DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY ^Binnenland Romeinsche brieven. r 1 - rigen metselaar O- van der V. Deze zou o a. gezegd hebben: „Aan het hoofd van ons land staat een vrouw, die twee millioen in komen heeft; ze heeft een dochter die twee honderdduizend gulden verdient en dan heeft ze nog een man, die idem zooveel krijgt Dat zijn parasieten of anders weet ik niet wat parasieten zijn". Deze metselaar werd vervolgd wegens majesteitsschennis en stond gitermiddag voor de Haarlemsche rechtbank terecht. Drie getuigen a decharge, die in de zaal aan wezig waren geweest, verklaarden dat ver dachte, sprekende over de leden van het Koninklijk Huis. aan den heer Baars de «raag had gesteld: „Zijn dat geen parasie ten". Verdachte zeide eveneens het woord para sieten in vragenden zin gebruikt te hebben, hij had niet de bedoeling gehad het Konink lijk Huis te beleedigen. Een inspecteur van politie, die als getuige h charge werd gehoord was er echter zeker van dat verdachte gezegd had: „Dat zijn parasieten". Daar de tweede getuige a charge, even eens een inspecteur van politie in het buiten land vertoeft, werd de zaak geschorst tot 14 September a.s. DE GENTLEMAN-INBREKER. Een boor zijn voornaamste werk tuig. De 44-jarige los-werkman W. M., uit Rot terdam, had zich te verantwoorden gehad wegens poging tot diefstal. In den nacht van 13 op 14 Juni j.1. had hij zich met een val- schen sleutel toegang verschaft tot de wo ning van J. van Londen aan de Aert van Nesstraat te Rotterdam. Verdachte verheelde zijn bedoelingen geenszins. Hij had via het pand, waarin hij zijn entrée maakte, willen binnendringen in een daarnaast gelegen kleedingmagazijn. Hij hield voor den president der rechtbank de slippen van zijn jas voor het licht, om te laten zien, hoe zeer hij toe was aan een nieuw costuum. De president: Maar hoe wou je er binnen komen? Verdachte: Met een boor Maar het is me niet gelukt. De president: Neen. Hoeveel gaatjes heb Je wel geboofd? Verdachte: O, ze zijn niet te tellen; 17 denk ik. Toen ben ik er mee opgehouden. Ik borstelde m'n jas af, haalde de kam door m'n haren, waschte m'n handen en wilde weggaan, maar toen m'n hoofd voor het kel derraam verscheen, kwam Van Londen thuis, die erg schrok en weer naar buiten holde. Toen heb ik ook het huis verlaten. De nresident: Hoe kwam u er toe om alle gereedschappen te laten liggen? Verdachte: Ik voelde plotseling zoo'n af schuw voor wat ik had willen doen, dat ik de dingen niet meer wilde aanraken Getuige Van Londen, een kok, bevestigde de feiten, althans voor zoo ver ze hem be troffen. Toen hij thuis kwam, was het al laat in den nacht: ongeveer 3 uur. De president: Dat brengt uw beroep zeker mee? Verdachte: Nee, het was een vergadering De president: Dan was het zeker een poli tieke vergadering. Getuige vertelde voorts nog, hoe verdachte eerst kalmpjes was weg gewandeld en het daarna op een loopen had gezet. De president: Ja, dat is altijd zoo. (Tot verdachte): Wilde je nu werkelijk alleen maar een nieuwe jas halen? Maar als je wat anders gevonden had, dat de moeite waard was geweest, zou je het toch zeker ook mee genomen hebben, nietwaar? Verdachte: Natuurlijk, edelachtbare! Het O. M., mr. Meischke, requisitoir nemend, heeft er op gewezen, dat verdachte reeds 13 maal veroordeeld is; 17 jaar heeft deze jonge man is de gevangenis doorge bracht- Het ziet er hopeloos uit. Mr. Meischke eischte nog een jaar gevangenis straf Mr. G. de Bakker meende, dat er reden was om dezen man wat clementer te behan delen. De rechtbank zal 27 dezer uitspraak doen. In de villa Barberini te Castel Gandolfo dïe bij het park van het pauslijk paleis ge trokken wordt, zijn de tuinarchitecten druk aan het werk en bij hun uitgravingen en verplantingen zijn negen marmeren figuren aan het licht gekomen, beelden van athleten, waarschijnlijk door Grieksche kunstenaars gebeiteld in het Grieksch-Romeinsche tijd perk toen de fijne beschaving en kunstprin cipes van de nazaten van Phidias nog in Ro me de grof-materieele opvattingen der Ro meinen overheerschten De beeldhouwers, aan wie opgedragen werd met een galerij van athleten het ro- rum Mussolini te versieren, zouden heel wat kunnen leeren van deze beelden vol inge houden kracht en harmonie; zelfs de worste laar vergat niet, dat het verheven Schoon nooit beleedigd mocht worden en niet al leen zouden de oude Grieken met minach ting de stijllooze poppen voorbijgaan, die hier het moderne stadion ontsieren, maar een grenzenlooze verachting zouden zij voor den wereld-kampioen Primo Camera voelen, die hier als een held vereerd en geprezen wordt. Dat de hartstocht voor de sport als een koorts de jonge generatie in alle landen heeft aangetast en het dagblad, wil het ge lezen worden, er een uitgebreide rubriek aan wijden moet, dat zijn feiten, die niets ver ontrustends hebben, omdat er een schat van gezondheid en schoonheid kan geboren wor den uit dien natuurlijken drang om weg t< vluchten uit de benauwde stad, muffe kan toorlokalen en fabrieken met heel hun neer trekkende omgeving achter zich te laten en, zooals onze groote dichteres zegt: „een poos lang te leven in den gloed van de zon, om waaid door den sterken wind en onder het looverdak der boomen, op de heide, aan de wateren, in de bergen, overal waar haar kracht én schoonheid, haar lieflijkheid en stoutheid zich manifesteert." Zoo opgevat mag men in de ontwikkeling van de sport zien„een intuitief zich te weer stellen tegen het gevaar, dat de menschheid bedreigt door de om zich grijpende industrialisatie en mechanisatie, waardoor zij haar hoogste vreugden en edelste smarten, haar mensch- zijn. haar ziel dreigt te verliezen Maar geen nood dat zich in dit schier eiland een waarschuwende stem zooals die van onze Henriette Roland Holst verheft, die het jonge geslacht er aan herinnert, welk kost baar goed wij in ons dragen. De passie voor het boksen groeit ook onder de Italianen in Amerika aan tot een wilde razernij en hier is men trotsch op de overwinning, die een bruut als Caméra op zijn tegenstander be haalde. Italië moet immers ter zee, in de lucht en op het vasteland de eerste wor den; dat Camera in de vorige „match" zijn mededinger naar het kampioenschap door een welgemikten slag tegen den slaap mors dood sloeg, verhindert zijn landgenooten niet hem nu als een held te prijzen, Die man slag werd een noodlottig ongeluk genoemd, maar naar het aantal Italianen en Amerika nen te oordeelen, die nu op den barbaar gewed hebben, stegen diens papieren zeer door dit „ongeluk" en zooals de bokser in een interview verklaarde, koos hij dit edele handwerk om er veel geld mede te verdie nen. Wanneer we nu de geestdriftige be schrijvingen, die de Italiaansche bladen van deze match geven, naast elkaar .eggen, dan zouden we uit deze mogen besluiten dat we hier niet bepaald kunnen spreken van een vooruitgang in beschaving. Over deze laat ste lezen wij o.a.: „Met beide vuisten tim mert Camera op den Amerikaan los en met slagen die als hagel neervallen, bc-werkt hij zijn prooi van het hoofd tot de maag Deze valt neer en sleept zich met moeite naar oen kant, hij schijnt krachteloos geworden. Ca*- nera, die op verschillende plaatsen bloedig getroffen is, volgt hem en schopt hem telkens als hij poogt op te staan; eindelijk treft hij hem met de z.g. „uppercut", een geweldige slag onder tegen de kin, die hem als een tol in het rond doet draaien; dan valt hij neer met het hoofd op den grond. Zijn partij moedigt hem met kreten aan, maar het eeni- ge antwoord is een stuipachtig trekken van de beenen Zulke weeizinwekkende tooneelen lezen de Italianen met vlammende oogen; elders le zen ze: „Camera werpt zich als een tijger op zijn prooi en Sharkey gooit zich op den Itali aan als een wild beest." In een onderhoud verklaart Camera, dat hij geleerd heeft met zijn vuist te werken als een paard met zijn hoef, terwijl de be richtgever zijn beschrijving van de victorie van Camera eindigt met de enthousiaste verzekering, dat deze door de 50.000 toe schouwers met een helsch lawaai begroet werd; natuurlijk moest deze wijze van aan een opgekropte hartstocht lucht te geven op hetzelfde peil staan als het bestiale tooneel dat in kleuren en geuren beschreven werd. En hoe reageert de fascistische partij op deze overwinning van Camera? E>e secre taris van de partij telegrafeert aan den we reldkampioen dat hij er trots op is, dat een zwart hemd het wereldkampioenschap in het boksen veroverd heeft voor Italië E>e „United Press" weet te vertellen, dat Camera allereerst als hij in bet vaderland terug is zich naar den Duce begeeft om dezen de vet worven lauweren eerbiedig te overhandigen Wanneer wij er niet aan twijfelen of Musso lini zal zijn hand we w:,!end in die van den bokser '.eggen, zoo liggen de sympathieën van den dictator toch in andere richting; daarvan getuigt ons de gevoelige levensbe schrijving, die hij aan zijn eenigen vriend en broeder wijdde. Maar Mussoiini is zeer di plomatiek, hij teekent geen protest aan tegen de meest ruwe uitingen van sport, waarbij het verstand uit de hersens en de zie! uit het lichaam „getimmerd" wordt, want naast fijne sentimenteele eigenschappen kan de Italiaan ook wreed en meedoogenloos zijn en de Duce weet, dat hij den aard van dit volk niet veranderen zal. Daarom keurt hij goed dat de Partij-secretaris als belooning aan honderd jonge zwarthemen even zoovele jachtgeweren ten geschenke geeft om vogels te schieten, terwijl van den anderen kant, de regeering een mooi geïllustreerd werk uitgeeft ter bescherming van de vogels, die nuttig zijn voor den landbouw en Mussolini alles in t werk stelt om deze te beschermen; een verbod tegen het schieten van de kleine zangers, die hij honderden 's morgens op de markt liggen, zou afdoende zijn, maar Mus solini houdt rekening met het instinct der massa; zoo heeft hij de meeste kans populair te blijven en zich te laten gehoorzamen ook door de duizenden wier ideaal is onnoozele vogeltjes te vermoorden en een Camera be wonderend na te volgen! ETHA FLES. EINDELIJK NAAR DE „LUTINE". Hedenmorgen vertrokken met den bergingstoren. Nadat gisteren besloten was bij het voort duren van het mooie zomerweer hedenoch tend den bergingstoren waarmee men wil tiachten het goud uit de „Lutine" te halen, naar buiten te brengen, werden hedenmor gen in de vroegte de noodige voorbereidin gen getroffen Tegen 9 uur was alles voor het vertrek gereed en werd een begin gemaakt met de expeditie die de millioenen boven wa ter moet brengen. Tegen half tien werd de bergingstoren coor de sleepboot „Ho:land" van de reederij Doeksen naar buiten ge sleept en om kwari voor tien was men zon der ongelukken buiten de haven gekomen. Het transport staat onder leiding van den vertegenwoordiger van de firma Dros, den lieer Telokraai. De weersomstandigheden zijn buitengewoon gunstig. Tegen 'wee uur he denmiddag bij laag water hoopt men den bergingstoren boven t wrak te kunnen laten zinken. De belangstelling /aa de zijde van het publiek was zeer groot. MARGARINEHANDELAREN EN CRISISZUIVELWET. Het comité van actie van de margarine handelaren heeft aan het bestuur van de Crisis-Zuivelt-Centrale een adres gerich*-, waarin gezegd wordt, dat het comité tot taak heeft alles in het werk te stellen, opdat zoo spoedig mogelijk een einde komt aan den noodtoestand, die langzamerhand is inge treden voor den vrijen margarine groot- en kleinhandel, een toestand, die, zoo niet rechtstreeks, dan toch indirect is ontstaan als gevolg van de invoering van de Crisis- Zuivelwet. In de eerste plaats wijst adressante er op dat de aanneming en invoering van de Cri- sis-Zuivelwet heeft plaats gevonden, nadat zoowel van regeeringszijde als van de zijde van de volksvertegenwoordiging er op was f ewezen, dat deze noodwetgeving slechts ten oei behoorde te hebben bescherming van de melkveehouders, terwijl zij anders takken van bedrijf. De margarinefabrikanten zijn er, nu het artikel er eenmaal bij het publiek in is, op uit, om de détaillisten zooveel mogelijk te écarteeren en den geheelen tusschenhandel te brengen bij eigen winkels, behoorende tot het eigen concern. De invoering en toepas- sinb van de Crisis-Zuivelwet bevorderde dezen opzet in hooge mate; door de regle menteering van de margarine-industrie is het mogelijk geweest de fabricatie te beper ken en te behouden voor eyi betrekkelijk ge ring aantal fabrikanten, die het raadzaam hebben geoordeeld in September van het vorige jaar een contactcommissie in te stel len en een zoodanige onderlinge afspraak te maken, dat men de prijszetting practisch vol komen in de hand had, een prijszetting, die uit den aard der zaak niet het minste gevaar oplevert bij den tusschenhandel, voor zoover die gelieerd is met de fabrikanten zelf, doch die eenvoudig fnuikend is geworden voor den vrijen tusschenhandel. Uit des aard der zaak kan de Crisis-Zui- vel-Centrale niet, althans niet uitsluitend, aansprakelijk worden gesteld voor dit ver loop van zaken. Anderzijds evenwel heeft deze instelling niet alleen tot taak, doch verkeert bovendien in de mogelijkheid, om een spoedige wending in de omstandigheden te bewerken. De Crisis-Zuivel-Cenffale, die practisch in een machtspositie staat tegenover het kartel der fabrikanten, heeft het daardoor feitelijk in haar macht om de hierboven bedoelde af spraak zoodanig te doen wijzigen, dat een loonende winstmarge voor den vrijen handel wederom ontstaat. Het Comité vraagt een bespreking met het bestuur van de Crisis-Zuivel-Centrale, waarbij uiteengezet zal worden dal en hoe deze instelling kan voorkomen, dat met grooten aandrang aan den minister van Eco nomische Zaken zal moeten worden verzocht een steunregeling te bewerken voor de mar- farinehandelaren, welke steunregeling bij et voortbestaan van den huidigen toestand onvermijdbaar zoude zijn. ROTTERDAM NAAR DE TWEEDE KLASSE PERSON'EELE BELASTING. In de gisteravond gehouden vergadering van den gemeenteraad is het voorstel van B. en W. om Rotterdam voor de personeele be lasting te plaatsen in de tweede klasse aan genomen met 21 tegen 10 stemmen. Tegen stemden de sociaal-democraten en de heer Reuderink. Zooals men weet, is deze maatregel noodzakelijk geworden, doordat de opbrengst dezer belasting ruim acht ton onder de raming is gebleven. Van de nieuwe rang schikking verwacht men, dat het aan in komsten met ongeveer 4'50.000 zal vermin deren. brengen, terwijl zij tegelijkertijd algemeene normen van salarieering voor het gemeen- tepersoneel voorbereidt, een opvatting, die ook door de regeering, blijkens haar laatste perscommuniqué wordt gedeeld. Op de gevolgen van de voorgenomen ver laging van het levenspeil van sommige amb tenaren. werkzaam bij keuringsdiensten, had het dagelijksch bestuur den minister reeds schriftelijk gewezen, evenals op nog eenige andere punten, (oa. de bestaande wacht geldregelingen), welke bij het onderhoud ook nog ter sprake werden gebracht. VERBOD DER ROULETTE REEDS VOLGEND JAAR? Dit seizoen vermoedelijk nog onge moeide explotatie. Nu de opvattingen van verschillende bur gemeesters omtrent de al of niet toelaatbaar hei der z.g. roulette-speelgelegenheden in de badplaatsen nogal blijken te verschillen, o.a. in verband met de uitlegging der Loterij- wet en de minister van binnenlandsche zaken reeds in een circulaire gewezen heeft op het gevaar van het toenemen van het aantal speelgelegenheden voor de jeugd, heeft men, naar de Tel. verneemt, op het departement van Justitie deze zaak in onderzoek geno men. Het is niet onmogelijk dat men, zoo noodig door een wetswijziging, zal trachten in de toekomst het roulettespel te verbieden Vermoedelijk zal men de inrichtingen, die dit seizoen verlof hebben gekregen, onge moeid laten, doch verwacht wordt dat het volgend jaar overal het roulettespel zal worden verboden. KEURINGSDIENSTEN. Het dagelijksch bestuur van het Nationaal Verbond van gemeente-ambtenaren heeft een onderhoud gehad met minister Slotemaker de Bruïne over de door de regeering voor genomen plannen tot bezuiniging op de keu ringsdiensten, mede in verband met het communiqué, dat door den minister aan de pers is verstrekt. Het dagelijksch bestuur wees er met nadruk op, dat het plan der regeering om de sala rieering van het personeel, werkzaam bij de keuringsdiensten te verlagen bij KB., in strijd met de warenwet. Immers, art. 7 dier wet bepaalt, dat de bezoldiging van dit per soneel wordt geregeld bij raadsbesluit met goedkeuring van Gedeputeerde Staten. De regeering stelde zich bij haar oorspronke lijke voorstellen op het standpunt, dat zij bij K.B. niet alleen de organisatie der keurings diensten zou mogen regelen (krachtens art. 13 van de Warenwet), maar ook de bezol diging, het uitdrukkelijk voorschrift van art. 7 der Warenwet. Voorts vestigde het dagelijksch bestuur er de aandacht van de regeering op, dat wij zigingen in de salarieering. overeenkomstig art. 125 en 126 van de ambtenaren aan het oordeel van het georganiseerd overleg moe ten worden onderworpen. Van een regee ring, die eenige lagere besturen gedwongen heeft die wet na te leven, mag niet worden verwacht, dat zij zich de uitdrukkelijke voor schriften der ambtenarenwet niet zou her inneren. Voortst wees het dagelijksch bestuur erop, dat het personeel van de keuringsdiensten gemeente-ambtenaar is, zoodat het ver wondering zou wekken als de regeering dit personeel in een uitzonderingspositie zou DOODELIJK ARBEIDERSONGEVAL. In de Krimsche venen (Dr.) is gister de arbeider Deuzeman bij zijn werkzaamheden aan een perst urfmachine met zijn been be kneld geraakt tusschen de messen. De on gelukkige werd ernstig gewond naar het ziekenhuis te Hoogeveen overgebracht, waar hij in den loop van den avond aan de beko men verwondingen is overleden. H. SNEEVLIET. De heer H. Sneevliet, voorzitter van het Nationaal Arbeids-Secretariaat in Nederland die, zooals men zich zal herinneren, tot vijf maanden gevangenisstraf werd veroordeeld wegens het schrijven van een manifest dat gericht was aan het marinepersoneel in ver band met het gebeurde op „I>e Zeven Pro vinciën" wordt heden uit de strafgevangenis te Amsterdam ontslagen. Zondag zal hij door het N.A.S. worden verwelkomd in twee achtereenvolgende ver gaderingen in de groote zaal van het Con certgebouw té Amsterdam. De heer H. Sneevliet is voornemens de eerste Kamerzitting na zij vrijlating bij te wonen. DOOR EEN STIER AANGEVALLEN. Gistermorgen werd de 50-jarige gehuwde arbeider K. te Kockengen (bij Utr) zoo- nig door een in de weide rondloopenden stier aangevallen, dat hij met gebroken wervel kolom bleef liggen. In zorgwekkenden toe stand werd hij naar de Rijksklinieken te Utrecht overgebracht. Men vreest voor zijn leven. UIT DE PARTIJ GESTOOTEN. De heer Drost, raadslid te Purme- rend, geroyeerd als vjt.-er. In verband met het feit, dat het v. d. raads lid de heer K. Dorst bij de wethoudersbenoe ming op 7 dezer zijn stem niet heeft uitge bracht op een partijgenoot, heeft de afdee^ lingsvergadering van den Vrijzinnig-Demo- cratischen Bond met algemeene stemmen een motie aangenomen, waarin wordt geëischt, dat de heer Drcst, ter voorkoming van roye ment, schriftelijk zal bedanken als lid der part'i en zijn raadszetel ter beschikking zal stellen van de afdeeling. De heer Drost, die reeds ongeveer dertig jaren lid is van den gemeenteraad doch eerst sedert 1930 aangesloten is bij de V. D achtte zich niet gebonden aan een overeen komst, welke o.m. inzake de benoeming van wethouders bestond, en heeft geen gevolg gegeven aan de motie. Het royement is in middels uitgesproken. STAARTJE VAN EEN VERSTOORD SCHUTTERSFEEST. Van overheidswege is de Nazi-leider Van de Geelderen der N. S. D. A. P. in Duitsch- land, die door zijn onsportief optreden de schutterij van het Noord-Limburgsche plaatsje Arcen dwong tot het roepen van „Heil Hitier", ontslagen. GEVAARLIJKE SPRINGPLANK. In het zwembad De Hagenbrug te Beek bergen kwam Zondag iemand uit Zutphen bij het duiken van de springplank met zijn hoofd op den cementen bodem terecht, waar bij hij zwaar werd gewond. Tengevolge van deze verwondingen is hij gisteren in het ziel kenhuis te Apeldoorn overleden. i De plank, waarvan de man was afg*j sprongen, bevond zich pl.m. 3X 4 w] boven het 2.25 M. diepe bassin. De toegang tot deze springplan was afgesloten, aangS zien de diepte van het water onvoldoend^ werd geacht. De afsluiting biedt echter nis! afdoende, daar verscheidenen er ondanks hef verbod toch afsprongen. VERJAARDAG LOUIS ZIMMERMAN} Woensdag heeft Louis Zimmermann ten gelegenheid van zijn zestigsten verjaardag een telegram ontvangen van den ministea van Onderwijs, mr. M. P. Marchant, waarid deze den begaafden kunstenaar geluW wenscht en hem dankt voor alles wat hij voo/ het Concertgebouw heeft gedaan. AANDRANG OP VERLAGING VAN INVOERPERCENTAGES. Destructieve factoren^ Bij het afdeelingsonderzoek in de Eerstd Kamer over de ontwerpen van wet tot regel ling van den invoer van wollen en halfwoU len stollen, tricotgoederen en bovenkleeding, gaven eenige leden uiting aan hun verwon, dering, dat de minister bij zijn verdediging van het door de Tweede Kamer uitgebrachte verslag heeft gesproken van bescherming tegen de werking van al te destructieve fa« toren. Moet daaruit worden verstaan, zoo vroe- gen deze leden, dat overigens destructieve^ factoren den minister onbewogen laten? Et» heeft de minister, zoo vervolgden zij, bij de vaststelling van het contingent wel voldoen de rekening gehouden met de waardedaling der goederen, waardoor het invoerpercentage niet meer in een billijke verhouding is ge* bleven? Dezelfde leden wezen voorts nog op de dumping van Rusland en sterker nog van Japan, en niet minder op de praktijk van Duitsche leveranciers, waarbij deze aan de afnemers hier te lande aanbieden om de factuurbedragen in gedeprecieerde marken te voldoen. Een en ander gaf dezen leden aan* leiding bij den minister ernstig op een ver* laging van het invoerpercentage aan te drii» gen. FUSIE IN DE VREDESBEWEGINO. Tusschen de Nederlandsche Pan Europa Vereeniging en de Vereeniging ter Bevorae- ring van de Oprichting der Vereenigde Sta ten van Europa is een fusie tot stand geko men. De algemeene overweging, die tot dit besluit heeft gevoerd, is de erkenning van de noodzakelijkheid om in dezen tijd alle krachten te vereenigen, die een gunstigen in vloed kunnen hebben op ruime international' waardeering. MAILDIENST INDIE—NEDERLAND. Meer overtochtgelegenheid wegeni gebrek aan plaatsruimte. Een Aneta-telegram aan het Hbld meldtj De Stoomvaart Mij. „Nederland1" en de Rot- terdamsche Lloyd bésloten, ter voorzieninj in de behoefte aan plaatsruimte, gedurende de seizoenmaanden het aantal tochten in 1934 uit te breiden. Hiertoe zullen de op resp. 2 Mei 1934 en 6 Juni 1934 uit Batavia vertrekkende „Johan van Oldebarnevelt" en „Marnix van St. Al- degonde" slechts tot Genua varen en naar Java terugkeeren; de Rotterdamsche Lloyd zal de „Slamat" twee extra-reizen laten ma ken. ZIEKTE VAN WEIL TE UTRECHT. Drie gevallen gesignaleerdwaar van één met doodelijken afloop. Het „Utrechtsch Dagblad" vernam, dat er in den laatsten tijd te Utrecht zien twee gevallen hebben voorgedaan van de ziekte van Weil. Beide patiënten bevinden zich in het ziekenhuis; hun toestand is alleszins be vredigend. Van deze twee patiënten had ei één gezwommen, terwijl de ander in het wa ter van den Krommen Rijn was terecht ge komen, door het omvallen van de kano waar in hij zich bevond. Er is nog een derde geval te Utrecht in behandeling geweest, welke patiënt daags na zijn opneming is over leden. Deze patiënt had niet gezwommen, en was voor zoover men weet ook niet met het water uit eenig vaarwater in aanraking ge weest. In verband met het geval dat betrekking heeft op het te water vallen in den Krom men Rijn heeft een medewerker van genoemd blad den directeur van den Gem. GeneeskJ Dient te dier stede de vraag gesteld, of dif geval ook aanleiding zou kunnen geven tot het sluiten van zwemscholen. De directeur heeft op deze vraag een beslist ontkennend antwoord gegeven; volgens de statistiek komt er één ziektegeval van Weil voor op 50.000 personen die gebruik maken vani zwemgelegenheid in de open lucht. Daar ditj percentage zoo uitermate gering is, zou heb zijns inziens geen zin hebben, over te gaan to. den strengen maatregel van een sluiting der zwemscholen. p 'ots®hng ontstond er een hevig rumoer bij den ingang, ten drukdoende en schreeuwende heer stormde op den hof- mees er toe. „Wat is dat hier voor boevenbeweging?" brulde ij. n mijn hut ligt alles overhoop en mijn statiegewaad en diamanten ster zijn verdwenen. Welke onverlaat durfde zoo- kapi!ein spnrekel"-0Ver Konin' VaQ Siak? lk wil direct deB 54. De hofmeester, eerst stom van verbazing, trachtte den toornigen heer tot bedaren te brengen, terwijl hij met een benauwd gezicht zijn blikken richtte naar het snorkende twee tal, dat alles in rep en roer zette. „Vlug", fluisterde hij tegen den kok, „ren naar de brug en vraag of de kapitein hier komt.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6