Amstecdamscfie.ïïeucs houdt. Er moet afwisseling zijn in 't leven, rv arbeid moet afgewisseld worden met ont spanning. Ga gerust eens een keer naar de bioscoop en ge zult den volgenden dag pret tiger werken. Ga naar den schouwburg, naar het concert, ga een sportmiddag bezoe ken Het kost geld, dikwijls zelfs vrij veel, maar ge geeft toch ook geld uit voor brood? En ge hebt het „uitgaan" noodig, even goed als het brood. En zoolang dat zoo is, zal het „uitgaan" blijven bestaan. Zoolang zal ook de kermis blijven bestaan, in welken vorm en onder welke benaming dan ook. Want ook de ker mis brengt verandering in de dagelijksche sleur en heeft dit eene voor: ze is een groot volksfeest, ze is een feest voor de mas sa, voor iedereen. Op de kermis is ieder wel kom en een nurks, een groote nurks uitgezon derd, gaat iedereen ter kermis en zoekt en vindt vermaak, zij het dan elk op zijn ma nier, zij het soms op een verkeerde manier. Dat laatste zal altijd zoo blijven, niet alleen op een kermis, maar op eiken „tak van uit gaan". De Alkmaarsche kermis maakt daar geen uitzondering op. Ze brengt vermaak voor jong en oud, voor arm en rijk. En ze geeft variatie op velerlei gebied, ze geeft voor elk wat wils. En als wij dan op dit oogenblik een over zichtje schrijven over de kermis, dan zijn wij allereerst geneigd, om op te merken, dat er dit jaar op de Alkmaarsche kermis bijzonder veel variatie is. Er zijn tal van spullen, die de aandacht trekken. Als wij op het terrein van het oude stads ziekenhuis een kijkje nemen, dan zien we daar een inrichting, die drommen menschen trekt. Het is de zaak van Hommerscm en Vermolen. Daar is de emotiebaan, die werke lijk emotie brengt onder de vele bezoekers, die een rit meemaken. Men komt voor aller lei verrassingen en weet per slot van reke ning niet, hoe de rit eindigen zal. En tóch gebeurt ernietsDaar is de Steilwand, waar een motorduivel met zijn duivellinnetje sensationeele ritten laat zien, die op een gras- baan nimmer vertoond worden. Daar is ver der de Himalaya-baan van Benner, die aan trekkelijk is en de noodige liefhebbers trekt. De Paardenmarkt is het centrum voor jong en oud. Dan zijn de luchtschommels, de zweefmolen, de fietsencaroussel en andere apparaten. Veel vertier, veel drukte, veel la waai dus. Want zijn er niet de orgels, de kermisorgels. die tegen elkaar in draaien en de meest uiteenloopende muziek ten gehoore brengen. Och en dan is er het Hofplein, dat altijd vol is. Daar staat deze keer niet de „stoom" van een Janvier, maar een inrichting, die nog uitgebreider is dan de oude, trouwp stoom. Daar is een weer Lunapark in klein bestek en wanneer men binnenkomt op de een of andere wijze, danenfin, men kijkt maar eerst eens even en dan doet men zelf wel een keuze of men laat zich leiden. Tusschen al die groote „apparaten" door zijn er de kleine tentjes, zijn er de bommen werpers. de koekhaktentjes, de oliebollenkra- en; daar is Stuvé weer met zijn nougat, de „Friesche kap" is weer verschenendaar zijn de stalletjes met gerookte palingen. Och ja, en dan is er nog het varieté-theater van Mul- iens uit Haarlem. Toevallig draait er in de Cinema Americain een Hollandsch Nieuws van Polygoon en o.a. zien wij daar de kunst rijder Mullens op zijn fiets den meest sensa tioneele toeren maken, hoog boven den bega- nen grond. Welnu, diezelfde Mullens ver toont al zijn kunsten in zijn tent in de Prin cipestraat en dusMen ga eens kijken! Er is natuurlijk veel meer op de Alkmaar sche kermis. Wij kunnen poffertjes eten, zoo veel we willen en op verschillende plaatsen, wij kunnen een wandeling langs de Laat ma ken en daar allerlei ontdekken; wij kunnen op de Mient rondkijken en onze beurs lichter maken, kortom er is veel, veel meer. Maar dit verhaaltje is slechts een heel sober over zichtje, meer niet. Wij hebben alleen willen duidelijk maken, dat de Akmaarsche kermis dit jaar weer biedt. Wij hebben alleen willen zeggen, dat de Alkmaarsche kermis dit jaar een bezoek, een herhaald bezoek dubbel waard is! Doch niet de kermis zelf biedt haar attrac tie. Ook de caféhouders hebben hun beste beentje voorgezet en gezorgd voor muziek en dans, van variété en cabaret Er zijn onze traditioneele schouwburgen, die bezoekers dekt, er zijn café's, waar het vol, of tenmin- ste best bezet is. En om dan maar met het centrum te beginnen, noemen wij allereerst het cabaret café Central. Herman Diederichs zwaait hier weer zijn SCePter, zooals zoovele jaren. En elk jaar weer brengt hij iets nieuws Zoo heeft hij nu rv^t prob Cahgari geëngageerd. Deze geheimzinnige en vingervlugge roeneer is welbekend bij de Alkmaarders. Hij 'aat zijn partnerin in een heel gewoon kabi net kunststukken uithalen, die werkelijk ver duffend zijn en zelf demonstreert hij, hoe hij werkt in zijn moeilijk, maar interessant vak D^n is er Hachek, de Hollandsche fakir Deze Groninger heeft jarenlang in het bui tenland doorgebracht en thans treedt hij in Lentral op. Wij hebben reeds verteld van zijn demonstratie met de naalden; gisteren za gen wij hem eenige tientallen brandende sigaretten en sigaren naar binnen werken en even later groote wolken rook en vonken «uitslaan". Zijn krachtproef, Zaterdagmid op het Waagplein vertoond, toonde, tjoe sterk hij is. Want om twee auto's in be uwang te houden, is geen kleinigheid! Verder noemen wij het duo Orfan, dat een uitgebreid repertoir heeft en met buitenge woon veel succes zijn liedjes lanceert. Ook et spel en gelaatsuitdrukkingen zijn hier .eer g°cd gekozen. Kapers begeleidt alles op t piano, trekt de harmonia soms los en nerman Diederich zelf babbert, praat en "jgt op verzoek oude en nieuwe liedjes. Beneden is mevr. Heykens aan den vleu ge' en zorgt de band voor vroolijke muziek, c tot luisteren noodt. „De Doorbraak". De „Doorbraak" van A Martin heeft he; uruk en zal het druk blijven houden gedu kPn j6 a' de kermisdagen. Daar viert de be- e cabaretière Henny van Gelderen haar cessen. Ze zinnt u-epr als vanouds en heefr cessen. Ze zingt weer als vanouds en heeft j'uiptroepen in Wiesie Koolhoven en de Sisters, die natuurlijk veel lauweren ken. Als conferencier treedt op Max van enaa^Tn en deze Praat gemakkelijk, vlot en populair. Een vaneerend programma zorgt er voor, dat niemand zich ook maar een seconde kan vervelen. Jopie Neijen en haar kameraden ziin hii Bus het bekende café op het Waagplein Eu ook hier is het succes groot en verdiend Men fevrede^rtjn66"' men 231 Louis Noirct in de Harmonie. .±trdagaV0Dd trad in d« Harmonie aanvang VTan h€t hoofdnummer de bekende artist Louis Noiret in een extra als attractie bedoeld nummer op Ook nu weer toonde Noiret, die reeds dadelijk met applaus werd begroet, een zeer be schaafd zanger, die op gemakkelijke wijze contact krijgt met het pub ek Aardig was zijn lied op de schijn en de Zluii j geestig gevonden: Het wn 1 H in f i! lied' een aanklacht van de Hollandsche tekstdichters en °!rilu 'M- de geimporteerde hit i ur 1?€S Natuurlijk ontbrak het leuke refreinlied niet. Op gemakke- rtn^en 1JtZChV1St h'j het Publiek to* mee zingen te brengen van zijn nieuwste nummer, 't Wordt wel beter! De arStiï ke wijze waarop Noiret zichzelf aan den vteugel begeleid viel ook thans weer op Zijn optreden is een aanwinst vc-or he programma. In het apen van Haarlem van den heer Rerssens bestond weer groote be langstelling voor het variété-program ma, dat er steeds met de kermis wordt gebracht. Op een apart met bloemen ver sierd podium gaf een uitstekende band de nieuwste nummers, terwijl het duo de uinter in zeer geslaagde nummers optrad. In café Populair vor.den de kermisbe zoekers in de eerste plaats terug de be kende humorist Joop Vana Hij liet de menschen hartelijk lachen door zijn mi nnek en leuke liedjes. Dat ook het duo 'a, Rauche veel succes oogstte spreekt bijna van zelf. Dit duo weet echt voor de kermisstemming te zorgen. Bijzonde-e vermelding verdient de uitstekende pia nist Cardozo, die ook als accordeon vir tuoos gehoord mag worden. Concordia was ook nu weer de groote attractie voor vele danslustigen. Het was er den eersten avond reeds heel vol. En voor de echte dansmuziek zorgde niet alleen het bekende orgel, maar ook de Hagels Band, die voor de aanwezigen de juiste danswijsjes wist uit te zoeken. POTASCH EN PERLEMOER IN HET GULDEN VLIES. Potasch en Periemoer doen vier dagen lang zaken in 't Gulden Viies en den eersten avond hebben zij zich al zooveel vrienden gemaakt, dat de firma er financieel goed voor komt te staan. Op het tooneel zijn deze ccmpagnons het zelden met elkaar eens en zij zouden nog heel wat meer kunnen verdienen als zij den tijd, dat zij kibbelden aan hun zaken zouden besteden. Potasch is het hoofd van de fir ma en daarom de man met het juiste inzicht maar omdat Periemoer het precies anders om inziet hebben zij eiken dag heel wat tijd noodig om dat elkaar duidelijk te maken. Er verschijnen klanten op het kantoor en het zijn menschelijke vogels van zeer diverse pluimage, zooals Pasinsky die meer naar de mannequins dan naar haar japonnen kijkt en er komen ook anderen als de advocaat van kwade zaken Feldman, een duivel in menschengedaante welk een prachtig type had Jacq. Reule van deze rol gemaakt - Rabiner, een reiziger die alleen maar praat jes kan verkoopen en een colporteur, die in werkelijkheid onbestaanbaar is maar in dit stuk een groot deel van het succes voor zijn rekening kan nemen. De intrige komt hierop neer, dat op het kantoor een musicale èmigré werkt, die om politieke redenen in Rusland gezocht wordt en gearresteerd wordt om uitgeleverd te worden. Irma Potasch, de dochter van den oudsten compagnon is verliefd op dezen mu sicus en haar vader laat zich verleiden een borgstelling van 20.000 dollar testorten waar na de advocaat Senator Murphy beweert, dat dit geld verloren is als de jongen niet maakt da* hij wegkomt. Potasch helpt hem naar Canada maar weldra blijkt uit de me- dedeeling van den millionnair Stayerman, die zich ook voor het geval interesseert, dat het juist andersom is en dat de firma 20.000 dollar kwijt is als de jongen zich niet tijdig bij de politie meldt. De jongeman is ver dwenen en de firma dreigt door het verlies van het geld faill.et te gaan. Desondanks geeft de modeontwerpster juffrouw Cold- mar aan Periemoer te kennen dat zij op zijn energie vertrouwt en bereid is zijn hu\ve- lijksaanzeek te aanvaarden. Juist op tijd komt het jongmensch weer boven water en zijn Potasch en Periemoer van een faillesse- ment gered. Het eenige nut dat al die misere voor hun gehad heeft is dat zij precies hun vrienden en vijanden hebben leeren kennen. Potasch Cor Ruys is het type van den sentimenteelen maar goedhartigen jood en Periemoer. die hem eiken dag tegenspreekt, blijkt ten slotte in moeilijke dagen een goed compagnon voor hem te zijn. Gusta Cnris- pijn verstaat de kunst een vrouw van he schoonmoedertype uit te beelden. Irma was in alle opzichten een dochter van het u'tvec* koren volk, Elini Pisiuisse een kordaat en energiek teekenaresje, Beb Harms een meis je, dat te goed voor de schrijfmachine was. Bierman een reiziger sans peur er sans re- proche, terwijl de heeren Pierre Myn a Pasinsky H. de Boer als co[Porffu'\ Spoor als Stayerman, Gerard Hartkamp die gevoelig spel gaf als de Rus ijoris- r drieff. H. Jansen als senator Murphy en W Ruys a's detective verdienstelijk spel gaven Wij betwijfelen het alleen cf rertT^cheurs verplicht zijn onder alle omstandighe hoed op het hoofd te houden In hoeverre het verkochte P^f1™ wat de spelers der bl'rolf" Zjllen we de werkelijkheid overeenstemde zullen verder buiten beschouwing Jaf-n- Cor Ruys die voortdurend het .spits'' had, heelt met zijn compagnon Periemoer Louis de Bree - de geheele zaal drie bedrij ven lang doen schateren van het lachen De ze twee artisten zijn in dit blijspel volkomen op elkaar gesteld. Zij zitten elkaar voortdu rend dwars maar als de een in moeilijkhe den verkeert laat de ander hem niet in de steek. Er is den eersten kermisavond in 't Gulden Vlies veel genoten, er is van harte geapplau- diseerd, er is den spelers zelfs een ovatie ge bracht en het is zeker te verwachten, dat de firma te Alkmaar deze week voor tjokvolle zalen zal spelen. Een stuk dat reeds meer dan 1000 opvoe ringen in ons land beleefde heeft bewezen een succesnummer te zijn. T! HIER MOET JE WEZEN. Willy Chanson's Revue Gezel schap in schouwburgloge Doe- lenveld. De revue „Hier moet je wezen" heeft gis teravond bij een talrijk opgekomen publiek in de Schouwburgloge op het Doelenveld een enthousiast onthaal gevonden en velen zullen zeker in de komende week toonen te weten dat zij „daar moeten wezen". De revue is samengesteld door Willy Chanson en Karei en Willy Chanson, meer algemeen bekend als „Mie en Ko", vervullen er op keurige wijze de hoofdrollen in. In de proloog ziet men den theaterdirecteur Jan Kelly, die wegens gebrek aan contanten van zijn plan, om een revue op te voeren, moet afzien. Artisten worden afgezegd. Maar dan komt een sweepstake-wïnnaar te hulp en de revue gaat door. De artisten zullen allen me dewerken en ook Mie en Ko worden geënga geerd. De revue opent dan met zang van Max Robert. In dezen Robert bezit 't gezelschap een uitstekende zanger en zijn „Lolita" sloeg reeds dadelijk in. Een aardig dansnummer volgt, waarna Mie en Kb hun filmscene gaan repeteeren. De lach is daarbij niet van de lucht en vooral Mie ié ih haar vrouwenrol op dreef. Dat ook na de repetitie het geheel nog niet voor filmopname geschikt is, zal men gemakkelijk kunnen begrijpen. Jean Kelly en Max Robert brengen dan met de Willy's Girls een mooi gezongen bloe- menlied, dat zeer veel applaus verwerft. Mie als schoolmeisje is een allerdwaast intermez zo, waarom hartelijk is gelachen. Karei Chanson was goed op dreef als chansonnier. Daarna volgden eenige scenes in verband met den Jodenhaat. De vergadering van de vereeniging „Man nen van Staal" was weer mooi gevonden, vooral toen aan 't slot de voorzitter door moeder de vrouw naar huis werd gehaald Het bekende lied: Als de dorpsmuziek speelt, heeft den auteur geïnspireerd tot een bijzonder geslaagde scene, die op fraaie wijze het eerste gedeelte afsloot. Als inleiding dien de het bekende duet uit de Mascotte: 'k Heb je liever dan mijn vee. Dat werd hier uitste kend gezongen. De geheele entourage bracht een idee van Tirol en .de ovenrang naar het spelen van de dorpsmuziek was gauw gevon den Een luid' applaus-beloonde de uitvoe renden. 7 .1 Na de pauze ging het vlot en prettig ver der. Een leuk Engelsch zang en dansnum mer werd gevolgd door een goede scene van Mie en Ko, die een hafye ton als erfenis zou den krijgen, doch door een vergissing weer tot hun bruine boonen moesten terugkeeren, wat aanleiding gaf tot een leuk duet. Kelly en Robert zorgden met de danseresjes voor een mooi nummer: Schemeruurtje. Een inter mezzo: de Glazenwasscher en Mie en Ko naar het Straperlospel volgde nog en toen bracht de prachtige finale van „de Goud standaard" het einde. Alle medewerkende artisten hebben hun uiterste best gedaan om de geheele revue zoo goed mogelijk te doen slagen. Het publiek was zeer voldaan. Ook het kleine orkest heeft zich niet onbe tuigd gelaten en het geheel vlot en pittig be geleid. Dat verschillende aardige refreinen enthousiast werden meegezongen, spreekt bijna van zelf. Wij twijfelen niet of: Hier moet ie wezen, zal nog velen eenige vroolijke uren bezorgen. G. DE BILT SEINT. De Amsterdammers hebben maanden lang de revue „De Bilt Seint". weten te waardeeren. Gisteravond is reeds gebleken, dat dit ook met het Alkmaarsche kermispu- bliek. het geval is. De revuetent op het Doelenveld was bijna geheel bezet en uit het enthousiasme van het publiek viel op te mer ken, dat dit ook volgende avonden het geval zal zijn. Henriëtte Davids en Sylvian Poons zijn zonder eenig beding een paar rasartisten en het prettige is, dat zij in geen enkel opzicht speculeeren op goedkoope successen, die wel eens behaald worden door een tikje op den banalen zin van het publiek te werken. Hier van is in deze revue geen sprake. De auteurs van „De Bilt Seint". heb ben trouwens met „Hallo Hierheen" en ,,'n Geel Bandje Meneer?" de gewenschte be kendheid bij het publiek verkregen. Deze revue is vol goede vondsten. De duet ten tusschen Henriëtte Davids en Sylvain Poons zijn geestig en menschkundig, niet zonder diepere beteekenis. Dit geldt voora! voor „Zonder Mannen en zonder Vrouwen" waarin zij in een gezongen samenspraak rake zetten doen en den lach doen schallen. Ook de coupletten door Jan Blok gezongen, waar in de internationale toestand aan critiek werd onderworpen, sloegen in. Fijn getypeerd was het pindamannetje door Poons. Bijzonder genoot het publiek van den waanwijzen schoolmeester, die in z'n geschiedenisles, juist wanneer hij het groote woord van Willem de Zwijger zal aanhalen, een leerling de vermaning geeft om niet in zijn neus te zitten peuteren en dan volstrekt niet begrijpt waarom de klas zit te grinni ken. Geestig was de muzikale vrijerij in den gramofoonwinkel. De voor hare rechten strijdende vrouw wordt ten genoege van het publiek ook in deze revue in caricatuur gegeven en juist door de overdrijving komt het belachelijke tot uiting. Rika Davids was hierin een flinke presidente, die door Henriëtte zelfs den ver eerenden naam van Suze Groeneweg kreeg. Henriëtte Davids gelukte het zoowel de dames en heeren afzonderlijk en gemengd aan 't zingen te krijgen en zij was daarover zoo verrukt, dat zij vast overtuigd was in Alkmaar een standbeeld te krijgen, omdat ze in één avond een Alkmaarsch gemengd koor had opgericht. Hoewel men weet, dat al het geschetter slechts klatergoud is, raakt men toch steeds weer onder de bekoring van de prachtige costumes, den zang en de lichteffecten, die in deze revue voor geen enkele onderdoen, even als dit met de balletten het geval was. Het danspaar is subliem. Wij zagen het zelden zoo goed. Ongetwijfeld zal „De Bilt Seint" ook op de Alkmaarsche kermis zich in het succes mogen verheugen, dat deze revue verdient. D. A. K. JSucqedüke Statui GEBOREN: Arnold Carel z. v. Hilbrand Bertus van der Meij en Margaretha Cornelia Schermer. Richard Hendrik August z. v. Clemens August Köllmann en Maria Johanna Gene- faas. Rink z. v. Marten Schuuring en Margje Ziel. Josephina Hermine Maria d. v. Fre- derik Carel Joseph Bots en Petronella Jo hanna Maria Jacobse. OVERLEDEN: Marijtje Lek 61 jaar. Cornelia Elisa- beth Ratelband wed. Jan Smeets 56 jaar. -MacfU&eiicfUeti WEEKMARKT. ALKMAAR, 28 Aug. 1933. Op de heden gehouden markt waren aanvoer en prijzen als volgt: Geldekoeien handel stug; 110 Vette koeien 115—210; 20 Graskalveren 22 tot 36; 12 Vette kalveren 3280; Vette kalveren p. K G. 0.60—0.75; 28 Nuchtere kalv. slacht p. stuk van 614; Lamme ren handel goed; 354 Vette varkens zware p. K.G. 0.32-ƒ 0.35. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Augus. tus 1933. 2200 stuks Bloemkool le soort 10.2019.70 per 100 stuks; 2e soort 1.20—4.80 p. 100 stuks; 25000 K.G. Roode kool le soort 11.60; 9000 K.G gele kool le soort 11.60; 13000 K.G vroege Witte kool le soort 1.20—1.80; 16000 K.G. Uien: Gele uien 1.702.40; Gele drielingen 1.50—1.70; Gele nep 4.30—4.70; Zilvernep 6—8 40; 1800 K.G. Slaboonen 2.305 80; 1050 K.G. Bieten 1.20-/ 1-50; 41000 K G. Aard appelen: Schotsche muizen 0.801.60; Eigenheimers 2.10; Blauwe 2.40—2.70, Drielingen 0.75; Duc of York 0 75— 0.80, alles per 100 K.G. NOORD-SCHARWOUDE, 26 Aug. '33; 138600 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 0.801.50; Groote 0.751 Duken 0.75—0.90; Eigenheimers 1.50 tot 160; BI. dito 1.50—2.10; Drie lingen 0.75; 14400 K.G. Uien: Uien 1.60—2.20; Drielingen 1.10—1.80; Gele nep 3.204.80; 3200 K.G. Zilver- uien: Zilveruien ƒ0.80—/ 1; Drielingen o.901.70; Zilvernep 4.20—7.30; 19600 K.G. Sptrcieboor.en 2—6.90; 400 K.G. Snijboonen 2—2.90; 24300 K G. Roode kool 1 1.70; 19800 K.G. Witte kool 0.4015o; 1300 K G. Gele kool 1.40—2.20, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 26 Augustus ln31. 71700 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 0.80—1.60; Grove 0.90—1.10: Drie lingen 0 75; Eigenheimers 1.30—2.30; Blauwe aardappelen 0.50; 6850 K.G. Gele nep 4.20—4.70; 7000 K G. Uien: Uien 1.50—2.40; Drielingen 1.30— 1.50; 200 K.G. Sr.ijboonen 2.30—6.10; 800 K.G. Zilveruien: Zilvernep 5 60 7.10; Drielingen 0.800.90; Uien 0.80; Bloemkool le soori 0.75; 14900 K.G. Roode kool 1 1.70; 3500 K.G. Gele kool 1.30-/ 2.10; 8900 K G. Witte kool 1.20: 4005 K.G. Slaboomen 2— ƒ6; 1250 K.G. Bieten 0.60—1.30. PURMEREND, 26 Au. 1933. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmcend en Om streken". Augurken: Middel II 0.82; Mid del I 0.86—095; Bastei d I 0.75- 0.78; Basterd i: ƒ06.; Stek ƒ0.11- 0.12; Bommen 0.38 per mand (6 K G.) Jiidschciften Panorama brengt ditmaal fraaie en weten schappelijke opnamen van vroegere uitbar stingen van den Krakatau, voornamelijk van die van 27 Augustus 1883. Prachtige foto's geven een overzicht van moderne verkeers wegen in Amerika, waarbij men nooit links af behoeft te slaan. Dit nummer geeft een zeer groott en fraaie opname van het ber gingswerk bij het wrak der Lutine. Een af zonderlijke foto-pagina is aan het karakte ristieke eiland Urk gewijd. Er zijn verhalen en novellen van Norma Patterson, van John Cowles en van G. Frederick—Heard. van Maandag 28 Aug. 1933 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANÜBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per dtaadlooze telefoon). Koers van heden te: 1000 STAATSLEENINGEN. 5 Neder! 1932 4X 1917 4 1931 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Kfichenm. Acc. Nederl Ford Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR1. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Bethleh Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U. S. Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Vorige koers 1 ü/ié 101% 60 61 5'7, b97, 26'/, 1 6' l°/ie 11/7, 1D»/, 91»/, 26 >/8 §1 %6 l5/.« 2 2 57/;6 .3l-% ®Vl6 307, 207»/, 109»/, 76 36 2700 - 124»/, Boeton ,1 UVis 105 Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem. Eig. Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash §Noteering per 50, 'Exdividend. tExclaim. 1517, 175 "87, 1'Vj» 67, 9 Vs 45 367, 30Vs 27, 147, lo 12 15»/, S5y, 140 257, 131»/, 1421-', 45 2'V< 89 *Iji pl.m. 1.30 pl.m. 1.46 pl.m. 2.00 III SB 27 2/'/, 277, 2'i -v« 62 1397, 1 0 1 917, 179-81 1»/, 139 179}-81 '80}-1} 92-7, 267, 12%-} 12»/, 297, 5%-) 407s 297,-J 2? 2 290 -»/, n »li 2071-64 HO 206j-7J 2077, 207y,.7 36 124 12 IV8}-91 98 11»/, 07, 177}-8} 98}-»/, Ö7/l6 178 178W,- t'/w 1007, 101-7, 101 1017, 27s 127, - 577, 140 257, 130 142 128 21»/, 9J 37, 3»/, PROLONGATIE Vorige koers 1 pCt. Heden pet WISSELKOERSEN AMSTERDAM. New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo Italië i NIET OFFICIEEL. Vorige koers 171V, 7 947, 59 01 '07, 34,577, 47.95 35 65 40 95 39 85 I 13.077, Koers op heden 2 uur 1.76 9.76 5y.U5 9.7 H/s 34 58 47 96 35 60 41 ,5 40 00 13.05

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 3