CREMATIE R, HUIZINGA. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. BALBO'S LAATSTE ETAPPE. Het vertrek uit Lissabon. De regeling der ontvangst te Rome. Een stierengevecht en een intervieuw. DE ZUIDPOOL-EXPEDITIE VAN ELLSWORTH EN BALCHEN. Een Nederlandsche bijdrage. ITALIAANSCH WATERVLIEGTUIG VERONGELUKT. Captain Valle ernstig gewond. WERELDRECORD „RUGVLIEGEN". Verbeterd. SPORTCLUB WIERINGERWAARD. ALCMARIA—GO AHEAD. NEDERLAND—ROEMENIE 1—1, 58—60 3.20—/ 3 50, 60—62 3.40- CORNELIS BESUIJEN, WILLEM BUISMAN, PLEGEN VAN ONTUCHT. noor de recherche i£ gistermorgen n manspersoon in den Hout aange- f!uden. die zich had schuldig gemaakt n het plegen van ontucht met jonve 88 tcies Hij is aan het bureau van po'i- Ue in arrest gesteld. GOEDKOOPE TREIN. Zondag 20 Aug. rijdt er weer een roedkoope trein van Enkhuizei> Hoorn, purmerend. Alkmaar, enz. naar Arnhem en Nijmegen. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 13 Augustus is de apotheek van dr. H. Hartong van Ark, Langestraat L, g£C)pnZon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend De andere apotheken zijn gesloten van is avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 BUfn de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week 4e nachtdienst waargenomen. LICHT OP! Heden voor rijwielen en motorrijtuigen en andere voertuigen te 9.03 uur licht op. DE v. d. BOSCHSTRAAT. Gister is de v. d. Boschstraat (de verbreed de Krebbesteeg) voor het publiek verkeer opengesteld. Reeds dadelijk bleek, in verband met het drukke vreemdelingenbezoek, dat hiermede een belangrijke verkeersverbetering tot stand is gebracht. PEDICURE EN MASSAGE. Sinds eenige dagen is onze stad een in richting op het gebied van pedicure en mas sage rijker geworden. De heer A. A. M. Schouten heeft een dergelijke inrichting aan den Westerweg no. 59 gevestigd en zal trach ten, zich in Alkmaar en wijde omgeving be kend te maken. Of dit gelukken zal? Alle begin is moei lijk en onbekend maakt onbemind! Jawel, maar wij gelooven, dat de heer Schouten de moeilijkheden gemakkelijk zal overwinnen, en dat hij heel spoedig geen onbekende meer zal zijn. Daar is meer dan een reden voor. De heer Schouten, vroeger koopvaardij-of ficier, heeft in ons Indië de gelegenheid te baat genomen, om een serieuze studie te ma ken van de Indische kruiden en hij had daar bij het geluk, dat zijn studie onder leiding stond van een bekwaam geneesheer. Tegelij kertijd leerde hij de Indische massage, die he laas in ons land nog vrijwel onbekend is, maar die een buitengewoon heilzame uitwer king heeft. Zijn kennis en kunde wil de heer Schouten thans, nu hij weer in het moeder land terug is, ten nutte maken voor het wel zijn van zijn medemenschen en hij steunt daarbij op een jarenlange praktische onder vinding. De heer Schouten is een serieus man. Hij behandelt elke patiënt zeer correct en precies op de wijze, zooals het behoort. Daarnaast stelt hij zich op het standpunt, dat dokters patiënten bij den geneesheer en specialist moeten zijn en niet bij een masseur. De heer Schouten, die het diploma der Haagsche pedicureschool en het diploma- Scholl bezit, heeft zich ten doel gesteld, om iedereen te helpen, oud en jong, arm en rijk, zoodat menschen, die zijn hulp noodig heb ben, slechts op het dagelijksche sepreekuur behoeven te komen, om te hooren, wat er ge beuren moet. Het spreekt vanzelf, dat de heer Schouten in zijn huis de noodige apparaten heeft, die hij gebruiken moet. En evenzeer is het lo gisch, dat de meest-nauwkeurige hygiëne en preciesheid betracht wordt. De eerste patiënten heeft de heer Schouten reeds gehad. Zij waren buitengewoon tevre den over de behandeling. Het moeilijke begin is dus feitelijk al voorbij. En c'us zal de on bekendheid ook weldra tot het verleden be hooren. Wat wij wenschen, én voor den heer schouten én voor onze bevolking zelf! FAILLISSEMENTEN. Gedeponeerd is de eenige uitdeelingsüjst m het faillissement van C Bottemanne, koop- ,n te Alkmaar, met een uitdeeling aan con -urrentie schuldeischers van 3.95 pCt. MELK MET WATER VERMENGD. Hedenmorgen kwart over acht wilde de eer Berkhout, wonende aan de Oude Gracht ®et 21Jn auto naar buiten rijden, juist op het ■oment dat de melkhandelaar Schermer wil- e Pa^seeren. Deze laatste was n.1. in de veronderstelling, dat de auto juist naar bin nen ging. Hierdoor echter was de melkhan eiaar genoodzaakt te water te rijden en zoo rctwenen kar en bestuurder in de Oude racht. Begrijpelijkerwijs was er bij de red- ng van den heer Schermer veel belangste'- j 8- Eenige flesschen melk waren naar de eP'e verdwenen. vOOR HET NIEUWE PAARD VAN DEN WOONWAGENBEWONER. Oe heer Verwer, inspecteur van de Vereen! lné voor Dierenbescherming, deelde ons heden e, dat er nog een klein rukje gegeven moet orden en het benoodigde geld voor het aan- °°pen van een paard voor de gestrande Woonwagenbewoner te Limmen is bijeen. ie nog iets wil geven doe het spoedig. Zoo ooit dan geldt hier, dat snelle hulp dubbele hulp i8. He' adres van den heer Verwer, inspecteur an de Vereeniging voor Dierenbescherming, is aanstraat hoek Oudegracht alhier. e verantwoording van de ingekomen gelden ,s de volgende: v- d. K. 1.heer uit Heiloo 1.twee "ames i.5o, mevr. B. i._, Mevr. O. 0.50, Mevr. N. N. 0.50, H. M. 1.—, C. R. 2.—. j' t dierenvrienden 5.dierenvrien- n 1.75, N. N. 1.briefje van 10.in nveloppg 10.—, Mevr. T. 2.50, Mevr. P. T- U l~familie KI. 2.—, Mej. N. N. 2.—, de Wed. B. M. 2.50, C, K., Bergen 2. familie F. 1.opbrengst paard 15.Tezamen 54.75. Nagekomen 1 Totaal 55.75. Ingekomen voor het te stichten Dierenasyl 5.motto 11 Aug. Jladionieums DE A.V.R.O.-ZESWEEKSCHE. De 10 gelukkige luistervinken. In het totaal uitverkochte Amsterdamsche Concertgebouw had gisteravond de toeken ning plaats van de tien hoofd-belooningen voortgesproten uit de A.V.R.O.-Zesweeksche' die opengesteld was voor de contribuanten over het tweede halfjaar 1933. Na de ope ningsrede van den A.V.R.O.-voorzitter werd de trommel met ruim 147.000 nummers on der toezicht van notaris Koopman geopend. De eerste belooning (keuze uit een vliegma chine, motorkruiser, zeilboot of auto) viel ten deel aan no. 116659, een te Amsterdam wo nend luistervink. De volgende hoofdprijzen vielen resp. op 9707 (vleugeltje) luistervink te oorburg 1776a (radio-gramofoon) een KM lul,8*?rvink; 7751 (ameublement); o3863 (huwelijksuitzet) viel ter deel aan een VSïïST/i.18 Soestdiik: 31228 (koelkast); 137160 (kampeertent); 45727 (motorrijwiel) viel ten deel aan een medicus te Schevenir- gen; 117012 (badkamer) en 53306 (winter voorraad conserven). Vandaag zullen 5000 troostprijzen worden getrokken. Kovacs Lajos luisterde deze bui tengewone meeting op. Het enthousiasme was overweldigend. £uchUxaact Men schrijft ons: Onder groote belangstelling heeft gis termiddag in het crematorium te Ve'^en de crematie plaats gehad van het stof felijk overschot van den heer R. Huizin- ga, die bij het behalen van zijn brevet als zweefvlieger te Soesterberg om het leven kwam en wiens aanstaande vrouw te Alkmaar woonachtig is. Aanwezig waren het bestuur der Leeu warder zweefvliegersclub en een 12-tal leden daarvan; deputaties van de zweef viiegersclub Soesterberg, de Amster damsche zweefviiegersclub, de Leidsche zweefvliegersclub enz. Allereerst sprak de heer W. M. Ocms uit Amsterdam, zwager van den over ledene, die zeide dat het plotseling heengaan van den overledene groote droefheid heeft gewekt in de harten van familie en vrienden. En aan al zijn plannen, groote plannen, o.a. den aanleg van de eerste luchthaven in Friesland, is nu een eind gekomen. De heer Conradi uit Leeuwarden sprak als vriend en herdacht hoe de overledene met ontembaar enthousiasme het vliegwezen in Friesland had voor gestaan. De heer H. Kersken sprak als be stuurslid der vakafdeeling voor het zweefvliegen en tevens namens de Kon Vereeniging voor de Luchtvaart, woor den van hulde en dank, zulks wegens verhindering van den heer YVallaardt Sacré. Daarna sprak de heer A. C. van Goor den Oosterlingh als voorzitter der zweef vliegerclub te Soesterberg. Als instruc teur mocht spr den overledene inleiden in de zweefvliegkunst. Spr bracht den medewerker en vriend hartelijk dank en zeide nog nooit zulk een ontroerend heengaan als dit te hebben meegemaakt. De heer S Kramer, voorzitter der Leeuwarder zweefviiegersclub, sprak namens de vrienden uit het Noorden, die diep getroffen zijn door zijn tragisch verscheiden. Tenslotte sprak Ds. L. D G. Knip- scheer, doopsgezind predikant te Dan- tumawoude Uit de vele artikelen, aan Huizinga gewijd, bracht spr dit woord naar voren: „Deze flinke kerel". Spr toonde aan, dat de overleJene een flinke kerel was, zachtmoedig en met een warm hart voor anderen. Hij liet zich niet voorstaan op zijn gaven en hij was blijmoedig en opgewekt. Hij v as eenvoudig en nederig van hart tegen over God. Namens de familie dankte spreker voor de groote belangstelling, waarna de kist daalde, terwijl gespeeld werd 't Adagio uit de sonate Pathétique van Beethoven. Er waren kransen van d. "ommandant en officieren van het vliegkamp Soesterberg en van verschil lende zvveefviiegersclubs. „De Snip" op thuisreis is gister van Ran- goon vertrokken en te Calcutta aangekomen; de „Oehoe" is te Batavia aangekomen en van daar doorgereisd naar Bandoeng; de „Peli kaan" (uitreis) arriveerde gister te Cairo. Hedenmorgen te 6.10 is Balbo met zijn vlieg tuigen uit Liss bon gestart voor de laatste etappe van de oceaanvlucht naar Chicago en terug. Het eskader vliegt naar Rome en zal zonder tusschenlanding het traject afleggen naar de bij Rome gelegen vlieghaven Otia. De start van het eskader van de Taag te Lissabon geschiedde vanmorgen tij prachtig weer, In ruim 35 minuten waren alle 23 vlieg tuigen opgestegen. Het eerste vliegtuig startte te 6.10, het laatste te 6.45. Afscheids visite. Voor het vertrek namen de vliegers aan boord van het Italiaansche oorlogsschip „Gia- sone" afscheid van den Italiaanschen gezant te Lissabon en den ambassadeur te Madrid, die uit Spanje naar Lissabon was overgekomen, Een esquadrille Portugeesche vliegtuigen deed den Italiaanschen gasten uitgeleide. Een reus achtige menschenmenigte woonde bij de Taag het vertrek bij. Het program van de ontvangst der vliegers e Rome is op het laatste moment nog p otse ing veranderd. Het eskader zal niet eerst over Rome vliegen, doch onmiddellijk bij het vlieg veld Otia dalen. Na de ontvangst aldaar gaat het per auto langs den autoweg OtiaRome, niet zooals eerst de bedoeling was, door den triomfboog van Constantijn, doch direct langs de Via del Mare over de Piazza Venezia naar de Piazza Coluna. In het centrum der stad zullen de vliegers op het balcon van het Italiaansche persgebouw verschijnen. Morgenochtend te 9 uur worden de oceaanvliegers door Koning Victor Emanuel op het Quirinaal ontvangen. Daarna zullen zij een krans leggen op het graf van den onbe kenden soldaat op de Piazza Venezia, en dan zal de triomphtocht door de Constantijnboog plaats vinden. Vervolgens wordt appèl gehouden bij Mus- solini op het Piazza Venetia, 's middags gaan ze naar Piazza Vittoria door den secr.-gen. der fascistische partij Starace en 's avonds is er een feestelijke receptie op het Capitool. Generaal Balbo woonde gistermiddag als gast van de Portugeesche regeering een te zijner eere gehouden gala-stierengevecht bij :n de raena van Lissabon. Na afloop verklaarde Balbo, dat het stie rengevecht hem herinnerde aan de oude Romeinsche gladiatorengevechten, die sterke mannen gemaakt hadden. Hij ontbood de beide stierenvechters bij zich, en schokn den een zijn sigaretten-étui, den ander zijn revol ver als aandenken. Als dank schonken de stierenvechters Balbo het oor van een stier, dat volgens de traditie der toreadors geluk aanbrengt. In een gesprek verklaarde Balbo, dat men hem altijd in een der vier groote steden Ro me, Berlijn, Parijs of Londen zou kunnen zien, doch nooit te Geneve, omdat naar zijn meening te eneve slechts nuttelooze redevoe ringen werden gehouden. In een interview met persvertegenwoordi gers zei Balbo o.a.„Ik ben geen groot man, doch een organisator; dat is mijn eenige ver dienste. Ik laat het toeval zoo weinig moge lijk ruimte en daarom ben ik zoo geschokt door den overwachten dood van luitenant Squaglia.'' Balbo sprak de hoop uit, spoedig den Franschen minister voor de luchtvaart P. Cot te mogen ontmoeten. „Ik zou dezen kameraad gaarne te Parijs of Rome of zelfs te Berlijn willen ontmoeten", verklaarde hij, „doch niet te eneve, waar men zijn tijd verliest in commissies, in conferenties, zon der tastbare resultaten". De bekende vlieger Balchen, die het vorige jaar met admiraal Byrd over de Zuidpool vloog, en die dit jaar een nieuwe Zuidpool expeditie onderneemt, welke onder leiding van Ellsworth staat, vertoefde onlangs in Amsterdam, waar hij de constructie van de nieuwe Fokker F. XX kwam bezichtigen. Balchen was nl. gedurende een vijftal jaren invlieger bij de Amerikaansche Fokkerfabrie ken en zijn belangstelling voor de nieuwe producten van A. H. G. Fokker is nog onver zwakt. Gedurende dit bezoek sprak Balchen met zijn vrienden en kennissen in Amsterdam over de uitrusting van de expeditie, waarvoor met het oog op de kosten natuurlijk slechts het meest noodzakelijke aangeschaft werd. Dit bracht den heer F. Standaar, directeur der Sandeman Bodega te Amsterdam op het denkbeeld, iets voor het handjevol pioniers die aan de expeditie deelnemen, te doen om hun de ontberingen, die aan een maanden lang verblijf in het Poolzee-ijs onvermijdelijk verbonden zijn, eenigszins te verlichten. Hij stelde zich met enkele bekende Neder landsche firma's in verbinding, die spontaan bereid waren, een bijdrage in den vorm van versnaperingen te. beschikking te stellen. PROF. PICCARD'S BALLON UIT ELKAAR GESPRONGEN. Een doode, vele zwaar gewonden. De gondel van de stratosfeerballon van prof. Piccard is gisteren opnieuw op deugde lijkheid onderzocht alvorens zou worden overgegaan tot een stratosfeervlucht. Hierbij werd op den gondel een buitengewoon groote atmosferische druk overgebracht, aangezien gebleken was bij een vorige proefneming dat lucht in den gondel was gedrongen en men thans de luchtdichthc id wilde onderzoeken. De uitgeoefende groote druk schijnt echter te veel geweest te zijn voor de relatief dunne me talen wanden, althans plotseling explodeerde de kogel. Door de rondvliegende metaaldee- len werd een arbeider doodelijk getroffen, ter wijl een aantal andere arbeiders min of meer ernstig gewond werden. Ingenieur Cosyns bleef ongedeerd. De toedracht van het gebeurde. De ontploffing van de gondel van de FNRS geschiedde g.steravond 8 uur in het laboratorium van prof. Piccard, gevestigd in d polytechnische afdeeling van de Universi teit te Brussel. In verband met het bericht dat de stratosfeertocht tot de volgende lente moest worden verdaagd, was de constructeur van de gondel, de heer Lhoir, Donderdag morgen uit Luik naar Brussel gekomen met 2 arbeiders om het mogelijke te doen voor het herstellen van de gondel. Donderdag en gis teren werd den ganschen dag doorgewerkt en in den middag had men in de kringen van den heer Cosyns dan ook nog de hoop, dat de gondel weer in goeden staat zou gebracht zijn tegen 20 Augusti s en dat de stratosfeer tocht dan toch nog zou kunnen doorgaan Dit vooruitzicht is evenwel op dramatische wijze vernietigd, zoo <-ntleenen wij aan de N. R Crt. Des middag1- waren de proefnemin gen met den atmcsferischen druk op de gon del begonnen. Deze was gepl rtst in een klein laborato rium. De gondel 'v:~2 gevuld met zuurstof eu toen blootgesteld aan een druk van 2 K G. per c.M2. Toen is gebleken, dat er nog gaat jes waren bij de deuropening, welke de lucht dichtheid verminderden. Toen werd de gon del blootgesteld aan een druk van 1.850 en op dit oogenblik heeft de gedoode arbeider, met name Schwam, naar men ons heeft ver zekerd, om onbekende reden op de gondel ge slagen met een hamer. Een van de gaatjes*is grooter geworden, met het gevolg, dat alle zuurstof hierdoor ontsnapte en de gondel zelf ontplofte. Zij is in drie stukken geslagen. De ramp gebeurde in aanwezigheid van ver scheiden personen, onder wie ook de heer Co- sijns. De heer de Bruyn was afwezig. De lucht verplaatsing was zoo hevig, dat ramen en deuren werden verbrijzeld. De politie heeft gelast alles onaangeroerd te laten voor het onderzoek van het parket »n de deskundigen De heer Cosijns heeft ter plaatse verklaard, dat het initiatief tot de proefneming van den constructeur uitging en zelfs op zijn aandrin gen is gebeurd. Cosijns zelf was niet meer van plan geweest op zijn besluit van verda ging van den tocht terug te komen. Gisteravond moest het Italiaansche watervliegtuig I. R. A. T. A dicht bij Va- lencia aan de Spaansche kust een nood landing maken omdat de motoren wei gerden. Bij het neerkomen op het water sloeg het toestel over den kop De 7 in zittenden werden gewond, doch konden gered worden. Het ergst gewond is gene raal Valle, chef van den generalen staf voor de afd. luchtvaart, die generaal Balbo op zijn eerste oceaanvluch' r.aar Zuid-Amerika heeft vergezeld Het ver ongelukte toestel was het eskader van Balbo naar Lissabon tegemoet gevlogen en was op den terugweg naar Italië. Een nieuw wereldrecord „rug-vliegen" is te Long Beach gevestigd door den vlieger Milog Burcham, aldus wordt uit Los Ange los gemeld. Burcham vloog gedurende 1 uur 46 minuten en 59 seconden op den rug en verbeterde hiermede het ten name van den Italiaan Falconi staande record met 39 minu ten en 59 seconden. TUiMicaties HINDERWET. Bij besluit van 11 Augustus 1933 is aan de firma Wed. B. Schoen, alhier, vergunning verleend tot het uitbreiden van een graan- malerij, door het bijplaatsen van een graan- mengmachine, welke aangedreven wordt door een electro-motor van 4 P.K., in het perceel Niuwesloot 23, alhier. Alkmaar, 12 Augustus 1933. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. R. VEENDORP, lo-secretaris Spoct Paarden. De Sportclub te Wieringerwaard verga derde Vrijdagavond. De boeken van den pen ningmeester werden in goede orde bevonden. De ontvangsten bedroegen in het vorige jaar 413.15, de uitgaven 269.29, zoodat er een saldo is van 143.86. De aftredende be stuursleden, de heeren J. Kistemaker en Jb. Koning, werden herkozen. Besloten werd 27 Aug. een harddraverij te houden op de kortebaan, met als prijzen 100, 50 en 25. Voetbal. Zooals men weet, sp-eelt onze Alkmaarsche tweede klasser morgenmiddag op het sport terrein der B.V.V. te Bergen een wedstrijd tegen de kampioenen van Nederland: Go- ahead uit Deventer. De Deventenaren komen zoo sterk mogelijk op. Ze zullen waarschijn lijk alleen een plaatsvervanger hebben voor Remeijer, die het volgend seizoen voor Xerxes (Rotterdam) uitkomt en tevens zullen de koekmenschen revanche trachten te nemen van de eertijds geleden nederlaag tegen Alc maria. Onze stadgenooten verschijnen met een zoo sterk mogelijk elftal, waarbij de linksbuiten plaats waarschijnlijk door een nieuwe speler bezet zal worden, die ook in de competitie deze plaats wel zal bezetten. 't Belooft een goeae, spannende wedstrijd te worden, die het aankijken dubbel waard zal zijn! Tennis. Gisteren is te Noordwijk de Davis Cup wedstrijd NederlandRoemenië begonnen (voorwedstrijd voor 1934). Van de twee enkelspelen won elk land er één. Timmer versloeg Cantacuzene 61, 61, 61. Karsten had vermoedelijk ook de tweede partij kunnen winnen, doch toen het in de 5e set 44 stond, moest hij wegens kramp op geven. Vandaag zal Scheurleer in het dubbelspel spelen met Timmer. Mackt&ecichtea DE VEEMARKT. ALKMAAR, 12 Aug. 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 6 Paarden 125—175; 26 Melkkoeien 110—200; 13 Nuchtere kalv (slacht) 514; 15 Schapen (vette) 6 16; 1 Schram 18; 47 Biggen (10 we ken) 815; 2 Bokken of geiten 5 8. Handel stil. DE BOTERMARKT. ALKMAAR, 12 Aug. 1933. Op de heden gehouden markt werd betaald voor boter 7214—85 cent. Eieren (groothandel) 3.40 3.80. Eendeieren 2.- N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 12 Aug. 1933. Op de heden gehouden eiertnvciling waren in totaal 160000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als yolgt; 56—58 3.10—3-30, 3.70, 6264 3.503.90. 12000 stuks Eendeieren 1 802. BROEK OP LANGENDIJK, 12 Aug. '33. 38000 K G. Roode kool le s. 1—/ 1.40; 20000 K G. Gele kool les./ 1—/ 110; 15000 K.G. Witte kool le s. 0.8O—1; 6000 K.G. Uien: gele uien 1 80—/ 2 40, gele drielingen 1.101.20, gele nep 3.50—3.80, zilvernep 5.20—5.70, zil ver drilingen 1f 1.10; 1000 K.G- Sla- boonen f 3.20—5; 4300 K G. Tomaten: A 6.90-/ 9 SO, B 10.20, C 3.40, CC 2 en 85000 K.G Aardappelen: Schotsche mui zen 0.75—1.40, Eigenheimers 1.30, Blauwe 1.50-/ 2; Drielingen 0.75 en Duc of York 0.90, alles oer 100 K.G. ZAANDAM, 12 Aug. 1933. Veilingver. „De Zaanstreek". Sla 20-80 cent per kist; Andijvie20— 60 cent per kist: Peen 14—17 cent per bos; Pieterselie 2 cent Der bos; Sel derie 27 cent per bos; Uien 2354 ct. per bos; Citroenen 4 oer 100; Slaboonen 154— 4 cent per pond; Snijboonen 6M ct. p. pond; Komkommers 54154 cent per stuk; Spina zie 13—25 cent per Vist; rostelein 20—35 cent per kleine kist; Tomnter. 2754 cent per pond; Augurken i9 cent per pond; Suikerpeer 1544 cent per pond; Cheswick 6—654 cent per pond; Zoete appeïen 6 ct. p. p.; Pruimen 10—16 "*nt per pond; Prolefiek 16—17 cent per pond NOORDSCHARWOUDE, 11 Aug 1933. 51600 K.G. Aardappelen: Gr. Sch. Muizen 0 751 50, Gr. Schotsche muizen 75 80 cent, Duken c'75—1.10, Eigenheimers 1.10—1.30, BI Eigenheimers 1.30 1.50, Drielingen 0 75; 1O60O K O. Uien: Uien 1.50—/ 1.90, Drielingen 0 80— 1 30. Gele Nep 1.90-/ 4.30; 14200 K G. Zilveruien: Zilveruien 0 80, Drielin gen 1 1 20, Zilvernep 4 10—5 40; 5900 K G. Sperciebconen 2.30—3 90, 120 K G Sniiboo >ei. 26; 250 KG. Kroten O 60: ^00 K G. Roode kool 1; alles per 100 K.G. 400 bos Wortelen 3.20 per 100 hos. WARMFNHUIZEN. 11 Aug. 1033 Srh. Muizen 1.20—1 50 grove 75 cent, drie lingen 75 cent; Eigenheimers 1.10— 1.50; Gele Nep 3.30-/ 3 60; Uien 1.20—1.60, drielingen 1—/ 1 20; Zil vernep 4 50—5, drielingen 8090 cent. uien 80 cent; Gele kool 11.10; Slaboo nen 2.60—3.20. Aanvoer: 17200 KG. Aardapplen; 4450 K.G. Gele Nep: 2775 K G. Uien; 3075 K G. Zilvruien; 750 K G. Gele kool; 855 K.G. Slaboonen. PURMEREND. 11 Aug. 1933. „Afslag, vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken". Aardappelen: Sch muizen 1955 cent, BI Eigenheimers 1944 ct„ Sch mui zen (kleine) 19—29 cent per kist, 25 KG; Slaboonen: dubb. 30 cent, dubb. z dr. 38 82 cent, enkele z. dr. 85 cent per kist, 15 K.G.; Snijboonen: Stok 0 3»1.35, Stam (breede) 30—93 cent p kist, 15 K.G Roode Aalbessen 11—34 per 100 K G Klapbessen 25—50 cent per 10 KG; Perzi ken 3.807.10 per 100; Pruimen 13— 34 per 100 K.G.Komkommers ƒ0 50— 1.60 per 100; Tomaten: A 10—13 en C 6—11 per 100 K G Roode kool f 1— 2.60 per 100; Savoye kool 1 60—3 60 per 100: Spinazie 12—46 cent per mand, 6 KG.: Postelein 12—30 cent per mand, 6 K.G.Sla 2.20—5 40 per 100 krop; Andijvie 10—24 cent per 100 kist; Wortelen 8—/ 13.20 rer 100 bos: Uien 4065 cent per 25 K G. Druiven: Frankenthalers 42— 50 cent ne A'icant 48 cent per K G. Meloe nen: Suiker 929, Net 923, An- nanas 13—29 per 100 stuks Appels: Zoete Bellpfleur 611, Codlin Keswirk 29. Cardinaal Tu'et f 616, Roode tuloappel 618, Yellnw Transnarant 1134, alles oer 100 K G. Peren: Clann's Favorite 823: Dirkies f 4— 8 50. Kruidenierspeer f 13—34. Prems» de Trevoux O—18, Suikerpeer 3—f 7, alles per 100 K.G. ^Advetiettiiën Heden overleed na een korte ongesteldheid, geheel onver wachte, onze gelietde Man en Vader, de Heer in den ouderdom van 68 jaar. Alkmaar. T. BESUIJEN—Mbskkb. Enschede. J. M. BESUIJEN. Alkmaar, 11 Augustus 1933. Bruinvisstraat 11. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Dinsdag op de Gemeente Begraaf plaats. Vertrek vanaf het sterfhuis nam. twee uur. Voor de vele en hartelijke deel neming, ons betoond na het over lijden van onzen innig geliefden Man Vader en Grootvader, den Heer betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. M. BUISMAN—VRIES. Bergen, Kruisweg 20. 10 Aug. 1933. Bij beschikking der Arrondis- sements-Rechtbank te Alkmaar d d. 10 Augustus 1933 is het fail lissement van CORNELIS KLITSIE. kleedermaker, te den Helder, opgeheven wegens ge brek aan actief. Alkmaar, 11 Augustus 1933 De Curator: Mr J BELONJE. Oudegracht 178, Alkmaaf,

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 3