JiecfUsaaAen JUuktBecichteti ytfieepsüjdmgm Drama te Rotterdam. VERKEERSONGEVALLEN BRANDEN. nalen meer wilde betalen, hetwelk voor de visschers een inkomen zou worden van 3 per week per man. Men acht het zeer twijfelachtig of de an dere pellersbazen 15 ct. per Kg. zullen blij ven betalen en meent dat ingrijpen van re- geeringswege noodig is. De politieboot van de visscher ij inspectie ligt thans in de haven om de gemoederen in bedwang te houden en om de haven welke men met een ankerketting heeft willen blok keer en, open te houden Chauffeur schiet zijn jonge vrouw dood. Vanochtend om 9 uur heeft op het politie bureau aan de Witte de Withstraat te Rotter dam zich aangemeld de 24-jarige chauffeur F. W., die mededeelde, dat hij zijn vrouw had doodgeschoten. Deze mededeeling bleek juist. De politie vond in een pension aan den Schiedamschen Singel een vrouw met een schotwonde in den linkerslaap dood op het bed liggen. Het was de 20-jarige A. A. M. Blok, huisvrouw van W. Volgens verklarin gen van den chauffeur waren zij sinds 1930 getrouwd. Zij woonden in Maastricht en hadden een zoontje, dat nu 2 jaar is. Vier weken geleden heeft de vrouw haar woning in Maastricht verlaten en is naar Rotter dam gegaan. De man had haar echter opge spoord in bovengenoemd pension. Verschillende malen poogde hij haar over te halen weer met hem mee te gaan, maar steeds weigerde de vrouw. Vanochtend om half negen ging hij weer naar het pension, waar de vrouw te bed lag. Na een korte woordenwisseling hoorden de bewoners van het pension een schot en toen zij toesnelden, kwamen zij den man tegen Hij zeide, zijn vrouw te hebben gedood en zich te zullen aangeven bij de politie. Het onderzoek wees uit, dat de vrouw op slag dood was. Het lijk is naar het ziekenhuis vervoerd waar de sectie zal worden verricht. De dader is opgesloten. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Onder de gemeente Landsmeer wordt den laatsten tijd zeer veel in het Noordhollandsch Kanaal gezwommen Het water is daar ter plaatse overal echter zeer diep, zoodat het zwemmen niet ongevaarlijk is. Gistermiddag omstreeks vier uur verdween dan ook een Chineesch koopman uit Amsterdam plotse ling in de diepte en kwam niet m*er boven. Na geruimen tijd gedregd te hebben is het lijk later door de politie opgehaald. Te Noordwijk aan Zee. Gistermiddag is het 10-jarig zoontje van den heer Jacob Krol uit Leiden, die met zijn oom en neefje te Noordwijk aan Zee aan het baden was, verdronken. Het kind was plotse ling verdwenen, vlak aan het strand. De red dingsbrigade was onmiddellijk ter plaatse en zocht door middel van een kettinggreep een breede strook in zee af, echter zonder resul taat. Onder 's-Oravenzande. Bij Vlugtenburg onder 's-Gravenzande is öe 24-jarige schilder J. Estie, woonachtig te Rotterdam, bij het zwemmen verdronken. In en Rijn. In den Rijn is te Elden tegenover Arnhem het lijk opgehaald van den 65-jarigen F. D. Bergmeyer, woonachtig te Arnhem, die bij het zwemmen ter plaatse is verdronken. Lijk van pater Norbertus gevonden. Het lijk van den in den Rijn verdronken pater der Capucijnen. Norbertus Jansen, is gister onder Opheusaen gevonden. DE MOORD TE BERGHEM. Terreur van de bende? Voor de derde maal heeft Maandag het Eirket uit 's-Hertogenbosch zich naar Oss geven, teneinde 't onderzoek in de moord zaak d. B. te Berghem voort te zetten. De officier van justitie mr. Dubois en de rediter-commissaris mr. Kuylenburg hebben verschillende personen ten raadhuize ontbo den. Den geheelen middag en den geheelen avond namen deze verhooren in beslag. Uit den aard der zaak bewaart de politie over het resultaat hiervan het diepste stilzwijgen, meldt „Het Volk5' Een groote menschenmenigte had zich voor het gemeentehuis verzameld en wachtte in groote spanning de resultaten van het onder zoek af. Begrijpelijkerwijze lekte niets uit er, de menschen moesten teleurgesteld huis waarts keeren. Wel is aan het blad ter oore gekomen, dat de fiets, die de verslagene den avond van den moord bij zich had, en die sindsdien ver dwenen was, weer terecht is gekomen. De po litie heeft dit rijwiel bij een huiszoeking op gespoord en in beslag genomen. Tot laat in den avond duurde het onder zoek voort. Algemeen is men de meening toegedaan dat het ditmaal de justitie zal ge lukken, de hand op de lafhartige daders te leggen. Een verslaggever van „Het Volk", die ter plaatse is geweest, en met verschillende men schen heeft gesproken, schrijft o.a.: Zij hebben hun eigen meening, deze bewo ners van Oss, uit 't milieu waarin de slacht offers leefden. Zij spreken over een „dieven bende" en over „te veel weten". Over een vrouw en over primitieve hartstochten, die in deze streek spoedig naar buiten laaien. Het mes. De revolver. „Maar vragen wij wat, zegt ons een politieman, dan krijgen wij nul op het repuest. Volkomen gesloten zijn zij tegen ons. Niet antwoorden als de politie iets vraagt. Of zeggen dat je „zat" bent en dus niets weet. Thans leeft er vrees onder de Ossenaren. Vrees voor de verborgen me debewoners, die er niet tegen opzien, den levensdraad van twee jonge menschen af te snijden. Vrees ook voor nieuwe misdrijven. Naam van volgend slachtoffer reeds genoemd. In Oss wist men ons bereids den naam te noemen van het volgend slachtoffer. Ook iemand, die „te veel weet". Hij gaat er vast en zeker binnen een paar maanden aan. „Daar zorgt de bende wel voor". Niets meer of minder dan een terreur oefent deze geheimzinnige ..bende'' dus in Oss uit. Kent men haar leden? Enkelen die steeds in een bepaalde kroeg samenko men. Doch hoort men hen er is niets uit te krijgen. Is het deze bende, die op de een zame plaats, juist bij den populier haar sa menkomsten houdt? En een soort veemge- richt? Het zou kunnen zijn dat men dezen eenzamen boom gebruikt als herkenningstee- ken. Want er moet toch iets zijn dat de twee mannen deed trekken naar die plaats, juist naar die plaats. Waar niemand komt en zeker niet in den nacht. Vast is komen te staan, dat vóór veertien dagen reeds een aanslag is gepleegd op Gerrit de Bie. De twintig jarige jongen kreeg toen een messteek in den rug, die echter op zijn gordel is afgestuit. Hij heeft van het geval geen aangifte ge daan. Aan niemand wilde hij vertellen, hoe het kwam, noch wie hem heeft gestoken. Zijn toekomstigen moordenaar wilde hij niet ver raden. De eerste aanslag is mislukt. De tweede is beter voorbereid. Dinsdagavond vertrok Gerrit de Bie in gezelschap van zijn neef Piet. Waarheen? Niemand weet het al weer. Hij kwam nimmer terug. Waren er niet toevallig enkele bramenplukkers in het struikgewas gaan zoeken naar de rijpende vruchtjes, waarschijnlijk was zijn lijk thans nog niet gevonden. Het zag er vreeselijk verminkt uit. Gedood is het woord niet: Ger rit de Bie is geslacht. ,Jk was dronken", zegt de gear resteerde neef. De justitie heeft termen gevonden den neef Piet aan te houden en in de marechaussee kazerne te Oss in te sluiten. Hij was het laat ste met den vermoorde gezien. Hij had den volgenden dag krabben in zijn gezicht. Wat verklaarde de neef? Ik ben volkomen dronken geweest, dien avond. Ik weet niets. Van een moord of een vechtpartij heb ik niets be speurd. Het parket uit Den Bosch is Zaterdag den geheelen dag in Oss geweest. Onder meer is een huiszoeking bij den gearresteerde gehou den. In beslag zijn genomen een broek en een jas. Deze laatste was nat en er zaten sporen van vlekken in. Het was niet uit te maken of het bloedvlekken waren. De jas wordt thans chemisch onderzoeht. In af wachting van het resultaat blijft Piet de Bie in arrest. Naast dezen neef zijn verschillende menschen gehoord. Verband me den moord op van der Pas? Ernstig houdt men bij het politie-onder- zoek rekening met de mogelijkheid, dat er verband bestaat tusschen den moord op den caféhouder v. d Pas en dien op de Bie. Beiden sneuvelden niet ver van elkaar Beiden hebben hier gewandeld in het nachte lijk uur, terwijl een moordenaar om hen heen zwierf. Heeft dezelfde geheimzinnige hand beiden gedood? Uit vrees voor verraad? Het heeft er allen schijn van. De wind ruischt door den eenzamen populier, het af gelegen struikgewas en strijkt over het vij vertje; de stille getuigen van twee moorden In Oss heerscht angstige spanning; hoe zal de afloopen zijn? Ontdekking o£ een derde misdaad. Of niets? Wie weet het? Voorloopig blijven er vraag- teekens staan achter eiken zin, die over het dubbele drama te schrijven valt. Maar wel staat vast, dat de oplossing ligt in de beant woording van deze vraag: Wat is de reden, die beide mannen naar de afgelegen plek, dwars over weilanden en prikkeldraad heen, deed wandelen? Welke geheimzinnige af spraak hadden beiden getroffen onder den hoogen populier, in het nachtelijk uur? VERVALSCHING SCHILDERIJEN. De commissaris van politie te Tilburg maakt bekend, dat in den laatsten tijd door J. Schipper, wonende Valkenierslaan 105 te Ginneken, eenige schilderstukken zijn ver kocht, welke na verkoop bleken niet af komstig te zijn van degenen, wier signatuur onder die stukken voorkwam. Bij één dezer stukken kon de valschheid door den nog in leven zijnden schilder wor den vastgesteld. STALEN WEGEN. Binnenkort zal worden getracht, ook hier te lande de stalen wegen in de verkeerstech niek ingang te doen vinden. De heer Th. de Groen, industrieel te 's-Gravenhage, heeft de licenties voor Neder land en koloniën verkregen van het octrooi betreffende wegdekken van stalen roosters Deze wegdekken schijnen bijzondere voordee- len te hebben boven andere. Verder moet ook zijn gebleken, dat dit stalen-roostersysteem bi] rijvloeren voor nieuwe bruggen zeer gunstig kan worden toegepast. Het ligt in de bedoeling, de vervaardiging der stalen roosters, benevens de uitvoering der wegenbouwwerken, hier te lande te doen uitvoeren. Wegdekken van deze stalen roosters wer den o.m. in Oostenrijk reeds sinds enkele jaren met succes toegepast. Te Dusseldorf zal tegen het eind dezer maand de oprit van de Zuid-brug over den Rijn van dit systeem stalen-wegenbouw worden voorzien. MAK IK U IETS LEENEN? De deftige dame De N.R.Crt. vertelt: Dezer dagen verscheen bij een winkelier in de binnenstad te Rotterdam een dame, een deftige dame, een héél deftige dame. De winkelier voelde zich verheugd; een nieuwe klant en dan nog wel zulk een nieuwe klant krijgt men tegenwoordig er niet dagelijks bij Zijn vreugde werd echter al ras getemperd, toen de dame begon met een verontschuldi ging te stamelen, omdat zij hem kwam lastig vallen. Als een bliksemschicht flitste het door zijn brein: dat wordt een verzoek om artikelen beschikbaar te stellen voor een lief dadigheidsbazar. Toch maar doen, je kan nooit weten In het magazijn staan nog die haast onverkoopbare pakjes. Dan ben ik die strop met eere kwijt Maar de dame vroeg niet naar gratis artikelen; zij vroeg niet om een financieeie Dij dra ge, zij vroeg niet om een busje in den winkel te mogen laten ophangen, zij vroeg naar den koristen weg naar Wassenaar De winkelier keek verbluft. Een deftige dame. die van de Rotterdamsche binnenstad naar Wassenaar wilde loopen? De ander raadde blijkbaar zijn gedachten en vertelde, dat zij op haar doorreis was. dat zü hier ter stede haar taschje was kwijt geraakt, dat zij hier geen kennissen had en dat zij nu geen andere oplossing wist, dan maar naar huis loopen Weer vloog een gedachte als een bliksem flits door het brein van den winkelier en hij haastte zich om te zeggen: Maar dat is toch heelemaal niet noodig. Mag ik u iets leenen? H'ier is mijn kaartje, met mijn adres. En hij gaf haar een reclame-adreskaartje. De dame protesteerde. Zij kon toch niets van een haar onbekenden winkelier aan nemen. Zij had nog nooit iets bij hem ge kocht. De winkelier glimlachte, dacht aan de toekomst en drong aan. Tenslotte zwichtte de dame, zij gaf naam en adres op en de winke lier verschafte haar een ruim reisgeld. De dame vertrok, na duizendmaal dank te heb ben gezegd en te hebben beloofd nog denzelf den dag het geleende bedrag per postwissel terug te zenden. Den volgenden dag kwam er echter geen postwissel en den daarop volgenden dag ook niet. Toen vertelde de winkelier des avonds dit gebeurtenisje aan een collega, die al spoedig zijn relaas onderbrak en het hem op zijn beurt uit vertelde, met een volledige beschrij ving van de dame. Het was hem óók overko men, alleen woonde zij toen in Voorburg. De beide winkeliers schreven een voorzich tig gestelden brief naar de hun opgegeven adressen. De brieven kwamen terug: onbe stelbaar. Toen zijn de winkeliers naar de poli tie gegaan en daar hoorden zij, dat zij al de zooveelsten waren, die slachtoffer van de def tige dame waren geworden. Tegen een stilstaand motorrijwiel gebotst en levensgevaarlijk ge wond. Gisteravond om half twaalf is op den Rijksweg te Naarden bij de Karnemelksloot de 22-jarige motorrijder G. C. Fransen, elec- triciën te Amsterdam, die uit Laren (N.-H.) kwam, door onopgehelderde oorzaak op een stilstaande motorfiets in gereden Naast deze motor stond de eigenaar, de heer Riet- mulder, inspecteur van het gem. electr. be drijf te Amsterdam, die bezig was zijn motor na te kijken. Hij kon nog juist ter zijde sprin gen. De heer Fr. sloeg over den kop en is ernstig gewond naar de Majellastichting overgebracht, waar men voor zijn leven vreest. Motorrijder verongelukt. Gisteravond kwam de motorrijder J. B. uit Aken, wiens vrouw op de duo zat, in aanrij ding met een 15-jarigen wielrijder O. uit Horn. De motorrijder B. kwam zoodanig te vallen,, dat hij een levensgevaarlijke hoofd wonde opliep, waaraan hij hedennacht in een ziekenhuis te Roermond is overleden. Zijn vrouw en de jongen O. bekwamen slechts kwetsuren. Door een auto overreden en gedood. Te Voorschoten is nabij Woelwijk een 36- jarige bode van een ziekenfonds, die op zijn motorfiets uit een zijlaan kwam rijden, door een passeerende auto uit de richting Rijswijk, gegrepen. Zwaar gewond werd het slacht offer naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd, waar de man kort na aankomst is overleden Aan zijn wonden overleden De Nijmeegsche motorrijder Hertsen, die in den nacht van Zondag op Maandag tegen een boom reed en daarbij' ernstig gewond werd, is in den afgeloopen nacht in het zie kenhuis te Nijmegen aan de bekomen ver wondingen bezweken. Doodelijk motorongeluk. Gistermiddag om 3 uur is op de Kruis straat te Leeuwen-Beneden (Geld.) een motor, komende uit de richting Druten, tegen een tankwagen van de Texaco Maat schappij gebotst. De motor werd geheel ver nield. De motorrijder, zekere v. Koog uit Nijmegen, werd zwaar gewond en is enkele oogenblikken na het ongeluk overleden. De duorijder kreeg slechts enkele schrammen. De auto liep nagenoeg geen schade op. (Reeds in een deel van ons vorig nummer opgenomen.) Geestelijke doodelijk gewond bij auto-ongeluk te Amersfoort. Maandagavond reed pater Peters met familieleden van Deventer per auto naar Amsterdam. In de beruchte bocht bij Ter- schuur onder Amersfoort is de auto in bot sing gekomen met eenige boomen. vermoede lijk door te groote snelheid. De inzittenden werden, aldus de Tel., allen ernstig gewone aan hoofd en armen. Na verbonden te zijn door een dokter uit Voorthuizen zijn de ge wonden naar het Sint Elisabeth-ziekenhuis te Amersfoort vervoerd. Pater Peters is daar aan zijn verwondin gen bezweken. Hij zou met September als missionaris naar Chicago vertrekken De beide dames maken het naar omstan digheden redelijk wel. De auto is geheel ver nield. Motorfiets tegen een boom gebotst. Gistermiddag reden in de beruchte bocht bij Renswoude de heer en mevrouw Polver uit Amsterdam op een motorfiets. Zij gingen met vacantie naar Luxemburg. In de bocht raakte de heer P. het stuur kwijt en reed in volle vaart tegen een boom. Zijn echtgenoote werd met een zware hersenschudding in het ziekenhuis te Arnhem opgenomen. Haar toe stand is zorgelijk. De heer P. kreeg lichte kneuzingen en schaafwonden. Een ongeluk bij het rangeeren één gewonde. Gisteravond is bij het rangeeren op het spoorwegemplacement bij het Maasstation alhier, ter hoogte van de Oost Maaslaan, een ongeluk gebeurd. Van een rangeertrein werc een groep van 5 wagens afgestooten, even na dat op dezelfde lijn één goederenwagen was afgestooten. Deze wagen is, dooi dat het ter rein eenigszins helt, terug gaan loopen. De 53-jarige rangeerder A M. sprong m het remmerhuisje van dezen wagen, om hem tot ^'sta?d brengen. Juist op dat oogenblik naderde de groep van 5 wagens, welke wa- Le"Ven «roote snelheid hadden. Met tftoor TSe botsten de wagens tegen elkaar Tengevolge van den schok sloeg M. met zijn hoofd tegen de ruit van het remmers- huisje. Bewusteloos is hij naar het zieken huis aan den Coolsingel vervoerd. Hij heeft een hoofdwond. De spoorwagens zijn licht beschadigd. Rijwielstalling uitgebrand. Gisternacht heeft een agent brand ontdekt in het perceel Chasséstraat 113 benedenhuis te Amsterdam, waar de heer J. Heitlager een rijwielstalling met reparatieplaats heeft. De zaak bestaat uit een winkel met berg plaats (een tusschenkamer) en daarachter een slaapkamer. In de laatste sliep het echtpaar Heitlager met een kindje. Zij wer den gewekt. Door den tuin vonden zij een veilig heenkomen. De brand is ontstaan in den kelder, waar de werkplaats was. Maandagavond is daar gesoldeerd met een electrischen bout, die blijk baar niet is uitgeschakeld en den brand heeft veroorzaakt. Winkel, kelder en bergplaatsje brandden geheel uit, de slaapkamer had weinig schade De bovenhuizen bleven ongedeerd. In de stalling stonden 60 a 70 rijwielen, die allemaal zijn vernield, zoodat velen gis terochtend hun vervoermiddel moesten der ven. (Reeds in een deel van ons nummer van gister gemeld.) Brand in slagerij te Delft. Hedenmorgen om half zeven brak door onbekende oorzaak brand uit in de slagerij van den heer Slok aan de Oudemannenhuis- steeg te Delft. De brand liet zich zeer ernstig aanzien, de geheele 1ste en 2e etage stonden in lichterlaaie. De brandweer bestreed het vuur met 4 stralen. Door de verstikkende rook had de brandweer, een moeilijke taak, doch na een half uur was men het vuur mees ter en was het gevaar geweken. De 1ste en 2e etage en het dak is geheel uitgebrand. Een agent heeft zich bij het blusschen aan een stuk glas gewond De heer S. was tegen brand verzekerd. KORTE BERICHTEN. Onze gezant in Denemarken. Ridder v. Rappard en onze gezant in Frankrijk, jhr. Loudon, zijn met verlof hier te lande aange komen. De Nederl. Ohr. Landarbeidersbond telde blijkens het verslag over 1932 25.052 leden tegen 16.870 op 1 Januari 1932. I>e minister van defensie heeft de ver- eeniging van militaire apothekersbedienden, behoorende tot de Koninklijke Landmacht, voorloopig toegelaten als militaire belangen- vereeniging. Als opvolger van prof. dr. D. van riin- loopen Labberton. die voor de functie beeft bedankt, is de heer W. N. van der Hout te 's-Gravenhage benoemd tot hoofdredacteur van het tijdschrift van den Nederlandschen Bond tot bestrijding van de vivisectie. Weer een Geldersche stad maakt zich gereed haar 700-jarig stadsbestaan te vie ren. Thans is het Lochem, dat zich opmaakt voor een feest, dat vier dagen zal duren (19—22 Aug.) Gistermiddag is de arbeider J. te Don gen (N.-B.) uit een zolderraam van de haar- wasscherij van den heer W. Vermeulen, op straat gevallen. Met een ernstige hoofdwon de en vermoedelijk een ernstige hersenschud ding is de man naar huis vervoerd. Te Waarde (Zuid-Beveland) heeft zich een geval van de zikte van Weil voorgedaan. Te Krimpen a d. IJsel is gisteravond het 2-jarig dochtertje van den landbouwer v< l Vliet te water geraakt en verdronken. Weest voorzichtig nut vuur In bosch en heide. PAARDENDIEF. Een jaar geëischt Tegen den 23-jarigen muzikant K. M uit Breda, is Dinsdag voor de rechtbank te Middelburg een jaar gevangenisstraf geëischt wegens diefstal van een paard uit een weide onder Belgisch Clinge. HET PLEGEN VAN ONTUCHT. Twee jaar geëischt. De officier van justitie bij de recht bank te Middelburg heeft gisteren twee jaar gevangenisstraf geëischt tegen den 47-jarigen arbeider T. K. uit Ellemeet, thans gedetineerd, wegens het plegen van ontucht met zijn dochter. BEROOVING DOOR DRONKAARD. Twee jaar geëischt Voor het Bossche gerechtshof stond Maandag terecht de 40-jarige M A P. S. lederbewerker te Tilburg, die door de Bredasche rechtbank veroordeeld is tot 4 jaar gevangenisstraf wegens mede plichtigheid van diefstal met geweld Op 22 Febr. was deze diefstal bij J. Ker sten te Tilburg gepleegd door F. G. S en M. v. H Verd. had den roofoverval op touw gezet en de twee jongens revolvers gegeven. Zij sloegen Kersten met een hamer op het achterhoofd en sloegen toen op de vlucht. Verd. wachtte buiten op hen. Verd. beweerde dronken te zijn ge weest en zich niets meer te herinneren. De beide gedetineerden F. S. en M. v. R echter verklaarden dat verd. dien avond niet dronken was. Zij waren door hem tot den roofoverval overgehaald. De adv.-gen. vond de straf te zwaar en eischte 2 jaar gevangenisstraf. De verdediger betoogde, dat verd een oppassend huisvader is. De drank is van alles de schuld Hij vroeg voorwaarde lijke veroordeeling, onder voorwaarde, dat verd. geheelonthouder zal worden. De president van de Dr. Ariënsvereeni- ging te Tilburg, notaris van Dam, is be reid zich persoonlijk met het toezicht te belasten. Uitspraak 28 Aug. AMSTERDAMSCHE VEEMARÏTt^- AMSTERDAM, 16 Aug. 193a!(Eu den gehouden veemarkt waren aan™., prijzen als volgt: 461 Vette kalveren Ui? 40-50 cent, 2e kw. 30—38 cent, 3e kwo!*' 28 cent per K.G. levend gewicht- 32 N, "T tere kalveren 4-f 8; 415 Varke^ i^' varkens, 90-110 K.G., 40-41 cent varkens 38—39 cent, vette varkens 3^2 ct. per K.G. slachtgevvicht. Er waren 6 w? gons geslacute runderen uit DenemarW. aangevoerd. 460 Marktoverzicht: Vette kalveren groote aa voer, vlotte handel en prijshoudend Varke geringe aanvoer, stugge handel en nrii^ iets lager. priJZCD AMSTERDAMSCHE AARDAPPFi PRIJZEN. L" s AMSTERDAM, 16 Aug. 1933 Op de h* den gehouden aardappelenmarkt waren prijzen onveranderd. De aanvoer was 657 BROEK OP LANGENDIJK, 16 Aug '31 Langendijker Groentenveiling. 600 «ti.iTJ Bloemkool le s. 18.50, 2es. 5 r*., i/S stuks; 25000 K.G. Roode kool les f t 1.70; 5000 K.G. Gele kool le s. i 1.30; 4700 K.G. Deensch witte kool f f 1.40; 1900 K.G. Uien: gele uien 2 50 zilverdrilingen 1.20, gele drielingen f l on 1.30, gele nep 3.20—3.30, zilverneD 6.70; 1600 K.G. Slaboouen 3 70—r e? 575 K.G. Bieten 1.70; 1275 K.G Rahar ber ƒ1; 50.000 K.G. Aardappelen: Sch" muizen 0.752.40, Eigenheimers i 40 2.40, BI. Eigenheimers 2.30—2 7n Duc of York 0.60—1, alles per 100 K fi' NOORDSCHARWOUDE, 15 Aug. 1033 27000 K.G. Aardappelen: Sch. muizen 0.801.70, Gr. Sch. muizen 0.75 Du- ken 0.80—1, Eigenheimers 1.20Bl" Eigenheimers 1.10—2.10, Driel'ingen 0.75; 2500 K.G. Uien: Uien 1 70- 2.10, Drielingen 1.30—1.50, Gele Nen 2.90-/ 3.10; 2700 K.G. Zilveruien: Zil- veruien 0 80, Drielingen 1.20—1.40 Zilvernep 6.10—7.20; 3600 K.G. Sper' cieboonen 2.70—5 50; 150 K.G. Sniiboo- nen 2.20-ƒ 6.10; 275 K.G. Kroten 0.80; 6900 K.G. Roode kool 11.50- 6200 K.G. Witte kool 0.40—0.60; 2400 K.G. Gele kool 1.20—1.50, alles per 100 100 K.G. WARMENHUIZEN, 15 Aug. 1933. Sch. Muizen 1.80—2.10, grove Ó.80— 1.40, drielingen 0.75; Eigenheimers 1.60—2.60; Gele Nep 3.10—3.40- Uien 1.70—1.80; Zilvernep 5.70-1 6.20, drielingen 80 cent en uien 80 cent* Roode kool 1Slaboonen 3.204.30. Aanvoer: 17490 K.G. Aardappelen; 1325 K.G. Gele Nep; 800 K.G. Uien; 2725 K.G. Zilveruien; 1000 K.G. Roode kool en 680 K.G. Slaboonen. PURMEREND, 15 Aug. 1933. „Afslag, vereeniging Beemst.r, Purinerend en Om streken". Aardappelen: Sch. muizen 24—49 cent, Bl. Eigenheimers 25—49 cent per kist, 25 K.G.; Slaboonen: dubb. 30 cent, dubb. z. dr. 4758 cent, enkele 65 cent, enkele z. dr. 90—95 cent per kist, 15 K.G.; Snijboonen: Stok 0.751.56 en Stam (breede) 30— 66 cent per kist, 15 K G.; Pruimen 29; Roode kool 23.40 per 100; Savoye kool 3.40 per 100; Spinazie 41—49 cent per mand, 6 K.G.; Andijvie 1640 cent per 100 krop. Appels: Zoete Bellefleur 7—10, Codlin Keswick 810, Roode tulpappel 614, alles per 100 K.G. Peren: Clapp's Favorite 4—13; Dirkjes 7— 10.50, Suikerpeer 48, alles per 100 K.G. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mii. Amor 13 Aug. v. West-Indië te N. York Ariadne 15 Aug v. Stettin te Amst. Brion 15 Aug. v. La Pallice te Amst. Ceres 15 Aug. v. Antw. te Amst. Cottica (uitr.) 14 Aug. v. Madeira. Deucalion 14 Aug. v. Malta n Algiers. Merope 14 Aug. v. Oran n. Algiers Oranje Nassau 13 Aug. v. Curacao naar Pnerto Cabello. Orestes 14 Aug. v. Piraeus n Mutzuna. Orion 14 Aug. v Beyrouth n. Adalia. Van Rensselaer (thuisr.) 14 Aug. van Madeira Triton 14 Aug. v. Barcelona n. Genua. Ulysses 14 Aug v. Algiers te Tunis. V enus 14 Aug. v. Napels n. Palermo Vesta 14 Aug. v. Triest n. Fiume. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Aleyone (thuisr.) 14 Aug v. Santos. Rotterdamsche Llovd. Baloeran (thuisr.) 15 Aug. v. South. Kota Baroe (thuisr.) 14 Aug. te Suez. Kota Pinang uitr.) 15 Aug te Soerabaja Kota Agoeng 15 Aug. v Rott. n. Batavia via Antwerpen. Sibajak (uitr.) 15 Aug v. Gibraltar. Stoomv. Mij. Oceaan. Melampus 12 Aug. v. Batavia n. Amst. HollandOost-Azië Lijn. Arendskerk t(huisr.) 13 Aug. Yokohama Waalkerk (uitr.) 15 Aug te Shanghai- Kon. Paketv. Maatschappij. Barentsz 14 Aug. v. L. Marqués n. P Natal. N. Zeeland 13 Aug. v Singapore n- Bat Sawahloento 14 Aug. v. Kaapstad P Nctt&l Van Spilbergen 12 Aug. v. Batavia Rodriguez. HollandAmerika Lijn. Lochmonar, Rott./Vanc., 13 Aug- Bermuda. JavaChinaJapan Liin. Tjisadane 13 Aug. v. Hongkong Shanghai. JavaNew-York Lijn. Saleier, Java/N.. York, 1 2Aug. lombo York- Tabian 15 Aug. v. Padang n. NfvV SilverJavaPacific L«b- Kota Inten, Calcutta n. Vancouv Aug. te Penang. 13 Salawata, Portland (Ore) n. Calc Aug. te New Orleans Kon. Hol! Llovd. Alrich uitr13 Aug te Santos.t Helga 15 Aug. v. B. Aires te A®" te Ce-

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 8