Agenda Alkmaar Packet £onden Jmïm&ouw JUmnieuws Spact IBoeken USuuj ectiike Stand Siad en Omgeving. Hkec&ecicht 16.- 18.- 6.— 8.30 11.— 14.— 16.— 18.- uur Daar kan men mee kijken! Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, telkens half 8, hoofdnummer Lachende Erf genamen (klucht), hoofdrollen Lien Deyers en Heinz Rühmann. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende .voorstellingen. Woensdagmiddag half 3, vertooning avondprogramma. 1 Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Hoogvlie gers (am.), hoofdrollen Bert Lahr, Charlot- ,te Greenwood, Kathryn Crawford. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende -Voorstellingen. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer De geheimen van het oerwoud (episodefilm in drie we ken), tweede episode In het donkere hol, hoofdrollen Noah Beery en Tom Tyler. Toe gang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende voorstellingen. r Victoria-theater tot en met Donderdag ei ken avond half 8, hoofdnummer Geluk bij nacht (kom.), hoofdrollen Hermann Thimig pi Szöke Szakall. V Toegang voor eiken leeftijd. Zondag van 2 uur n.m. af doorloopende 'voorstellingen. i Stedelijk Museum, ingang ©reedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Zondag 23 Juli. 1 uur, Sportpark Alkmaar, districtssport- feest Ned. Arbeiderssportbond. ivan den moed is gekomen. Wij roepen de ivoor haar toekomst bezorgde jeugd op tot handelen, scheppen, bouwen. Gij kent mijn opvatting inzake het oude parlementarisme. iHet moet in ieder geval worden vernieuwd, jfcnj kent mijn opvatting omtrent de reorgani satie van den staat, die slecht georganiseerd lis en niet in staat om de groote problemen [van den tegenwoordigen tijd op te lossen. Op 'het oogenblik is het zaak, de ziel van ons ivolk en van onze jeugd te winnen. Aan ons fis het, haar in bezit te nemen; anders doen ■anderen het. Een ander socialistisch afgevaardigde heeft zich aangesloten bij de verklaring van |de groep Renaudel-Marquet-Montagnon, zoodat thans 43 afgevaardigden achter deze iyerklaring staan. DE BEGRAFENIS DER LITHAUSCHE OCEAANVLIEGERS. Gistermiddag vond te Kovno de be grafenis plaats der verongelukte Oceaan vliegers Darius en Girenas in tegenwoor digheid van de regeering, de Generaliteit, het Corps diplomatique, studenten en -cho- ïieren, vereenigingen en organisaties, als mede van een reusachtige menschenmenigte. Gedurende de plechtigheid waren alle bu- reaux, zaken en fabrieken gesloten. Militaire vliegtuigen cirkelden boven den stoet, welke vier uur noodig had om voorbij te trekken. De ceremonie begon des morgens te negen uur. Voor de overleden vliegers zullen zoo wel op de plaats van het ongeluk in Duitsch- land als te Kovno monumenten worden op gericht. De Mis in de kathedraal, waar de /lijken waren opgebaard, werd door den aartsbisschop zelf gecelebreerd. KRASSE MAATREGELEN IN RUSLAND. Tegen een rijwielfabriek. De volkscommissaris voor lichte indus trieën te Moskou heeft, naar officieus wordt medegedeeld, 17000 rijwielen in beslag laten nemen, aangezien de fietsen van zeer slechte kwaliteit waren, niet alleen een belemmering voor het verkeer zouden vormen, doch boven dien menschenlevens in gevaar zouden kun nen brengen en van minderwaardig metaal zeer slecht waren bewerkt. De schade wordt /geraamd op 250000 roebel. De directie van de fabriek die de rijwielen heeft afgeleverd is gearresteerd. LUIE VERKEERSAGENTEN. Reuter meldt uit Indianapolis: De verkeerspolitie gebruikte de kolommen Tan de verkeerssignalen te vetl om tegen te leunen, zoodat deze instrumenten telkens weer defect waren. De chef van de verkeerspolitie, kapitein Johnson, heeft thans deze kolommen weg laten ruimen en een verkeerssysteem uitge dacht, waarbij het verkeer door middel van fluitsignalen wordt geregeld. BALANS VAN DE SCHEEPSRAMP OP DE WOLGA. Semi-officieel wordt medegedeeld, dat op grond van het onderzoek inzake de scheeps ramp op de Wolga, waarbij 98 personen den dood vonden, 17 arrestaties hebben plaats gehad. Tegen 9 verdachten is de doodstraf geëischt. Het proces zal 1 Juli te Jaroslaw beginnen. ROOSEVELT DREIGT MET SLUITING DER BEURZEN. Senator Thomas, de samensteller van de wet tot depreciatie van den dollar, heeft be kend gemaakt, dat Roosevelt de mogelijkheid overweegt, krachtig in het beursverkeer in te grijpen, wanneer de Amerikaansche beurzen niet zelf maatregelen nemen om een grenze- looze speculatie tegen te gaan. De kans zou zelfs bestaan, dat Roosevelt de beurzen zou sluiten, wat hij, Thomas, persoonlijk niet ge- wenscht zou achten. I CHINA WIL GEEN VREDE. Japan besluit daarom tot versterking. Uit Shanghai wordt gemeld, dat generaal f'eng het ultimatum der Japansche regee ring om zich vrijwillig over te geven heeft 'afgewezen. Hij verklaarde zijn strijd tegen Japan te willen voortzetten. In verband met de successen van generaal F eng tenen de Ja- -f- alleen op Zondag en van 16 Juli tot 3 Sept. ook op Maand., Dinsd., Woensd. en Donderd. pansche en Mantsjoerijsche troepen bij Dolo- nar is het Japansche oppercommando beslo ten ter versterking van het front twee briga des infanterie naar Kalgar aan den Chinee- schen muur te zenden. SCHIP TEGEN IJSBERG. Geen ongelukken. Het 20000 ton metende Engelsche s.s. „Duchess Bedford" kwam op weg van Li- verpool naar Montreal in de straat Bell Isle in aanraking met een ijsberg. Door den dichten mist, die in de omgeving heerschte, had het schip heel langzaam gevaren te meer omdat de gezagvoerder vreesde, dat er ijsbergen in de buurt waren. Dientengevolge was de botsing heel zacht, zoodat het schip onbeschadigd bleef. Niettemin moest het eenigen tijd blijven stil liggen totdat de ijsberg voorbij was gedreven Op den vast- gestel-den tijd arriveerde de Duchess of Bedford te Montreal DE BLANKETT CODE DOOR ROOSEVELT GOEDGEKEURD. Hoogere loonen en kortere werk tijd. Controle op beursmanipua- ties. President Roosevelt heeft gisteravond de Blankett Code, de noodverordening die hem bevoegdheid geeft tot verkorting van den ar beidstijd en verhooging van de grondloonen in alle industrieën, goedgekeurd. Tegelijker tijd heeft Roosevelt een oproep aan de bevol king gepubliceerd, waarin hij de grootst mo gelijke ondersteuning voor het noodprogram vraagt. Uit de reusachtige transacties, die gisteren aan de New Yorksche beurs hebben plaats gevonden, concludeert de oppositioneele pers, dat het noodprogram in een beslissend stadium is getreden. Hoewel te Washington koortsachtig werd gewerkt, zou volgens deze bladen het pessimisme zijn toegenomen. De „New York Herald Tribune" publiceert op opvallende wijze een bericht uit Washing ton, waarin wordt beweerd dat lang niet alle medewerkers van Roosevelt het met hem eens zijn over de juistheid van de thans ingesla gen koers. Een der medewerkers te Wash ington, Prof. Rogers, zou bijv. ervan over tuigd zijn dat noch de industrieele, noch de landbouwwetten doeltreffend kunnen worden toegepast. Roosevelt zal gedwongen worden tot inflatie omdat de reusachtige uitgaven die voor de uitvoering der geprojecteerde openbare werken nooaig zullen zijn, de be schikbare middelen verre zullen overschrij den. Naar verluidt heeft president Roosevelt de departementen van de Schatkist en van Ju stitie opdracht gegeven maatregelen te bera men ter controle van de beurzen, teneinde al le beurebewegingen, die het herstelprogram in gevaar zouden kunnen brengen, te voorko men. In de heden te houden kabinetszitting zullen maatregelen ter voorkoming van spe culaties worden genomen. Voor vele weggebruikers is dat 'n nieuwtje. Die maken er namelijk een gewoonte van omniet uit te kijken. 40 K m U I Tl KIJK li I TfcJi-K - UU LANDBOUW-CRISISWET. De heer van den Heuvel heeft een amen dement ingediend, waarvan de bedoeling is te voorkomen, dat op een willekeurigen on dernemer korting kan worden toegepast Slechts een objectieve, voor alle in gelijke omstandigheden verkeerende ondernemin gen, maatstaf gelden. Voorts schijnt het ge- wenscht over een zoo belangrijke zaak hoo- ren van de commisise vior te schrijven. Een ander amendement heeft de bedoeling het tweede lid van art. 10a alleen toepasse lijk te verklaren op producten, die zooveel ge ïmporteerd worden als hier verbouwd. Wan neer een crisisproduct alleen maar geïmpor teerd wordt, is het moeilijk te spreken van een prijsverschil tuschen binnen- en buiten land. Voort heeft de heer van den Heuvel voor gesteld, om het in art. 1 onder VIII voorge stelde art. 40 te lezen als volgt: „Zoodra de heerschende buitengewone tijdsomstandig heden hebben opgehouden te bestaan, doch uiterlijk 1 Januari 1936, zal aan de Staten- Generaal een voorstel van wet worden ge daan, waarbij de intrekking van deze wet, zoomede de overgang tot den normalen toe stand wordt geregeld''. De heer Joekes heeft bij amendement voor gesteld om na art. 35 een nieuw art. 35b in te voegen, luidende: „Na het vaststellen van een bepaling als bedoeld in artikel 9, 10, 10a of 10b, wordt daarvan zoo spoedig mo gelijk door onzen minister mededeeling ge daan aan de Staten-Generaal, vergezeld van een toelichting. Driemaandelijks wordt door onzen mi nister aan de Staten-Generaal verslag uit gebracht over de toepassing der krachtens de artikelen 9, 10, 1 Oa en 10b getroffen maatregelen". GELUK BIJ NACHT. Victoria Theater. 't Victoria Theater brengt vanaf heden avond een bijzonder geslaagde film, waarin Magda Schneider, Hermann Thimig en Szöke Szakall de hoofdrollen vervullen. Wanneer men de volgende Haagsche recensies even doorleest, zal men begrijpen, dat hier iets aparts wordt geboden. Haagsche Vrouwenkroniek: In langen tijd zagen wij niet zóó'n aller amusantste film als Max Neufelds „Geluk bij Nacht'', met muziek van Paul Abraham, wiens Victoria en haar huzaar, hem in Den Haag reeds zoo'n groote populariteit heeft bezorgd. De muziek is in deze geestige film niet opdringerig, maar enkele Schlagers blij ven u in 't oor. Magda Schneider en Hermann Thimig zouden op zichzelf al voldoende zijn om goed spel en „entrain" te waarborgen, maar 't is vooral Szöke Szakall, die onweerstaanbaar geestige komische artist, die hier door zijn onvergelijkelijk humoristisch spel ons ge boeid houdt. Hij is van een zeldzame oerko- mische kracht, die vooral schuilt in de sober heid, maar tegelijk de suggestieve intensiteit van zijn spontane gebaren. Haagsche Courant: Een film, waarin Szöke Szakall meespeelt, is immer een lachsucces. Met zijn manier van spreken en gesticuleeren, zijn drukdoe nerij zorgt hij er voor dat men eens flink kan lachen. Ook in deze film heeft hij weer voor het grootste deel van het succes ge zorgd. In deze film van raketten en liefde wordt in vlot tempo getoond, de geschiedenis van een uitvinder, die in den beginne pech heeft met zijn eerste rakettenvlucht, maar als hij bij toeval de hulp krijgt van een lieftal lige jongedame is zijn succes verzekerd, ai moet er eerst heel wat verzonnen en vele leugentjes bedacht worden, eer 't zoover is. Magda Schneider en Hermann Thimig leveren in deze amusante geschiedenis vlot spel. Een gemakkelijk in het gehoor liggend liedje komt in deze film voor. Een film voor iedereen. Bridge. DE GROOTE WEDSTRIJD TE LONDEN. De belangrijke wedstrijd die momenteel te Londen wordt gesepeld tusschen Amerika (Culbertson's team) en Enge'and, heeft gis teren, nadat Engeland gedurende drie dagen de leiding had gehad, een wending genomen ten gunste van Culbertson en zijn teamge- nooten. Volgens de laatste berichten aan de N R. Crt. had Amerika gisteravond na 190 spellen (er worden en in 't geheei 300 ge speeld) een voorsprong verkregen van 4400 punten. De Donderdag was dus voor de En- gelschen een slechte dag. Het Amerikaansch team bestaat uit mevr. Culbertson en de heeren Culbertson, Light- ner en Gottlieb. Het Engelsche team is als volgt samen gesteld: Col. Beasley, Sir Guy Domville, Tabbush en Morris (Mathieson reserve). BRIDGEWEDSTRIJD TE BERGEN. Voor de liefhebbers zal er Donderdag 27 Juli a.s. gelegenheid zijn deel te nemen aan een bridgewedstrijd in het Oranje Hotel te Bergen. Er wordt gespeeld volgens het nieuwste wedstrijdsy teem met in elke groep een prijswinnend paar in de onevenlijn en in de even lijn. Paren die wenschen mede te doen (spoedige aanmelding is zeer ge- wer.scht), kunnen zie mondeling of schrifte lijk aanmelden Oranie Hotel, Bergen (telef. 3). „Gezondheids-bibliotheek"onder leiding van prof. dr. F. J. J. Buytendijk te Groningen; uitgave N.V. Uitg.-Mij. Kosmos te Am sterdam. Bij de Uitgeversmaatschappij Kosmos te Amsterdam zijn eenige boekjes verschenen in handig zakformaat, in een serie „Ge zondheidsbibliotheek". Het doel dezer hand boekjes is: op populaire wijze ons volk be trouwbare voorlichting te verstrekken op het gebied der hygiëne. „De tijd, dat men met reden gekant kon zijn tegen hygiënische voorlichting van het publiek, ligt reeds lang achter ons. Dank zij het onderwijs, heeft het gemiddeld begrips vermogen van den leek, ook ten aanzien van medische en hygiënische vraagstukken, een dusdanig niveau bereikt, dat ernstige en be trouwbare hygiënische voorlichting thans als van groot nationaal belang geacht mag worden". Aldus de leider dezer bibliotheek, prof. dr. Buytendijk, hoogleeraar te Gronin gen, in de inleiding. Hij heeft voor de behandeling van de ver schillende onderwerpen schrijvers gevonden van erkende bekwaamheid, zoodat men over tuigd kan zijn dat de vraagstukken in kort bestek eenvoudig en duidelijk zijn behandeld. u i u „?ve,r z'in V€rsehenen„De zorg voor het hart door prof. dr. de Boer, hoog- leeraar te Groningen; „Raadgevingen voor de aanstaande moeder", door prof. dr Engel hard, eveneens hoogleeraar te Groningen; „De verzorging van den zuigeling", door prof. dr. Gorter, hoogleeraar te Leiden; „Be roepsziekten en bedrijfshvgiëne", door dr. Heyermans, dir. van den G. G. en G.-dienst te Amsterdam; „Eerste hulp bij ongevallen", door prof. dr. Michael, hoogleeraar te Gro ningen; en „Tuberculose, de moderne opvat tingen dezer infectieziekte in verband met hare bestrijding", door prof. dr. Polak Da niels, hoogleeraar te Groningen. In voorbereiding is nog een viertal boek jes, n.1.„Sporthygiëne", door prof dr Buy tendijk; „Het voorkomen van besmetting' door prof. dr. A. Klein, hoogleeraar te Gro ningen; „Voedingshygiëne", door prof. L. K. Wolff, hoogleeraar te Utrecht, en „Veneri sche ziekten", door prof. dr. E. F. Zurhelle, hoogleeraar te Groningen. Men ziet het, alle vraagstukken, die de be langstelling trekken van het publiek en deze ten volle verdienen. De lezing van deze populaire boekdeeltjes zij een ieder aanbevolen. Met groote belang stelling namen wij kennis van de reeds verschenen boekjes. De namen der schrijvers van da vier, die nog zullen komen, waarbor gen een even groote nauwgezetheid als waarmee de reeds verschenen zes deeltjes zijn behandeld. De typografische verzorging van elk boek je is uitstekend: flink papier en een duidelij ke letter. Een mooi bandje met een foto, be trekking hebbend op den inhoud, maakt elk deeltje tot een aardig boekske. H. GEBOREN: Gerardus Petrus z. v. Adrianus Hemels en Trijntje Schouten. Johanna d. v. Nicolaas van Bezooijen en Jenneke van Son. GETROUWD: Willem Klaas Plevier en Bregtje Aafje Jimmink. ONDERTROUWD: Jasper van 't Woud en Hillegonda Har- dorff. Johannes Vogelpoel en Anna Mul der. Simon. Doorn en Pieternella Slen ters. Johannes Conijn en Thecla Singor. August Sutherland en Willemina de Frenne. OVERLEDEN: Dirk Schuitemaker 82 jaar. Jan Her- manides 27 jaar. Cornelis Kalverdijk 66 jaar. - Dirk Koster 65 jaar. Dirk Schou ten 61 iaar. NIET GOEDKEURING RAADSBESLUIT GARANTIE ZWEMINRICHTING. Ter secretarie is bericht ontvangen, dat Ged. Staten om financieele redenen hun goed keuring hebben onthouden aan het raadsbe sluit tot het garandeeren van rente en aflos sing van het voor de stichting van een zwem bad bij het Sportpark benoodigde kapitaal. Wij kunnen ons over het besluit van Ged. Staten slechts verheugen en gelooven, dat Alkmaar daardoor een gevaarlijk financieel avontuur bespaard is gebleven. Wij zullen niet uitvoerig terugkomen op de omstandigheden waaronder dat raadsbe sluit in stemming gebracht is Men herinnert zich nog wel hoe plotseling wethouder Bonsema met het voorstel tot het bouwen van een open zwembad voor de som van 110.000 voor den dag kwam en hoe er op werd aangedrongen, dat dit binnen enkele dagen zou worden aangenomen. Zij, die cp het nut der Sportfondsenbaden wezen en daarover een vergadering hielden, werden verrast met een cijfer-exposé van een drie jaar oud project, aan de hand waarvan B. en W. trachtten aan te toonen, dat een Sportfondsenbad uit financieele overwegin gen hier geen schijntje van een kans zou hebben. Een voorstel in den Raad om een besluit aan te houden teneinde beide plannen te kunnen bestudeeren, werd verworpen met 11 tegen 10 stemmen. Ondanks de aan gevoerde bezwaren, dat de gemeente zich met dit plan in een financieel avon tuur zou storten, ondanks de bemerking, dat de onbekende bouwmeesters op het ge bied van zwembadenbouw absoluut geen er varing hadden en een onderneming van be denkelijke kapitaalkracht vormden, bleek een meerderheid in den Raad geneigd deze plan nen te steunen en werd nog dienzelfden mid dag het besluit tot uitvoering genomen Het actieve comité van actie voor de stich ting van een Sportfondsenbad heeft intus- schen niet stil gezeten en zijn actie, aismede die van andere belangstellende groepen, zul len er zeker toe medegewerkt lubben het uit de raadsoppositie aangeteekende verzet bij Ged. Staten te ondersteunen. Wij gelooven dat het Sportfondsenbad in den vorm van het zoogenaamde serre-systeem waarbij men in de zomermaanden den gehee- len glaswand omhoog kan schuiven thans een goede kans maakt, temeer omdat hierbij door het spaarderssysteem het financieel ri sico der gemeente tot het uiterste beperkt wordt. Men heeft hier het project van 150 000 waarbij aan de gemeente de garantie van een leening van 135.000 gevraagd wordt. Blijven B. en W. ondanks de nabijheid van de zee en van het Bergermeerbad in den zomer nog aan den eisch van ook nog een volkomen open zwembad vasthouden, dan krijgt men het gebouw zooals dat voor Maastricht geprojecteerd is, dat op 'n bedrag van 190.000 komt, waarvoor de N.V. c!e Sportfondsen dan 20.000 storten en de' ge meente garant blijft voor de aflossing van een leening van 170.000, die uit de bijdra gen der spaarders-aandeelhouders kan be taald worden, terwijl voor volksbaden niet meer betaald behoeft te worden dan bij het project van B. en W. het geval was Wij vertrouwen, dat B. en W. thans geen tijd meer zullen verspillen door te trachten thans nog een meerderheid te vinden die voor het plan-Bonsema in hooger beroep zal willen gaan. Laat men nu uit de projecten der Spoit- fendsenbaden een keuze doen opda1 men in het zwembad-vraagstuk te d.-zer stede, zoo naar waarnemingen, verricht in den morgen van 21 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 766.0 mM. te Danzig. Laagste barometerstand 759.6 mM. te Reykjavik. Verwachting, geldig tot den avond van 22 Juli: -J Meest zwakke wind, aanvankelijk veran- derlijk, later uit westelijke richtingen gedeel- telijk bewolkt; aanvankelijk regen of onweer- koeler. Weeroverzicht. De depressie bij de Schotsche kust vulde verder op, zoodat thans de laagste barome- terstand op IJsland wordt aangetroffen. (759.6 mM.). De hoogste luchtdruk in het waarnemingsgebied is 766.0 mM. te Danzig en Röst zoodat de luchtdrukgradiënten over geheel West Europa zeer gering zijn en vrij wel nergens windkrachten boven drie schaal- deelen Beaufort voorkomen. De geringe luchtbeweging werkte het ontstaan van plaatselijke onweders zeer in de hand. On- weder met zware regens kwamen voor in Dyon 28 mM., Yarmouth 16 mM. en Blaa- vandshuk 16 mM. Bremen 12 mM Over ons land ligt thans een onweerssecundaire, die hedenavond of heden nacht nog wel regen en onweder zal brengen, daarna is westelijke wind met tijdelijk iets koeler weer waarschijn lijk. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. dat. 22 23 24 25 (In Zomertijd). Juli, Hoog water v.m. nam. 4.02 4.31 4.42 5.06 5.15 5.40 5 49 6.15 Laag water v.m. nam. 0.36 0 52 1.16 1.33 1.50 2.08 223 242 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. dat. 22 23 24 25 (in Zomertijd). Juli Hoog water v.m. nam. 3.59 4.28 4.39 5.03 5.12 5.37 546 6.12 Laag water v.m. nam. 0.24 0 40 1.04 1.21 1.38 1.56 2.11 2 30 spoedig mogelijk tot een goede opiossit^ kan komen. AUTO DOOR TRAM AANGEGREPEN Te omstreeks 5 uur gistermiddag werd op den Helderscheweg op den onbewaakten overweg nabij het abattoir alhier een auto bij het achteruitrijden door den tramtrein naar Bergen van achteren aangereden, waar door het linkerachterspatbord en het rech- terachterwiel van dien auto werden bescha digd. Persoonlijke ongelukken vielen niet voor. Door de politie wordt proees-verbaaJ opgemaakt. GESLAAGD. Voor het Mercurius-examen Engelsche Handelscorrespondentie, gehouden te Am sterdam op 20 Juni j.1., slaagde de heer G. H. Michels Jr. alhier. Voor het te Amsterdam gehouden examen Engelsche Handeisch correspondentie (Mer- curius) is geslaagd de heer P. Purmer alhier WEG DOOR HET GEESTMERAMBACHT. Het provinciaal bestuur van Noord Hol land heeft aanbesteed: 1 het maken van zeven vaste betonnen bruggen met een draag wijdte van 3 en 5 M. en een houten brug met 3 M. draagwijdte, alle gelegen in den polder Geestmerambacht onder de gemeenten Koe dijk, Oudkarspel en Noord-Scharwoude, in den in aanleg zijnden provincialen weg van Koedijk naar Noord-Scharwoude. Laagste inschrijfster N.V. Aanneming Mij. v.h. Mat- ser en Hamstra, de Rijp, voor 49 878; 2. het vervangen van de bestaande oude Noor- derbrug door een brug in beton en metsel werk met 3 boogvormige overspanningen, elk 5 M., en het verlagen van de oude brug over de Wijngaardsgracht, beide te Edaffl, met bijkomende werken, laagste inschrijvei H. van Meekeren te Hindeloopen, mc 52.200. DE „TIJDGEEST" WORDT GEOPEND. Morgen, Zaterdag, wordt de winkel In koloniale waren, suikerwerken, biscuits, chocolaterie, enz. enz. „De Tijdgeest' geopend. Deze winkel staat in de Rid derstraat, zoodat vele voorbijganger8 wel even voor de étalage zullen blijven staan. Deze étalage ziet er goed uit, vak kundig als ze is ingericht, en verraadt reeds hoe ruim de keuze in den winkel zelf is. Alles ziet er helder en schoon uit, zoo dat het publiek spoedig binnentreedt eP zijn inkoopen zal gaan doen! EEN BIJZONDERHEID. De heer C. M. de Vet, Overdiestraat toonde ons heden een gladiolenplaut v bloemen van 130 M. lengte welke hij zijn volkstuintje geplant heeft. Daar wij van deskundige zijde nemen, dat gladiolenplanten w regel niet langer dan 75—80 c.M, warw is dit zeker een bijzonderheid»

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2