gisteravond de oprichtingsvergadering plaats hebben van de plaatselijke Duitsche Kolonie, die dan vervangen zou de Amsterdamsche afdeeling van de N. S. D. A. P. Naar aanleiding daarvan trok een aantal communisten naar de omgeving van dit kan toorgebouw, vermoedelijk niet met de beste bedoelingen. De politie hield een wakend oog. Toen dan ook een poging werd gedaan om aan de achterzijde van het gebouw, op de Heerengracht 102, naar binnen te drin gen, greep zij fa en werd tot verspreiding overgegaan. Een ruit van laatstgenoemd ge bouw viel als slachtoffer van den aanval.. Een man, die zich verzette, toen hem bevolen werd, door te loopen, werd overgebracht naar het posthuis Westermarkh Den geheelen avond bleef het eenigszins rumoerig in den buurt, maar de vergadering ging niet door. werd althans niet gehouden op de Keizersgracht 109. MINISTERRAAD. Minister Colijn is gisteravond uit Londen in den Haag terugekeerd. Hedenmorgen om 10 uur heeft hij de vergadering van den mi nisterraad gepresideerd. DE HERNIEUWDE ROODE ACTIE BIJ DE MARINE. De bond van onderofficieren zal de verspreiding van Het Anker onder zijn leden zooveel mogelijk verhinderen. Naar aanleiding van het wederom verschij nen van Het Anker, het orgaan van den bond van minder marinepersoneel (tot de totstand koming van het Cambo) publiceert de Bond van Marine-onderofficieren de volgende ver klaring „Naar aanleiding van de vele reclames, welke bij onzen secretaris binnenkomen over het bij de onderofficieren thuis bezorgen van Het Anker, verklaren wij, dat wij niets uit staande hebben met de uitgav of de ver spreiding van dit blad en ook in de toekomst op geenerlei wijze aan de instandhouding daarvan zullen medewerken Zooveel moge lijk zullen wij de verspreiding onder onze leden verhinderen, daar wij de inmenging van burgers in het behartigen van militaire belangen ontoelaatbaar en als in strijd met de militaire voorschriften achten". Namens den Bond van Marine Onderoffi cieren, (get.) S. H. Boels, secretaris. IN HET WATER GEVALLEN. Later aan de gevolgen overleden De 55-jarige H. J. van Abcoude, gewoond hebbend Zwaanhals 133 te Rotterdam, die Zondag j.1. met eenige familie-leden in een boot op de Bergsche plassen een tocht heeft gedaan en bij het omslaan van de boot te water is geraakt, is gisteren aan de gevolgen daarvan overleden. DE NEDERLANDSCHE INDUSTRIE- EN HANDELSRAAD VOOR LAND- EN TUINBOUW EN DE LANDBOUW- CRISISWET 1933. Naar aanleiding van het wetsontwerp tot wijziging der Landbouwcrisiswet 1933 heeft de Nederlandsche Industrie- en Handelsraad voor Land- en Tuinbouw zich met een adres gericht tot de Tweede Kamer der Staten Gene raai. Tegen het wetsvoorstel gevoelt de raad drieërlei bezwaren en wel tegen de hernieuwde beperking der bevoegdheden van de volksvertegenwoordiging, tegen de ver starrende uitwerking der steeds toenemende overheidsbemoeiingen op het bedrijfsleven en tegen het verrassende karakter der te nemen maatregelen. Ter ondervanging dezer bezwaren stelt de raad voor, aan de Centrale Commissie ex-ar tikel 25 der wet de verplichting op te leggen geen adviezen uit te brengen alvorens de be langhebbenden te hebben gehoord. Aange drongen wordt bovendien op versterking van het industrie- en handelselement in genoem de comissie. Tegen de aangekondigde mono poliseering van den in- en export van fruit, zuidvruchten en warmoezerijgewassen wordt met kracht aangeteekend. „INFORMATIEBUREAU" OOR DE MARINE. De toegang tot het zoogenaamde „Infor matie-Bureau" voor Marine-Schepelingen, gevestigd Spuistraat No. 22 te Den Helder P. S. van der Vaart) is aan alle militairen verboden, terwijl het gebruik maken van de diensten hun eveneens verboden is. Het weekblad „Het Anker", gewijd aan de belangen van het mindere Marinepersoneel, (Redactie en Administratie aan het adres van den ontslagen burger-bondsbestuurder P. S. van der Vaart te Den Helder) is voor alle militairen verboden. MOTORJACHT VERBRAND. In het motorjacht In Salvé, toebehoorende aan den heer van der W. in Den Haag en liggende in de jachtwerf Schakenbosch te Veur, is Zaterdagmiddag brand ontstaan. De eigenaar en twee andere personen, wa ren bezig de laatste toebereidselen te treffen voor het doen van een eersten tocht met dit nieuwe vaartuig. Plotseling geschiedde in den achtersteven een hevige ontploffing, waardoor het dek van het jacht in de lucht vloog. Het vaartuig stond onmiddellijk in lichter laaie en met moeite konden de drie personen van het brandende vaartuig verwij deren, waarbij zij echter allen lichte brand wonden opliepen. E>e brandweer kon niet verhinderen dat het jacht geheel is uitgebrand. De in de na bijheid liggende andere plezierjachten heeft men nog tijdig in veiligheid kunnen brengen. Omtrent de oorzaak van het ongeval tast men in het duister. DRIFTIGE FRUITHANDELAAR. Zaterdagmorgen ontstond op de Markt te Venlo oneenigheid tusschen den ongeveer 20- jarigen fruithandelaar J. C. en den landbou wer J. L. Eerstgenoemde sloeg den landbou wer zoodanig op zijn hoofd, dat deze bewus teloos ineenzakte. In zorgwekkenden toestand is L. naar zijn woning vervoerd. De toestand van den getroffene, die lijdt aan een hersen ziekte, was gisteravond nog ernstig. Tegen den driftigen fruithandelaar is pro ces-verbaal opgemaakt wegens mishandeling. Motorrijder tegen auto gebotst. Op het kruispunt TegelschewegZuidsin gel te Venlo reed gisteravond omstreeks zeven uur de 21-jarige mitorrijder J. Terpstra uit Utrecht met groote vaart tegen een pas- seerenden luxe auto van den heer J. Evers uit Swalmen. I>e motorrijder smakte tegen den grond. Hij liep daarbij ernstige inwendige kneuzingen en een vrij ernstige hersenschud ding op. In zorgwekkenden toestand is het slachtoffer naar het R.K. Ziekenhuis over gebracht. Een groenienkoopman, die meent dat de weg voor hem alleen is. De 50-jarige groentenkoopman J. v. d. Broek uit Venlo, die er voor bekend staat, met zijn kar nooit uit te wijken voorpassee- rende voertuigen, geraakte gisteravond om streeks zeven uur, toen hij terzijde op zijn groentenkar gezeten was, en zoo door Blerik reed, bekneld tusschen zijn kar en een pas- seerenden wagen. Het slachtoffer werd naar het ziekenhuis te Venlo overgebracht, waar bleek, dat zijn been verbrijzeld was. Vrachtauto tegen drie boomen gereden, daarna tegen een autobus en tenslotte in een sloot. Gisteravond heeft op den Sloterweg een botsing plaats gehad tusschen een vracht auto en een bus van de firma Poelgeest. Beide wagens kwamen uit de richting Amster dam. De bestuurder van den vrachtauto trachtte toen plotseling twee wielrijders uit de richting Sloten naderen. Hij hield eerst in en gaf toen weer gas en raakte een oogenblik het beheer over de stuurinrichting kwijt. De wagen maakte daarbij een slingerende beweging en kwam in aanraking met drie boomen, .links van den weg, waardoor een botsing ontotond met den auto van Poelgeest, die vlak achter hem reed. De vrachtauto vloog op zij in en sloot. Bij deze botsing zijn twee personen ge wond. De bestuurder van de vrachtauto werd overgebracht naar het Wilhelminagasthuis, maar kon, na verbonden te zijn, weer huis waarts keeren. Een buspassagier kreeg ver wondingen van glasscherven aan hoofd en wangen. Van schrik gestorven. Zaterdagmiddag kwam een man, die per auto kruidenierswaren uit En schedé naar Glanerbrug bracht, in laatstgenoemde plaats den weg oprij den, maar botste daarbij tegen een boom. Toen toegesnelde menschen na derbij kwamen, was de man stervende Waarschijnlijk is hij aan een hartver lamming, gevolg van hevigen schrik, gestorven, meldt dp „Crt, ff. ju d. Ds,! KORTE BERICHTEN. Inzake het incident in de rechtszaal te Leeuwarden naar aanleiding van het geonii- ken van de Friesche taal door een student, heeft het Kamerlid van Houten (chr.-dem. unie) een paar vragen aan den minister ge stekt Maandagmorgen is door onbekende oor zaak brand ontstaan in de boerenwoning van B. Dekker te Looveen (gem. Beilen). Huis en inboedel verbrandden geheel. Een jongetje kreeg brandwonden. Een manufacturier te Oss heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal te zijnen nadeele van een partij manufacturen. In ver band hiermede werd de dienstbode in ver hoor genomen. Zij bekende de goederen re gelmatig bij kleine hoeveelheden te hebben ontvreemd. Zaterdag is de arbeider J. Stevens uit Dinxperlo toen hij per rijwiel op den spoor wegovergang bij het naburige Isselburg reed door den trein gegrepen en onmiddellijk ge dood. Hij laat een weduwe met 7 kinderen achter. Inbrekers hebben zich door middel van een valschen sleutel toegang ver schaft tot een woning aan de Voorthui- zenstraat te Den Haag. Verschillende laden en kasten werden doorzocht. Er wordt een bedrag van ongeveer drie honderd gulden vermist. Zaterdagavond is de havenarbei der J. L. Dullemond uit de Oosterdam straat te Rotterdam, werkzaam aan boord van het Duitsche stoomschip „Ludwigshafen" over boord geslagen en verdronken In de hal van het H. S. M.-station te Den Haag, heeft een zakkenroller een dame, die voor een der loketten stond, haar handtasch, inhoudende on geveer dertig gld. afhandig gemaakt. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Ijsvogel (uitreis) is gister van Djask vertrokken en is te Jodhpur geland de Rijst- vogel (thuisreis) arriveerde te Gaza. De K. L. M. zal aan de luchtvaartda- gen te Overasselt, van 15 tot en met 19 Juli a.s. met verschillende vliegtuigen deelnemen. Zij stelt, evenals vroeger zulks het geval was, de gelegenheid open, om de reis SchipholOverasselt op resp. Donderdag 13 dezer en Zater dag 15 dezer en OverasseltSchiphol op 20 Juli mede te maken. Als merk waardigheid moge nog worden vermeld, dat het vliegveld bij Overasselt het eer ste luchtvaartterrein hier te lande is, hetwelk in zijn oorspronkelijken staat terstond als zoodanig kan worden ge bruikt 't Echtpaar Lindberh, dat 'n Oceaan- vlucht maakt, moest tengevolge van den mist op 10 mijlen ten Zuiden van Rockland (Nieuw Engeland) een nood landing maken. Na de tusschenlanding bij Rockland (New England) is het echtpaar Lind- bergh doorgevlogen naar Northaven (Maine). De bekende parachutspringster dr. Lola Schröter is gisteravond met een zweefvlieg tuig boven het vliegveld te Hirschberg neer gestort. Zij brak beide beenen en werd ernstig gewond naar het ziekenhuis overgebracht. Lola Schröter had zich door een motor vliegtuig met haar zweeftoestel van Breslau naar Hirschberg laten sleepen en maakte eenige cirkels boven het vliegveld alvorens te landen. In een bocht gleed het toestel af met het noodlottige gevolg. Hoewel zij ernstig gewond is, verkeert de vliegster niet in levens gevaar. Bij alle drogisten De Amerikaansche wereldvlieger Mattern heeft aan de Russische luchtvaart Mij. Os- saoviachim rapport uitgebracht over zijn noodlanding en zijn redding. Tengevolge van een motordefect moest hij in de nabijheid van het dorp Anadyrsk landen, erscheidene dagen had hij rond gezworven om menschen te vinden en inmiddels had hij geleefd van wijn, chocolade en beschuit. Zijn signalen waren langen tijd niet opgemerkt, zoodat hij gedwongen was een hut te bouwen, waarin hij zes dagen had gewoond. Eindelijk op 26 Juni hadden twee kleine Russische booten zijn signalen gezien. Mattern verklaarde, dat hij zijn vlucht alleen wilde voortzetten en haar een volgend jaar wilde herhalen. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 10 Juli 1933. In de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard beien per lOOslof ƒ35—ƒ69; Aalbessen per 100 pond 6—12; Andijvie per 100 stuks 0.803 20; Bloemkool le s oer 100 stuks 7—10, 2e s. 2.50—5; Dop erwten per 100 pond 3—8; Druiven per 100 pond 25—31Kropsla per stuks 0.50—2.60; Komkommers per 100 stuks f 2—4.50; Meloenen per 100 stuks 10— 42; Perziken per stuk 4—10 cent; Poste lein per bakje 25-56 cent; Peulen per 100 pond 8—12; Rabarber per 100 bos 3— 5; Selderie per 100 bos 1 2.50; Spi nazie per bak 5282 cent; Snijboonen per 100 pond 1420; Dnibbele spercieboo- nen per 100 pond 1821; Tuinboonen per 100 pond 12.50; Tomaten per 100 pond 6—9; Wortelen per 100 bos 3— 12; Zwarte bessen per 100 p. 8—10. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Juli '33. Langendijker Groentenveiüng. 1550 stuks Bloemkool: le s. 9.9014.60, 2e s. 4_ 5.50 per lOOstuks; 32000 K.G. R0«u kool le s. 2.303.50; 1600 K.G. Gel» kool les. 4.905.60; 500 K.G. Uien- zilver drielingen 3.90, zilvernep 7.3^ 7.70; 62 K.G. Slaboonen 28—33. 17000 K.G. Tomaten: A f 13.50—14 d 14.2014.90, C 12.9013.50, CC 9li; 217000 K.G. Aardappelen: Scfc muizen 0.75—2.10, Eigenheimers 1.7Ö 2.60, Drielingen 0.75—1.40, alle» per 100 K G. PURMEREND, 11 Juli 1933. Op de he- den gehouden weekmarkt waren aanvoer eu prijzen als volgt: Kaas. 21 stapels Fabriekskaas 18, 21 stapels Boerenkaas 20, per 50 K G.; Goud. sche kaas 19. In totaal 63000 K.G. Han. del matig. 2204 K.G. Boter 1.45—2.65. Vee. 527 Runderen, w.o. 280 vette 52—58 cent per K G.; 195 Melk- en Geldekoeien 80165; 52 Stieren, handel runderen stug; 31 Paarden 70—140, handel stug; 165 Vette kalveren 50—70 cent, handel stug; 360 Nuchtere kalveren, slacht 3—13, fok 615, handel stug; 297 Vette varkenl voor de slacht 30—33 cent per K.G., handel matig; 16 Magere varkens 12—17, han. del stug; 233 Biggen 7—13, handel ma. tig422 Schapen 616, handel stug; 490 Lammeren 4—8, handel stug; 10 Bokken; Kipeieren 2.30—2.70; Eend eieren 1.60; Piepkuikens 4565 cent. Eierenveiling. 9860 stuks kipeieren a f 1 2.50; 250 stuks 'Kipeieren b 1.40; 31H stuks Eendeieren a 1.65. ZAANDAM, 10 Juli 1933. Veilingvef, „De Zaanstreek". Sla 1668 cent per kist; Andijvie 10—56 cent per kist; Peen 12—19 cent per bos; Bloemkool 1723 cent per st.; Pieterselie 2—214 cent per bos; Selderie 12 cent per bos; Bloemkool les. 1723 cent,2e s. 614—15 cent per stuk; Aardappelen 1.20 per 100 K.G.; Citroenen 3—3.20 per 100; Slaboonen 19—23 cent per pond; Snijboonen 22—24 cent per pond; Tuinboo- nen 2045 cent per zak; Peulen 15 cent per pond; Doppers 534734 cent per pond; Komkommers 15 cent per stuk; Rabarber 3634 cent per bos; Spinazie 1.24 per kist; Postelein 58 cent per kl kist; Roode kool 9 cent per stukTomaten 9 ct per pond; Radijs 2343 cent per bos; Aalbessen 7— 15 cent per pond; Klapbessen 534734 een per pond; Zwarte bessen 8—9 cent pe( pond; Aardbeien 5587 cent perslof. EIERENVEILING TEXEL. TEXEL, 10 Juli 1933. Op de heden houden eierenveiling waren in totaal 87080 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de pre zen als volgt: 5862 K.G. (per 100) 2.15 2.40, 62—64 2.30—2.50, 66—70 2.503; kleine eieren 1.80—215; kippen 3234—3734 cent en hanen 45 cent, TEXEL, 10 Juli 1933. Op de heden ge houden weekveemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 502 Lammeren 3.50—5; 83 Schapen 815; 6 Koeien 90— 160; 2 Kalyveren 253514 Nuchtere kalveren 510; 6 Biggen 69; 1 ram waarvan de prijs niet genoteerd2 kor ven jonge hanen 1535 cent en 3 korven oude kippen 4070 cent. Van de 83 schapen waren er ongeveer 60 bestemd voor uitvoe» als slachtschapen. BEVERWIJK, 10 Juli 1933. Aalbessen per slof 4570 cent; zwart 4560 cent, rijp 45—65 cent, aardbeien 4570 cent per slof; Frambozen per doos 2442 cent: Bloemkool 620 cent, roode en groene kool 67 cent, Komkommers 2347 cent per stuk; Peen 10 17 cent; hout en knolbiet 45 cent; witte Asperges 2247 cent; blauwe 1729 cent per bos; div. doperwten 822 cent; Peulen 1422 cent; dubb. boonen 4246 ct.; Snij boonen 4552 cent; Postelein 510 cent; Spinazie 616 cent; Druiven 5660 cent; Tomaten 1226 cent; Muizen 1343 cent per K.G.; Sla en andijvie per bak 1550 ct J Tuinboonen 3.505.5Q per 100 K.G. Aardbeienveiling, 5 uur. Fabrieksprijs 15—16, binnenland 27 50. NOORDSCHARWOUDE, 10 Juli 1933 118400 K.G. Aardappelen: Schotsche mui zen 0 751.80, Gr. Sch. muizen 0.75 1BI. Eigenheimers 1201-30, Drielingen 0.750.80; 650 K G. Uien: Uien 1.60; 800 K.G. Zilveruien: Zilvernep 7.20-ƒ 7.70; 300 K.G. Tuinboonen 1.50—1.70; 2400 K G. Witte kool 3 50, alles per 100 K.G.; 400 stuks Bloem kool 13.4015.40 per lOOstuks. WARMENHUIZEN, 10 Juli 1933. Sch. muizen 0.781.30, grove, 0.80—f L drielingen 0.751Blauwe Aardappel® 1.60—1.70; Bloemkool le s. 1060. Aanvoer: 315000 K.G. Aardappelen 240 stuks Bloemkool. PURMEREND, 10 Juli 1933. .Afslag; vereeniging, Beemst-r, Purmerend en U®j streken". Aardappelen: Sch. muizen 20-pi1 cent, BI. Eigenheimers 30—63 cent, Kleine. Schotsche muizen 2039 en Blauwe 20 c per kist, 25 K.G.; Tuinboonen 29—34 c® per kist, 15 K.G.; Peulen 0.50 per kist, a« K.G.; Doperwten 2.506 per kist, K.G.; Roode Aalbessen 8—34 per iw K G.; Zwarte bessen 1518; Klapb® sen 0.601.75 per 10 KG.; Perzjj® 2—8.50 per 100; Druiven 66—72 c per K.G.; Aardbeien 32—44 cent per doosje Kooae kooi 1j y p. ïuu, 1.17 per mand, 6 KG.; 68 cent per mand, 1 K.G.; Sla J 5.40 per 100 krop; Andijvie 8-68 per kist; Pieterselie 1f 3 per 1 Selderij 1—6 per 100 bos; 7.20 pet 100 bos: Wortelen f 14.60 per 100 bos; Slaboonen f f 5.20 en Snijboonij 3r-f 80 per K.a

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 8