Agenda Stad en Omgeving. 2lkec&edcfit Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, telkens half 8, hoofdnummer De looper van Marathon (sportfilm), hoofdrollen Hans Brausewetter en Brigitte Helm. Toegang boven 14 jaar. A. B. T., tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer De man met het dubbele gelaat (sens.) Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater tot en met Donderdag el- ken avond half 8 hoofdnummer Het lied aan den Bosporus (rom.), hoofdrollen Gustav Frölich en Jannila Novotna. Toegang alle leeftijden. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Schanda len der jockeyclub (dram.), hoofdrollen Clarke Gable en Ernest Torrence. Toegang boven 18 jaar. Stedelijk Meseu.m, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten Dinsdag 22 Augustus. Kermis te Oterleek. Woensdag 23 Augustus. 2 uur, verg. polder Schermeer. 8 uur, in den Sted. Muziektuin groote openlucht-samenkomst. Sprekers ds. J. West- miise en ds. I. Faber. Heiloo, Land- en Tuinbouwtentoonstelling, groot concours-hippique en demonstratie der landelijke rijvereenigingen. EEN OFFICIEELE LEZING OVER DE TREINRAMP IN CHINA. Officieren vallen wisselwach ters aan en dooden 4 personen. Door de Chineesche regeering is een officieel bericht gepubliceerd over de treinramp. Volgens deze officieeie lezing ontspoorde een trein, waarmee jeugdige officieren zich naar het front begaven tegen de communistische troepen De overlevenden sprongen onmiddellijk uit den trein en wierpen zich op het perso neel van het seinhuis, dat men voor de ramp verantwoordelijk stelde. Vier wis selwachters werden op de plaats ge dood Een onderzoek naar de oorzaken van de ramp wordt ingvssteld. De politie deelt mede, te vermoeden, met een communistischen aanslag te doen te hebben. DE PREMIE VOOR MATOESJKA UITGEKEERD. De premies, welke beschikbaar waren gesteld voor de opsporing en aanhou ding van Matoesjka. den man die eenige aanslagen op spoortreinen heeft ge pleegd, zijn thans uitgekeerd. Het leeu wenaandeel ontving Forga Jung. ANTI-DUMPING MAATREGELEN DER ZUID-AFRIKAANSCHE R-GEERING. Hooge tarieven op de Japan- schen invoerproducten. De regeering van Zuid-Afrika heef' scherpe maatregelen genomen tegen den Japanschen invoer, dien zij als dumping beschouwt. Hooge tarieven zijn ingesteld op den invoer van hoeden, flesschen, aardewerk kruiken, schilder werk verfstoffen en lucifers Al deze producten worden i:i Zuid-Afrika zelf eveneens vervaardigd, doch de Japan- sche fabrikanten waren den laatsten tijd in een buitengewoon gunstige posi tie door de depreciatie van de Yen VIJFTIEN DOODEN TENGEVOLGE VAN SLAAPZIEKTE. De slaapziekte te St Louis in Amerika breidt zich meer en meer uit In de af- ge.oopen dagen zijn 15 der 135 zieken overleden DE STRIJD IN MAROKKO Totaal reeds 5 éi 6000 dooden? De communistische Humanité beweert in een bericht uit Meknes dat de zooge naamde pacificatie van Marokko sedert het midden van Juli reeds 2000 éi 3000 dooden heeft gekost. De verliezen aan de anderv rilden van het front t zouden sedert Juli minstens 5 éi 6000 dioden gevallen zijn. KERM ISINRICHTINGEN 1933. De volgende inrichtingen zullen dit jaar op onze kermis verschijnen: Ged. Nieuwesloot (vanaf Schoolstraat): G. Vader, Nougatkraam: O. H. Vermeulen Lachspiegeltent; Carel Schaap, Kunstglas blazerij J. Brantenaar en J. Dekker, Slag machine; A.N.G.O.B., Consumptietent; M Abraham, Minervatent: W. Dirks, Schiet salon; Joh. Denies, Gebakkraam. Oed. Nieuwesloot (vanaf Doelenstraat): F Desmet, OnderzeeërsportE. Elings, En- tosspel; P. P. J. Hofman, Hakstal; H. Va der, Nougatkraam; J. Visser, Zuurkraam, F. Desmet, Vliegbommensport; M. Abra hams, Minervatent; R. Godijn, Visch- kraam; Mej. Adams, Hakstal; W. J. Vogell poel, Suikerkraam; J. de Groot, Gebak kraam; Mej. W. J. de Boer, Nougatkraam; C. v. d. Abeele. OefeningspelenM. Kool fa iacob Stuvè, Nougatkraam; J. W. Botten- erg, Palingkraam. Hofplein: L. Vincken en Gebr. van Ber gen: Stoomcaroussel met Lunapark. Korte Nieuwesloot: J. van Leer, Nougat kraam; N. A Hof. Gebakkraam; P. Bos, Nougatkraam; mejuffr. Hofman, Hakstal; C. W. Beelenkamp, Suikerkraam; H. van Leeuwen, Kindercaroussel. Achterstraat: W. A. Smit. Palingkraam b.h. WaaggebouwJ. J. Kalter, Paling kraam. Steenenbrug: L. Hoefnagel, Beignets- kraan; S. v. d. Zee, Wafelkraam; G. Gerver, Palingkraam. Laat: D. van Dam Jr., Kindercaroussel: M. de Weijer, Gebakkraam; J. Bruin, Nou gatkraam; Aug. Aué, Nougatkraam; G. D Boon, Palingstal; S. van Drunen, Paling stal; J. IJpey, Palingstal; J. Smit Jz, Pa lingstal. Dodenveld: Fa. Kinsbergen en Dassi, 2 Schouwburgtenten. Paardenmarkt: C. M. Vermolen, Skooter- Autodröme; Gebr. Hommerson, Caterpillar; E". Vallentgoed, Luchtschommel; M. Bos, Zweefmolen: A. F. Hommerson, Fietsen- caroussel; Joh. Breek, Turksche Schop; L. Hofman, Minervatent; D. van Veen, Pa lingkraam. Terrein voorm. ziekenhuis: Laurentius Benner, Himalaya-BergbaanGebr. Hom merson, Emotiebaan; C. M. Venholen, Steil- wand. Terrein St. Laurenstsraat: H. Mullens Variété Theater. WANNEER DE BLIKSEM INSLAAT. Acb wanneer u gewoon thuis zit en het onweert en last not least, u vindt onweer niet zoo „heel" erg, dan kan zelfs dat somtijds angstwekkende na tuurverschijnsel zijn aantrekkelijke zijde hebben, maar kunt u zich zelf voor stellen, gezeten in een klein gebouwje, van hout opgetrokken, geheel in het vrije veld staande met vlak daarbij een paar behoorlijk hooge antenne masten als een prachtig aanttrekkingspunt voor dat bekende „vonkje" dat menigeen doet sidderen Zoo zaten ze gisteravond, de een 20, de andere 19 jaar oud, volkomen vrij van onweervrees in de „shack". (Rijdt u maar eens langs den Kogendijk en u ziet het beslist). „Zeg ik geloof dat het begint te on- weeren, we moesten de antenne maar even aarden". Dat deden ze.... een halve minuut waren ze weer binnen daneen wit licht en tegelijk een slag die den indruk wekt of de aarde vergaattwee per sonen die naar buiten vliegen ozonluchten.... zenuwen ....1 „Die was raak!" Verder commentaar overbodig. Gelukkig is er geen scha le aangericht, alleen staat een der twee alsof dit de gewoonste zaak der wereld was zijn pijp te stoppen, maar drukte na hem te hebben aangestoken inplaats vai: met zijn lucifersdoosje met zijn zakdoek (ach die zat toch ook in dezelfde zak!) de asch van zijn pijp aan! ,,'t Ja, die was raak"! EEN ZILVEREN POLITIE- JUBILEUM. Commissaris C. Ch. Walraven jaar in politiedienst. 25 Het ambt van commissaris van politie brengt veie moeilijkheden met zich mede. Een politieman is nu eenmaal een ambte naar, die talrijke wettelijke voorschriften en gemeenteverordeningen heeft uit te voeren, welke het publiek in zijn vrijheid beperken en die daarom dikwijls met heel weinig ent housiasme worden ontvangen. Een politieman, die overal regelend moet optreden wanneer orde en rust verstoord dreigen te worden en vaak zelfs genood zaakt is min of meer hardhandig te werk te gaan loopt eiken dag kans zich vijanden te maken. Maar wanneer de chef der politie daarbij zonder aanzien des persootls handelt en zich zoowel in als buiten zijn corps als een strikt rechtvaardig en eerlijk ambtenaar doet ken nen, dan kan het niet anders of in breede kringen der burgerij wordt zijn werk steeds meer gewaardeerd. De heer Walraven heeft in zijn vijf-en- twintig jarige politieloopbaan steeds getoond vereen, en particulieren behulpzaam te willen zijn wanneer dit met de belangen van den dienst in overeenstemming was te brengen Zoo heeft hij zich ook in Alkmaar een bree- den kring van vrienden verworven, die de ge legenheid van zijn jubileum gaarne hebben aangegrepen om hem te toonen hoezeer zij hem als politiechef te dezer stede waar- deeren. Het politiecorps had ontdekt, dat de com missaris dezer dagen een vijf-en-twintig jarig jubileum zou herdenken en den wensch te kennen gegeven hem op dien dag te huldi gen. De heer Walraven heeft zich eerst aan die huldiging willen onttrekken maar is ten slotte voor den op hem geoefenden aandrang gezwicht op voorwaarde, dat die huldiging in besloten kring en uitsluitend door de po litie zou plaats hebben In verband daarmede werd gistermorgen het corps in de dancing van de Harmonie ge legenheid gegeven uiting te geven aan de waardeering die het zijn chef toedraagt. Waar de huldiging uitsluitend in intiemen kring zou plaats hebben, waren te 11 uur slechts het politiecorps en eenige persoonlijke vrienden van den jubilaris aanwezig. Van politiezijde ontvangen wij van deze huldiging het volgende verslag: „Toen de jubilaris door een lid van de voorbereidingscommissie met zijn gezin per auto van huis was gehaald en plaats had genomen op het met palmen en bloemen ver sierde podium der dancing, nam de heer A. J. ötienstra, inspecteur van politie, namens het geheele corps het woord Spreker memoreerde in het kort de schit terende politieloopbaan van den jubilaris waarbij tot uiting kwam, dat deze de voS bije 2o jaren op bijzonder actieve en nauwge zette wijze had besteed. Die politieloopbaan, zoo zeide spr., is steeds vergezeld geweest van een reputatie als volijverig plichtsge trouw en vooral bekwaam politieman bij uwe superieuren en de justitie daarvoor een groote waardeering genietende, en bij uw personeel hoog gerespecteerd als een chef met ruggegraad, die weet, wat hij wil, naar strikte rechtvaardigheid streeft en zich vóór dit personeel weet te plaatsen, als het op een verdediging van zijn belangen aankomt. Wij hopen en vertrouwen dan ook, dat u nog vele jaren de leiding van het Alkmaar- sche politiecorps mag hebben en zouden u uoode willen missen. Vervolgens werd de jubilaris een prachtige Engelsche tafelklok aangeboden, waarbij de hoop werd uitgesproken, dat met clt cadeau het corps tevens een van de stille wenschen van den jubilaris heeft kunnen vervullen. Spr. richtte zich vervolgens met zeer waar- deerende woorden tot mevr. Walraven en de kinderen, waarbij hij aan eerstgenoemde een bouquet bloemen aanbood. Daarna werd nog het woord gevoerd door den commissaris van politie te Hilversum, den heer A. L. van Beusekom, in zijn kwali teit van voorzitter der Broederschap van Commissarissen van Politie in Nederland, waarvan de jubilaris secretaris is. Tevens sprak de commissaris van politie te Har derwijk, de heer J. W. Felix. pen ningmeester der voormelde Broederschap, die den jubilaris huldigde als secretaris der Broederschap, waarbij hij hoopte dat de heer Walraven nog vele jaren het secretariaat op zich wil blijven nemen, aangezien deze dit op meest nauwgezette en onnavolgbare wijze vervult. Onder aanbieding van een prachtig stoffelijk blijk van waardeering, werd zijn kernachtige feestrede met spontaan applaus van de aanwezigen beloond. Nadat de heer Walraven zijn hartelijken dank betuigd had werd de jubilaris met zijn gezin door alle aanwezigen gefeliciteerd, waarmede deze plechtigheid werd beëindigd en de jubilaris met de zijnen weer per auto naar zijn woning werd gebracht". Tot zoover het verslag van de politie waar aan wij nog het volgende kunnen toevoegen. Hoewel aan dit jubileum, op verzoek van den jubilaris, geen bekendheid was gegeven, bleek al spoedig dat velen daarvan toch op de hoogte waren en er prijs op stelden hem te feliciteeren. Zijn woning op den Westerweg was in een bloementuin herschapen. Er waren daar 25 bloemstukken ontvangen een aantal dat toevallig met dat der dienstjaren overeen stemde waaronder zeer fraaie bloemen manden van diverse organisaties. In den loop van den middag kwamen vele verenigingsbesturen en particulieren den heer Walraven te zijnen huize complimentee ren. Wij noemen daarvan o.a. deputaties van het gemeentebestuur, van de Alkmaarsche politiesportvereeniging, van de afd. Alkmaar van den Algemeenen Nederlandschen Politie bond, van den Vakcursus van Gemeenteveld wachters in Noord-Holland, van de 8 Octo- bervereeniging, van de Vrijwillige Verkeers politie die o.a. een fraai geschenk aan bood en vele particulieren. Ook van de zijde der Justitie en van die der Alkmaarsche hoofdambtenaren werd op deze receptie belangstelling getoond. Des avonds werd den heer Walraven door het muziekcorps „St. Louis" een serenade ge bracht. Dit spontane huldebetoon zal den jubila ris ongetwijfeld bewezen hebben hoe zeer men zijn persoon en zijn weik hier ter stede weet te waardeeren. TE VER IN ZEE GEGAAN. De heer J. Kieft van Heiloo was Zondag morgen te Egmond aan Zee aan het Zuider- strand aan het zwemmen, toen hij in zee werd getrokken door dén sterken stroom. Zijn zwager-, iid van de Purmerender Red dingsbrigade, begaf zich onmiddellijk te water om hem te helpen, maar kon hem niet op het strand brengen. Men liet daarop een boot in zee. waarna men den drenkeling op het strand wist te brengen. Hij had het bewustzijn reeds verloren en veel water ingekrtgen. De heer Blok, bestuurslid van de E. R. B., paste de kunstmatige ademhaling toe, waar na de rijksveldwachter dokter Selonje waar schuwde. De patiënt was inmiddels reeds bijgekomen en werd naar de tent van de Reddings brigade vervoerd. Hij werd later per auto thuisgebracht. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken is het faillissement van H. J. Borsboom, zonder beroep te Oudorp. Rechter commissaris is mr. J. Krabbe, curator mr. J. Verdoorn. 300-JARIG BESTAAN SCHERMEER. Gisteravond vergaderde in het café van den heer Renses te Stompetoren het voltallige comité voor de viering van het 300-jarig be staan van de Schermeer. De voorzitter, de heer P- Spaan heette al len, speciaal burgemeester D. Huysser van Reenen, den dijkgraaf, den heer C. Kramer Glijnis en ds. Heep welkom, en deelde mede, dat de moreele en financieele steun, die het comité totdusveire heeft mogen onder vinden, boven verwachting was. Sp:. gaf ver volgens het woord aan den heer D. Klomp voor het geven van een uiteenzetting van de feestvieringsplannen. De heer Klomp begon met te zeggen, dat twee maanden geleden niet voorzien had kunnen worden, dat de gang van zaken zoo naar wensch zou loopen, als tot dusverre het geval is geweest. Spr. prees de heeren Posch en v. d. Laan als enthousiaste werkers in het comité, die tevens volkomen voor hun taak als secretaris en penningmeester bere kend zijn. Het comité is zich ervan bewust, dat met zoo min mogelijk kosten zooveel mo gelijk gepresteerd moet worden; dit vordert de nijpende nood van dezen tijd, die echter niet mag verhindeien dit is spr. met dr. van Balen Blanke» eens dat dit feest ge vierd woidt; dit zijn we zoowel aan ons voorgeslacht als aan het tegenwoordige ge slacht verplicht. Spr. herinnerde er voorts aan, hoe hij het 200-jarig bestaan het dorp feestelijk versierd was met eerepoorten, vlaggen enz. en spoor de de ingezetenen aan ook ditmaal door ver siering de bezoekers te laten weten, dat er wat te doen is. Spr. deelde mede. dat van het r. E. N. al,e mogelijke medewerking is toe gezegd voor de verlichting met schijnwer pers en zware lampen van het feestterrein en omgevmg zoodat ook hier iets grootsch be reikt wordt zonder dat het veel kost. Pogin- fan geda.an' om het prachtige buiten van den dijkgraaf, Huize Wittenburg. in een V!l! jt€ zetten. Met voldoening deelde spr. mede. dat de Alkmaarsche raad met al- gemeene stemmen 1000 voor het garantie fonds gevoteerd had, als bewijs dat er een hechte band is tusschep stad ea polder. Spr. hoopte, dat de uitgaven zoo sober zullen zijn, dat het garantiefonds niet be hoeft te worden aangesproken. SPt- gaf vervolgens een enthousiaste uiteen zetting van het programma der feestviering, dat wij hieronder in kort bestek laten vol gen en wees er vervolgens op, dat de feesten de aandacht hebben van heel Nederland. Het Historisch Genootschap stelt er zooveel prijs op het folkloristisch gebeuren op het feestterrein te vereeuwigen, dat het den uit vinder van de panorama-foto zal zenden, om een drie meter lange foto van heel het terrein te laten maken. De Tuinbouw- en veetentoonstelling be looft schitterend te worden; spr. bracht al vast hulde aan den heer Burmann, die heeft weten te bereiken, dat de heer Velders uit Den Haag, die de Ned Tentoonstelling te Keulen etaleerde, ook hier op billijke voor waarden dat werk wil doen. Voorts deelde spr. mede, dat voor het ca baret zullen worden geëngageerd Van Riems dijk, Tholen en Van Lier en Gebr Kroon uit Alkmaar. Spr. deed een beroep op allen, om hun woning feestelijk te versieren en ein digde met den wensch, dat jong en oud, rijk en arm een blijden feestdag mochten beleven en dat er geen dingen zouden gebeuren, die men later zou moeten betreuren. Wat het programma betreft het volgende: Eerste dag 6 September: 8.309 uur klokgelui; 9 uur Kerkdiensten; 10.30 Officieeie ontvangst van eerecomité en autoriteiten; Herdenkingsrede prof ir. W. Schermerhorn en van den dijkgraaf Opening Tentoonstelling door de Commissaris der Koningin, jhr. mr. dr. A. Röëll. 1 uur Oud- Hollandsche koffietafel; pl.m. 200 dee'nemers. 2.30 Boerenbruiloft (100 deelnemers) en Tet- jeroen (40 medewerkenden). 8 uur aanvang avondfeesten. 9 uur herhaling van Boeren bruiloft en Tetjeroen 10 uur cabaret en dans muziek onder leiding van Siem Spruit. Tweede dag 7 September: 10 uur oj>ening Tentoonstelling van vee. 1.30 uur kinderfeest; ballonwedstrijd; (even tueel opstijging ballon Van Pottum). 5 uur Boerendansen; 8 uur Boerenbruiloft en Tetje roen. 10 uur Avondfeest. Derde dag 8 September: 10 30 Opening Tentoonstelling; 1.30 Lan- gebaan draverij; 7.30 Prijsuitreiking in feest tent; 8 uur Boerenbruiloft en Tetjeroen; 10 uur Vuurwerk en avondslotfeest. De vergadering toonde zich zeer inge nomen met het uitvoerige programma, waar over nog een opgewekte discussie werd ge voerd. Op een vraag van den heer Kemper (Om val) werd medegedeeld, dat voor het maken var, een eerepoort uit de kas van het Comité gelden verstrekt worden; teneinde de kinde ren van den Omval onder eigen geleide aan het kinderfeest te kunnen doen deelnemen, werd het betreffende sub-comité aangevuld met de heeren Kluft en Kemper. De heer D. de Boer uitte den wensch, dat het vooral een feest zou worden voor heel de Schermer en niet afzonderlijke feestjes hier en daar. De voorzitter bracht na eenige discussie allen dank voor de belangstelling, sloot zich volkomen aan bij de woorden van den heer Klomp en sloot de vergadering. Naar We vernemen, heeft het comité door middel van de circulaires circa 1300 inge zameld. Een mooi succes. WILLEM HART f Dezer dagen is op vijf en tachtigjarigen leeftijd te Antwerpen de vroeger zeer beken de tooneeldirecteur Willem Hart overleden Hart bereisde ons land met zijn houten tent, van de eene kermis en jaarmarkt naar de andere en kwam ook herhaaldelijk op de Alkmaarsche kermis. Vele van onze grootste acteurs traden bij hem op: Louis en Frits Bouwmeester, Charles en Nap de la Mar en ontelbare anderen. De heer Hart is in allen eenvoud te Ant werpen ter aarde besteld. HERDERSHOND TERUG GEBRACHT. Aan het politiebureau is een gele herders hond gebracht, die Zondag is meegeloopen met iemand, die van Alkmaar naar Groet ging. Den eigenaar of iemand die aanwijzingen kan geven wie de eigenaar is wordt ver zocht zich aan het bureau te melden. VAN WIE IS DIE POSTDUIF? Vrijdag is bij den heer J. Mulder, 1ste Landdwarsstraat 29 een postduif komen aan vliegen, gemerkt met no. 161 X op den gum- miring en oo den aluminium ring het num mer 32 2446. BRAND TE HARENKARSPEL. Midden in den nacht werden Zaterdag de bewoners van een perceel aan den Oosterdijk. gemeente Harenkarspel, gewekt door onge wone geluiden. Haastig opgestaan zijnde, ontdekte de heer R. Ypma, dat zijn woning in brand stond. Slechts door een naar buiten openslaand raam was het hem mogelijk, met vrouw en kinderen aan de vlammen té ont komen. De brand woedde zoo hevig, dat de inmid dels gearriveerde brandspuit alleen een be lendende schuur nog kon behouden. Alle huisraad en kleeren werden een prooi der vlammen. De oorzaak van den brand is on bekend. Verzekering dekt de schade. ORGELBESPELING GROOTE KERK. Zooals reeds gemeld is, vindt deze week de orgelbespeling, door den heer Jan Zwart in de Groote Kerk te geven, niet plaats op E>onderdag- maar Woensdagavond; niet 24 dus, maar 23 Augustus 89 uur! Het pro gram vermeldt werken van Buxtehude, Wi- dor, Guilmant en van den concertgever. Toe gang vrij! Collecte en opbrengst program- ma-verkoop ten bate van het Restauratiefonds der kerk. INLIJVING TE DEN HELDER. Op 1 September a.s. zullen worden inge lijfd de dienstplichtigen van de le ploeg cfer lichting 1933 (voorgeoefenden), bestemd voor het Regiment Kust-Artillerie te Den Helder. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 22 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederiandsch Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 752.8 m M. te Biarritz. Laagste barometerstand 748.9 m.M. te Lerwick. Verwachting (geldig tot den avond van 23 Augustus): Meest matige Zuidelijke tot Zuidwestelijke wind; half tot zwaar bewolkt of betrokken; aanvankelijk opklarend; later opnieuw regenbuien, met kans op onweer; weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. De depressie op de Noordzee verplaatst zich langzaam in Zuid-Oostelijke richting. Langs haar' Zu.d- en Ooststrand hielden de regen en onweersbuien aan en bleef het weer zijn ongenadig karakter behouden. In Ier land daalt de barometer weer Vanuit het westen naderen nieuwe depressie-invloeden, die na een korte verbetering van het weer hier opnieuw regen kunnen geven. De hooge druk in het Zuid-Westen blijft van weinig beteekenis, doch houdt stand en vertoont neiging zich over Zuid-Frankrijk uit te breiden De temperatuursverdeeling is zeer gelijkmatig, a'ieen in Zuid-Frankrijk is het nog zeer warm. Ook om de Oostzee en in Oost-Europa komen hooge temperaturen voor. HOOG EN I AAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Hoog water Laag water dat. v.m. nam. v.m. nam. 23 5 27 5.51 2 08 2.20 24 5 59 6 23 2.40 2 51 25 6.33 6.56 3 12 3.23 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Hoog water Laag water dat. vm. nam. v.m. nam. 23 5 24 5 48 1.56 2 08 24 5 56 6 20 2 28 2.39 25 6 30 6 53 3 00 311 BRAND TE AKERSLOOT. Zaterdagmiddag is de consumptietent van den heer J. Th. Verduin staande op het eiland in het Alkmaarder meer door tot nog toe onbekende oorzaak tot den grond afge brand. Ook de starttoren die voor de a.s. zeilwedstrijden zou worden gebruikt en in de tent was opgeborgen is mede verbrand. R.K. HARM ST. CAECILIA. Programma voor Donderdagavond 24 Aug. van 8 tot 10 uur in de Sted. Muziek tuin, te geven door de R.K. Harmonie St. Caecilia. Directeur P. N. Joosen. 1. Sirene for ever- marsch F. Andrieu 2. Suite Oriental F. Popy 3. Ouverture de Concours Fantasie C. Allier 4. Luna Valse P. Lincke Pauze. 5 Ballet D'Isoline Ch. Eustage 6. Thiline, Ouverture C. Alliei 7. Fantasie Discriptive H. Fernanc 8. Finale. DE AUTOBUSDIENSTEN IN NOORD-HOLLAND. Beroepen afgewezen Door de Kroon zijn de beroepen, in gesteld door de directie der Nederl. Spoorwegen, en door de Nederl. Autocar Ondern „Naco" te Amsterdam, tegen de beschikking van Ged. Staten van Noord-Holland, waarbij om. aan de Comm. Venn. Westfriesche Auto-Car- Onderneming te Hoorn, vergunning i» verleend tot het uitoefenen van auto- busdiensten tusschen Hoorn en Pur- merend, tusschen Hoorn en den Pur- merenderweg nabij het Fort Kwadijk en tusschen Purmerend en Amsterdam (op Maandag en Woensdag) afgewezen. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER van 15 tot en met 21 Aug. 1933. Nieuwe zaken: N.V. Bloembollenkweekerij en -handel v h P. J Komen Jzn., Anna-Paulowna, Molen vaart 309. K. Bakker Szn., Texel, Oosterend, West- straat, schoenhandel, tevens winkel en agen tuur en commissiehandel. Gearage P. Smit, Dorpsstraat 18, Bergen, garagebedrijf. Wijzigingen; N.V. Agentuur en commissiehandel v-JJ- W. Ruiter en Zonen, Amsterdam, handel in falanterieën en kramerijen. Filiaal Alkmaar» ijdam 4 oogeheven. De Groot's Banketbakkerijen, Leeuwarden brood en banketbakkerij. Filiaal Alkmaa Huigbrouwerstraat 6 opgeheven. C. Oudes, Dorpsstraat A 88, Noordscna i woude, winkel in manufacturen. Eigenaar Oudes overleden. Voortgezet door: wed. OudesBarten. Alt N.V. v.h K. Vethaak's Autobedrijf Al maar—Hoorn autobusbedrijf. Yerpla naar Purmerend. „Magazijn de 2 Kronen" (eig. W- Fnidsen 86, Alkmaar, Overgedaan aan- C. J. Röttgering. t ufl Aardenburg's groothandel in rookar111 2' Hoogstraat 2, Alkmaar, handel h» tao*H

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2