Alkmaarsche Courant. m&cfit&zakeii DE ROOOE VULPENHOUDER Jtadionieuws SeuiUeton anden JuiittAouu Honderd d/i en dertigste Jaargang. DINSDAG 8 AUGUSTUS Geautoriseerde vertaling haar 't Engelsch van Molly Thynne, door A. W. v. E.v. R. GEMEENTELIJKE RADIO distributie. DE LANGEDIJKER GROENTENVEILINGEN. No. 185 1933 Woensdag 9 Augustus. Hilversum, 1875 M. (Uitsluitend VARA). s__ Gramofoonplaten. 10.— VPRO-mor- „nwiiding. 10.15 Voor Arb. in de Continu- {Sriiven: Trio Favoriet o.l.v. W. Drukker. H Beek, declamatie. 11.RVU: Mej. Dr. S. pJ ten Damham: Ontstaan en ontwikke- Hnir der vrouwenbeweging. 11.30 Triocon- f 12— A'damsch Salon-orkest o.l.v. Kie kens en gramofoonplaten. 2.— Gramofoonpl. 03O Kinderuur. 4.15 Gramofoonpl. 5.30 VAR A-Mandoline-Ensemble o.l.v. J. B. Kok 5*45 Concrt. A. de Booy, zang en J. Vogel, „■an0 6.— Vervolg Mandolineconcert. 6.15 Vervolg zangrecital. 6.30 RVU: Dr. Molen Fiema: Het strand. 7.— Causerie Jan Oude- pe€St. 7.15 Orgelspel J. Vogel. 7.25 Dr. M. f pvv* Het antisemitisme. 7.45 Vervolg orgel- ",'8_ SOS-Berichten. 8.02 Vaz Dias. 810 „The Three Harrysons", accordeon. 0 25 VARA-Varia. 8.30 Vervolg accordeon- concert. 8.40 Henri Marchand zingt. 9.— FHdv Walis en zijn ensemble. 10.— Henri Marchand zingt. 10.15 Vervolg Eddy Walis. i, Gramofoonmuziek. Huizen, 296 M. (Uitsluitend NCRV). 8. Schriftlezing en meditatie. 8.15—9.30 Gra mofoonplaten. 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. G Laarman. 11—12— Trio v. d. Horst m. m v. C. van RavenzwaayMöllenkamp, -nz 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Orgelcon- rtëS P. Visser. 1.15—2— Vervolg Trio concert. 2.30 Gramofoonplaten. 3.— Chr. Lectuur. 3.30 Kinderkoor „De jonge garde'' 01 v. A. C. Riethoff m. m. v. J. J. Ponse, piano en gramofoonplaten. 5.Kinderuur. Gramofoonplaten. 6.30 Afgestaan. 7.15 Ned Chr. Persbureau. 7.30 Declamatie door Mej N. Nobach. 8.— Amsterd. Salonorkest 01 v! Kiekens. 9 Causerie door S. M. v. d. Caliën. 9.30—10.30 Vervolg concert. Hierna tot 11.30 Gramofoonplaten, ca. 10.— Vaz pias. Davenlry, 1554 M 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 12.20 Orgelspel Q. MacLean. 1-05 Schotsch Studio-orkest o.l.v. G Daines m. m. v. M. Arnel, sopraan. 150 E Parsons en zijn orkest. 2.35 Gramofoon platen. 3.20 Pianorecital C. Dixon. 3.35 Sted. orkest Bournemouth o.l.v. Sir Dan Godfrey m. m. v. W. Busch, piano. 5.05 Or gelspel R. Dixon. 5.35 Kinderuur. 6.20 Ber. 6 50 Londensch Zigeuner-orkest m. m. v. M. Turganoff, tenor. 7.50 Concert. G. Johnson, sopraan en C. Scott, piano. 8.20 Radio-Mili- tair-orkest o.l.v. B. W. O'Donnell m. m. v. N. Gruhn, sopraan. 9 20 Berichten. 9.40 „Mr. Petre" van H. Belloc. Bewerk.: Lance Sieveking. 11Voordracht. 11.05—12 20 Dansmuziek o.l.v. Sidney Lipton. Pariis „Radio-Paris", 1724 M. 8.05, 12.35, 7 30 en 8.20 Gramofoonpla.en. 8.20 Concert tn m. v. orkest en solisten. Kalundborg, 1153 M. 12 202.20 Concert uit Rest. „Wivex". 3.20 Gramofoonpl. 3.50 5.50 Omroeporkest o.l.v. Reesen. 8.20 Ka mermuziek door strijkkwintet. 9.202.20 Dansmuziek voor de jeugd door verschillen de bands. Langenberg, 473 M. 6.25 Gramofoonpl. 7.23 Concert. 10.25 Gramofoonpl. 11.50 Gramofoonplaten. 12.20 Populair concert. 1.20 Concert o.l.v. Eysoldt. 5.20 Gramofoon platen. 6.20 Concert. 8.30 „Darum lob' ich mir den Garten" (Uit Berlijn). 9.20 Concert m. m. v. kwintet en solisten. Leiding: Keiper. 10.50—12.20 Concert o.l.v. Eysoldt. Rome, 441 M. 9.05 Concert o.l.v. Marche- sini. 9.50 Radiotooneel. 10.20 Vervolg con cert. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Sykes en zijn orkest. 5.20 Dansmuziek. 6.20, 6.50 en 8.20 Gra mofoonplaten. 9.20 Concert uit Ostende Hierna Dansmuziek. 508 M.: 12.20 Sykes en zijn orkest, 1.30 Gramofoonpl. 5.20 Dans muziek. 6.35, 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 8 35 Hoorspel. 9.20 Concert uit Knocke. Hierna Dansmuziek. Zeesert, 1635 M. 8.20 Concert ter herden- •mg van Max ven Schillings o.l.v. Prof. Keichwein. 9.10 „Winke, bunter Wimpel", spel van A. Karrasch. Muziek van W. Gro- ?oSoaV0'3° en 1105 Berichten. 11.20 W'i k cert uit Königsberg o.l.v. Eugen (8) »Ik weet, dat je, om een reden, die ik tot dusver niet heb kunnen ontdekken, het hebt doen voorkomen, dat je den 14en Maart per spoor naar Staveley Grange bent gereisd, terwijl je inderdaad met de auto van Londen naar een station ten noorden van York bent gereden en daar den trein hebt genomen In licht We^ >)e aanSeh°uden, omdat je zonder Kean glimlachte." »Je hebt het mis," zei hij. „Blake, mijn chauffeur, werd aangehouden, en verloor VÜn Haantje bijna door." ik heb Blake gesproken" antwoordde Fayre "lm. „Hij had dien avond vrij en was bij *']n vrouw in Londen. Er werd hem een ®agvaarding beteekend, die hij bij jou bracht *n die jij zoudt behandelen, naar je zei. Hij •Jacht, dat het een vergissing van den kant Vp° de politie was geweest". Lr heerschte een poos stilzwijgen, geduren- welken tijd Kean nadenkend rookte. Hij •cheen volstrekt niet uit het veld geslagen. „Stel, dat ik dien avond in York was, wat aak je daar dan uit op? De 41e Maart was D>et de avond van den moord, als je het daar °P aanstuurt," zei hij eindelijk L^yre ging onbewogen voort. •«Hoe laag kende ie mis. Draycott al, en Woensdag 9 Augustus. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Daventry 10.35—24 ïl&fJFVFS 1<?'20^17-4O, Zeesen 17.40—19.20, Munchen 19.20—2020 7ec sen 20.20-23.20, Heilsberg 23.20-24,- VOOR DEN ALKMAARSCHEN POLITIERECHTER. Bljz. Strafzitting van Vrijdag i Aug. HOOGER BEROEP. De heer A. P. uit Enkhuizen, had in zijn stamcafé een medeburger met een bierfleschje op het hoefd geslagen en was deswege door den politierechter tot 1 maand veroordeeld. De aldus gecorrigeerde Enkhuizer was echter toen niet persoonlijk present. Evenwel mocht het hem niet gelukken propaganda te maken voor zijn clemen- tie-ideeën en werd op voorstel van den officier door den politierechter, mr. Krabbe, het bij verstek gewezen vonnis bevestigd. VECHTPARTIJTJE. A. K. te Schagen had nog altijd 2 maanden voorwaardelijk op zijn reke- ning-cou-ant met den politierechter staan en liep als gevolg van een klop partijtje gevaar dit bejaarde postje, geboekt op 26 Sept. 1932 te moeten in- casseeren. De besprekingen omtrent dit onderwerp hadden thans conform de wet, in gesloten zitting p'aats en werd met afwijzing van het schriftelijk ver zoek tot begenadiging ten uitvoerleg ging van de voorw. straf gelast. DIEFSTAL. Mej. A. A. R., had in Mei 1931 in een moment van zware verzoeking den troonopvolger van de fam. v. d. M. te Alkmaar, alwaar zij als assistente in de huishouding werkzaam was, van een fototoestel beroofd en was deswege op 19 Oct. d.a.v. voorwaardelijk veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf met 3 proefjaren. De laatste loodjes wegen ech ter dikwijls het zwaarst, althans ook zij kwam voor een eventueele ten uitvoer legging van die voorwaardelijke straf in aanmerking De heel Oolders, secretaris der r. k. reclasseeringsvereeniging, ad viseerde met klem deze onhandelbare reclassante, die niet wilde hooren, de greep der wet te laten voelen en werd alzoo ten uitvoerlegging gelast. EEN HANDELSVENNOOTSCHAP DIE IN 'T HONDERD LIEP. De heer A. van Ree, veehandelaar te Schagen, associeerde zich in Septem ber '31 met een anderen vee-expert, zeke ren J. B., om voor gezamenlijke rekening vee te koopen. Hij was echter de man, die over de noodige contanten beschikte en zijn compagnon voorzag van 8000 bedrijfskapitaal, waarvan hij echter ver plicht was rekening en verantwoording te doen. De compagnon bleek echter een slechte penningmeester te zijn en sprong op zeer lichtvaardige wijze met 't hem toevertrouwde geld om. Zoo bestee 1 le hij ondermeer wel 3000 in de huishou ding en voor de afdoening van oude persoonlijke schulden, wat natuurlijk heelemaal de bedoeling niet was. Er ge raakte, volgens den heer van Ree, wel 'n duizend gulden of vijf zoek. De gewogen en te licht bevonden be heerder der vennootschapsgel den kwam heden terecht op het zondaarsbankje en werd trots het feit dat de heer VViggers een gunstig rapport lanceerde en mr. Prins voor hem een krachtige juridische lans brak, onvoorwaardelijk veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. GEEN EXEMPEL VAN DEUGD. De Heldersche mej Grietje D. is niet wat je noemt, 'n model dienstbare en maakte kennis met den politierechter al* gevolg van het lang niet loffelijke feit, dat zij den getuige P Bakker, een bedrag aan geld had ontfutseld. Boven dien was zij nog zoo brutaal dezen goe den man te belasteren, ondanks zij aan de politie had beloofd, dat geroddel na te laten. Mijnheer Wiggers dweepte ook niet met het meisje, dat heden trouwens wat deden jij en zij in de lente van1 1920 in Parijs? Je was nog geen jaar met Sybil ge trouwd, en ik ken je te goed, om je te belee- digen door de veronderstelling, dat het maar een vulgair avontuurtje was. Kean wierp zijn cigarette ia de" haa„ Je hebt gelijk," antwoordde hij effen, dat was het niet. Je hebt je gevoel voor logi ca nog niet geheel en al ver'oren. Hater. Ik had er mijn redenen voor mrs. Drayvott op te zoeken, en daar zij in dien tijd 10 Pa"J® zat, ging ik daarheen. Ik logeerde u1 het Bristoihotel, en zij in een klein hotel aan de overzijde van de rivier. Is dat voldoende Fayre liep naar de schrijftafe en trokde bovenste lade uit. Daaruit haalde hij „Red DwarP'-vulpenhouders en wierp ze op tafel. Behalve de bruine moddervlek onder aan den zijkant van een dier penhouders, wa ren zij volkomen aan elkaar gelijk, tot zens de zwarte inktvlek toe, die aan den boven kant zat. „Een hiervan is de penhouder, dien ik op de boerderij opraapte. Kun je een verklaring geven van den ander, of de reden opgeven, waarom je hiervan in je pleidooi geen ge; bruik maakte? Wij hebben het bewijs dat hij niet aan Leslie toebehoorde, en dat hij aaa een poosje vóór den moord was geva1 e Daardoor zou tenminste de aanwezig van een derden persoon op dien avon J Weer aarzelde Kean. Toen richtte hij het hoofd op en sprak openhartig: „Omdat hij het eigendom waf rschuw persoon, dien ik wilde sparen. Ik j, «rlijl. Hatter. dat ik. geslaagd bent mi] er m te verw ej„enaar van plan ben den na^m va" van dien penhouder te noem geen enkel blijk van belangstelling had gegeven. Hij noemde haar een vlinder- natuur, wispelturig en ongedurig. Met zoo'n buitennissigheidje was dus niet veel te begonnen. Eisch 30 boete of 30 dagen hechtenis DE VIJAND OVER HET GANSCHE FRONT VERSLAGEN. Het kan soms voorkomen dat iemand, die 'n krachtig voorstander is van de leus: nooit meer oorlog! plotseling wordt gedwongen zelf oorlog te voeren ter verdediging van eigen veiligheid en anderen, die hem na aan 't harte liggen Voor dit feit kwam op 9 Mei echter te staan de heer K. S. te Hoorn. Hij geraakte alstoen in heftig conflict met zekeren heer J. H. J., die hem uittartte en hem toevoegde: Sneevliet zit er al achter en nou ga jij d'r ook achter, hufter! waarop de heer Sm., die zich bevond in gezelschap van zijn echtgenoote, reageerde met de woorden Man, ben je dronken? Het debat groeide aan tot handtaste lijkheden, waarvan mevr. Sm., die haar man niet in den steek liet, o:k haar portie kreeg en de heer Sm. gebruik maakte van een stok om den aan-val af te weren. Er werden zeker nogal rake meppen uitgedeeld, althans de heer Sm stond dan heden terecht terzake mis handeling. Gesteund door zijn vrouw als getuige a décharge beriep de ver dachte zich op zijn recht tot noodzake lijke verdediging. De officier bleek aan vankelijk niet geneigd dit verweer te accepteeren en vorderde een geringe straf, 7 boete of 7 dagen hechtenis, doch trok na vernieuwd verhoor van een der getuigen a decharge ook dit requi sitoir in en requireerde toen op grond van gebleken noodzakelijke zelfverdedi ging conform art. 41 strafrecht ontslag van rechtsvervolging, bij welke conclu sie de politierechter zich aansloot. STRIJDGEWOEL OP DEN WESTFRIESCHEN DIJK. Op 7 Mei kregen te Kolhorn 'n viertal jeugdige arbeiders met woelig bloed het met elkander aan den stok en de ont moeting ontaardde weldra in een geani meerde vechtpartij, waarbij de heeren Schippers en Stevens het onderspit delf den, terwijl de overwinnaars P. M. en P. L. heden wegens mishandeling op de verdachtenbank zaten. Volgens de firma Piet en Piet zou Stevens hebben opge schept dat hij voor hen en heel Kolhorn niet benauwd was, waarop de uitge daagde zich had beijverd hem deze waanvoorstelling uit het hoofd te slaan. De politierechter werkte dit nummer van de agenda af, door P. M„ die zijn eerste proefstuk al reeds vroeger had ingele verd, te veroordeelen tot 40 boete of 20 dagen hechtenis. Zijn collega P. L. werd bedacht met 20 boete of 10 dagen hechtenis, maar zal aan R. Stevens een gulden hebben te voldoen ter zake diens te water getrapt en verloren geraakt deukhoedje. DIEFSTAL. H. B. had aan de weduwe R. te Bergen een collectie tabakspijpen geleverd op crediet, doch toen de wissel werd gepre senteerd was het fout. Op 7 April irok B. er zelf heen met de kwitantie en moest toen ontwaren, dat de dame de heele affaire inclusief de onbetaalde pijpen had overgedaan aan zekeren heer Hugo Schouten. De heer B. hield echter vol en was zoo vrij, de onverkochte pijpen tij dens de afwezigheid van de winkelier ster mee te nemen. De 15-jarige dienst bode, tijdelijk als winkeljuffrouw fun- geerende, legde geen hindernissen bij deze, misschien begrijpelijke, maar in ieder geval ongeoorloofde toeeigening, in den weg. De weduwe R. nam echter geen genoegen met deze handeling en deed aangifte bij de politie. De ..eer B„ bevreesd geworden, wilde toen graag de pijpen weer retourneeren, doch de firma Leefsma, aan wie "hij den buit onmiddel lijk had ter hand gesteld, weigerde haar medewerking en hield zoo noodig de verzameling ter beschikking der justi tie. Het gevolg was nu dat de actie werd doorgezet en de pijpendief uit plichtsbe sef heden terecht stond. De winkeljuf frouw, de 15-jarige Margaretha Mol, was niet verschenen en tegen haar zal een strafvervolging worden ingesteld wegens bewijsstukken?" Fayre was pijnlijk getroffen door de ver achting in zijn stem. Hij haalde zijn porte feuille uit den zak en nam er een kiekje uit, dat hij naast de penhouder op tafel legde. „Ja," antwoorde hij, met meer verdriet dan toorn in zijn stem. „Dit. Ik had het je graag bespaard, als het gekund had, Ed ward!" Kean nam het op en bekeek het. „Dus dat het je ook uitgevonden! Je hebt het'heel kranig aangelegd Hatter!?? „Wist je het dan?" „Dat Sybil's eerste man nog leeft? Da! weet ik al zes jaar. Ik haalde hem zelf uit Duitschland en plaatste hem in een gesticht in Dorset. Je weet zeker, dat hij ongeneeslijk krankzinnig is? Drie specialisten hebben hem ongeneeslijk verklaard." Heb je zes jaar met Sybill ge'eefd. ter wijl je al dien tijd wist, dat Gerald Lee in le ven was?" Kean keek hem open aan. Ik zou wel eens willen weten, wat je in mijn plaats had gedaan," zei hij kalm. „Sy bil's hart was zoo zwak, dat de minste schok doodelijk kon zijn. Lee was ongenees lijk krankzinnig, en zelfs niet in staat haar te herkennen. Ik overdrijf niet, als ik zeg, dat enkel het gezicht van hem haar gedood zou hebben. En liever dan de kans te loopen. dat zij zijn bestaan te weten zou komen, zou ik je hier in deze kamer met mijn emen han den dooden en er de gevolgen van dragen!" Hij sprak zeer vriendelijk, maar uit zijn stem sprak zijn overtuiging, en Fayre besef te, dat hij voor niets zou terugdeinzen, om zijn vrouw te sparen. „Sybil weet het al," zei hij, en terwijl hij sprak, voelde hij, dat hij alles zou hebben ge overtreding van artikel 444 wetb. van strafrecht. Het niet 'voldoen aan eenige verplichting als getuige Wat de heer B. betrof deze werd juri disch ter zijde gestaan door mr. Prins Verdachte vertelde uitvoerig de Iijdens geschiedenis van deze onbetaalde pij- pencollectie en wilde toegeven dat hij wel wat lichtvaardig had gehandeld hoewel met de beste intenties voor de door hem vertegenwoordigde firma. De officier, mr. v. d. Feen de Lille vermeende te mogen veronderstellen dat verdachte als man van ontwikkeling moest hebben begrepen, dat een 15-jarig meisje niet bevoegd is 'n dergelijke toe stemming te verleenen. Overigens hield do officier gaarne rekening met de bij zondere omstandigheden en requireerde een zeer geringe straf, 2 boete of 2 da gen hechtenis. Mr. Prins had aan dit requisitoir niet veel toe te voegen. Misschien had de zaak, nadat bekend was geworden den goeden wil van verdachte om het ge beurde ongedaan te maken, ingetrokken kunnen worden. Voorts wees mr. Prins er zeer ad rem op, dat de weduwe R die, volgens eigen erkentenis, geen on belangrijk schuldenbedrag, 800 a 900 gul den had, feitelijk dolblij mocht zijn, dat de firma Leefsma haar faillissement uiei had aangevraagd want dan was zij ver- mvedelijk zelf in aanraking met de justitie gekomen wegens bedriegelijke verkorting der rechten van haar credi teuren. Pleiter eindigde met het verzoek aan den politierechter de minst moge lijke straf op te leggen. Mr Krabbe hoop te dat het gebeurde den verdachte een voldoende les was geweest en overeen komstig den wensch van den verdediger veroordeelde hij den heer B. tot 0 50 bo ;te of 1 dag hechtenis. De veroordeelde bracht zijn dank voor de coulante behandeling. EEN VETERANEN-DUEL. Het 56-jarige boertje v. d. W te Eg- mond aan Zee, zocht op 29 April in de Voorstraat zonder merkbare aanleiding ruzie met den 63-jarigen melkslijter Pe trus Bakker, die aldaar met een anderen dorper stond te babbelen. De melkslijter ontving van den boer 'n paar slagen met een melkemmer, waarop hij ten slotte ook van leer trok met een hals juk. Onder het gevecht werd Bakkum onzacht zijn dierbare pijp uit den mond gestooten. Het conflict werd niet entre- nous geschikt en verscheen de heer v. d W- heden voor den politierechter, die het treurig vond dat volwassen menschen zich zóó kinderachtig aanstelden en den man met den melkemmer veroordeelde tot 5 boete of ƒ5 dagen hechtenis. POLITIEKE BEROERINGEN OP URK. Het is den laatsten tijd ook lang geen pais en vree meer op het eiland Jvk. De adem van het modernisme is ook over dit eenzame land heengestreken en de politieke strubbelingen zijn ook daar geen excepties meer. Zoo had ook de smid K. R. zijn dorpsgenoot Albert Hackvoort op 24 April grovelijk belee- digd door hem ten aanhoore des volks in 't publiek te verwijten, dat hij den schrij ver van een anoniemen brief was, die aan verschillende ingezetenen was toegezon den en waarin onder meer voorkwam de zinsnede: Menschen, menschen luistert niet naar de voormannen der anti-revo- lutionnaire partij. Zij hebben kerk en staat in den afgrond gebracht. Hack- voor,t was ten zeerste verontwaardigd dat het vaderschap van dit minder vleiende oordeel hem werd toegedacht en hij sprak vermanend tegen den opge wonden smid: Buurman, weet wat u zegt! en deed vervolgens een klacht we gens beleediging met gevolg dat heden de onbedachtzahme dienaar van Vul- canus, die beschuldigde zonder eenig be wijs bij verstek tot 10 boete of 10 dagen hechtenis werd veroordeeld. MISHANDELING VAN EEN PAARD Onze voor spotprijs verkregen twaalf de provincie vegint ons A al de klan- disie te schenken en het was da heden de bedrijfsboer G- B„ uit de Wieringer- meerpolders die zijn opwachting maakte ter audiëntie om terecht te staan ter zake mishandels; van et paard dat naar zijn meening zich koppig en weer geven, om die woorden ongesproken te ma ken. Voor het eerst verloor Kean zijn zelfbe- heersching. Zijn gelaat werd plotseling grauw en scherp. „Onmogelijk!" En met plotseling opkomende drift stiet hij uit: „Weet je wel, wat je zegt? Groote God, man, het kan niet waar zijn!" „tiet is waar, tenzij ik een vreeselijke ver gissing heb begaan," antwoordde Fayre vast „Ik dacht, dat zij het ontdekt had en het voor jou geheim hield." „Mijn God, als die vrouw haar maar niets verteld heeft!" mompelde Kean. „Dat is de eenige oplossing. Hoe weet je dat?" „Door een brief, dien Sybil mij schreef en dien ik juist ontving, toen ik de foto van Lee had gevonden. Ik nam het als vanzelf spre kend aan, dat dat het was, waarop zij zin speelde." „Heb je er haar niet over gesproken?" „Ik heb haar daarna niet meer gezien Ik wilde haar opzoeken, maar had er geen ge legenheid voor." Kean zonk in een stoel neer en bedekte het gelaat met de handen. „God zij dank!" mompelde hij. „Er moet een vergissing in het spel zijn. Het is onmo gelijk, dat zij het ontdekt heeft. Zij zou nooit Het aanhoudende gerinkel van de telefoon onderbrak hem. Met een half waanzinnigen uitroep nam hij den hoorn van den haak. „Ja, hier sir Edward Kean" zei hij werk tuigelijk, daar zijn geest nog geheel vervuld was van de onthulling, die Fayre juist ge daan had. En terwijl hij luisterde, werd de reeds spookachtige bleekheid van zijn gelaat spannig had gedragen. Ten einde het zenuwachtig dier wat op zijn gemak te brengen, had hij het wild steigerende paard geruimen tijd met het eind van een leidsel op den kon geranseld en voortdurend achteruit gedreven tot op een afstand van wel 80 M. Een aanta.1 arbeiders, die op eeni^en afstsnd dit on smakelijk schouwspel gadesloeg noem de het een schandaal. De politie rechter mr. Krabbe onderschreef dit oor deel vermoedelijk ten volle blijkens de opgelegde straf, 30 boete of 30 dagen hechtenis. EEN STAKINGSGESCHIEDENIS UIT DEN HELDER. In Kansas-City maakt men geen gek» heid met het misdrijf ontvoering raken de en is daar zelfs de doodstraf op ge steld. De 19-jarige los werkman Abra ham de W. te Helder mocht zich dus ge- lukig achten zich buiten het territoir van Kansas-City te bevinden, want wel ke daad de politierechter hem ook voor de hem ten laste gelegde ontvoering van eer. 19-jarig, niet voor 100 procent gees teik volwaardig meisje, waarmee hij buiten toestemming der ouders naar Amsterdam was getrokken, hem ook mag hebben gegeven, de strop is hem hier voor niet ten dee' gevallen. Waar echter deze zaak met gesloten deuren werd behandeld kunnen we d<» uitspraak niet mededeelen. WETENSCHAPPELIJK LANDBOUWONDERZOEK. Een belangrijke tentoonstelling Kopenhagen. ft In de universiteit te Kopenhagen is heden geopend het internationaal congres van het internationaal genootschap voor weten schappelijke landbouwonderzoek. Behandeld zullen worden een aantal vraagstukken, be trekking hebbende op de bactereologie en de vruchtbaarheid van den bodem. Van de ver schillende aanwezige landen is Nederland vertegenwoordigd door Dr. D. J. Hissink dir. van het bodemkundig-instituut te Gro ningen. Het congres duurt 5 dagen. De tuinbouwers kregen de afgeloopen week een .cleine som uitbetaald a's toe slag op den prijs der Deensche witte kool en vroege aardappelen Het was slechts een klein bedrag, maar daarom niet minder welkom Op de aardappelenmarkt is het nog een en al misere. Voor de Schotsche muizen wordt voor het grootste deel maar 75 cent per 100 K G. ontvangen of eigenlijk nog niet ontva-'.n, daar het slechts de minimumprijs is. die door de regeering voor de vele partijen, die doordraaiden later zal worden betaald. Slechts een klein gedeelte bracht 1.20 tot i 40 op. Ook voor de eigenheimers van uitstekende Kwaliteit werden slechts prijzen besteed, liggende tusschen 1 en 1 80 en voor blauwe eigenheimers wa ren de prijzen slechts 20 tot 40 cent hoo- ger. Ducken en Schoolmeesters brach ten van 0.75 tot 1 op. De verschillende vroege koolsoorten waren maar weinig in trek. De noteerin gen van roode kool lagen ie heele week tusschen 1 en 1 30. dat wil zeggen, dat het grootste gedeelte voor den mini mumprijs van 1 werd overgenomen en slechts een klein gedeelte iets meer op bracht. Aangevoerd werden 42 spoorwa gens Voor de gele kool, waarvan slechts 8 spoorwagens werden geveild, een aan bod alzoo, dat toch niet groot kan worden genoemd, werden al even lage prijzen betaald, die lagen tusschen 1 er 1.30, waaruit dezelfde conclusie valt te trekken als bij de roode kool. Voor de witte kool was het resultaat nog slechter, daar hiervoor een min'mum- prijs van 40 cent is vastgesteld. Waar een deel ook hiervan niet kon worden verkocht en dus den bouwer 40 cent per 100 K G. zal worden uitbetaald, if het te billijken, dat de telers op middelen pein zen, om aan dien onhoudbaren toestand een eind te maken, daar ze voor dien prijs niet eens kan worden gesneden en ter markt aangevoerd Men meent,, dat met het op monster veilen aan dat euvel nog heviger. „Sybil!" zei hij zijna onhoorbaar, terwijl hij den hoorn liet zallen. „Zij hebben van Westminster opgebeld. Zij heeft weer een aanval." Een oogenblik staarde hij met nietszien- de oogen voor zich uit, toen wendde hij zich met een bijna kinderlijk smeekenden blik tot Fayre. „Ik moet naar haar toe, Hatter! Om 's he mels wil, houd mij niet op!" Als eenig antwoord nam Fayre Kean'» hoed en jas en reikte hem die over. „We moeten dit gauw uitmaken, Edward," zei hij ernstig, „wat er ook gebeurt'' Kean worstelde zich reeds in zijn jas. „Bii de eerste gelegenheid beloof ik je een volledige verklaring! Is dat voldoende, Hat ter?" Fayre knikte. Een oogenblik later was hij alleen met zijn onrustige gedachten. Hii liep naar de tafel, nam het kiekje op en legdfe het in zijn portefeuille terug Terwijl hij dat deed werd de deur geopend en keek Farrer, de oude eerste klerk, naar binnen. „Ik meende sir Edward te hooren weg gaan, sir," zei hij. „Hij is weggeroepen. Lady Kean is weer ingestort. Ik betwijfel, of hij vanmorgen nog terugkeert. Het is het beste, dat je alle af spraken, die hij voor vandaag gemaakt heeft afzegt!" De oude man klakte met de tong. „Het is jammer, dat zij zoo zwak it,* meende hij. Een Fayre, die zoo overspannen wa«. lij bijna een zenuwtoeval hardop bij die or~

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5