Rechtszaken 5ilmnieuuts Jiadiomeuios Onze Jiol Wekelijksch Overzicht 2* HOOGVLIEGERS. Cinema Americain. HET JUNGLEMYSTERIE IN A. B. T Tweede episode van „De ge heimen van het oerwoud". van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. VOCR PEN KANTONRECHTER VAN ALKMAAR. Strafzitting te Alkmaar. VISSCHERSKWESTIE. We hadden ons reeds ter dege gespitst op een daverend debat tusschen den gemeente veldwachter van de Rijp en een gemeente lijke lichtbedrijvenbedienaar uit Amsterdam in verband met een gerezen kwestie over een ondermaatsche karper die de juiste maat hield en bovendien nog zou zijn gevangen door een dame du compagnie van genoemden ambtenaar, doch helaas, wij werden schromelijk teleurgesteld. Wel was van Kluij- yer tegenwoordig als eenige combattant en daar de tegenstander ontbrak, kon van geen strijd meer sprake zijn. De verbalisant persisteerde bij zijn relaas en de heer J. G. de La F. werd veroordeeld tot 4 boete of 4 dagen separatie in het bekende hospitium Geestersingel no. 14. PROEFKONIJN TEGEN WIL EN DANK. r Onlangs sprak de meerv. strafkamer in hooger beroep een opposant vrij, die door den kantonrechter was veroordeeld omdat Zijn 6-wielig motorrijtuig aan de achterzijde iiiiet was voorzien van een brandend achter licht, zooals in artikel 16 van het motor- en rijwielreglement is voorgeschreven. De recht bank overwoog hier echter, dat het gold een z.g. Truck of Oplegger, waaraan verbonden een aanhangwagen of treiler en beschouwde dit uit 2 deelen samengestelde voertuig niet als één geheel, weshalve vrijspraak volgde. De mindere goden echter in de juridische .wereld waren het niet eens met deze uit spraak en thans kwam een dergelijke overtre ding aan de orde contra den chauffeur van een dusdanigen truck met treiler, M. de V. (uit Lemsterland, waarin de heer A. de Groot brigadier bij de rijkswegenpolitie uit Amster dam en om 't zoo maar te noemen gehaaid in de interpretatie van de motor- en rijwiel- wet plus reglement, met alle ap- en dependen ties en aankleve van dien procesverbaal had opgemaakt. Deze deskundige doceerde dan ook, dat truck en aanhangwagen onvermij delijk aan elkander moesten zijn verbonden om als voertuig te kunnen warden gebezigd ,en dus in de praktijk wel, degelijk moesten worden beschouwd als één geheel, zoodat on getwijfeld art. 16 motor- en rijwielreglement kon worden toegepast. De kantonrechter, overtuigd door deze voorlichting, was tot yeroordeeling geneigd en legde den niet ver schenen verdachte, waar het hier betrof een zuiver principieele kwestie, een geldboete op van 50 ets., subs. 1 dag hechtenis. Dat wordt wel weer een juridisch kluifje voor de „overbuurman". EVENMIN OM DE KNIKKERS, MAAR OM HET SPELRECHT. De afsluitdijk is de oorzaak, dat vele auto bussen, gevuld met 1 dags-touristen, uit Friesland en andere eertijds overzeesche provinciën. Alkmaar bezoeken en natuurlijk weer stof opleveren voor rechtskundige moei lijkheden. Zoo was dan ook proces-verbaal opgemaakt tegen een autobusondernemer uit Harderwijk, die op 15 Juli een bus had laten rijden, waarin 27, dus meer dan 8 personen, zonder dat hij in 't bezit was van de ver- eischte goedkeuring. Als gemachtigde van dezen comparant trad op de heer G. Amou reus, deurwaarder bn de rechtbank te Alk maar die een juridisch verweer voerde, waarin hij betoogde dat hier geen sprake was van een geregelden dienst maar slechts .van een enkelen dagrit, ten doel hebbende de bezichtiging van de Zuiderzeewerken en de autobus voor deze bestemming door de passagiers was afgehuurd. Dat bedoelde bus voorts stond onder geregelde controle van deskundigen uit Apeldoorn. Geconclu deerd werd dus tot vrijspraak, subsidiair een geringe geldboete. De ambtenaar noemde deze zaak sierlijk: semi-principieel, omdat de Hooge Raad in een gelijksoortige aangele genheid reeds lang uitspraak had gedaan. De H. R. had overwogen dat het hier betrof een vervoergelegenheid voor meer dan 8 per sonen en die dus was te rangschikken onder de openbare middelen van vervoer van de een naar de andere plaats. Het gold hier het be lang van de reizigers en daarom werd de kwalificatie toegepast van het rijden langs een weg Aan de hand van dit arrest ver meende de ambtenaar dus veilig een veroor deeling tot 4 boete of 4 dagen te kunnen requireeren. Mr. Langeveld bleek zich geheel met dit requisitoir te kunnen vereenigen en veroor deelde den autobusondernemer op de gronden en middelen in zijn vonnis vermeld conform tet requisitoir van den ambtenaar. WE MOGEN DE FRIESCHE TAAL WEL GAAN BESTUDEEREN! Het kantongerecht krijgt langzamerhand Zooveel Friesche begunstigers, dat eenige kennis van het onvervalschte Friesch, ter voorkoming van conflicten, zooals die zich reeds hier en daar voor kantongerechten voordeden, mag worden aangeleerd. Thans betrof het alweer 'n Friesche automobilist en wel uit Leeuwarden, de heer Bouwe K die op 5 Juni te Bergen bij het kruispunt Ruïne laan en Dorpsweg een aanrijding had ver oorzaakt met een auto, bestuurd door den heer Th. de Wit uit Ilpendam, omdat verzuimde het rechtsche verkeer voorrang verleenen. De verdachte uit Friesland was niet verschenen, zoodat het taalvraagstuk onbesproken kon blijven. Het vonnis bij ver stek luidde 15 boete of 15 dagen hechtenis en toewijzing der civiele vordering tot een bedrag van 22.80. NOG EEN TEKORTKOMING IN DE VERKEERSREGELS. De heer L. B., medisch student te Amster dam, maakt niet den indruk een candidaat voor „nazorg" te zijn, doch zijn kennis van de 10 geboden voor den automobilist komt niet in aanmerking voor 'n 10 op zijn rap port. Zooals bleek op 10 Juni te Egmond a/d Hoef, toen hij geen voldoende aandacht schonk aan het verkeer van rechts en met zijn prae-historisch T-Fordje den Nash van den heer J. Groot torpedeerde op den vier sprong bij den kantoorhouder Nanneschild Heden werd deze verkeersknoop ontward door den kantonrechter en den toekomstigen heeler van menschelijke kwalen veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen hechtenis en b~- taling van 50 aandeel in de reparatiekosten van den jammerlijk toegetakelden Nash. HET TWEEHENGELSTOKKEN- SYSTEEM IS NIET AANBEVELINGS WAARDIG. Een werklooze timmerman uit Alkmaar, de heer P. M„ die te St. Pancras werd betrapt op het visschen met 2 hengelstokken in de Ringvaart zonder acte of eenig ander con cept, ondervond de nadeelen van deze sport- oefening in den vonn van een veroordeeling tot 2 X 2 boete of 2 X 2 oagen hechtenis EEN STEVIG STUK IN ZIJN KRAAG. De 65-jarige gepensionneerde O -I. militair Jan D. te Alkmaar bevond zich op Zaterdag middag in zoo'n vergevorderd stadium van alcoholontbinding, dat hij op de beenen niet meer kon staan en de bekwame spoed, waarmede een gewaarschuwde politieagent dezen waggelenden oudstrijder voor een drei gende vermaling tot beendermeel in de druk ke Ridderstraat beveiligde, zeer viel te prij zen, De oude heer, thans terechtstaande we gens overtreding van het artikel 453, verklaarde niet te begrijpen, hoe hij in zoo'n treurigen toestand was geraakt. Hij was uit gegaan om op de Zaterdagavondmarkt wat amusementslectuur te koopen en ontwaakte in de stedelijke kiekeboe als drankhospitant! De ambtenaar gaf hem den gulden raad, wat geheelonthouderslectuur aan te schaffen als hij zoo van lezen hield en de kantonrech ter bedacht hem met 2 boete of 2 dagen hechtenis in de verwachting, dat hij zijn pen sioen aan nuttiger dingen dan borreltjes zal besteden. HET ONOPGELOSTE VENTERS- RAADSEL. Het is te hopen, dat de Alkmaarsche ge- meentraad met betrekking tot het venters- vraagstuk groote spijkers met dikke koppen slaat, want momenteel is het in deze „bran che" een onbeschrijflijke janboel. De kanton rechter zit, eerlijk gezegd, ook al met de han den in 't haar en weet niet hoe hij deze big van een passende verschooning zal voorzien. Thans verscheen dan ook weer 'n bloemen- venter uit Heemstede, Arnold v. d. P. in ultra modern Bergerbadgastencostuum, op grond van het feit, dat hij op Zaterdag 15 Juni in het Payglop met zijn bloemenmand een vaste standplaats had ingenomen. De man had aan een klant rozen verkocht en moest toen zijn mand natuurlijk zoolang neerzetten. Zijn redding was misschien geweest, als hij, even als de ballon van den stratospheer-snuffe- laar, prof. Piccard, zijn bloemenmagazijn in de lucht had kunnen hangen. De kantonrechter veroordeelde den protes- teerenden bloemenkcopman tot 50 ets. boete of 1 dag hechtenis. DE KEIHARDE POLITIE, DE ONVINDBARE COMMISSARIS. De koopman Hendrik B. te Alkmaar, heeft in den avond van 13 Juli 'n avontuur beleefd, dat hij in de verre toekomst zijn kleinkinderen nog met smaak zal verhalen. Hij arriveerde als toen met een geleende truck, waarop 500 K.G. oud-ijzer of iets in dien onhandelbaren geest en was toen verplicht, omdat de gem.- reiniging geen klanten meer bediende, bedoel de truck met lading te parkeeren op de platte steenenbrug. Uit vrees echter voor ongenoe gen met de politie, vroeg hij beleefd of zulks geoorloofd was. Na veel discussies kreeg hij een weigerend antwoord. Verzoek om den commissaris te spreken! Was niet op zijn bureau. Dus sjouwde de stakker naar den Westerweg, de woning van den commissaris, maar ook daar was deze niet aanwezig! Me vrouw Walraven was echter zoo vriendelijk te beloven, dat zij haar echtgenoot bij thuis komst omstreeks half 11 de kwestie zou voorleggen. Gedeeltelijk voldaan toog de parkeet weer naar de Steenenbrug, alwaar hij een wachtpost betrok bij den auto met zijn waardevolle lading, die niet onbeheerd mocht overnachten. Toen kwam hij in contact met 't gem.-raadslid den heer Venneker. die hem beloofde de desbe treffende autoriteiten te zullen opbellen, dan kwam de zaak wel in orde. Gerustgesteld ging de heer B. naar huis en omdat hij geen tegenbericht kreeg, ook naar bed. Het bleek echter achteraf, dat de zaak heelemaal niet voor elkaar was gebracht, want later werd hij „aangenaam" verrast met een bekeuring ter zake onbeheerd achter laten op gemeentegrond van het hierboven aangeduide kostbare vehikel met deszelfs in houd. Hij verscheen thans met zijn bekom mernissen voor mr. Langeveld, die innig deel nam in zijn tegenspoeden en hem, niet met het hart, maar omdat de onverbiddellijke wet hem dwong, strafte met de minst moge lijke straf die in het milieu van justitia be staat: 0.50 boete of 1 dag. RIJDEN OVER EEN AFGESLOTEN WEG. De landbouwer Gerrit A., uit Busendam, die op 13 Juli verdwaald scheen te zijn in eigen Jeruzalem, had het gewaagd met zijn boerenstatiekaros een duidelijk als „afgeslo ten" geteekende rijkskunstweg te bezoedelen. Zijn excuus dat hij niet ter plaatse bekend was, werd voor kennisgeving aangenomen. Vonnis 2 pop of 2 dagen. EEN MOLEN IN BRAND GESTOKEN. Eisch 2 jaren gevangenisstraf. Voor de Rotterdamsche rechtbank heeft terechtgestaan een 28-jarige molenaar uit Zwartewaal, gedetineerd, die op 9 Juni brandgesticht had in den molen van zijn vader, door in de kap een brandende lap te leggen op een met olie doordrenkten balk De molen had vlam gevat en was totaal af gebrand. Verdachte gaf het feit volmondig toe. Zijn motief voor de daad was geweest, dat de kap van den molen in zoo slechten toestand verkeerde, dat er gevaar bestond dat ze naar beneden zou komen, waardoor zijn vader zou kunnen worden getroffen Geld om de noodige reparaties te laten uit voeren was er niet, zoodat de molen maar in brand moest, om dan van de verzekerings som een anderen molen te koopen. In verband met de omstandigheid dat brandstichting in den laatsten tijd veelvul dig voorkomt, heeft het O.M. een gevange nisstraf geëischt van 2 jaren. Uitspraak 27 Juli. Beter dan kinine slikken Is het muggen dood te tikken. HARMONIE. De lachende erfgenamen; een film, tintelend van humor. Deze week maken we in de „Harmonie" op origineele wijze kennis met het afkondi gen van een testament. De overledene, de be zitter van een onnoemlijk aantal vruchtbare wijnbergen, heeft zijn stem laten vastleggen op de gramofoon en wanneer de film een aanvang neemt, zien we een groote schare uitgedroogde familieleden, allen belust op de rijkdommen van den wijnfabrikant Bockel- mann luisteren naar die stem. Met leedver maak hooien zij de stem zeggen, dat Peter Frank, het zwarte schaap in de familie en neef van den overledene, alles erft onder voorgaarde, dat hijin 4 weken geen druppel alcohol over zijn lippen mag laten vloeien. En zij allen weten, dat is inderdaad het grootste offer, wat ze van Peter kunnen vra gen. De slottirade van de gramofoonplaat luidt, dat de nabestaanden moeten zorg dra gen, dat de gevreesde concurrent Stumm geen gelegenheid krijgt, naam te maken. Dat uit een dergelijke opgaaf zich de dolste si tuaties ontwikkelen, laat zich aanzien. Bo vendien wordt Peter verliefd op Gina Stumm, de dochter van zijn concurrent en dit maakt de zaak nog pijnlijker. Na onge veer een week temidden van duizenden fles- schen wijn en glazen champagne geleefd te hebben, neemt Peter zijn toevlucht in een sa natorium, waar melk de eenige drank is. Maar ook daar laat men hem en zijn trouwen notaris niet met rust en nee, dat verklappen wij u niet. Voistaan we hier al leen met de opmerking, dat er op waardige wijze voor het „Haffy end" is zorg gedragen Een bezoek aan de „Harmonie" is dan ook zeer aan te bevelen, want ook het voorpro gramma o.a. een cultuurfilmpje uit China en Fox movietome-nieuws is van dien aard, dat er met recht gesproken kan worden van een echt vacantie-programma. In de Cinema Americain wordt deze week de film Hoogvliegers vertoond. Het is de geschiedenis van een onnoo- zelen mecanicien, die toch niet dom ge noeg is om een machine uit te vinden, die rechtstandig kan opstijgen en lan gen tijd' in de lucht kan blijven. Door zijr. onnoozelheid wordt de jonge man, die er dan ook allesbehalve intelligent uitziet, door iedereen voor den gek ge houden, totdat er een man komt, die het voor hem opneemt. In zijn dank baarheid besluit hij dezen tot in den dood trouw te blijven. Hij gaat met hem een compagnonschap aan, maar de aan deel en worden heel moeilijk ge plaatst. De leiders zullen zelfs gear resteerd worden en ten einde raad be sluit de mecanicien op het aanbod van een vreeselijk leelijke vrouw in te gaan, die vijfhonderd dollars uitgeloofd heeft voor den man, die haar trouwen wil. De film laat uitvoerig zien hoe hij aan zijn plichten als echtgenoot weet te ont snappen en uit wanhoop besluit hij ein delijk maar een eind aan zijn leven te maken, door met zijn wonderlijke ma chine de lucht in te gaan. De aandeel houders verlangen dat trouwens ook, want als de machine niet opstijgt is al het daarin gestoken kapitaal verloren. Na een wilde jacht over het vliegveld waarbij de machine alles wat in den weg staat omver rijdt, komt zij via het dak van een vliegtuigloods werkelijk omhoog. De mecanicien krijgt op het laatste oogenblik nog zijn vrouw in de cabine, daar zij hem niet wil verlaten en samen stijgen zij dan tot ruim vijf duizend meter, waarna de vrouw met een parachute omlaag stort en de man in slaap valt, totdat hij juist nog op tijd wakker schrikt, om tot het besef te ko men, dat hij met razende snelheid aan het dalen is. Ongedeerd komt hij beneden, maar de machine is voorgoed vernield. Hij heeft het record verbro ken en in een interessante toespraak vertelt hij de jubelende menigte wat hij en zijn vrouw hebben ondervonden. Vooraf gaan eenige aardige films, vooral die waarin de hoornblazer Slim Summerville en zijn onafscheidelijken vriend den sergeant weer de dolste avon turen beleven. Er is nog een eenacter waarin vele vergissingen tot de zonder lingste avonturen leiden en verder is er veel Polygoon- en buitenlandsch nieuws, waarbij o.a. een voetbalwed strijd door een dameselftal wordt weer gegeven. „In het donkere hol" is de titel van deze episode, die gisteravond, ondanks het bijzonder mooie zomerweer, reeds een talrijk publiek trok. Het donkere hol is de bergplaats van het ivoor van Tippo Tib, en het is hier naar dat twee groepen zoeken. Er ont staan hierbij botsingen, die uitgelokt werden door verraad, ook gepleegd door een vrouwelijk lid van een der groepen. En dan blijkt, dat niet alleen in de dierenwereld wreedheid heerscht, maar ook in het gebied waar een blanke alle macht uitoefent en zelfs de aan hem on gehoorzame menschen tot voedsel doet strekken van de krokodillen. Deze ge weldige dieren zien we op het doek en daarnaast worden er andere verscheu rende bewoners der wildernis geprojec teerd: leeuwen, luipaarden, enz., alsme de een monster, dat het midden houdt tusschen een dier en een mensch en over enorme kracht beschikt en dat men Zunga heeft gedoopt. Het gebrul van dit innht er 6n andere dieren vervult de kH mengt zich met de rauwe SdiF .Im "egers en blanken, die zich in dit gebied wagen. h^!les te zamen een film, die de lief- watertïntai. natuur°»m!™<"> doen Het voorprogramma geeft nieuws uit alle werelddeelen en daarnaast het Hol- landsch nieuws van Polygoon( o. a. een les in Esperanto, het gouden feest van den A. N. W. B. en kieken van de T. T.l, e.i dan verder een paar kluchten, die herhaaldelijk een schaterlach doen op klinken. GELUK BIJ NACHT. Een alleraardigste film met ver rassend spel. Victoria Theater. Deze bijzonder geschikte film voor hen, die zich in hun vacantie ook eens een avond in een bioscoptheater willen amuseeren, boeit al dadelijk door de eigenaardige wijze waar op Edith Werner en Robert Wenk met elkaar in kennis komen. Robert is de uitvinder van een raketten vliegtuig. Het geld. voor den bouw is hem geleverd door Haase. De start van het vliegtuig is al meerdere malen uit gesteld. Doch nu heeft Haase nieuwe invi taties rondgestuurd en daarbij als telefoon nummer opgegeven Westeind 8327. Dit moet echter zijn West-ing 8327. En 't gevolg is, dat Westeind geregeld wordt opgebeld om inlichtingen. En dat is Edith Werner. Als Robert de vergissing merkt, voelt hij zich gedrongen het verkeerde nummer zijn ex cuses te gaan maken een nieuwe liefdes geschiedenis ontstaat De nieuwe start van het vliegtuig is een reuzen sof en alleen ge troost door Edith moeten er nieuwe midde len gezocht worden, want Haase zal wel geen geld meer willen leenen. Edith bedenkt iets moois. Zij zal voor een rijke Amerikaan sdie fungeeren, genaamd Schwab. Tot welke verwikkelingen dit leidt, is inderdaad niet te vertellen. Maar Robert heeft op een gegeven moment twee verloofden en even later geen, keert geheel ontmoedigd naar Berlijn terug. Plotseling succes met het vuurpijl vliegtuig, door een vermeende onhandigheid van den mecanicien, terugkomst van Edith, enz. enz. Magda Schneider en Hermann Thimig hebben de hoofdrollen eenig leuk gespeeld, maar daarnaast gaat het groote succes naar Szöke Szakall, die weer een prima komische bleek en met Hans Junkermann aardig scènes speelde. Anny Markart was zeer aantrekke lijk als Mary Schwab. En de bijfiguren wa ren kostelijk getypeerd. Het voorprogramma bracht een mooi jour naal, een komische wildernisfilm, Betty Boop in een nieuwe creatie en het altijd aan trekkelijke Hollandsch Nieuws. Als geheel een zeer geslaagd programma. CINEMA EN THEATER. In het nummer dezer week wordt de aan dacht geschonken aan de films: Cupido aan het lijntje, maar het vleesch is zwak, de moordende straal, 'n Pracht vrouw. Aan Gustav Fröhlich en zijn medespeelster; aan Liane Haid, Paul Westermeier, Mirian Jordan, Nancy Burne, Edmund Lowve, Fientje de la Mar, de violist Max van den Berg, de jonge zangeres Re Koster, den com ponist Oscar Strauss. Voorts de gewone lec- tuurrubrieken. HET NIEUWE A.V.R.O -KANTOOR GEBOUW AAN DE KEIZERSGRACHT TE AMSTERDAM. Heden heeft de A.V.R.O. haar nieuwe kan toorgebouw aan de Keizersgracht 107 te Am sterdam in gebruik genomen. Er is juist een jaar over gebouwd, want op 19 Juli 1932 werd het werk gegund aan de Nationale Betonmaatschappij te Den Haag. Bij den afbraak van het oude gebouw is een plafondschildering te voorschijn geko men, voorstellende een amoureuze figuur in den Vlaamschen Rubens-stijl van een onbe kenden schilder, die, na gerestaureerd te zijn door den kunstschilder Albert Hemelman, een plaats vond aan de zoldering van de ka mer van den administrateur, den heer van der Woord. De oude zandsteen-gevel is bewaard ge bleven. In den top ervan prijkt als van o a. de Walvisch, waaraan het huis, dat jn J oude archieven voor het eerst genoemd wora! in het jaar 1660, zijn naam ontleende De geheel nieuwe bouw vond plaats na ontwerpen van den architect F. A. WarnV te Amsterdam. Het kantoorgebouw, dat aanvankelijk zo goed voldeed, werd voor het groeiende A V R.O-bedrijf spoedig te klein. Eerst werd f*! sloten tot een grondige verbouwing, daarna werd het beter gevonden, het oude gebouw op den gevel na. met den grond gelijk u maken en een geheel nieuw modern kantoor gebouw te stichten. Dit is thans geschied Wanneer men het gebouw door de met marmer-bekleede hall binnentreedt, vindt men links de cassière voor de Luistervinken en rechts die voor de „Radiobode"-zaken In het trappenhuis van de eerste etage k een glas-in-lood-raam aangebracht, ontwor. pen door dr. Louis Raemakers. Het stelt een forsche gesymboliseerde A.V.R.O.-figuur voor in Oudhollandsche kleederdracht, die op een klaroen „verzamelen" blaast. Onde» het raam staat de spreuk: „Koen int Krijt Een tegen Allen, Nijt ten Spijt, lek 'n sal niet Vallen". Het raam is een geschenk van het A.V R.O.-personeel ter gelegenheid van de inge! bruikneming van het nieuwe gebouw en ter herinnering aan het 10-jarig bestaan der A.V.R.O Hedenmorgen is het geschenk door den woordvoerder van het personeel, den heer J. H. Gilkens, aan den directeur, dec heer W. Vogt, overgedragen In hetzelfde trappenhuis zal zich eerlang een wandschildering met mozaiek midden- stuk bevinden, geschilderd en vervaardigd door Anton Molkenboer. Deze schildering geeft een symboliek van de taak van den ra dio-omroep in de maatschappij. Zij is een ge. schenk van de vaste medewerkers aan het A.V.R.O.-programma. Op den dag der ope. ning was het ontwerp van deze schildering aanwezig. De eerste verdieping is geheel bestemd voor het kaartsysteem ten behoeve van de administratie der Luistervinken en van de abonné's der „Radiobode". De tweede etage zal worden ingenomen door de hoofdboekhouding en administratie. Op de derde verdieping boven de bestuurs kamer is de kamer van de directie. Achter deze kamer bevindt zich de ruime zaal voor de programmaleiding, redactie „Radiobode'' en het adjunct-secretariaat. De vierde verdie ping wordt ingenomen door het archief en de muziekbibliotheek, terwijl zich aan de tuinzijde de keuken en een groote ontvang kamer bevinden. Op de vijfde etage aan de tuinzijde is een kamer voor de accountants, de vertrekken van de telefoniste en de appa raten van den telefoondienst, terwijl aan de Keizersgracht-zijde de ruimte wordt ingeno men door een ruime recreatiezaal, bestemd voor het personeel Het gebouw rust, behalve op de palen, die er reeds in de 17e eeuw zijn ingeslagen, op 180 extra-palen. Er werd totaal 395.000 K.G beton verwerkt en bijna 53.000 K.G. beton ijzer. DE RAMP IN ZUID-SUMATRA. Blijkens een telegram van den resident van Benkoelen d.d. 20 Juli meldde de uit Soewoh teruggekeerde detachementscomman dant van Kroë dat te Soewoh geen huizen zijn ingestort als gevolg vtn de explosie op het solfatarenveld aan de Noord-Westzijde van de Soewoh-vlakte. Zestig gezinnen ol circa 3/4 der bevolking zijn weggetrokken naar Kota-Agoeng. De sawahs zijn gedeelte lijk onder water, gedeeltelijk onder modder geloopen. De Wai Semangka is opgeslipt. Het stroombed verplaatst zich in Noordelijke richting. Van de marga Soewoh is nog slechts de soesoen Antatai bewoond. Circa 20 gezinnen zijn hier over gebleven. Er is geen gebrek aanvoedsel, seint Aneta aan het Hbld. FONDSEN. 1000 1000 1000 1000 100 1000 1000 1000 5 N. W. S. 4K obl. Nederl. 4 idem 6 O.-lnd. 6 idem 5H idem 5 idem 4K idem Koloniale Bank Ned Ind. Hand. Bank Ned Handel Mij. Cert. v. Alg Kunstzijde Unie v. Berkei's Patent. Calvé Delft Cert Küchenm Acc. Nederl. Ford Ned. Kabelfabr. Philips Gem. Bezit Unilever Anaconda Beth. Steel Cities Service Studebaker U. S. Steel ..ti U. S. Leather i Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver A'dam Javasche Cult. Algem. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong Dordtsche Petr. gew. Koninklijke 1000 Shell Union t t A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab. Deli Maatij. Oostkust Senembah South. Pacific Union Pacific Prolongatie i 'Ex-dividend. 1932 11 17 31 22 A 23 21 D 17 '30 11 1000. 17 Juli 18 Juli 19 Juli 20 Juli 21 Juli lOiu/m 101* 83} 68 86} 94} 88 74 67 65} 30 20} 69 145 287 171} 1011 137/ia 31} 39/l6 5} 44} 9} 48 229 131} 128} 987/s 156 180} 0% 102} 33 64 64 149 146} 27 153} 23} 87} 2} V9/* 10>7/16 97f 83$ 67} 86 94} 871 78 68} 66- 30} 21 68} 147} 293 17| 100? "V* 3'7/;« 30/16 «V* Ï41? 128 127/8 157»/, 18C} 3# 109} 38 6«J 64} 153} 150 29} 158 2<6/w 2| 101} 101 97} 81} 68 85 95} 87 79 69 67} 30 20} 68} 27:6 148} 290 178} 99 14} 31*/* 37/:s 45 s 51 233} 142 128} 12Vs 99 157} 180 Wit 103} 37} 21 64 641/s 149} 148} 29} 155} 241/, 86 3 V. 101} 101} 97} 83} 86 95 87 66 65 30 20 68} 37* 1438/i« 290 174} 97} 1313/w 291/* 3 5i 42i%6 10} 49 226} 1»8 127} 12} 152} 175} 6 101} 35 63 64 146 146} 29 154 23} 84} 2* 1017/* 101} 97} 83} 671 861/, <^/l 87 75 68 C6 29} 20} 69 2} 140 287 174 97} 13V» 2b'ht 3 41 414 10 43'/, 22 *1» 138 1 -J/l 12»/i 103 152} 1 47/g bVn 103 35 20 62l/s 63V< 145*/< 144 29 15Ot 21 i 82% 11

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 8