DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY lPxovwciaat 'flieuws DE STERRENHEMEL 23-30 AUGUSTUS 1933 22 h MT (23 h ZT) HEILOO. Vergiftiging op groote schaal ZUIDSCH AR WOUDE. WIERINGERMEER, NOORDSCHARWOUDE. DEN HELDER, TEXEL, WINKEL. BEVERWIJK. WeMflijk »«geichrtve«, Bureou "U '"dustrieelen fiQ0^dO"i o'dif No. 64222 OmsrEKv!^^^ vencs® ®V0U£MMN MAES© Cl LAATSTE KNARTÏÏR^^^^Jgj^^^ JUPIT0& MBOJVEMAAN ZUID SfiTXrt»JlS(S> Sterretijd 20 h 7 min. Het Eerste Kwartier (E K. 28 Aug.) van den 29en vindt men juist nog op den Z.W. rand van de kaart. pCt. in de kosten moeten bijdragen en naar spr.'s meening komt men hier wel voor de hooge in aanmerking. Er gingen indertijd 30 menschen naar de Wieringermeer. Met de vervoerkosten kunnen de kosten dus op dat bedrag komen. Het voorstel van B. en W. werd aangeno- men. De gemeenterekening 1Q32. Hierna boden B. en W. de gemeentereke ning 1932 aan„ voor den gewonen dienst sluitende met een voordeelig saldo %an 24.519.23. Dit nadeelig saldo is ontstaan door uitgaven voor het bijzonder onderwijs. Daarvoor kan evenwel worden geleend. De heeren Kwadijk, Kooi en Scrijver wer den benoemd om deze rekening met die van het Burg Armbestuur en lichtbedrijven na te zien. 'Na eenige besprekingen werd een nieuwe bouwverordening vastgesteld. De ge meente-opzichter, de heer Oosterlee zorgde voor technische toelichting. Bij de rondvraag vroeg de heer Kansen of men de werkloozen die in de Wieringermeer te werk worden gesteld, niet beter in de ge meente kan houden als het toch zooveel kost. Spr. achtte het dienstig, om de slikkers regeling in het leven te roepen Het stuitte spr. tegen de borst dat de tuinders hier dag en nacht moeten werken, terwijl de ar beiders naar de Wieringermeer gaan. De voorzitter antwoordde, dat steun aan de tuinders niet toegestaan wordt. B. en W. hebben het voornemen de slikregeling weer in het leven te roepen als de tijd daar is. De heer Kansen drong er op aan, dat er verbetering in de loozing van het afvalwater van de teerputten van de gasfabriek werd ge bracht. Er komt teer op het water. Het zal in de commissie worden besproken. Op verzoek van den heer Kwadijk zullen de raadsleden een exemplaar der bouwverorde ning ontvangen. Daarna sluiting. Zondagmiddag 3 uur hield de Bond van Ar- beiderstooneelvereenigingen in Gewest 6 een bijeenkomst op het landgoed „Neijenburgh welwillend afgestaan door de familie van Fo- reest. Ruim 100 personen waren aanwezig, een groot aantal als men in aanmerking neemt dat het vrijwel allen afgevaardigden van hun afdeeling waren. Opening door den districtsvoorzitter. Namens den bond van Arbeiders Tooneel- vereenigingen heette de voorzitter van het ge west, de heer Witteberns van Alkmaar, allen hartelijk welkom. Wij zijn het die het laatst vergaderen en voor het laatst in dit seizoen een opvoering geven. Dat we dit kunnen doen in dit heerlijk oord danken we aan den burge meester van Heiloo, die bereidwillig zijn bui tenverblijf afstond Bijzonder welkom heette spr. het hoofdbestuurslid, den heer Bonke van Haarlem en den heer Prinse, vertegenwoordi ger van den bond van Arbeiders Tooneelver- eenigingen. Spr. weidde uit over de taak van djn bond en vroeg meer belangstelling voor de vragen van den secretaris en den penningmees ter. Spr. bracht dank aan de A. T. V. „Falk- land" van Heiloo, die bereid was een open luchtuitvoering te geven en gaf het woord aan den spreker. Rede van den heer Bonke. ópreker uitte zijn genoegen dat we naast onze landdagen en bijeenkomsten een bijeen komst hebben als deze waar men van aange zicht tot aangezicht met de afgevaardigden staat. Spr. had als onderwerp gekozen „De taak van het arbeiderstooneel", een onder werp, dat onze volle belangstelling moet heb ben willen we ons ideaal uitdragen. Dat kan ge'. :uren in woord en geschrift, doch onze taak is het tooneel. Van het gesproken woord moge kracht uitgaan, grooter kracht gaat uit van het tooneel. De suggestieve kracht hier van mogen we niet onderschatten. De A. T. V. moet zich goed bewust zijn van 'de keuze der stukken die zij voor het voetlicht br-ngt. En dan moeten we erkennen dat er aan het wezen van ons tooneel en de keuze der stukken nogal wat ontbreekt. Ons denken 'c-kunnen moet tot uiting komen in het ge sproken woord en de suggestieve daad. De stukken die wij opvoeren moeten willen ze tot de massa spreken een beeld geven van het ideaal dat wij uitdragen. De persoon moet ondergeschikt gemaakt worden aan de zaak die jvij voorstaan. Het gebodene moet zich aanpassen aan den tijd, dien we thans beleven. Een stuk als „Op hoop van Zegen" is verouderd. De Kniertje van toen bestaat niet meer. Wij zul len de nagedachtenis van „Heijermans" geen geweld aan doen. Als hij nog leefde, zou hij andere stukken schrijven. Een stuk als „Ra tionalisatie" is beter voor dezen tijd. Wij moeten groote aandacht wijden aan het strijdtooneel van dezen tijd .De regie is een groot onderdeel van het tooneel. Een regis seur, die niet met zijn tijd mee gaat, is onge schikt. Spr. wees op de propaganda-actie „Klaar, Halen'', een actie, waarvoor het hoofdbestuur subsidie gaf en die moet door werken door en ln de afdeelingen. We moeten clubs, die niet onze gedachte tot uiting bren gen aan ons ietwat ondergeschikt zien te ma ken. Zoo dat niet gaat dienen zij van ,het tooneel" te verdwijnen. Een „kort-dag"-acte, maar dan voor onze beweging dienen we te hebben. Spr. wekte allen op om als het bevel klonk „klaar", dat we dan allen bereid zijn om te „halen". (Applaus.) Daarna werd gelegenheid -gegeven tot ge- dachtenwisseling. Enkele heeren maakten hiervan gebruik, waarna de spreker hen be antwoordde. daarna vereenigde men zich aan de koffietafel, tewijl velen gebruik maakten om ons mooie dorp met zijn natuurschoon te zien. Het was een leerzame middag voor de af gevaardigden en hoewel men het niet altijd eens was, is er voor den bond veel bereikt 'De Nationale Oranjebond hield Vrij dagavond vergadering in café Admiraal. De voorzitter, de heer H. Nijdam, opende en heette welkom. De heer Olgers deed verslag a? - de vergadering en verklaarde de rekening en verantwoording in orde. Het voordee lig saldo was 3.12. Een breedvoerige discussie ontstond over een te laat in gediende kwitantie, zonder voorafgaan de nota. Ook werd de geldigheid be- Het wemelde op zolder en deel van den landbouwer P. te Aalten van de ratten en daar ze voldoende voedsel konden vinden, meende hij dat daartegen niets gedaan kon worden. Eenlgen tijd later schreef hij: .Ten einde raad probeerden we Rodent met dit schitterende resultaat: 80 doode ratten, Dit resultaat bereikten we met slechts één doosje Rodent van 50 cent" Of U last hebt van één of van honderd ratten, Rodent zal ze absoluut uitroeien. Het trekt dit onge dierte onweerstaanbaar aan en leidt ze zeker naar hun verderf. Ook muizen ontkomen niet aan Rodent. Koop nog heden een enkele doos A 50 ct of een dubbele doos A 90 ct en morgen zult U van rat en muis bevrijd zijn. O a. bij alle drogisten. Imp.: Fa. B. Meindersma - Den Haag. B 48 twist. Besloten werd om te betalen. Daarna kwam aan de orde een voorstel v n het dagelijksch bestuur om geen feestelijkheden te houden op 31 Aug. De voorzitter zeide dat we pas een feest hebben gehad dat pl m. 250 heeft gekost. We zullen verstandig zijn door bescheiden te doen. Bovendien is er te weinig geld. De heeren Meilink en Ad miraal meenden, dat nu er een commis sie benoemd is, men kinderspelen moet houden. Eerstgenoemde betoogde dat men voor een gewijzigd plan een be stuursvergadering had moeten beleggen. Beide heeren wilden een renteloos voor schot geve t om de kinderspelen mogelijk te maken. De voorzitter bleef het standpunt ver dedigen, een voorschot moet men terug geven. Het voorstel om geen feestelijk heden te houden, werd aangenomen met 4 stemmen tegen. Daarna kwam aan de orde een voor stel om deel te nemen aan de feestelijk heden ter gelegenheid van het 35-jarig regeeringsjubileum van de koningin op 9 September. De voorzitter stelde vast dat het bui ten bezwaar van de kas gaat. De deel nemers dienen hun eigen kosten te be talen. Staande de vergadering gaven zich 5 deelnemers op, terwijl men zich bij den secretaris kan opgeven voor goedkoope spoorkaartjes. Bij de rondvraag uitte de heer Admi raal zijn teleurstelling dat hij (als voor zitter van het comité bij de gehouden feestelijkheden) practisch was uitge schakeld. Spr. had graag ds. Bloemhoff het woord willen geven bij de prijsuit reiking en het avondfeest. De voorzitter verzekerde dat het zon der bedoeling was geschied. Op het mo ment dat het moest gebeuren was de heer Admiraal afwezig. De heer Admiraal nam met die ver klaring genoegen. De heer Brand vroeg of men voor propagandistische doeleinden gebruik wou maken van een persoon die in onze kringen thuis hoort. De voorzitter zeide dat de persoon in kwestie oranjegezind was. De heer Meilink nam zijn ontslag als bestuurslid, hij kon niet langer de ver antwoordelijkheid dragen. De voorzitter zeide dat er eei. besluit was genomen. Hij meende dat de heer Meilink wel op zijn besluit zou terug komen. Spr. zou zijn heengaan betreu ren. Daarna sluiting. 'Door den inspecteur van den bond van geitenfokvereenigingen had Vrijdag de centrale keuring plaats. Ingeschre ven werden bokken en geiten van de heeren J. Ph. v. d. Berg en L. Martin te Alkmaar en van de heeren Joh. Bolten, Ant. Kamper, P. Dekker en A. J. J v. Hulzen te Heiloo. Een geit werd afge wezen. 'Het Kon. Nat. Crisiscomité heeft zijn goedkeuring gehecht aan de aan sluiting van de afd. „Heiloo" alhier, De Coöperatieve Verbruiksvereeniging „Nieuw Leven" organiseerde Zondag een kinder-coöperatie-feest voor de kinderen der leden. Dit feestje bestond in een watertocht met twee motorbooten van de firma Oud van Oudkarspel. Het doel van de reis was bezoek aan de Schoorlsche duinen. Oeruimen tijd voor het vertrek was tr al een groot aantal kinderen en begeleiders aanwezig. Rappe handen zorgden dat de mondvoorra den der coöperatie voor de feestgenooten spoedig in de booten geborgen was. Natuur lijk waren de vaartuigen ook spoedig met begeleiders en kinderen bezet, terwijl op den wal ook alle nieuwsgierigen aanwezig waren. Coöperatie-vlaggen wapperden fier in den wind, terwijl de muziek van gebr. Deusekom al heel spoedig een feeststemming er in bracht. Te plm. 9 uur vertrok men, terwijl een groet door vele dorpsgenooten werd ge bracht. In de steden is men aan een derge lijke afvaart wel gewoon, doch in een stil dorp als de onze geeft zoo iets eene ongewone drukte. Liet het weer zich vroeg in den morgen somber aanzien, later en ook den geheelen dag werd men door een heerlijke zon begun stigd In Alkmaar en Huiswaard werden nog eenige feestgangertjes met hunne bege leiders opgedaan, om dan in vroolijke stem ming in Schoorl te arriveeren, waar men de kinderen met'allerlei spelletjes wist te ver maken en waar de duinen voor de jeugd na tuurlijk een groote attractie waren. Het spreekt wel van zelf dat goed voor de kleine en groote magen gezorgd was door middel van de bakkerij-producten der coöpe- rati.e- Was afvaart in blijde stemming ge schied niet minder was dit het geval toen allen dankbaar weer op den wal des avonds pl.m. 8 uur voor den winkel van „Nieuw Leven stonden, verwelkomd door onderschei dene belangstellenden. Natuurlijk heeft een dergelijk feestje nog heel wat voorbereiding noodig en gaf aan bestuur, commissarissen en vooral den bedrijfsleider, den heer Harm- sen, heel wat werk, maar als allen dankbaar terugkeeren, dan is ook deze moeite weer be loond. Vooral in dezen somberen tijd ten plattelande is het wel goed, dat de kinderen, ja, laten wij ook maar zeggen, ook de onderscheidene begeleiders, eens een. dag mogen hebben van vreugde. Immers als kinderen genieten, dan genieten grooteren mede. Zoo is de 20 Augustus voor „Nieuw Leven" uitstekend geslaagd, en den algemeen secretaris-penningmeester der vereeniging als tuinarchitect. De plannen zijn zonder wijziging aanvaard en tot de uitvoering ervan is opdracht ge geven. De ontworpen aanleg zal aan het gedeelte van het terrein, dat ook iti 1925 werd ge bezigd een geheel anderen aanblik geven. Een ontworpen uitbreiding van het terrein van 1925 zal gelegenheid geven nog nog grootscher dan in 1925 de juiste toepassing te demonstreeren van de producten der bloembollenteelt, bloemisterij en boomkwee- kerij voor parkbeplanting en versiering van groote en van kleine tuinen. De indeeling van de terreinen is voorts zoo gekozen, dat een deel ervan geschikt zal zijn om ook des avonds opengesteld te wor den. Gebruik zal worden gemaakt van een omvangrijke en speciaal voor dit doel ont worpen verlichting van terrein en gebouwen. De gebouwen zijn zoodanig ontworpen, dat een groote toevloed van publiek op de zeer drukke dagen de rustige gelegenheid tot bezichtiging zoo weinig mogelijk zal bemoei lijken. Bij de ontworpen tijdelijke tentoonstellin gen in het hoofdgebouw is, evenals bij het ge- heele plan, zorgvuldig rekening gehouden met de in 1925 opgedane ervaring. Overi gens is het mogelijk gebleken, de uitgaven te verlagen. De financieele opzet wettigt het vertrou wen, dat het indeidaad mogelijk zal zijn, de tentoonstelling financieel te doen slagen. Bij dezen opzet is rekening gehouden met de moeilijke tijdsomstandigheden, zonder dat de beteekenis en het gehalte der tentoonstelling hieronder zullen lijden. Tot de maatregelen, welke in verband met den financieelen opzet worden getroffen, be hoort de vorming van een waarborgfonds, voor de bijeenbrenging waarvan reeds stappen zijn gedaan, waarbij in de eerste plaats is gedacht aan de medewerking van openbare lichamen. Dezen zouden aldus, zonder finan cieelen Opoffering, een waardevolle steun kunnen geven aan deze, ook uit een oogpunt van algemeen economisch belang zoo ge wichtige gebeurtenis. De leiaing der tentoonstelling wordt toe vertrouwd aan een commissie, bestaande uit de heeren Krelage, Van Waveren en Voors. Deze leiding is gemachtigd om commissies van uitvoering te benoemen voor de ver schillende werkzaamheden, waarvoor in de eerste plaats op de inzenders een beroep zal worden gedaan. De vele vacante plaatsen In den kring Alkmaar der Ned. herv. kerk maken het noodzakelijk dat er slechts om de 14 dagen dienst gehouden kan worden. Wel is waar, kan men ook in middagdiensten om de 14 da gen voorzien, doch in vrijzinnige gemeenten heeft dit geen zin, daar het bezoek dan al heel gering is. Is echter een aangewezen predikant op een bepaalden Zondag verhinderd, dan is het uiterst moeilijk voor hem een plaatsvervan ger te krijgen. Dit ondervond ae kerkeraad der gemeente Zuid-Scharwoude, wiens het niet is mogen gelukken in een dergelijk geval een prediker te kunnen laten optreden, daar alle dominé's dienst hebben. Dit stemt na tuurlijk heel onaangenaam, maar onaange namer doet het aan als een predikant kennis geeft terwille van een principe niet te willen komen. Dit principe geldt dan tegen die ge meenten, die niet voldoen aan den Raad van Beheer. Dit geeft vooral te denken, als men weet, dat de meeste kerkvoogdijen haast niet in staat ziin hunne financieele verplichtin gen na te komen. Het was gisteren drie jaar geleden dat de Wieringermeer droog viel. Voor degenen die den polder bezoeken, is vaak onbegrijpelijk dat ruim driejaar geleden daar nog golfjes spoelden. Het^igt in de bedoeling dat deze dag jaarlijks feestelijk wordt herdacht door de bevolking. De feestelijkheden zijn dit jaar gesteld op 26 Augustus, op een Zaterdag dus, in verband met de oogstwerkzaamheden. Zaterdagavond hadden wij het genoegen het concert bij te wonen van ae vijf plaatse lijke muziek- en zangvereenigingen. Het con cert vond plaats op het schoolplein der O L. school, de z.g. muziektuin, waar de muziek tent van Excelsior is geplaatst. Voor dit concert bestond nu ook weer groote belangstelling. Al waren er niet zoo veel menschen als het vorige jaar, toch wa ren er minstens 400 personen aanwezig. Het concert werd geopend door het r.k. fanfarecorps „Genot door Kunst", directeur H. J. Maas, met de „Holiday-marsch", dat er direct de stemming inbracht. Dit nummer werd door twee andere gevolgd. Het corps speelt beschaafd en heeft een uitmuntenden dirigent. De tweede vereeniging was de r.k. zang- vereeniging St. Caecilia, directeur de heer Jac. N. Al. Allereerst het vrouwenkoor, daar na het gemengde koor. Er is uitstekend ge zongen, zoowel zang als uitspraak waren goed te verstaan. Even willen wij nog noe men het nummer „Licht" van J. P. J. Wierts, dat schitterend vertolkt werd. Een zwaar nummer; men kan merken dat wij met een vereeniging uit de hoogste afdeeling te doen hebben. Vervolgens hoorden wij de bekende zang vereniging „Crescendo", directeur de heer Willem Hespe. Ook hier eerst het vrouwen koor en daarna het gemengde koor. Het vrou wenkoor was prachtig en het gemengde koor met zijn Middernacht en Lentezang was heel mooi. Als vierde vereeniging trad hierna op de geref. zangvereeniging „Soli Deo Gloria", directeur de heer Paul Kok, welke vereeni ging wij thans voor de tweede maal hebben hooren zingen. Bij een jaar geleden heeft deze jonge vereeniging goede resultaten te boeken. Er is stemmenmateriaal aanwezig, dat veel belooft voor de toekomst. Lest best was het ook hier, n.1. met onze wakkere Harmonie „Excelsior", directeur de heer P. Pranger. Ook hier allereerst een marsch, nl. The Gladiators Farewell Marsh van Blankenburg, gevolgd door het zeer mooi gespeelde nummer Ouverture „Eg- mont" van Beethoven, bewerkt door den di rigent. Het laatste nummer Souvenir du Bal let „Sylvia" werd ook uitstekend gespeeld. Dat het publiek dit waardeerde, bewees het aanhoudend applaus, zoodat eer. marsch extra werd gespeeld, waarmee dit concert werd besloten. Het weer werkte uitstekend mede, waardoor ook de lampionverlichting, welke 'n fantastischen aanblik bood, goed tot haar recht kwam. Een opmerking moet ons van het hart, n.1. dat het concert zoo laat begint. Waarom geen half uurtje eerder? Het publiek had af en toe iets rustiger kunnen zijn. Jan Schoen f In den ouderdom van 69 jaren is over leden de heer Jan Schoen, een goede be kende van de oud-leerlingen van de Zee vaartschool in het Zeemanshuis, aan welke school hij bootsman was en in die kwaliteit de jongelui practisch les gaf in hetgeen zij als zeeman moesten weten. Vroeger is hij bij de marine geweest, o.a. in Indië, waar hij 'n werkzaam aandeel heeft gehad bij de uitdieping van het Westgat bij Soerabaja. Het stoffelijk overschot zal Donderdag a.s. half twee, op de Nieuwe Oosterbegraafplaats ter aarde worden besteld. Door de stoombooten „De Marsdiep" en „De Dageraad" werd in het traject Den Hel der—Texel in de maand Juli meer dan 18000 personen vervoerd of ruim 4000 med dan in dezelfde maand van het vorige jaar. Afstandsmarsch. Zondag is door een 60-tal personen een afstandsmarsch rondom het eiland Texel ge houden. De start was 's morgens 6 uur van af de Cocksdorp. Gewandeld werd langs den dijk voorbij Oost-Oosterend naar Oudeschi'd, waar men om kwart voor negen aankwam Hier werd halt gehouden tot 9.45, daar bij aankomst der boot van Den Helder zich nog een 60-tal deelnemers bij het gezelschap voegden, die de halve tocht mee liepen. Ge wandeld werd nu langs 't Horntje, waar de groep zich weer in tweeën splitste, de perso nen, die rondom Texel wandelden, gingen langs het strand verder en arriveerden onge- veer 7 uur weer te De Cocksdorp na te de Koog halt gehouden te hebben. Deze groep had 70 K.M. gewandeld en er was geen enkele uitvaller. Het gedeelte, dat 30 K.M. zou wandelen, begaf zich vanaf 't Horntje langs den Horn en de duinen naar 't pension Bosch en Duin, waar eenigen tijd gepauseerd werd, vandaar wandelde men langs den Burg en De Waat naar Oudeschild. Ook deze groep, die ia hoofdzaak uit jeugdige deelnemers bestond had geen enkele uitvaller. Het weer werkte uitstekend mee, door 't omslaan van den wind werd steeds ,,voor den wind" gewan deld, en de regenbuien, die 's morgens over Texel trokken, passeerden de tippelaars zon der dat een druppel viel. Alle deelnemers ontvingen en medaille de heer Jb. Boon van den Hoorn, nog een éar- rometer, door Dros' Magazijn beschikaar gesteld voor den oudsten deelnémer en de jongeheer J. Reuvers (12 j.) nog een medaille als jongste deelnemer, bovendien ontving een viertal dames en heeren uit En schedé, nog een medaille voor de verste groep en de Sportclub S.O.C. de Cocksdorp als de grootste groep. 't Was een bij uitnemendheid geslaagde tocht en de belangstelling in alie dorpen, welk; men oasseerde, was zeer groot. - Te De Koog zijn Zondag paardensport- feesten gehouden, die uitnemend geslaagd zijn. De publieke belangstelling was zeer groot. Bij 't nummer Eenspans landbouwpaar- den werden de prijzen behaald als volgt: 1. Gebrs. Boersen, 2. J. Kikkert, 3. P. Bakker Cz„ 4 P de Wit, 5. C. Kuip Mz. Tally-Ho: 1. L. Eelman, 2. A. de Ridder, 3. P. de Ridder. Stoelendans op paarden: 1. J. Kuip, 2. Q. Koorn, 3. mej. Witte. Bij 't springconcours werd gewonnen de le prijs door G. Koorn, 2e pr. C v. Santen, 3e pr. K. du Porto. De heer C. de Wit, onderwijzer aan de school voor uitgebreid lager onderwijs alhier, slaagde Vrijdag voor de hoofriacte. Wij zitten momenteel in 't hart van 't boo- nenseizoen. Boonen zijn in de duinstreek naast de aardbeiën een tweede hoofdbron van bestaan. Het gaat tot dusver boven aller verwachting met den prijs. Stekboonen brengen thans evenveel op als verleden jaar le soort. Massa's boonen worden door de hier geves tigde fabrieken opgekocht. Honderden werkloozen vinden in deze maand werk met het afhalen van boonen. Dit werk geschiedt ten huize der werkloozen,1 vandaar dat men dagelijksch een leger van karren voor de fabrieken ziet eenerzijds om de afgehaalde boonen tegelijk met de draden voor controle op het gewicht terug te brengen en anderzijds om nieuwe voorraJen in te schepen. Onder de werkende stand ziet men vrouwe# en kinderen, grijsaards en helaas tegenwoordig ook jonge mannen bezig met het afhalen van boonen, en niet alleen te Beverwijk e. o., maf zelfs in het naburige Heemskerk. Tot laat in den avond soms bij spaarzaaffl licht ziet men ze onder de vroolijke tonen de# radiomuziek bezig met dit werk. 107. Simmy keek verschrikt om en zag dat een stuk muur halverwege naar buiten was gedraaid. Daarachter bevond zich weer een vierkante donkere ruimte met aan beide zijden een houten bankje. „Dat is vast een lift", meende Wo-Wang, erin, en het tweetal kroop in de enge ruimte, lerwip zij het harnas in hun midden hielden. Nauwelijks zaten plaats.8611 ,e e muur draaide automatisch weer op zijn 108. Zij hoorden nu een suizend geraas en door het weeïg* gevoel in hun maag begrepen ze, dat het hokje zich omhoog bewoog Pots stond het met een schok stil en weer draaide de wand automatisch naar buiten. Bij het kaarslicht zagen dat de opening in een kamer uitkwam, waar de gezocht# gevreesde rechter in bed lag te snorken.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6