.58uitenland DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY tBxxken Spoct föucq olijke Stand PAN-MOHAMMEDAANSCHE OPSTAND IN SPAANSClf-MAROKKO. Opstandelingen willen geen onderhandelingen met auto riteiten. Het „Journal"' meldt uit Madrid, dat de belangrijke stammen der inlanders in Spaansch Marokko in het geheim een alge" meenen pan-Mohammedaansche opstand voorbereiden, welke ook tegen Frankrijk ge richt zou zijn. De nlanders weigeren met de Spaansche autoriteiten ie onderhandelen, De onderhandelaars welke gezonden zijn zouden door de inlanders zijn gevangen genomen. DE KETELONTPLOFFING AAN BOORD VAN EEN SPAANSCH SCHIP. Wraakneming in het spel? Over de ketelontploffing aan boord van het Spaansche schip „Aranzazu" wordt nog gemeld, dat het schip door twee sleepbooten naar Gijon is gebracht. De oorzaak van de ontploffing is niet be kend Bij geruchte verluidt echter, dat hier sprake is van een bomaanslag door stakende zeelieden. Het is niet onmogelijk, dat een bom is gelegd onder den ketel. De aanslag- plegers zouden zich zoo hebben willen wre ken op den kapitein, die bij gebrek aan ander scheepsvolk Chrineezen aan boord heeft ge nomen. „WILT U EVEN TEGEN DEN AUTO DUWEN?" Twee Londensche dames door oplichter gedupeerd. De geschiedenis speelt zich, volgens de Tel., in Engeland af. Twee dames uit Lon den, die ten gevolge van de malaise reeds maanden zonder vaste bron van inkomsten waren, hadden zich ten einde raad tot een plaatsingsbureau gewend. Haar vreugde was begrijpelijkerwijze groot, toen zij op zekeren dag van dit bu reau bericht kregen, dat er een plaatsje als huishoudster in een groot hotel ergens in de provincie voor haar was gevonden. De eigenaar van het hotel, Smith geheeten, kwam de dames in zijn eigen auto halen om ze naar de plaats van bestemming te bren gen. Alvorens te vertrekken, gaf hij den ver heugden vrouwen den raad vooral al haar bezittingen mee te nemen, zoodat niets nage stuurd behoefde te worden. Toen het gezelschap in den grooten luxe auto Londen achter zich had gelaten, ver zocht Smith zijn vrouwelijke passagiers, die opgewekt babbelden, liever niet tegen hem te spreken, zoodat hij zich volkomen op den weg zou kunnen concentreeren. Er waren nauwelijks 65 K.M. afgelegd, toen de wagen plotseling stopte en Smith den auto verliet om den motor na te zien. De fout scheen spoedig te zijn gevonden, want Smith zei ten minste tegen de beide dames, dat, wanneer zij slechts zoo vriendelijk zou den willen zijn even uit te stappen en tegen den wagen te duwen, de reis spoedig weer vervolgd zou kunnen worden. De beide da mes stapten bereidwillig uit en duwden uit alle macht tegen den auto. Plotseling echter schoot de wagen als een pijl uit den boog vooruit, zoodat de onthutste dames in de modder terechtkwamen. In een oogwenk was de luxe-auto met alle bezittingen .an de ge dupeerde vrouwen uit het gezicht verdwenen. In plaats van werk te vinden, varen de arme vrouwen het weinige, dat zij aan klee- ren en sieraden bezaten, ook nog kwijtge raakt. GELDEN BESCHIKBAAR GESTELD VOOR VERBETERING DORTMUND- EEMSKANAAL. Naar de „Rote Eice" van officieele zijde Verneemt zal het rijksministerie van arbeid voor de verbetering van het Dortmund-Eems kanaal binnen kort ongeveer 6 millioen R.M. beschikbaar stellen Ofschoon met dit bedrag het geheele plan niet kan worden uitgevoerd hoopt men toch dat spoedig nog meer gelden ter beschikking zulien worden gesteld. AUTO DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Acht dooden. Te Lumberton in Noord-Carolina is een vrachtauto, bezet met boeren, die hun tabaks oogst naar de markt brachten, door een trein gegrepen. Acht inzittenden werden gedood, drie ernstig gewond. HOOVER WEIGERT TE GETUIGEN. In verband met bankkracks te Detroit Naar uit Palo Alto (Californië) gemeld wordt heeft de vroegere president der U.S.A. Hoover telegrafisch geweigerd te voldoen aan het verzoek van de commissie van onder zoek om als getuige te verschijnen in verband met de bankkracks in Detroit. Hij heeft de berichten over dt gebeui tenissen in Detroit zelf slechts uit de 2e hand nl. van de Federal Reserve bank en van het dep. van financiën ontvangen en verwijst de commissie van on derzoek derhalve naar deze autoriteiten. ZWARE STORMEN BOVEN SIBERIE. In het Baikalgebied is groote schade aan gericht door hevige stormen, gepaard gaan de met regen en hagel. In een kazerne stortte het dak in, waardoor eenige soldaten werden gewond. De graanoogst loopt gevaar. GROOTE DEELEN VAN SYRIË DOOR INWONERS VERLATEN. Belastingambtenaren komen te vergeefs! De geruchten, dat groote deelen van Syrië door de inwoners zijn verlaten worden thans bevestigd. Eenige belastingambtenaren heb ben korten tijd geleden een bezoek gebracht aan een gebied ten Oosten van het district Aleppo om daar achterstallige belastingen te innen. Zij moesten ongeveer 300 dorpen bezoeken doch gemeld wordt dat zij deze dorpen geheel verlaten vonden. Het kon tot dusver niet worden vastgesteld waarheen de dorpsbewoners zich hebben be geven. 1 lna Seidel, Het Wertschkind. Uitgave Van Holkema Warendorfs Uitgeversmaat schappij N.V. te Amsterdam. Wie van een historischen roman houdt en tegelijkertijd een werk van hoog litterair ge halte wil lezen, moet dit boek van lna Seidel eens ter hand nemen. Het vereischt eenigen moed, want het boek telt bijna 700 compres gedrukte bladzijden maar nadat men in de eerste veertig of vijftig daarvan met personen en toestanden vertrouwd geraakt is, blijkt elk nieuw hoofdstuk weer een nieuwe bekoring te hebben en aan het einde betreurt men het, dat men van allen met wie men lief en leed in dezen roman gedeeld heeft plotseling af scheid moet nemen. Het wenschkind is Christoph Echter von Mespelbrun en zijn moeder is Cornelie de Tracht, dochter van een Pruisisch generaal, die zich eenvoudig niet kan voorstellen, dat een Duitscher de soldaten van Napoleon nog als menschen en niet als bandieten kan be schouwen. In den nacht, dat Cornelie's eerste zoontje sterft, is haar man voor het laatst bij haar. Morgen zal hij ten oorlog trekken en beiden voorvoelen, dat deze nacht de laatste zal zijn, die zij in elkanders gezelschap zul len doorbrengen. Het eenige dat Cornelie zich wenscht is een plaatsvervanger voor haar gestorven zoontje en acht maanden na den dood van zijn vader wordt inderdaad Christoph geboren, het wenschkind. Cornelie's zuster, de mooie, luchthartige Charlotte, vergeet haar afkomst en huwt met een luitenant van Napoleon's leger. Zij sterft bij de geboorte van haar dochtertje, de kleine Delphine, en beide kinderen worden nu door Cornelie grootgebracht. De vroegwijze Del phine neemt een groote plaats in het leven van den kleinen jongen in. Alles wat hij doet geschiedt slechts om haar belangstelling te wekken en intusschen is de oude Tracht op zijn landgoed Hölkewiese zoo verontwaar digd over zijn dochter, dat hij ze nimmer meer terug wenscht te zien. Het leven van Christophe speelt zich in den aanvang af in Mainz en men krijgt door den roman een duidelijk beeld van deze belangrijke Duitsche stad ten tijde der Fransche bezetting. Del phine wordt door handlangers van haar grootvader naar Hölkewiese vervoerd en de kleine jongen wordt zwaar ziek en overleeft ternauwernood het gemis van zijn speelka meraadje. Weldra ontdekt hij, dat hij een wonderlijke eigenschap bezit. Wat hij sterk wenscht gebeurt en als zijn grootmoeder sterft verwijt hij zich, dat hij in een booze bui haar dood gewenscht heeft. Cornelie trekt met hem naar Hölkewiese waar zij den generaal sterk verouderd aantreft. Hij doet of hij haar komst niet opmerkt en staat oog luikend toe, dat zij en Christoph op het landgoed hun intrek nemen. Vele bijzonderheden geeft dit werk over den toestand in Pruisen in het Napoleonti sche tijdperk. Ten slotte trekken Fransche officieren het landgoed binnen. Tracht krijgt een beroerte en sterft, maar Delphine ont moet haar vader, die inmiddels kolonel is ge worden. Hoe het in Pruisische, aristocrati sche kringen toeging, hoe de geest van de jeugd in dien tijd was, het komt alles in be schrijvingen van gebeurtenissen uit Hölkewie se en Berlijn tot uiting. Ontroerend is in dit werk de liefde van Cornelie voor haar zoon en de hopelooze liefde van den laatste voor het wufte meisje, zijn nichtje, dat haar Fran sche afkomst niet verloochent. Christophe sterft in een veldslag tegen de uit Rusland teruggekeerde Franschen en Delphine wordt tooneelspeelster als blijkt dat haar vader bij de Beresina gesneuveld is. Zelden verscheen een boek waarin de verhouding van moeder en zoon op ontroerender wijze werd getee- kend, een boek waarin mannen en vrouwen in hun vriendschappelijke- en familieverhou dingen zoo scherp belicht werden en dat te- felijkertijd op zoo spannende wijze van het istorische gebeuren uit een der meest be langwekkende episodes der Europeesche ge schiedenis verhaalt. De Steenen Poort, door Paula Grogger. Uitgave Van Holkema Warendorfs Uit geversmaatschappij N.V. te Amsterdam. Ook dit is een historische roman en even eens door een vrouw geschreven. Maar ter wijl lna Seidel steeds op den vasten grond blijft, kan Paula Grogger niet nalaten haar fantasie zoo nu en dan den vrijen loop te la ten. Haar werk speelt in Siermarken in den tijd van Andreas Hofer en zij geeft een boeiende beschrijving van het leven der Stiermarksche boerenbevolking, stugge, on verschillige menschen bij wie de vadertrotsch en de moederliefde evenwel tot uiting komen. Volkomen harmonische verhoudingen tus- schen bloedverwanten als in Het Wensch kind zal men hier tevergeefsch zoeken. Alles heeft hier een ruwer karakter, de menschen zijn grover besnaard en over de toekomst van een kind wordt door een enkele opmerking van den vader beschikt. Paula Grogger geeft dit alles op treffende wijze weer, maar tel kens dwalen haar gedachten af en gaat de werkelijkheid in een sprookje over, zoo on merkbaar zelfs, dat men meent nog bijzon derheden uit het leven der familie Stralz te hooren als er over wonderpoorten, spookge stalten en spookachtige jagerfiguren verteld wordt. Waar de schrijfster het leven op de boerderij en in het dorp weergeeft en de krachtfiguren teekent, die daar den boven toon voeren en ook waar zij den inval der Franschen en den bloedigen opstand der dorpelingen schildert is haar werk buitenge woon spannend, maar het slot voldoet min der omdat de verloren zoon Mattheus, wiens lotgevallen men vol belangstelling afwacht ten slotte weer in d-oomland terecht komt en de beschrijving van zijn dood meer op een sprookje dan op de werkelijkheid gelijkt. Met dit al is deze roman het boek telt ook al weer over de 600 bladzüden een werk van groote litteraire beteekenis. Melis Stoke, Een man van geld. Uitgave N.V. H. P. Leopold's Uitgeversmaatschap pij te 's Oravenhage. Melis Stoke streeft in dezen roman geen litterairen roem na. Het is, zooals de onder titel al meded elt „een avonturenroman van eenvoudige lui" en het boek is heel geschikt om in een strandstoel of op een winteravond bij den haard ge'ezen te worden Het is de geschiedenis van 'n armzaligen handelsreizi ger, een man, die meer fantasie dan werk kracht heeft en voortdurend onder de nukken leeft van een vrouw, die het dagelijks op hem wreekt, dat zij maar een armoedig leven heeft terwijl haar beide broers zakenmen- schen van beteekenis zijn geworden. Deze handelsreiziger, mijnheer Bergamin, erft onverwachts van een oom uit Amerika een bedrag van meer dan achthonderddui zend gulden en zijn eerste opwelling is, dit aan zijn vrouw te gaan vertellen. Deze ont vangt hem intusschen met een zoodanige scène, dat zijn plan, haar deelgenoote van het groote geluk te maken, plotseling ver dwijnt. Hij is nu rijk maar zonder dat zijn vrouw er iets van afweet. Eiken morgen trekt hij er met zijn armzalig monsterkoffertje op uit en weldra constateert de vrouw, dat er een zoodanige opleving in zijn zaken is geko men, dat de verdiensten steeds grooter wor den en het gezin zich meer en meer luxieus kan inrichten. Er is evenwel ook iets anders gebeurd, dat de vrouw niet weet. Bergamin heeft een jeugdvriendin ontmoet, de half gescheiden vrouw van een collega, die heel wat liever voor hem is dan zijn eigen vrouw en die zijn geheim kent en hem overhaalt haar in een villatje te laten wonen. De rijkaard heeft nu weldra twee huishoudens, één waaruit hij 's morgens met zijn koffertje naar den trein gaat en één waar hij een uurtje later naar binnenstapt en waar in een luxieuze omge ving Marie Louwerse, zijn tweede vrouw woont. Hoe Marie en haar man van Berga- min's geld weten te profiteeren en hoe ten slotte diens eigen vrouw achter de waarheid komt, waarbij het fortuin nog een oogenblik even snel dreigt te verdwijnen als het te voorschijn is gekomen, wordt in deze aller aardigste geschiedenis uitvoerig beschreven. Ten slotte komt alles natuurlijk terecht. Bergamin en zijn vrouw begrijpen en waar- deeren elkaar beter dan vroeger en de rijke erfgenaam wordt met enthousiasme als deel genoot in de zaken van zijn handige zwa gers opgenomen. Het vloeibare goud, door Bernhard Kei- lerman. Uitgave van de N.V. De Zuid Hol- landsche Boek- en Handelsdrukkerij te 's Gravenhage. Wie De Zee, De Tunnel, De Negende No vember en andere werken van dezen beken den Duitschen schrijver heeft gelezen weet wel, dat hij een der beste romanschrijvers van dezen tijd is. Zijn taal is gespierd, zijn typen zijn interessant en al zijn werken zijn vol spannende gebeurtenissen. Het vloeibare goud is de geschiedenis van een klein stadje in Oost Europa, een pro vincienest waarvan Kellerman ons op de hem eigen, kernachtige wijze de voornaamste inwoners beschrijft. Plotseling worden er petroleumbronnen aangeboord en dan ver andert niet alleen het stadje maar ook de bevolking. Anatol wordt overstroomd door vreemdelingen, iedere ingezetene denkt, dat onder zijn land ook de geheimzinnige bron nen ontdekt zullen worden, ieder laat boren en onderzoeken en inmiddels verkoopen de gelukkigen hun land tegen fabelachtige prij zen. De speculatiezucht maakt vrijwel alle bewoners tot zelfzuchtige kooplieden en ver andert de mentaliteit zoodanig, dat rustige burgers trouwe bezoekers worden van de danshuizen en bordeelen, die plotseling uit den grond verrijzen en een steeds luxieuzer karakter krijgen. In de algemeene jacht naar geld en genot teekent Kellerman ons ook eenige sympathieke figuren, Jacques, den man, die de eerste petroleum heeft gevonden, baron Janko, die aoor zijn heerschzuchtigen broer bestolen wordt, Sonja, het eerbare meisje en Koroscheck den hotelier, die aan zijn toekomstplannen ten onder gaat. Daar naast karakteriseert hij vrouwen als Fran- cisca, de boerendochter, die door de petro leum schatrijk wordt en de allures van een adeliike dame krijgt, de beide Jood6che meis jes Antonia en Gisela, wier vader een Wa renhuis opzet en baronesse von Ypsilanti, die al haar kaïpitaal in verkeerde onderne mingen steekt. Het leven in Anatol is na het vinden der petroleum ruw geworden, de geldzucht heeft allen te pakken, men huldigt een bedenkelijke moraal en vrouwen, die zich in het kalme provinciestadje als eerbare bur geressen gedroegen, ontpoppen zich nadien als schaamtelooze deerns, die voor niets te rugschrikken om haar doel te bereiken. Dit boek is hier en daar van een verbluffende realiteit en zeker geen werk, dat in handen van minderjarigen thuis hoort. Spannend is het in al zijn hoofdstukken want Kellerman weet niet alleen door het weergeven van per sonen maar ook door het bedenken van steeds weer nieuwe en spannende gebeurte- nissn te boeien. Wie Kellermans nieuwste roman nog niet kenï, kunnen wij de lezing van dit werk aan bevelen. Tj_ Ziet gij muggen, lang van poot, Aarzelt niet, maar slaat ze dood. Voetbal. ALKM. BOYS IHOLLANDIA I, 3—6. Onder de begunstiging van geschikt voet- balweer, al deed de nogal sterke wind eenige afbreuk aan het spel, betraden we j.1. Zon dag het terrein van den jongsten K. N. V. B.-er, om eens even te gaan zien hoe de rood-witte Alkmaarders het er tegen het pit tige Hollandia, da kampioen van de derde klasse A, af zouden brengen. Aan de inrichting zelve bemerken we reeds dadelijk eenige veranderingen, die zeer pret tig aandoen. De promotie naar den K. N. V. B. maakte het noodzakelijk, dat het speel veld enkele meters verbreed moest worden, terwijl tevens de bestaande terreinafschei ding niet meer aan de gestelde eischen vol deed. Het speelveld zelve heeft men een tiental meters zuidelijker gebracht, waardoor de nieuw ontstane speelstrook, zooals begrij pelijk, niet geheel in goede conditie was en eenigen invloed uitoefende op het verwerken van den bal. De terreinafscheiding, die bij de corner- hoeken op den gestelden afstand van vier me ter was aangebracht, terwijl het midden van elk der vier lijnen, zich op het dubbele aan tal meters bevindt van uit de krijtlijnen, heeft tot gevolg, dat men het spel in al zijn onderdeelen voldoende kan volgen, zonder hinderlijk over de afscheiding heen te bui gen. Het aanbrengen van harmonicagaas in deze afscheiding achter de doelen, zorgt, dat de doelschotten voor de jeugd betrekke lijk onbereikbaar zijn men ziet het vaak bij vele vereenigingen, en zeker bij de Boys in het vorige seizoen in geen mindere mate, zoo geheel anders. Naar wij nog nader vernamen zouden er aan de zuidelijke kantlijn zit plaatsen worden aangebracht, met een to taal van ongeveer ruim honderd zittingen, zoodat de jeugdige Alkmaarsche vereeniging bij den aanvang van de komende competitie, niet onverdienstelijk voor den dag komt. De ontmoeting tusschen de rood witte Alk maarders en de dito gekleurde Hollandianen, heeft niet geheel de juiste bevrediging ge bracht. De kampioenen, hier bedoelen we echter de mannen uit het nabije oosten, vie len ook niet bepaald mee. Er werd, en voor al voor de rust, vaak veel te hoog gespeeld, zoodat de wind nogal vat op den bal had. Ook wat sommige spelonderdeelen betreft, schoten de Hoornschen nogal wat te kort. Positie kiezen, plaatsen van het leder ruim voor den man, alsmede vaak het zwakke en twijfelachtige schieten der voorwaartsen, is stellig voor verbetering vatbaar. Merkwaar dig dat de omzetting van midvoor en doel wachter bij de rust, zulk een belangrijke ver betering naar voren bracht. Hoewel de in valler-doelman voor de rust geen onverdien stelijk werk deed, maakte zijn collega Röde die inmiddels de midvoorplaats bezette na rust in het doel een sterker indruk en wist zijn heiligdom voor ieder gevaar te be hoeden. De nieuwe midvoor bleek ook in de voorhoede een verbetering. Bij de Boys ging het ook niet geheel naar wensch. Het spel wilde soms niet voldoende vlotten. Sommige spelers konden hun ouden vorm niet voldoende te pakken krijgen, terwijl enkelen tegen het einde onwil demonstreer den, iets, wat natuurlijk nimmer goed te keu ren is en vaak funest op het geheele elftal werkt. Komaan Boys, zooiets mag nim mer meer gebeuren! In de verdediging was men de kluts nogal eens kwijt en men schiep zichzelf vaak moei lijke situaties. V. d. Horst had z'n dag niet en hoewel beide backs naast enkele minder goede momenten, geen onverdienstelijke par tij speelden, vormaen zij toch niet het juiste geheel. In de halflinie kon Michels ook zijn ouden vorm niet te pakken krijgen en in te genstellingen bij vorige ontmoetingen, waren zijn kanthalfs thans beter. Als we bedenken, dat door de aanwezigheid van midvoor Kwadijk die geruimen tijd op non-actief stond een nieuwe formatie werd gepro beerd en tegen 'n verdediging, waarin man nen als v. d. Rol, Neefjes en v. d. Zei waren opgenomen nog een drietal doelpunten door de aanvalslinie werden gescoord, kan men toch stellig tevreden zijn, al hadden wij na rust iets meer verwacht. Nog één wenk! La ten de vleugelspelers toch vooral op hun kantlijn blijven en slechts op het juiste mo ment naar binnen zwenken. Over den wedstrijd zelf kunnen we betrekkelijk kort zijn. Als scheidsrechter Prins, die behoudens enkele foutjes goed voldeed een vermagerings kuur zou zijn scheidsrechtersloopbaan zeer ten goede komen, om half drie beginnen fluit, zien we de volgende opstellingen: Alkm. Boys; v. d. Horst, Houtkooper en Slikker; Weel, Michels en v. d. Hilst; Indri, Brouwer, Kwadijk, Boots en de Grand. Hollandia: de Jong, Neefjes en v. d Zei; Veenboer, v. d. Rol en Luiks; Wakker, Wes- terveld, Röde, Kalken en Polman. Zoodat we bij de Hollandianen Haring en Tonneman missen. Het begin was sensationeel. Na enW nuten nam Hollandia uit eemaklromCl mi' tie en door toedoen van hafrTch3n.P0S> leiding, doch slechts enkele minutej maakte Brouwer voor de thuisclub gilïk Vele wederzijdsche aanvallen werden j succes en soms met veel moeite afgesla^ en zoo bleef de stand geruimen tijd onvS derd. Na bijna een half uur spelen de Boys een corner. Goed door Indri men, komt de bal hoog en ver voor d i langs en Kwadijk staat op de juiste om het leder in te koppen 2—1. Slechte kele minuten later volgt een nieuwe en dit** voorzet van Indri en Kwadijk brengt op fa* zelfde wijze den stand op 3—1. Nop denk^i we Hollandia den achterstand te zien ver! kleinen, doch Wakker schiet keihard tecen den paal. De verblufte Röde plaatst het te-1 rugspringende leder te zacht in, zoodat v d Horst gemakkelijk kan wegwerken. De rust breekt zonder verandering aan. Na rust zou blijken dat de Alkmaarders boven hun stand hebben geleefd, want een enkele minuut later brengt de Jong, die nu midvoor is gaan spelen den stand op 3—2, Opnieuw ontstaat een hachelijk moment voor het Boysdoel als v. d. Horst een wandeling door het strafschopgebied maakt, doch Mi- chels ten slotte de situatie redt, door het op- nieuw ingeschoten leder uit den verlaten doelmond te koppen. Het is slechts uitstel van executie, want de Hollandianen komen geducht opzetten en de gelijkmaker is er. De Alkmaarders raken er steeds meer uit! terwijl de meerdere routine der derde klas kampioenen zich doet gelden. Het laatste kwartier is vrijwel geheel voor de bezoekers, die met een drietal doelpunten den eindstand op 3—6 brengen. Wielrennen. JAC. VAN EGMOND. Gehuldigd te Haarlem. Gisteravond is Jac. van Egmond ter gele genheid van het behalen van het wereldkam pioenschap in de stad zijner inwoning, Haar- lem, gehuldigd. De kampioen werd van het station gehaald met een open landauer, waarna men naar het concertgebouw reed. Op het Klokhuisplein deed zich een incident voor. Een jongen wierp nl. een stuk hout naar de paarden, waardoor deze schichtig werden en onder het publiek een paniek ver wekten. Een inspecteur van politie bracht de paarden tot staan. Eenige personen wer den daarbij licht gewond. In het Concertgebouw is van Egmond op hartelijke wijze toegesproken door den heer H. D. Warnier, inspecteur van den dienst voer lichamelijke opvoeding, die den kam pioen namens het gemeentebestuur van Haarlem huldigde en zeide er hoogen prijs op te stellen dat een lid uit de burgerij de ge meente op zoo waardige wijze vertegenwoor digd heeft. Hij wenschte van Egmond met zijn sportieve prestatie geluk en sprak de beste wenschen uit voor de toekomst. De voorzitter van de federatie van wiel- rennersclubs in Noordholland, de heer H. W. Thyssing, sprak namens de wielrennersclubs in Noordholland. Verder waren aanwezig vertegenwoordi gers der wielerclubs Swift uit Leiden, de Bataaf uit Halfweg en Germania en Gazelle uit Amsterdam, de voetbalverenigingen EDO en HFC. Vele aanwezigen boden den kampioen bloe men of geschenken aan. Van Egmond dankte tenslotte, waarna een cabaretprogramma werd afgewerkt. Zwemmen. NEDERLANDSCHE CENTRALE REDDINGSBRIGADE. Voor den landenwedstrijd tusschen België en Nederland in het zwemmend redden, wel ke a.s. Zondag 27 Augustus te Antwerpen wordt gehouden, is de volgende Nederland- sche ploeg samengesteldL. H. R. Berlijn, H. Bloemendaal, J. A. Hordijk, KI. de Jonge, J. Kemp, C «7. P. van der Meijden, A P. Ophof, P. M. Plune, J. A. Verkerk ea A Wielaard. Reserves: P. C. Flach, L. de Jong en C. Schröder. Dames: Mej. R. van Riet, mej. J- Woltef en mej. M. Wolter. Na de wedstrijdnummers zal een demonstratie worden gegeven. SCHOORL (Juli) Geboren: Johanna d. van D. J. Kagef en M. Stoop. Theodora Cornelia Geertrui» da d. van A. Witteveen en C. Min. Jacob Klaas z. van C. Hoogvorst en B. W. C. P«" ters. Cornelia d. van W. Veldhuizen en t» Flink. Helena Catharina d. van N. P. Bak* ker en C. Stoop. Alida Johanna d. van J. Wijnker en A. Mooij. 1 Getrouwd: Arie Schermer te AmsteP dam en Catharina Verwol. Overleden: Maartje Kriller, 66 U wed. van J. Bos. 109. „Nou opgepast", fluisterde Simmy. „We kruipen samen onder die mantel. Jij houdt de kaars vast en ik neem het harnas voor mijn rekening. Jij doet geen mond open en loopt waar ik loop, maar zorg, dat die mantel niet in brand raakt." Ze stapten uit de lift, waarna de muur weer op zijn plaats draaide. Langzaam schoof het geheimzinnige geval naar het bed. 110. Li-Woeng, met slaapmuts getooid, werd in zijn vre slaap gestoord door gekriebel op zijn neus. Toen hij zijn 0°k, s opende, gaf hij een gil van schrik en krijschte uit alle ffl* om hulp. „Zwijg, gebood Simmy, of je bent je leven niet ze* Stap direct uit je bed".

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6