Aqmda ^Binnenland Stad en Omgeving. Tüeet&ecicht Jieck S. Sdïool Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, telkens half 8, hoofdnummer Lachende Erf genamen (klucht), hoofdrollen Lien Deyers en Heinz Rübmann. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag half 3, vertooning avondprogramma. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Hoogvlie gers (am.), hoofdrollen Bert Lahr, Charlot- te Greenwood, Kathryn Crawford. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer De geheimen van het oerwoud (episodefilm in drie we ken), tweede episode In het donkere hol, hoofdrollen Noah Beery en Tom Tyler. Toe gang boven 14 jaar. Victoria-theater tot en met Donderdag el- ken avond half 8, hoofdnummer Geluk bij nacht (kom.), hoofdrollen Hermann Thimig en Szöke Szakall. i Toegang voor eiken leeftijd. 1 Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Dinsdag 25 Juli. 8 uur, Groote Kerk, concert mannenkoor Orpheus. 2 uur, Raadhuisstraat 2 te Bergen, ope ning Bazar evangelisatie Maranatha. GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. Vergadering op Donderdag 27 Juli a s., nam. één uur. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der "vorige vergadering. Mededeelingen. In gekomen stukken. 2. Benoeming van een tijdelijk leeraar aan het Gymnasium (bijlage Nr. 95). 3. Idem van een tijdelijk conrector aan het gymnasium (bijlage Nr. 96). 4. Idem eener commissie van vijf le iden tot onderzoek der gemeente-reke ning over 1932. 5. Voorstel tot vaststelling eener ver ordening op het beheer der gemeente bedrijven (bijlage Nr. 93). 6. Idem tot afwijzing van het adres van het bestuur der afd Alkmaar van den Nederl Bond van Hótel-, Café- en i Restauranthouders in het verlofbedrijf, tot het doen vervallen van den gronl- slag „biljarten" voor de heffing van de personeele belasting (bijlage Nr. 94). 7. Idem tot afwijzing van een adres van de N. V. „Concordia" inzake de ver- bieeding van de Achterstraat (bijlage Nr. 97). 8. Idem tot het aangaan van een over eenkomst met het Hoogheemraadscnap Noordhollands Noorderkwartier betref fende de verbetering van den Hoeverweg (bijlage Nr. 98). NIEUWE OPROEP VAN ROOSEVELT. In verband met de paniekstemming, ver oorzaakt door de nieuwe daling der koersen aan de beurs, heeft I oosevelt besloten, he denavond opnieuw een oproep tot het Ameri- kaansche volk door middel van de radio te richten. Deze oproep zou geruststellende verklaringen bevatten. Verder heeft Roosevelt staatssecretaris Huil gemachtigd, vóór de verdaging van de Lon- densche conferentie een nieuw beroep tot de deelnemers te richten, om verhooging van de grondstoffenprijzen te bereiken en voor te stellen een verlenging van het douanebestand voor een jaar of tot het weder bijeenkomen der conferentie. DE BEURS TE NEW-YORK. De duur van 5 op 3 uur gebracht. Vanaf vandaag is de duur der beurs te New-York verkort. De beurstijd is nu van 12 tot 15 uur, dat is dus 2 uur minder dan voor heen. HEVIGE AARDBEVING. Uit Ankara in Turkije wordt gemeldt, dat bij de jongste aardbeving in de omgeving van Denizzi in Anatolië niet minder dan 14 dorpen geheel werden vernield. Het aantal persoonlijke ongevallen was slechts gering ARRESTATIES IN SPANJE. Te Granaoa zijn gisteren 28 personen ge arresteerd, die ervan worden verdacht te zijn betrokken in een samenzwering tegen den staat. DORSTIGE OPROERLINGEN. Communisten stoken op. De staking van de tabaksarbeiders te Ca- balla in Griekenland neemt een ernstige om vang aan. De arbeiders drongen in de fa brieken, waar zij door politie en militairen werden omsingeld. De stakers, die de fabrie ken bezet houden zijn totaal geïsoleerd. Ten gevolge van de groote hitte, ontstond in de fabrieken gebrek aan water. Aanvankelijk werd den stakers water geweigerd, doch la ter heeft men water verstrekt. De arbeiders die zeer van den dorst hadden geleden vlo gen onmiddelijk op het water af. De hervat ting van den arbeid wordt door de communis ten ondanks het feit, dat de overeenkomst is gesloten tot bijlegging van het conflict, ver hinderd. Zondag hebben enkele malen ernsti ge botsingen plaats gehad. De autoriteiten hebben met geweld gedreigd. ONGELUKKIGE VAL. Oue man verdronken. Gisteravond is de 70-jarige J. B. ver pleegde in het St. Josephsgesticht te Alphen a/d Rijn terwijl hij in een tuin van deze in richting wandelde, vermoedelijk doordat hij uitgleed, in een sloot geraakt. Op zijn hulpge roep snelden onmiddellijk eenige andere ver pleegden toe. Hoewel hij spoedig op het dro ge kon worden gebracht, bleek hij reeds be wusteloos te zijn. De geneesheer heeft nog geruimen tijd getracht door kunstmatige ademhaling de levensgeesten op te wekken doch dit bleef zonder resultaat. ONZE MODERNE GOUDZOEKERS. (Van onzen specialen correspondent.) De bergingswerken van de Lutine. Zaterdagmorgen gestaakt wegens slecht weer. De heer Boekers is over tuigd van goed resultaat. Toen wij Vrijdagavond omstreeks tien uur van het Lutine-terrein terugkeerden, was zoo als wij hebben bericht het kegelvormige on derstuk van het bergingstoestel van den heer Bockers op de plaats waar de „schatkamer" van de Lutine zich moet bevinden, in zee neergelaten, al stond dit onderstuk toen nog eenigszins scheef. Zaterdagmorgen waren wij naar Terschel ling teruggekeerd om het vervolg van de ber- ginswerken te kunnen bijwonen. Intusschen n.1 had de heer Beckers nog dienzelfden nacht halsoverkop met de schepen naar de haven van Terschelling moeten terugkeeren, doordat het weder zeer slecht werd en een zwaar onweer losbarstte. Het was een vrij hachelijk experiment zoo vertelde ons de heer Öoeksen van de Bergingsmaatschappij, want alles moest zeer snel in zijn werk gaan en toen het onweer begon zaten de pontons met den bok nog om den toren heen: aan één kant moesten de stalen balken, waarmede de pontons aan elkaar vast waren gemaakt, in allerijl worden losgemaakt. Dat karwei verliep zeer gunstig en de pontons en alle schepen, die bij de berging behulpzaam wa ren, keerden behouden terug, zoodat de ber gingstoren eenzaam in het Stortemelk ach terbleef. Wij troffen den heer Beckers en zijn man nen bij het werk op de pontons in de haven. Men was druk in de weer. Want nu werd een der twee zes meter hooge, twaalf ton zware ijzeren cylinders, die boven op den kegel zullen moeten worden geplaatst, opge hangen in den hoek, tusschen de twee pon tons, om, zoodra het „Lutine-weer" terug komt op het onderstuk te worden neergela ten en met bouten stevig te worden vastge maakt. Omstreeks één uur n.m. was men hiermede klaar en toen was er voor ons ver der niets meer te beleven, in verband met de Lutine natuurlijk, want Terschelling is een prachtig eiland, waar men zich heusch niet behoeft te vervelen. In den namiddags spraken wij den heer Beckers nog eens, die ons verzekerde, dat het z.i. nu wel voor 100 procent vast stond, dat hij zou slagen. Het moeilijkste gedeelte van zijn onderneming n.1. het plaatsen van den toren was nu achter den rug. Maar staat de toren niet scheef'', zoo vroegen wij. Wel, was het antwoord, gisteren stond de to ren al bijna recht. U weet, dat de „Neptu- nus" een kringvormige geul moest zuigen, waar de onderrand van den toren in zou passen Maar toen brak de zuigbuis en aan één kant bleef toen een heuveltje staan, zoo dat de kegel niet recht neer kon komen. Door de werking van het water is dit euvel nu ver holpen. Ik zou met dit weer, als het beslist moest, gerust kunnen doorwerken. Maar ik neem geen enkel risico, vervolgde de heer Beckers, want dat is heelemaal niet noodig. Ik wacht tot zee en wind weer zoo zijn als wij die willen hebben. EAU DE COLOGNE-SMOKKEL TE ROTTERDAM. Een van de booten van de rivierpolitie te Rotterdam zag Zaterdagmiddag een roeiboot langszij van een der in een van de havens gemeerd liggende stoomschepen komen. Dit kwam den politiemannen verdacht voor en daarom hielden zij een oogje in het zeil. Zij zagen dat de man aan boord van de roeiboot eenige koffers overnam van schepelingen en toen hij wegvoer stoomde de politieboot het roeibootje na. De man in de boot werd aan gehouden en drie koffers, die hij bij zich had werden in beslag genomen, vertelt De Crt. In deze koffers bleken 115 flesschen gesmok kelde eau de cologne te zitten, van elk onge veer driekwart liter inhoud. Tegen den aangehoudene die yeigert eenige inlichtingen te verschaffen over de herkomst en de bestemming van de au de co logne is proces-verbaal opgemaakt. DRIE INBREKERS TE HILVERSUM. AANGEHOUDEN. Zaterdagnacht te half één heeft een drie tal ongunstig bekend staande Hilversummers op handige wijze uit het buffet van café „Centraal" aan den Brediusweg te Bussum een ijzeren kistje met effecten en 500 baar geld ontvreemd. Geen der bezoekers bemerkte iets van dezen diefstal. Per auto gingen de Hilversummers er met den buit van door. De eigenaar, die het gebeurde spoedig bemerkte, waarschuwde dé poli'ie en het gelukte deze twee der daders, den 25- jarigen R., reeds meermalen wegens in braak veroordeeld, en zijn helper. Van R. ge- heeten, te arresteeren. W., de derde man in het complot, werd Zondag te Hilversum aangehouden. Het kistje is later In een sloot teruggevonden. Van het geld was nog wei nig gebruikt. Het drietal heeft bekend en is ter beschikking van de justitie gesteld. GESLAAGD. Mej. N. Bosman, alhier, behaalde te Den Haag het diploma Stèno Fransch van de Ver. v. Leeraren in stenografie en machine- schrijven. Geslaagd te Amsterdam voor Duitsche Handelscorrespondentie de heer J. J. Pesser alhier. KLEINE BOTSINO. Zaterdagmorgen vond op den hoek Oude gracht— Bloemstraat een aanrijding plaats tusschen een stilstaande groentenkar en een auto. De oorzaak is aan een samenloop van omstandigheden te wijten, terwijl de schade onderling wordt geregeld. OPENBARE DRONKENSCHAP. Terzake openbare dronkenschap is Zon dagavond door de politie tegen een persoon proces-verbaal opgemaakt. WIELRIJDERS BOTSfEN TEGEN ELKAAR. Tusschen de wielrijders N. en S. vond Za terdagmiddag te omstreeks 5 uur een aanrij ding plaats op den hoek Nieuwpoortslaan Nieuwpoortsteeg, waardoor het rijwiel van N. beschadigd werd. De schade is in der minne geregeld. AANRIJDING. Om half twee Zaterdagmiddag kwam een luxe-auto op de Laat in botaing met een wielrijdster, die vanuit de Huigbrouwer- straat kwam aanrijden en niet tijdig kon stoppen. Het rijwiel werd eenigszins bescha digd, doch persoonlijk letsel werd niet toe gebracht DOOR FIETSER AANGEREDEN. Zaterdagmiddag is op den hoek van de Oosterburgstraat en de Vest, een ongeluk ge beurd, dat nog betrekkelijk goed is afgeloo- pen. Een man op een fiets reed vlug de hoek om en reed daarbij de 5-jarige Annie S. aan. Het meisje werd op den grond geworpen en kreeg een groote wond aan het been. Na voorloopig geholpen te zijn is het meisje naar het Centraal Ziekenhuis gebracht om verbonden te worden. De fietser, die hard door reed, is onbekend. V. V. V.-FEESTEN TE BERGEN. Te Bergen, waar thans volgens de of- ficieele Badlijst 3341 gasten vertoeven, organiseert de V. V. V. 26 Juli a s- een verlichtingsavonds in het centrum van het dorp en de omgeving van de Kerk- ruïne. 10000 oranje lampions hangen dan onder het groene bladerendak van dit zoo boomenrijke dorp, terwijl twee muziekcorpsen muzikale rondwondelin- gen maken. Zij die dit reeds eerder bij woonden weten, dat dien avond duizen den uit N.H. naar Bergen komen om van den sprookjesachtigen aanblik te genieten. Het bloemencorso, waarvoor Bergen terecht een zekere vermaardheid ver wierf, wordt dit jaar op 9 Augustus ge houden. Aanvang 's middags drie uur in het van Reenenpark. Ook dit jaar be looft het bijzonder mooi te worden. In de vereenigingsrubriek schreven reeds thans negen vereenigingen voor een nummer in w.o. een vereeniging met de 24 vliegtuigen van generaal Balbo. Voorts schreef een ruitergroep van 26 personen in, terwijl twee muziekcorpsen het corso zullen opluisteren. Het corso is nationaal, de deelname gratis. Ook voor auto's is er een afzonderlijke ru briek. Het gemeentebestuur en de V.V.V. stelden gouden medailles en vier geld prijzen van 50 en vier van 25 be schikbaar. Alcmaria V. V. V. schonk een verguld zilveren en een zilveren medail le, de K. N. A. C. een verguld zilveren medaille. Voorts werden er medailles be schikbaar gesteld door verschillende plaatselijke vereenigingen, terwijl tal van particulieren fraaie kunstvoorwer pen als prijzen beschikbaar stelden. De dag van Bergen's Bloemencorso is de gloriedag voor de badplaats. Hij geniet de belangstelling van geheel Noordhol land. Het vorig jaar vervoerde alleen de tram dien dag 26000 passagiers, terwijl het aantal auto's en wielrijders niet te tellen is. DE A.S. VERKIEZINGEN VOOR HET HOOGHEEMRAADSCHAP NOORDH. NOORDERKWARTIER. Op uitnoodiging van de verschillende politieke partijen, die zich met de ver kiezingen voor het hoogheemraadschap bemoeien (de s. d. a. p., de V.D., de Vrij heidsbond, de Chr. Hist. Unie en de Anti-rev.) is met afgevaardigden van de Algemeene Kiesvereeniging en den R K. L. T. B. een bijeenkomst gehouden ter bespreking van de mogelijkheid, de ver kiezingen bij enkele candidaatstelling te doen geschieden. De verschillende afge vaardigden waren het er in beginsel over eens, om geen candidaten te stel len, die, tijdens de zittingsperiode we gens het bereiken van den 70rjarlgen leeftijd, bij het eind van het betreffende kalenderjaar zouden moeten aftreden, weshalve de heeren D. de Boer Dz. te Stompetoren, J, Apeldoorn te Bergen, C. Uitentuis te Broek in Waterland, A. Barten Pz. te Noordscharwoude, C. Rood te Bovenkarspel, J. J. Groot te Beemster en P. Pijper IJzn. te Twisk niet meer in aanmerking zouden komen. Bovendien waren er twee vacatures wegens het overlijden van de heeren J. Burger te Harenkarspel en R. Kaan te Wieringer- waard, terwijl de heer P. Sluis Nannes- zoon te Enkhuizen niet meer in aanmer king wenschte te komen. Bij overeen stemming zouden er 7 plaatsen moeten worden aangevuld. Over de besprekingen ten opzichte van de verdeeling der zetels kwam men ech ter niet tot overeenstemming. De afge vaardigden van de Alg. Kiesvereeniging wenschten een zetelverdeeling in ver houding tot de bij de vorige verkiezing op de candidaten hunner vereeniging en op die der verbonden politieke partijen uitgebrachte stemmen, terwijl de poli tieke partijen en L. T. B. de vacatures wenschten aangevuld te zien in verhou ding tot de 7 betrokken partijen. Ten slotte werd besloten nog een ver gadering te houden, waarin men weder zijds over de opgegeven candidaten kan oordeelen. De aanwezigen spraken zich slechts persoonlijk uit, aangezien niemand een bindend mandaat had. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Bij de buitenplaats Beyerlust te Heems kerk heeft gistermiddag te half vijf een ern stig auto-ongeluk plaats gehad. Een auto met voetballers was, nadat in een café de noodige hartsversterkingen waren ingeno men, blijkbaar niet meer in vertrou>vde han den De chauffeur reed althans op den bree- den weg, waar op dat oogenblik weinig ver keer was, een 12-jarig zoontje van den heer S., dat op de fiets reed, zoodanig aan. dat het knaapje met een ernstige rugfractuur naar huis gebracht moest worden. De auto sloeg over den kop en werd zwaar gehavend. De voetballers liepen eenige kwetsuren op. ALKMAARSCHE BAD- EN ZWEM INRICHTING. Van 16 Juli tot en met 23 Juli werden door heeren 643, dames 596, kosteloos jon gens 464, meisjes 352 baden genomen. Totaal 2055 baden. Hoogste temperatuur 74 graden. KERKCONCERT van het Mannenkoor „Orpheus" op 25 Juli in de Groote Kerk. Programma 1. Sonate le deel J. S. Bach Orgel 2a. Bergisches Lied N. Hoogerwerf Door „Orpheus" aangeboden aan de M. G. V. „Bergisches Echo" te SolingenWiddert lb. Ave Verum Jos Beltjens Koor 3a. La Folia, Varations Sérieuses Corelli-Leonard b. Adagio en Fuga uit de Sonate in g. kl. L J. S. Bach (Voor viool-solo) Viool 4a. Aria uit „Josua" Handel b. Arioso Handel c. Aria „Jahreszeiten" (Arie des Simon) Haydn d. Aria „Elias" Mendelssohn Bas 5a. Jam Sol recédit igneus N. Hoogerwerf b. O Heil'gen N. Hoogerwerf Koor 6a. Nostalgique Andre Caplet b. Nocturne Lili Boulanger Viool 7a. Agnus Del Bizet b. Aria „Der Zauberflöte" (In diesen Heil'gen Hallen) Mozart c. „Ich wandte mich" uit de „Vier Ernste Gesange" Joh. Brahms d. Die Ehre Gotes aus der Natur L. van Beethoven. Bas 8a. L' Orque L. de Rillé b. Ritters Abschied -4» - BENOEMING TIJDELIJK CONRECTOR GYMNASIUM. In bijlage No. 96 schrijft het college van curatoren van het gymnasium: Sinds het vertrek van den heer Dr C. M. Buizer op 31 December 1930 is de betrek king van conrector van het gymnasium on vervuld gebleven. Naar het ons voorkomt kan deze toestand niet langer bestendigd blijven. Wij achten het, mede op grond van het groote aantal leerlingen, onverantwoord den rector geheel verstoken te laten van bijstand in de uit oefening van zijn belangrijke en omvangrijke taak, terwijl bij zijne afwezigheid of onsten- tenis geen plaatsvervanger beschikbaar is. Voor de vervulling van de plaats van con rector zouden wij in aanmerking willen doen komen den leeraar P. Brommer, doctorandus in de klassieke letteren Aangezien op deze wijze echter niet aan de wettelijke bepa lingen wordt voldaan (vereischt is het bezit van den graad van doctor in de faculteit der letteren en wijsbegeerte of der wis- en na tuurkunde) zou de aanwijzing van jaar tot jaar kunnen plaats hebben.' Blijkens hierbij gevoegd advies is ook de Inspecteur der üynmasia van oordeel, dat aanstelling van een tijdelijk conrector niet langer behoort te worden uitgesteld en heeft hij geen bezwaar tegen de aanwijzing voor den duur van den cursus 1933/1934 /an den heer Brommer. De conrector geniet als zoodanig boven zijn wedde als leeraar 200 per jaar. waar op thans in mindering komt een tijdelijke korting volgens Rijksregeling. B en W. stellen den Raad mitsdien vóór: tijdens den duur van den cursus 1933/ 1934 aan te wijzen tot conrector van het gymnasium den heer P Brommer, leeraar in de oude talen aan die onderwijsinrichting. AANBESTEDING. Zaterdag 22 Juli 1933 werd aanbesteed het bouwen van een pakhuis met boven woning voor den her G Ofman te Alk maar onder architectuur van den heer D. S de Boer te Alkmaar. Begrooting 6300. Ingekomen 8 biljetten. Ingeschreven als volgt: P. Hoedjes en P. C. Kaandorp, Heiloo 5879 J. G. Schaaf, Alkmaar 5910 J. Henselman en Zoon, Noord scharwoude 6162 O. Hamstra, de Rijp 6670 E. Th. J. van Latum, Alkmaar 6685 Gebrs. F. en P. Verweel, Alkmaar 6950 A. Kalf, Heerhugowaard 7072 R. Kuyper, Heiloo 7074 LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 9.32 uur licht op- REIZIGERSVERVOER. Door het prachtige weer was het reizigers- vervoer per spoor en tram verbazend druk. De goedkoope tein van Rotterdam naar Alkmaar—Den Helder en terug, was, zooals gewoonlijk, een groot succes. Deze electrische vervoerde pl.m. 1000 pas sagiers in 85 minuten van Alkmaar naar Rotterdam. Alleen op gezelschapsbiljetten werden tusschen Amsterdam—Haarlem- Alkmaar ongeveer 4000 personen vervoerd. De treinen vertrokken allen op tijd. POGING TOT INBRAAK IN DE KERK TE CASTRICUM. Gistermorgen werd door den koster van den r.-k. kerk te Castricum ontdekt, dat ge poogd was in te breken in de kerk. Aan de achterzijde van de kerk naast den Medegedeeld door het Kon. Ned. Met\ Instituut te De Bildt. Verwachting, geldig tot den avond van 24 Juli: Zwakke tot matigen Zuidelijke tot Westelfi. ken wind, gedeeltelijk bewolkt weinig of geec regen; verdere vooruitzichten: warm. Weeroverzicht. - Het hooge luchtdrukgebied breidde ii<$ verder oostwaarts en tijdelijk ook noord waarts uit, doch is sinds gisteravond aan den Schotschen kant in beteekenis afgeno men. Het schijnt, dat deze luchtdrukdaling ten noordwesten van ons land nog wel ver der door zal gaan, zoodat zich over de Noordzee een secundaire kan gaan vormen die toenemende bewolking en een geringe kans op een weinig regen kan beteekenen. Doch deze bereiding van den mooiweertoe- stand zal slechts van zeer tijdelijken aard zijn De hooge drukgebieden over de Oostzee- staten en Lapland maakten plaats voor on- beteekende depressies, terwijl ook over IJg. land de barometer een weinig daalde. Het Zaterdag genoemde onweersfront verplaat, ste zich verder oostwaarts en heeft thans in Polen en Hongarije vrij zware regens ge bracht. Overigens viel slechts weinig neer slag, alleen uit Scandinavië en Oost- Duitschland wordt nog regen van beteekenis gemeld. Over Frankrijk, het Zuiden van de Brit- sche eilanden, onze omgeving en West- Duitschland bleef het zomerweer aanhouden. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. dat. 25 26 27 28 29 30 31 (In Zomertijd). Juli, Hoog water Laag water v m. nam. v.ra. nam. 5 49 6 15 2.23 2 42 6.24 6.47 2.59 3.14 6.58 7.21 333 3.49 7.34 7.57 4.09 423 8.15 8 40 4.46 5.00 9.03 9.30 5.25 5.43 10.01 10.32 6.16 6.39 HOOG- EN LAAG WATER TE EÜMOND AAN ZEE. dat. 25 26 27 28 29 30 31 (in Zomertijd). Juli Hoog water Laag water v m. 5 46 6.21 6.55 7.31 8.12 9.00 958 na m. 6 12 6.44 7.18 754 8.37 9.27 10.29 v m. 211 2.47 3.21 357 434 5.13 6.04 nam. 210 302 3.31 KW 4$ 5.31 6.27 ingang naar de sacristie heeft men een glas- in-lood-ruitje langs de muurzijde met het lood uitgesneden. Of het gat dat ontstaan was te klein was of dat de dader(s) gestoord zijn geworden is niet duidelijk. Het is dan ook bij een poging tot inbraak gebleven. Van de daders is geen spoor te vinden. Ook zijn er geen vingerafdrukken. De politie stelt een onderzoek in. Zondag werd te Castricum het priester feest gevierd van pater C. Wokke, die t< Hees bij Nijmegen de priesterwijding had ontvangen. Niet mej. Luistra, maar mej. C. P- Linstra is te Amsterdam geslaagd voor het examen nuttige handwerken. Aan de R K. Vakschool voor Meisjes te Leiden is voor het diploma „huis houdkundige" geslaagd onze stadgfl* noote mej. C. M H. Leesberg. ALKMAARSCHE HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL. Heden zijn bevorderd van de opleiding „Hulp in de huishouding" van de le naar de 2e klasse: G. Berg, G. Borst, M- Buizer, A. Donker, C. Geertzema, H- Grootegoed, H. van Gulik, J. van Heer den, A. van Leeuwen, H. de Regt, A- Rutsen, J. Slikker, A. Stolp, voorwaar delijk bevorderd: E. Pette. Van de 2e naar de 3e costuumklas: A- Ackerman, C. van Beek, A. Biemans, A- de Bruyne, L. Keizer, W. Klerk, N. Tol- Niet bevorderd één leerling. Van de le naar de 2e voorbereidende klas: M. de Boer, N. Boschman, F. Bron- ner, J. Bruin, B. Giling, t. Heeringa. A- Hesse, a. Houtenbos, t. Kat, t. Koeman- B. Kommer, J. Kool, T. Koopman, M- Krijnen, W. Lijnbach, J. de Munk. Nicolai, A. Oudeman. H. Pfaff, A- P°*" zing, N. Rus, a. Schregardus. T. Slot, Stofberg, L. Stol, G. Stolk, C. Stolte, a Stoop, a. Strijbis, a. Wagenmaker, a- Wesels, G. Westerdijk. L. Woets. Zuurbier, G. Zuurbier; voorwaarde1'! bevorderd: M. Vergunst. Niet bevorder vier leerlingen. Van de 2e voorbereidende klas b®v. derd naar opleiding hulp in de bui houding: C. Buis, J. Hvman, A. Z'JP f Van de 2e voorbereidende klas n costuumopleiding: J. van Benschop- Dil, E. Groen, C. Kossen, M. de Moe Nicolai, S. Rademaker, O. Schenk. Schol, A. Timmerman, A. Visser, Wijker Van de le naar de 2e dienstbode kla^ M. Boov, G. Dijksma, T. v. Gaaien- Groot, M. Groot, Y. de Haan, M- van Q nen, J. Mulder, T. de Rooy, A. Schakelaar, N. de Waard, A. Zw*"*

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2