Amsfecdmtsche !Beucs ^Buitenland JCeck JUmmauos SUCCES IN DE BESTRIJDING VAN HET BANDIETISME. HERDENKING VAN DE AARDBEVING VAN 1923. CUBA DOOR CYCLOON GETEISTERD. Geweldige verwoestingen aan gericht. DE FUSIE DER IERSCHE OPPOSITIE-PARTIJEN. Een nieuwe partij onder leiding van O'Duily. VICTORIA-THEATER. Waar is Opa? Laurel en Hardy op dreef. Onbedaarlijke vroolijk- hetd bij de toeschouwers. VLIEGENIER DES DOODS gewos, BET NAAR DE OLYMPIADE. van Zaterdag 2 Sept. 1933 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per dtaadlooze telefoon). pl.m. 11.15 I85»VI 93»/,-è 12'/.,-J 27»/, 202*/,.J n ïWt ion/,-1 101'/, - 25 129 Mr. PAUWELS f EN DE ZAAK-v. d. LUBBE. Meeningsverschil met de Moro. In verband met het verzoek, van de ïfjde der familie aan mr. Frangois Pau wels gedaan, om zich met de verdedi ging van Van der Lubbe te belasten, heeft een belangwekkende telegramwis seling plaats gehad tusschen den Am- sterdamschen strafpleiter en zijn Parij- schen collega de Moro Giafferi. Op 29 Augustus, zoo deelde mr. Pauwels de Tel. mede, zond ik het vol gende telegram aan de Moro: „Prié de défendre mon compatriote Van der Lubbe je salue vos efforts généreux et je vous prie de collaborer avec moi {Aangezocht mijn landgenoot Van der Lubbe te verdedigen, begroet ik uw edel moedig streven en verzoek u met mij samen te werken). „Den volgenden dag ontving ik hierop het volgende antwoord: „Recherches in- fructueuses précisez renseignements (nasporingen tot onvruchtbaarheid ge doemd; preciseer inlichtingen). Ik moet u zeggen, dat ik dit antwoord niet begrijp. Mijn telegram was een warm-gesteld telegram, en het is mij niet duidelijk, waarom hij antwoordt: preciseer! en waarom de (mijn?) naspo ringen tot vruchteloosheid gedoemd zouden zijn. Ik had een antwoord ver wacht vol van hetzelfde enthousiasme, als waarmede de Moro zij'n beschuldi ging aan het adres van Göring had ge uit. Bovendien is er eerstdaags een bij eenkomst van het internationaal juris tencomité te Parijs. De Moro is daarvan ongetwijfeld op de hoogte. Waarom heeft hij mij dan niet daarnaar ver wezen?" Twee zienswijzen. „Toch begrijp ik wel eenigszins ging mr. Pauwels voort hoe de Moro tot zijn onduidelijk en in elk geval ont wijkend antwoord gekomen is. Er be staat nu eenmaal een groote tegenstel ling tusschen de wijze, waarop hij en Branting in het Rijksdagbrand-proces te werk meenen te moeten gaan, en de wijze waarop ik de zaak meen te moeten behandelen. Zij zien het geding als een groot politiek proces, ik daarentegen neem een gereserveerder standpunt in de politieke zijde van de zaak be treft, voor mij gaat het er om of ik Van der Lubbe levend er uit krijg, en deze gereserveerdheid is niet naar den smaak van De Moro en zijn medestanders. Ik" voor mij meen, dat de Moro en dat is een fout van vele Fransche advocaten beslist de nuchterheid en de waardig heid uit het oog heeft verloren. Ik acht het niet waardig om als men iemand gaat verdedigen, tevoren de tegenpartij de huid vol te schelden en dan te zeg gen: „weerleg dat nu maar eens of geef mij de gelegenheid het waar te maken" De Moro gaat uit van het materiaal, dat in het Bruinboek is verzameld, hetwelk door het internationaal comité is uitge geven. Nu sluit ik geenszins de moge lijkheid uit, dat de feiten, daarin ge noemd, juist zijn, maar als nuchter ad vocaat moet ik er op wijzen, dat het Bruinboek op grond van eenzijdige ori ëntatie is samengesteld. Het is best mogelijk, dat het Bruinboek met een Witboek of een Groenboek zal worden beantwoord. En denken de Moro en Branting nu werkelijk, dat zij in het be lang van de menschen, wier zaak zij be pleiten, handelen, door nu reeds met een vast oordeel te komen, alvorens de te genpartij op de beschuldiging heeft kunnen antwoorden? Van der Lubbe's belang. Wat Van der Lubbe betreft, meen ik in leder geval, dat men hem als verstandig advocaat geen dienst bewijst, door hem bij voorbaat als instrument van de Duit- sche regeering voor te stellen. Wanneer ik hem mag verdedigen, dan zal ik hem stellig voorstellen als een licht te be- invloeden jongmensch, en ik zal dat als een verzachtende omstandigheid naar voren brengen, maar ik zal mij zorg vuldig onthouden van een aanduiding, door wien hij in dezen beïnvloed is." Hebt u reeds contact gezocht met Leipzig? informeerde ik. Dat heb ik nog niet gedaan, ant woordde mr. Pauwels. Ik wil eerst, dat men daar de stellige overtuiging heeft, dat ik niet politiek bevooroordeeld, een voudig als verdediger van Van der Lubbe zal optreden. Van alle kanten tracht men mij thans te beïnvloeden, ten gunste of ten nadeele van Duitschland, maar dat zal op mij geen vat hebben. Ik blijf absoluut vertrouwen, dat ik naar Leipzig zal kunnen gaan. Ik ga er heen in vertrouwen op de rechters, en pas op de zitting zal mij kunnen blijken, of mijn respect voor hun objectiviteit mis plaatst is. Krijg ik dien indruk, dan zal ik ook niet schromen te zeggen: „Mijne heeren, dit is geen rechtbank, dit is een veemgericht, tot ziens!" „Ik ben van oordeel", zoo besloot mr. Pauwels zijn mededeelingen, „dat de verdediging voor wat Van der Lubbe be treft, gevaar loopt door de houding der andere pleitbezorgers. Voor hen is, dat wil ik nog eens herhalen, de beïnvloe ding van v. d. Lubbe het uitgangspunt voor een politieken aanval, voor mij is zij niets dan een verzachtende omstan digheid. Men kan dit een Hollandsch en e ~g standpunt vinden, ik blijf het in dit geval het eenig juiste vinden. En daar om blijf ik vol goede hoop, dat men mij \al toelaten". DE LANDARBEIDERSSTAKING TE OOSTVOORNE. De landarbeidersstaking te Oostvoorne duurt nog steeds voort. Een bespreking, wel ke de burgemeester van Oostvoorne heeft ge had met vertegenwoordigers van landbou wers en van den Ned. Landarbeidersbond, heeft nog niet tot overeenstemming geleid De burgemeester zal echter loonvoorstellen formuleeren, waarover de betrokken partijen Maandag onder voorzitterschap van den burgemeester opnieuw besprekingen zullen voeren, ZIEKTE VAN WEIL. Bij twee scholieren uit de gemeente Lich tenvoorde, die in een beek bij Varseveld had den gebaad, is de ziekte van Weil geconsta teerd. De eene jongen, die naar Arnhem is vervoerd, is er zeer ernstig aan toe. VLAG IN BRAND GESTOKEN. Te IJmuiden heeft men Donderdagnacht de vlag op de Ned. herv. kerk in de Kalver- straat in brand gestoken. Men had getracht het rood der vlag te sparen, dus men kan wel nagaan, van welke zijde dit werk gedaan is, De politie stelt een ernstig onderzoek in. NEDERLANDSCHE JOURNALISTEN TE NEURENBERG. Nederlandsche journalisten die op reis zijn in het Ruhrgebied, zijn, naar het W.B. meldt, op 31 Augustus te Neurenberg aan gekomen, tot bijwoning van het partijcongres van de N.S.D.A.P. Aan het station zijn zij begroet namens den minister van volksvoor lichting en propaganda. 's Avonds is een begroetingsfeest gehou den. De Amsterdamsche vertegenwoordiger van het Wolff-Bureau, de heer W. Jauke, memoreerde in warme bewoordingen den verjaardag van koningin Wilhelmina. Van Nederlandsche zijde heeft de heer Diemer uit Rotterdam de rede beantwoord met een „hoch" op onze koningin, op den rijkspresident en op rijkskanselier Hitier. Met het zingen vai het „Wilhelmus" is de avond gesloten. MINISTERRAAD TE WEENEN. Een ministerraad der Oostenrijksche regee ring, welke eenige uren heeft geduurd, heeft een aantal loopende aangelegenheden behan deld in hoofdzaak van economischen aard, terwij! voorts maatregelen met cetrekking tot den binnenlandsch politieken toestand wer den besproken,' welke voorloopig evenwel nog nie worden gepubliceerd. FORD MAAKT ZIJN EIGEN CODE. Volgens een bericht uit Washington heeft Henry Ford besloten, de onderhandelingen met de regeering af te breken en een eigen code voor zijn 40.000 arbeiders en employés op te stellen. In de door hem voorgestelde code wordt gewag gemaakt van aandeel in de winst en loonsverhoogingen van 15 tot 20 een verhooging, die geen zijner con currenten kan geven. Het bericht wordt be vestigd door een hooggeplaatst function- naris der Ford-fabrieken te Detroit. De consulaire rapporten, gepubliceerd door het ministerie van buitenlandsche zaken te Tokio, die zich bezig houden met den strijd tegen het bandietisme in Mandsjoekwo, werpen een gunstig licht op den huidigen toestand. Het consulai re rapport van Cintsjou zegt, dat daar in den laatsten tijd geen enkel geval van bandietisme is voorgekomen. Het rap port uit Kirin verklaart, dat terwijl het aantal gevallen in de eerste helft van het vorige jaar 478 bedroeg, dit getal voor dezelfde periode van dit jaar is teruggeloopen tot 86 hoewel Kirin en Toenghoea berucht zijn als bandieten districten. Ook uit Charbin wordt een belangrijke verbetering in den toestand gemeld. Gisteren werd te Tokio en te Yokoha- ma de aardbeving herdacht, die tien jaar geleden zulke groote verwoestingen aanrichtte. Alle burgers herdachten te 11 uur 58 zwijgend de tallooze slacht offers, terwijl het verkeer een halve mi nuut stil stond. Cuba is opnieuw door een hevige cycloon geteisterd,' de verbindingen tusschen Havan na en het Oosten van het eiland zijn verbro ken, zoodat men zich nog geen volledig beeld van den omvang van den ramp kan vormen. De provincie Matanzas heeft zwaar gele den. De stad Jucaro is geheel overstroomd. Te Santa Clara werden 6 menschen ge dood en een groot aantal gewond, doordat een depot van de spoorwegen instortte en een groot aantal menschen onder de puinhoopen terecht kwamen. Te Caibarien werd een aantal schepen op het strand geworpen. De schepen hadden het op zee zwaar te verduren. Zelfs de „Mau- retania" van de Cunardline moest bij Kaap San Antonio bijdraaien en kon pas nadat de storm eenigszins bedaard was, zijn koers hervatten. Het Engelsche s.s. Joeshine Gray werd met zijn bemanning van 22 man bij Cayo Bahia De Cadiz eveneens naar de kust gedreven. Het schip heeft een schroef verlo ren en heeft om assistentie geseind. Volgens nadere berichten uit Havanna zijn in de hoofdstad zelf 75 personen tijdens de cycloon zoodanig gewond, dat zij in het ziekenhuis behandeld moesten worden. De zee heeft langs de geheele kust groote schade aangericht en van vele huizen heeft de storm de daken afgerukt. Ook de lichtlei- dingen zijn voor een groot deel vernield, zoo dat Havanna vannacht geheel in duisternis was gehuld. Te Cienfuegos vernielde de cycloon het haven etablissement van de Pan American Ayrlines. De storm bereikte op sommige oogenblik- ken een snelheid van 115 mijl per uur. In eenige te Dublin gehouden bestuursver gaderingen van de oppositiepartij van Cos- grave, de middenpartij van MacDermott en de blauwhemdenorganisatie van generaal O'Duffy is men definitief tot overeenstem ming gekomen over de samensmelting dezer groepen tot een nieuwe nationale Iersche partij. Generaal O'Duffy, Cosgrave en Mac Dermott zullen heden nog eenige besprekin gen voeren om een aantal detailkwesties te regelen. Het bestuur der nieuwe partij zal bestaan uit 12 leden. Generaal O'Duffy wordt voorzitter, terwijl Cosgrave, MacDer mott en Del Ion vice-voorzitters der nieuwe partij zullen worden. GEZANGEN IN DE GEREF. KERK. De Gen. Synode der geref. kerken heeft gisteren de voorstellen van de Part. Synoden van Groningen, Overijsel, Drente, Utrecht, Noordholland en Zuidholland-Noord, van de classes Apeldoorn, Arnhem, Harderwijk, Den Haag en de gemeenten te Doornspijk, Kame- rik, Den Haag-Oost, Nunspeet, Putten, Hille- gersberg-Straatweg, alsmede van eenige particuliere personen in betrekking tot de uitbreiding van den bundel „Eenige Gezan gen" in behandeling genomen. Als rappor teur trad op prof. dr. T. Hoekstra Namens de commissie stelde hij negen con clusies, waarin o.m. werd uitgesproken, dat de ingebrachte bezwaren tegen de beslissing van de Synode te Arnhem (1930) niet van zoodanigen aard zijn, dat niet tot uitbreiding van den bestaanden bundel kan worden «ver gegaan. Behalve wijzigingen in de voorge stelde proeve stelt de commissie voor, in art. 69 van de kerkenorde een wijziging aan te brengen waarin besloten wordt dat in de Kerken zullen worden de 150 psalmen Da- vids, alsmede de „Eenige Gezangen", zooals die zijn vastgesteld voor kerkelijk gebruik door de Synode van Middelburg-1933. Ver der stelde de commissie voor, drie deputaten te benoemen met de opdracht- den bundel „Eenige Gezangen" en de orde van den eere dienst te verzorgen. Tenslotte stelde de commissie voor, dezen nieuwen bundel „Eenige Gezangen" den Kerken aan te bevelen, met dien verstande, dat het niet aan de individueele predikanten, maar aan de kerkeraden wordt overgelaten om te beslissen of de nieuwe gezangen in de gemeente zullen worden gezongen, en hierin met groote wijsheid te werk te gaan Een rij van 25 sprekers voerden over dit onderwerp het woord. Op voorstel van den voorzitter werd van replieken afgezien en tot stemming overge gaan. De eerste conclusie, die de principieele beslissing inhield, werd in stemming ge bracht en aangenomen met 50 tegen 6 stem men. Tegen stemden ds. N. Duursema en ds E. Kolthoff van Veldhausen en de ouderlin gen J. J. Beukenkamp, F. W. Wielinga. H. Scheffer en L. Hoogeboom. Van de hooglee raren verklaarden prof. Aalders en prof Grev danus zich tegen en prof. Grosheide, prof Hepp, prof. Hoekstra en prof. Honig zich vóór. PREDIKBEURTEN. SINT PANCRAS, 9.30 uur, Leesdienst. 2 uur ds. Fokkema, van Amsterdam. Alles oude tijd. ANNY ONDRA ALS BABY in het Theater Harmonie. Baby is geen echte baby maar een meisje van zeventien jaar, de dochter van een ba ron, die 's avonds conferenties heeft en van een barones, die voor haar kind gramofoon- platen gekocht heeft waarop afgedraaid wordt: „Ik moet leeren, ,ik moet mijn best doen" enz. Baby zelf voelt meer voor de danskunst en heeft daarom een passend vriendinnetje ge vonden in de dochter van een vroegeren cir- cusartist, die nu nog aan het tooneel werkt. Door deze relatie komt Baby Anny On- dra op een avond achter het tooneel te recht waar zij haar vader aantreft, die meer belang in de vrouwelijke artisten dan in de theorie van Einstein blijkt te stellen. Er zijn nog allerlei komische verwikkelingen want Baby komt per ongeluk in een tooverkabinet terecht en de baron verwisselt per abuis zijn hoogen hoed met dien van een goochelaar, wat altijd tot verrassingen leidt. Baby en haar vriendin gaan samen naar Londen, de een naar een aristocratisch pensionaat, de andere naar een school voor revuegirls en op de boot maken zij kennis met twee jonge lords, die zich bijzonder voor de meisjes in teresseeren. Zij verwisselen haar namen, het baronesje gaat naar de dansschool en het theatermeisje naar het aristocratische pen sion. In het eerste is heerenbezoek streng ver boden, in het tweede gaarne toegestaan, zoo dat de eene lord heel wat gemakkelijker met zijn meisje kan omgaan dan de andere, die allerlei listen te baat moet nemen en zijn meisje zelfs als luitenant ter zee verkleed op de heerensociëteit introduceert. Ten slotte komt alles natuurlijk prachtig terecht. Won derlijk genoeg blijven beide mylords hun meisjes trouw en begeven zich op denzelfden dag naar de respectievelijke ouders om har ten en handen van de dochters te vragen. Dat geeft natuurlijk weer de noodige vergissin gen want wie een baronesse dacht te krijgen komt in het theater-millieu terecht en wie een revuegirltje wilde vragen wordt op een kas teel ontvangen waar de voorvaderen in dub bele rijen langs de muren hangen, althans hun portretten. Na ppheldering van allerlei vergissingen bereidt het baronesje door het introduceeren van haar zoogenaamde klasse- genooten, die zich als revuegirls ontpoppen, haar ouders nog een minder aangename ver rassing maar aan het slot worden er twee huwelijken tegelijk gesloten waarbij beide echtgenooten den lordstitel dragen. Een alleraardigste film waarin Anny On- ?>eii weer *n s'aagt de sympathie van het publiek stormenderhand te veroveren. Er ko men aardige revue-opnamen en zeer mooie samenzang in deze film voor. De „Singing Babies kunnen een groot deel van het suc ces voor haar rekening nemen. ?0I?f &aan een aardige screensong en een buitengewoon komische éénacter van een man, die een vloeistof had uitgevonden waarmede porselein onbreekbaar gemaakt kan worden. Wij hebben nog nooit zooveel kostbaar aardewerk tegelijk zien breken als gisteravond op de film. Het was zeer vol in het theater en voor de tweede voorstelling stonden de wachtende liefhebbers in vier dubbele rijen van de Har monie tot den Koningsweg opgesteld. Wel een bewijs, dat Anny Ondra in trek is, v Wat een vroolijkheid heerschte er gisteravond bij het talrijk opgekomen publiek in het Victoria-Theater. De lach was niet van de lucht. En de vertoo ning van „Waar is Opa?", een groote klucht van Laurel en Hardv. is een on betwist succes geworden. De beide ko mieken kregen in deze groote film alle kans om het geheele repertoire van dwaasheid af te werken. Nu 't was al lerdolst en voor de kermis zoo geschikt als men 't maar wenschen kan. Amerika zoekt vrijwilligers voor den oorlog. Laurel en Hardy weten zich lan gen tijd buiten schot te houden, maar eindelijk worden zfj toch ook ingedeeld Natuurlijk brengen zij eerst sergeant en generaal tot wanhoop. Maar met hun vriend Eddy komen zij toch aan 't front terecht. Eddy heeft zijn dochtertje aan een oude buurvrouw toevertrouwd en als hij aan 't front gewond wordt, belo ven Stan en Oliver voor het kind te zul len zorgen en 't bij zijn grootvader te rug te brengen. Na de wapenstilstand komen zij in Amerika terug en gaan direct op zoek naar het kind. Na zeer Veel moeilijk heden gelukt het hun het kind uit han den van vreemden te redden. En dan gaan ze op zoek naar Opa. Deze heet ech ter ongelukkigerwijs Smith en aangezien er meer dan 1000 van dien naam in het adresboek staan, blijkt het zoeken een hopeloos werk. De avonturen bij alle Smith's te vertellen is niet mogelijk. Er komt geen eind aan de dwaze situaties. Eindelijk komen zij door een gelukkig toeval, als zij heldhaftige pogingen doen om bedrijfskapitaal te leenen voor hun nieuwe zaak, bij den directeur van een bank terecht, die later blijkt de groot vader van het kind te zijn. Welke on mogelijke situaties er echter nog door geworsteld moeten worden voo^ het zoover is, moet men maar eens op de fi^m gaan zien. Stan Laurel en Oliver Hardy voelden zich te midden der dwaasheid v in hun element Zij waren zei paaH Het meisje, dat de rol van'pd^fr &°®<f "?QO buitengewoon °S Hin<* Koop speelde, was slechts haar vertelling van van (]A r_ ""t Verdere medewerkenden prima ren! Het voorprogramma bracht e Paramount-Nieuws, een komisch (m°°l die zich volkomen bij het mer aansluit, wat dwaasheid''3' acter nummer treft, 't Hollandsch Nieuvvs"w*a interessant en bracht om eeni»S nxnim/.n ,.on h/,1 T} 1 bo. zeep opnamen van het Bloemencorso to°ie gen nu eenige weken geleden gehouden Gisteravond draaide in Cinema Am_ de geprolongeerde film „Vliege^"^"1 doods". Deze buitengewone luchtvalruT* houdt 't publiek met zijn spannende onna luchtacrobatiek, parachutesprongen over Fc,.^"uwsprongen Va«" het begin tot het einde m spanning We 7 sensationeele nachtvluchten, kuristvliem? gevaarvolle vluchten in dichten mist en v#?' andere bij het vliegwezen behoorende beurtenissen, die een kijk geven hoe het eigenlijk bij het moderne Amerikaanse^ vliegwezen toegaat. Van het goed verzorgde voorprogramm noemen we een tweetal aardige teekenfiW jes en een aardige klucht. Verder het vewn?" journaal. - Voor een goed bezette zaal ging «mw avond in het Alkmaarsch Bioscoop Theater de eveneens geprolongeerde „Bet naar de Olympiade". Wederom heeft mevr. Adrienne Solser in deze creatie het publiek voor eeni?» uren geaumseerd en zeer duidelijk is weei gebleken hoe het publiek een dergelijke ker- misprogramma op prijs stelt. Verder was er een aardig bijprogramma en het gewone journaal. Nog tot Zondagavond stelt de di rectie u in de gelegenheid dit programma tt gaan zien. CINEMA EN THEATER. No. 501 van dit weekblad heeft als inhoud een bespreking van het spel „Een alibi van 10 minuten", van Anth. Armstrong, door het Vereenigd Rotterdamsch Hofstad Tooneel vertoond; Een dag te Hollywood; Filmpro. ductie in Nederland; Kurhaus-cabaret, Sche- veningen; geeft portretten van de musici Ca. roline Lankhout, Eva Liebenberg, Nathan Milstein, van vele filmsterren en films, enz. Het nummer besluit met het liedje „Sta pal!" van Guus Betlem Jr. en Henk Stuurop. Koers van heden te: STAATSLEENINGEN. 5 Nederl. 1932 4% 1917 4 1931 BANK-INSTELL1NGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned Ind. Handelsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie a v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Küchenm Acc. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit a Unilever a INDUSTR1. OND. BU1TENL. Am. Smelting a Anaconda a Ass. Gas Electr. Betbleh. Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U. S. Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie a Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg, Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong a PETROLEUM. Dordtsche Petr Kon. Petr. Perlak Continental Oil a Shell Union a a RUBBERS. Amsterd. Rubber a Deli Bat. Rubber a Hessa Rubber a a a Serbadjadi a Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem. Eig. a Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia a Oostkust Oude Deli a Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka a Southern Railw. Cert. Union Pacific a Wabash t a §Noteering per 50, 'Exdividend. fExclaim. Vorige koers ril'/ifi 10 9913/]6 60 62 60 9*>/8 28 19 6 l»/i» 138 18 >V« 91 26B/s §1 Vis U/« 2<%6 2%l - 7lfi 38 4% 8»/, 30/a 2021/, 105 71 36'/, 23.90 127 128/, 105»/, 158 H>3»£ 99»/, Ö7/.6 1007/s 4 8»/, 3fc7/9 29»/, 2'/, 14 14 11 15»/, 577/8 135 251/, 1288/. 139 46»/, 22 888/, 3»/s pl.m. pl.m. pl.m. 10.30 10.45 11.00 28 Ü-7/:. l°/l6 "i'/u 135'/, 137 - 181-8/, 185'/,-J 185'/, 91»/, 92-'/, 26»/, 12»/, 12»/sH 277/s 2'7/s 278/, 2'/, 2»/, 377/s-8 8Vs 203V,-J 203i/4 105 - - 128 - 105 1854-63 183J-6J 186-»/, 100 1 213/l6 12»8/i« b»/s 101»/,-j 101»/-, 46 11 - 57'/, 136 1281/, 141 21 - 89»/, PROLONGATIE Vorige koers WISSELKOERSEN AMSTE1 NIET OFFICIEEL. New-York Londen J J |er?f'n P ar ijs Brussel (Belga) J J j Bazel Weenen p. Sch. 100 t J Kopenhagen Stockholm O«lo lulii Vorige koer* 1.73 7 85»/, 59.15 9.73'/, 34,64 47,98 35.20 40 65 39 65 13.0? Koers op beden 2 uur 1.73 7.85 59.20 9.73»/, 34.62 4798 3515 40 60 39.55 13.07»A

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 12