Hebt Gij Lendenpijn? AKKER.CACHETS DF AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY EGMOND AAN ZEE. NOORDSCHARWOUDE. SCHAGERBRUG. KEINSMERBRUG. UITGEEST. HEILOO. Nog enkele dagen en de L.E.T.T. opent wederom haar poorten voor den L.E.T.T.- dag. In het belang van het algemeen heeft het bestuur gemeend alles zoo mogelijk op den ouden voet te laten doorgaan. Slechte enkele rubrieken zijn dit jaar uitgesloten, doch dat zal geen bezwaar zijn, als tentoon stelling voor land- en tuinbouw zal men daar weinig van merken. Voor de paardenkeuring zal zeker veel animo zijn, te meer daar er voor het eerst een keuring van Stamboekdie- ren zal zijn. Dank zij de welwillendheid van den inspecteur is de keuring van geiten en bokken vervroegd, zoodat met eenigen goe den wil hiervan een goede collectie aanwezig kon zijn. De clou van den dag zal ongetwij feld zijn het concours-hippique. Hoewel het bestuur zuinig moest doen, is er, om het con cours tot zijn recht te laten komen, zoo goed als niets bezuinigd. De rijvereenigingen zul len een program afwerken dat klinkt als een klok en men zal kunnen zien wat hier nog niet is vertoond. Alles te zamen genomen, kan het Woensdag 23 Augustus een mooie dag worden. OUDKARSPEL. SCHAGEN. ALKMAAR I—K. F. C.-COMB, 6—3. STADION-WIELERBAAN. De revanche van Parijs. Hul digintf van van Egmond. DE STRIJD ACHTER GROOTE MOTOREN. Paarden DRAVERIJEN TE CASTRICUM. LANDELIJKE RUITERSPORT. Jlcovinciciol' Theuws Een mooie film over mooi werk. In de zaal van De Vergulde Valk werd vanwege de Noord- en Zuid-Hollandsche Redding-Maatschappij de film vertoond die samengesteld werd uit de onderscheidene filmopnamen van oefeningen met het mate riaal, dat door deze maatschappij ter be schikking gesteld wordt tot het redden van in nood verkeerende schepelingen aan de Ne- derlandsche kust. De heer H. Th. de Booy, ad], secretaris der N. en Z.-H. R. M., gaf hierbij een leerzame toelichting, terwijl hij bij de opening een en ander uit de geschiedenis van het reddings wezen vertelde en er op wees, welk een groot verschil er bestaat tusschen den tijd, dat schipbreuken meer het object waren van een soort georganiseerde zeeroof en den tijd, waarin men georganiseerd tracht te redden, wat er te redden is. Spr. stelde deze verande ring in opvattingen tegenover den bij sommi gen blijkbaar bestaanden twijfel, of de we reld in zedelijk opzicht wel vooruit ging. Bo vendien noemde hij het werk der N. Z. H. R. M. een heerlijk voorbeeld van het streven van menschen van onderscheidene politieke of godsdienstige overtuiging naar een en hetzelfde doel. Tevens werd er op gewezen, dat het red dingswerk zich steeds had kunnen staande houden zonder overheidsbemoeiing, hetgeen gebleken was de beste vorm voor dit soort werk te zijn. Doch het aantal personen, dat dit werk steunde, kon zeker grooter zijn: 8000 contribuanten beteekenen voor een zee varende natie als de onze toch niet zoo bui tengewoon veel. En dat er heel wat komt kijken voor den penningmeester werd het best duidelijk bij het volgen van de mooie film. Waarbij eer bied moet groeien voor de nobele kerels, die de film laat het nog niet eens ten volle zien onder zulke moeilijke omstandigheden hun leven in de waagschaal stellen om dat van anderen te redden. Eerbied ook voor de genen, die als verwanten dier mannen in spanning moeten achterblijven, uitziende naar een behouden tuiskomst. Schitterend zijn de opnamen van het uit varen der reddingsbooten uit verschillende onzer kustplaatsen, waaronder die van Eg- mond aan Zee een ruime plaats inneemt. De in de zaal aanwezige vreemdelingen gaven door een hartelijk applaus hun svmpathie met de Egmondsche bemanning duidelijk te ken nen. Het derde gedeelte: een schip in nood, werd met welverdiende groote aandacht ge volgd, zoodat men in gedachten al meeholde met het jochie, dat aan moeder thuis de blij de tijding gaat brengen van het behouden binnenkomen van vaders reddingsboot. Moge deze film velen een aansporing zijn om iets te doen tot steun van het edelmoedige reddingswerk aan onze kust. NIEUWE NIEDORP. Ongeval. Dinsdagmorgen reed de heer V. van Noordscharwoude met zijn vrachtauto in den Schulpweg alhier met zooveel kracht tegen een der telefoonpalen aan, dat deze bij den grond afbrak, waardoor tijdelijke stagnatie ontstond in het telefoonverkeer. De heer V. die niet kan zeggen, wat eigen lijk de oorzaak was, is er zelf met den schrik afgekomen. De auto is betrekkelijk licht beschadigd. De bruggenbouw in den weg door het Geestmerambacht is begonnen Men is reeds met verschillende werkzaamheden bezig bij het dorp. De doorvaart in de voorsloot zal voorloopig nog niet gestremd zijn. Er blijft een doorgang van 3.50 meter. Het werk wordt uitgevoerd door de aannemers Matser en Hamstra te De Rijp. De heer H. de Graaf, radio-distributeur alhier, is bezig met de uitbreiding van zijn radio-net in den vorm van het aanleggen van een derden lijn naast de twee bestaande lijnen. Het is te begrijpen, dat deze uitbrei ding door de betrokken radio-liefhebbers op prijs wordt gesteld. Binnenkort zal de nieuwe lijn in gebruik worden genomen. Tengevolge van een defect aan de stuur inrichting geraakte Dinsdagavond een melk- auto van de zuivelfabriek „Crema" te Ha ringhuizen in de Grootsloot alhier. De auto feraakte overzij in bet tamelijk diepe water, wee kinderen die naast den chauffeur in de cabine zaten, geraakten geheel onder water, doch werden door den kloeken chauffeur on gedeerd op den wal gebracht. Een aantal melkbussen (gevulde) kwam ook in het water terecht. Overigens liep het ongeval nog goed flj» Door zijn paard getrapt. Dezer dagen zou de veehouder P. M. al hier zijn paard uit het land halen. Ofschoon het een goed dier i6 voor zijn werk is hij niet direct gemakkelijk en zeker niet als hij uit het land moet worden opgehaald, daar hij zich niet laat pakken. Zoo ook nu. Het dier ging er weer vandoor doch trapte thans met zijn achterpooten, wat ongelukkigerwijs dermate aankwam, dat M. een trap tegen de borst kreeg met het gevolg dat eenige ribben wer den gebroken. Mond- en klauwzeer. De besmettelijke veeziekte mond- en klauwezer breidt zich steeds meer en meer uit. Thans is het eerste geval onder deze ge meente geconstateerd en wel onder het vee van den veehouder 0. Nieuwenhuize aan den Busch en Dam. De heer Leenders sedert een drietal ja ren kapelaan te Uitgeest, is met ingang van Vrijdag overgeplaatst naar Leiden Als ka pelaan voor de parochie te Uitgeest is aan gewezen de heer J. Voortwist. De bedevaart van den R.-K. Volks bond. In navolging van den L. T. B. hield Dins dag de r.-k. Volksbond met de onderafdeelin- gen een bedevaart naar O. L. Vr. ter Nood. Het bezoek van de arbeiders boven het IJ was niet zoo groot als bij de bedevaart van den L. T. B., doch de roomsche feestdag, waarbij velen niet uit hun werk gemist kun nen worden, maakt dat verklaarbaar. Om 10 uur droeg de algemeene geestelijke advi seur onder assistentie van adviseurs een mis op tot dankzegging, terwijl de liturgische ge zangen werden gezongen door koristen uit diverse afdeelingen. De celebrant hield een predicatie, waarin hij wees op de groote beteekenis van dezen dag. Na de beëdiging der mis had bij St. Wille- brord een bijeenkomst plaats. De districtsbe stuurder J. M. Angenent sprak de mannen toe. Hij wees op de solidariteit en het lich tend voorbeeld der roomsche arbeiders om naast de stoffelijke zorg hun belangen op te dragen aan God. Daarna werd een proces sie gehouden, welke eindigde met den vaan- delgroet en het zingen van het bondslied en „Aan U, Koning der Eeuweff'. Maandagavond had in het lokaal van den heer Vis een bespreking plaats tusschen de wittekoolverbouwers, zuurkoolfabrikanten en leden van het bestuur der Noordermarkt- bond en L. G. C. Warmenhuizen en Obdam, omtrent de regeling van den prijs van deze koolsoort. De heer Strijb memoreerde, dat het gaat om de minimumprijs der witte kool, welke is vastgesteld op 40 ct. per 100 K.G. De oogst zal slecht zijn. De vergadering is bijeenge roepen om ie trachten hierin verbetering te brengen. Verleden jaar was de prijs 60 cent en de kool is toen vlot van de hand gegaan. De secretaris, de heer Kostelijk,, zei ook dat de vastgestelde prijs te laag is. Dit pro duct is hoofdzakelijk voor binnenlandsch gebruik. Door de desbetreffende menschen is reeds geïmentariseerd. De cijfers zijn als volgt: 6277 snees. Aan toegevoegd 135 wagons en 50 wagons voor contractkool. Obdam nog 35 H A. Samen 215 H.A. uit deze omgeving. Dit omslaat de streek van de vier veilingen. Rekenen wij 5A wagon per H.A. dan zou dit ruim 1100 wagons zijn. Het is niet de bedoeling om naast de veiling een organi satie van wittekoolverbouwers te stichten. Liever zouden wij dit in handen van de vei lingen geven. Wij willen trachten de prijs vast te stellen op een behoorlijke productie- l>rijS- De commissie had een prijs gedacht van f 100 per wagon. Spr. had zelf een plan bedacht om even- tueele moeilijkheden te ondervangen en de prijs vast te stellen op 125 per wagon, hiervan aan de bouwers f 100 te be talen en voor die 25 een fonds te vor men om die kool te koopen die op een ge geven moment de prijs niet kan opbrengen. Beter zouden wij het vinden wanner de fa brikanten ons konden garandeeren, dat deze kool weg zou raken. De heer A. Swager vroeg, hoe af het met randige kool moet. De heer Kostelijk zeide dat een dergelijke aanvoerder dan geen hooger prijs krijgt dan 100 en dus later van die 25 geen extra toe slag krijgt. De heer S- de Boer vond, dat zoodra de prijs uitkwam, de aandacht aan deze 40 cent is gewijd. Dit zal echter wel 60 cent worden. In de eerste plaats is noodzaak, dat alle kool bouwers hieraan meedoen. Wanneer van regeeringszijde de sanctie aan de hoogere prijs wordt verleend, zijn wij al een stuk op weg. Bij deze regeling zal kool 2A cent op brengen. terwijl witte kool 154 cent opbrengt. Dit is geen goede verhouding. Wanneer de regeering er zich niet mee bemoeit, dan is het een kwestie van de orga nisatie zelf. Bij beschikking van den minisi-: vn eco nomische zaken is met ingang van 1 Seotem- ^eder.om benoemd tot tijdelijk leeraar aan de rijkslandbouwwinterschool alhier ir J- t. Muntinga. Hat ongemak van velen, die een fittend leven leiden. Verrait XTV fult Ge rijn na één of twee VoIfm r.c.pi ven ApolKelrvr Oumont "AKKERTJES" 12.50, d bele boonen 3-509, enkeie boonen -. 50—li en trosboonen f 8 15 per 100 K.G. Bloemkool, welke niet uit munt in kwaliteit, werd in middelmatige kwa liteit aangevoerd en le soort was duur. De noteering was f &—f 23 p. 100 st. Bospeen, welke geruimen tijd in de verdrukking was, toonde een levendiger handel, voor zoover mooie jonge peen betreft. De noteering was 4.50— f 15.50 per 100 bos. Andijvie, die in groote kwantums werd aangevoerd, toonde een luien handel met prijzen van f 0.40— 2.20 per 100 stuks. Sla. die den laatsten tijd in de verdrukking was. toonde een leven diger handel voor le kwaliteit, de prijzen waren f 0.80—3 50 per 100 stuks. Spina zie werd ruimer aangevoerd en de kwaliteit was vrij goed. De prijzen waren middel matig, n.1. 0.40— f 0.75 per kist. Postelein, die met warm weer als regel minder gevraagd wordt, bracht het er slecht af. De prijzen waren 0.15—0.45 per kist, terwijl tweede kwaliteit onverkoopbaar was. Komkommers, welke in middelmatige kwaliteit werden aan gevoerd waren nog al in trek, hoewel de prijs aan den lagen kant bleef. De noteering was 0.75 3.?5 per 100 stuks. De aan voer van tomaten was groot genoeg en de handel lui, de prijzen waren laag, n.1. 6 11 per 100 K.G. De aanvoer van fruit was vrij groot Roode bessen waren gewild, de prijzen (per 100 kilogram berekend) f 20—26. Druiven, die in mooie kwaliteit werden aan gevoerd, golden te kort. De prijzen waren 18—25 per 100 pond. Meloenen, groo- tendeels mooie kwaliteit, waren in trek. de prijzen 0.10f 0.25 per stuk. Vruchten werden in mooie en afwijkende kwaliteit aan gevoerd en uitzonderingen buitengesloten laat de kwaliteit der peren te wenschen over. De prijzen der peren waren 6.5014 en voor appelen 0.10f 0.23 per 100 K.G De overige aanvoer gaf onveranderde prijzen. LANDBOUW-CRISISWET. Bij kon. besluit van 11 Angustu' is bepaald, dat de bepalingen der Lan 1- bouw-Crisiswet 1933, gewijzigd bij dp wet van den 5den Augustus 1933 (Stbl. no. 418(, voor zoover het tijdstip '»unner inwerkingtreding reeds niet is vastge steld bij besluit van den 17den Mei 1933 (Stbl. no. 278), in werking treden met ingang van den dag na dien der afkon diging van de wet van den 5den Augus tus 1933 (Stbl. no. 418), tot wijziging van de Landbouw-Crisiswet 1933. CRISIS-RUNDVEE-CENTRALE. De minister van economische zaken heeft benoemd in het bestuur der crisis-rundvee centrale, gevestigd te 's-Gravenhage, tot lid H. Ruijter, lid van de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal, wonende e Arnhem. DE NOOD IN HET BOLLENBEDRIJF. In Westfriesland. De commissie van vijf, uit d e50 Westfrie- sche gemeenten heeft aan de aangesloten 50 gemeentebesturen een brie! gericht, waarin zij mededeelt, dat het haar uit de vele be sprekingen met belanghebbenden is geble ken, dat, indien alleb epalingen van de kwee kerscentrale omtrent inlevering van lever baar en plantgoed, vooral van late tulpen, worden opgevolgd, tal van kleine kweekers hun geheele kraampje zal worden afgeno men en daarmee deze eenige bron van inko men verloren zal gaan. In samenwerking met den door ons geor- ganiseerden kring van afdeelingen van bloembollencultuur in West-Friesland zijn door ons hiervoor bij de kweekerscentrale en regeering verschillendeb esprekingen gehou den om deze catastrophe te keeren, zoo schrijft de commissie. In dit verband wordt in overweging gege ven: le. Uw kweekers, die, na inlevering van de opgeëischte hoeveelheid leverbaar in plant- §oed. voldoende plantgoed overhouden om et hun toegestane teeltoppervlak (65 pet. voor late en 80 pet. voor vroege tulpen) te beplanten, in hun eigen belang te adviseeren onmiddellijk aan hun verplichting te voldoen 2. Uw kweekers, die niet voldoende plant goed, na de inlevering, zouden overhouden, te adviseeren, eenafwachtende houding aan te nemen. Onze commissie zal inmiddels de uiterste pogingen in het werk stellen, om voor deze menschen een soeneler regelin^ te verkrijgen Onze JColonieit KNOEIERIJEN IN HET REGENT SCHAP SAMPANG. Verschillende bestuursambtenaren schuldig. In verband met in het regentschap Sam- pang ontdekte fraudes is de wedono van Ke- doengdoeng ontslagen, terwijl nog meer ont slagen zullen volgen, meent Aneta, blijkens een telegram aan het Hbld. De regent van Sampang vroeg ontslag aan. In verband met een en ander stelde het Europeesche B. B een onderzoek in naar de gedragingen van de lagere categorie van inlandsche bestuurs ambtenaren. Tot dusverre werden enkele on der-districtshoofden gecontroleerd, die allen bleken te knoeien met allerlei fondsen. VERBODEN GELDINZAMELING. Op last van den gouverneur van Sumatra's Oostkust werd Maandagavond opnieuw een geldinzameling ten'behoeve van de slacht offers van de aardbevingsramp in Zuid-Su- matra gestuit. Het betreffende comité ge naamd „Komité Penjantoen Andalas Selan- tan" bestond, naar Aneta aan het Hbld. meldt, grootendeels uit oud-leden van de partai Inlonesia. DE „POLITIEK" BETAALT GOED. De „Ind. Crt." noemt enkele wel heel sterke staaltjes van cumulatie van zwaar bezoldig de baantjes in de politiek te Batavia: Een actueel voorbeeld is het gekonkel van de Vaderlandsche Club in West-Java, ten einde een van haar verdienstelijke vrindjes een Gedeputeerden-zetel van 750 'per maand te bezorgen, naast zijn redacteurs baantje bij het partij-orgaan. Verder zal men over een half jaar den heer H. J. van Mook zien aftreden als lid van het College van Gedelegeerden om, krachtens af spraak, plaats te maken voor den gepension- neerden ingenieur Fournier, die zijn pensi oen van 600 per maand vervolgens kan samenvoegen met de Gedelegeerden-toelage van 1.000. Dan is er het klassieke cumulatie-model van mr. P. A. Blaauw, die als Gedelegeerde en Gedeputeerde 1750 per maand verdient en bovendien nog zitting-gelden toucheert. Deze staatsman is in zijn vrijen tijd referen daris 1ste klas bij het departement van Justitie en wanneer hij straks pensioen-rijp wordt, is zijn fortuin heelemaal gemaakt, want dan kan zijn inkomen stijgen tot onge veer 2300 per maand. Bovendien: wie in het verarmde Indië in de politiek wil gaan en goed geld wil verdie nen sluite zich aan bij een sterke „gezags getrouwe" partij, want die betaalt het best, en de weg naar de openbare colleges is dan kort, en glad geplaveid met wat spreekbeur ten in openbare vergaderingen van heisasa- hopsasa en het Wilhelmus toe. De partij-kas betaalt, waar 's Lands kas te kort schiet. Het is voorgekomen, dat een Volksraadslid van de V. C. vergoeding kreeg van de zitting-gelden, die hij in het Hertogs park misliep, omdat hij voor de partij op reis was geweest. Voetbal. Ook deze wedstrijd werd zeer verdiend door Alkmaar gewonnen. Reeds direct pakt ze flink aan, en het spel is nog maar kort aan den gang, of de A.-rechtsbinnen scoort met een schitterend schot van grooten af stand het eerste doelpunt (1—0). Lang plezier heeft Alkmaar niet van de zen voorsprong, daar K.F.C. zich nu ook los begint te werken en het is Kruiver, die op verdienstelijke wijze den gelijkmaker scoort. Dan is de thuisclub weer steeds aanval lend en de rechtsbuiten brengt den stand op 2—1. Na de rust hebben in het K.F.C. elftal ver schillende spelers van plaats verwisseld wat het geheel echter niet ten goede komt. Het is ae Alkmaar spil, die den voorsprong vergroot en deze op 31 brengt. Dan van flinken afstand een schitterend schot van den K.F.C. rechtsbinnen en het is 32. Dan is het voorloopig met K.F.C. gedaan en is Alkmaar meest aanvallend, waarbij re gelmatig de vleugels in den aanval worden betrokken, waardoor het spel mooi open bleef. Het is weer de rechtsbuiten die met een schot juist onder de lat er 4—2 van maakt, gevolgd door no. 5 van den links buiten. K.F.C. scoort dan nogmaals en tenslotte wordt het 63, met welken stand het einde komt. Als geheel heeft het Alkmaar elftal goed voldaan. Het gaat alles in een vlug tempo en ook het schieten is heel wat verbeterd. De linksbinnen moet echter niet teveeUaarl^ ter trekken. ach* Alkmaar kwam met een invaller uit haar rechts achter, deze invaller was Ju!*.* uitstekend. was «hten Bij K.F.C. blonken uit Kruiver en W m De wedstrijd werd uiterst fair cresn«.w de leiding was bij den heer Prins stekende handen. u"' Wielrennen. Tegelijk met de huldiging van onz»« nationalen wielrenfavoriet, den nie wen wereldkampioen van Egmond rif* f p zoo schitterende wijze te Parijs 'voo ons land wist te zegevieren, zal Dondeiü dagavond in het Stadion ook de revan che van Parijs plaats hebben. Weer zullen van Egmond en zijn ri„ valen Ulrich (Frankrijk), Anker Meyer Andersen (Denemarken) en Pola (Italië)' die achtereenvlgens als tweede, derdi en vierde eindigden, aan den start ver schijnen en elkaar nogmaals, in een zestal matches deux bekampen. Ook de profs zien elkaar op de Sta* dionbaan Donderdagavond weer te 'g De Belg Schereas, die thans voor den tweeden keer het wereldkampioenschan wist te behalen zal wederom tegen zijn tegenstanders van Parijs, t.w. tegen Micbard, Richter en Martientti hebben te rijden, zoodat ook in dit geval de af wezigen te Parijs eigenlijk niets behoed ven te missen en een volledige reprise van de groote Fransche gebeurtenis op de Stadionbaan Donderdag tjen plaats vinden. De stayers blijven evenmin achter. De finalisten van Parijs starten eveneens op de Stadionbaan voor den 100 K M rit met Lacquehaye (wereldkampioen)' Paillard, Möller, Metze en Gioergetti terwijl ook de Amsterdamsche stayer de Graaf zal meerijden in dezen rit Een programma dus, Donderdag avond, dat nog aangevuld met een tandemwedstrijd voor amateurs, heel wat belooft en waarmede de Stadiondi rectie zeker eer inlegt. Speciaal in ver- band met de huldiging van Jacq van Egmond, die op zoo waardige wijze onze Hollandsche kleuren verdedigd heeft, ware het te wenschen dat er Donder dagavond in het Amsterdamsche sta dion geen plaats onbezet blijft. Gisteren werden de wereldkampioen schappen beëindigd met den strijd ach ter groote motoren. Onze Nederlandsche deelnemers waren reeds bfj de voor wedstrijden uitgevallen. De Franschman Lacquehay heeft den titel veroverd en zoo gereden, dat h(f absoluut de meerdere in het veld was. Het eerste half uur reed bij in een zeer snel tempo en toen had hij reeds alle deelnemers meerdere ronden achter stand bezorgd. Van toen af ging bet kal me.-, omdat Lacquekay geen tegenstand van beteekenis ondervond. Met niet minder dan 7 ronden voorsprong eindig de hij als nummer een, luide toegejuicht door de 50.000 man publiek. De uitslagen van de gistermiddag te Castricum gehouden kortebaaudrave- rijen luiden: 1. Petition van D. Beets (eig.) 325 M.J 2. Sally Harvester van J. Hofland (N. van Leeuwen) 325 M.; 3. Queen Etbel, SL Lancier van J. P. Bakker (J. v. Leeuwen Jr.) 320 M.; 4. Lady Bond van A. V. d Veen (J. van Leeuwen (Jr.) 325 M. Zwemmen. OVER HET IJSELMEER*. Mevr. Pauly van Rotterdam zal in de vol* :nde week, zeer vermoedelijk Dinsdag, irachtten te zwemmen van den Ketelmona naai' Enkhuizen. Ze zal door een stoom* vaartuig woraen begeleid. Ruitersport. De Nederlandsche Landelijke Ruiter sport zal op 28 Augustus te Groningen de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland houden. Er zullen van alle gewesten afdeelingen aan deelne men en Groningen zeif zal eveneens goed vertegenwoordigd zijn. De kam- £and - w Juinêouw KENNEMERLAND. Er was de afgeloopen week een betere stemming. Wel was er schommeling in de prijzen, maar het beloop der markt gaf een vluggen inzet en in het laatst der week was de handel vlug en waren de prijzen voor meerdere producten aan den hoogen kant. We zitten momenteel volop in de boonentijd Zoo moest het althans wezen, doch het centrum. Heems kerk en omgeving, brengt niet zooveel aan. Ziekte, vooral in de snijboonen en op meer dere plekken even erg in de stamboouen. is oorzaak dat er geen ovei productie komt De oriizen waren voor stoLsniihoonen 8.50— 0 O 0 im 0 c J:, y "Als jij nu een beetje inkrimpt, zal ik probeeren naast je in dat gat te kruipen". Met veel kreunen en steunen had hij zich eindelijk naast Simmy gewrongen. „Erg aardig van je om mij te willen helpen, maar nu zitten we zoo ingeperst, dat we niet voor- of achteruit kunnen". „Man, klets niet zooveel, Jij zou toch de leiding nemen. Wel schiet dan op en probeer a'nder knopjes. Jij bewerkt de eene kant en ik de Het leek een eindeloos werk om op al die knoppen'* "en, te meer, daar zij dat werkje in een zeer ongemak»*" houdind mciocian r~\ _i_ ii_li., iiforn hu® 98. I drukken, meer, daar zij dat werk)e v~.~-■- iijke houding moesten uitvoeren. Doch tenslotte werd moeite beloond. Opeens hoorden ze luid geknars en draaide de deur vanzelf naar buiten. Ze keken in een donkere rui»'*, terwijl hun van hieruit ook een vochtige lucht tegemoet s oeg- „Ik zal mij er tusschen uit wurmen en aan den anderen kan laten zakken. Geef mij nu de kaars en dan al die steenen, dt wij los gepeuterd hebben". Daarna kroop Wo-Wang ook na*r ae andere lijde.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6