DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY Hand.* en ^Binnenland RIJWIELPAD Fietsers, opgelet! De Utrechtsche medicus, die de vrouw van verdachte had behandeld, verklaarde, dat de kogel bij het linkersleutelbeen het lichaam was binnengedrongen en dit bij het boven- schouderblad had verlaten. Alles was won derlijk goed afgeloopen. Er kan zelfs niet van zwaar lichamelijk letsel worden gespro ken. Getuige bevestigde, dat de vrouw ook is geslagen. Toen verdachtes vrouw en dochter als ge tuige werden gehoord, werd de zaak verder met gesloten deuren behandeld. DIEFSTAL MET BRAAK EN AFPERSING. De Utrechtsche rechtbank heeft den 33-ja- figen schipper J. B. K. uit Amsterdam en de 22-jarige varensgezel H. R. uit Zaandam tegen ieder van wie 3 jaar gevangenisstraf was geëischt wegens berooving van een cafe- houdster te Mijdrecht, veroordeeld elk tot 3 jaar gevangenisstraf met aftrek van de voor- 'oopige hechtenis. DE BRANDSTICHTING IN HET VEILINGGEBOUW TE ARNHEM. De rechtbank te Arnhem heeft gistermor gen uitspraak gedaan »n de zaak tegen den 25-jarige zwerver F. J. v. M., thans gedeti neerd, die terecht heeft gestaan wegens brandstichting in het gebouw van de Gel- dersche fruit-, groenten, bloemen- en eier- veiling De rechtbank schorste de verdere behandeling en gelastte instelling van een nader onderzoek naar de geestvermogens van verdachte. DE GOEDE NAAM VAN ONZE BOERENKAAS IN GEVAAR? Men schrijft mns Enkele jaren geleden is een firma te Nieuwkoop begonnen van vele boeren kaas te prepareeren. Deze kaas, welke aanvanke lijk van slechte kwaliteit was wegens het be kende los, werd dan, nadat het prepareeren was toegepast, oppervlakkig bezien, van be tere kwaliteit. Wegens ernstige klachten, welke van den kaashandel kwamen, is een officieele commissie ingesteld door het dage- lijksche bestuur van het kaascontrolestation voor volvette kaas in Zuidholland in Den Haag, waarvan dr. H. v. Gülick directeur is. Ook een vertegenwoordiger van de regeering, alsmede zuivelconsulenten en kaashandela ren en een afgevaardigde van de Kamer van Koophandel te Gouda, hadden zitting in de ze commissie, welke na een zéér uitgebreid onderzoek tot de conclusie kwam, dat dit prepareeren gewoonlijk een nadeel is geble ken voor den goeden naam van onze volvet te kaas. Nadien is de Nieuwkoopsche firma ontbonden en kwam het prepareeren zeer weinig meer voor. In het begin van het seizoen 1933 bleek echter, dat een paar firma's toestellen in den handel brachten, waarmede de kaasboer thuis, zélf zijn minderwaardige kaas kan be handelen. Het gevolg hiervan is echter, dat de klachten van kaashandelaren over prepa reeren van kaas opnieuw zijn vernomen. De Nederlandsche vereeniging van kaashande laren heet reeds advertenties geplaatst en maatregelen genomen om het kwaad te be strijden en de vereeniging van kaashandela ren te Bodegraven richtte zich reeds drie we ken geleden tot dr. van Gülick om hulp te verkrijgen bij de bestrijding van het prepa reeren. Zijn wij wel ingelicht, dan heeft de leiding van het kaascontrolestation een open oor voor de geuite klachten, en zal deze zeer binnenkort opnieuw beslissen, wat gedaan zou kunnen worden om, indien gebleken is dat de geuite klachten juist zijn, dit euvel krachtig te bestrijden. WIJZIGING VAN DE LANDBOUW- CRIS1SWET. Twee gedachten. Ir. A. Plata schrijft aan de N. R. Ct.: De regeering heeft zich onomwonden uit gesproken voor een politiek, welke op de handhaving van den gulden op goudpeil zal zijn gegrondvest. Haar opvattingen komen volkomen overeen met die van den president van de Nederlandsche Bank. Dit standpunt geeft een gevoel van zekerheid. De regeering kiest daarmede den moeilij ken, maar meest veiligen weg van de prijs verlaging om ons volk door de crisis heen te helpen. Het thans door de Tweede Kamer aange nomen ontwerp tot wijziging van de Land- bouw-Crisiswet is een bewijs van de werk zaamheid der regeering. Bij doorlezing van de Memorie van Toe lichting en van de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer treffen twee leidende motieven. Het eerste: bevordering van orga nisatie van den landbouw. Van „organisatie- dwang" wordt zelfs gesproken. Het getuigt van vooruitziende politiek. Om onzen land bouw voor de toekomst te redden zal het vooral noodig zijn, om dezen bedrijfstak ze kere hervormingen te doen doormaken, waar door hij zich op den duur naar men mag vertrouwen, zal kunnen handhaven. Een landsbelang van de allereerste orde, waar voor zelfs in dezen benarden tijd besteding van belastinggeld kan zijn verantwoord. Maar ook een andere gedachte lezen wij in de officieele stukken. De landbouw zal „zooveel mogelijk" zijn „productiekosten" moeten verkrijgen. Het ligt in de bedoeling van den minister van economische zaken om „te voorkomen, dat steun aan inheemsche granen ongedaan wordt gemaakt door een ongebreidelden in voer van buitenlandsche granen". Er zal voor moeten worden gezorgd „dat die arti kelen, welke direct voor menschelijke con sumptie worden aangewend", „ook in prijs stijgen". De sterke prijsdaling van zuidvruchten, welke in den gedachtengang der regeering juist moest worden toegejuicht, o|idat verla ging van den levensstandaard, in geld uitge drukt, van groote volksgroepen erdoor in de hand wordt gewerkt, wordt als een ernstig kwaad beschouwd, waartegen maatregelen zullen moeten worden genomen. Over de schade, welke daarmede aan scheepvaartbe- langen zal worden teweeggebracht, wordt niet gesproken. De gedachte aan de noodzakelijkheid van prijsverlaging, consequentie van de geldpo litiek der regeering, is bij dit alles losgela ten. Men gaat zelfs vergelijkenderwijs te werk. Industrie, handel, verkeer, kunnen voor hun brood, boter, melk, kaas, wat meer betalen, zonder dat daarin een „onbillijk heid" zal zijn gelegen. Hier is tegenstrijdigheid tusschen den wensch, welke herhaaldelijk is geuit om van de consumenten buiten den landbouwkring meer afneming van de eigen landbouwvoort- brengselen te verlangen (een op zichzelf zeer begrijpelijk verlangen) en de maatrege len, welke worden genomen om die consu menten den koop te bemoeilijken. Maar vooral treft tegenstrijdigheid tus schen regeeringsopvattingen, welke in de richting van prijsverhooging gaan, en die, waarbij kort en bondig werd verklaard, dat de gulden stijf aan het goud zal blijven ge bonden, waarmede immers tevens werd ge zegd, dat in ons land, om internationaal nog mee te kunnen doen, het prijsniveau omlaag moet, alle daaraan verbonden moeilijkheden ten spijt! Die taak: verlaging van het prijsniveau, brengt mede, een zwaren strijd te voeren op verschillende fronten. Met gedachten aan handhaving, verhooging zelfs van bepaalde prijsniveaux en aan rechten, welke bepaalde groepen burgers daarop kunnen doen gelden, is die strijd echter niet te voeren. Zij leiden den aanval af en maken de kans op succes geringer. LANGENDIJK. In de verleden week gehouden vergade ring van de afd. Langendijk van de Vereen, voor Bloembollencultuur kwam men bij de behandeling van het saneeringsplan voor den bloembollenteelt tot de conclusie, dat in levering volgens het plan, zooals het er thans staat, voor deze streek onmogelijk zal zijn, omdat men niet voldoende plantgoed zou overhouden, om het toegestane percen tage opnieuw uit te planten, tenzij men een partij bollen bijkocht, wat voor zeer velen, zooals begrijpelijk is, in deze moeilijke tijden bezwaarlijk is. Men heeft dan ook de Kwee kers Centrale, die met de uitvoering van het plan is belas, gevraagd, voor deze sreek een uizondering te maken en een andere regeling vast te stellen. In het weekblad voor Bloembollencultuur wordt in een artikel uitvoerig uiteengezet, dat de inlevering van Darwintulpen niet zal kun nen geschieden zonder dat moet worden bij- gekocht. Er zal eenige wijziging in het in leveringsplan moeten worden aangebracht, als men wil voorkomen, dat vele kweekers in- plaats van gesteund, geruïneerd worden. Om „de Noord" is het onmogelijk aan de verplichte inlevering te voldoen. Ook om de Zuid heeft men een onderzoek ingesteld. Daar werd wel meer plantgoed ge vonden, doch het is ook daar niet mogelijk aan de inleveringsplicht te voldoen en toch nog iets over te houden om te planten. Als oorzaak, dat het saneeringsplan moet stranden, wordt genoemd het feit dat van de bollen de laatste jaren, de kleinste sortee ringen zijn weggegooid, doch als hoofdoor zaak komt echter wel in aanmerking, het beste gewas, wat men dit jaar heeft, waar door zeer weinig plantgoed overblijft. De leverbare raap valt mee, wat ten koste gaat van het plantgoed. Niet alleen Darwintulpen, maar ook vroege tulpen komen er door het saneeringsplan slecht voor te staan. Alleen zij, die de laatste jaren niets hebben wegge gooid en al het kleine goed geplant, zijn in staat om in te leveren, te reserveeren en de toegestane oppervlakte weer te planten. Ver koop van leverbaar en voor een gedeelte weer terugkoopen van plantgoed zal niet goed mogelijk zijn, omdat er nu eenmaal niet voldoende plantgoed overblijft. Hieruit blijkt dus wel, dat de Langendijker bollenkweekers goed hebben gezien, aan de Kweekerscentrale te verzoeken wijziging in het inleveringsstelsel te brengen en is het te hopen, dat aan hunne wenschen tegemoet wordt gekomen. DE KERKBRAND TE LEIDEN. De oorzaak nog in het duister. Over de oo-zaak van den brand tast men uit den aard der zaak nog in het duister. Eenige maanden geleden werd er gewaar schuwd, dat bij het luiden der klokken de pij lers van den toren, waarin deze klokken waren aangebracht een groote van onge veer 1000 kilo en een kleinere uit het jaar 1830 heen en weer bewogen. Op instiga *ie van de politie en van architect Van Oerle is toen door den gemeentelijken bouw en woningdienst een onderzoek ingesteld, waarbij bleek, dal de bovengenoemde pijlers niet in goeden staat verkeerden, hetgeen te wijten zou zijn aan een constructiefout. Deze pijlers waren gemaakt van hout, waarom heen lood was aangebracht en nu bleek, dat dit hout vermolmd en verrot was. In verband hiermede was men bezig den koepel te her stellen, terwijl men tegelijkertijd het geheele gebouw aan een grondige herstelling heeft onderworpen. Het herstellingswerk werd uitgevoerd door den aannemer Rosdorff. Of het nu loodgieters of schilders zijn geweest, vermoedelijk de laatsten, is nog niet uit te maken, maar het vermoeden ligt voor de hand, dat deb rand is ontstaan door nalatig heid van erklieden. Het onderzoek naar de zaak duurt voort n erbij wordt ook aandacht geschonken aan den smid, die gistermiddag werkzaamheden in,?fuker,k heeft verricht, terwijl ook de mo gelijkheid van kortsluiting onderzocht wordt. Uit de geschiedenis der kerk. Aan „De Stad Leiden" van A. Montagne ontleenen wij het volgende uit de geschiede nis der kerk: De kerk gewijd aan den H. Petrus, behoort aan de gemeente, die vroeger bijeenkwam in een huis op de Hoogewoerd over de Water sreeg en is gebouwd in het jaar 1835 en den 28 Juli 1836 ingewijd. Zij is de hoofdkerk, wordt thans bediend door den deken van Lei den en is de eerste geheel nieuw uit den grond opgebouwde R K. kerk, die te Leiden bestaat, geplaatst op een gedeelte van den open grond der kleine ruïne (d.i. de ruïne, die is ontstaan door het springen van het kruitschip in 1807) en verheeld aan het vroe ger onder naam van de Gouden Leeuw aan Tegen zonnebrand Purol de Breedestraat gelegen logement, dat tot pastory is ingericht. De kerk is gebouwd in den Dorischen stijl met een toren en klok, naar het ontwerp en onder toezicht van den Leidschen bouwkundige Th. Molkenboer. Nadat de St. Pieterskerk was geworden de hoofdkerk, die bediend werd door den heer A. C. Quant, deken van Leiden, schonk deze haar bij de vervulling zijner 25-jarig pries terlijke bediening op 4 Juni 1851 een keurig schilderstuk, vervaardigd door den beroem den kunstschilder N. de Keyser te Antwer pen, voorstellende de verheffing van den Apostel Petrus tot zichtbaar hoofd van Christus kerk op aarde, op het oogenblik dat de Heer aan zijn ijverigen leerling vraagt: „Pertus, bemint gij mij?" Deze schilderij is geplaatst boven het hoofdaltaar, terwijl bij dezelfde gelegenheid door een vermogend parochiaan veertien schilderstukken zijn ten geschenke gegeven, door leerlingen van ge noemden kunstschilder vervaardigd, voorstel lende den kruisweg of even zoo vele statiën uit het lijden van den Verlosser, die de wan den en de bijaltaren versieren. De gebeeld houwde houten preekstoel, staande op een aardbol, omgeven van de insigniën der vier Evangelisten, is afkomstig uit een kerk te Hasselt in Brabant, en daartegenover is het doopvont geplaatst in een gebeeldhouwde houten nis, voorstellende den" „doop van Jezus aan den Jordaan door Johannes den dooper". Deze schilderijen, de preekstoel enz. zijn thans mede in de vlammen opgegaan. Wat er nog rest. Het geheele middenstuk is één groote ruïne. Op de plek, waar de zitbanken ge staan hebben, ligt een opeenstapeling van verkoolde houten banken, stukken ijzer enz. De verhevenheid, waarop eens het altaar stond, is geheel versield, evenals het groote schilderij achter het altaar. Men staat in het middenstuk geheel onder den blooten hemel Alles wat zich daarboven bevond, o.a. de toren, is geheel verdwenen. De zijbeuken zijn vrijwel behouden geble ven, Daar bevinden zich ook de schilderijen van de leerlingen van Keyser, die dus be houden zijn. Of deze schilderijen waterschade geleden hebben, zal nog moeten blijken. Drie glas ramen in lood hebben wel door het water en het roet te lijden gehad, maar deze zijn ver der gespaard gebleven. Achter den linkerzij vleugel bevond zich een sacristie, die onaan getast gebleven is. Er waren verschillende groote kostbaarheden opgeborgen, die alle in veiligheid gebracht zijn. evenals de inhoud van de safe, die zich ook in de sacristie be vond. Geen groote kunstschatten verloren gegaan. De hitte, die uit de vlammenzee kwam, was zoo groot, dat men het op betrekkelijk groo- ten afstand van de kerk niet kon uithouden Vraagt men echter, of hier een gebouw van kunstwaarde verloren is gegaan, dan moet het antwoord ontkennend luiden. Noch het gebouw als zoodanig, noch de inhoud, die verloren ging, noch de glasramen of de schilderkunst van Keijser waren uit het oog punt van kunst bezien van groote waarde. Dat een groot gedeelte der kerk uit hout be stond, verklaart o.m. de snelheid, waarmede de vlammen om zich heen hebben gegrepen Verzekering van een half mitlioen? Over het bedrag, waarvoor de kerk verze kerd was, zijn nog geen vaststaande inlich tingen verstrekt. Er wordt aan het Hbld. een bedrag van een half millioen genoemd. ZAANDAM'S MOEILIJKHEDEN. Straatbelasting, hoogere raming der renten en wat meer „onvoor zien" moeten een ton vol maken, volgens nieuwe voorstellen van B. en W. B. en W. van Zaandam zullen thans bij den gemeenteraad met nieuwe voorstellen komen om te voldoen aan de eischen, die de regeering stelt ten aanzien van de gemeente- begrooting. De regeering stelt het verkenen van finan- cieele hulp aan de gemeente afhankelijk van het inrichten der begrooting voor 1933 over eenkomstig de door haar gegeven richtlijnen. De regeering heeft er n.1. bezwaar tegen, dat gebruik wordt gemaakt van z.g. eenmali ge inkomsten, en heeft op dien grond beden king, dat onder de inkomsten worden ge bracht de 45000 reserve gasfabriek en 31000 batig saldo 1931, terwijl zij voorts op de crisisleening in plaats van 25.000, wenscht, dat 50.000 wordt afgeschreven waartoe de raad beloten had, zoodat nog een tekort te dekken is van 101.000. B. en W. wenschen nu aan den gemeente raad voor te stellen ter dekking van dit te kort een straatbelasting in te voeren, waar van de opbrengst wordt geschat op 65.000. Verder meenen zij 25.000 te kunnen vin den door enkele ontvangstposten hooger en de post renten lager te ramen. De dan nog ontbrekende 11.000 willen zij aanvullen door het voordeelige saldo over 1931 te brengen op „onvoorzien" en het daarop reeds uitgetrokken bedrag van 10.000 te benutten voor het aangegeven doel. Op die wijze zouden B. en W. dan 100.000 hebben gevonden; zoo stellen zij zich voor aan de verlangens der regeering en van Ge deputeerde Staten te hebben voldaan. Aangezien te verwachten is, dat de beide ultra-linksche democraten zich tegen deze voorstellen zullen kanten, zal hulp van de burgerlijke raadsleden niet te ontberen zijn, wil men zijn doel zien te bereiken. Van deze zijde blijkt weinig geneigdheid te bestaan, mede te werken aan sehijn-bezuini- gingen, aangezien wel met mogelijke voor- deelen wordt gerekend, maar de nadeelen, die er zeker en misschien nog wel in meer dere mate zijn, geheel worden verwaarloosd. Ook het gebruik maken van het overschot van '31, zijnde 31.000 voor „onvoorzien" om daardoor het bedrag van 10.000 dat reeds op deze post is uitgetrokken te kunnen benutten ten gunste van de begrooting vindt van die zijde geen verdediging. Op dien grond heeft de burgerlijke min derheid het voorstel gedaan VA procent pen sioenpremie te heffen waardoor een op brengst van 35.000 wordt verki ren. Zou men zich dus van burgerlijke zijde vereenigen met het voorstel der soc.-demo- craten tot het invoeren van een straatbelas ting, dan ware op die wijze de 100.000 ge vonden en het conflict opgelost. De pensioenkorting kan in den raad weer geen meerderheid verwerven als niet de soc - dem., geheel of gedeeltelijk daarbij hun mede werking verleenen. In dit opzichte schijnt de soc.-dem. fractie verdeeld te zijn. Overwogen wordt een be middelingsvoorstel te doen, door een lager procent aan te nemen voor de pensioenkor ting en met het ontbrekende de straatbelas ting te verhoogen. In elk geval komt er eenige toenadering. Donderdag zal de partijvergadering van de S.D.A.P. over de nieuwe voorstellen wor den geraadpleegd. Het denkbeeld om een z.g. theeavondtje te houden om te trachten daar het gewenschte overleg te bereiken, gaat niet door. Naar wij vernemen, heeft de gemeente Dinsdag nog een flink bedrag ontvangen uit de personeele belasting, zoodat men zich nu weer een poosje kan redden. Een wetsontwerp gereed? Het Ned. Correspondentiebureau meldt: Naar wij van betrouwbare zijde vernemen, staat de regeering op het standpunt dat, in dien de raad der gemeente Zaandam mocht volharden in zijn weigering, de gemeentebe- grooting te wijzigen in den door de regee ring gewenschten zin, het geval aanwezig is van art. 144, voorlaatste lid, der grondwet. Voor het geval van een zoodanige grove verwaarloozing van de huishouding zou reeds een ontwerp van wet aan het departe ment van binnenlandsche zaken in gereed heid zijn gebracht. Artikel 144, voorlaatste lid, der grond wet bepaalt: „Wanneer de regeling en het bestuur van de huishouding eener gemeente door den gemeenteraad grovelijk worden ver waarloosd, kan een wet de wijze bepalen, waarop in het bestuur dier gemeente wordt voorziendit in afwijking van den normalen gang wftï laken''. KATOENINDUSTRIE. Vederlandsch-Britsche besprekingen. De conferentie tusschen vertegenwoordi gers van de Nederlandsche en Britsche ka toenindustrie, welke in April 1.1. te Manches ter is begonnen, is te Londen hervat. De heer Richard Bond, president van de kamer van koophandel te Manchester presideerde de bijeenkomsten, welke den geheel ,i dag luur- den en welke werden gehouden in ,!t lokali teiten van de vereeniging van Britsche ka mers van koophandel aan Queen Anne's Gate 14. Ten behoeve van de Nederlandsche belan gen waren aanwezig de heeren Joan Gelder man, dr. M F. L. Steenberghe, mr. P. Fente- ner van Vlissingen, prof. J. Wisselink, dr. A. N. Molenaar en G. van der Meulen. Er vond een nauwkeurig technisch onder zoek plaats van bepaalde schema's betref fende verscheidene markten, inbegrepen die van Nederlandsch Indië. Men heeft goede vorderingen gemaakt en de beide groepen bleken in staat tot een ge meenschappelijke overeenkomst ten van voorstellen, welke elke groep aan if'?n resp. regeering zal doen. naar Verdere besprekingen kunnen in de toekomst, hetzij in Engeland of in Hoiw?, worden tegemoetgezien. "«na, GEEN MAATREGELEN TEGEN BURGEMEESTER VERSTEGEN. Naar aanleiding van de openlijke verkia ring, afgelegd door den heer A. G. A Wé stegen, burgemeester van Koog aan de Zaan waarbij deze zijn onderteekenine van 7 artikel in „Het Anker" van 7 Juli j.1 0n5fJ het opschrift „Alle hens aan dek'' ferml n emt, wordt gemeld, dat de regeering m* deze afdoende verklaring genoegen heeft nomen en dat geen verdere stappen terzaks tegen den burgemeester zullen volgen. WERKVERSCHAFFING TE ZANDVOORT. Plan voor een waterpartij B. en W. van Zandvoort hebben naar ob- jecten gezocht, welke uitgevoerd kunnen wor den, waarbij als eerste doel voorzat bestrij ding van de werkloosheid. Onderdeelen van die plannen zijn verfraaiing van plan-Noord door betere bebouwing, aanleg van een wa terpartij, welke in den winter gebruikt zou kunnen worden als ijsbaan. De totaalkosten zullen bedragen 38.000 waarin 35.000 werkloon zit. B. en W. stel. len den raad voor om tot aanleg van de wa terpartij over te gaan, indien Rijkssubsidie voor de uitvoering wordt gegeven. Als ter rein voor de uitvoering is gekozen het Pul- lenveld. Berekend wordt, dat door uitvoe ring van deze werken 100 man gedurende vijf maanden werk zullen kunnen vinden. EEN POSTZAK VERDWENEN. Met luchtmail uit Nederland, Naar de „Deli Crtmeldt, is op 30 Juni met het vliegtuig, dat de luchtmail uit Ne- derland uit Alor Star naar hier bracht, een postzak te weinig aangekomen. Toen de desbetreffende postambtenaar bij het K.N.I.L M.-agentschap de luchtmailzak- ken uit Nederland en Java in ontvangst nam, merkte hij op, dat het aantal postzak ken minder was dan anders. Nietemin tee- 'kende hij zonder meer voor ontvangst de bij gevoegde in het Fransch gestelde passen. Kort daarna bleek echter, dat hij geteekend had voor de ontvangst van zeven zakken en dat hij er maar zes nad ontvangen. Daar de passen nogal eens duidelijk zijn. heeft hij niet zoo gauw gezien, dat er een zazk te wei» nig was. Vermoedelijk nu is deze mailzak uit Ne derland in Alor Star achtergebleven. Er zijn er' "r ook nog twee andere mogelijkheden, n. iel ijk dat de postzak in het vliegtuig op weg naar Java is blijven zitten endat de zak te Amsterdam achtergebleven is en ook niet aan boord van de K L M -er in Alor Star was. DRIEKLASSIGE SLAAPWAGEN Vktf AMSTERDAM NAAR BAZEL. De eerste in het international verkeer. Met ingang van 1 Augustus zal het slaaprijtuig der Ned. Spoorwegen van Amsterdam naar Bazel via Maastricht, loopende in de treinen 347/344, ook derde klasse slaapplaatsen bevatten. Als bijzonderheid wordt gemeld, dat dit de eerste slaapwagen met eerste, Dit nieuwe bord (blauw, met een witte fiets erop) langs een rijwielpad geeft aan, dat fietser! verplicM zijn, uitsluitend op dat pad te rijden I De gewone weg ernaast is daar voor ben verboden. 't Is voor Uw eigen veilig heid, dusmijdt den rijweg, 37 berijdt uitsluitend het - - »- f;» vcjuv-u lil öiaai tot v_v.ii 63. Op hun teenen sloopen ze verschillende gangen door, ^an' was t heelemaal een waagstuk, dus oppassen was de boodschap. Ze speurden overal rond en vonden eindelijk de keuken. Wo-Wang opende voorzichtig de deur„Hier re geert natuurlijk onze cipier", zei Wo-Wang. „Wil je wel ge- oo\en, Sim, dat ik scheel kijk van de honger, nu ik opeens egenover al <he potten en pannen sta". „Ik heb het gevon- n eLS,mmy'. en meteen duwde hij Wo-Wang naar i i ,aar han(fen kokskleeren, die trek je aan en bent de maatje". c 00 we' een wit pakje op en ben ik koks- 64. Zoo gezegd, zoo gedaan en daarna zetten ze zich aan tafel waar ze zich te goed deden aan allerlei lekkere hapjes, die in de provisiekast vonden. „Maar wat moeten we nou eigent»)" uitvoeren prakkizeerde Wo-Wang hardop. „Luister", «ei Si®. „a« er iemand komt ga je doodeenvoudig aan het fornuis W een pannetje roeren en als ze je wat vragen, moet je maar «o° goed mogelijk zien te antwoorden".

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6