Agenda Gemeenteraad van Alkmaar. Jüitwentand 3.oonee£ SbxtcQedijke Stand. Stad en QmgguütQ lüeecéecicht Bioscopen. MOHAMMEDANEN IN OPSTAND. verlaging marktgeldeN voor voor boter. „aar Cinema Americain, hedenavond half 8, hoofdnummer Hoogvliegers (am), hoofdrol len Bert Lahr, Charlotte Greenwood, Ka- thryn Crawford. Toegang boven 18 jaar. A. B T., hedenavond half 8, hoofdnum mer De geheimen van het oerwoud (episoóe- film in drie weken), tweede episode In het donkere hol. hoofdrollen Noah Beery en Tom Tyler. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater hedenavond half 8, hoofd nummer Geluk bij nacht (kom.), hoofdrollen Hermann Thimig en Szöke Szakall. Toegang voor eiken leeftijd. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten Donderdag 27 juli. 1010 uur, Raadhuisstraat 2 te Bergen, bazar evangelisatie Maranatha. 8 uur, Waakt en Bildt, evangelisatie sa menkomst The Star of Hope Mission. 8 uur, Oranjehotel te Bergen, bridge- wprt «strijd Volgens een bericht uit Kalgan is in Chi- neesch Turkestan een nieuwe opstand uitge broken onder de Mohammedanen. De opstan delingen bedreigen Oeroempsja en Kasjgar. De Chineesche regeering heeft troepen mo biel gemaakt om den aanval der opstandelin gen af te slaan. DE MERWEDEBRUG. Gestaag werd gister aan het plaatsen van de nieuwe Merwedebrug voortgewerkt. 's Avonds is de belangstelling van ae zijde van het publiek weer toegenomen, ofschoon er eigenlijk voor leekenoogen weinig te zien was en de bewegingen van 't gevaarte zich be perkte tot millimeters. De luid-brullende stem van de drijvende pompinrichting, die de caissons van de pontons vulde was het alles- overheerschend geluid 'n Sleepboot, die tus- schen de oude brug en de pontons lag, met den kop naar Amsterdam, braakte roetzwar te rookwolken en wekte bij de kijkers op den wal de verwachting, dat er iets" stond te gebeuren. De pontons waren lang zamerhand ongeveer 7 centimeter gezakt, maar het was nog niet genoeg. De brug rustte gisteravond tegen het vallen der duis ternis nog steeds niet volkomen op de zand- potten. In den loop van den nacht zou uit het kanaal nog water worden gespuid, zoo dat de pontons hierdoor verder zouden zak ken en de brug daardoor zou vrijkomen Hedenochtend vroeg zal met het wegsleepen van de pontons een aanvang worden ge taakt. Het scheepvaartverkeer weer vrij gegeven. Nadat een der beide pontons onder de brug over het Merwedekanaal voor den Mulderstraatweg was weggesleept is heden middag te kwart voor één het scheepvaart verkeer in de richting UtrechtAmsterdam weer vrijgegeven. Zooals gemeld, verwf.'.ht men, dat ook het scheepvaartverkeer in de richting AmsterdamUtrecht heden kan worden hersteld. HET RIJWIELPLAATJE. Aan den minister van financiën is door den Bond van Rijwiel- en Motorhandelaren het volgende schrijven gezonden: In de pers, waarin de proef met den ver koop van belastinghouders door de poste rijen werd aangekondigd, werd de voorstel ling gewekt als zou de bedoelde belasting- merk-houder, de grootst mogelijke waarborg tegen diefstal van het merk bieden. De praktijk heeft ons onmiddellijk geleerd, dat dit geenszins het geval is, dat er, inte gendeel, moeilijk een houder te vinden zal zijn, waarvan het merk makkelijker kan wor den gestolen. Het argument, dat tot deze wijze van ver koop werd besloten in het belang van de correcte uitvoering van de rijwielbelasting wet kan, naar onze meening, niet meer als steekhoudend dienen, temeer daar het gebruik van een dergelijken houder, billijkheidshalve, niet bindend kan worden voorgeschreven. Wij veroorloven ons in dit verband nog op te merken, dat vergemakkelijking van de con trole door een zichtbare montage van het merk, evenmin is te verkrijgen. Daarvoor zal aanhouding van den wielrijder altijd noodig bliiven. Wij vinden dit geen bezwaar, maar achten het juist daarom niet noodig, den huidigen vorm van controle, door middel dus van een aan het rijwiel bevestigd belastingmerk te handhaven. Reeds lang en van verschillende zijden is er op gewezen, dat dit voorschrift den dief stal der merken sterk bevordert, ook al door dat dit* het geheele jaar de volle waarde be houdt. \X at dit laatste betreft mogen wij verwij zen naar de correspondentie, met uwen ambtsvoorganger gevoerd en waarin door ons, mede in het belang van den wielrijder en van den handel, werd gevraagd, den prijs van het belastingmerk te verminderen in bil lijke verhouding tot het nog restende deel van het loopende belastingjaar. Wat het eerste betreft, overwegende dus dat voor een goede controle aanhouding van den wielrijder toch altijd noodig is, moge uwe excellentie in overweging nemen of de inning der rijwielbelasting en de con trole op de naleving der voorschriften niet beter was in te richten op de wijze als bij het gebruik van motorrijtuigen, voor de we genbelasting is voorgeschreven, waarvoor dan een sterk vereenvoudigde vorm ware te kiezen. KOOPMAN IN HECHTENIS. Door mr. Pauw els vrijgepleit. De politie te Utrecht heeft korten tijd gele den gearresteerd, den Amsterdamschen koop man L. T. Deze maakte er zijn werk van bij particulieren mooi linnengoed tegen zeer la ge prijzen te koop aan te bieden, terwijl hij na den koop stoffen van zeer inferieure kwa liteit leverde. De te Utrecht gearresteerde Amsterdammer werd preventief gezet. Hij riep de hulp in van een advocaat die trachtte zijn in vrijheidstelling te verkrijgen. De rechtbank te Utrecht liet den man gevangen houden, doch hedenmorgen heeft het ge rechtshof te Amsterdam na een pleidooi van den advocaat mr. Pauwels de invrijheidstel ling van T. gelast. NOODLOTTIG MOTOR-ONGELUK. 1 Doode, 1 zwaar gewond. Gisteravond heeft op den rijksweg te Ame- rongen een ernstig ongeluk plaats gehad. De motorrijder G. H. H. K. uit Zeist nam met vrij groote snelheid een bocht waarbij hij de macht over zijn stuur kwijtraakte. De motor sloeg tegen een paal. De duo-rijder, de 22- jarige C. v. V. uit Zeist, werd van de motor geslingerd en bleef doodelijk gewond liggen. Spoedig na het ongeval is v. V. overleden. K werd ernstig gewond opgenomen in het Jo hannikerhospitaal te Amerongen. DEFECTE AFS1 UHBOOMEN? Gevaarlijke overweg. Op 2 4Juli j.1. omstreeks 11 u. 25 passeer de een trein, komende uit de richting Rot terdam. den overweg nabij wachtpost 22 aan den provincialen weg Lage Zwaluwe— Moerdijk, behoorende tot het baanvak Lage ZwaluweWillemsdorp, zonder dat de af- sluitboomen warer. gesloten én het voor den overweg staande waarschuwingsbord „Stop" was voorgedraaid. zoo meldt de N R.Crt. Dr. Dooremans uit Lage Zwaluwe, die den trein zag naderen, kon zijn auto rijdig stoppen, zoodat geen ongeluk is geschied. De marechaussee van Moerdijk heeft dit gevaf onderzocht. Schijnbaar heeft het mechanisme niet gefunctionneerd. Deze post wordt op grooten afstand bediend van blok- post E uit. Voordien was met dit werk een man belast. Om redenen van bezuiniging is men on danks de ingediende bezwaren van het ge meentebestuur van Hooge- en Lage-Zwa- luwe tot deze verandering overgegaan. SMOKKELARIJ. De smokkelarij in de buurt van Weert tiert weliger dan ooit, De laatste dagen heb ben de kommmiezen niet minder dan 10 rij wielen, eenige honderden ponden frauduleus ingevoerde suiker en margarine in beslag ge nomen. Tegen verscheidene smokkelaars is proces-verbaal opgemaakt. HET GEBEURDE TE DELFT. Geen misdrijf. Volgens de NR.C.rt. is bij het ingestelde politie-onderzoek gebleken, dat de dood van mei. B. G.. die Dinsdagmorgen levenloos langs den Ackersdijk bij Delft is gevonden, niet het gevolg is geweest van misdrijf. BRAND. Hooibroei. Waarschijnlijk tengevolge van hooibroei is gistermorgen brand uitgebroken in den hooi berg naast het woonhuis van den manufac- turier. H. Hoefnagels op de grens der ge meenten Schayk en Reek (N.-B.). Het zuur greep snel om zich heen. De vlammen sloe gen over op een schuur, welke eveneens vlam vatte Men slaagde er niet in een paard dat zich in die schuur bevond, te redden, zoo dat het dier in de vlammen is omgekomen. De schuur met inhoud, een wagen en enkele fiesten. ging verloren. Ook het woonhuis werd aangetast en is door het vuur verwoest De inboedel en de voorraad manufacturen ging verloren. De schade wordt door verze- kerig gedekt. MEVROUW DE BOER-VAN RIJK TACHTIG JAAR. In September a.s. zestigjarig tooneeljubileum met eigen ensemble. Zaterdag a.s. wordt de populaire actrice mevrouw de Beervan Rijk te Amsterdam tachtig jaar. Slechts weinig tooneelspelers zullen zoo zeer het hart v£m hun publiek hebben ver overd en populariteit in zoo uiteenloopende lagen der bevolking hebben veroverd, als mevrouw De Boervan Rijk in haar zestig jarige tooneelloopbaan en haar veelzijdige creaties, als vertolkster zoowel van Ibsen als van de luchtige scherts van Van Wermesker- ken, doch vooral als uitbeeldster van Heyer- mans in de onvergetelijke rollen van de Meid, Eva Bonheur en bovenal Kniertje. De blijken van be'ar.gstelling op haai tachtig sten verjaardag zullen waarschijnlijk dan ook overstelpend zijn. Een ensemble de Boervan Rijk. Wordt de tachtigste verjaardag van Esther de Boervan Rijk op intieme wijze herdacht, haar zestigjarig tooneeljubileum zal op of- ficiëele wijze worden gevierd en wel op 25 September a.s., met een voorstelling van het voor deze gelegenheid door den acteur Jaap vander Poll geschreven stuk „Levensavond' In aansluiting hierop zal mevrouw De Boer van Rijk medio September met haar eigen gezelschap onder den naam van Ensemble de Boervan Rijk, artistiek leider Jaap van der Poll, een tournee maken door ons land en door Vlaanderen, omdat mevrouw de Boer nog eens gaarne wil spelen in alle steden en plaatsen, waar zij tijden» haar lange tooneel- loonbaan is opgetreden. Een keurtroepje vergezeld haar, voorname lijk bestaande uit leden van de vroegere N.V. „Het Schouwtooneel", aangevuld met de dames Mieke Verstaete en Lousje Bouw meester en den heer Adolf Hamburger. Reeds zijn voorbereidingen getroffen om in een zeventigtal nlaatsen in Nederland te spe len en in de tien belangrijkste plaatsen in Vlaanderen. Het gemeentebestuur van Ant werpen heeft hiervoor reeds den Koninklijken schouwburg beschikbaar gesteld. Op het repertoire staan, behalve „Levens avond" van Jaap van der Poll „De Doofpot" van denzelfden auteur, een Amerikaansch blijspel van George Berr dat in het Neder- landsch „Opoe" zal heeten, „Tropenadel" van Henri van Wermeskerken en de oude suc cesstukken van Herman Heyermans, waar zonder een jubileum-tournee van mevrouw de Boer—van Rijk niet compleet zou zijn, „Op Hoop van Zegen", „Eva Bonheur" en „De Meid", tenslotte is het ensemble nog in onderhandeling over de opvoering van een nieuw Engelsch en Amerikaansch blijspel. Met jeugdig enthousiasme spreekt mevrouw De Boer—van Rijk over het werk, dat haar dezen winter wacht. „Als je oud bent kun je er niet meer aan beginnen, zegt ze, „dus moet ik nu de kans nog maar waarnemen". GETROUWD: Alfriedus Van Wickeren en Cornelia Bak ker. Gerrit Zwart en Wilhelmina de Jongh. Gerardus van Kleef en Geertje Kloet. Leendert Nicolai en Geertje Blok dijk. Jacobus van Velzen en Klara Bergs- ma. GEBOREN: Catharina Hillegonda d. v. Willem Kar- sten en Geertruida Groot. Cornelia Ja- coba Maria d. v. Cornelis van der Peet en Catharina Hes. OVERLEDEN: Anne Schurer 49 jaar. GESLAAGD. De heer M. Zweedijk Jr. is geslaagd voor het examen in boekhouden vanwege de „Fe deratie van Handels- en Kantoorbedienden- vereenigingen in Nederland" (Mercurius). ALWEER EEN LANTAARNPAAL VERNIELD. Gistermiddag kwam een autobus bij het draaien op het Waagplein met de achterzijde in botsing met een aldaar staande lantaarn paal, waardoor deze werd vernield. De auto bus is hierna doorgereden, doch letter en nummer zijn bij de politie bekend. DE VERLICHTINGSAVOND TE BERGEN. Het jaarlijksche verlichtingsfeest behoort al weer. tot het verleden. De kaarsen hebben haar plicht gedaan en ze zijn inderdaad voor duizenden en nog eens duizenden, die zich per tram of fiets naar Bergen hadden bege ven, althans voor enkele uren een „licht"- puntje in deze sombere tijden geweest. Want het lampionfeest in Bergen is een telkenjare terugkomende attractie, niet alleen voor de badgasten, maar voor iedereen, rijk of arm, jong en oud. Door het ideale weel waren reeds duizenden lang voor den aan vang van het sprookje op pad gegaan en tel kens, als het hijgende trammetje ontlast werd van zijn luidruchtige passagiers, ontstond er in de Breelaan een overstelpende drukte, die echter zonder veel moeite door de politie in rechte banen werd geleid. Eensdeels was het dus het weer, dat zijn volle medewerking verleende, anderdeels bewijst het weer eens duidelijk, hoezeer de noeste arbeid van het V.V.V.-bestuur op prijs gesteld wordt. Dit jaar stond Bergen's lichtfeest in het teeken van poloshirts en scheeve mutsjes ge dragen door zongebrande, vroolijk-gestemde menschen. En toen eenmaal het sein gegeven was. dat het licht ontstoken mocht worden en de twee muziekcorpsen met gejuich naar binnen wa ren gehaald, ja toen vierde eerst recht de feeststemming hoogtij. Bij den aanblik van zooveel duizenden oranjevruchten, die met kwistige hand in het bladerdak verspreid waren, werd men even stil, bevangen door het geheimzinnige, wat zich voor de oogen afspeelde. Vooral het spookachtig licht van de aloude ruïne, bracht menigeen in extase en iedereen was het er over eens: dit was een sprookje! Ontelbare zonnen hebben de groote, bree- de lanen gedurende ruim 2 uur een wonder mooi aanzien gegeven, dat iedereen nog lang bij zal blijven. Ondertusschen hadden enthousiaste rond wandelingen plaats: achter de twee muziek corpsen, Bergen's Harmonie en St. Louis uit Alkmaar, liep onvermoeid de groote schare joelende jonge menschen; langs den kant de honderden bejaarden, aan geen zorgen den kend en misschien lieten zij wel met heimwee hun gedachten- gaan naar langvervlogen ja ren. Niet minder vroolijk ging het op de ter rassen toe, alles lachte èn had plezier en de café's maakten goede zaken. Door de dans zaal golfde een mengeling van kleuren en zomertoiletjes en de band, voor dezen avond haar beste beentje voorzettend, kon nauwe lijks het tempo bijhouden, waarop de feest gangers hun vreugde wilden uiten. Maar naarmate de oranjeappels hun plicht volbracht hadden en in het duister op'osten, keerde men huiswaarts, een onafgebroken rij fietsers ging luid zingend en nafuivend hun legersteden opzoeken, terwijl de dans- lustigen voor deze gelegenheid een uurtje langer mochten feesten. Maar ook hieraan kwam een eind, tegen 2 uur nog even een kleine opleving, taxi's rij den af en aan en tenslotte is de rust weer gekeerd. Het oude Bergen heeft één van zijn zo merfeesten gehad en maakt zich inmiddels reeds op. om met een zoo mogelijk nog groo- ter succes het bloemencorso op 9 Augustus te beginnen. In bijlage no. 99 schrijven b. en w.: uac«tens art" der Verordening op net heffen van markt-, staan- en waag gelden (Gemeenteblad nr. 666) bedraagt het marktgeld voor boter 0 01 per X xi.li. De Commissie van bijstand voor het m.lïn V6Z€n acht het' in verband met de s?hemf h«tntiadS°mStandigh-€den' wen* imïXv* bedra8 van dit marktgeld, hlrhfn aanv0€1' in ffrootere hoeveel- vnnr nin Ye.^la8en «n bij wijze van proef ggffi "Jd van eaD 'aar' te Voor de eerste 25 K G. 1 cent per X K.G.; boven 25 K G. h cent per H K G., tot een maximum bedrag van 5. Ons college kan zich daarmede wel vereenigen en stelt Uwe Vergadering derhalve vóór het desbetreffend besluit te nemen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 9.28 uur licht op- AANVULLINGSAGENDA. Aan de agenda voor de heden te hou den raadsvergadering is toegevoegd: 9. Voorstel tot tijdelijke verlaging van het marktgeld voor boter (bijlage nr. 99). BRAND TE HEEMSKERK. Hoogstwaarschijnlijk als een gevolg van het spelen met vuur door kinderen brak gistermiddag brand uit in een opslagplaats annex woonhuis van den heer W. Rijke waar in 'n vleeschhouwerij wordt uitgeoefend en gelegen aan de M. v. Heemskerkestraat hoek Poelenburglaan. Toen de brandweer verscheen viel aan blusschen niet meer te denken en aan het stille weer was het te danken dat zij het woonhuis dat echter nogal averij opliep voor het vernielend vuur wist te behouden. Verzekering dekt de schade. De raad vergaderde hedenmiddag te 1 uur. Afwezig waren de heeren Keijsper, Vo gelaar en Bulens. De notulen werden comform goedgekeurd Dewethouder van financiën deed mededeeling van een ingekomen schrijven van den polder De Schermer, waarin aan Alkmaar verzocht wordt om voor de herden kingsfeesten op 6, 7 en 8 September een be drag van 1000 voor het te vormen garan tiefonds beschikbaar te stellen, of op andere wijze steun te verkenen. Spr. deelde mede, dat het college van oordeel is, dat een goede buur beter is dan een verre vriend en daarom voorstelde de gevraagde steun te verleenen en 1000 voor het garantiefonds beschik baar te stellen. De heer v. d. V a 1 1 herinnerde aan de zachte wenk van Haarlem en vroeg of de weth. geen bezwaren heeft. Weth. Westerhof betoogde, dat, als Ged. Staten niet goedkeuren, tot de agrariërs gezegd kan worden: „de schuldigen wonen in Haarlem''. Z. h.s. werd hierop het voorstel aangeno men. Ingekomen zijn: a. Een brief dd. 12 Juli 1933 nr. 79 van Gedeputeerde Staten dezer provin cie, ten geleide van het door hen goed gekeurd raadsbesluit van 8 Juni 1933 nr. 5, tot opheffing van Gemeenteschool nr. 2 en oprichting van een school voor hot centraal 7e en 8e leerjaar. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een brief dd. 12 Juli 1933 nr. 134 van hetzelfde college, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 8 Juni 1933 nr. 8, ter vaststelling eener suppletoire begrooting der ge meente voor 1932. Als voren. c. Een brief dd. 17 Juli 1933 van den heer S. Timmerman, houdende dankbe tuiging voor de verleende teruggave van een gedeelte van de door hem betaalde pacht voor het muziekpark over het jaar 1932/1933. Als voren. d Een adres dd. 14 Juli 1933 van het Hoofdbestuur van het Verbond voor Nationaal Herstel, met betrekking tot het onderwijzend personeel bij het lager onderwijs. Als voren. e. Een brief dd. 17 Juli 1933 nr. 17741 J. A., afd. H. en N. van den Minister van Economische Zaken, daarbij mede- deelende, dat er geen aanleiding is de bij raadsbesluit van 18 Mei j.1. nr. 11 vastgestelde wijziging van de winkel sluitingsverordening, met betrekking tot de openstelling van winkels gedu rende het zomerseizoen, aan de Kroon ter goedkeuring voor te dragen. Het raadsbesluit dd. 18 Mei 1933 nr. 11 werd ingetrokken. f. Een brief dd. 17 Juli 1933 van be woners van de Tweede Kabelstraat, daarbij verzoekende maatregelen te tref fen dat hunne woningen aangesloten worden aan het radio-distributienet. In hanuen gesteld van B. en YV. ter afdoening. De heer v. d. V a 11 vroeg inlichtingen. Weth. Bonsema oordeelde, dat men hier te doen had met een te pas en te onpas gevoerde actie. De Mij. van den heer Pot weigert toe te staan de kabels aan de huizen te laten bevestigen, tenzij tegen ons reorganisatierecht B. en W. oordeelen, dat dit niet gaat, in verband met de daaraan verbonden consequen ties. Spr. gaf een uitvoerige uiteenzetting van de gevoerde onderhandelingen met den heer Pot. De houding van den huis heer maakt het nu onmogelijk de be woners ter wille te zijn. Slechts wanneer het mogelijk wordt gemaakt voor de huizen den noodkabel aan te brengen, zal het bedrijf de aange slotenen bedienen, als de heer Pot zijn reorganisatie-eisch intrekt. Gebeurt dit niet, dan zullen de abonné's aldaar aan gesloten worden met behulp van palen g. Een adres dd. 15 Juli 1933 van het Comité van actie tot stichting van een overdekte open bad- en zweminrichting t? Alkmaar, een z.g. Sportfondsenbad, verzoekende in aansluiting van het reeds vroeger terzake ingediende adres de financieele medewerking der ge meente te verleenen voor de stichting van een overdekte (serre) zweminrich ting annex open bassin. In handen gesteld van B. en W. om bericht en raad. h. Een brief dd. 19 Juli 1933, nr. 135, van Gedeputeerde Staten dezer provin- Medegedeeld door het Kon. Nederl M«» Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 767.8 mM Weenen. mM- 'e Laagste barometerstand 751.6 mM Torshaven. ^Verwachting, geldig tot den avond van 28 Zwakke tot matigen veranderlijken winH- toenemende bewolking; aanvankelijk droog; later toenemende kans op regen of on weer; later waarschijnlijk koeler. Weeroverzicht. Over onze omgeving, Duitschland en Frankrijk bleef de mooi-weerstoestand aan houden. Over Duitschland, Oostenrijk l„ Polen versterkte zich zezlfs de hooge druk Daartegenover daalde de barometer over hef Kanaal en de Golf van Biscaye, zoodat daar thans een depressiekern gelegen is met als laagsten stand 758.3 mM. te Scilly. Aan de zuidwestelijke zijde van deze depressie is blijkens de scheepsberichten de barometer weer stijgende. Dit beteekent, dat dit mini- mum tijdelijk een bedreiging voor ons zo! merweer vormt. De kans op onweer neemt n.I. toe, aangezien verwacht mag worden dat de kern van het laagste-druk-gebied zich' noordoostwaarts zal bewegen als gevolg van den krachtigen zuidwestelijken tot west-zuid westelijken bovenwind, die hedenmorgen in onze omgeving heerscht. Het lage-druk-ge- bied over Scandinavië trok oostwaarts af doch een nieuwe depressie veroorzaakte reeds krachtige winden en regen op de Far Oer. Overigens viel alleen in Zweden en in Noorwegen regen van beteekenis. De tempe raturen zijn vrijwel over het geheele gebied gestegen, vooral in ons land. Alleen in het noorden van de Britsche eilanden en Noord Scandinavië is de ochtendtemperatuur ce daald. 6 HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). I uil Hoog water Laag water dat v m. nam v.m. aam. 28 7.34 7 57 4 09 423 29 8.15 8 40 4 46 5.00 30 9 03 y 30 525 543 31 10.01 10.32 6.16 6.39 HOOG- FN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). 1 ulk Hoog water Laag watat dat. v m. nam. v m. nam. 28 7.31 7 54 3 57 411 29 8T2 8.37 4 34 448 30 9.00 9.27 5.13 5.31 31 9 58 10.29 6 04 6.27 cie, ten geleide van het door hen, voor zoover punt II betreft, goedgekeurd raadsbesluit van 8 Juni j.1., nr. 12, in zake de financieele regeling van den bouw van 30 woningen door de V'ereeni- ging voor Volkshuisvesting „Alkmaar" en van 24 woningen door de gemeente. Voor kennisgeving aangenomen, i. Een adres dd. 24 Juli 1933 van het bestuur van den Nederlandscher Bond van Personeel in Overheidsdienst te Amsterdam, houdende het verzoek aan J. Tjeertes alsnog een wachtgeld toe te kennen. In handen van B. en W. om bericht en raad. j. Een brief d. 26 Juli 1933 van het lid van den raad C. Venneker, daarbij verzoekende aan den burgemeester vragen te mogen stellen inzake den op 22 Juli j.1. vanwege den kring Noordhol land van den Nederlandschen Arbeiders sportbond gehouden optocht. Te behandelen aan het einde der ver gadering. k. Een besluit dd. 19 Juli 1933, nr. 264 van Gedeputeerde Staten dezer pro vincie, waarbij goedkeuring is onthou den aan het raadsbesluit van 30 Maart j.1., nr. 20, tot het verleenen van garan tie voor rente en aflossing van een le^ ning voor den bouw van een zwembad nabij de Zuiderhoutlaan. Voor kennisgeving aangenomen. De heer v. d. V a 1 1 wenschte de houding van de Woning-Mij. niet te kwalificeeren, om dat hij nog hoopte bij den heer Pot wat bereiken. Voorts hoopte hij, dat de raad, ia tegenstelling met een orgaan waarvan nieu het gewend is, de houding van B. en w. zal goedkeuren. Op een vraag van den heer Woldendorp zeide dewehouder nog, dat door houding van den heer Pot ook anderen g dupeerd worden. R Besloten werd het stuk in handen van en W. ter afdoening te stellen De voorzitter nam uit het stilzwijg®1 dvn raad aan, dat hij instemde met de 00 den hee rv. d. Vall gesproken woorden. De heer v. D r u n en oordeelde, dat Staten op typische wijze te kennen geven, de financieele toestand van Alkmaar gunstig is. Spr. vroeg, wat de oorzaak die conclusie is. Weth. Bonsema oordeelde, daJL u^ar clusies onjuist en voorbarig zijn. Bij) gelden in Haarlem de invloeden du»e" j, raad sterker dan die van den raad. hem een raadsel, dat duidelijk bij de bareb ehandeling is uitgekomen, dat a ploitatie-opzet niet zal sluiten. o^n- Ook oordeelde hij, dat van bree Y.fl0v«r- gen der bevolking, die niet voor een dekte voelen, geen sprake is. Dit zn g,a. menten voor een hooger beroep en d ten behoeven de yraag niet te stellen.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2