DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY {Binnenland Amerikaansche notities /I hardloop-wedstrijd is de Langestraat, ook voor dames, gekleed met een gvmnastiek broek aan. Daaraan heeft geen mensch zich geërgerd, misschien, omdat toen de broekjes zwart waren en die van Zondag rood. Het costuum van den Arbeiders- Sportbond in Amsterdam is voor de meisjes pantalon met shirt. Dit costuum wordt op alle arbeiders-sportfeesten gedragen en al leen in Arnhem werd daarover het college ter verantwoording geroepen, doch ook dit college heeft zijn standpunt gehandhaafd. De zedelijkheid van den mensch zit niet hierin, of men z'n lichaam al of niet van bo ven tot onder behangt. De zedelijkheid gaat van binnen uit. Als men de zaak zóó bekijkt, dan behoeft men zich niet te ergeren aan een bepaald costuum, dat in een optocht wordt gedragen. «Wanneer de Sportbonders demonstreeren, kan men niet verwachten, dat zij dit in een confectie-pakjes doen. Spr. vroeg, wat er op het feest gebeurd is, dat niet in aen haak was. Z.i. stond het feest op hoog peil, al droegen de dames-leden van de Amsterdamsche afdeeling een pantalon inplaats van een rok. In Den Haag liepen de Arbeiders-Sportbonders wel in zwemcostuum en men heeft zich daaraan niet gestooten. Op het oogenblik loopen in de stad dames, ge kleed in strand-pyjama's. Wie stoot zich daaraan? Men moet geen voet geven aan de menschen, die hoog opgeven van de zedelijk heid, maar Zondags op het strand verblijven om te kijken naar hen, die gaan zwemmen. De heer O-eels verklaarde, dat de R.K. fractie de door den heer Venneker gesproken woorden, geheel onderschreef. Z.i. verdiende het gesprokene door den heer Westerhof toen deze zeide: „Zelfs Oeels is in den Mu- ziektuin geweest en heeft aan den optocht geen aanstoot genomen" afkeuring. Waaruit leidt de heer Westerhof dat af? Omdat spr. toen geen uiting heeft gegeven aan hetgeen in hem omging? Dit doet men niet altijd tegen men schen van wie men weet, dat zij er anders over denken. Door de uitdrukking van den heer Westerhof wordt op spr. in bepaalde kringen een blaam geworpen en spr. wenscht daarvan gevrijwaard te blijven. Toen ae optocht uitging, heeft ook spr. zich aan de kleeding geërgerd. Op verzoek van een lid van de Commissie van het Sport park ging spr. van den Muziektuin mee naar het Sportpark. Als lid van het Sportpark heeft spr. den plicht, mede toezicht te houden op hetgeen daar gebeurt en tegen het lid van de commissie, dat hem uitnoodigde, mee te gaan, heeft spr. gezeged, dat het wel goed zou zijn, wanneer er in den Muziektuin meer licht was. De heer Westerhof was van oordeel, dat de voorzitter hem wel tot de orde zou hebben geroepen, wanneer hij uitdrukkingen zou hebben gebruikt, die niet behoorlijk wa ren. Met nadruk protesteerde spr. tegen deze bemerking van den heer Geels. Spr. had slechts gezegd, dat de heer Geels daar was en dat die hem geen enkel bezwaar genoemd heeft. Dat mag toch wel. De heer Geels: U heeft gezegd, dat ik er geen aanstoot aan heb genomen. De heer W e s t e r h o fAls dit wel het geval was, had u mij dat moeten zeggen. Als u niets tegen mij zegt, mag ik aannemen, dat u er mede accoord ging. Met nadruk wenscht spr. elke legende weg te werken, dat het feest niet goed zou zijn geweest. Het stond moreel op een hoog plan en kan tot voorbeeld die nen voor het Zuiden en ook van Katholiek Alkmaar. Als loco-burgemeester heeft spr. het feest van het begin tot het einde gecontroleerd Het feest zelf was alcohol-vrij en alcohol vrije menschen doen geen dwaze dingen. Interrupties: „Ho-ho" en gelach. Weth. Westerhof: Ik tart iedereen om één ding te noemen, waaruit blijkt, dat het feest niet op hoog peil heeft gestaan. Alle jongens zijn in scholen gekwartierd, de meisjes bij particulieren en 's avonds zijn alle gasten thuis gebracht. Van het begin tot het einde is alles gecontro leerd en geen enkele toon is vernomen, die den hoogen naam van den Arb.-Sportbonc schade kan doen. De burgemeester heeft de sportbroek voor een deel der dames getole reerd. Als daar vrouwen bij waren, dan hoorden die daar niet bij. Wie redelijk na denkt, kon er geen aanstoot aan nemen, dat jonge menschen in een sportbroek loopen. Als gij zoo hoog staat in uw oordeel, dan moet gij de badplaatsen sluiten, want daar is het een zwijneboel. In Bergen is het zonne bad urenlang zonder eenig toezicht. Waar de zaken zóó staan en ons sportfeest op een hoog moreel peil stond, kan het alleen maar grieven, dat de zaak in den raad is gekomen, vooral, omdat de kwestie reeds in B. en W was geweest. De normen voor het moreele leven worden veel hooger gesteld. Een behoorlijk sport- costuum moet echter kunnen. Ook de heer Bulens overdreef, toen hij zeide: „Het zit hem met in de kleeren", want het zit hem wel in de kleeding. De heer Venneker vond het goed, dat hirfA ZBaL un bespre^11# heeft gebracht. Z.i. hadden de heeren Westerhof en Bulens zich ?p ZJ^,egen begeven. Spr. heeft niets tegen het doe1 en streven van den Nederlandschen spr" heeft uitdrukkelijk k J begrijpen, dat men bij de sport een bepaald costuum gebruikt. Het gaat bij spr. over den optocht door dé stad Over hetgeen op het Sportpark is gebeurd sprak hij niet. Dat de R.K. nooit spreken over de zwijne boel op de badplaatsen, wees spr. af. Toen hier gesproken werd over het open zwembad heeft spr. juist gezegd, dat hij er vóór was omdat de menschen dan in de stad een gele genheid vinden om te zwemmen en niet naar het strand behoeven te gaan, waar dingen gebeuren, die hij wi! voorkomen. Wij hebben hier nog geen badplaats. Weth. Westerhof: In Bergen. De heer Venneker: De R.K. fractie heeft in Bergen ook gepoogd, voor het strandleven beperkende bepalingen te stel len, doch is daar in de minderheid. Wat de carnavalsfeesten betreft, de kerkelijke over heid ageert daar sterk tegen en in dezen kan men de R.K. geen verwijten doen. De R.K. Kiesvereeniging is geen vereen ging, waar dergelijke dingen besproken moeten worden. De heer Westerhof weet er niets van, of de feiten al dan niet in het be stuur zijn besproken. Spr. heeft alleen naar voren willen brengen, dat het R.K. deel van de burgerij zich aan den optocht heeft gestoo ten, en uit de woorden van den heer Hoijtink is wel gebleken, dat dit ook in andere groe pen het geval was Wanneer men zich be geeft op ae openbare straat, moet men reke ning houden met de menschen, die langs die openbare straat gaan, ook zelfs, met het dra gen van opschriften. Nu spreekt men wel van één afdeeling, waarvan de dames geen rokjes droegen, maar dan is die afdeeling wel groot geweest, want het overgroote deel der dames liep in panta- lons. Met genoegen constateerde spr.. dat ook de heer Westerhof verklaard heeft, dat in den optocht vrouwen liepen, die er niet bij hoor den. Aan de getoonde foto neemt spr. geen aanstoot, doch er waren gevallen, die veel erger waren. Het heeft spr. onsympathiek aangedaan, dat de heer Bulens te kennen heeft gegeven, dat de vragen zijn gesteld, omdat de broekjes rood waren. Spr. is geen socialisten-hater. Of de broekjes rood. zwart, geel of groen waren, doet er niets toe. Spr. heeft niets tegen den Arbeiders-Sportbond; het gaat er alleen maar om, dat de kleeding zoodanig is geweest, dat ze aan een groep van de bevolking aanstoot moest geven. Met nadruk zeide spr., in tegenstelling met de bewering van den heer Bulens, dat de burgemeester van Arnhem wel degelijk ge zegd heeft, dat er voortaan goede afspraken zullen worden gemaakt. Uit de door den voorzitter gesproken woorden heeft spr. den indruk, dat ook die overtuigd is, dat de kleeding ongewenscht is geweest en dat bij volgende gelegenheden bepalingen zullen worden gemaakt, waar door ergernis aan een groot deel der bevol king zal worden bespaard. De heer H o ij t i n k was ook van oordeel, dat het debat geloopen heeft over zaken, waarover het niet gaat. Over het peil van het feest zijn geen aanmerkingen gemaakt. Spr. heeft het gehad over hetgeen hij zelf gezien heeft en aat was ergerlijk. Wanneer het een andere bond was geweest, zou spr. evenzeer geprotesteerd hebben. Het gaat erom, hoe het hoofd der politie zich verder zal gedragen tegenover dergelijke demonstraties. De heer Bulens zegt wel: „De Bond heeft dit pakje gekozen en wij zullen daarin verschijnen", maar het oordeel over het verschijnen langs den publieken weg berust niet bij den Bond, maar bij het hoofd der politie. Met net aan leggen van den duimstok moet men voorzich tig zijn, maar in omgekeerden zin als de heer Bulens bedoelt. In vele gevallen waren de costuums, die gedragen werden, niet meer dan badcostuums. Spr. gaf den voorzitter dan ook ern*tig in overweging, nauwlettender toe Ie zien °n te eischen, dat men verschijnt in een behoor lijke kleeding. De heer Westerbof: U bedoelt in sleep-costuum. De heer Woldendorp zeide nog, om misverstand te voorkomen, aat mr. Leesberg uitdrukkelijk verklaard heeft, dat hij niet ge sproken heeft over het homogene college, zooals in de courant stond. De voorzitter was het er mede eens, dat niet bij den bond, maar bij de overheid de beslissing berust om te bepalen, hoe men op den openbaren weg verschijnt De over heid heeft een eigen verantwoordelijkheid en dat blijkt wel uit de overeenkomst, dat rokjes gedragen zouden worden. Slechts was toege staan, dat één afdeeling zonder rokjes zou komen. Mèt den heer Hoijtink is spr. het eens, dat een behoorlijk costumm geëischt mag wor den, doch spr. is het ook met den neer Ven neker eens, dat wij vermoedelijk daar allen niet hetzelfde onder verstaan Een conclusie dat bij een sportdemonstratie alle vrouwen gekleed moeten gaan in rokjes, gaat spr. te ver. Spr. meende, dat tallooze vrouwen bij sportdemonstraties in broeken gekleed gaan, waartegen men ook bij optochten door de straten niet het minste bezwaar 1 -.n heb >en Hij moet echter toegeven dat er in den optocht personen zijn geweest, die M 'e kleeding niet hadden moeten verschijnen. Spr. betreurt dit. Weth. Westerhof: Wij keuren die uit zonderingen ook af. De voorzitter zeide nog, gaarne de toezegging te willen geven, wanneer er weer zooiets gebeurt, er een beetje nauwlettend r op te zullen toezien, dat er voldaan wordt aan de eischen, die de Overheid stelt. Hierop werd de interpellatie gesloten en ging de raad over tot een zitting met geslo ten deuren. In het eerste deel van het raadsverslag, dat in ons vorig nummer is opgenomen, staat dat een schrijven van den nolder De Schenner was ingekomen met verzoek om een bedrag van 1000 voor het garantie fonds ten 'behoeve van het 300-jarig bestaan van den polder beschikbaar te willen stellen. Het betreffende verzoek werd niet door het polderbestuur gedaan, maar door het comité dat zich voor de viering van dit herden kingsfeest gevormd heeft. Bij de discussie over de radiokabels in de Kabelstraat wordt melding gemaakt van reorganisatie-recht en een reorganisatie- eisch Men leze daarvoor recognitie-recht en recognitie-eisch. Een stukje van dit debat is bij het gespro kene over het zwembad terecht gekomen Men zal begrepen hebben, dat het daar niet thuis behoorde. (Van onzen correspondent, Vandaag begint de groote vacantie voor de scholen, die tot ongeveer de tweede week in September duurt. Het afgeloopen jaar is niet bepaald een pretje voor de kinderen geweest, in New-York of elders. Door de onzekerheid van den laatsten tijd en de zoo sterk mogelijk bezuinigde gemeentelijke begrootingen zijn er bij wijze van spreken geen scholen meer bij gebouwd en al in 1929 waren er veel te weinig scholen in New-York, zoodat het ploegenstel- sel ingevoerd werd en zelfs dan nog niet ge noeg banken aanwezig waren voor alle leer lingen en de noodigen moeten blijven staan tij dens de les. New-York bleef tot nu toe spaard voor de schoolellende van Chicago, waar het onderwijzend personeel zoopas sala ris over den maand September 1932 heeft ont vangen. Zoover is het daar al gekomen, datI de leerlingen, die anders van nature niet op de hand van hun leeraren en leeraressen Zijn, een paar keer spontaan gestaakt hebben en ge dreigd de scholen leeg te laten staan, wanneer de rechtmatig toekomende salarissen, die wel aan brandweerlui en politie-agenten uitbetaald werden, niet voor den dag kwamen. En zij kregen hun zinl Of zij dezen zomer hun zin zullen krijgen, is een andere vraag. Er zijn ongeveer een mil- lioen twee honderd duizend kinderen op New- Yorksche scholen, gerekend van de eerste klas lagere school tot de hoogste klas High school of middelbare schooL Voor het grootste deel daarvan zit er niets anders op dan de twee zomermaanden in de stad door te brengen de kleineren op straat of in de niet overtalhg» parken en de grooteren M hetzelfde 6f in een herhalingscursus, wanneer hun cijfers niet goed waren of in een baantje, dat een paar dollars per week oplevert; hulp bij de verdiensten van vader of moeder en ook wel eigen zakgeld voor de' bioscoop e. d. In normale omstandig heden ging dat precies als op het land toe de kinderen aan 't werk gezet in t ouderlijk bedrijf of ergens anders, deden de practijk van het werkende leven op en verdienden op den koop toe. En dikwijls heel goed! Maar vroeger stonden de kranten vol adver tenties, waarin jongste bedienden in kantoren en winkels gevraagd werden nu is daar niets van te zien. Vroeger trokken zij bij honder den den boer op, naar het land, waar altijd extra hulp noodig was met hooien en vruchten plukken tegenwoordig willen de farmers geen hulp meer hebben, al stelt die zich te vreden met „keeps" kost en inwoning. Dat zijn natuurlijk allemaal jongelui, wier ouders het niet kunnen bekostigen om hen naar een kamp of op reis te sturen en ook alweer in verband met den toestand is dat aantal in de laatste zomers hoe langer hoe kleine gewor den. Omgekeerd is de aanvraag tot bijwoning van kampen, die niets of weinig kosten zoo groot geworden, dat er tien duizenden op re servelijsten staan te wachten. Ouders, die een paar honderd dollar per zo mer voor hun zoon of dochter kunnen missen, vinden gelegenheid daartoe te kust en te keur, de een nog mooier en beter dan de ander. De lezer diene niet te vergeten, dat Amerika voor- loopig over één ding beschikt, dat wij in Euro pa langzamerhand zijn gaan missen rn dat is ruimte in totaal ongerepte natuur. Onder den rook van New-York bij wijzen van spreken zijn streken, waar nooit iemand een voet zet en in het land zelf is de gelegenheid reusachtig. Ik heb allerlei van die kampen gezien met een eigen meer, alles op sportief gebied, tot rijpaar den toe, en waar in kleine groepen in „log ca- bins" of uit boomstammen opgetrokken, maar Luxueus ingerichte blokhutten gewoond wordt. Waar bijv. Fransch gesproken moest worden en tooneel- en andere uitvoeringen gegeven werden, waar het eenvoudig een paradijs was, niettegenstaande de muggen en de kwaadaar dige poison ivy, een erger plant dan onze brandnetel. De meisjeskampen doen in niets voor die van de jongens onder en onderwijl trekken papa en mama misschien door Europa. De C. M. T. C. kampen voor jongens zijn het beste te vergelijken met onze oude Weerbaar heidskampen; daar worden de eerste miltaire beginselen bijgebracht en omdat dit op Rijks kosten gaat en de Amerikaansche jeugd een aparte liefde bezit voor vuurwapenen en sport is de vraag veel grooter dan het aanbod. Het zelfde geldt voor de padvinderskampen, waar een nominaal bedrag voor 4 k 5 weken verblijf betaald moet worden en dan zijn er verder een legio, die door allerlei clubs en vereeniglngen, maatschappijen en groote zaken voor hun leden of personeel gehouden worden. Voeg daar nog bij, dat de noodige families een of twee weken vacantie nemen door er met de auto op uit te trekken en ergens een tentop te slaan, waar het mooi is, in de buurt van brandhout en drinkwater en waar geen boer hen komt weg jagen en ge hebt een idee, hoe een groot deel van Amerika probeert door den zomer heen te komen. De deuren van scholen en universiteiten werden dichtgeslagen na de noodige festivitei ten, die wij een „eindfuif" plegen te noemen, maar door de vooruitziend, Amerikanen met „commencement" of „begin" betiteld wordt, omdat de achterliggende tijd als het ware een voorspel vormde voor het nu aanbrekende maatschappelijke leven een klein, maar ty peerend verschil! Zoo sloegen ook eenige da. gen geleden de deuren van het Washingtonsche Kapitoal achter de Congresleden en Senatoren dicht, die op hun manier joelend een trein ot een vliegtuig naar huis namen. En het duurde niet lang of het Staatshoofd zelf nam een extra trein naar New-England en stapte daar aan boord van een jacht om een zeiltocht langs de kust te maken. Roosevelt is van jongsaf een matroos in zijn hart geweest bij zijn andere athletieke liefhebberijen en hij kan het roer van een zeilboot zoo goed houden, dat zelfs oude waterrotten van de New Englandsche kust er hun volledige goedkeuring aan hechten. Merkwaardig is, dat het Amerikaansche volk ook zoo tevreden is over de manier waarop hi het schip van staat bestuurt! Zeilen en zwemmen zijn zoowa» de eenige sportieve genoegens, die President Roosevelt zich kan veroorloven, zoolang zijn beenen hem na den aanval van kinderverlamming nog niet heelemaal ten dienste staan. Gewoonlijk neemt hij een ol twee zoons met hun vrienden mee een heerenpartij onder elkaar dan wordt er een hengel uitgegooid, hier of daar gezwom men, aan boord gekokereld en aldus een ideale vacantie gesleten. Heelemaal zonder bezwaren gaat dat niet: de Amerikaansche President is nooit zonder bewaking of uit hei oog van de pers en zoo volgen in de verte twee torpedoja gers om hulp te bieden in geval van een plot seling gevaar, een paar booten van de kust wacht om nieuwsgierigen op een afstand te houden en twee booten vol verslaggevers en fotografen. Het is jammer, dat de zeil- en motorboot- sport in Amerika ruik een dure en gevaarlijke liefhebberij is en ik kan er van meepraten, die jaren op de Kager en de Brasemer meren heb rondgezworven. Zoo goedkoop als de auto's hier zijn, zoo duur zijn de booten; allemaal Amerikaansche fabrikaat, meestal meer dan weelderig ingericht, duur in onderhoud en lig, ging. Verder komt hier weer dezeifde factor van zoo straks bijt de ruimte is hier zoo kolos saal en de natuur grillig met plotselinge heftige rukstormen, dat het niet te vergelijken is met een heerlijke tocht over onze Friesche meren of Zeeuwsche stroomen. Daar herinner ik me eensklaps in de buurt van deze stad gevaren tj hebben in een echte Kromhout-motorboot, die bovendien nog de Hollandsche vlag aan den achtersteven voerde en daarom het noodige bekijk» had tusschen al die racers en jachten mijn gastheer was niemand anders dan An- ton Fokker, het vliegmensch. De trek naar Chicago om de groote tentoon stelling „A Century of Progess" een Eeuw van Vooruitgang te zien, belooft groot te wor den en de directie deelde trotsch mede, dat er na 16 dagen al een millioen bezoekers geweest waren en zij dezen zomer op een totaal van 10 millioen rekenen. Een vriend van mij ging er heen en vertelde, dat men om alle gebouwen te zien, ongeveer zestig dollar aan entree moest betalen; een kwartje hier, twee kwartjes daar en de toegangsprijs tot het terrein zelf is een halve dollar. Met inbegrip van reis en verblijfkosten kan een bezoek, dat minstens drie of vier dagen moet duren om iets te zien, op een 125 dollar op zijn minst komen te staan en dan bereken ik daarin een ekcursietrein van 33 dollar heen en weer, terwijl normaal een enkele reis naar Chicago met een bed in den slaapwagen al op 45 dolar komt te staan. Niet temin zullen duizenden jongelui van beiderlei kunne probeeren er te komen door een gratis ritje van langskomende automobilisten al te bedelen. Ofschoon de stoomvaartmaatschappijen nog nimmer met zulke belachelijke lage prijzen voor den dag zijn gekomen ik hoorde v\n een passage heen en weer van New-York naar Antwerpen voor 200 dollar per persoon schijnt de animo niet groot te zijn en bepaald opvallend is het aantal toeristen, dat hardnek kig weigert een voet op Duitschen bodem te zetten, deels uit antipathie, deels uit vrees voor roerigheden. Daar was een dame, die passage nam naar Rotterdam op onze Holland- Amerika-lijn en die naar Praag wilde zonder Duitschland aan te doen zij is via België, Frankrijk, Zwitserland en Oostenrijk naar Praag getrokken! Maar de goede tijd, dat borstensvol geladen booten met studenten, om derwijzeressen, jonge echtparen e. d. naar Europa trokken als in '28 en '29 is, jammer ge noeg, voorbij. Het „Zie Amerika Eerst" wordt uit droeve noodzaak toegepast, want zoodra zij er kans toe zien zullen de Amerikaansche toe risten ons weer komen overstroomen alleen Wall Street en de malaise! Dezer dagen telde ik op den weg langs mijn huis in een kwartier tijds vijf auto's met een „trailer", een woonhuisje op twee wielen er achter aan. Dat is ook in de mode gekomen, maar het allergrootste wonder heb ik gisteren gezien! Dat raadt u nooitl Ik zag twee jongelui gepakt en gezakt naar hun vacantie trekken opfietsen; iets ongehoords, iets ongeloof lijks, iets dat geen fatsoenlijk mensch in zijn hoofd haaltper fiets!!! Ik ben er nog heele maal beduusd van! ROODVONKGEVALLEN IN DE WILLEMSKAZERNE TE ARNHEM. In het Arnhemsche garnizoen is weer een nieuw geval van roodvonk voorgekomen. Dit maal bij een milicien, die in de Willemska zerne was gelegen. Hij is naar het militair hospitaal overgebracht. Ondertusschen heeft men een tweetal andere patiënten, die zes weken geleden opgenomen waren, en die thans geheel genezen zijn, uit het hospitaal kunnen ontslaan. Met het nieuwe geval zijn er thans in het geheel vijf roodvonklijders, terwijl zich nog vier manschappen in obser vatie bevinden. Geen der gevallen is van ern- stigen aard. De militaire autoriteiten nemen alle aatregelen om uitbreiding van de zïeW»i te voorkomen. 061 VERDRONKEN. Gistermiddag omstreeks half drie is d» zesjarige E., woonachtig in de Notenboo- raenstraat te Utrecht, bij het spelen met een schepnetje in den Singel bij de Abstederbrrio gevallen en verdronken. DOODGEKNELD. Gistermiddag omstreeks half vijf stond een moeder met haar zesjarig zoontje op de Vaaltbrug te Utrecht, toen deze werd open. gedraaid. Het knaapje stond zoo vol belang- steling te kijken naar het voorbijvarende schip, dat ïiij, terwijl hij leunde tegen het bruggehoofcf niet oplette bij het opendraaien van de brug en zoodoende bekneld raakte tusschen de leuyiing en het bruggehoofd. Wel werd onmiddellijk de brug teruggedraaid, maar het ventje had zoo ernstige inwendige' kneuzingen bekomen, dat de dood spoedig intrad. EEN GELUKKIGE GEMEENTE. Middelburg maakt winsten, In de Woensdag gehouden vergadering van den gemeenteraad van .Middelburg leg. de de burgemeester de rekening over 1932 over, welke aanwijst in ontvangsten 1.698.350 en in uitgaaf L680.949, dus een goed slot van 17.401 Na enkele opmerkingen stelde- de raad d« rekeningen der gemeentebedrijven over 1932 voorloopig vast en wel die van.de waterlei ding met een nadeelig saldo van 11.196, die van de gasfabriek met een winst van 18.461 en die van het electrisch bedrijf me' een winst van 62.839. x GEEN STRAPERLO TE HAARLEM. B. en W. van Haarlem hebben op de yell verzoeken om vergunning voor het inrichten van gelegenheden voor het straperlo-beha digheidsspel afwijzend beschikt. V BOND VAN CHRISTELIJKE ORANJE-VEREENIGING. De Bond van Chr. Oranje-vereenigingt* in Nederland heeft Woensdag te 's-Graveo- zande het jaarlijksch congres geopend. Des morgens heeft de voorzitter van de Chr, Oranje-vereeniging te 's-Gravenzande de congressisten welkom geheeten, waarop ds. Voorsteegh, voorzitter van den bood, dankte, Des middags werd de algemeene verga dering geopend door ds. Voorsteegh. Met instemming van de vergadering werd besloten tot het verzenden van een hulde* telegram aan de koningin, waarin de aan hankelijkheid van den bond jegens het Huis van Oranje wordt betuigd. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de bond thans 90 afdeeling® Wt Een der afgevaardigden sprak de weneche» lijkheid uit om te komen tot provinciale ot- ganisaties. De financieele rekening sloot met een bahf slot van 507.66. HET CADEAUSTELSEL. Het algemeen bestuur van den Komnkl Nederl. Middenstandsbond heeft dezer da gen op een vergadering een motie aangeno men om er bij de regeering op aan te drin gen, zoo spoedig mogelijk gevolg te geven aan de voorstellen, door den middenstands- raad en het Nationaal Comité tot beteuge ling van het cadeaustelsel gedaan inzake in voering van een wettelijke regeling van hef cadeaustelsel. VERKOOP VAN TABAKSFABRIKATEN BENEDEN BANDEROLLE-PRIJS. Het Comité van Actie tegen den verkoop van tabaksfabrikaten beneden banderolleprijs heeft zich dezer dagen met een adres tot den minister van financiën gewend, waarin o.m. wordt opgemerkt, dat reeds meermalen de aandacht der regeering werd gevestigd op het euvel van den verkoop van tabaksfabri katen beneden banderolleprijs, waaronder het geheele bonafide bedrijf te lijden heeft. De ongunstige economische verhoudingen heb ben dezen toestand in aanzienlijke mate ver ergerd. De Tabakswet is hiervan in den grond de oorzaak. Het moge waar zijn, dat de banderolle slechts een kwijting voor betaalden accijns vertegenwoordigt, het publiek beschouwt het rijkszegel wel degelijk als een waarborg voof juiste kwaliteit en prijs. Van dit feit maken de knoeiers op handige wijze misbruik door het publiek te misleiden en het bonafide be drijf te benadeelen. De banderolle dient dus als dekmantel voor unfaire handelspraktij ken. De samenwerkende organisaties in het ta-; baksvak hebben getracht uit eigen kracht met C 65. „Nou, we zullen zien, wat er „Zeg 's kok, waar blijf )e met de pap voor den kaptein?" dreunde er opeens een zwa re stem door de keuken en meteen verscheen de ruige kop van een ®atro°» om de deur. „Wat heb ik nou an me fiets han- g«n? rieP hij verbaasd, „waar is de dikke?" Wo-Wang, die "a a-uc s?ro°ï hij het fornuis was, antwoordde, al roerende, e dikke is ziek en ik ben zijn plaatsvervanger en dat is onze krullejongen op Sim wijzende. „Idioot, dat ik jullie niet eer- ie PAPh011611"- vr<>eg Wo-Wang. „1? nee, hoe kom daarbij „Gut, wat moet ik daarmee aan. 'k Zal het toch kal r ^rU want straks komt die schreeuwerd om het te teerde6div "v 1 klaar U\ vlie«en we Hi' Hii zette e buSSe n en v?nd eindelijk iets wat op meel leek. miss! PaD °D 1 VUUr en brouwde een klonterig* der gezien heb ik de pap krijg bromde hij, „maar afijn, zorg maar gauw dat en verdween weer.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6