Agenda JUiMicalies Stad en Omgeving. JieckS. Schoot Jkovinciaal Tlieuws lüeec&edcht HEILOO. BOVENKARSPEL. Weeroverzicht. Juli BEVERWIJK. OUDORP. WIERINGEN. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, telkens half 8, hoofdnummer Lachende Erf genamen (klucht), hoofdrollen Lien Devers en Heinz Rühmann. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag half 3, vertooning avondprogramma. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Hoogvlie gers (am.), hoofdrollen Bert Lahr, Charlot- te Greenwood, Kathryn Crawford. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer De geheimen van het oerwoud (episodefilm in drie we ken), tweede episode in het donkere hol, hoofdrollen Noah Beery en Tom Tyler. Toe gang boven 14 jaar. Victoria-theater tot en met Donderdag el- ken avond half 8, hoofdnummer Geluk bij nacht (kom.), hoofdrollen Hermann Thimig en Szöke Szakall. Toegang voor eiken leeftijd. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Dinsdag 25 Juli. 8 uur, Groote Kerk, concert mannenkoor Orpheus. 2 uur, Raadhuisstraat 2 te Bergen, ope ning Bazar evangelisatie Maranatha. Woensdag 26 Juli. 10—10 uur, Raadhuisstraat 2 te Bergen, bazar evangelisatie Maranatha. Verlichtingsavond te Bergen. Donderdag 27 Juli. 1010 uur, Raadhuisstraat 2 te Bergen, bazar evangelisatie Maranatha. 8 uur, Waakt en Bildt, evangelisatie sa menkomst The Star of Hope Mission. 8 uur, Oranjehotel te Bergen, bridge- wedstrijd. Zondag 30 Juli. Zomerfeesten te Scnoorl. Meeting te Heerhugowaard; sprekers Al- bert de Jong en ds. N. Padt. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter in fage gelegd een verzoek met bijlagen van J. C. VAN NEK te Heiloo, om vergunning tot het oprichten van een VETSMELTERIJ, voor het vervaardigen van technische vetten, met plaatsing daarin van een stoomketel met 2 smeltketels, in het perceel ZEGLIS nr. 193. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente, mondeling op DINSDAG 8 AUGUS TUS a.s., voormiddags te ELF UUR, en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft inge bracht op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 25 Juli 1933. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. KOERSDALING IN TOKIO. In verband met de hausse in Amerika ondervonden alle Japansche beurzen gister een sterke koersdaling. Niet alleen de industrieele papieren, die op de inter nationale markten verhandeld worden maar ook de effecten der binnenlandsche industrieën zijn gedaald. Volgens een verklaring van den Ja panschen minister van financiën bestaat echter tot dusverre geen reden tot on gerustheid, daar de hausse voor Japan niet schokkend is. Toch is men in Japan zeer pessimistisch gestemd voor het ge val dat het economisch experiment van Roosevelt niet gelukt Daar de Japansche beurzen zeer sterk bij Amerika geïnte resseerd zijn volgt men in Japansche fi- nancieele kringen den toestand in Ame rika met groote belangstelling. NIEUWE SAMENZWERING IN CHILI. De Chileensche regeering heeft een nieuwe samenzwering ontdekt en 15 personen doen arresteeren. De revolutionnaire aanslag zou volgens ée officieele mededeeling in den nacht van Donderdag op Vrijdag worden uit gevoerd en worden gesteund door het procla- meeren van de algemeene staking in geheel Chili. De leiders der samenzwering zijn vroe gere officieren en aanhangers van den vroe geren dictator lbanez. Zij rekenden op den steun van 1500 manschappen. De cara binieri hebben evenwel geweigerd, de be weging te steunen en verklaarden zich loyaal jegens de regeering. JAPANSCHE SENSATIEBERICHTEN. Een deel der Japansche pers brengt uit voerige berichten, volgens welke de Sovjet regeerfing van plan zou zijn, Mandsjoerije te bezetten. Speciale afdeelingen van het Roode leger zouden getracht hebben, den Chineeschen Oosterspoorweg met geweld van wapenen te bezetten. Deze berichte hebben te Tokio veel sensatie verwekt. Russische tegenspraak Het telegraaf-agentschap der Sovjet-Unie deelt mede, dat de berichten der Japansche pers over een aanstaande bezetting van Mantsjoerije door het Roode leger en over concentratie van troepen aan de Mantsjoe rijsche grens niet in overeenstemming zijn met de feiten. ALS JE GEZELLIG AAN HET BRIDGEN BENT. Tijdens een Bridge-drive drongen bandie ten te Oklahoma-city in Amerika het huis van den petroleum millionnair C. F. Urschel binnen, namen den heer des huizes gevangen en ontvoerden hem in een automobiel. Nader wordt gemeld, dat de bandieten zich in ver binding met de familie zouden hebben ge steld en een losgeld hebben geëischt tusschen de 250.000 en 1 millioen dollar. DE ZWEMBADKWESTIE. Waarom Ged. Staten het besluit van den Alkmaarschen raad niet goed keurden. Zooals wij reeds meldden, hebben Ged. Saten van Noordholland het raadsbesluit tot het bouwen van een open zweminrichting op het terrein van het gemeentelijk sport- )ark alhier niet goedgekeurd. Wij laten hier de overwegingen volgen, die er toe geleid hebben, dat Ged. Staten het raadsbesluit vernietigden. Ged. Staten, overwegende, dat de bezwa ren van reclamanten zich in hoofdzaak rich ten eensdeels tegen den aard der in het be sluit bedoelde inrichting, waardoor voor on- afzienbaren tijd de kans zou zijn uitgesloten, om te Alkmaar een overdekte zweminrich ting te krijgen, anderdeels tegen de finan- cieële gevolgen, die voor de gemeente zijn verbonden aan het garandeeren van de be taling van rente en aflossing van het kapi taal, benoodigd voor het stichten van een open zweminrichting, tot het stichten waar van de raad een overeenkomst heeft aange- gaan; overwegende, dat het eerste bezwaar bij hun beslissing niet den doorslag kan geven, aangezien het niet tot hun compententie be hoort, zich uit spreken over de keuze tus schen een open of een overdekte zweminrich ting; dat dus slechts de vraag te beantwoorden valt, in hoeverre de gemeente door het ga randeeren van rente en aflossing van net voor de open zweminrichting benoodigde kapitaal van 110.000.te groote finan cieele verplichtingen op zich neemt; overwegende dienaangaande, dat hoezeer B. en W. in hun brief van 8 April 1933 heb ben bericht, dat zij het risico, dat een goed geoutilleerde open zweminrichting geen vol doende bezoek zal trekken, zeer gering acht ten en de kans niet groot, dat de gemeente krachtais de garantiebepalingen een bedrag zou moeten uitkeeren, bij de openbare be handeling duidelijk is uitgekomen, dat deze verwachting vermoedelijk niet zal worden verwezenlijkt; dat de garantie gedurende de eerste 20 joren 622308 per jaar beloopt; dat dit bedrag voor de financiën eener ge meente als Alkmaar, vooral in de tegen woordige zorgvolle omstandigheden, die tot het doen van slechts onvermijdelijke uitgaven moeten nopen, te bezwarend wordt geacht en dit bepaaldelijk, nu daaimee slechts een zweminrichting wordt verkregen, waarvan het belang door breede kringen van de bur gerij wordt ontkend; overwegende op voorgeschreven gronden, dat de vereischte goeukeuring nie- wordt ge hecht aan de onderhavige garantie; gelet op de bepalingen van de gemeente wet; besluiten aan het genomen besluit van den raad van Alkmaar hun goedkeuring te onthouden. (Hieruit blijkt duidelijk, dat Ged. Staten al lesbehalve bewonderaars van het open zwem bad zijn, al heeft dan ook het financieel risi co den doorslag gegeven. Wanneer dus een besluit voor stichting van een Sportfondsenbad wordt genomen en wanneer aangetoond kan worden, dat het gemeentelijk risico, zelfs bij een grooter pro ject en een grootere exploitatierekening, toch geringer is, bestaat zeker de mogelijkheid, dat een dergelijk besluit door Ged. Staten zal worden goedgekeurd. Red. Alkm. Crt.) GESLAAGD. Geslaagd is voor diploma Duitsche Han delscorrespondentie afgenomen door de Ver. v. Handels- en Kantoorbedienden „Mercuri- us", mej. A. Schrale, alhier. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer D A. J Zaal, onderwijzer aan een der Nuts- scholen te Eindhoven en oud-leerling der R H.B.S. en R.K.S., alhier, slaagde te Breda voor de hoofdacte. De heer S. de Wolff heeft op de R. H B. S. alhier voldoende cijfers behaald, om vrijgesteld te worden van het examen MTS. te Amsterdam. TE WATER GERAAKT. Gisteravond te half acht is bij de scheeps werf de 6-jarige Jan van den Broek in het Kanaal gevallen. De kleine ging kopje on der, maar kon door grootere jongens met be hulp van een stok op het droge worden ge> bracht. Een voorbijganger, die aan de over zijde te water sprong behoefde geen verdere reddingspogingen meer aan te wenden. TELEFOONCELLEN OP DEN OPENBAREN WEG. Het hoofd van het telefoondistrict Alk maar maakt bekend dat op den boulevard bij den Zeeweg te Bergen aan Zee een telefoon cel is geplaatst welke onafgebroken voor het telefoonverkeer is opengesteld. Voor betaling van de verschuldigde gesprekskosten is een incasseerapparaat aangebracht dat uitslui tend voor het inwerpen van dubbeltjes is in gericht. De aandacht wordt er op gevestigd dat geen dubbeltjes moeten worden ingewor pen voordat dit door de(n) telefonist(e) wordt gevraagd. AANRIJDING. Gistermorgen had op de Koorstraat een aanrijding plaats tusschen een 18-jarige wielrijdster en een 12-jarigen wielrijder welke laatstgenoemde echter onbekend is ge bleven. Tengevolge van deze aanrijding be kwam de wielrijdster een wonde aan haai rechterbeen, welke door een agent van politie is verbonden. De oorzaak is. dat de jongen die voor de wielrijdster reed, plotseling vai richting veranderde, zonder dit kenbaar tt maken. OPENBARE DRONKENSCHAP. Hedennacht heeft de politie tegen 2 per sonen proces-verbaal opgemaakt terzake openbare dronkenschap, waarbij bleek, dat een van hen nog stond gesignaleerd in het Algemeen Politieblad, zoodat hij nog een paar dagen in het huis van bewaring mag doorbrengen. LANTAARNPAAL OMGEREDEN. Hedenmiddag te omstreeks half één reed de vrachtauto van den heer Bakker uit Eg- mond-Binnen tijdens het grintlossen aan de Handelskade, achteruit tegen een aldaar staanden lantaarnpaal op, waardoor deze afknapte en geheel vernield werd. Persoon lijke ongelukken hadden niet plaats. FIETS CONTRA AUTO. Een uit de Corfstraat komende fietsrijder werd hedenmiddag circa 12 uur aangereden door een uit de richting Alkmaar komenden auto, die moest uithalen voor een paard en wagen, die op dat moment de Nieuwpoorts- laan inreed. De fiets werd deerlijk vernield, de auto kreeg een deuk in het spatbord. LASTIGE ARRESTANT. Gistermiddag na het plegen van een over treding wilde een agent van politie een ven ter, die weigerde zijn naam op te geven, overbrengen naar het bureau van politie, waartegen de man zich echter hevig begon te verzetten. Bijgestaan door een anderen agent gelukte het spoedig hem tot andere gedachten te brengen en ging hij daarna ge willig mee. Procesverbaal zal tegen hem worden opgemaakt. A. WIJLACKER t. Te Groningen is op 71-jarigen leeftijd overleden onze oud-stadgenoot de heer A. Wijlacker. De overledene, die ongeveer 16 jaar geleden naar Groningen vertrok, stond vroeger jaren met een schouwburgtent in dit gedeelte van Noordholland op de kermissen. Oudere Alkmaarders zuilen hem zich zeker nog herinneren. FAILLISSEMENTEN. Door de rechtbank alhier is in staat van faillissement verklaard N. Jonker te Anna- Paulowna (en niet H. Jonker), zooals abu sievelijk gemeld. Uitgesproken is het faillissement van C. Klitsie, kleermaker, met benoeming van mr. Krabbe tot rechter-commissaris en van mr. Belogne tot curator. GOEDKOOPE TREIN. De Nederlandsche Spoorwegen stelt aan de Stations gratis strooibiljetten met gege vens beschikbaar voor extra-treinen tegen zeer goedkoope tarieven van Den Helder t/m Alkmaar, naar Amsterdam, Den Haag, Sche- veningen en Rotterdam, op Dinsdag 1 Aug. en Zondags 6 Augustus a.s. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER. In do week van 18 tót en met 24 Juli werden o.m. de volgende opgaven in het Handelsregister ingeschreven. Nieuwe zaken: A. Sieber, autolakinrichting, Nieuw- landersingel 79, Alkmaar. Wijzigingen: Langendijker Inkoopvereeniging „De Langendijk", Dorpsstraat, Broek op Lan- gendijk Bestuurswijziging. H. Bregman, fouragehandel, Zijpe, Burgerbrug A 121. Eig. H. Bregman, overleden. Voortgezet door Wed. M. Bregmande Groot. C. Verblaauw, winkel in kruideniers waren en brandstoffen, Tweewegen A 77, Wieringerwaard. Overgenomen van W. Haverkorn Jz. Opheffingen: N V. „Overtoom Omval" in liq. te Alk maar, door beëindiging liquidatie. CONCERT, te geven door de Arbeiders-Muziekver- eeniging „Excelsior", directeur den heer G Anderson, op Woensdag 26 Juli des avonds van 8 tot 10 uur in den Stedelijken Muziektuin. Programma 1. The Gladiators Farewell, Marseh, H. L. Blankenburg. 2. Les Cloches de Corneville, Fantasie, Arr. Roux op de operette van Planquette. 3. Cythere, Fantasie Ballet, F. Popy 4. La Fiancée de Korrigan, Fantasie, O. Coquelet Pauze. 5 Oreste, Dramatische Openingsstuk, S. Vlessing 6 Les Sirenes, Valse de Waldteufel, Arr. C. Wittmann. 7. a. Introduction et Polonaise de Con cert, Edmond Avon, voor Clarinet Solist den heer D. Anclerson. b. Course de Traineaux, Polka de Concert, Fr. Zikoff 8. Le Coeur et la main Christol 9 Finale. OP 'T NIPPERTJE GERED. Gevaarlijk balspel in zee De zee had Zondag te Bakkitm bijna twee menschenlevens geëischt. Daar was, zoo vertelt het Hbld., ter hoogte van het daar liggend wrak, een echtpaar zee aan 't spelen met een grooten bal l/c man kon goed zwemmen, de vrouw niet. Zon der erg waren zij te ver gegaan en opeens be merkten de dame dat zij in gevaar verkeer den. De man trachtte zijn vrouw te helpen, kwam daardoor zelf in gevaar. Door h hulpgeroep attent gemaakt, kwamen vcci zwemmers te hulp, maar geen kon hen berei ken. Men vormde toen door elkander vast te houden een lange lijn van zwemmers. Z doende kwam een 22-jarig jongmensch Amsterdam tot in hur nabijheid. Verder dorst niemand gaan. Vorengenoemde jonge- man ging toen zwemmend naar de drenke lingen toe en slaagde er in beiden te redden. Benoemd is tot leeraar aan de R. H. B. S. te Hoorn de heer dr. J. L. Hiddink, thans tijdelijk. I Mej. G. P. Kampman te Bergen is te Amsterdam geslaagd voor het examen nutti ge handwerken. Voor het te Haarlem gehouden examen hoofdakte slaagde mej. M. J. A. A. Haze- voet te Beverwijk. INTREDE PATER M. C. M. VAN BOHEMEN TE HEILOO. Nadat Zaterdagavond de neomist zijn intrede in de parochie had gedaan, volgde Zondag de plechtige eerste H. Mis. De feestpredicatie werd gehouden door pastoor van Meeuwen. Als tekst koos hij deze „Er staat iemand onder U dien gij niet kent" enz., naar aanleiding van het evangelie van Johannes. De redenaar schetste de verheven heid van het priesterschap, doch ook de groote verantwoordelijkheid ervan. Terwijl lij een gelukwensch richtte tot de ouders en de familie, beval hij de parochie aan in de gebeden van den jongen priester. Het zangkoor onder leiding van den heer P. C. Overtoom voerde onberispelijk een 3-stemmige mis uit en het r.-k. fanfarecorps „St. Ceacilia" bracht een rerenade. De recep tie werd druk bezocht, 's Avonds celebreerde de neomist een plechtig lof. Vrijdag 21 Juli maakten de oud-leerlin gen van de landbouwcursussen Heiloo en Alkmaar onder geleide van hun leeraar, den heer Huisman, een excursie naar de „Me- kog" te Velsen, waar de gassen van de hoog ovens in verbinding met de luchtstikstof wor den verwerkt tot stikstofmeststoffen, voorna melijk zwavelzuur ammoniak en kalksalpeter. Het bezoek duurde ongeveer 2 uur en dank zij de uitstekende voorlichting van ir. Bak ker kregen de cursisten een zeer duidelijke voorstelling van de werking en den omvang van het bedrijf. Dank zij ook hun 3-jarige landbouwlessen konden zij de vaak ingewik kelde verklaringen goed volgen. Na den mid dag werden in den Houtrakpolder aardap pelproefvelden bezocht bij den heer C. de Ridder en bij den heer B. Kroon de houten silo voor de moderne wijze van inkuilen met behulp van zuur (Duitsche methode). De heer de Ridder toonde ook zijn nieuwerwet- sche aardappelbewaarplaats, geheel van dubbelwandig glas met nieuw ventilatie systeem. Het was een buitengewoon leerzame en prettige excursie. De oud-leerlingen gaven gedurende den tocht aan den heer Huisman een aantal adressen op van candidaat-deelne- mers voor de nieuwe cursussen, die ongeveer half September zullen aanvangen. DIRKSHORN. Tot hoofdingeland van de banne Haren karspel is herkozen de heer J. de Groot. De Bloembollenveilingsvereen. „West friesland" heeft wederom een veiling van bloembollen georganiseerd. De aanvoer be droeg ongeveer 8 millioen stuks. De handel was gedrukt. Meer dan de helft kon den minimum-prijs niet opbrengen. DE STREEK. De toestand in het tuindersbedrijf is nog steeds wanhopig. Behoudens een enkelen dag blijven de witte soorten onverkocht. Het „aardappelenkerk hof" heeft dan ook den respectabelen inhoud gekregen van 65.000 balen. HEERHUGOWAARD. Men verzoekt ons te melden, dat hier Zondagmiddag 30 Juli een groote meeting plaats heeft op het terrein van café Ab. Rus. Op deze meeting zal het woord gevoerd worden door den bekenden anti-militaristen ds. N. Padt uit Zandvoort, die zal spreken over „De hoogste wet"; terwijl daarnevens 't woord wordt gevoerd door den secretaris van het Internationaal Anti Militaristisch Bu reau tegen Oorlog en Reactie, den heer Al bert de Jong uit Haarlem, met als onder werp: „Zóó kan het niet langer". NOORDSCH A R WOUDE. Vergadering Neutrale Bond. Door den kring Langendijk en Omstre ken van den Neutralen Bond van land- en tuinbouwers werd dezer dagen een vergade ring gehouden in „Concordia". De voorzitter, de heer Jb. de Vries, werd geopend met een woord van welkom waarbij spr. wees op de moeilijke tijdsomstandig heden. Na afdoening van mededeelingen en inge komen stukken werd besloten tot het houden van een meeting, waar eenige sprekers voor zullen worden uitgenoodïgd. De bedoeling is om de meeting in Noordscharwoude te hou den en deze door een demonstratie te laten voorafgaan. Voor deze meeting zal met de andere or ganisaties samenwerking gezocht worden. Hierna sluiting. ZIJPE. In de Zaterdag gehouden raadsvergade ring zijn uitvoerige debatten gevoerd over het besluit van B. en W., de werkverschaffing stop te zetten en over het voorstel der s -d fractie tot heropening van de werkverschaf fing. De voorzitter deelde mee, dat B. en W. de werkverschaffing hadden stopgezet ten eerste om den financiëelen toestand der ge meente en ten tweede om de arbeiders meer aan te sporen tot het verkrijgen van werk particulieren, nu vooral in den tijd, dat volop werkgelegenheid is. Ten slotte werd met 8 tegen 3 stemmen be sloten, de werkverschaffing niet te herope nen, doch den minister te verzoeken een bij naar waarnemingen, verricht in den morpPn van 25 Juli. 8 Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 766.8 mM u München. te Laagste barometerstand 753.3 mM Haparanda. m' tc Verwachting, geldig tot den avond van 26 Juli: Zwakke tot matigen Zuidelijke tot Weste lijken wind; half tot zwaar bewolkt of betrok ken; kans op regen of onweer; waarschijnlijk koeler overdag. Het hooge drukgebied, dat zich gisteren uitstrekte over het zuiden van de Britsche eilanden, West Duitschland, ons land en ge heel Frankrijk, is aanzienlijk aan intensiviteit afgenomen. Vooral in Schotiand en Noord- Ierland daalde de barometer. Dit beteekent waarschijnlijk ook voor ons land weersver- slechtering, lagere temperaturen met kans op regen of onweer. Reeds nu vielen in En geland belangrijke hoeveelheden neerslag Malinhead had 17, Blacksod 11 m.M. regen! Boven Scaninavië en Finland verdiepte zich de depressie-toestand. Ook daar vielen be langrijke hoeveelheden regen. Vooral in Fin land.. Over Frankrijk en West-Duitschland bleef het mooie weer aanhouden, toch ne- men ook hier de kansen op warmte-onwee; toe. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juli, Hoog water Laag water dat. v.m. nam. v.m. nam. 26 6.24 6.47 2.59 3.14 27 6.58 7.21 3 33 3.49 28 7.34 7.57 4.09 4 23 29 8.15 8.40 4.46 5.00 30 9.03 9.30 5.25 5 43 31 10.01 10.32 6.16 6.39 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). Hoog water Laag water dat. v m. nam. v m. nam. 26 6.21 6 44 2.47 3 02 27 6.55 7.18 3.21 3.37' 28 7.31 7.54 3 57 4.11 29 8.12 8.37 4.34 445 30 9.00 9.27 5.13 5.31 31 9 58 10.29 6 04 671 slag te geven op de loonen in de bedrijven van de boeren en landbouwers. Bij de aanbesteding van het onderhouds werk der gemeente-eigendommen over 1933 werd ingeschreven als volgti Timmer- en metselwerk: C. de Leeuw Wz, 't Zand, 670; K. Bouwes, Burgervlotbrug, 548; D. de Leeuw, St. Maartensbrug, 493; G. Plevier, Schagerbrug, 489; K. Ursem, t Zand, 330. Schilderwerk: M. Baltus, 't Zand, 594; P. Keesman, St. Maartensbrug, 493. De gunning is aangehouden. WIERINCERMEER. De bedrijvigheid in den Wieringermeerpol der is thans groot: vele van de nieuwste landbouwmachines zijn en worden aange voerd en het vreemdelingenverkeer neemt steeds toe. Zaterdag werd te Middenmeer een groot hotel geopend (gelijk aan dat te Slootdorp); tevens werd een flinke rijwielzaak en een sla gerij in werking gesteld. De brandweer uit Wijk aan Duin werd Zondagnacht geroepen bij een brand die in een broeikast van den heer Adrichem, Arents- weg 70 aldaar woedde. Toen zij op het terrein verscheen was de brand reeds in een zoover gevorderd stadium dat de kas een vuurzee geleek en de spuit gasten al hun krachten concentreerden op 't op 1 M. afstand daarvan gelegen woonhuis van den heer A. dat dank zij den stillen zo mernacht voor het vernielend vuur behouden kon blijven. Behoudens enkele planten en een hoeveel heid bloemenkistjes, die een prooi der vlam men werden, was de kas, die totaal uitge brand was, met het oog op het vroege seizoen zoo goed als leeg. Naar wij vernamen, was een en ander ver zekerd, terwijl de oorzaak gezocht moet wor den in een defect in de lichtleiding. NIEUWE NIEDORP. De candidaat N Koomen is met lof ge slaagd voor het toelatings-examen voor de Midd. Techn. School te Haarlem. Hedenmorgen is onze oud-stadgenoot, frater Nicolaus, de heer N. Apeldoorn, van de orde der Dominicanen in de kloosterkapel van het Albertinum te Nijmegen, tot prieste' gewijd. De collecte op den Speldjesdag voor Her wonnen Levenskracht heeft opgebracm 102,6414. TrekhondenXeuring» De jaarlijksche trekhondenkeuring worden gehouden op 1 en 2 Augustus voorm. bij het waaggebouw te H'PP° >,«b hoef en des nam. te Oosterland op schoolplein,

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2