Mkmaarsche Courant. OE ROODE VULPENHOUDER Radionieuws (Rechtszaken Honderd fl/t en dertigste Jaargang. VRIJDAG 21 JULI GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Nieuws uit België. bereidwillig: „De kofteeï «al wat gentaatt m„nter, voor geval het noodig mocht zufl. Vóór hei zonnebad wreedheid. jfo. 170 1033 Zaterdag 22 Juli. Hilversum, 1875 M. (Uitsluitend VARA). qGramofoonplaten. 9.30 De Notenkra kers o.l.v. D. Wins. 10— VPRO-morgenwij- ding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedrij- ven: De Notenkrakers o.l.v. D. Wins, M. Na- harro, VARA-tooneel o.l.v. W. van Cappel- len i2— Orgelspel Cor Steyn. 12.30 VA- RA-Kleinorkest o.l.v. Hugo de Groot en gra mofoonplaten. 2.15 Gramofoonplaten. 3. Geheelonthouders-causerie door A. Don. 3 20 Dubbelmannenkwartet „Con Brio" o.l.v. jjuinker. 3.40 Literaire causerie A. M. de ilone- 4— Vervolg kwartetconcert. 4.15 .Kinderuur. 5.15 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 6 Tummers zingt. 6.15 Vervolg concert. 7.Tummers en A. Tosnerova zin gen. 7.i5 Vervolg concert. 7.45 Vaz Dias, VARA-Varia. 8.SOS-berichten. 8.02 Or gelspel Joh. Jong. 8.15 Uit het Grand Theater, AmsterdamRevue „Kom eens kij ken" van Yardaz. Leiding: Gerrit v. Weezel. 10— De Flierefluiters o.l.v. J. v. d. Horst. 10.30 Concert. Cor Bteyn, accordeon en Joh. ijong, piano. 10.45 Vervolg „Flierefluiters". 11 15—12.Gramofoonmuziek. Huizen, 296 M. (Uitsluitend KRO). 8 o 15 en 10.Gramofoonplaten. 11.30— 12— Godsd. halfuur. 12.151.45 Sextet concert en gramofoonplaten. 2.— Voor de jeugd. 2.30 Kinderuur. 4.Gramofoonpl. 5 30 Schlagermuziek. 6.20 Lezing. 6.45 Or kestconcert. 7.15 Causerie en gramofoonpla ten. 7-45 Orkestconcert. 8.30 Vaz Dias. 8.35 Gramofoonpl. 8.40 Hoorspel. 9Gevar. piogramma. 10.— Orkestconcert. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Hoorspel. 10.50 Schlagermu ziek. 11.30—12.— Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10 50 Tijdsein, berichten. 11.05—11.20 Le zing. 12.20 Het orkest der Kon. Artillerie ol..v. Landrock. 1.05 Gramofoonplaten. 1.35 Commodore Grand-orkest o.l.v. Muscant. 2.35 Gramofoonpl. 3.05 Sydney Kyte en zijn Band. 3.50 Verslag schietwedstrijden om de King's Prize. 4.35 Midland Studio-orkest o.l.v. F. CanteH. 5.05 Orgelspel H. Ramsay. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten 6.40 Cricket- match „England—West Indië". 6.50 Sport- praatje. 7.05 Welsch Intermezzo. 7.25 Lichte Duitsche muziek. Het Magyar orkest o.l.v. W. Hyden m. m. v. Mannenkoor en K. Ellis, bas. 8.20 Vaudeville. 9.20 Berichten. 9.40 BBC-orkest o.l.v. B W 0'Donnell m. m. v. A. Desmond, alt, 10.50 Voordracht. 10.55 12.20 Dansmuziek door Ambrose en zijn Band. Parijs „Radio-Paris", 1724 M. 8.05, 12.20, 7.30 en 8.20 Gramofoonmuziek. Kalundborg, 1153 M. 12.20—2.20 Con cert uit Rest. „Wivex". 3.20 Omroeporkest o.l.v. Meyer—Radon. 5.20—5.50 Gramo foonpl. 8.20 Sullivan-concert o.l.v. Meyer- Radon. 8.55 Zangvoordracht. 9.35 Liedjes bi] de luit. 9.55 Viool-recital door F. Hen- riques. 10.25 Omroeporkest o.l.v. Meyer Radon. 11.1012.35 Dansmuziek uit Rest, „Lodberg". Langenberg, 473 M. 6.25, 7.23, 11.20 en 12.20 Gramofoonplaten. 1.20 Concert o.l.v. Wolf. 2.50 Gramofoonplaten 4.50 Werag- orkest o.l.v. Buschkötter. 7.20 Radio-too- neel". 8.25 Dansmuziek door „Die fröhlichen Fünf". 9.20 „Max und Moritze" o.l.v. Baum- garten. 11.1512.20 Dansmuziek. Rome, 441 M. 8.35 Gramofoonplaten. 8 50 „Turandot", opera van Puccini. Lei' ding: Tansini. Koorleiding: Vertova. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Sykes en zijn orkest. 1.30 Symphonieconcert o.l.v. Meulemans. 5.20 Dansmuziek. 6 35 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest m. m v. vocaal kwartet o.l.v. Walnot. 9.20 Koor concert o.l.v. J. van Hoof. 10.30 Dansmuziek mit Blankenberghe. 508 M.: 12.20 Sympho nieconcert o l.v. Meulemans. 1.30 Sykes en 2ijn orkest. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot ®-35 Brahms-liederen door F. Anspach, tenor. 7.05 Gramofoonpl. 8.20 Symphonie concert o l.v. Meulemans. 9.20 Concert uit Ostende. 11.Dansmuziek uit de Kurzaal te Ostende. Zeesen, 1635 M. 8.20 „Sommerabend", ge varieerd programma. In de pauze: Berichten van de 2000 K.M.-tocht van de Nat. Soc Motorbrigade en v. d. Duitsche Automobiel- club. 10.20 en 11.05 Berichten. 112012.50 Concert door Waldemar Haas en zijn orkest SeuilletoH Zaterdag 22 Juli. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Daventry 10.35—24 i7^^Langenberg 10-25-17.50, Zeesen 11 24. CRITIEK OP DE VARA. Zwertbroek in overtreding? Het Landelijk Comité Belangen Luisteraars heeft een brief gezonden aan den minister van binnenlandsche zaken, waarvan een af schrift is toegezonden aan den radio-raad* daaraan is het volgende ontleend: Het Landelijk Comité Belangen Luiste raars vestigt de aandacht van den minister de Zondagmorgentoespraak, die de heer J. Zwertbroek 16 dezer voor de VARA- microfoon heeft gehouden. Met deze toe spraak heeft de secretaris van deze omroep- vereeniging niet alleen regeeringsvormen en -personen van een met ons bevriende mo gendheid aangevallen, maar tevens werd den uisteraars aanbevolen zich te abonneeren op ie „Freie Presse", een te Amsterdam ver schijnend Duitsch blad, uitgave van de n.v. ne Arbeiderspers. Volgens de meening van het comité heeft heer Zwertbroek wederom de bestaande verordeningen op de radio-uitzendingen over treden, reden waarom het den minister ver zoekt die maatregelen te willen treffen, waar door overtredingen als deze in de toekomst worden voorkomen of niet langer straffeloos cunnen geschieden. Geautoriseerde vertaling naar 't Engelsch van Molly Thynne, door A. W. v. E.v. R. 48) Toen hij de stoep afging, kwam er een auto voorrijden, die zonder twijfel den der den dokter bracht. Hij was zeer bedrukt, terwijl hij lang zaam naar zijn club terug liep. Voor het oogenblik dacht hij in het geheel niet meer aan de Draycott-zaak, hij kon aan niets an ders denken dan aan de Kean's het stille huis en het misschien vruchtelooze consult, dat er nu gehouden werd. Sybill Kean was Mn van zijn oudste vriendinnen in Engelanc én hij hield zeer veel van haar. Edward kon hem soms erg opwinden, en hij was geen prettig kameraad, omdat hij weinig gaf en niets vroeg, waar het hun vriendschap be trof, maar Fayre had toch altijd van hem ge houden en hem bewonderd. Het trof hem nu voor het eerst, dat Edward eigenlijk een een zaam wezen was, een man, wiens noodlot het was, altijd alleen te moeten blijven, die *e sterk was om sympathie te vragen, en te veel opging in zijn eigen belangen, óm ze aan te bieden. Fayre stelde hem zich voor zooals hij alleen op de uitspraak der dok ters wachtte, en wenschte, dat hij den moed De de RADIO-UITZENDING UIT DE STRATOSFEER. Professor Jean Piccard, de tweelingbroer van professor Aug-jst Piccard, zal einde van deze week of begin volgende week van een der terreinen op de wereldtentoonstelling te Chicago met een ballon opstijgen voor een tocht naar de stratosfeer. Hij wil hierbij trachten van de stratosfeer uit zijn waarnemingen per radio uit te zen den, om den luisteraars de reactie van het ge luid der kosmische stralen te laten hooren. Op den beganen grend in de omgeving van de plek, waar de ballon zal opstijgen, zal een aantal ontvangers worden cpgesteld, die de uitzending zullen doorzenden naar den zei der van den naiionalen radio-omroep te Chicago. Bovendien zal Piccard's ballon worden gevolgd doo: een bestuurbaren bal lon, eveneens uitgerust met een radio-instal latie zoodat ook deze de uitzending kan relayeeren en zoo nocdig hulp kan bieden. (Van onzen correspondent). Een nieuwe kunstonderneming: de Belgische chalcografische dienst. Verspreiding van oor spronkelijke kunstschatten, oude en moderne, onder het publiek. De Belgische kunstorganisatie want zoo kunnen wij het geheel van musea, bi bliotheken, instituten enz. wel noemen is een inrichting rijker geworden, die ook in Nederland ongetwijfeld veel belangstelling hebben zal en de vraag zal doen rijzen of ook daar iets dergelijks niet tot stand zou kunnen worden gebracht. Deze nieuwe instel ling is de chalcografische dienst. Het is niet alleen een museum van alles wat een vorm is van graveer- of houtsnijkunst, maar is te vens een drukkerij en een verkoopdienst. Men weet wat de graveer- en houtsnij kunst in het verleden voor de Nederlanden is geweest. De schatten van een Plantijn- museum te Antwerpen getuigen hiervan. Het is echter waar, dat deze schatten voor net publiek, de massa belangstellenden, onbe reikbaar zijn. Het grafische materiaal is ver spreid over verschillende organisaties en slechts enkele zeldzame afdrukken worden bewaard. De prent was jaren geleden een van de prachtigste propagandamiddelen en een veel beoefende kunstvorm. De gravure was voor de grooten der aarde een middel om hun naam te vestigen en de beroemdste kunstenaars hebben schitterende prenten ge schapen, die in meer dan een opzicht blij vende waarde hebben gehad, en die ook in vele gevallen met succes de veelal smakeloo- ze prenten, fac-similés of banaliteiten van allerlei soort zouden kunnen vervangen, wel ke in menig huis als wandversiering worden gebruikt. Er zijn op het oogenblik slechts vier chalcografische centra: Parijs, R?me> Madrid en Brussel. (De Brusselsche dienst is het laatst tot stand gekomen). Hun werk wijze en hun succes is het beste bewijs van de levenskracht en het nut van de onderneming^ Niet alleen de kunst van het verleden krijgt nieuw leven, maar de moderne graveerkunst had gehad in zijn afzondering door te dringen. Hij dineerde op de club en na een vruch telooze poging, rustig van een sigaar te ge nieten, werd hij door louter angst weer naar Westminster gedreven. Tot zijn verbazing deelde men hem mede, dat sir Edward hem wenschte te spreken. „Het was goed van je, aan te komen, Hatter" zei Kean kortaf, toen hij oprees om zijn gast te groeten. Zijn stem had niets van zijn gewone klank verloren, maar Fayre dacht bij zichzelf, dat hij nooit een man had gezien, die er zoo slecht uitzag. Zijn gelaat was een grauw masker en zijn droevige doffe oogen schenen leterlijk in zijn hootd te zijn verzonken. Fayre wierp een snellen blik door de kamer. „Luister eens, oude jongen'zei hij, „neo je al gegeten?" Kean staarde hem afwezig aan. De butler, die juist het vuur had opgera- kela en op het punt stond de kamer te ver laten, keerde zich om bij die wooiden om. „Sir Edward heeft heel we.nig gegeten mijnheer," waargde hij op te merken. Kean wendde zich ongeduldig f°t maar hij was te zeer van streek om F gewone heftigheid op te treden, voorkwam hem. w-iar- „Zou je niet wat sandwiches kunnen k a maken?" vroeg hij den man vriendelijk. „Ik vindt een afzetgebied en komt tot nieuwen bloei. Het is naar Fransch model dat de Bel gische dienst min of meer zal worden opge vat, alhoewel deze te Brussel volledig een staatsonderneming is, althans voorloopig. De handelsafdeel ing van de chalcografische afdeeling van het Louvre heeft in 1927 niet minder dan 1.506 396 fr. winst geboekt. De dienst heeft een drukkerij met negen ver schillende persen voor het drukken van de prenten, en al de daarbij behoorende maga zijnen voor papier, inkt, voor het klasseeren van de platen, enz. Het Louvre heeft een 10.000 koperplaten, waaronder van de grootste meesters en het ligt voor de hand, dat hiermee de gunst van het publiek en een winstgevende exploitatie moet worden bereikt. Niet alle diénsten zullen over een dergelijken schat kunnen beschikken. Doch te Parijs be perkt men zich niet tot de oude kunst, tot wat het verleden aan materiaal heeft nagela ten. De handelsdienst weet wat in den smaak valt en op zijn aanwijzingen worden bestel lingen gedaan bij moderne graveerders. Er is een aankoopcommissie gevormd, waarvan de bestuurder der nationale musea deel uit maakt, alsook de conservator van de schil der- en teekenkunst en een vertegenwoordi ger van den handelsdienst en deze commis sie doet de bestellingen, waarvoor elk jaar 50.000 fr. bestemd zijn. De plaats wordt af gestaan door den kunstenaar tegen een be trekkelijk gering bedrag, doch de auteur be komt 10 pCt. op den verkoop van alle af drukken en dit gedurende gansch den duur van den kunsteigendom, dat is tot 50 jaar na het overlijden van den auteur. De verkoop prijs gaat van 30 tot 150 fr. En geleidelijk nemen de aankoopen van moderne kunste naars toe, want ongeveer 80 pCt. van wat verkocht wordt is werk van jongen datum. In 1928 werd door de zorgen van het „Office International des Musées" te Brus sel een chalcografische tentoonstelling ge houden, die een reusachtig succes werd. Men mocht toen verwachten, dat spoedig een Bel gisch initiatief zou worden genomen, des te meer daar in naam een Belgische chalcogra fische dienst bestond, bij het Prentenkabinet te Brussel. Het reglement van het Prenten kabinet bepaalt, n.1., dat dit de koperplaten moet bewaren en drukken. Doch dit is nooit gebeurd. Het kabinet verzamelde wel, maar drukte nooit. Het beschikte overigens niet over het materiaal. Einde 1930 werd de eigenlijke chalcografie afgescheiden van het prentenkabinet en werd een afzonderlijke dienst gevormd onder leiding van den heer Hissette, toegevoegd conservator bij de Ko ninklijke Bibliotheek te Brussel, die aan het rusitge, stemmige Museumplein een gebouw ter beschikking heeft gekregen, dat het cen trum aan het worden is van de Belgische chalcografie en waar spoedig ook practisch zal kunnen gewerkt worden. De tijd werd tot- dusver ingenomen met proeven en installatie- werk. De proeven zijn goed geslaagd en nu zal er voor goed kunnen worden gedrukt. Eerst moeten de platen worden verzameld en men weet, dat dit kostbare bezit slechts moeilijk wordt afgestaan. De oorspronkelijke platen moeten echter gebruikt worden voor net drukken om het-gestelde doel te bereiken. Dat de chalcografische dienst zelf drukt en uitgeeft is een waarborg van echtheid, die op hoogen prijs wordt gesteld door het publiek In België bestaan verscheidene fondsen, o.m in de Nationale Bibliotheek, in het Plantijn- museum, in verschillende abdijen enz., die een prachtige verzameling vormen. Voor het publiek komt het er op aan te weten wat het koopt. En is de nationale rijkdom niet vol doende, dan beschikt de dienst nog over den steun van de chalcografie van Parijs, Rome en Madrid, want door ruildiensten of bijzon dere afspraken kan hun productie ook wor den te koop gesteld. En ook in België bestaat het plan de moderne kunstenaars te laten werken en hun productie te koop te stellen. Het statuut van de Belgische chalcografie bepaalt, in artikel 1, dat afdrukken moeten worden bewaard en van de nieuwe, die de Staat zal aankoopen. Artikel 2 verklaart, dat de moderne platen België in beeld zullen brengen, d.i. het sociale, folkloristische beeld ervan, zijn groote mannen, de groote histori sche gebeurtenissen enz. Ook op toeristisch gebied heeft dit waarde, want wie neemt niet graag bij een bezoek aan een vreemd land een herinnering mee, en dan wel een herinnering die kunstgenot schept en waarde heeft. eerst de huid inwrijven met „Zij"-créme of „Zij"-olie. Dat voorkomt zonnebrand en Uw huid wordt tevens prachtig gebruind. 'ij"CRÈME of„7Ü'OLIE In prijzen van 20-75 ct Hij verdween, zeer verheugd, dat sir Ed ward eindelijk in handen was van iemand, die in staat scheen, invloed op hem uit te oefenen. Naar het oordeel der bedienden, had hij, sinds zijn vrouw ziek was gewor den, bijna niet geslapen of gegeten. Fayre liep naar een tafeltje bij het raam, waarop een tantalus en eenige syphons ston den Hij maakte een sterken drank klaar, maar hield die achterwege, tot de butler te rugkeerde met een blad met vruchten en sandwiches. Kean staarde in het vuur. Hij toonde niet de minste belangstelling voor wat Fayre deed en het feit, dat zijn oude vnend als een meester optrad in zijn huis en zijn bedienden bevelen gaf, scheen hem te ontgaan. Fayre zette het tafeltje met het blad bij Kean neer. „Is Sybill bij bewustzijn?" vroeg hij kalm en' met een, naar het scheen, opzettelijke Het noemen van haar naam alleen was voldende om Kean uit zijn afgetrokkenheid te rukken. „Haar geest is volkomen helder, maar zij is zoo zwak, dat zij nauwelijks kan praten," zei hij. „E>e doktoren kunnen nog niets be paalds zeggen." „Als zij in staat is te denken, zal zij zich ongerust maken over jou. Geef haar niet nog meer reden tot angst, oude jongen. Zoodra zij wat beter wordt, zal zij je noodig hebben, en hoe kun je haar van nut zijn als je je nu ziek maakt?,'* VOOR 70.000 OPGELICHT. Twee verdachten staan te Rotter dam terecht. Voor de rechtbank te Rotterdam hebben te recht gestaan een 27-jarige koopman en een 33-jarige sous-chef van de boekhouding der firma Ruys Co., die in de jaren 1930, 1931 en 1932 zich hadden schuldig gemaakt aan een reeks van oplichtingen, waardoor deze firma was benadeeld voor een bedrag van ongeveer 70.000. De sous-chef, die geheel op de hoogte was van den gang van zaken en de nota's voor de leveranties aan de Rott. Lloyd, waarvoor de firma Ruys Co. de administratie heeft, had den koopman allerlei inlichtingen ver strekt, waardoor het dezen mogelijk was valsche nota's op gefingeerde firmanamen in te dienen. Op het tijdstip dat de goedgekeur de nota's van het terrein van de Lloydkade ten kantore van Ruys Co. kwamen, wist de sous-chef dan de valsche nato's daartusschen te brengen. Het gevolg was, dat die nota's op normale wijze geboekt werden. Eenige dagen later werden dan de kwitanties aange boden, die correspondeeren op de ingeleverde nota's. De kwitanties werden door den kas sier ter verificatie ingezonden naar de af deeling boekhouding, doch ontmoette bij de verificatie geen bezwaren, omdat de posten in de boeken voorkwamen. Beide verdachten hebben een volledige be kentenis afgelegd. Het bleek, dat de sous-chef reeds eenmaal was veroordeeld tot gevange nisstraf door de rechtbank te Haarlem we gens valschheid in geschrifte en door de 'echtbank te 's-Gravenhage wegens diefstal Hij is daarna op de schrijfkamer werk zaam geweest, waar hij den koopman heeft leeren kennen, die ook al reeds een straf had ondergaan. Van de gelegenheid, die hem ge boden was om een nieuw leven te beginnen, toen hij werd benoemd tot sous-chef van de firma Ruys Co., die hem aangenomen had zonder te informeeren en die hij ook niets avn zijn verleden had verteld, bleek hij geen gebruik te hebben gemaakt. Hij motiveerde zijn houding met te verkla ren, dat hij veel extra-werk gedaan had, waarvan de fira belangrijk financieel voor deel heeft gehad en waarvoor hij een extra vergoeding verwacht had, die echter uitgeble ven is. Nu had hij zelf voor zijn belooning gezorgd. Het O.M. wees op de bijzondere mentali teit van den verdachte, die met het opgelichte- geld eigen zaken begonnen is in Finland. In de verzekerdheid, dat men hem niets maken zou, is hij nog een keer naar Rotterdam te ruggekomen om oude kennissen op het kan toor van Ruys Co. op te zoeken, en zelfs toen hij daar hoorde, dat de onregelmatighe den waren ontdekt, is hij gebleven. Het O.M. eischte tegen den sous-chef drie jaren en tegen den koopman twee jaren ge vangenisstraf. DOODELIJK ONGEVAL OP DEN HAARLEMMERWEG. De chauffeur, die in den afgeloopen win ter op den Haarlemmerweg den tandarts dr. Lindeboom uit Amsterdam heeft aangereden ten gevolge waarvan deze is overleden, is door de Haarlemsche rechtbank veroordeeld tot drie maanden hechtenis en ontzegging gedurende zes maanden van de bevoegdheid tot besturing van een motorrijwiel. VERDUISTERING. De 44-jarige boekhouder van een expeditie firma te Zaandam, die zich had schuldig ge maakt aan verduistering tot een bedrag van 2800, is door de rechtbank te Haarlem veroordeeld tot zes maanden voorwaardelijke gevangenisstraf, met een proeftijd van drie jaar. De voorzitter van de IJmuider federatie, die voor de Haarlemsche rechtbank heeft te recht gestaan wegens bedreiging tegen het leven, is vrijgesproken. PAARD LATEN DOODHONGEREN. Voor het gerechtshof te Arnhem heeft te recht gestaan een orgeldraaier uit Deventer, die wegens ergerlijke dierenmishandeling door de rechtbank te Zutphen tot een maanc gevangenisstraf was veroordeeld. Verdachte had een paard in huurkoop, dat hij eenvoudig liet verhongeren. Hij beweert, dat men hem bij den koop heeft wijsgemaakt, dat het paard 8 jaar oud was, terwijl hem achteraf bleek, dat het 28 was. Blijkens getuigenverklaringen was het paard bij den aankoop in goede conditie. Het dier werd door een opperwachtmeester der maréchaussee broodmager en uitgeput ik Hij hield hem het glas voor en na een oogenblik aarzelen nam Kean het aan en dronk hij gulzig. „Daar had ik behoefte aan," zei hij. Als eenig antwoord zette Fayre zwijgenc de schaal met sandwiches voor hem neer. Daarna bleef hij rustig naar den dansende vlammen kijken, terwijl Kean dwong wat te eten. De zelfbeheerschin-g, die hij altijd had beoefend( kwam hem nu goed te pas, en de schaal was half leeg, voor hij in zijn stoel terugleunde en naar zijn cigarettenkoker /ocht „Het spijt mij, Hatter," zei hij met een zweem van een glimlach, maar meer kan niet doen." Fayre glimlachte terug. „Het gaat nogal,,' antwoordde hij. „Voel je ie beter?" Kean knikte. „Ik was mijzelf een oogenblik geen mees ter meer. dat is alles. Die verwenschte dok ters hadden vanmiddag zooveel tijd noodig en daarna kon ik niets uit hen krijgen. Zij konden het waarschijnlijk niet helpen die arme kerelds, maar mij leek het een men- schenleeftijd. Aardig van je te komen „Ik kwam hier, omdat ik de onzekerheid Hatter!" zelf niet langer kon verdragen. Ik ben er blij om!" „Ik ook .Ik zal je vertellen, wat ik zei weet Als zij den nacht doorkomt, denken zi dat ze er bovenop komt. en zij is nu zwak ker dan zij vanmorgen was. Dat is alles. nu BANG OM UIT TE GAAN. Hevige aanvaller van rheumatiek* Nu alles vergeten. Het moet wel geruimen tijd geduurd hebben voordat de rheumatiek van de zen man zoo ernstig werd Daarover zegt hij niets. Maar hij maakt het duidelijk, dat slechts vier of vijf maanden van Kruschen Salts-gebruik noodig waren om hem alle geleden pijnen te doen ver geten. Dit is wat hij zegt: „Ik heb vaak Kruschen advertenties in de bladen ge zien en ik vind, dat het niet anders dan mijn plicht is, dat ook ik een kleine ge tuigenis zou geven. Voordat ik begon Kruschen te gebruiken, had ik heel er- gen last van rheumatiek, voornamelijk ii. mijn beenen. Ik had het zoo erg, dat ik herhaaldelijk op straat neerviel. Ik heb nu meer dar. twee jaar Kruschen Salts gebruikt. En de laatste 18 of 20 maanden heb ik in 't geheel geen pijn mee'* gehad Inderdaad, heb het alle maal vergeten. Terwijl ik toch vroeger altijd bang was om uit te gaan. Kruschen Salts is goud waard." I. L. Elke „kleine dagelijksche dosis" Kru schen Salts is een wetenschappelijke combinatie van minerale zouten, welke al Uw afvoer-organen aansporen ieren en maag en deze gerege'd aan 't werk houden, zooals de natuur dat bedoeld heeft. Het gevolg van deze in wendige zuiverheid is, dat verfrischt en vernieuwd bloed door Uw aderen stroomt. Giftig urinezuur, dat uv.' ri eu- matische pijnen veroorzaakt, wordt langs natuurlijken w eg verwijderd en de pijnen houden op En als U voortgaat met „de kleine dagelijksche dosis" Kruschen Salts, zal Uw geheele wezen lichaam en geest van deze zuive rende verfrisschende werking den wel- dadigen invloed ondervinden. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en drogis ten a 0.90 en 1 60 per flacon en wordt gefabriceerd in Engeland door de Fa. Griffiths Hughes Ltd., sinds 1756 te Manchester gevestigd. Stralende ge zondheid voor één cent per dag. aangetroffen, het was niet meer te redden en moest worden afgemaakt De procureur-generaal mr. Cnopius meen de, dat er niet aan behoeft te worden getwij feld, dat verdachte het paard liet doodhon geren. Wanneer het niet goed was geweest bij den koop, zou verdachte het niet hebben gekocht. Met vernietiging van het vonnis der recht bank eischte spr. veroordeeling tot dezelfdf straf: één maand. PSYCHOPAATH VEROORDEELD. Voor de rechtbank te Haarlem heeft te rechtgestaan een 37-jarige timmerman, be schuldig van het plegen van verscheidene inbraken met diefstal te Haarlem en omge ving in het afgeloopen voorjaar. De man be kende; hij is al tienmaal veroordeeld ge weest en opereerde in alle arrondissementen van het land. Het O. M. merkte op, dat blij kens de rapporten van deskundigen en van de reclasseering verdachte zijn misdrijven in een toestand van opwinding pleegt. Hij is een psychopaath.. De Psychopatenwet maakt het echter niet mogelijk verdachte naar een inrichting te zenden. Hij heeft nu nog twee jaar te goed. Spr. eischte daarenboven nog één jaar gevangenisstraf. TANDARTS DOOD AANGEREDEN. Die hulp wilde verleenen bij ongo luk. Oo 3 Februari is de tandarts dr. L. A. B Lindeboom, die hulp wilde verleenen bij een auto-ongeluk bij de Amsterdamsche vaart bij Halfweg, doof een passeerenden auto aange reden en gedood. E)e chauffeur, de 23-jarige H., stond 14 dagen geleden terecht voor de Haarlemsche rechtbank, die 5 maanden hechtenis eischte en intrekking van het rijbe wijs voor den tijd van 1 jaar. De rechtbank te Haarlem heeft hem thans veroordeeld tot 3 maanden hechtenis met intrekking van het rijbewijs voor 6 maanden. MAJESTEITSSCHENNIS. Tijdens fascistenverg. te Haarlem. Op 20 Juni j.1. was er in het gebouw van den Protestantenbond te Haarlem een ver gadering van den Alg. Ned. Fascistenbond, waar o a. de heer Baars een rede hield. Hij besprak daarin de cumulatie van functies en gebruikte in verband hiermede het woord „parasieten". Er werd o.a. gedebatteerd door den 44-ja- waaraan ik mij kan vastklampen. Als er eeni ge verandering komt, zal de verpleegster mij waarschuwen, anders mag niemand bij haar toegelaten worden. Over een uur komt de dokter terug." „Dank je," zei Fayre. „Ik ben blij, dat ik het weet. Het ziet er niet zoo slecht uit als ik vreesde. Als zooveel menschen met een zwak lichaam heeft Sybill een groote mate van geestdrift, en daar vertrouw ik op. En jij geelt haar een prikkel tot leven, oude jongen," besloot hij vriendelijk. Kean keek hem een oogenblik zwijgend aan, en toen sprak hij, met een eigenaardigen norschen klank in zijn stem, waardoor Fayre zich verwonderd afvroeg, of hij niet altijd had geweten, welk een klein deel van haar hart Sybill hem had geschonken, toen zij hem huwde: „Ik heb mijn best gedaan." Het bleef even stil. Toen stond Kean op en stak de handen in de zakken met het hem eigen, karakterstiek gebaar. „Ik kan het niet uithouden," viel hij plot seling uit. „Ik moet iets doen, anders neemt mijn verbeelding mij te pakken. Wat hebben jij en Grey gedaan?" „Feitelijk kwam ik hier vandaag op Grey's verzoek. Hij wou je raad graag inwinnen, en vroeg, of ik een afspraak met je zou kunnen maken. Natuurlijk is daar nu geen sprake van." Op het oogenblik tenminste niet. Maar er bestaat geen reden, waarom je mij niet op de hoogte zoudt houden. Ik grijp alles, wat mijn geest kan bezig houden, dankbaar aan.' (Wordt vervolgd.ï

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5