DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY meer beteekenis door het feit, dat in de prak tijk inzonderheid de z.g volkszaken en haar leveranciers het verlangde offer zullen moe ten brengen, hetgeen bovendien de bestaande concurrentie verhoudingen voor deze groep ongunstig zou beïnvloeden. Deze laatste overweging moet reeds tot de conclusie leiden, dat afgezien van de prin- cipieele bedenkingen een uniforme korting voor alle branches en alle artikelen ten eener.male onmogelijk is, daar genoemde volkszaken tengevolge van de concurrentie niet in staat zullen zijn het eventueel verlies door prijsverhooging op te vangen. Neemt men daarbij in aanmerking de te verwachten nadeelen, verbonden aan bepaal de onderdeelen van het plan, waaromtrent niet in herhaling van de reeds tegenover de commissie gemaakte opmerkingen behoeft te worden getreden, dan komen de vertegen woordigende organisaties van den detail- en groothandel tot de eenparige conclusie, dat den minister met klem moet worden ontraden het ontworpen plan tot uitvoering te brengen. GRATIS RIJWIELBELAST1NGPL AATJES. Met ingang van het nieuwe belastingjaar voor de rijwielbelasting (1 Augustus a.s) zal aan werkloozen, die kunnen aantoonen dat zij hun rijwiel noodig hebben ter vol doening aan de voorschriften van de werk- ioozensteunregelingen doordat zij zich eens of meermalen per dag aan een bepaald bureau moeten vervoegen waardoor zij een afstand van ten minste een half uur gaans moeten afleggen, en aan werkloozen, die kunnen aan nemelijk maken, dat zij hun rijwiel behoeven voor het zoeken van werk. zoomede aan los se arbeiders, die hun rijwiel gebruiken voor het zoeken van werk, een kosteloos rijwiel- belastingmerk worden uitgereikt. Ditzelfde geldt ten aanzien van werkloozen, die in werkverschaffing arbeid verrichten en in ver band met den hiervoor bedoelden afstand een rijwiel noodig nebben. Het vorenstaande kan echter slechts toe- ipassing erlangen voorzoover de betrokkenen hoofd van een gezin zijn en niet in de rijks inkomstenbelasting voor het loopende be lastingjaar zijn of worden aangeslagen, met dien verstande, dat indien het hoofd van een gezin geen rijwiel noodig heeft, het ook geldt ten aanzien van een door het hoofd aangewezen lid van het gezin, dat, evenals het hoofd zelf niet in genoemde belasting is of wordt aangeslagen. NEDERLANDSCHE AANKONDIGING GEVRAAGD VOOR BUITENLANDSCHE FILMS. Het bestuur van groep Nederland van het Alg. Ned Verbond heeft in een adres aan den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen de aandacht gevestigd op het euvel, dat films van buitenlandschen oor sprong, geheel en al, zonder eenige poging tot vertaling, in een vreemde taal worden aangekondigd. Het toch al betreurenswaardige en voor onze volksopvoeding zoo hoog nadeelige feit van het vertoonen van geluidsfilms in vreemde talen aldus het adres wordt door deze vaak sterk sprekende aankondigin gen voor bioscopen, in advertenties, op aan plakbiljetten, in tiams e.d. nog belangrijk versterkt. Het voortdurend lezen en uitspreken van de slechte halfbegrepen titels en bijzonderhe den van deze rolprenten met het daaraan vaak verbonden „fi'mjargon", leidt tot af stomping van het gevoel voor de eigen taal en tot verzwakking van het juist thans zoo noodige gevoel van Nederlandsche eigen- Naar de meening van bovengenoemd be waarde. stuur ligt hier een taak voor de overheid, die op veler instemming zal kunnen rekenen. Het bestuur verzoekt te mogen vernemen of de thans bestaande wettelijke voorschriften niet reeds voldoende zijn om de aankondiging van films in vreemde talen te verbieden. Zoo ja, dan verzoekt het voornoemd bestuur den minister maatregelen in deze richting te treffen. In het tegenovergestelde geval wordt verzocht, dusdanige voorschriften uit te vaardigen. MAATREGELEN TEGEN COMMUNISTISCHE RAADSLEDEN. Wegens onparlementaire uitlatingen. Het is geen prettige toestand in den raad van de gemeente Finsterwolde in Groningen. De grootste minderheid van den raad bestaat uit communisten en dezen plegen in de vergadering de eene beleedigende uitdrukking na de andere te gebruiken. Dit is B. en W. te bar ge worden en daarom stelden ze voor den voorzitter de bevoegdheid te geven een raadslid, dat beleedigende uitdrukkin gen gebruikt, niet eerst, na een waar schuwing, maar terstond het woord te ontnemen voor den verderen duur van de vergadering. Een commissie werd in gesteld om te onderzoeken of een zoo straffe maatregel gewettigd was. Deze commissie vond in de officieele raads- verslagen heel wat gezegden, die kwalijk in de vocabulaire van vroede vaderen passen. Alle beleedigende uitdrukkin gen waren door de communistische leden ten beste gegeven. Een hunner noemde den secretaris „een burgelijken inktkoelie" en „onbetrouwbaar". De in formaties, die het burgerlijk armbe stuur verstrekte, berusten op „grove leugens". Het B. A zou „beestachtig" handelen. De regeering was „beestach tig". B en W. waren „luilakken'Den wethouder (een landbouwer) werd ver weten, dat hij zijn arbeiders „afjak kerde". „Ik neem geen complimenten aan van een beul". (Bedoeld werd voor noemde wethouder). „Wee u, beestmen- schen, als het uur der wrake komt." Enz enz Op 9 Mei 1932 werd een der leden uit den raad verwijderd 9 Juni 1932 werd dezelfde voor vijf vergaderingen uitge sloten en twee anderen voor één verga dering. Op 12 Aug 1932 weer een lid voor vijf vergaderingen verwijderd. Op 31 October 1932 weer een lid voor vijf vergaderingen verwijderd De commissie achtte comentaar bij deze lijst overbodig Het voorstel van B en W. is nu aange nomen. GOEDKOOPE RETOURBILJETTEN NAAR INDIË. De Stoomvaart Maatschappij „Neder land" en de Rotterdamsche Lloyd deelen mede, dat zij besloten hebben over te gaan tot de uitgifte van retourbiljetten met een geldigheidsduur van twee jaar (uit- en thuisreis inbegrepen), van en naar Ceylon, Rangoon, de Straits, Bang kok en het Verre Oosten, tegen 1*/* maal den enkele-reisprijs. Daarnaast zullen houders van enkele-reis biljetten recht hebben op retourreductie van 20 pet. bij terugkeer binnen zes maanden en van 10 pet. bij terugkeer binnen 12 maanden na aankomst, berekend over het laagste tarief van heen- en terugreis. Naar en van Nederlandsch-Indië wor den geen retourbiljetten afgegeven, doch de bestaande retourreductie van 20 pet. bij terugkeer binnen 1 jaar wordt ge wijzigd in retourreductie van 25 pet. voor terugkeer binnen 2 jaar, heen- en terugreis inbegrepen; binnen den ter mijn van 2 jaar moeten dus de heen zoowel als de terugreis volbracht zijn. Deze retourreductie wordt verleend over het gemiddelde tarief van heen- en terug reis. Bovenstaande bepaling wordt van kracht met ingang van de schepen, wel ke op of na 1 Augustus a.s. uit Europa, resp. Batavia vertrekken. EEN AUTOWIEL KAN RAAR ROLLEN. Te Scheemda (Gr.) is een eigenaardig ongeval gebeurd. Van een strooauto, die in volle vaart reed, vloog plotseling een der wielen af. Het wiel ging door de ruit van de woning van een klompen maker en kwam terecht op een bed, waarin een klein kind lag te slapen. Het kind werd door het voorwerp echter niet getroffen. DE AVRO. Het tienjarig bestaan herdacht. In het Kurhaus te Scheveningen is Za terdagmiddag de algemeene ledenvergade ring van de Avro geopend met een rede van den voorzitter, den heer G. de Clercq. Na de gebruikelijke woorden van begroe ting, herdacht hij het tienjarig bestaan van de Avro. „Wij mogen er trotsch op zijn, dat de Ne derlandsche Omroep in de 10 jaren, die nu achter ons liggen, zich heeft ontwikkeld tot op de hoogte, waar hij nu staat en dat on der omstandigheden, die fundamenteel afwij ken van die, welke in het buitenland gelden. De Nederlandsche Omroep immers heeft zich ontwikkeld op de basis van vrijwillig heid. Dit Nederlandsche stelsel heeft overal in het buitenland de aandacht getrokken, zoo zelfs, dat onlangs inAmerika stemmen op gingen om den reclame-omroep van dat land, althans voor een deel, te vervangen door een omroep op Nederlandschen grondslag. Dat het Nederlandsche stelsel, ook wat de artistieke verzorging van den Omroep be treft, geen slecht stelsel is, wordt wel bewe zen door ingezonden stukken, die onlangs ver schenen in het Engelsche Radioblad „World Radio", waarin tot uiting kwam, dat de En gelsche luisteraars unaniem van meening zijn, dat Hilversum het beste en meest geva rieerde omroepstation is van het vaste land. Wij weten wel, dat wij helaas niet alleen over Hilversum uitzenden, maar wij zijn toch zoo vrij aan te nemen, dat het succes van Hilversum in Engeland niet voor het klein ste deel het resultaat is van den arbeid van de A. V. R. O. Vervolgens deed spr. de volgende mededee- lingen Van 1000 leden in 1923 is de vereeniging gegroeid tot 175.000 leden in 1933. De inkomsten, die in 1923 3000 bedroe gen. overschreden in 1933 de zeven ton. Het Vereenigings-orgaan, dat in 1925 6000 abonné's telde, bezit er thans meer dan 200.000, terwijl bovendien van elk nummer van de „Radio Bode" nog 50 a 60.000 exemplaren wekelijks los worden verkocht. Het vermogen der vereeniging, dat In 1923 uit 75 schuld bestond, bedroeg in 1933 1.700.000. Hadden wij daarenboven in 1923 geen en kelen stoel om op te zitten, thans bezitten wij eigendommen, waarvan de waarde op bij na 2 ton is getaxeerd. Spr. herinnerde hierna aan het zendtijdbe- sluit en deszelfs gevolgen; voorts aan het op treden van cfen nieuwen minister, mr. De Wilde: „Wij zijn den nieuwen minister met vertrouwen tegemoet getreden. Wij hebben hem beloofd, dat wij in een geest van verzoe ning en wil tot opbouw hem terzijde willen staan bij zijn pogingen om te komen tot ge lukkiger omroepverhoudingen in Nederland dan er nu zijn. De luistervinken en de Avro. De directeur van het omroep-bedrijf, de heer W. Vogt, bracht vervolgens zijn jaar verslag uit, waaraan het volgende is ont leend De luistervinken stelden in 1932 aan de A.V.R.O. ter beschikking ruim 725.000. Dit bedrag werd bijeengebracht door 175.000 luistervinken. Toen dit bedrag in de reke ning en verantwoording was verwerkt, bleek dat de omzet van het omroepbedrijf ruim 2.000.000 had bedragen, dat er een be- drijfs-overschot was van ruim 448.000 en dat het jaar 1932 eindigde met een saldo aan beschikbare middelen van ongeveer 1.707.000. Voorts beschikt de A V RO. over een bezit aan vaste goederen, die ge taxeerd zijn op een waarde van bijna 300.000. Op het oogenblik is er reeds zekerheid, dat het saldo-overschot over 1933 300.000 be draagt. De A.V.R.O.-Zesweeksche is een overwel digend succes geworden. 140.000 stortingen zijn er gedaan, 300.000 is door deze 140.000 storters bijeengebracht. De heer Vogt herinnerde verder aan de plannen tot studiebouw te Hilversum en zei- de in verband hiermede, dat de A.V.R.O. aan het einde van het jaar zal beschikken over een spaarpot, groot 2.000.000, die dan aanwezig zal zijn, zonder dat er nog een cent schuld is voor ce betaling van het nieu we kantoorgebouw in Amsterdam, dat op dat oogenblik in de boeken voor herinnering ver meld zal staan voor een waarde van 1. Wanneer ons nieuwe studiogebouw in Hilversum, dat ongeveer zes ton zal kosten, ook voltooid is, zijn al onze wenschen nog niet vervuld. Nog altijd staat op het lijstje van onze verlangens: het eigendom over een eigen zend-apparaat en daarvoor zijn nog grootere sommen noodig, dan de studiobouw vordert. Er is tijd om de bijzonderheden voor de feestviering voor de in-gebruik-neming van de nieuwe studio uit te denken maar om een idee te geven van hetgeen het bestuur zich voorstelt, deelde spr. reeds mee, dat het zal moeten zijn een tweede Houtrust. De luistervinken zullen gelegenheid krij gen iets voor den bouw van de nieuwe studio te doen door bij te dragen voor den aankoop van een modern concert-kerk-orgel, waartoe het Avro-orgelfonds gesticht zal worden. De begrooting voor 1934 werd goedgekeurd. De heer de Graaf, voorzitter van het Avro-actie-comité den Haag, wenschte het algemeen bestuur geluk met het 10-jarig be staan. In het bijzonder huldigde hij de heeren Vogt, v. d. Woord en baron Tindal en uitte den wensch, dat de Avro spoedig de beschik king moge verkrijgen over een eigen zender Bij de rondvraag drong de heer van As- peren (Den Haag) aan op het uitzenden van meer Nederlandsche muziek, bijv. ter gedeeltelijke vervanging van jazz-muziek De heer Vogt deelde mede, dat een verge lijking van het aantal Nederlandsche en bui- tenlandsche kunstenaars, dat voor de Avro- microfoon optreedt, zeker ten gunste van de Nederlandsche uitvalt. ZWARE REGENVAL BOVEN AMSTERDAM EN IN HET GOOI. 't Is Zaterdagmiddag tusschen vier en half zes zwaar weer geweest boven Amsterdam en omgeving. De onweersbuien zaten vooral in 't Oosten en Zuiden, de eene bliksemflits volgde direct op den anderen en de donder rolde onophoudelijk, terwijl hevige slag regens de straten blank zetten. Voor zoover bekend is geworden, is de bliksem nergens ingeslagen, enkele ontladingen op de tram draden buiten beschouwing gelaten. Er ont stond dientengevolge op eenige lijnen even stagnatie. Van den Tuyll van Serooskerken- weg werd gemeld, dat er de bliksem was in geslagen, maar toen daar de ladderwagens en motorspuiten aankwamen, bleek van bilk- sem-inslag niet te bespeuren. Men had alleen maar gedacht dat 't zoo was De regenbuien hebben op tal van plaatsen veel ongemak veroorzaakt: gootwater, dat niet weg kon komen, drong kamers binnen, kelders liepen vol Bij de brandweer kwamen dientengevolge honderden aanvragen om hulp jn. Omstreeks zes uur ontlastte zich boven Baarn, Soest en omgeving een onweersbui, die gepaard ging met hevigen regenval. Ver schillende straten stonden in een oogenblik blank. Het werd in de woningen zoo donker, dat de liéhten moesten worden ontstoken. In een weiland op Groeneveld onder Baarn is een paard door den bliksem ge dood. INBRAAK TE OSS. Vrijdagnacht heeft een onbekende zich toe gang verschaft tot de woning van den heer J. van Dijke aan de Nieuwe Brouwerstraat te Oss. De inbreker is binnengekomen door aan de achterzijde van de woning een deur te for- ceeren. In de huiskamer heeft hij een kast opengebroken en daaruit een bedrag van 20, een gouden horloge met ketting, en uit een damestaschje een bedrag van 6 ont vreemd. Daarna heeft hij in een ander ver trek uit een kleedingstuk van den heer Van Dijke een bedrag van 18 genomen. Zon der dat de bewoners iets gemerkt hebben, is de inbreker verdwenen. De zoon van den heer Van Dijke is pen ningmeester van den r.k. Houtbewerkers- bond. Hij zou Zaterdag steungelden uitbeta len. Het vermoeden bestaat, dat de dief het op deze gelden gemunt had. Doch deze wa ren veilig opgeborgen. Van den dader is tot nu toe geen spoor ontdekt. EERSTE KAMER. Donderdag behandeling van be langrijke wetsontwerpen. De Eerste Kamer, die Donderdagmiddag zal vergaderen, zal dan behandelen het wets ontwerp tot beperking van de uitgaven, wel ke voor de openbare kassen voortvloeien uit de uitvoering der lager onderwijs-wet 1920, de wijziging van de landbouw-crisiswet en het ontwerp tot verleening van enkele retor siebevoegdheden. DIEFSTAL VAN VEE UIT DE WEIDE De dieven komen met een vee-auto het land in en laadden de koeien op. In de laatste weken worden in den Eem- nesserpolder herhaaldelijk koeien van vee houders uit Bunschoten uit de weide gesto len. Deze weilanden zijn gelegen onder de ge meente Hoogland langs den Bunschoterweg, die de verbinding vormt van Baarn naar Bunschoten en N'ijkerk. Met een vee-auto rijden de dieven het land in en laden de bees ten op. Tot nu toe is het de politie niet gelukt het spoor van de daders te ontdekken. GEHEIME DISTILLEERDERIJ ONTDEKT. Op grond van aanwijzingen heeft de in specteur der directe belastingen, invoerrech ten en accijnzen uit Roermond een huiszoe king verricht op de Kranghoeve te Beegden. In een der bovenkamers werd een kast ge vonden, waarachter een gordijn hing. Bij nader onderzoek vond men een complete spi- ritusbranderij, die zeer modern was inge richt. Er stond een groote stoomketel, een flinke voorkoeler en een kolom om een pro duct van hooger of lager gehalte te fabricee- ren. De geheele installatie met leiding en al werd geschat op een gewicht van plm 10.000 KG. De spiritus, die daar werd vervaardigd, bleek van hoog gehalte. Een hoeveelheid van 90 liter werd in beslag genomen. De bewo ner van de hoeve werd naar Grathem-hoeve gebracht. Hij verklaarde met de geheele affaire niets uitstaande te hebben. De geheele installatie werd naar Ittervoort vervoerd. AMENDEMENTEN OP HET ONTWERPOMZETBELASTING. Voorstel om de weeldevertegerings- belasting er weer uit te lichten. Dr. L. G. Kortenhorst, lid van de Tweede Kamer c.s., heeft een amendement ingediend op het wetsontwerp tot heffing van een om zetbelasting. De strekking is de weeldever teringsbelasting uit dit ontwerp te lichten Het wil den voorstellers voorkomen, dat de minister voorloopig de opbrengst van dit deel der voorgestelde belasting kan missen. Deze opbrengst was aanvankelijk op tien millioen gulden geraamd. Doordat de omzet belasting op vier pet. der waarde der goede ren is gebracht, heeft het fiscale element van de weeldeverteringsbelasting veel van zijn beteekenis ingeboet. Het amendement bedoelt allerminst het be ginsel der weeldeverteringsbelasting aan te tasten. Een goed ingerichte belasting op weelde-uitgaven blijven de voorstellers aan bevelenswaardig achten. Het is echter wel gebleken, dat het buitengewoon moeilijk is om den juisten vorm te vinden. De bezwaren, die uit de kringen van het bedrijfsleven tot de Kamer zijn gekomen, zijn sinds de indiening van het oorspronkelijk ontwerp niet geringer geworden. Door de vermindering van de koopkracht der bevol- kig is de productie der in de lijst A opgeno men goederen zeer sterk teruggeloopen. De aard dezer artikelen leidde er toe, dat bij het voortschrijden der crisis op deze uitgaven het eerst werd bezuinigd. De werkloosheid in de verschillende takken van de hier bedoelde bedrijven is zeer groot en dreigt nog grooter te worden, wanneer de weeldeverteringsbe- lastin de productievoorwaarden en de afzet mogelijkheden opnieuw ongunstig zal be- invloeden. Bij aanneming van dit amendement zal de omzetbzlasting ook voor deze goederen vier pet der waarde bedragen. Een averechtsche protectie het gevolg? De strekking van een tweede amendement is de tegemoetkoming aan den Nederland schen producent te vergrooten. De kosten eu risico's, aan deze belasting verbonden, wor den door het regeeringsvoorstel onvoldoende vergoed. Bovendien zal onder de tegenwoordige ab normale omstandigheden, nu de prijzen van bipfesfilandsche goederen in het algemeen lager zijn dan die der in eigen land geprodu ceerde, de belasting tot averechtsche protec tie aanleiding geven. ZAANDAM'S FINANCIEELE MOEILIJKHEDEN. De Moderne Bond verbolgen. Ten gemeentehuize van Zaandam is een vergadering gehouden van het georganiseerd overleg, dat bijeengeroepen was ter beslis sing over het voorstel van B. en W. betref fende de twee procents pensioenpremie, te verhalen op de ambtenaren en werklieden der gemeente voor het weduwen- en weezen- pensioen, welk voorstel een deel uitmaakt van het complex maatregelen van B. en W ter dekking van het tekort van 100.000 op de begrooting voor 1933. Zonder het voor stel zelf te overwegen, werd op aanstichting van den Modernen Bond besloten geen ad vies hieromtrent uit te brengen, als protest tegen de wijze waarop dit voorstel bij het organiseerd overleg aanhangig is semllV waardoor aan de leden de gelegenheid 3 nomen de zaak behoorlijk voor te her»;!£j terwijl B. en W. reeds waren overS^ men. den maatregel tot uitvoering te h komen. 0eD DE GOUDZOEKERS VAN DE LUTINE. Het werk gestaakt wegens weer. ruw' Door het stormachtige weer zijn Zaterdag de bergingsvaartuigen genoodzaakt gewor den naar Terschelling terug te keeren De toren staat nog steeds recht en heeft niets van de ruwe zee te duchten. Er is nog niet gepompt. HET UNIFORMVERBOD. Waarom de Alg. Ned. Fascisten- bond getroffen? De raad van bestuur van den Alg. Ned. Fascisten Bond heeft een schrijven "gericht aan den voorzitter van den raad van mi- nisters, waarin gezegd wordt, dat met ver wondering kennis genomen is van het schrij ven aan de ministers van de verschillende departementen, waarin de Alg. Ned Fascisten Bond wordt gerangschikt onder de organi- saties, waarvan het lidmaatschap „om de doeleinden, die zij nastreven, of de middelen, die zijn aanwenden, de behoorlijke vervul ling door den ambtenaar in rijksdienst van zijn plicht als ambtenaar kunnen in gevaar brengen of schaden." Zeer aangenaam zou het ons zijn, te mo gen vernemen, op welke gronden het doel onzer organisatie en de middelen ter berei king daarvan door de regeering worden ver oordeeld, aldus het slot vas den brief. NED. R.K. MIDDENSTANDSBOND. Donderdag hebben te Utrecht de bijeen komsten plaats gehad van de verschillende bestuursorganen van den Ned. r.k. Midden standsbond, waar de reorganisatie van het bestuur, als gevolg van de versterking van het verband tusschen stands- en vakorgani satie in de katholieke middenstandsbeweging, haar beslag heeft gekregen. Allereerst hield de thans opgeheven Vak- raad een vergadering tot sluiting zijner werkzaamheden. In deze druk bezochte vergadering heeft de voorzitter van het vakbestuur, de heer C. J. Notenboom de Bruyn te Roosendaal, ont staan en werkzaamheid van Vakbestuur en Vakraad gememoreerd. De heer C. J. G. Struycken te 's-Graven- li age, heeft namens het hoofdbestuur van den N.R.K.M. den heer Notenboom de Bruyn hartelijk dank gezegd voor de door hem ge durende zooveel jaren aan Vakbestuur en Vakraad gegeven leiding. Hierna werd het nieuwe Centraal Bestuur van den Ned. r.k. Middenstandsbond, waarin zitting hebben twee vertegenwoordigers van iedere diocesane standsorganisatie en één ver tegenwoordiger van eiken landelijken Vak bond aangesloten bij den N.R.K.M., doorden aftredenden voorzitter van den bond, tea heer C. J. G. Sruycken, geïnstalleerd. Vervolgens werden door de vertegenwoot- digers der bij den N.R.K.M. aangesloten vak bonden, die de zoogenaamde „Erkennings verklaring" hebben ontvangen, als vertegen woordigers van de vakorganisatie in het nieuwe hoofdbestuur van den N.R.K.M. ge kozen de heeren H. J. L. Klein Schiphorst te Haarle (Ned. r.k. Bond van Bouwpatroons), J. H. van Langen te Delft (Ned. r.k. Bond van loodgieters- en koperslagerspat. oons), C. Burger te Amsterdam (Ned. r.k. Hanze- bond van slagerspatroons) en G. A. van Swieten te Den Haag (Ned. r.k. Bond van melkhandelaren). In de pauze kwam het hoofdbestuur in zijn nieuwe samenstelling bijeen in een eerste vergadering voor het opmaken der voor dracht voor de benoeming van een nieuwen voorzitter van den Ned. r.k. Middenstands bond. De heer Struycken wenschte in verband met zijn gevorderden leeftijd niet in aanmer king te komen als voorzitter van het gereor ganiseerde hoofdbestuur. Door de voortgezette vergadering van het Centraal Bestuur werd overeenkomstig de voordracht van het hoofdbestuur met over- groote meerderheid tot voorzitter gekozen de heer Jos. E. A. M. Meijring, te 's-Hertogen- bosch, voorzitter van den Bosschen Diocesa- nen r.k. Middenstandsbond en tot dusverre 2e voorzitter van den N.R.K.M. De vervolgens gehouden eerste werkverga dering van het nieuwe centraal bestuur droeg hoofdzakelijk een huishoudelijk ka rakter. Ingeleid door mr. van Hellenberg Hubar werd een uitvoerige bespreking gewijd aan de middelen tot versterking van den band tusschen de aangesloten vakbonden en den N.R.K.M. 69- De kapitein lichtte de deksel op en trok een vies gezicht bij de reuk die in zijn neus steeg. H t Ruikt niet erg aanlokke lijk, Hein zei hij tegen den matroos, die tevens als zijn^ ka merjongen fungeerde, „maar we zullen het eens probeeren", en hij stak zijn lepel in de witte brei. ,,Au, oei", schreeuwde hij, „wat is die pan heet. ik verband mijn pols als ik mijn lepel erin wil steken*. 70- «Hoe moet ik dat nu eten, Hein? Ik wou, dat die kok de lucht invloog met zijn nieuwigheden. Weet jij er niets op vinden? Hein dacht na en had gauw een oplossing gevonden» Hij pakte twee handdoeken en bond die met een touw om d®? rand van de pan. „Ziezoo, kaptein, nu zal 't wel gaan, denk ik

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6