Agenda Groote Paardenmarkt op Woensdag 6 Sept. a.s. Onze Alkmaarsche Kermis. t'Binnenland £aalsie Aecidïten Stad en Omgeving Weec&ecicfit te ALKMAAR VERKEERSONGEVALLEN BRANDEN. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot balf 4 geopend; Za terdags van 9 tot 1 uur; Zondags van 114 uur. Kermis agenda. Schouwburgen. Gulden Vlies: Heden Maandag, Dins dag, Woensdag, eiken avond 8 uur: „Potasch en Perlemoer" (blijspel). Gezelschap Cor Ruys en de Bree. Donderdag en Vrijdag: „In den nacht van 17 April" (tooneelspel). Gezelschap „Het Masker" met Jan Musch en Else Mauhs. Zaterdag en Zondag: „Marius" (blijspel); première voor Nederland. Gezelschap „Het Masker". Jan Musch in de hoofdrol. Nieuwe Schouwburgloge Doelenveld: He den Maandag, Dinsdag, Woensdag en Don derdag eiken avond 8 uur: „Hier moet je wezen!!" (met Willy Chanson, Koos Laar hof, Jan Kelly, Annie de Vries e.a.). Woensdagmiddag 2 uur: Kindervoorstel ling met prof. Antonini als goochelaar. Schouwburg Doelenveld (Dassie): t. m. Woensdag eiken avond 8 uur: „De Bilt seint!" (met Henr. Davids, Sylvain Poons e.a.). Woensdagmiddag 2 uur: kindervoorstel- link: De kwajongensstreken van Teun en Toon. Donderdag, Vrijdag, Zateerdag, Zondag, eiken avond 8 uur: De kapitein van Köpenick (gezelschap Saalborn); in de hoofdrol Louis Saalborn. Bioscopen. A. B. T.: Bet naar de Olympiade (Adr. Solser en Alex de Meester)toegang boven 14 jaar. Persoonlijk optreden van Adr. Solser. VictoriaTheater: A bed-time story (Maurice Chevalier en baby Leroy); toe gang boven 14 jaar. Cinema Americain: De vliege nier des Doods (Richard Barthelmess, Glen- da Farrell e.a.); toegang boven 14 jaar. Harmonie: Ein Lied für Dich (Jan Kiepura en Jenny Jugo); op het tooneel Louis Noiret; toegang alle leeftijden; voor stellingen eiken avond 7.15 en 9.45 uur. Cabarets enz. „Central", Hofplein; eiken avond ca baret (o.a. dr. Caligari, Hachek, de fakir, Ellen Fay, enz.; conferencier Herman Diede- richs). w „De Doorbraak" van A. Martin eiken avond cabaret (o.a. Henny van Gelde ren, Wiesje Koolhoven de Lloyd Sisters e.a.; conferencier Max v. Laarhoven). C a f „W a n n e r"; eiken dag muziek. Harmonie, dancing: eiken avond dansen en optreden van Louis Noiret. Zon dagmiddag Thé dansant. Centrumhotel: eiken avond dansen, enz. Zij per Wapen, Hofplein: eiken dag het zigeunerorkest „Busario". Café Bus, Waagplein: eiken avond op treden van Jopie Keizer en haar vroolijke kameraden. Wapen van Heemskerk, Breed straat: eiken dag dansen, enz. Shanghay Bar, Laateiken dag mu ziek. Café K. Groot, eiken dag Leo van Norde en zijn band. Cabaret Populair, optreden Joop Vana e.a. Donderdag 31 Augustus. 8 uur, Muziektuin, feest Chr. Oranjever- eeniging. Atlantiscben Oceaan hadden overgesto ken. Zij waren op 15 Juli uit Plymouth vertrokken en wilden eigenlijk naar Chi- cago. Op den Atlantischen Oceaan heb ben zij hevige stormen door.-taan Zij verloren de mast van de boot en toen zij ten slotte aan land stapten, wisten zij niet waar zij waren. De namen der offi cieren zijn: Witkomski, Bohomoletz en Swiechowski. NIEUWE ENGELSCHE VERSTERKINGEN IN AUSTRALIË. Bescherming van olietanks der marine- Uit Sydney zijn de eerste 30 officieren en manschappen vertrokken voor het nieuw te vormen garnizoen van Port Darwin in Noord-Australië. Port Darwin is voorzien van de noodige militaire versterkingen, die deel uitmaken van de verleden jaar goedge keurde militaire plannen en o.a. dienen ter bescherming van de olietanks, die aldaar zijn gebouwd als oliedepot voor de Kon Austra lische marine. Op verschillende punten langs de kust en tegenover de haven, die den haven ingang beheerschen zijn versterkingen aan gelegd en betonnen vloeren gebouwd voor de opstelling van geschut. Motorrijders gewond. De heeren P. J. V. en H. G. K., beiden wonende te Hilversum, reden Zaterdagavond op een motorriets met duo-zitting op den Heerenweg tusschen Ankeveen en 's-Grave- land, toen van de tegenoverger telde zijde een auto der Gooi-tax naderde, waarin de heer P. v. d. B. en zijr. echtgenoote, wonende te Utrecht, zaten, die in gtzelschap van een ge huwde dochter te Ankeveen op weg waren naar het station te Hilversum. Vermoedelijk doordat het achterwiel van den motor slipte, kwam de machine in volle vaart tegen den zijkant van den personen auto, zoodat de auto ernstig beschadigd werd en de motor door den schok in de bermsloo. terechtkwafm. De beide motorrijders werden over de sloot geslingerd en vielen met een smak op het weiland neer. De heer P. J. V. werd zeer ernstig aan de linker-knieschijf ge wend. Ook liep hij een gecompliceerde been breuk op De duorijder, de heer H G. K-, be kwam een schouderfractuur. Wonderlijk genoeg liepen de inzittenden in den auto geen verwondingen op, niettegen staande een zijportier werd ingedeukt, een der zijruiten en het achterruitje vernield wer den en het linker achterwiel ernstig bescha digd werd. Medische hulp was spoedig aan wezig. De beide gewonden werden per auto naar het ziekenhuis te Hilversum vervoerd. De duo-rijder, de heer H. G. K„ kon des vonds laat per auto naar zijn woning in de Hyacinthenlaan 65 te Hilversum terugkeeren; dé heer P. J. V. moest ter verpleging in het ziekenhuis blijven. Bij onderzoek d.or de verkeersinspectie uit Hilversum bleken de remmen van de veron gelukte voertuigen goea te functionneeren. Auto bij Reeuwijk te water. Rijdende over den smallen Middelburg- schen weg naar Boskoop, raaktt de heer H. C. Felser. hoofdinspecteur der P. T T. uit Den Haag, na net passeeren van een brug, het stuur over zijn auto kwijt, waardoor de wagen met de twee inzittenden, den heer Fel ser en diens chauffeur, in de diepe wetering naast den weg kantelde. De auto verdween geheel onder water, zegt De 6 rt. De inzittenden, die mede in de diepte ver dwenen, zagen kans zich uit hun benarde po sitie te werken, waarna zij met behulp van een reddinghaak op den kant kwamen. De heer Felser had een hevig bloedende been wond bekomen, welke door dr. Batelaan werd verbonden. Bii omwonenden zijn de drenke lingen van droge kleeren voorzien. Een kraanwagen heeft den auto later opgetakeld Auto tegen een boom gebotst. Zaterdagmorgen reed op den Veer- schen weg tusschen Middelburg en Veere met vrij groote snelheid een per sonenauto, komende uit de richting van Middelburg, bestuurd door den heer A. P. uit Driebergen (U toen plotseling een achterband sprong. De bestuurder verloor daardoor de macht ov?r het stuur waardoor de wagen naar de lin kerzijde van den weg zwenkte en te*en een boom opbotste. Van de vijf inzitten de personen werden twee dames, doch ters van den heer P., gewond, waarvan een vrij ernstig. De overige inzittenden kwamen, behoudens enkele schaafwon den, met den cchrik vrij. De beide dames werden per ziekenauto naar het gast huis te Middelburg overgebracht. Door de politie wordt een nade ronderzoek ingesteld. DOOR EEN PAARD DOODGETRAPT. Toen de veedrijver P. in de weide aan den Valkenburgerweg te Maastricht een paard wilde vangen, kreeg hij va" hst dier een trap tegen het hoofd. De man sloeg tegen d n grond tn werd in be- wusteloozen toestand naar het St Jo seph-ziekenhuis overgebracht, daar is hij aan de bekomen verwondingen over leden. ERNSTIGE VECHTPARTIJ Zaterdagavond ontstond in het café v. Z. aan d n Heerenweg te Maastricut een vechtpartij tusschen twee bezoekers, M. S. en A. H. S. Eerstgenoemde heeft daarbij een mes getrokken en H. S. daarmee een 9-tal steken in hoofd en rug toegebracht .Het slachtoffer is ernstig gewond naar het ziekenhuis vervoerd. De dader is gearresteerd. TWEE KINDEREN TE WATER. Een overleden. Zaterdagmiddag geraakte te Vinkeveen het tweejarig kind van de H. en het kind van B., aldaar, te water. De heer J. Sch., die juist passeerde, begaf zich onverwijld te wa ter en mocht het genoegen smaken den jeug digen B. levend op het droge te brengen. Het kind van de H. had echter reeds te lang in het water gelegen en een ijlings ontbonden geneesheer kon slechts den dood constatee- ren. GEHEIME DISTILLEERDERIJ TE VELSEN ONTDEKT. De politie te Velsen heeft Vrijdagmorgen een inval gedaan in een woning aan den Rijksstraatweg te Velsen. Daar is een com plete distilleerinstallatie, alsmede een hoe veelheid gedistilleerd in beslag genomen. De bewoner stond juist gereed om zijn woning te verlaten. Hij is aangehouden. Ook op een hoeveelheid sterke drank, welke hij wilde vervoeren, werd beslag gelegd Tegen den overtreder is drie maal proces-verbaal opge maakt. RUNDVEETELLING. Een waarschuwing. Den veehouders, wier rundveestapels bij de door de crisisrundvee-centrale ingestelde rundveetelling niet werden geteld of die heb ben geweigerd de hun ter teekening aange boden kaarten te onderteekenen, wordt drin gend aangeraden zich vóór 31 Augustus a.s. in verbinding te stellen met de plaatselijke commissies van de gewestelijke varkenscen trale in hun woonplaats, opdat de invulling en onderteekening der kaarten alsnog zal kunnen geschieden. Is zulks vóór of op ge noemden datum niet geschied, dan zal later blijken, dat degenen, die in verzuim zijn ge bleven, tegen hun eigen belang hebben ge handeld. 6 VERDACHTE ONTPLOFFING TE GRONINGEN. De bewoner aangehouden. In het perceel Roodeweg 3! te Groningen, een z.g. eengezinswoning, bestaande uit een keuken en een kamer, heeft Zaterdagavond, terwijl de bewoners uit waren, een ontplof fing in de keuken plaats gehad. In beide vertrekken werd een deel van het huisraad vernield of beschadigd. Het ergst was echter de voorkant van het huis er aan toe. De rui ten zijn geheel vernield en ook het raamwerk is versplinterd. Daar er vermoedelijk een gasontploffing is geweest en den bewoner het gas wegens wan betaling was afgesneden, is deze, de radio monteur K., aangehouden, terwijl een nader onderzoek wordt ingesteld. Het vermoeden bestaat volgens De Crt., dat de aangehou dene de explosie op de een of andere manier heeft veroorzaakt Brand te Sittari. Zaterdag is te Sittard aan het Stadswegske een gebouw, in gebruik bij de Mij. De Velu- we en toebehoorend aan de Gebi. Salm, be nevens een schuur van den heer Willems to taal uitgebrand. De brandweer kon tegen het vuur weinig uitrichten. De oorzaak van den brand is onbekend. Hooibroei Hedennacht omstreeks 12 uur is te Ooster hout (Geld.) de hofstede afgebrand eigen dom van en bewoond door G. H. Hendriks. Het huis met inboedel benevens een hooiberg werden een prooi der vlammen. Het vee is gered. Verzekering dekt de schade. De oor zaak is hooibroei. Kinderen en lucifers. Ten gevolge van het spelen met lucifers door kinderen is gisteravond brand ontstaan in de groote boerderij van den heer Hosper te Joure. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de schuren spoedig één vuurzee waren. De schuren en de geheele voorraad hooi, ongeveer 150 voer, benevens landbouwwerk tuigen, werden een prooi der vlammen. (Ongecorri geer dj SPRINGLUSTIGE HARINGEN. Hedenmiddag om 2 uur werd door een vrachtauto op de Nieuwesloot een 3-wielige fiets volgeladen met flesschen, inhoudende vele zure haringen, omvergereden, met het gevolg, dat verschillende van deze heerlijke kermisgeneugten op straat zwommen. Een en ander zal worden vergoed. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De „Oehoe" (thuisreis" is gisteren te Bagdad gearriveerd. ONZE ABONNE'S NAAR DE STOOMCAROUSSEL. Zooals gewoonlijk heeft de directie er, door een financieel offer, ook dit jaar weervoor gezorgd, dat onze abonné's een kermismiddag goedkoop hun „draai" kunnen nemen. In dit nummer vindt men weer een bon en wie deze vanaf morgenochtend 9 uur inlevert in den boekhandel van de firma Herms. Coster en Zn. op den Voordam en tegelijkertijd 15 cent. be taalt, kan daar niet minder dan 10 kaartjes voor de stoomcaroussel i ont vangst nemen, welke Woensdagmiddag van één tot half acht opgedraaid kun nen worden. Wie niet draaien wil, kan zich voor diezelfde kaartjes ook op andere wijze vermaken. Want de heer Vincken heeft niet al leen een stoomcaroussel, waar daarbij tevens een golfbaan, dansende bruggen, een trottoir-roulant en een glijbaan, in één woord een compleet Lunapark. Wie bedenkt wat er hier allemaal te genieten valt en dat men al dez" sen saties' niet minder dan tienmaal voor slechts drie stuivers zal kunnen door maken, begrijpt zeker wel, wat deze aan bieding voor onze abonné's beteekent. Wij wenschen de vele duizenden, lie gewoonlijk van onze aanbieding gebruik maken, weer een allerprettigsten ker mismiddag toe KONINGINNEDAG. Men verzoekt ons er de aandacht van de ingezetenen op te vestigen, dat de ge meentelijke bureaux op Don dor dag 31 Augustus a.s. voor zooveel de dienst het toelaat, gesloten zullen zijn. In verband met de omstandigheid dat ook het personeel van de Reiniging dan geen dienst zal doen, wordt verzocht op dien dag geen vuilnisbakken e. d. buiten te zetten. KLEUTERFEEST D E S. De speeltuinver. D. E. S. heeft Zater dag den kleinen kinderen harer leden een genotvollen middag bezorgd. Het zaaltje van den heer J. Huiberts aan den Westerweg was aardig versierd en bood, gevuld met 100 blijde kinderge zichtjes, een vroolijk schouwspel. Wat hebben de kleinen genoton en hoe waren de oogjes met spanning ge richt op den goochelaar, den heer Mor- retti, die bewondereensvvaardige toeren verrichtte. Dat de ranja, koek en verdere ver snaperingen zich hebben laten smaken behoeft geen betoog. Om 5 uur gingen de kleuters zeer voldaan huiswaarts, de ver wonenden per groote autobus der H.A.B.O. Zeker kunnen dames en Leeren bestuurs- en commissieleden met vol doening op dezen uitstekend geslaagden middag terug zien. AUTOBOTSING. Gisteravond omstreeks 7 uur heeft er op den hoek Geestersingel-Bergerweg een botsing plaats gehad tusschen een viachtauto en een luxen auto, laatstge noemde komende uit de richting Bergen, van beide auto's werden de spatbor len beschadigd. De politie was aanwezig, zoodat zu wel zal uitmaken wie de schuldige is, KAARTEN VOOR DE SCHERMERFEESTEN. Men verzoekt ons er te dezer plaatse de aandacht op te vestigen, dat men elders in dit blad bijzonderheden vindt over den kaartenverkoop voor de Schermerfeesten. Na 4 September zijn geen kaarten meer verkrijgbaar. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Zaterdag 2 Sept. a.s. hoopt het echt paar J. C. Levert en J. M. Hondius in het Karenhuis zijn gouden huwelijkfeest te herdenken. De heer Levert is altijd Alkmaarder geweest, was kuiper en legde zich later toe op het kunstguipwerk, waarvan ver scheidene Alkmaarders nog fraaie exemplaren bezitten. Trouwens de 82' jarige jubilaris houdt zich voor liefheb berij nog steeds met dit handwerk bezig. De jubilaris zoowel als zijn 80-jarige echtgenoote zijn gezond en levenslustig. Men zal hun Zaterdag zeker niet vergeten. ARM AFGEZET. Donderdag wilde een 9-jarige jongen van den heer K. op de Noorderkade een appel plukken, waarbij hij uit het boompje viel. De jongen kwam zoo on gelukkig terecht dat de pols werd ge broken. Bij deze wonde is infectie ge komen, zoodat Zaterdagavond de arm in het ziekenhuis is afgezet. PAS OP VOOR ZULKE KLANTEN. Een tweetal winkeliers heeft Zaterdag avond klanten in hun zaak gehad, die bij het koopen van een kleinigheid trachtten een bankbiljet van tien gulden te wisselen. Door verschillende manupilaties probeerden zij de winkeliers in de war te brengen en bij het wisselgeld wederom 't bankbiljet op te strij ken. Tegen dergelijke personen is reeds meer dere malen gewaarschuwd. Men zij dus op zijn hoede. DE AUTOMOBILISTE REED DOOR. Vrijdagavond ongeveer vijf uur begaf me juffrouw Beers—Beerse van het Kruis zich te Heer-Hugowaard met haar rijwiel langs den Middenweg in Noordelijke richting. Vlak tegenover de Ned. hervormde kerk waar stratenmakers bezig zijn en de weste lijke helft van den rijweg opgebroken. Het verkeer is daar dus gedeeltelijk gestremd en zij werd aangereden door een uit de richting Schagen komenden luxen auto, met 't gevolg, dat zij tegen den grond werd geworpen en het voorste deel van haar rijwiel werd ver nield. De automobiliste die eerst nog scheen te willen stoppen, reed echter door. Door omstanders werd het nummer van den auto opgenomen, waarna aangifte volg de en proces-verbaal werd opgemaakt. OPENBARE DRONKENSCHAP. Door de politie zijn in den nacht van Za terdag cp Zondag 3 personen geverbaliseerd terzake openbare dronkenschap, terwijl een wielrijder is bekeurd daar hij een zoodanig gebruik van alcoholhoudenden drank had gemaakt, dat hij zijn rijwiel niet behoorlijk kon besturen. EEN ONGEWENSCHT BEZOEKER. Door de bewoners van een tweetal perceelen hier ter stede werd Zaterdagavond in hun tuin' 'n ongewenschte bezoeker waargenomen, die zeer waarschijnlijk met minder goede bedoelingen zich aldaar ophield. Zich ont dekt ziende wist hij echter te ontkomen en er werd niets vermist. BRAND OP TEXEL. Hedennacht half drie brak brand uit in een der schuren van de groote boerderij Madura te Cocksdorp. Toen de bewoner van de boer derij de heer M. Witte door het geknetter van de vlammen gewekt werd, stond de schuur reeds in lichter laaie. Het vuur sloeg over op 2 andere schuren en den grooten hooiberg, die weldra ook in vollen vlam stonden. De brandspuiten van de Cockdorp en den Burg konden slechts het woonhuis, dat eenigszins verwijderd staat, behouden. Veel hooi, stroo, graan en landbouwwerktui gen en een groote partij bloemzaden gingen verloren. De oorzaak van den brand is onbekend. De boerderij was eigendom van de wed van der Kuil. Alles was verzekerd, behalve de bloem bollen. NIET VOLDOENDE OPGELET. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld in verband met het voorkomen van nachtverblijf verleenen in een hotel hier ter stede .terwijl het den hotelier vermoedelijk bekend kon zijn, dat de heer en dame die logies vroegen niet met elkander gehuwd waren. MEISJE AANGEREDEN. Vrijdagmiddag werd aan den Walings- we* te Wieringerwaard een 5-jarig doch tertje van den heer J. A. Mooii, dat bij haar oom, den heer Bot, logeerde, door een luxe auto, bestuurd door een dokter uit Gronin gen, aangereden. Het meisje liep achter een groentenwagen om en wilde nog juist den weg oversteken. De bestuurder van den auto kon een aanrijding niet meer voorkomen Het meisje werd met een lichte hersenschud ding en bewusteloos opgenomen en in huis gebracht. De dokter bracht haar in bed en was zeer blij, dat zij zoo spoedig haar oogen open sloeg. Hij was gelogeerd te Schoorl en zeer onder den indruk van het gebeurde. Toe vallig was ook onze dokter ter plaatse, die behalve een paar hoofdwonden, niets 'heeft kunnen vinden. TWEE KINDERTJES OP STAP. Twee kindertjes van ongeveer een jaar of drie, vier, hebben vanmiddag eens een we reldreis gemaakt. Ze woonden op Groot Nieuwland en wilden eens wat meer van Alk maar zien. 't Was immers kermis en er ston- naar waarnemingen, verricht in den mnr„ van 28 Augustus. rgen Medegedeeld door het Kon. Nederl m i Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771.3 miu Hannover. ,e Laagste barometerstand 746.4 mM Vest Manör. Verwachting, geldig tot den avond van 20 Augustus: Zwakke tot matige Zuia-Oostelijke tot 7„i delijke of Zuid-Westelijke wind; tijdelijk toè' nemende bewolking; droog warm weer hl' houdens geringe onweerskans. Weeroverzicht. Zaterdagmorgen lag over onze omgevino een drukgebied, dat sindsdien met zijn kei- een weinig Oostwaarts getrokken is, terwijl er bovendien de barometer verder gestegen l Het uitgebreide depressiesysteem in het wé!' ten is tijdelijk bij IJsland in diepte toegenT men doch vulde daarna weer fïïnk op De cundaire drukverdeeling passeerde gisteren en hedennacht Ierland en Schotland ZH 70aCmMdrr Z6€r Wel neerS,ag (Stornoway Thans worden de grootste drukdalingen nabij de Shetlandseilanden en Faroereilan den en voor de Noorsche kust aangetroffen' In Ierland is de barometer flink stijgende terwijl de wind er geruimd is. Waarschijnlijk brengt deze stijging ten onzent tijdelijk eeni ge bewolkingstoename doch de kansen op een weeromslag zijn vrij klein. In Frankrijk en Duitschland is het weer fraai met helder of licht bewolkten hemel. In Engeland is de be wolking een weinig zwaarder doch de mid-' dagtemperaturen waren er gisteren vrij hoog In Scandinavië is de weertoestand verslech terd. HOOG- EN I AAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Hoog wateT Laag w ater dat. v m. nam. v m. nam 29 938 10 14 550 615 30 11.01 1144 6 59 7-37 31 0.37 8 34 916 HOOG- EN LAAG WA I ER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomenqd). Augustus. Hoog water Laag water dat. v ra. nam. v m. nam. 29 9 35 1011 5.38 6.03 30 10.58 11 41 6.47 7.25 31 0.34 8 22 9 04 den allemaal van die mooie spullen en kra men en tenten en er waren zulke leuke paardjes in den draaimolen en er was 'n ne ger, heelemaal zwart en oh, er was nog zoo veel meer Een motor zoemt langs de straat, 't Is het H.D.-apparaat van onze politie. Stop! De kinderen blijven ook staan. Het alspeurend oog van den agent heeft reeds ontdekt, dat het tweetal verdwaald is. Helaas, op het „hoe heet je?'' krijgt hij voorloopig geen afdoend antwoord en op het „waar woon je" wordt heel vaag ergens „ins Blaue hinein" gewezen. Tenslotte, ja wat moet je doen? Enfin, de kinderen worden in de zijspan gezet en voort gaat het. Fijn, zoo'n tochtje door de stad. Het tweetal verbeet al vlug, dat ze den weg kwijt zijn. Zij rijden in 'n echte motorzijspan. Veel fijner toch nog, dan 00'de kermis! Totdat eindelijk ..ontdekt'' wordt, waar ze wonen. En ze vlug teruggebracht worden. De wereldreis was voorbij. TEHUIS GEZOCHT VOOR EEN POES. Een jong poesje (grijs) dat in een leeg staande woning was geraakt en daar niet meer uit kon, is door bewoners van Spoor straat no. 2 verlost. Thans wordt er een goed tehuis voor gezocht. Aanmelding aan genuemd adres of bij den inspecteur „Dierenbescherming". Baanstraat. OPBRENGST BLOEMPJESDAG. De bloempjesdag gehouden op Zondag 27 Augustus ten bate der R K- Drankbesti'S ding heeft opgebracht de som van f 1" De onkosten waren f 600 zood 139.16 over blijft voor bovengenoemd fl De besturen van Maria vereeniging Kruisverbond brengen hartelijken dank a allen, die hieraan hun medewerking leenden. Ze is er weer, onze Alkmaarsche Ze is er weer, zooals elk jaar. de kermis haar vroolijkheid, met haar klatergoud, schijnbare weelde en luxe. Ze is er wat haar pracht en haar praal, met al ?®u,£iijic zoo mooi, zoo aantrekkelijk en aanio schijnt.... Ze En het is goed, dat de kermis «f ^den jrengt vertier voor duizenden, tienuu menschen, ze brengt verdiensten aa efl derden menschen, ze brengt verstroo u» vermaakn. ^oog Dat is noodig voor den mens«/anneer kan niet altijd gespannen zijn. Wa s,aapu mensch dag in dag uit werkt, eer e is hij geen mensch meer. Hij lee't ^at- dij is een apparaat geworden 'n doet, schappij, iemand, die wel nuttig w, dio' maar tenslotte een steen, een n interes* wordt; iemand, die zich voor n en aa* seert, die werkt, omdat hij moet ders niet! J „iet levö!' De mensch kan bij brood alleen jrjgcJl Daar moet iets zijn, dat zijn g

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2