I/u£jUf! Aqmda ^Binnenland CHecfitszaken £and* en Jmnlowv taaiste &ecicfiten 3ngezonden Stukken Stad en Omgeving. lUeec&ecidït AUGUSTUS, DE VERHEVENE. ROOK NIET IN BOSCJT OF HEI jBucqeclijke Stand Stedelijk Museum, ingan Breedstraat, eiken werkdag van tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten Kermisagenda. Schouwburgen. Gulden Vlies: Zondag, Maandag, Dins dag, Woensdag, eiken avond 8 uur: „Potasch en Perlemoer" (blijspel). Gezelschap Cor Ruys en de Bree. Donderdag en Vrijdag: „In den nacht van 17 April" (tooneelspel). Gezelschap „Het Masker" met Jan Musch en Else Mauhs. Zaterdag en Zondag: „Marius" (blijspel); remière voor Nederland. Gezelschap „Het lasker". Jan Musch in de hoofdrol. Nieuwe Schouwburgloge Doelenveld: Zon dag, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Don derdag eiken avond 8 uur: „Hier moet je wezen!!" (met Willy Chanson, Koos Laar hof, Jan Kelly, Annie de Vries e.a.). Woensdagmiddag 2 uur: Kindervoorstel- M ling met prof. Antonini als goochelaar. Schouwburg Doelenveld: Zaterdag i.iu. Woensdag eiken avond 8 uur: „De Bilt seint!" (met Henr. Davids, Sylvain Poona e.a Woensdagmiddag 2 uur: kindervoorstel- link: De kwajongensstreken van Teun en Toon. Bioscopen. A. B. T.: Bet naar de Olympiade (Adr. Solser en Alex de Meester); toegang boven 14 jaar. Persoonlijk optreden van Adr. Solser. VictoriaTheater: A bed-time story (Maurice Chevalier en baby Leroy); toe gang boven 14 jaar. Cinema Americain: De vliege nier des Doods (Richard Barthelmess, Glen da Farrell e.a toegang boven 14 jaar. Harmonie: Ein Lied für Dich (Jan Kiepura en Jenny Jugo); op het tooneel Louis Noiret; toegang alle leeftijden; voor stellingen eiken avond 7.15 en 9.45 uur. Cabarets enz. „Centra 1", Hofplein: eiken avond ca baret (o.a. dr. Caligari, Hachek, de fakir. Ellen Fay, enz.; conferencier Herman Diede- richs.). „De Doorbraak" van A. Martin eiken avond cabaret (o.a. Henny van Gelde ren, Wiesje Koolhoven de Lloyd Sisters e.a. conferencier Max v. L. arhoven). Café „Wanner"; eiken dag muziek. JAPANSCH ULTIMATUM AAN AMERIKA IN VERBAND MET HET VLOOTBOUWPROGRAM De „Daily Express" meldt op in het oo!r vallende wijze, dat de spanning in den Stillen Oceaan aanzienlijk is toege nomen en dat Japan een waarschuwing heeft doen toekomen aan de Vereenigde Staten, dat represaille-tarief maatrege len zullen worden genomen en het Ja pansche vlootbouwprogram zal worden uitgebreid, indien Amerika het „prospe- rity'-vlootbouwprogram niet wijzigt. Japan zou zelfs zoover zijn gegaan, de regeering der Vereenigde Staten om een antwoord binnen een bepaalden termijn te verzoeken. Voorts werd Roosevelt verzocht, zich niet te mengen in de kwesties der Japansche mandaten en de Japansche vlootmanoeuvres. De tot nog toe ontvangen zeer beleef de antwoorden der Amerikaansche re geer;ing naar aanleiding van de Japan sche bezwaren tegen het Amerikaan sche vlootbouwprogram, hebben Japan niet bevredigd. In Japan heerscht groo te ontstemming over de Amerikaansche opmerking naar aanleiding Van de Ja pansche vlootmanoeuvres in den Stillen Oceaan Men verklaart, dat Japan slechts het zelfde doet als Amerika en inzake de mandaten slechts met den Volkenbond te maken heeftt. ONTPLOFFING IN EEN BAKKERIJ. Vanmorgen ontplofte door tot nog toe on bekende oorzaak in een bakkerij te Koenigs hutte (Polen) een stoomketel, waardoor de bakkerij geheel vernield werd. Twee bakkers fezellen werden levensgevaarlijk gewond en hunner overleed tijdens het vervoer naar het ziekenhuis, terwijl ook de ander in hope loozen toestand verkeert. GANDHI's GEZONDHEIDS TOESTAND. Gandhi is na het verlaten van de gevange nis en na het beëindigen van zijn voedselwei- gering door eenige doktoren onderzocht, die verklaren dat hij ten zeerste verzwakt is Hij moet zoowel physiek als geestelijk volkomen rust houden en moet alle inspanning in den vorm van correspondentie of interviews ver mijden. Waarschijnlijk zal hij een maand vol komen rust nemen. JAPAN BOUWT DERTIG OORLOGSSCHEPEN VOOR BRAZILIË. De Braziliaansche regeering heeft in Ja pan dertig oorlogsschepen besteld, die bin nen een termijn van tien jaar geleverd moe ten worden. Alleen de betalingskwestie vormt bij dezen reusachtigen order, een moeilijk heid, aangezien Brazilië als voorwaarde stelt dat de helft van het bedrag ten bedrage van 200 millioen yen, in koffie mag worden voldaan. ERNSTIGE AANRIJDING. Weer le Alphen a. d. Rijn. Gisteravond te omstreeks half tien is nabi de Gouwsluische brug te Alphen a. d. Rijn de 11-jarige Arie van der Panne overreden door een touringcar van de autobusondeme ming Vios uit Wateringen. De jongen bleef met zijn fiets voo. de Lrug wachten om de touringcar gelegenheid te ge ven te passeeren. Aangezien de weg ter plaatse echter smal is en er vrij veel men- schen voor de brug stonden, kon de jongen niet voldoende naar rechts uitwijken, zcodat hij door de touringcar, die zeer kalm reed, werd aangereden. Het linker-voorwiel ging over het lichaam heen, waardoor de jongen aan beide beenen zeer ernstig werd gewond. In zorgwekkenden toestand is hij naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overge bracht. ARBEIDER GESTIKT. De ongelukkige laat vrouw kinderen achter. en 9 Hedenmorgen omstreeks vier uur vond men te Crey, gem. Stiphout, nabij Helmond, de 48-jarige E. v. d. Aa, wonende te Mierlo- hout, in de keet van de werkverschaffing dood liggen. De man was gestorven aan verstikking, tengevolge van de zich ontwik kelende gassen van den aldaar geplaatsten motor voor een pompinstallatie 'oor de vtr- beteringswerken aan de „Voorloop". E>r. Dijk man uit Aarle-Rixtel, die spoedig ter plaaTse was, constateerde den dood. De rector van het klooster te Grey, waarheen v. d. Aa was overgebracht, heeft de ongelukkige het henig oliesel toegediend, v. d. A. was gehuwd en laat een vrouw met negen kinderen achter. Hij was door de gemeente Mierlo te werk ge steld aan de verbeteringswerken van de „Voorloop" en had in den afgeloopen nacht dienst bij den motor der pompinstallatie. Toen hij om 4 uur zou worden afgelost, deed men de tragische ontdekking van zijn over lijden. DE BEZOLDIGING VAN HET PROVINCIAAL PERSONEEL. Het bestuur van den Algemeenen Bond van Provinciaal Personeel in Nederland, heeft in verband met de indiening van het ontwerp van wet tot wijziging en aanvulling van de artikelen 125 en 126 der Ambtenaren wet 1929, een adres gericht tot de leden der Tweede Kamer der Staten-Generaal. Er werd op gewezen dat het de voornaam ste, zoo niet de eenige reden van de voorge stelde wijziging en aanvulling der wet is ge legen in het verlangen om de Kroon het recht te geven de bezoldiging onder meer van het provinciale personeel te regelen. Het bestuur ziet niet in welk belang door de aanneming van het aangeboden wetsont werp zou worden gediend door de regeering een macht te geven, welke zij reeds op andere wijze bezit, ten aanzien van de provincie en haar ambtenaren en het verzoekt daarom het wetsontwerp, voor zoover de provinciën be treft, niet aan te nemen. KORTE BERICHTEN. Te Scheveningen is gisteren een groot concours de carosseries gehouden. Op Zaterdag 2 Sept. zal het N.J.V. een landdag houden te Oranjewoud (Fr.) bij Heerenveen. Z.K.H. de Prins is gisteren uit het bui tenland in de residentie teruggekeerd. Dinsdag 29 Augustus zal te Den Haag de 2000ste voorstelling van de Fritz Hirsch- operette plaats vinden met de opvoering van „lm Weissen Rössl." GELDBOETE INPLAATS VAN CELSTRAF. Verbergen van een kinderlijkje Voor het gerechtshof te Arnhem is de vori ge week in hooger beroep behandeld de straf zaak tegen een landbouwer uit Zwollerker spel, die het lijkje van een pasgeboren kinc in zijn tuin had begraven. Het geschiedde om de geboorte geheim te houden, daar de moe der ongehuwd was. Buren hadden het geva aan het licht gebracht. De man was door de rechtbank te Zwolle veroordeeld tot zes we ken gevangenisstraf. Het Hof bepaalde thans de sïraf op 100.— boete of veertig dagen hechtenis. DE OBSCURE MOORD TE DEN HAAG. Behandeling uitgesteld. De aanvankelijk op de rol van 23 dezer van het Haagsch Gerechtshof voorkomende zaak tegen den verdachte van B„ die even als de officier van Justitie in hooger beroep is gekomen van het vonnis waarbij van B. ter zake van zware mishandeling den dooc tengevolge hebbende, is veroordeeld tot drie jaren gevangenisstraf, kon wegens het groot aantal te behandelen zaken geen voortgang hebben. Mitsdien bepaalde de president de behandeling thans op Woensdag 6 Septem ber a.s. het welig bouwland ligt verspreid, met kleu rige gratie tooien. Dat weidsch ornaat van Augustus, het ligt over de meren, waar de pompeblêdden van Frysl&n's flagge" als wijde groene scho tels liggen op het water, waartusschen blan ke waterleliebloei zich heft en waar de gele gentianen een fleurige kleurnoot geven, ook dan, als op een buiïgen Augustusdag de liassen grijs en grauw golven onder den jewolkten hemel. Dat kleurige koningskleed, dat Augustus draagt, de maand, waarin de volheid van het zomerleven tot zijn meest verheven glorie klimt voor stilaan bij 't korten der dagen de neergang al weer komt, dat kleurige konings- cleed van midden-oogstmaand, het spreidt zich ook over de tuinen en de parken. De dahlia's pronken er in bonten gloed van tinten, monbretia's en phloxen, stokrozen en geraniums, begonia's, zinnia's en afrikaantjes en zoo vele, vele andere rijk en veelzijdig ge kleurde tuingewassen geven aan de Augus- tushoven een rijkdom en een bekoring, die wat gloed en kleurenbrand betreft in geen andere maand haar weerga vindt. Dit zijn de dagen, waarvan Gramt Stuive ling, de Friesche dichter, zegt: Ik weet geen zomer zoo voldragen aan zonlicht, zoo van geur verzaad, als dit seizoen van gouden dagen, dat nu ontzaglijk ïangs ons gaat; de boomen ruischen zwaar, de grassen bloeien ontstuimig. pluimgetooid, en op het land staan de gewassen zoo welig als nog nooit Zoo zijn de dagen, de zondoorstroomde dagen, en als de gloed van de Augustuszon zinkt, komen de avonden, langer al, steeds langer, waarin het wonder van gouden ster rennachten openbloeit, nachten vol sterren, die hun verheven luister juist in deze maand zoo rijk en grootsch toonen, zóó dat wij ons buigen, bij dag en bij avond, voor den Ver hevene, die al deze wonderen werkt en wiens weidsch ornaat in bloemen, liederen, wateren, sterren duizendvoud zich manifesteert. A. L. B. Augustus, de verhevene, het was eenmaa een eeretitel aan Romeinsche keizers toege wezen. En naar de eerste van hen: Julius Caesar Octavianus, die vooral onder den naam Augustus bekend is, werd onze achtste maand van het jaar genoemd. Augustus, de verhevene, het is een goede naam voor deze koninklijke maand. Want er is iets in deze zonnige dagen en weken, zoo. als de eerste helft van Augustus ze bracht en zooals ook de tweede helft ze nog tellen mo ge, er is iets in van weelde, van majesteit, van hoogen luister, van weidsch en kostelijk ornaat. Dat weidsch ornaat, het hangt over ae bouwlanden, die in deze maand, die immers ook oogstmaand heet, wat sommige gewassen betreft inderdaad tot den oogsttijd zijn rijpt. Hoe vol in gouden gloed staan in zonnebrand nu de korenvelden, voor groot deel al afgemaaid, als deze bijdrage verschijnt, voor een deel nog als ongemaaide aren of als gebonden schoven den schoonen last, dien de getijden deden rijpen, dragend Omzoomd en doorspikkeld soms is dit gul den koningskleed der velden met het rood der gloeiende papavers, met het diepe heerlijke blauw der korenbloemen, met het smettelooze wit van kamille en duizendblad, zoodat het waarlijk wel liikt of de „schitterende kleuren van Nederlands vlag" den mantel, die over een Daar ligt hij goed uw sigaret; daar doen pijp of si gaargeen kwaad. Maarinhetbosch, opdedroge heide.. AARDAPPELUITVOER NAAR ENGELAND. De commissie inzake de contingenteering van groenten, fruit en aardappelen maakt be kend, dat zij in verband ,met de contingen teering van den invoer van aardappelen in Engeland, door den minister van economi sche zaken belast is met de afgifte van certi ficaten voor den uitvoer van aardappelen naar dat land, met ingang van 1 Sept. a.s Nederlandsche exporteurs, die in d; maanden September, October, November en December 1932 aardappelen voor eigen reke ning naar Engeland hebben uitgevoerd, kun nen voor de toewijzing der certificaten in aanmerking komen. Zij behooren daartoe zoo spoedig mogelijk uiterlijk 31 Augustus a.s. een opgave van de door hen verzonden hoe veelheden, specificeerd per maand, voorzien van de noodige bewijsmiddelen^jn te dienen bij den secretaris der commissie, mr. L. Nie- möller, Javastraat 80, te 's-Gravenhage, tel 112128. (Ongecorrigeerd.) van Schiphol vertrokken naar de Koov, de tweede landingsplaats sinds het ver trek van Waalhaven. Het eerste toesttel dat het luchtruim koos was de P.H.L.U.X. een sportmachine. die sp<pe- dig daarna gevolgd werd door 12 mili taire Fokker-jagers, welke aan de ge- heele vlucht deelnemen en de sporttoe- stellen van welke inzitten len ook enkele dames deel uit maken. De vier KL. M.-toestellen sloten de rij. Als laatste van dit viertal vertrok de Leeuwerik. Van een portmachine een Engelsch vliegtuig Jat door een Nederlandsche sportvlieger werd gestuurd, verliep de start minder vlot. Vermoedelijk door haperen van den motor moest dit toestel tot tweemaal toe landen. Kort daarna echter kon startmeester Hofstra ook voor deze pechvogel voor de laatste maal het sfartsignaal geven. Voor het vertrek hadden de deelnemers, terwijl zij hun koffie dronken op het terras van het K.L.M.-restau- rant, zich onder spontaan gejuich vereenigd met een voorstel van den heer C. R. T. baron Kraayenhof, voorzitter van de commissie voor luchttourisme der K.N.V.V.L., om een telegram van hulde te zenden aan H.M. de koningin. AMBON GEDEELTELIJK ONDER WATER. Gedurende anderhalf etmaal werd te Am- bond een recordregenval geconstateerd. De stad is gedeeltelijk overstroomd. Het water drong vele woningen binnen. Drie groote bruggen zijn weggeslagen, meerdere brug gen werden beschadigd. De waterleiding functionneert in het geheel niet, hetgeen ge deeltelijk ook het geval is met het electrische licht. De materieele schade is zeer groot. De stortbuien duren voort en de rivieren blijven wassen. Een groot aantal huizen is door de bandjir meegesleurd. De schade van de ge- meent^ wordt geschat op 100.000, die van de bevolking op 50.000. Hier en daar staan de kampongs 1 Yt M. onder water. Van buiten de stad wordt gemeld, dat overal de wegen en bruggen ernstig zijn bc schadigd. DE NEDERLANDSCHE RONDVLUCHT. Tusschen 9 uur en kwart over 9 werd hedenmorgen gestart, eerst de vroolijke sport vliegtuigjes. Een korte aanloop, een luchtige sprong en in minder dan geen tijd zijn zij uit het gezicht verdwenen. De milita-ren volgen en tenslotte starten de vier K.L.M.-ers. Wij hebben ons in de Leeuwerik inge scheept, de P.H.A.F.L. en 10 minuten later vliegen wij boven de Noordzee, de kustlijn volgend. De parels onder onze badplaatsen, Scheveningen, Katwijk en Noordwijk schui ven voorbij en bij Zandvoort buigen wij land waarts in de richting van de eerste halte plaats Schiphol. Hoog in del ucht knetteren de motoren van sportvliegers en militairen onderdeden van ae luchtvloot, die vandaag en morgen over Nederland kruist om de luchtvaart in ons land zoo mogelijk nog po pulairder te maken, dan zij al is. Op Schip hol worden wij begroet met radio-muziek en verzamelen de deelnemers zich in het restau rant Tusschen half elf en ruim 11 uur zijn vanmorgen de deelnemers aan de tweede Nederlandsche rondvlucht in op gewekte en zelfs enthousiaste stemming ALKMAAR. ONDERTROUWD: Heinrich Sinnebrink en Lijpke Licher. Willem Joosten en IJtje Kleijmeer. An- dries Mooij en Dieuke Hoekstra. Johan- nes van Hove en Anna Venneker. Hendrik Bouma en Alida Mienis. Hendrik Post- huma en Wilhelmina Harder. Lourens van der Peet en Maria Hof. Dirk Wiedijk en Klaasje Dekker. Lambert Klösters en Reindina Paalman. Leffert Jonkman en Taetske Huizinga. OVERLEDEN: Huite van der Schuit 83 jaar. Frederika Henrica Maria Borking 2 maanden. Teeuwis van Dijk 78 jaar. GEBOREN: Levenloos aangegeven kind van Karei van Thijn en Eva Loonstijn. Otto z. v. Roelof Lunshof en Gertrud Emma Posse. Dirkje Trijntje d. v. Leendert Stougje en Pietertje Schoen. Jacobus Maria z. v. Johannes Stoop en Cornelia Stet. HEEMSKERK. Getrouwd: Fr. Gooyer en A. C. Bruins Edr. O. C. Termes en I. C. Duyven. Bevallen: H. Beentjes—Overboom z J. WelborenE>e Wildt z. H. P. A Sprengers—Rijke d. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). IS DIT BILLIJK? In de Alkm. Courant leest men, onder po litiemaatregelen voor Zondag aanstaande, dat vanaf 12 uur des middags de Nieuw- poortslaan enz. voor alle verkeer is afgeslo ten. Practisch beteekent dit een groote plank met 2 politieagenten er voor, om alles, dus elk dubbeltje naar het gem. parkeerterrein te drijven. Wij Nieuwpoortslaanbewoners, zoo wel de winkeliers als zij die hun erf jaren lang hebben ingericht voor stalling, zien dit monopolistisch gedoe met leede oogen aan, en vragen ons af: berooft de gemeente hier niet zijn eigen ingezetenen? waarom werd zoo iets (de sterke arm) ook niet toegepast bij de overname der radiodistributie? De particuliere ondernemers der radio-distribu tre kregen echter een ruime vergoeding (De vergelijking gaat niet geheel op omdat zij, die vroeger de radio-distributie in handen hadden, daarvoor een concessie bezaten die afgekocht moest worden. Red. Alk. Crt.) Ondergeteekende kocht jaren geleden een huis met groot erf, speciaal met het oog op stalling. Dit erf jigt nu waardeloos, gelijk zoovele andere particuliere parkeerplaatsen, waar de menschen, minder begeerig, al met enkele rijwielen tevreden waren. Ons werd medegedeeld, dat wij, Nieuw poortslaanbewoners, konden inschrijvén voor het gem. parkeerterrein. Dit deden wij, in combinatie, maar werden in de meening ge laten, dat de inschrijving per keer geschied de. Achteraf bleek dat niet zoo, daar men dit jaar niets meer heeft vernomen van een publieke inschrijving. Was de inschrijving bij de eerste motor races misschien bedoeld als pachtsom voor het geheele jaar? Zoo ja, dan had dit bekend gemaakt moeten worden. Natuurlijk hadden wij dan de inschrijvingssom verhoogd Zoo niet, wie is dan de officieele pachter? Hoogachtend, EEN BELANGHEBBENDE. Mijnheer de Redacteur, Zoudt U onderstaand onder ingezonden stukken willen plaatsen? Bij voorbaat mijn dank. Voor de zooveelste maal kon men gisteren in Uw blad een berichtje lezen van de ver wonding der voetjes van een kind, dat achter op een rijwiel zat. Zou het niet wenschelijk zijn, dit te verbieden, wanneer het achterwiel niet beschermd is met een lederen rokbe- schermer, zooals men die wel eens aan da mesrijwielen ziet. In ieder geval zou ik dit een ieder willen aanraden, die kleine kinderen op de achterzitting meeneemt. T. JONGEN TE WATER. Gistermiddag om 4 uur zat de jeugdige George Schot bij de Vlotbrug naar het hen gelen te kijken. Hierbij viel hij voorover in het water. Met behulp van een hem toegereik- ten stok werd de drenkeling op het droge gebracht. AANRU DING TUSSCHEN ACHTAUTO'S. Hedenmiddag omstreeks 2 uur reed een vischauto uit ljmuiden op den Heilooërweg naar waarnemingen, verricht in den mor^n van 25 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767.3 mM. te München. Laagste barometerstand 744,3 mM. te Riga. Verwachting, geldig tot den avond van 26 Augustus Zwakke tot matige, Zuid-Oostelijke tot Zuidwestelijke wind; half tot zwaar bewolkt; weinig of geen regen; iets warmer. Weeroverzicht. De depressie in het oosten ligt nog met een kern van 740 mM. in West-Rusland doch begint zijn invloed op het weer in West Europa behoudens in het Oostzeegebied te verliezen. De Oceaandepressie in het Westen trekt meer op IJsland aan en geeft weer storm uit oost ten zuiden van dit eiland. De beide de pressies zijn gescheiden door een rug van hoogen luchtdruk, die van de Poolzee over de Noordzee tot West Duitschland reikt. Al- daar en in Frankrijk heerscht thans na de buiige dagen mooi zomerweer met allerwege zwakke winden. In Zuid-Frankrijk wordt het weer zeer warm. In Ierland en in het Ooste lijk Oostzeegebied viel zware regen in het overige Europa hield de regen op. Het laat zich aanzien, dat het weer thans eenigszins stabieler wordt en zomersch zonder onweer in het onmiddellijk verschiet. HOOG- EN IAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Hoog wateT Laag water dat. vai. nam. vin. nam. 26 7.09 7 31 3 46 3 >8 27 7.49 8 12 4.23 4 35 28 8.37 9.04 5.02 5 '7 29 9 38 10.14 5 50 615 30 11.01 11.44 6 59 7.37 31 0.37 8.34 9 lf HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Hoog water Laag water dat v m. nam. v m. nam. 20 7 06 7 28 3 34 3 46 27 7.46 806 411 4.23 28 8 34 9.01 4 50 5 05 29 9 35 1011 5.38 6.03 30 10.58 11 41 6.47 7.25 31 0.34 822 9.04 CORRESPONDENTIE. K. S alhier. Wij willen Uw stuk met ge noegen plaatsen, mits U aan de redactie Uw naam bekend maakt Stukken van onbekende inzenders hebben nooit kans op plaatsing. Red. Alkm Crt. en wilde de Emmastraat inrijden. Juist wil de een tankauto van de „Shell" uit die straat passeeren. Ook thans gold weer, dat rechts voor gaat. Een aanrijding was dus onvermij delijk, toen de bestuurder van den vischauto daaraan niet dacht. Van laatstgenoemden auto werd de radia- teur ernstig beschadigd, de voorbanden wa ren gescheurd, zoodat verder rijden onmoge lijk was. De politie heeft van een en ander proces-verbaal opgemaakt. AUTO TEGEN DE BOOMEN. Men schrijft ons uit Heer-Hugowaard. Donderdagmorgen ongeveer 10 uur kwam »ea der zandauto's voor den wegenaanleg bij Zijde wind geladen den Basserweg uit. Gelijktijdig naderde uit de richting Alkmaar een luxe auto, waarin was gezeten den heer de Meulder, broeder van den pastoor der Parochie H. Dio- nysius, alhier. De zandauto nam de bocht zoo ruim, dat de luxe auto gedwongen was naar rechts uit te wijken om te voorkomen, dat hij door den vrachtauto tegen de boomen gesmakl zou worden. Het gevolg was dat hij tegen de boomenrij van den Middenweg terecht kwam en tamelijk beschadigd werd. Aangifte volgde, waarna proces-verbaal war» opgemaakt. ALGEMFENE VERGADERING VAN VRIJE EVANGELISATIES. Op 11, 12 en 13 September e.k zal te Alk* maar een algemeene veigadering worden gehouden van Vrije Evangelisaties Vrije Evangelische gemeenten en Vrije Buptist gemeenten in Nederland 11 September een begroetingsavond plaats hebben. 12 13 September worden des morgens huisinou- delijke vergaderingen gehouden en de avonds opwekkingssamenkomsten met ve- schillende sprekers. Alle vergaderingen, ai mede gemeenschappelijke bidstonden maaltijden zullen in het lokaal Lindenlaan worden gehouden. en ie, dat VERDWAALDE HONDEN. Op het slachthuis wacht een klein z#ar. hondje, dat vannacht op den werd gevonden, op zijn eigenaar Hetzelfde is het geval met een - bij den heer de Boer, Kooimeerlaan komen aanloopen. TOEGELATEN TOT HET KON. lNsT' VOOR DE MARINE. Toegelaten is tot adelborst bij dienst onze stadgenoot de beer J- de r

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 1