Agenda ^Binnenland £aaiste betichten Stad en Omgeving. 1Ueec6ecicfit de streek. bovenkarspel. de bangert. beverwijk. ZUID- EN NOORDSCHERMER Weeroverzicht. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, hedenavond half 8, hoofdnummer Lachende Erfgenamen (kl.), hoofdrollen Lien Deyers en Heinz Rühmann. Toegang boven 14 jaar. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Hoogvlie gers (am), hoofdrollen Bert Lahr, Charlot- te Greenwood, Kathryn Crawford. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer De geheimen van het oerwoud (episodefilm in drie we ken), tweede episode In het donkere hol, hoofdrollen Noah Beery en Tom Tyler. Toe gang boven 14 jaar. Victoria-theater tot en met Donderdag el- ken avond half 8, hoofdnummer Geluk bij nacht (kom hoofdrollen Hermann Thimig en Szöke Szakall. Toegang voor eiken leeftijd. Stedelijk Museum, ingang BreedstraaL eiken werkdag van 9 tot 12 en van half Ztot half 4 geopend; Za- 'erdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten Woensdag 26 Juli. 8 uur, Muziektuin, concert „Excelsior". 10—10 uur, Raadhuisstraat 2 te Bergen, ftazar evangelisatie Maranatha. Verlichtingsavond te Bergen. Donderdag 27 Juli. 1010 uur, Raadhuisstraat 2 te Bergen, bazar evangelisatie Maranatha. 8 uur, Waakt en Bildt, evangelisatie sa menkomst The Star of Hope Mission 8 uur, Oranjehotel te Bergen, bridge wedstrijd. Zondag 30 Juli. Zomerfeesten te Scnoorl. Meeting te Heerhugowaard; sprekers Ai- fcert de Jong en ds. N. Padt. 7 uur, muziekpark te Heiloo, concert, De Eendracht" uit Velsen. Maandag 31 Juli. Zomerfeesten te Schoorl HET SCHULDENVRAAGSTUK. Roosevelt onderhandelt niet over de oorlogsschulden, vóór het saneeringsprogram uitge voerd is. Roosevelt heeft besloten, alle onderhande lingen over de oorlogsschulden te laten rus ten tot na de uitvoering van het saneerings program en de stabilisatie der grondstoofen- prijzen op bevredigende hoogte. In regee ringskringen wordt verklaard, dat een defi nitieve regeling der oorlogsschulden onmo gelijk is in verband met de schommelingen van den dollar, daar de mogelijkheid be siaat. dat verdere wijzigingen in den koers van den dollar een thans gesloten overeen komst in sterke mate zouden beïnvloeden WINDHOOS IN DUITSCHLAND. Tusschen Berlijn en Hamburg. Langs de spoorbaan Berlijn—Hamburg heeft een windhoos gewoed, welke een om trek had van 40 K M. 1 alrijke huizen werden verwoest en ook is veel schade aangericht. Het nog op het veld staande gewas werd Elat tegen den bodem gedrukt. Groote stuk en bosch werden ontworteld. Ook in het te lefoonverkeer ontstond groote stagnatie. DE NIEUWE BELAS 1INGPLAAT- HOUDER. De Bond van Rijwiel- en Motorhandelaren Jchrijft ons: Nu de met zooveel geheimzinnigheid aan gekondigde belastingplaathouder aan de markt is verschenen, past het, eenige critiek te laten hooren. Temeer omdat uit de berichten, waarin de verschijning werd aangekondigd, was op te maken, dat het rijk tot deze verstrekking overging om den veelvuldig voorkomende diefstal van rijwiel-belastingmcrken tegen te gaan. Er zal moeilijk een houder te vinden zijn, waarbij het plaatje makkelijker te stelen is! Wanneer men het plaatje niet wenscht te beschadigen door de beide oortjes er af te snijden maar waardoor het plaatje evengoed bruikbaar blijft, dan kan men de bovendop, waarop het plaatje gemonteerd is, met een krachtige draai (met de hand of met een tang, waarvoor de beide groeven een uitste kende „houvast" bieden) er af te draaien, ook als de lip naa. binnen is gebogen. Door een els of priem, in de aangebrachte groeven, achter het plaatje te ui ukken, neemt men het plaatje in minder dan geen tijd er ook af zonder beschadiging. Met een stukje buk, over de dop, trekt men het heele geval er af! Dit zijn eenige methoden. Er zullen er misschien nog wel meer zijn. Nu de technische kant van het geval! Hier en daar heeft men het voorgestel *alrof „de handel" zich tegen den verkoop zou verzetten omdat het rijk met een goedkoop houdertje kwam. Deze en soortgelijke bewe ringen slaan niet op de werkelijkheid! Er zal moeilijk een houde.tje te vinden zijn waarop „de handel" meer *ei dient. Vele expanders zullen voor het aanbrengen van deze houder moeten worden vernieuwd of bijgewerkt. Niemand zal of kan verlangen dat de vakman dat gratis doet, evenmin als het moiiteereu zelf, waarvoor de vakoian een serie oijp-sleutels moet maken of koopen, om dat de maten der expander-moeren geweldig uuccn iooper. Een gemiddelde arbcidsloonberekening van 25 cent is oniegeiizeggt ijk aan den lagen kant. Aau de meeste houders verdient „de han del" geen 25 cent, terwij! in den prijs dan steeds graiis montage is begrepen! Maar hu nog iets. Stel dat de houder werke lijk was geweest zooals het werd aangekon digd, hoe had het dan moeten gaan wanneer de wielrijder zijn stum wat hooger of wat la ger gesteld had willen hebben of het stuur gedemonteerd moest worden voor het corri geeren van de voorvork na een aanrijding of iets dergelijks? Er is ook beweerd dat de controle voor de belastings-ambtenaien nu zoo gemakkelijk werd. Waarom? Omdat die onoogelijke stellage op het stuur staat? Maar de ambtenaren zullen toch ieder wielrijder moeten aanhouden om door aan schouwing van heel dichtbij te constateeren of, en zoo ja. of er een belastingplaatje voor het ioopende jaar s gemonteerd. Al met al mag geconstateerd worden dat deze belastingpiaathouder, naast al de ge breken van alle oude houders er nog eenige ook van technischen aard heeft en de vraag is gewettigd welke „technische" adviseurs „het Rijk" er toe brachten „de handel" on- nooaig belemmering in de weg te leggen en het publiek dupe deed worden. wanneer deze heele affaire als bewijs mag worden gezien dat de Regeering voelt dat de regeling van de inning en de controle op de werkelijke betaling der rijwielbelasting moet worden herzien, dan is dit de lichtstraal van het geval. Moge zij dan nu eens ernstig overwegen of de oplossing niet afdoende te brengen is door de plaatjes te laten vervallen en daar voor een eenvoudig betalings-bewijs rn te voeren. Ook thans is noodig, dat ieder wielrijder, voor een goede controle wordt aangehou den evenals iedere motorrijder en automo bilist. Het i§ geen extra moeite voor cohtrolee- rende ambtenaren om het betalings-bewijs te controleeren evenmin als voor de wielrij der om dit voor de dag te halen, als hij het niet reeds bij voorbaat zichtbaar draagt VERKEERSONGEVAL L EN. Tegen een boom gereden; aan de gevolgen gestorven. De 23 jarige D J Folkers, wonende te Westernieland, (Gron.) reed gistermiddag met zijn motor onder Winsum tegen een boom. F. bekwam een hersenschudding Hij is naar het Academisch ziekenhuis te Gro ningen overgebracht, waar hij hedenmorgen aan de gevoigen is overleden. KORTE BERICHTEN. De minister van Defensie, dr. Dec- kers, is voor eenigen tijd met verlof ver trokken. Gisteravond kwam de chr his, kies- vereeniging te Scheveningen in buiten gewone vergadering bijeen tot plechtige herdenking van het plotseling verschei den van ds Tichelman, mevrouw Tichel man—Hulsman en mr. J S. Tichelman, ai le drie leden der vereeniging. HEILOO. De Nationale Oranjcbond, afd. Heiloo, hield Dinsdagavond een goed bezochte ver gadering in café Admiraal De voorzitter, de heer H. Nijdam, opende, heette welkom en memoreerde de zoo bij uitstek geslaagde her denking van den 400sten geboortedag van Willem den Zwijger en bracht dank aan de commissie, doch inzonderheid aan den heer Meilink, den organisator van die feesten (Ap plaus). De voorzitter stelde voor om de com missie, bestaande uit de beide nationale bon den, te ontbinden. Alzoo besloten. De heer Meilink bracht rekening en ver antwoording uit van bovengenoemde feeste lijkheden. De lijsten en eerelijst hadden op gebracht 190, subsidie gemeente 50, in totaal 245. Er was een batig saldo van 1.50. In de kascommissie werden benoemd de heeren A. Olgers en C. Zeeman. Daarna werd besproken of er nog feestelijkheden zul len plaats hebben op 31 Aug. met den ver jaardag van de koningin. Het bestuur stelde voor een concert te houden en niet meer. De heer Olgers was een bewonderaar van kinderspelen. Een groot bedrag behoeft het niet te kosten. Bij feestelijkheden moeten kin derspelen, anders sla.agt het niet. De voorzitter zeide, dat het bestuur oor deelde dat er dit jaar genoeg is gedaan. Men kan niet andermaal een beroep op de bur gerij doen. Tenslotte sprak de vergadering zich uit voor kinderspelen, waarvoor een commissie werd benoemd, bestaande uit de heeren N. Meilink, Modder, C. Zeeman, A Olgers en de La Mair. Bij een voorstel om het bedrag voor de feestelijkheden vast te stellen werd het bepaald op 25. Daarna kwam aan de orde uitbreiding van het leden tal. Verschillende methoden werden ge noemd. Besloten werd huisbezoek te doen, doch zich eerst met een circulaire aan te kon digen. Bij de rondvraag werd aan alle bezoe kers een gedenkplaat van Willem de Zwijger uitgereikt. Daarna sluiting. Nu de commissie tot organisatie van het muziekconcours geen illuminatie van het ter rein heeft uitgevoerd (het is nagelaten om de kosten) is in de bestuursvergadering van de V.V.V. besloten om Zondag 30 Juli het mu ziekpark te verlichten en daarbij een concert te geven. Zij is er in geslaagd om beslag te leggen op de Harmoniekapel der Kon Ned. Papierfabrieken „De Eendracht" te Velsen, een corps dat een goeden naam heeft in bin nen en buitenland. Er is vrije toegang, mits een verplicht program gekocht wordt. Van bevoegde zijde wordt ons medege deeld, dat de gemeenteraad in principe heeft besloten tot een verbindingsweg Heiloo Egmond a. d. Hoef. Voor bedoelden aanleg zijn verschillende perspectieven en de gronden hiervoor bt- noodigd zijn reeds in handen van de ge meente. Wij hopen spoedig van de plannen meer te kunnen meedeelen, omdat de openbare raad weldra kan worden tegemoet gezien. Bij de aanbesteding op 25 Juli door den bouwkundige L. Bouwman alhier van een woonhuis met garage aau den Stationsweg te Heiloo was voor bestek A laagste inschrijver D Schoonwinkel te Alkmaar voor 3145 en hoogste Rotnijn en Doorntjes te Bergen voor 4650. Voor bestek B, glas- en verfwerk, laagste de heer J. Vreeker te Alkmaar voor 305 en hoogste de heer P. Kops te Bergen voor 70O NOORDSCHARWOUDE. Bij de gehouden aanbesteding voor het maken van 7 betonbruggen en 1 houtenbrug in het Geestmerambacht, komende in den nieuwen verkeersweg vanaf Noordscharwoude naar Koedijk, werd door 19 personen ingeschreven De laagste inschrijver was Matzer en Hamstra, de Rijp, voor 49878. de hoog ste inschrijver was van der Meulen en Leenheer, Duivendrecht voor 67200. De gunning is aangehouden Hoewel de witvleezige aardappelen onverkoopbaar blijken, is er voor de con sumptiesoorten als eigenheimers toch nog eenige kooplust. De prijs ook voor deze soorten is wel uiterst gering, n.l. 080-/ 1.40 Op de middagveiling van de Bloem- bollenveilingsvereeiiiging „Westfries land" bleef de handel ook lusteloos. Meer dan de helft van den aanvoer bleef on verkocht. De pluk der bessen is op het oogen- blik in vollen gang. Men besteedt voor kruisbessen 4.30 tot 1020; roode 8 40 tot 1420; witte 7 70; proiefic 230; trosbessen 13—15.70 NIEUWE NIEDORP. Dinsdagavond gaf Excelsior, onder lei ding van haar directeur den heer B. Kool haas van Twisk, een concert in den tuin. De belangstelling van het Niedorper publiek was niet onbevredigend. Alvorens de nummers werden uitgevoerd, waarmede Zondag op het concours te Heiloo een eersten prijs werd behaald en het num mer dat des avonds in den eere-wedstrijd is gemaakt werden deze door den voorzitter der vereeniging aangekondigd, die tevens nog eens met een kort woord het behaalde succes van onze kleine vereeniging te Heiloo memoreerde en hulde bracht aan den direc teur, onder wiens leiding Excelsior haar naam eer aan doet. Een zestal nummers werden daarna op verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht waarmede 't publiek op de- deze mooie zomeravond een paar aangename uurtjes is bezorgd, welke gewis door meer dere zullen worden gevolgd, want zooals wij vernamen wordt het corps, thans bestaande uit een 20 leden, aangevuld met een tiental jonge krachten. Gisteravond vergaderde de hengelaars- sportvereeniging ten lokale Prins Maurits, alhier. Wegens bedanken als zoodanig door den heer H. Wilbrink moest een nieuw bestuurs lid worden gekozen. Benoemd werd de heer G. Peetoom. Besloten werd Zondag a.s. een wedstrijd te houden in de Noordersloot, 15 leden ga ven zich reeds voor dezqn wedstrijd op. Besloten werd de aangifte tot deelname open te stellen tot en met Donderd- a s. DIRKSHORN. De kermis alhier is dit jaar, zeker wel ten gevolge van de crisis, minder druk ge weest dan vorige jaren. Zondag en Maan dag was het vooral in den namiddag zeer stil op straat, mede ter oorzake van voetbal spel en volksspelen op het terrein bij de school, waar verscheidene menschen met het mooie weder een kijkje gingen nemen. Des avonds was er wat meer leven waar te nemen. De Centraal-Bioscoop ontving een matig bezoek, in café Swager werd gedanst, terwijl Maandagavond de tooneelzaal van den heer Pijper tijdens de uitvoering van „Nieuw Leven" alhier geheel bezet was t Was daar dan ook ver van koud! Opgevoerd werd: „Een dag dame", een kluent door C. van Kerckhoven Jr. Klucht heet het stuk, en meer dan een klucht is het dan ook niet. Het spel moet alles goedmaken en we kunnen volmondig verklaren, dat het spel en vooral het stille spel, al braken hier bij ook eenige borden, zulks ook in alle op zichten deed. De rolverdeeling was uitste kend en de uitbeelding der verschillende fi guren liet niets te wenschen over. De dames M. Brommervan der Molen en M. Bruin- Brommer in de rollen van Alice Sterling, de bekorende vrouw, en Mrs. Chad- wick, de oude vrijster, die nog nooit ge vraagd was, waren beiden eenig. De laatste deed het ubliek schaterlachen. Hiernaast Alfred Cherry, „rijk'' vrijgezel, de heer W. Bullooper en William Candon, butler, de heer K. Wit, te zamen vormende een mooi stel. De eerste als de man in voort durende geldverlegenheid, de tweede als ge routineerd butler, zoo vlug en ha»*d:nr als een echt vakman. Daarbij als een waardig dritte im Bunde, de heer J. Schenk als de droge notaris Ross. Ook de jonge dames A. Berkhouwer en N Bruin speelden haar kleine rollen goed, ter wijl het knechtje van Cherry, mej. T. Rens, een pittige jongen was. Het tooneel was, als altijd, keurig verzorgd en de grimeering best Het publiek toonde zieh zeer tevreden en heeft herhaaldelijk hartelijk gelachen om de nette klucht. Een gezellig bal na. Met het oog op de achterstallige lasten heeft de hier gevestigde firma's bij de veiling directen beslag doen leggen op het te goeu wat de tuinders nog de geleverde producten van de marktklanten te vorderen hebben. De aardbeien-veilingen zitten er voor* dut jaar weer op. Totaal zijn aangevoerd (ronde cijfers) 1.90O.000 KG. voor pl.m. 290.000; v.j. 2 750.000 K-G. met ruwe beschouwing van 456.000— De doorsneeprijs was f 14 50.v.j. 16.41.De campagne was dus wel slecht. Vandaag is de laatste Zwarte bessenvö- ling gehouden. De prijs per 100 K.G. bedroeg 18.50 21.50. Ook de laatste dit seizoen gehouden aardbeien export had Dinsdag p-aats. Per 100 K G varieerde de prijzen van 30 f 45. Alles werd opgebracht voor de bin- nenlandsche markt. De coliede, in deze gemeente langs de huizen der ingezetenen gehouden ten behoe ve van het ..fonds tot aanmoediging van den gewapende dienst in de Nederlanden" heeft opgebracht f 6.54. (Ongecorrigeerd.) DE NIEUWE MEKWEDEBRUG. De werkzaamheden vorderen prachtig. Het omzwaaien gaat prachtig, geen oogen- blik hapert het wenc en een kwartiertje later ligt het brugdek precies in de goede rich ting, doch de „kussens" zijn nog niet precies boven de zandpotten en het gevaarte moet nu nog een centimeter of 40 opgeschoven wor den in de richting Amsterdam. Op de zandpotten zijn intusschen aan de buitenzijde toestelletjes gemonteerd, waarop precies kan worden afgelezen hoe ver het zand gezakt is. Takels en kettingen die aan weerskanten de brug met het viaduct verbin den worden aangebracht en tegen half elf wordt de laatste hand gelegd aan het op haar plaats brengen van de brug. De krachten van sleepboot en lier op de pontons zijn uitgeschakeld en thans worden er op het Westelijk viaduct de handlieren aangezet. Centimer na centimeter naderen de kussens de bovenkanten van de zandpot ten. De beweging is bijna niet te zien, maar. het vordert. Zoo nu en dan klinkt een fluitje of een bevel van ir. v. d. Laan of ir. Groeneveld. Hoog in de lucht cirkelt een legervliegtuig en zoo nu en dan komt een blauwe K L. M - vogel met passagiers een kijkje nemen om dit prachtige staaltje van Hollandsche inge nieurskunst vanuit de lucht te bekijken. Uitin gen van moderne techniek, die elkaar begroe ten. HET VERKEER OP DEN AFSLUIT- DIJK. De directeur-generaal der Zuiderzeewer ken maakt bekend, dat de minister van wa terstaat nader heeft beslist, dat, te rekenen van 22 Juli j.1. af, al 1 e v e r k e e r bij ge- doogen en tegen betaling ten bate van het Nationaal Crisiscomité op den weg op den afsluitdijk van de Zuiderzee wordt toegela ten. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Snip (uitreis) is te Akyab geland. De Ijsvogel (thuisreis) is te Singapore aan gekomen. VARKENSHANDELAREN GEDUPEERD DOOR CRISIS VAR KENSWET. Maatregelen gevraagd van de regeering. Het hoofdbestuur van den Nederlandschen bond van varkenshandelaren heeft zich in een telegram gewend tot den minister van economische zaken in Den Haag, waarin als oordeel wordt uitgesproken, dat de maatre gelen der crisis-varkenswet 1932 honderden varkenshandelaren hebben gedupeerd, zoo danig, dat zij zijn ontroofd van hun be staansmiddelen. Het bestuur verzoekt den minister in samenwerking met den Neder landschen bond van varkenshandelaren een oplossing te vinden om deze gedupeerden voor diepere ellende en meerdere armoede te vrijwaren en alsnog ook hen de rechtmatige tegemoetkoming te willen verstrekken. BALBO VANUIT SHEDIACK GESTART. Het Italiaansche eskader onder com mando van generaal Balbo is heden morgen te 7 uur New Yorksche tijd uit Shediack in New Brunswick naar Shoal Harbuor op New Fpundland ge start. HET MOOIE ZOMERWEER. Het buitengewoon mooie zomerweer brengt de stedelingen bij duizendtallen naar het Noordzeestrand. Te Egmond, Bergen aan Zee en Camperduin was het gister zeer druk. Na het volbrengen van hun dagtaak waren gisteravond honderden uit onze stad nog naar Bergen aan Zee getogen om van een gezellig strandleven te genieten. De stad geleek gisteravond nagenoeg uitgestorven. Thans begeeft bijna iedere strandbezoeker zich in het water, ook zij die gewoonlijk slechts het strand bezoeken om anderen te zien baden, plassen nu lustig in het zilte nat. Jong en oud kenmerkt zich aan het strand door een recht gezellige zorgelooze stemming. Ook het familiebad „De Bergermeer" van den heer Judell mag zich in een druk bezoek verheugen. De winkeliers in badartikelen maken goe de zaken. Vele van hen wachten reeds met spanning op de levering van de nabestelde badartikelen. In Bergen-Binnen is het stiller dan ge woonlijk. Met minder gunstig weer wande len de gasten in 't aardige dorp en de bos- schen en valt er op de terrassen van de ver schillende café's seizoendri.kte waar te ne men. Thans trekt alles echter naar 't strand, waar ook gisteravond duizenden van de koel te genoten' en de ondergaande zon bewonder den. Op de terrassen te Bergen aan Zee was het in verhouding tot het enorme bezoek, stil. De groote stroom komt, per tram of fiets en trekt onmiddellijk naar het strand, om op dezelfde wijze huiswaarts te keeren. De roomijsverkoopers maken, zoowel in Bergen als te Bergen aan Zee goede zaken. De ingrediënten daarvoor zijn onbelast, ter wijl bier voor 80 belast is. Geen wonder dat de biersmaak in ons land dalende is. Zelfs automobilisten stoppen voor een ijs- wagentje om het prachtig verpakte ijs in hun wagen te verorberen. Vanavond staat Bergen-Binnen echter in het teeken van den veriichtingsavond. Reeds gister waren verskillende buurtcommissies naar waarnemingen, verricht in den morgen van 26 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met 1 Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 766.5 mM. te München. Laagste barometerstand 751.2 mM. t« Haparanda. Verwachting, geldig tot den avond van 27 Juli: Zwakke tot matige Zuid Oostelijke tot Zuidwestelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; droog, behoudens vooral in den namiddag kans op onweer, nog warm. Het hooge drukgebied is verder aan betee kenis afgenomen, en ligt thans nog over Zuid-Duitschland en Zwitserland, waar mooi zomerweer heerscht. Ook over onze omge ving, Zuid-Engeland en Frankrijk is het weer nog fraai. De depressie-toestand die over Noord-Ierland en Schotland heerschte bleef daar bestaan, doch breidde zich niet naar onze omgeving uit, zooals aanvankelijk verwacht werd. Zoo doende verslechterde het weer ten onzent niet, doch de kans op warm. te-onweders, die ook gisteren reeds schijnen te zijn voorgekomen, blijft bestaan en neemt voor morgen zelfs toe. Over Scandinavië en Finland bleef de depressie-toestand aanhou den. Er is daar vrij veel regen gevallen, ver gezeld van onweersverschijnselen. SSrn* had 28, Kopenhagen 8 mM. neerslag. D< temperaturen zijn daar flink gedaald. Ge- middeld veranderde over ons land de tempe ratuur nog weinig, over Frankrijk en Duitschland is het warmer geworden, zoo dat daar vrijwel overal temperaturen boven normaal worden aangetroffen. HOOG EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juli, Hoog water Laag water dat. vni. nam. v.m. nam. 27 6.58 7.21 3 33 3.49 28 7.34 7 57 409 4 23 29 8 15 8 40 4 46 500 30 9.03 9 30 5.25 5 43 31 10.01 10.32 6.16 630 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (in Zotnertqd). Juli. Hoog water Laag water dat. vtn. nam. vm nan. 27 6.55 7 18 3.21 331 28 7 31 7 54 3 57 4\\ 29 8.12 8 37 4 34 4 4i 30 9.00 9 27 5.13 5.31 31 9 58 10.29 6 04 6 27 in de weer onder het groen bladerendak de draden te spannen voor de duizenden lampi ons, die het dorp enkele uren een sprookjes achtig aanzien zullen geven. De politie nam uitgebreide maatregelen om het te verwach ten drukke verkeer te regelen. Om 9 uur wor den de kaarsen in de lampions, die een brandduur hebben van VA uur, aangestoken. EEN TOCHTJE DOOR ALKMAAR's GRACHTEN. Wij werden gistermiddag uitgenoodigd, om een tochtje door de grachten van Alk maar te maken met een motorbootje. Deze uitnoodiging accepteerden wij gaarne, want het schitterende zomerweer noode werkelijk tot een tochtje op het water. De heer J. Groot heeft in den Voordam een handig motorbootje liggen, waarmee deze tochtjes gemaakt worden. Eiken Vrijdag en op verzoek ook op anderen dagen kan men een tocht maken, waarvoor men zich aan te melden heeft bij het bureau der V.V.V. alhier. En nu het tochtje zelf. Wij zijn rondom Alkmaar gevaren; eerst den Voordam door, toen via het kanaal naar de Helderschebrug en even later zaten wij in het mooiste gedeel te van den tocht; we voeren langs de singels, die er vanaf het water gezien, al weer heel anders uitzagen, doch zeker even mooi ble ven. Vooral in de buurt van het gerechtsge bouw heeft men een fraai gezicht op de molen van Piet en op de laag hangende boomen langs den wal. Onder bruggen door ging het verder i" een kalm vaartje en tenslotte kwamen we in het Verdronkenoord. Hier kregen wij de sen satie van de groote bruggen. Vooral bet rukje onder de Steenenbrug was merkwaar dig. De heele tocht duurde een klein half uur en biedt aan iedereen veel schoons. Men zal opnieuw de rijke schoonheid van AlkmaaJ ontdekken 1 EEN ONDERNEMENDE JONOEN. Donderdag is de 13-jarige Gep de Jong» hier. gefietst vanaf Alkmaar nv<»r den a'" .w «v W jmigv alhier, gefietst vanaf Alkmaar over den sluttdiik naar Stobbegat dicht bij Heeiv^ veen. s Morgens half acht is hij op eentje van Alkmaar gefietst en kwam n3,^ 1UOI unuci weg UCJ» OVvUUO VM* -- zes aan. Een heele prestatie voor een jong" van 13 jaar. CARILLON-CONCERT door P. A. van Langen op Donderdagavoii van 8.30—9 30 uur te Alkma,r. Onder Moeders parapluie iLiii Koppig Loo» Koekoek preluidium La Badine Aria Fuga Lorelei Anbetung Untreue v w Oh<in Lebian P. de Pa«P v d. Gbeifl' SilrhT Garlo*; SilcW

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2