'JPzovinciaal Tlieuws Jieck ÓL Sxfiool tBinnenland IAifLtj! i WEDSTRIJDEN TE VENHUUIZEN. KORTEBAANDRAVERIJ TE WIERINGERWAARD. KRANIGE ZWEMPREST ATIE. Postduiven. POSTDUIVENVEREENIGING „STEEDS IN SPANNING". BEVERWIJK. UITGEEST. EGMOND AAN ZEE. HEERHUGOWAARD. KORTE BERICHTEN. HOE ANNEKE NAAR HET SCHOOLFEEST GING. maan Ze had een heerlijken avond ze eindelijk moe in haar bedje ren haar slaperige gedachten u regen* bij het elfje en den vriendelijker dcjeo boog uit haar droom. Want 01 jiet haar op het idee gebracht bid RIE Zoo heeft ook mej. Karreman getoond, tot de beste zeilsters van Nederland te behooren De Scheldejollen-prijs verd gewonnen door Eureka, terwijl de Canadeesche kano wedstrijd tenslotte door Holland werd ge- jonnen. De uitslagen van Zondag luiden: Kajaks: 1. Rakker 1.31.25; 2. Woelwater 1.58.01; 3. Dr. Ruyter 2.14.45 Canadeesche kano's: 1. Holland 1.19.24, 2. Aralanta 1.21.15; 3. Froask 1.21.23. Damesjollen1. Karreman 1.11372. me vrouw Schoen 1.13.20. A-klasse: 1. Rietepiet 1.48.44 2. Föhn 1.48.49 3. Benati 1.49.35. Regenboogklasse: 1. Saunden 1.05.5J, 2. Snip 2.0.10; 3. Elf 2.0.29. Loosdrecht 48.2 (teamwedstrijd) Jan en Bob Maas, Bohré, v. d. Burg, Karreman en Kagchelmann.) B.M.-klasse: 1. Marjotje 1.40.30; 2. Mop 2.17.05; 3. 2.17.20. De groepswedstrijd in de 12 M2-klasse tusschen De Schinkel en Nieuwe Diep werd door de Schinkel gewonnen. De volgorde was: 1. Koh I. Noor; 2. Aloha; 3. Crabbei- cate; 4. Leonore. Evenzoo won ZK.V. van Loosdrecht: 1. De Noord; 2. War Dy Twaalfvoetsjollen, klasse A: 1. Bob Maas 1.13.23; 2. Karreman 1.14.20; 3. Bussema- ker 1.15.54; 4. Jan Maas 1.16.32. Sterklasse: 1. Sirius 1.15.10. Twaalfvoetsjollen, klasse B: 1 Duikelaar tje 1.16.03; 2. d' Artagnan 1.16.59; 3. Anny 1 18 30 Kajaks tot 8 M2.: 1. Pechvogel 1.33.25. Scheldejollen: 1. Eureka 2.23.46 2. My Hobby 2.22.12 10 M2.-klasse: 1. War Dy 2.01 09. (Teamprotest toegewezen aan Schinkel). En hiermede was een eind gekomen aan het tweedaagsche zeilfestijn en' bleef slechts de prijsuitreiking over. Onder stormachtig gejuich namen de ver schillende winnaars de prijzen van mevr. MolenaarUbbesté in ontvangst en met de prettigste herinneringen aan het waardig slot van dit zeilseizoen vertrokken de deei- namers met de vaste voornemens, na hun winterslaap, weer met vollen moed aan de zeilwedstrijden van 1934 deel te nemen. Kolven. De uitslagen van de gehouden kolfwed- strijden luiden: le klas: le pr. O. Deutekom, Noordschar- woude, 481 p.2e pr. G. Hop, Noordschar- woude, 464 p.; 3e pr. C. Goet, Nieuwe Nie- dorp 460 p. Serieprijs J. Goet te Alkmaar, 103 punten. 2e klas: le pr. (bij loting) H. Dekker te Venhuizen 451 p.2e pr. J. Schenk te Barsin- gerhorn 451 p.; 3e pr. A. Houter te Venhui zen 444 p. Serieprijs C. Smit te Barsinger- hom, 101 p. 3e klas: le pr. K. ter Hofstede te Venhui zen 440 p.; 2e pr. F. Bobeldijk te Venhuizen 419 p 3e pr. L. Malekote te Noordschar- woude 396 p. Serieprijs C. Borst te Barsin gerhorn 96 p. Paarden. Begunstigd door prachtig zomerweer heeft te Wieringerwaard Zondag de jaarlijk sche harddraverij plaats gehad met een tame lijk talrijk opgekomen publiek, en waaraan door elf flinke dravers werd deelgenomen Het was ditmaal een mooie zuivere draverij, waarbij geen duim werd toegegeven. Dit kan niet altijd worden gezegd. Bij de eerste ronde vielen af Northerman, Odessa, Fatima, Mixerin en Catharina Spier, 'welke resp. werden afgereden door Othella, Noma B, Our Uhlan, Gretchen H en Pien ter. Minnie M was stilstaand paard. Bij de Tweede ronde vielen af Pienter. Our Uhlan en Othella. De uitslag was dat de le prijs van 100 werd gewonnen door Gretchen H, 315 M., eig. N. Silver van Oudesluis, berij der R. van Wieringen2e pr. 50 Minnie M eig. J. A. Bakker te Wieringerwaard, ber. K Bakker en de 3e pr 25 Noma B 310 M., eig N. Kaan Azn. te Wieringerwaard, berijd r R. van Wieringen. De prijzen zijn dus alle maal in de nabijheid geb'even. De heer D. Stammes fungeerde -rter Zwemmen. Zondagochtend heeft de heer Rotgans ■uit Rotterdam met zijn beide zoontjes, resp. 10 en 12 jaar oud, onder toezicht van de bekende Kanaalzwemster mevr 'Brouwer, een zwemtocht eremaak van de Willemsbrug te Rotterdam naar het havenhoofd te Schiedam, welken tocht zij in 1 uur hebben volbracht. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een wedvlucht met oude en jonge duiven vanuit „Oudenbosch" Ge lost om 8 uur, aankomst: F. H C Dingerdis 9 49 04 J. Th W. v. d. Idsert 9 49 49 G. Hijmans 9 50.50 H- Pel 9.51 07 A. de Best 9 51 45 J. J. Veel 9.52 42 C. Blokker 9.52 41 J- J Veel 9.53 36 Jn. Huiberts Jzn. 9 53 39 C. J. Paulisse 9.54 02 C. Blokker 3.54.24 C. J Paulisse 9 54 25 F. H. C. Dingerdis 9 55 10 A. de Best 9 55 13 Jn. Huiberts Jzn. 9.55 14 C. J Paulisse 9 56 05 C. J. Paulisse 9 57 21 J. Th. v. d. Idsert 9 57.38 C. J. Paulisse 9 57 40 J. J. Veel9 57 16 Beter dan kinine slikken Is het muggen dood te tikken. Bezuinigingen. Cmdat de begrcoting voor 1933 de goed keuring Vctn Ged Staten niet hefit Kunnen verkrijgen, steilen 6. en W. meuwe bezuini gingen voor. Voorgesteld wordt o.a. de open bare Fröbelschool op te heffen en bij particu liere voortzetting der school 8 per leerling te vergoeden; voorts intrekking subsidie r.k. Fröbelschool, maar toekenning aan het be stuur van 5 pCt. der stichtingskosten van het gebouw, zijnde ongeveer 4700 per jaar en 5 per jaar per leerling. Ook wordt voor gesteld een korting voor het gem. personeel van 6 pCt., waarbij onbelast blijft 50 pCt. van net loon of salaris tot een maximum van 1000. Deze kcrlirgen moeten 1 Scpr. in gaan. Hooibrand. Gisteimorgen bemerkte mej. Heijne ineens dat een der drie achter het huis staande hooiklampen in den brand stond Dadelijk werden alle maatregelen getroffen om de brandweer zoo spoedig mogelijk te doen aan rukken. De meeste personen van de brand weer alsmede de eigenaar van het hooi wa ren in de kerk zoodat deze aldaar moesten worden gewaarschuwd. Inmiddels waren de buren en eenige voorbijgangers begonnen 't vuur te bestrijden door het gooien van em mers water wat gehaald moest worden uit een dichtbij liggende sloot. Allengs kwam er meer hulp en weldra was men zoover dat men op den brand begon te winnen. Toen de motorspuit ter plaatse verscheen was het vuur spoedig overwonnen. De oorzaak van den brand is onbekend. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werden van het erf van J. I. 14 kippen uit het hok gehaald. Ook onder de langs de begraafplaats der Ned herv. gemeente staande iepen, waaron der een paar zeer mooie treuriepen zijn, blijkt de ziekte te heerschen, zoodat door den heer Van Herwijnen, ambtenaar van den planten- ziektenkundigen dienst te St. Pancras een viertal boomen werd aangewezen, welke de zen winter zullen moeten woren gerooid. Men verzoekt ons te me'den, dat volgens geteekende verklaring de boeren, die melk aan huis verkoopen 8 cent per L. moeten ne men, terwijl een der wederverkoopers, welke zijn melk voor vijf cent per L. van de boeren betrekt, ook voor acht cent verkoopt, doch daarb'ij bonnen uitreikt, hetgeen men als een soort oneerlijke concurrentie beschouwt. Beroepen te Boxum, de heer J. N. Seu- lijn te Warmenhuizen. WEL EEN BIJZONDERE SCHOOL. Tt Zoeter meer. Ged. Staten van Zuidhollanl hebben met vernietiging van het besluit van den raad der gemeente Zegwaard dd 27 Febr. j.1., verklaard, dat de dooi den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente van Zoe'-rmeerZeg waard gevraagde medewerking tot stichting eener bijzondere lagere school alsnog zal worden verleend EEN DRAMA TE DEN BOSCH. Zwerver neergeschoten. Hedenmorgen omstreeks half zes heeft zich te Schijndel een drama afgespeeld, waarbij de ongeveer 40-jarige J. Seilen uit Tilburg, die een zwervend bestaan leidde, is neergeschoten. Hij vertoefde met de echtge- noote van zekeren v. H. uit Oosterhout in het'logement „de Berg'', dat gelegen is in den uithoek van Wijbosch onder Schijndel. S. was reeds meermalen met deze vrouw uitgeweest en van H. wenschte thans daar voor met hem af te rekenen. Te omstreeks half zes werd Seilen, die in een bijgebouwtje van het logement sliep, door v. H. wakker geklopt. Van H. verzocht hem buiten te ko men, aan welk verzoek S. voldeed. Zoodra Seilen echter buiten kwam, begon v. H. tegen hem uit te varen. Een woordenwisseling ont stond en even daarna knalde een schot. v. H had uit een revolver een schot gelost en Sei len in de borst getroffen. Seilen trachtte nog de deur van het gebouwtje, waar hij sliep, te bereiken, maar na eenige meters te hebben afgelegd, viel hij dood neer. Een on middellijk gewaarschuwde geneesheer kon slechts den dood consttaeeren. De dader heeft zich onmiddellijk naar de politiewacht te Schijndel begeven. Hij trof hier evenwel niemand aan, waarop hij door gegaan is naar Den Bosch, waar hij zich op net politiebureau meldde. Later heeft de poli tie van Schijndel van H. uit Den Bosch mee genomen om hem met het lijk te confrontee- ren. Ook het parket uit Den Bosch is te circa 11 uur te Schijndel aangekomen tot het instellen van een onderzoek. BOSCHBRANDEN TE OOSTERBEEK Door kordaat optreden van wande laars spoedig gebluschi. Zondagmiddag werd de bosch-brand- weer te Oosterbeek gealarmeerd voor een boschbrand op den Bilderberg nabij Wolfhezen. Door het flinke optreden van enkele wandelaars was hulp niet meer noodig. Indien men niet zoo flink was opgetreden, had het moaiste gedeelte van den Bilderberg en Wolfhezen groot gevaar kunnen loopen. Nu zijn slechts enkele meters verbrand. Een weggewor pen sigaret is de oorzaak. ONTROUW PENNINGMEESTER. De politie te Heerilen heeft aangehou den den penningmeester van den Alg. Ned. Mijnwerkers Bond te Heerlerheide, die 1000 verduisterd zou hebber. Uit het onderzoek bleek, dat de man maandelijks de beschikking kree~ over groote bedragen, in verband met uitkee- ringen van steungelden aan de mijn werkers, die door verzuimdiensten ge troffen werden. De penningmeester heeft deze gelden tot een bedrag van duizend gulden ten eigen bate aange wend. Hij heeft bekend. DOOR ZIJN COLLEGA BESTOLEN. Toen twee kooplieden Zaterdagavond van hun dagreis per fiets terugkeerden naar Roermond, heeft de een zijn col lega tusschen Echt en Maasbracht, op den Rijksweg, beroofd van een bedrag manufacturen ter waarde von ongeveer van veertien gulden en zijn koffer met 75. Beiden waren 's morgens samen „op handel" uitgegaan. Zij hadden een zeer slechten dag gehad en zoo goed als niets verkocht. Toen zij tusschen negen en tien uur op het eenzame gedeelte van den Rijksweg kwamen, vroeg de één, zekere N., den ander om geld, hetgeen deze weigerde De vrager sprong van zijn rijwiel en wierp zijn collega op den grond. Hij bleef met zijn beide knieën op ien man zitten om hem in bedwang te houden en hem tegelijkertijd te kunnen berooven. N. haalde de beurs uit den zak van zijn vriend en nam tevens zijn koffer mee. De dief reed daarna naar Roermond door, spoedig gevolgd door den beroofde, die dadelijk aangifte bij de politie deed. In verband met het feit dat de berooving buiten de gemeente was gebeurd, gaf de politie de zaak aan de derzoek ging. Tegen elf uur werd N. ge- marechaussee, die onmiddelijk on on- arresteerd en naar de marechaussee kazerne overgebracht Direect na de ar restatie is bij hem huiszoeking fedaan. De koffer met inhoud werd in zijn huis in beslag genomen. De beroofde had geen letsel bekomen. VERKEERSONGEVALLEN. Twee personen ernstig gewond. Zondagnacht omstreeks 12 uur kwamen te Oosterbeek twee motorrijders op den hoek van den grintweg en Utrechtschen straatweg met elkaar in botsing. Den motor rijder G R. uit Arnhem werd een voet afge reden, terwijl de andere motorrijder, T. M. uit Oosterbeek zwaar gewond en in bewus- teloozen toestand werd opgenomen. Beiden zijn naar het diaconessenhuis te Arnhem ver vored. De echtgenoote van M., die op de duo ztt, bekwam een lichte hersenschudding en is naar huis vervoerd. De motorrijder M. is nog steeds bewusteloos. Doodelijke aanrijding. De melkrijder A. P., wonende te Zeijen (Dr) is Zaterdagavond te Peelo (gem. As sen) door een vrachtauto, bestuurd door ze keren K. J. H., aangereden P. werd zwaar gewond naar het ziekenhuis te Assen ver voerd, waar hij aan de bekomen kwetsuren is overleden. Oude dame doodgereden door motor. Op den rijksstraatweg 's-Hertogenbosch- Nijmegen is Zaterdagavond omstreeks half- negen onder de gemeente Reek een doodelijk ongeluk gebeuld. Een gezelschap bedevaart gangers, afkomstig uit Kaatsheuvel, reizend per auobus, had de terugreis naar huis voor een wijle onderbroken, om in een der ca- fé's langs den weg naai den ouden tol een Bedeesd heer, voor het loket van het postkantoor- JJ. - Ik wou u even zeggen dat Ik oang öeTpÏ 5^ luk een lucht-postzegel te hebben geplakt op een brief die lk net in de bus deed en lk wou u even zeggen dat n geen moeite hoeft te doen om een speciale vlieg machine te huren voor een brief van hier naar steen rijk," (Humorist). verfrissing te gebruiken. De autobus, waar mede men den toch maakte, stond langs den kant van den weg. Toen het gezelschap weer in den auto wilde plaats nemen, stak de 72-jarige mevr. v. Laarhoven uit Kaats heuvel plotseling den straatweg over. Op dit moment werd zij gegrepen door een in vol le vaart uit de richting Den Bosch komend motorrijwiel en sloeg tegen den grond. In stervenden toestand werd zzij naar het ziekenhuis te Grave overgebracht, waar zij naar De Crt meldt, in den loop van den avond overleden is. Botsing bestelauto en luxe-wagen Tusschen Markelo en Holten zijn Zater dagmiddag een luxe-auto uit Zwitserland en een bestelauto met elkaar in botsing geko men. De bestelauto werd vernield, de andere wagen werd ernstig beschadigd. De chauf feur van den bestelauto werd ernstig aan het hoofd gewond en is naar het ziekenhuis te Hengelo vervoerd. De bestelauto, een wagen van de machine fabriek Heemaf uit Hengelo, kwam plotse ling vanachter twee met paarden bespannen wagens te voorschijn en reed in volle vaart tegen den tegemoetkomenden auto op. Volgens ooggetuigen treft den bestuurder van den bestelauto de schuld van het onge luk. In den luxe-auto waren vier personen, afkomstig uit Zürich, gezeten, die een rond reis door Europa maken. Geen hunner werd gewond, alleen de chauffeur kreeg lichte ontvellingen aan de handen. Beide auto's moesten worden weggesleept. Botsing tusschen motor en taxi. Zondagnacht omstreeks één uur kwamen op den hoek van de Halvemaansteeg en Am- stel te Amsterdam een motor en een taxi mei elkaar in botsing. De motorrijder en de duo rijder bekwamen vrij ernstige verwondingen. Zij zijn door den G.G.D. naar een der zie kenhuizen vervoerd. Motorongeval. Op den Leeuwarderstraatweg bij Deersum (Fr.) heeft gistermorgen een ernstig motor ongeval plaats gehad. De heer J. Swierstra uit Tinega botste door tot nu toe onbekende oorzaak met.zijn motor tegen een boom. Mej. Tj. Mellema, die op de duo was gezeten, kwam er goed af, doch de bestuurder werd bewusteloos opgenomen. Zijn toestand is zorgwekkend. De „Statendam" heeft op den laatsten overtocht van New-York naar Rotterdam een recordreis gemaakt met eer. duur van 7 da gen 10 uren en 50 minuten, van kade tot kade, oponthoud te Southamplon en Boulog- ne inbegrepen. Tot dusver was de kortste reis volbracht in 7 dagen 14 uren en 18 minuten. De bevolking van Amsterdam is in het tweede kwartaal 1933 me: 548 personen ge daald. De gemeenteraad van Lisse heeft een verzoek van het verbond voor Nationaal Her stel ingewilligd om bij het L.0 geen leer krachten te benoemen van revolutionnaire ge zindheid. Daar ligt hij goed uw sigaret; daar doen pijp of si gaargeen kwaad. Maarinhetbosch, opdedrogeheide.. ROOK NIET IN BOSCH'OF HEÏ Op een drafje kwam Anneke uit school naar huis hollen en dadelijk zocht ze moeder om haar het groote nieuws te vertellen. Moeder was druk bezig in de keuken en keek verbaa iel op, toen Anneke haastig kwam binnenstor men om haar opgewonden te vertellen, dat er op schooi een feest zou worden gegeven, vlak voor de groote vacantie en dat alle kinderen waren uitgenoodigd Het hoofd van de school was in het laatst van Juli jarig en daarom zouden de kinderen dien dag een paar tooneel- stukjes opvoeren en een cantate zingen. Maai het allermooist kwam 's avonds pas. Dan zou er een gecostumeerd kin derbal zijn en er werd al druk over ge praat, wat iedereen zou voorstellen. Anneke babbelde maar aan één stuk door. „Morgen beginnen we al met de repetities," zei ze vroolijk, „en ik zing ook mee in het koor. Maar ik weet nog niet, hoe ik naar het bal zal gaan; hè toe moes, bedenkt U eens wat!" Moeder keek even op en zei toen vriendelijk: ,Je weet wel, dat we niet veel geld heebben, Anneke, nu vader zoo lang ziek is geweest en van een nieuwe jurk of een bepaald costuum kan na tuurlijk niets komen, maar ik zal je witte jurk mooi wasschen en strijken dan kun je die aantrekken. Er zullen' heusch wel meer kinderen komen, die niet gecostumeerd zijn." Een paar tellen was Aneke sprakeloos en keek moeder verschrikt aan- toen begon haar lipje te trillen en met een bevend stemmetje zei ze: „Niet gecostu meerd?! maar dat kan immers niet O nee moes, dan ga ik liever heelemaal niet!" Moeder had echt medelijden met haar dochtertje, toen ze zag, hoe g; oot de teleurstelling was en zachtjes zei ze- „Je weet immers wel, kindje, dat ik jé graag een of ander costuunj zou geven, als ik er geld voor had, maar heusch] het kan niet." Dapper probeerde Anneke haar tranen tegen te houden. „O nee", zei ze, „ik be- giijp wel, dat het niet kan, maar ik oi" en met een snik liep ze de keuken uit en huis angstig haar goudgeel kleedje vasthifu waar een groote scheur in zat. ei4> 1 ging op het grasveldje arh.ri nuis liggen. De tranen stroomden1 haar wangen, terwijl ze bedacht gs mooi de andere meisjes er uit zien. Ze zag zichzelf al tusschen v°U(kft met haar oude witte jurk aan iQ> hoor! dan ging ze maar heelemaai Een heele poos lag ze zoo stil te h Dl6t! en viel van vermoeidheid in e® Plotseling hoorde ze een fijn metje. dat klagelijk zei: „O, wat mnÜ^ nu beginnen! Ik ben met mijn m kleedje aan een tak blijven haken °°i9 is het gescheurd, wat zal de elfp i?u ningin boos zijn, als ik zóó thuis k, Verbaasd keek Anneke rond en een klein elfje naast haar staan vast] -at. „Hoe kom jij hieer, bij de menschop vroeg Aneke nieuwsgierig: dat elfjes alleen in het bosch woonden^! „Dat is ook zo:," knikte het elfje tra rig, „maar ik wilde zoo graag wat va de wereld zien en nu ben ik stilleti uit het bosch weggeloopen om rond te kijken. Maar ik heb er erg© van, want nu mijn kleedje gescheurd i durf ik niet meer naar huis." „Misschien kan ik je wel helpen Anneke vriendelijk, „als ik het netia voor je naai, zie je het vast niet ?ïl erg." Het elfje schudde haar hoofdh? „Als een elfenkleedje eenmaal stuk i kan het nooit meer gemaakt worden zei het bedroefd, „dat is juist zoo enr „Maar ik kan je toch wèl helnen klonk het plotseling. Anneke en hit elfje keken rond, waar die stem van daan kwam en kijk vlak boveen hm," hoofd stond een prachtige regenboom „Mijn kleeren zouden je heel eZ* staan," zei de regenboog opgewekt it zal je een leeuwerik sturen; ga dan "om zijn rug zitten en vlieg naar boven Rol voorzichtig een stukje van mijn een* uiteinde af en wikkel je daarin Maar niet meer nemen dan je noodig hXt hooiIk help, je omdat je altijd een ere lief elfje geweest bent, maar dan moet je me beloven, dat je nooit meer „.i wegloopen!" Het elfje beloofde het en onmiddellijk streek er een leeuwerik voor haar viet jes neer. Vlug wipte het kleine ding 0d zijn rug en dadelijk vloog de vogel met riin lichten lasx weer omhoog. Toen ze bij den regenboog kwamen, rolde het elfje voorzichtig een stuk af, zooa.s haar gezegd was en pijlsnel bracht de leeuwerik haar daarna weer naar bene den. Het elfje sprong van zijn rug, trok de prachtige stof om zich heen n had plotseling een kleedje aanzóó mooi dat Anneke in de handjes klapte van verrukking. „Dank je wel, hoor regen boog", riep het elfje danbaar, „nu kan ik ten minste rustig naar huis gaan. De elfenkoningin zal me zoo wel erg mooi vinden, véél mooier nog dan in mijn eigen kleedje." „Als ze het maar niet zóó mooi vindt, dat ze óók zoo'n jurkje hebben wil," zei de regenboog met een knipoogje, „want dan zou er op 't laatst niets meer van me overblijven!" Het elfje lachte hartelijk, toen knikte het Anneke vriendelijk toe en verdween in de richting van het bosch tusschen de boomen Anneke was net van plan om haar achterna te gaan, toen ze voelde, dat iemand haar bij den arm pakte. Slaperig deed ze haar oogen open en keek in moeders gezicht. „Ik geloof, dat jij een dutje hebt ge daan," lachte moes. „Kom maar gauw binnen, het is al etenstijd en je krijgt nog wel flensjes, waar je zoo dol op bent." Anneke krabbelde gauw voereind en ging met moeder mee naar binnen. Maar op eens wist ze het weer, het «akelige, ze zou geen ecostuum krijgen voor het kinderbal. En nu herinnerde ze zich ook weer, hoe dwaas ze gedroomd had, van het elfje, dat haar jurk had ge scheurd Plotseling bleef ze staan en greep moeders hand. „Ik weet het al!" riep ze juichend, „ik ga tóch naar het bal en ik weet ook al hoeals regen boog!" „Hoe kom je daarbij?" vroeg moeder verbaasd. Anneke begon te lachen en vertelde toen, wat ze gedroomd had ,U kunt zoo goed naaien," zei ze vleiend, „als ik nu zorg, dat U alleemaal banen stof hebt in verschillende kleuren, wilt U dan het pakje voor me maken?" „Natuurlijk," zei moeder direct, ,.dat wil ik graag!" Aa ntafel kreeg Anneke's vader alles te hooren en hij was erg blij voor Z'JB dochtertje, dat het nu tóch nog in ortt kwam. Den volgeenden dag ging Anneke n* schooltijd een paar geheimzinnige W" zoeken afleggen bij twee van haar tan tes en al heel gauw had ze de dqooi. kleeuren bij elkaar. Moeder maaii van al de gekleurde lappen een al. aardigst pakje; een klein kaje hoorde ook nog bij en toen alles af was, m Anneke er werkelijk snoezig uit. Eindelijk kwam de langverwace avond en de zaal was vol gecostum«j*£ kinderen. Er waren prinsen sen, elfjes en kabouters, zon, sterren, je zag er vliegeniers, pi® gr mannetjes en soldateen telkens a j een nieuw costuum binnenkwam, er hoera geroepen. en Anneke was één van de laatst toen ze binnen kwam als r€gerferjng ging er een gemompel van bewon op. et was dan ook een van de aparte costuums en toen er later ^feeg avond prijzen werden uitgereiiK Anneke zelfs een mooi sproekJ toep costuum, dat haar zooveel gent** bezorgd.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 8