Amstetdamsdiz tBeacs r vacatures herv. kerk. rjltvoering lager onderwijs wet. tabak!®"' u°" - 1 Tuli j.1. waren er 328 predikants- icen in ae herv. kerk vacant tegen 334 f1 iJan. 1.1. en 330 °P 1 Jul' verleden jaar. onderscheiden provincies bedraagt het *n vacatures: Gelderland 44, Zuidhol- fani S4 Noordholland 51, Zeeland 21, "frprht 13, Friesland 59, Overijsel 14, Gro- Len 46. Noordbrabant 10, Limburg 3, Drente I3. Er ljin 12 candidaten nog be- roepbaar. Het in bruikleen geven van een Schoolgebouw bet eekent nog geen overdracht in eigendom.. neze dagen is door de Kroon een belang de beslissing genomen inzake de uitvoe- der Lager onderwijswet 1920. In den loop van 1928 en 1929 had de raad n Kerkracfe het schoolgebouw aan de Schoolstraat te Spekholzerheide, in bruik- n afgestaan aan het bestuur der Ver. tot stichting en instandhouding van hervormde scholen te Kerkrade, zulks op verzoek van het betreffende schoolbestuur, hetwelk het hoolgebouw ook in bruikleen aanvaardde In Ju'i l^3' wer-dde het schoolbestuur h tot den gemeenteraad van Kerkrade met het verzoek om de laatstelijk bij zijn besluit van 15 Maart 1929 in bruikleen gegeven •choollokalen alsnog in eigendom over te jragen De gemeenteraad besloot afwijzend nn dit verzoek in zijn vergadering van 28 rvtober 1932, waarop het schoolbestuur zich tot Gedep. Staten van Limburg heeft ge wend met verzoek hieromtrent een beslissing to nemen. Gedep. Staten achtten in dit geval een geschil aanwezig als bedoeld bij het vierde lid van art. 80 der wet, zoodat appel lant in zijn verzoek ontvankelijk moest wor den verklaard. Zij waren echter, in tegenstel ling met de te dien aanzien door het school bestuur voorgestane meening, van oordeel dat tusschen partijen in casu stilzwijgend een overeenkokmst van bruikleen, als bedoeld aan het slot van art. 80, tweede lid, van ge noemde wet, was aangegaan en besloten dan ook in hun vergadering van 2 Januari j.1., dat het aan het schoolbestuur in bruikleen gegeven schoolgebouw niet in eigendom be hoeft te worden overgedragen. Het schoolbestuur kon zich met deze be slissing niet vereenigen en teekende hierte gen beroep aan bij de Kroon, daarbij o m. aanvoerende, dat het, nadat de gemeente raad tot het in bruikleen geven van het schoolgebouw had besloten, bij nader inzien er de voorkeur aan gaf, het bedoelde gebouw in eigendom te hebben. Bij kon. besluit is thans het beroep ongegrond verklaard 0 m uit de overweging, dat Gedep. Staten' van Limburg terecht op de in het bestreden be sluit vermelde gronden het schoolbestuur in het ongelijk hebben gesteld. JCunst atHïetmscfiap ORPHEUS. Over het optreden van de heeren Frans Vonk, violist, en Johan Lammen, zanger in verschillende concerten a.s. Dinsdag zul len zij zich op het concert van Orpheus doen hooren ontvingen we eenige berichten. Frans Vonk, in het Groot Badhuis te Zand- voort: Frans Vonk als solist, boeide vooral in het eerste gedeelte van het „Poëme" van Ernest Chausson. De volle warme klank van zijn instrument was daar van meesleepende innigheid. Ledenconcert H. O. V.: We kunnen het en semble wel geluk wenschen met zulk een kracht. Zijn fraai verzorgde toon en be- heerschte voordracht, zijn rust, gaven aan dit vioolconcert van Mozart een heel bizonder cachet. Het langzame deel was per fect in orde. De toehoorders waren dan ook opgetogen. Volksconcert H. O. V.: De heer Vonk speel de de symphonie Espagnole van Lalo, het kleurige, concertante ensemblestuk, dat inder tijd voor Sarasate geschreven werd. Artis tiek voornaam werd het door Frans Vonk ten gehoore gebracht. Het publiek bracht den solist een warme ovatie Concert „Kunstkring": Met een schitteren de voordracht van het concert in E kleine terts van Nardini, won hij alle harten. En over het vertolken van een concert van St. Saens zegt men, dat het een daad van meer dan gewone beteekenis was. Over dep zanger Johan Lammen wordt aldus geschreven: La Damnation de Faust, van H Berlioz, door Toonkunst te Leiden: Johan Lammen die de partij van Brander zong, hebben we met belangstelling gehoord. Een mooi diep geluid, uitstekend geschoold, en dienstbaar gemaakt aan een mooie voordracht. Leidsche Crt.De baszanger Johan Lam men heeft 'n prachtige stem. 't Was voor ons een aangename verrassing een jong zanger met zoo gunstig resultaat zijn partij te hoo ren vertolken. Zaanlander: Belsazar, van Handel, door „Toonkunst" te Zaandam. Een zeer mooie vertolking heeft de partij van „Gabrias" ge noten, door den bas Johan Lammen. Zijn so- van Maandag 24 Juli 1933 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOU WCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: STAATSLEENINGEN. 5 Nederl. 1932 1917 4 1931 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v 1000 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank D. Relchsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie v Betkels Patent Calvé Delft Cert Küchenm, Ace. Nederl, Ford Philips Gloeit Gem. Beiit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Bethleh Steel Cities Service General Aviation Steel coniro. Studebaker U. S Leatber Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie ^orstenlarjden actions MfJNBOUW. Alg Explor Mij Boe ton PETRSEUMLeb°ng Dordtsche Petr £°1 Petr Perlak Continental Oil Di.Jï» Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi er>oV?i.erc' Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem. Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Deli Batavia Oostkust Oude Delf Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchieon Topeka Southern Railw. Cert, Union Pacific Wabaah Eig. Vorige koer» pl.rn. 1.3U pl.ni. 1.45 pl.m. 2.U0 pl.m. 2.15 10H/.8 lOl'/s 977, 60 li 08 94 05 ?3 60 - 29*/s 2 uV« 09 -'/» 140 1.4 VD/< 29 08 137 1/2-1 vö 297, 170-7» 1 2 ITO'/. 95'/,-6 136 1687,-9 95).6 25'/. §137.6 1' 2&V.6 -7.6 59/i6 4»'/. 'k 10 35 4 11 ï"7s 2318/io 2'7;c 5 V, 477,-8 476 9'/, Iri'/iC-l 23*/<-7S 27,o 9-7s lDVis-l 23^6 2< 9^/s iri'Aoi 21* 4) 2% T 2258/8 138 9i'/4 49'/, 3.V0 219 137 95 4 au 218-2Ci 217)-8) 217-7, 123'/, 127» 10) 104 17 <V» 1U' 1 U/:G t>5/l6 l/ö.*/, 98 év» 169)-8/, vu-ï K9J-70 - 6V16-I 170 l'/l 67w - 103 467, 40'/, 30 2 "As - 937,-7, 997,-9) ?V.6 99|-100 337, 2nhs 20 19 15 18 62'/, 19 10 61 bï'/f - 145»/, 29 144 ISO»A 1451/, 28 143 li»1/, 2S7» 144 142 - 48'/, -07, 827, 3-8/ü 82 - 37, Noteering per 50, 'Exdividend. tExclaim, PROLONGATIE Vorige koere 21/4 pCt. H«d«n 21/,»Ct WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parije Brussel (Belgej Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm a Osio New-York a NIET OFFICIEEL Koers op ncden z uur 8 27 59,10 9.70 34 57'/, 47 S8 37 00 42 '0 41 50 175 13.0/'/» Vorige koers 8 29*1, 59.06 9 097s 34,57 47 88 Tl 25 42 90 41 90 1 77»/s 13.07 noorgeluid deed hij ons hooren met een mooie, warme expressie in zijn voordracht. Flengelosche Crt.: De bas Johan Lammen uit Amsterdam zong in de cantate „Also hatt Gott die Welt geliebt", van J. S Bach, zijn partij voortreffelijk. J. Lammen heeft al de hoedanigheden van een uitstekend zanger eü voorspelt zeer veel voor de toekomst. Het „Bergisches Lied" opgedragen aan het mannenkoor te Solingen-Widdert (woorden van D. G. van Beek. muziek van Nico Hoo- gerwerf, Orpheus' dirigent) dat ook op het programma van het kerkconcert van morgen staat, is een zeer melodieus stuk muziek. Het begin wordt met „bouche fermée" gezongen, waarna daarna de bariton's de melodie heb ben, die bij „Friede' door de tenoren wordt overgenomen. Zoo gaat het afwisselend ver der totdat het in een p p p eindigt, 'n Mooi, melodieus nummer. A. K. BERGEN. Op initiatief van den vereenigingsbond Eendracht" gaven de Berger-koorvereeni- ging, dir. Joh. Brands, het kinderkoor van die vereeniging en Bergens mannenkoor, dir. Karei Böhne, gisteravond in den Muziektuin bij de Ronde Kom, een concert. Het mooie weer en de prachtige omgeving hadden tamelijk veel menschen bijeenge bracht, die blijkbaar zeer voldaan waren over den bizonder goed geslaagden avond. HEILOO. M uziek wedstrijd. Op den derden, en laatsten dag van den nationalen wedstrijd voor Harmonie- en Fan farekorpsen, werd eerst weer begonnen met een marschwedstrijd waarvoor zich opgege ven hadden: Jong Excelsior, Amsterdam; het Jonge Oosten; Tavenu; Wittenberg's Fanf. Orkest; Excelsior; Sted. Muziekkorps, Den Helder; Eensgezindheid, Halfweg. Behalve Den Helder, namen alle korpsen aan dezen wedstrijd deel. Derde afdeeling Harmonie. Verplicht num mer: „Sous la Charmille", Fantaisie van L. 3ajus. 1. Jong Excelsior, onderafd. Wester Speel tuin, Amsterdam. Dir. P. Swager. Vrij num mer: L' Amabile, Ouverture, van J. Werk man. Swager. dirigent, dat wil zeggea, rai tot in alle onderdeden goed verzorgde tmvoe ring. 2. Jongens Harmonie, Het jonge Oosten, Amsterdam. Dir. Frans van Diepenbeek. Vrij nummer: Marie Henriëtte, Ouverture, van L. Montagne. Alweer een zeer goed korps van jonge menschen, hun leider laat zeer muzikaal spe len. De stemming in 't vrije nummer stond niet op de hoogte van de opvatting. Tweede afd. Fanfare. Verplichf nummer: „En Condroz", van L. Langlois. 1. Excelsior, Nieuwe Niedorp, dir. B. Koolhaas. Vrij nummer: Ballet Autique van C. Guillemont. Een aardig klein, corpsjc, speelt beschaafd en nuanceert goed; stemming niet altijd even zuiver, vooral Biet het vrije nummer; dat heeft het corpsje pinden gekost. 2. Tavenu, Amsterdagi^Dir. S. Helling man. Vrij nummer: Cortege Nuptial, van E Gaudefroy. Nogal scherp van klank, door de trompet ten. Het korps speelt met een goede opvat ting. In het vrije nummer gaat er op- en af waarts wat de stemming betreft. Tweede afd. Harmonie: Verplicht nummer L' Eté, Scènes de Moisson. Fantaisie, van Ch. Dubois. 1. Eensgezindheid, Halfweg. Dir. B. D Peters. Vrij nummer: Cendrillonnette, Fan taisie, van rAndrieu. Mooi begin van het verplichte nummer, stemming later zwevend Gok in het vrije nutnmer, dat veranderd werd in Fantaisie La Reine de 1'Olymjje, van Labole Dit korps is minder dan de andere ensembles, die we hi«r van dezen dirigent ge hoord hebben. Eerste afd. Fanfare. Verplicht nummer Ouverture Prir.cesse Clementine, van J. E Strauwen. 1. Kunst na Arbeid, Purmerend. Dir. M Sanders. Vrij nummer: Antigone, Ouverture van F. Rousseau. De vertolking van het eerste stuk heeft iets feestelijks en is ook rhytmisch in orde. Met het tweede behaalde men een even groot suc ces. 2. St. Hildegardus, Harenkarspel Dir. Peetoom. Vrij nummer: Euterpe, van F. An drieu. Een uitvoering een beetje aan den tammen kant, die echter langzamerhand beter werd Het tweede nummer verliep ook kalm; aan het slot gaf men zich meer. Eerste afd. Harmonie. Verplicht nummer Royal Chasseur, Fantaisie, van H. Fernand 1. St. Caecilia, Alkmaar, Dir. P N. Joo- sen. Vrij nummer: Orphee aux Enfers, van Offeirbach. Niet opgekomen. Afd. Uitmuntendheid Fanfare. Verplicht nummer: Ouverture Tibere van Delmas Po py, arr. J. Turgest. 1 Concordia, Abbekerk-Lambertschaag dir.'B Koolhaas. Vrij nun.mer: Ouverture Tancrède van Rossini. Begin mislukt door onzuiverheid, en het wordt verderop niet veel beter. Het spel is nog al dor. .ja Ook in 't vrije nummer is er veel dat in deze afdeeling niet thuis hoort. Eere afd Fanfare. Verplicht nummer Chants de la Vallée Noire, Rhapsodie Ber richonne, van M Bernay. 1 Veni Vidi, Vici, Oostzaan, Dir. B HooibergVrij nummer: Grande Marche Heroïque, van E. Deneusbourg. Een en semble, dat het verplichte nummer zeer goed uitvoert, en met het vrije nummer ook niet beneden de gewerkte verwachting blijft. 2 Wittenburg's Fanfare Orkest, Amster dam- Dir. Chr. W. H Ripken. Vrij nummer Ouverture Chants de Guerre, van F. An drieu. In het eerste stuk blijft men tamelijk ver beneden datgene wat men in deze afdeeling verlengen mag. Met het volgende nummer komt men op een wel wat hooger plan 3. H. U. O. O., Heer-Hugowaard. Dir. P A. van Mever. Vrij nummer: Ottverture Tan crède, van Rossini. Een goeden indruk krijgt men van dit korps in het verplichte, niet dankbare num mer, Rossini'» ouverture (de inleiding) kreeg niet wat men gedacht had, het Allegro ge lukte veel beter. Eere afd. Harmonie: Verplicht nummer: Menuet des Follets, de la Damnation de -aust, van Berlioz, arr. Ch. Levasseur. 1. Excelsior, Noord-Scharwoude. Dir. P. Pranger. Vrij nummer: Ouverture Die Prln- zessin von Trapezunt, van J. Offenbach. Een zeer moeilijke opgave, dat verplichte nummer, de stemming er buiten gelaten, moet men de opvatting loven. Inleiding, vrij nummer niet best, alweer wat de stemming betreft. In wat daarop volgde was heel wat vaardigheid voor nooaig. 2. Zaandamsch Muziekkorps. Dir. S. C. Kruijt. Vrij nummer: Ouverture La Gazza Ladra, van Rossine. Dit korps was met Ber lioz compositie gelukkiger. Zeer prijzens waardig de uitvoering. En uitmuntend was de vertolking van Rossini's geestige opera ouverture. Super Eere-afd. Harmonie: Verplicht num mer: Allegro Vivacissimo uit de Schotsche Symphonie van Mendelssohn. 1. Harmonie Vereeniging Excelsor, afd. ver. Westerspeeltuin, Amscterdam. Dir. P. Swager. Vrij nummer: Grande ouverture Solennelle 1812 van P. Tschaikowsky. Een keurig gespeeld verplicht nummer en een weergave van het 2e nummer dat groote bewondering wekte. 2. Sted. Muziekkorps, den Helder. Dir. Joh. F. Palla. Vrij nummer: Stenka Razine, loème Symphonique van Glazounow, arr. P. Dupont. Niet verschenen. 3. Excelsior, Wormerveer. Dir. P. A. van Mever. Vrij nummer: Ouverture Benvenuto Cellini, van Berlioz. Het nummer van Men delssohn werd in zeer snel tempo genomen, en klonk daardoor wel eens wat verward: niettemin was het een prestatie. En zoo kan men ook spreken over de uitvoering van Benvenuto Cellini. Met dezen Zondag zijn de wedstrijden ten einde, die zich gekenmerkt hebben door een druk bezoek, goede, dikwijls zeer mooie mu ziek, en niet te vergeten een voorbeeldige re geling, als ook een jury die zeer voortvarend was. En wat de pers betreft zij dank gebracht voor de wijze waarop ook voor haar gezorgd werd. A. K. Onze correspondent schrijft ons over den laatsten concoursdag nog het vol gende: „Eensgezindheid" heeft met zijn con cours geboft. Alle zondagen was het droog weer en de laatste dag was een dag, zoo als men dien slechts kon wen schen. De laatste dag spande ook de kroon niet het bezoek. Er heerschte een pret tige stemming en na afloop van het concours maakten de eerste prijswin naars een muzikalen rondgang door een deel van het dorp, wat de gezellig heid in niet geringe, mate verhoogde. Daar den laatsten dag een 9-tal corpsen als prijswinnaars uitkwamen, was er 's avonds groote animo voor den eere wedstrijd. Een enthousiast publiek leef de met de jubileerende gastvrouwe en de prijswinnaars mede. En dan is een woord van waardeering voor de keurige wijze waarop men feest vierde niet misplaatst. De politie, die uitgebieide ordemaatregelen had geno men, stond daardoor voor geen zware taak. Na afloop brazht de heer Bruul een woord van dank aan de jury, concertee- rende vereenigingen, pers en politie. Namens Eensgezindheid bracht hij dank aan de burgerij, die muzikale prestaties op prijs weet te stellen. Een bijzonder woord van dank aan de heeren Groot en Koning, secretaris en pen ningmeester van „Eensgezindheid", werd krachtig ondersteund. De voorzit ter van „Excelsior", Wormerveer. bracht dank namens de concerteerende ver eenigingen. En daarmede was het 3- daagsch muziekfestijn ten einde. Nummers voor den eerewedstrijd waren: Excelsior, N. Niedorp, Patria en Poppy Kunst na Arbeid, Purmerend, Ouverture Pathetigue. Veni Vidi Vice, Ostzaan, Ned. Volkslied, Suite M. C. v. d Bovaart. Hugo, Heer-Hugowaard, Suite Orientaler Zaandamsch Muz. Corps, Zaandam, „Raymond ou le secret de la Reine" Excelsior, Westerspeeltuin, A'dam, Scènes Alsaciennes, I. Massanet. Excelsior. Wormerveer, La Grotte de Fin- gal, J. E. Strauwen De uitslag was voor den eerwedstrijd: I. Afd. Fanfare: „Beemsters Fanfrecorps", Beemster, 108 punten; „Haarlems Politie corps", Haarlem, 90 punten. I. Afd. Harmonie: „St. Caecilia", Haarlem N-, 126 ounten. Eere-Afd. Harmonie: „Diemer Harmo nie", Diemen, 2e pr., 162 punten. De uitslag was voor den eerewedstrijd als volgt: I. Afd. Fanfare: „Knapenk. Nieuwendam- merham". A'dam N.. 126 punten. Afd. Uitmuntendheid: „St. Caecilia", Amsterdam Nd., 108 punten. Super Afd. Fanfare: „Waterlandsch Fan farecorps. Amsterdam N.. le pr., 171 ptn „Crescendo". Westzaan, 2e pr., 162 ptn.; „Onder Ons", Dirkshorn. 3e pr., 135 ptn. De uitslag was voor het concours: 111. Afd. Harmonie: „Het Jonge Oosten". Amsterdam, le or., 300 ptn.; „Jong Excel sior", afd. Westerspeelt., Amsterdam, 2e pr., 276 ptn. II. Afd. Fanfare: ..Excelsior", N. Niedorp, le pr., 306 ptn.; „Tavenu", Amsterdam, 2e pr.. 29 ptn. II. Afd Harmonie: „Eensgezindheid", Halfweg, 2e pr., 288 ptn. II. Afd. Fanfare: „Kunst na Arbeid", Purmerend, le pr., 315 ptn.; „St. Hildegar dus. Harenkarspel, 2e pr.. 264 ptn. Afd. Uitmuntendheid Fanfare: „Concor dia", Abbekerk-Lambertschaag, 2e pr., 279 punten. Eere-Afd. Fanfare: „Veni Vidi Vici, Oost zaan, 1 pr., 300 ptn „Wittenburgs Fan Orkest", Amsterdam, le pr., 300 ptn.; „Hu- go" Heerhugowaard, le pr., 314 punten. Eere-Afd. Harmonie: Zaandamsch Muz Corps", Zaandam, le pr31 ptn.; „Excel sior", Nooxdscharwoude, 2e pr., 285 ptn. Super Eere-Afdeeling Harmonie: „Excel sior", Westerspeeltuin, Amsterdam, le pr. 301 ptn.; „Excelsior", Wormerveer, le pr. 330 punten. Marschwedstrijd: „Jong Excelsior", Afd. Westerspeelt., A'dam, le pr., 53V2 p., „Het Jonge Oosten", Amsterdam, le pr., 50 p., „Tavenu", Amsterdam, 2e pr., 49V2 p., Wit tenburgs Fan. Orkest. Amsterdam, le pr., 53 p., „Excelsior", Westerspeeltuin, Am sterdam, le pr., 54V2 p-, „Eensgezindheid", Halfweg. 2e pr., 46 p. en voor den eere wedstrijd II. Afd. Fanfare: „Excelsior", N. Niedorp, 108 punten. I. Afd. Fanfare: „Kunst na Arbeid", Pur merend, 126 punten Eere-Afd. Fanfare: „Veni Vidi Vici", Oost zaan, 108 punten; „Hugo", Heerhugowaard. 108 punten. Eere-Afd. Harmonie: Zaandamsch Muz. Corps", Zaandam, 120 puten. Super Eere-Afdeeling Harmine: „Excel sior", Wormerveer, le pr., 17 punten; „Ex celsior", Westerspeeltuin, Amsterdam, 3e pr., 130 punten. 3)ucgec£iike Stand GEBOREN: Suzanna Cornelia d v. Samuel Meeuwse en Maria Janse. Pieter Conrad Martin en Martha Louise z. en d. van Jan Blom en Froutje Groot. Maria d. v. Cornelis van Beekum en Josephina Moreels. Jelger Elizebertus z. v. Feike Kuipers en Liesbert Koornstra. Johanna Afriana d. v. Adri- aan Smit en Jansje Klein. Dirk Jan Pie ter z. v. Pieter Kommer en Johanna van der Zwaard. OVERLEDEN: Maart je Wiering gehuwd met Michel de Lang 62 jaar. Theresia Theodora Maria Meussen gehuwd met Willem Wasterval 34 jaar. jKackticcidkten DE VEEMARKT. ALKMAAR, 24 Juli 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 87 Vette koeien 120230; 18 Vette kalveren 2560, vette kalveren p. K.G. 40—70 cent; 44 Nuchtere kalv. (slacht) 414; 368 Vette varkens zw per K G. 29—34 cent. Handel redelijk. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSMTERDAM, 24 Juli 1933. Op de heden gehouden aardappelenmarkt werd be taald voor: Zeeuwsche eigenheimers 2254 cent, Blauwe eigenheimers 22 cent per K.G. De overige prijzen bleven onveranderd. Aanvoer 311 HL. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSMTERDAM, 24 Juli 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 520 vette koeien, le kw. 58 62 cent, 2e kw. 4454 cent, 3e kw. 32—40 cent per K.G., slachtgewicht, enkele boven noteering; 130 Melk- en kalfkoeien 110 180; 262 Vette kalveren, le kw. 34—40 ct., 2e kw. 2634 cent, 3e kw. 22—26 cent per K.G. levendgewicht; 88 Nuchtere kalveren 2.50—5.50; 5o Scnapen 10—13; 760 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90 110 K G., 40—41 cent, zware varkens 38 39 cent, vette varkens 3537 cent per K.G. slachtgewicht; 20 Paarden 60100. Er waren 5 wagon;, geslachte runderen uit Denemarken aangevjerd. Marktverloop. Runderen flinken aanvoer, inzet hooge vraag, stugpen handel, later iets williger, zakkende prijzen. Vette kalveren, flinken aanvoer, handel slecht, prijzen lager. Varkens ruimen aanvoer; sleepende handel, prijzen als vorige week, iets zakkend bij af loop. BROEK OP LANGENDIJK, 24 Juli '33. Langendijker Groentenveiling. 130000 K G. Aardappelen: Sch. muizen 0.75150, BI. Eigenheimers 0.901.60, Drielingen 0.75—0 80; 28000 K.G Roode kool 1 1.50; 12000 K G. Gele kool 1— 2 40; 7000 stuks Bloemkool le s. 3.60 7.90, 2e s. 1 2 40; 2175 K G Uien: Zilver drielingen 2.80--/ 3 10, Gele Nep 5 30-/ 5 50, Zilvernep 5.20—5.80; 225 K G Slaboonen 17.00—19, alles per 100 K G. en 670 bos Peen 3.90—4 20, per 100 bos, WARMENHUIZEN, 22 Juli 1933 Schot sche" muizen 0 751.20, grove 0 75 0 80, drielingen 0.751Eigenheimers 0.60—1 50; Gele Nep 4.50; Uien drie lingen 2.40; Zilvernep 5 40—6, drie lingen 3.30—3.70; Roode kool 1 1.80. Aanvoer: 109500 KG. Aardappelen; 325 K.G. Gele Nep; 50 K.G. Uien; 6025 K.G. Zilveruien en 1950 K.G. Roode kool. NOORDSCHARWOUDE, 22 Juli 1933. 176000 K G. Aardappelen: Groote Sch. mui zen 0751.80, Sch. muizen 0.75 0.80, Eigenheimers 1.50, BI. Eigenhei mers f 11.60, Drielingen 7590 cent; 13000 K.G. Zilveruien: Zilveruien 0 90 1.10, Drielingen 2 60—3.40, Zilvernep 4.20—6.60; 350 K.G Spercieboonen 1518, 800 K.G. Tuinboonen 1 1.80; 350 K G. Kroten 1.60; 9300 K.G. Roode kool 1 1 50; 7600 K.G. Witte kool 0 400.60; 350 K.G. Gele kool 2.20—2.90, alles per 100 K.G. ZZAANDAM, 21 Juli 1933. Veilingver. „De Zaanstreek". Sla 0.40125 per kist; Andijvie 10—35 cent per kist; Peen 6 11 cent per bos; Pieterselie 22'A cent per bos; Selderie 5—9 cent per bos; Uien 34 cent per zak; Aardappelen 11.90 per 100 K G.; Citroenen 2—3 per 100; Si naasappelen 2 per 100; Slaboonen 1012 cent per pond; Snijboonen 57)4 cent per pond; Tuinboonen 15—25 cent per zak; Peu len 4—6 cent per pond; Doppers 4—754 ct. er ond; Komkommers 28 cent per stuk; Rabarber 3—554 cent per bos; Spinazie 25 35 cent per kist; Postelein 1525 cent per kl. kist; Tomaten 5)4—7 cent per pond; Au gurken 4—10 cent per pond; Radijs 154 cent per bos; Bessen 5—13 ct. per pond; Zwarte bessen 1416 cent per pond; Meloenen 20 —21 cent per stuk; Kruisbessen 2—3>< cent per pond.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 3