DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY TEXEL. HOORN. LANGENDIJK. SCHERMERHORN. EGMONDBINNEN. Mondelinge uitspraken. '31. Simmy duwde hem handig een prop in zijn mond, terwijl °-Wang zijn voeten bij elkaar bond. Doch de bandiet liet zich niet als een lammetje behandelen. Door het gepeuter aan zijn hoofd en beenen schrok hij wakker en verweerde zich als een wild beest. Het werd een angstige worstelpartij, maar oimray' en Wo-Wang zetten hun tanden op elkaar en over meesterden eindelijk hun tegenstander. Deze verlaging is voor bedoeld perceel grond niet voldoende, aangezien het ver huurde een lange smalle strook grond be treft welke voor opslagplaats minder ge schikt blijkt te zijn en voor een ander doel eveneens moeilijk kan worden gebez gd. Daar bovendien gebleken is, dat de grootte van het terrein, in afwijking van de bovenaaneggeven oppervlakte pl.m. 1100 M2 bedraagt, meenen wij, dat de voor be doeld perceel te vorderen huur over 1933 en volgende jaren op 15 per jaar kan worden bepaald. In dit geval zal met Oudhoff een nieuwe huurovereenkomst worden gesloten. Met het oog op het bovenstaande geven wij U in overweging het desbetreffende be sluit te nemen. Provinciaal Tlieuws Te Den Burg (Texel) is Zaterdag en Zondag een Doopsgezinde Gemeentedag ge houden, die uitstekend is geslaagd. Zaterdag zijn ongeveer 130 personen van elders hier aangekomen, gedeeltelijk met de boot, die om vijf en met die om acht uur de passagiers te Den Burg aanbrengt. Den deelnemers van buiten Texel is door de Texelsche doopsgezinde leden gastvrijheid verleend. Niet alleen te Den Burg, doch ook te de Waal en Oosterend werden dezen onder gebracht Zaterdagavond werd in de Doopsgezinde kerk te Den Burg een samenkomst gehouden, die geleid werd door Da. Leistra va-u Edam. Zondagmorgen om 10 uur werd een gods dienstoefening gehouden onder leiding van ds. Vis, predikant der doopsgez. gemeente Burg, Waal en Oosterend. Het kerkgebouw was geheel gevuld, 's Middags om twee uur werd door de deelnemers van elders en van Texel een autotocht gemaakt naar de Koog langs den Hoorn en de dennenbosschen. Ver schillende auto's waren voor dit doel gratis beschikbaar gesteld, terwijl ook nog een groep jongeren per fiets naar de Koog trok. I-n den duinvallei nabij de Koog _werd weer een samenkomst gehouden, waarin ds Dozy uit Amsterdam het woord voerde Hierna werd door dames van den Burg aan alle deelnemers thee aangeboden, waarna het gezelschap weer in de gereedstaande auto's stapte, die hen langs de Waal en Dijkmans huizen weer naar de Texelsche boot bracht waar ook de fietsgroep zich weer bevond waarna de deelnemers van buiten weer ver trokken. 't Weer was zeer mooi geweest. De Hoornsche Dahlia-tentoonstelling met de daaraan verbonden winkelweek „Stad Hoorn'' is Zondagmiddag geopend. Dagen van tevoren zijn de organisatoren druk bezig geweest om Westfriesland's hoofdstad in de bloemen te zetten, waarbij de aandacht werd gevestigd op de schitterende Dhalia in al haar verscheidenheid, bloemen, prachtig van lijn en kleur. Medewerking werd verkregen van het ge meentebestuur, de Centrale van Fljralia-ver- eenigingen in Westfriesland en talrijke be kende Dahlia-kweekers uit den omtrek, bene vens van de directie van de Parkzalen. Tevens hebben de beide Middenstandsver eenigingen een beroep gedaan op de Hoorn sche winkeliers, die wederom hun Ixste been tje hebben voorgezet om hun etalages op zijn schitterendst in te richten, waarbij ook de Dahlia's in verschillende vorm en kleur het aanzicht geweldig verhoogen. Op verscheide deelen van de stad, op plei nen, langs straten en singels hebben de stadskweekerij en verschillende firma's uit Westfriesland schitterende plantsoentjes aan gelegd, sierlijk van kleur. Zoo staat geheel Hoorn thans in het teeken van de idyllische herfstbloem: de Dahlia. Bijzonder munt wel uit het park, waar de groote zaal als Dahlia- tentoonstellingsgebouw voor de Centrale Floralia-vereenigingen is ingericht, terwijl de middenzaal beschikbaar is gesteld voor de tentoonstelling van kweekers enz. Zoo belooft deze bloemenweek werkelijk iets grootseh te worden en zal deze cfa en de trek uitgaan naar Westfriesland's oude veste, thans herschapen in één grootsche bloemen tuin. Zondagmiddag had in het Park de officiee- ;le opening plaats van de tentoonstelling en winkelweek. De heer Stumpel heette namens de Mid- denstandsvereenigingen de aanwezigen har telijk welkom, in het bijzonder den burge meester en echtgenoote, leden van den ge meenteraad, bestuurderen van medewerken de organisaties enz. enz. Spr. zette uiteen, waarom deze winkel week in het teeken der Dahlia staat, n.1. om het publiek in kennis te brengen met een der nieuwere Westfriesche producten. Er ligt aan den opzet dezer feesten dan ook een econo misch belang ten grondslag. Spr. bracht hartelijke woorden van dank aan het gemeentebestuur, aan de besturen der beide Middenstand-organisaties, aan de leden van het eere-comité, aan het bestuur der V.V.V. in samenwerking met de Land bouworganisaties, aan den dienst der Stads plantsoenen meer in het bijzonder aan den directeur en stadstuinman, de heeren Voor bergen en Elgersma, aan den heer Harder als secretaris van het comité, tevens aan het Prov. Electr. bedrijf en niet het minst aan de pers, benevens aan de besturen van de Floralia-vereenigingen in Westfriesland en de jury. In het bijzonder werd een woord van groote hulde gebracht aan den beken den tuin-architect, den heer A. Koper te Ben ningbroek, die het geheele arrangement der tentoonstellingszalen op zoo'n bijzonder smaakvolle wijze heeft verzorgd, benevens aan den heer Steggerda. De rede van den heer Stumpel werd zoo nu en dan door ap plaus onderbroken. Hierna bekwam burgemeester mr. Leem horst het woord voor de officieele opening Als eere-voorzitter van het comité is het spr een genoegen deze schitterende tentoonstel ling te mogen openen. Hier wordt in toon baren vorm het bewijs geleverd, wat met vereende krachten tot stand is te brengen juist in deze moeilijke tijdsomstandigheden niet het minst voor den handeldrijvenden middenstand, valt het te loven, dat men tel kens weer eensgezind optrekt om in stad en omgeving de aandacht te vestigen op Hoorn, als hoofdstad van Westfriesland, als een centrumplaats van beteekenis. Een bijzonder gelukkige gedachte is het volgens spr. ge weest om hieraan te verbinden de grootsche bloemententoonstelling. Hoorn spreekt dit maal in Parkzalen, in de talrijke winkel- etalages, langs pleinen en straten met den taal der bloemen, stillevens van zeldzame schoonheid. Spr. heeft in den korten tijd van zijn bur gemeesterschap de krachtige werking gezien van de Hoornsche Middenstandsvereenigin- gen met haar wakkere leden, die aan stadge noot en omgeving toonen, wat Hoorn als koopstad beteekent. Spr. feliciteert de orga nisators met het bereikte succes en opent hiermede de tentoonstelling en winkelweek „Stad Hoorn". Ook de rede van den burgemeester werd met luid applaus begroet. Hierna maakten de genoodigden een om megang door de Parkzalen, herschapen in een bloemenweelde, zooals men deze tot dus ver in Hoorn niet heeft aanschouwd. Werkelijk, we hebben in grootsche bewon dering gestaan, wat hier door natuur en mensch is tot stana gebracht, waar de ver- eenigde Floraliavereenigingen en de be roemdste kweekers uit stad en land het beste te zien geven, wat op Dahlia-cultuur kan worden verwacht Vakmenschen verzekerden ons, dat deze tentoonstelling kan wedijveren met de meest bekende Dahlia-tentoonstellin gen in het land. Men deelt ons mee, dat de pogingen, om tot de vereeniging van de vier Langendijker gemeenten tot één gemeente te komen, weer zullen worden opgevat. Floraliafeesten. Van de 204 leden hadden 185 leden hun planten ingezonden. De prijzen van de vol ledige stellen werden toegekend aan: R. Mooij, H. Jonk Sr., M. de Reus G. Mole naar, V. Wit, mej. N. van Bergen, mej. N. Pronk, G. Anderson, Joh. Schreuder, A. Benjamin, J. Tromp, C. Langenberg, T Boonacker, T. Benjamin, W. J. Klop, P. Bur ger, mej. D. Jonker, B. Meindersma, K. Ak kerman, Jb. Kluft, C. Haster, P. Los, C. Konijn, P. Leegwater, J. de Jong, Jb. Rui ter, C. Bakker, J. Klippel, C. Dubbeld, F. K van Petten, C. Plas, P. Breg, M. de Wit en wed. K. Akkerman. Voor enkele planten: Geranium: Jn. van Santé, K. Timmerman, F. Moerbeek, G. van Schagen. Begonia: Wed. M. de Bakker, H. Jonk Hzn., C. Offringa, mej. W. Plugboer Fuchsia: P. Breg, H. Fransen, wed. P. Vendel, J. Kok. Salvia: P. Plevier, H. Smit, A. de Boor- der, K. Nierop. Van de 101 stellen uitgereikte kinderplan- ten waren 68 ingezonden. Voor volledige stellen kregen prijzen: Jan Konijn, Jannetje Plas, Jo Akkerman, Lize de Vries, Cor Boon, Jan Ruiter, Corrie Jonk en Dirk Boonacker. Voor afzonderlijke planten: Godetia; An nie Plevier en Immetje Konijn. Voor Aster: Alie Moerbeek, Klasien de Bakker, Jan de Vries, Dirk de Jong, Lena Cornelisse, Trien Laan, Marie Jonk, Arie Broersen, Miep van Petten, Krelie de Jong, Diet Doets, Camelia Roos, Bertus Roos en Jan Krul. Bouquetten waren ingezonden 143 stuks. Groep 1, meer dan 4 stuks: C. Krul, P. Los, wed. K. Akkerman, A. Kluft, A. Benja min, P. Kluft, P. Heertjes en Jn. Koster. Groep 2 van 1 tot 4 stuks: Mej. J. Benja min, Joh. Schreuder, P. Burger, wed. T. J. Natzijl en Kuiken. Éénlingen dahlia's: Jb. Kluft. 43 bouquetten snijbloemen waren ingezon den, waaivoor prijzen werden toegekend aan wed. A. de Jong, C. Haster, F van Petten en A. de Boorder. Ter opluistering ingezonden planten: V. Wit, K. M. E. Dagelet, Jb. Ruiter, P. Leeg water en C. Bakker. Hebben wij na de opening wel eens meer publiek dan thans in de tentoonstellingszaal gezien, de tijd in aanmerking nemende, kan men over het publiek nog wel tevreden zijn. Het bestuur was zoo welwillend ons de ver schillende prijzen te laten zien Mooie prijzen zijn aangekocht; ter eere van de aankoop commissie kan worden gezegd, dat haar dat wel is toevertrouwd. De Zaterdagmiddag is gewijd aan kinder spelen; de Zondag aan volksspelen. Schoolfeest. f De commissie voor het jaarlijksche schoolfeest is er weer in geslaagd, niettegen staande de ongunstige tijden, toch weer een prettig feestje in elkaar te zetten. Woensdag brachten de leerlingen der hoogste klas een bezoek aan Amsterdam, waar geruimen tijd in Artis werd doorgebracht. Na een smake lijk diner werd een rondvaart gemaakt door de grachten der stad en op het IJ, waar de dokken en oceaanstoomers zeer de aan dacht trokken. Vervolgens werden verschil- lendebekende gebouwen bekeken, waarbij de onderwijzers toelichtingen gaven. Op de terugreis werd nog een bezoek gebracht aan een speeltuin te Velsen, waar de jongelu toonden, dat ze nog volstrekt niet vermoeid waren. Koninginnedag was bestemd voor het feest der lagere klassen. De kleine werden in de school behoorlijk onthaald, en konden zich vermaken in Braak's draaimolen, die het soms zwaar tc verantwoorden kreeg De verschillende spelletjes 's middags o.a turfdragen, zakloopen, sprietloopen. knikker visschen met maskers, baldragen met hovge hoeden en blaastrappen lokten zeer veel ouders en andere belangstellenden naar de Krijt. Het ging er echt gezellig toe omW de kinderen, en de ouderen vermaakt-n zich even zeer. Niet het minst toen ook nog eenig.- jongedames en heeren hun benen-igheia in het blaas*rappen konden toonen 's Avonds bh-ef er nog 'ang een feest-'ijk stemming, de zweefmolen trok! Schitterend weer begunstigde beide dagen. Om de kas der commissie een weinig te ver sterken zal E. S. V. I. op 3 September een match spelen tegen de Egmond-Boys om een verguld zilveren medaille, waarbij de op brengst ten bate van het schoolfeest zal komen. Rechtszaken HET DRAMA TE NUTH. Vijftien jaar geëischl. Gister stond voor de rechtbank te Maas tricht terecht de 40-jarige J. Jansen ter zake van den moord en den moordaanslag op den molenaar Wevers en dieno echtgenoote te Nuth, gepleegd op 25 Juni van dit jaar. Voorts werd aan verdachte opzettelijke brand stichting ten laste gelegd. Het O.M. eischte in zijn requisitoir terzake van moord op Wevers en moordaanslag op diens echtge noote en in de derde plaats ter zake van op zettelijke brandstichting een gevangenisstraf van 15 jaar. Bij dezen eisch hield de off. v. justitie re kening met het karakter van verdachte en het onderzoek, dat terzake is ingesteld door den deskundige dr. Jansen te Venray. KANTONGERECHT TE 4LKMAAR. Strafzitting van Vrijdag 1 Sept. 1933. Overtredingen van de Motor- en Rij- wielwet: P. M. te Heiloo, D. S. te Modem- blik, J. J. K. te Alkmaar, Ch. J. J. te Am sterdam, M. A. te Alkmaar, W. F. B. te Alkmaar, J. L. te Schoorl, J. van D. te Bergen, A. R. te Alkmaar, H. M. J. te Zuidscharwoude, A. B. te Oudkarspel, K. Z. te Hoorn, A. H. te Wognum, C. M. te Bergen, D. de B. te Alkmaar C. M. B. te Alkmaar, J. J. de R. te Alkmaar, P. Z. te Alkmaar, C. E. te Amsterdam, J. de V. te Dantumaradeel, J. Th. W- te Ber gen, G. B. te Venhuizen, M. B. te Rotter dam, E. H. P. D. te Beverwijk, P. K. te Beverwijk, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. M. G. te Egmond aan den Hoef, J. O. te Zuid- en Noord-Schermer, D. B. te Bolsward, G. H. te Wieringen, P. D. J. W te Barsingerhorn, Th. J. V. te Amster dam, ieder 4 boete of 4 dagen hechte nis, I. C. te Heiloo, S. H. te Haarlem, H. V. te Leeuwarden, F. F. W. te Velsen, P. F. F. te Beverwijk, H- B. H. te Heem stede, ieder 5 boete of 5 dagen hecht. H. J. te Amsterdam, J. K. te Zaandam, A. P. M. van S. te Alkmaar, P. B. te Am sterdam, P. A. K. te St. Maartensbrug, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. P. A. K. te St. Maartensbrug, A. J. R. te Schoorl, C. B. te Oude Niedorp, J. H. te Amsterdam, J. K. te Uitgeest, S. F. van V. te Alkmaar, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. P. C. D. te Den Helder, G. B. te Alk maar, D. A. te Krommenie, A. S. K. te 's-Gravenhage, L. P. te Amsterdam, G. L. R. te Wijk aan Zee en Duin, G. A. L. te Castricum, F. A. M. K. te Wijk aan Zee en Duin, J. L. te Assendelft, A. S. te Castricum, W. te Sassenheim, ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis. G. K. E. H. te Amsterdam, 2 boete en 12 of 2 en 12 dagen hechtenis. C. A. te den Helder 25 boete of 25 dagen hechtenis. J. J. W. te Alkmaar 12 boete of 12 dagen hechtenis, F. K. S. te Rotterdam, vrijspraak. A. S. te Alkmaar 1 boete of 1 dag hechtenis. B. H. A. ter H. te Enschedé 2.50 boete of 3 dagen hechtenis. N. van Z. te Hei loo 8 boete of 2 weken tuchtschool. A. G. te den Helder 2 boete of 1 week tuchtschool. Overtredingen van de politieverorde ningen: H. H. te Haarxem, C. B. te Haarlem, F. J. van A. te Rotterdam, W K. te Hoorn, C. J. te Zaandam H. B. te Monnikendam, A. C. B. te Zaandam, H. B. L. te Alkmaar, J. M. te Hoorn, H J. te Beverwijk, P. T te Alkmaar, N. F K. te Heerhugowaard, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis G. K. te Alkmaar, P. v. d. V. te Nijme gen, W. A. B. te Alkmaar, J. P. van E. te Nijmegen, J. S. G. te Amsterdam, T. W. C. te Amsterdam, L. B. te Alkmaar C. S. te Alkmaar, B. de V. te Alkmaar, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis F. M. van G. te Amsterdam, K. G. te Alkmaar, Th. W. te Alkmaar, M. J. te Alkmaar, ieder 1 boete of 1 dag hech tenis. T. W. te Alkmaar, K. B te Monniken dam, ieder 4 boete of 4 dagen hecht. B. B. te Alkmaar 3 boete of 1 week tuchtschool. J. M. P. te Heiloo, C. J S te den Helder, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis, M. A. te Alkmaar, W. G. te 's Gravenhage, ieder 8 boete of 8 da gen hechtenis. Overtredingen van art. 461 van het Wetboek van Strafrecht (1 jopen over verboden grond): P. J. te Limmen, K S. te Egmond aan Zee, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, J. W. te Egmond aan Zee, 0.50 boete of 1 dag hechtenis, Th. H. te Limmen, I. R. te Limmen, ieder 2 boete of 1 week tuchtschool, J. W. v. d. S. te Limmen, 1 boete of 1 week tuchtschool, F. W. te Ecmond aan Zee, 2 boete of 2 dagen hechtenis. Overtredingen van art. 453 van het Wetboek van Strafrecht (openbare dron kenschap): G. van G. te Broek op Lan- gendijk, G. R. A. T., zwervende, G. Z. te Alkmaar, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van art. 435 van het Wet boek van Strafrecht (opgeven van val- schen naam): J. de G. te Ursem, 6 en 20 boete of 6 en 20 dagen hechtenis. C. B. te Oude Niedorp, G C. S. te St. Pancras, ieder 15 boete of 15 dagen hechtenis. Overtreding van art. 424 van het Wet boek van Strafrecht (baldadighed): W. A. M. T. te Alkmaar, teruggave aan de ouders zonder toepassing van straf en verbeurdverklaring van bet in beslag genomen pistool. Overtredingen van art. 426 van het Wetboek van Strafrecht: J. 7. te Scher- merhorn, J. v. S. te Schermerhorn, ieder 3 boete of 3 dag' .1 hechtenis. Overtredingen van dj Visscherijwet: S. K. te Krommenie, 3 boete of 3 dagen hechtenis. A. A. te Alkmaar, H. S. te Alkmaar, ieder 4 ooete cf 4 dagen hechtenis. H. A. O- te Noordscharwou- de, 25 boete of 25 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van de in beslag ge-nomen dobbers. Overtredingen van de Winkelslui tingswet: M. de Jong 1 boete of 1 dag hechtenis, G. K. te Alkmaar, 8 boete of 8 dagen hechtenis. Overtreding van de wet op openbare vervoermiddelen: P. S. te Haarlem 2 boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding van de Arbeidswet: C. A. te Alkmaar, 4 boete of 4 dagen hecht. Overtreding van de Jachtwet: W. G Ezn te Egmond aan Zee, vrijspraak. Overtreding van de Spoorwegwet: J. M. de M. K. te Velsen 15 boete of 15 dagen hechtenis. Overtreding van de Vleeschkeurings- wet: H. G. E. te Heerhugowaard 7 boe te of 7 dagen hechtenis. CcuuUmJuitifkuM BOND VAN LANDPACHTERS EN HYPOTHEEKBOEREN IN NEDERLAND Het Dag. bestuur verzoekt ons het volgen de op te nemen. De ontzaglijke nood ten plattelande roept om een daad. Honderdtallen boeren zijn reeds ten onder gegaan, duizenden bedreigt eenzelfde lot. De executies wegens rente- of huurschuld spreken sterk tot de verbeelding der boeren; ze zijn een bron van onrust voor het platte land. Maar de stille overdrachten van eigen domsrechten, die veel menigvuldiger zijn, beteekenen evenzeer het te loor gaan van het resultaat van lange jaren moeizamen ar beid en zuinig leven. De financieele onmacht, het bedrijf door te zetten zooals moest, maar meer nog de vrees voor den nabijen ondergang, dooft de onder nemingslust, rooft de arbeidsvreugde en on dermijnt zoowel het lichamelijk als het gees telijk weerstandsvermogen van menigeen. Daarbij komt het gevaar, dat onze boe renstand almeer schatplichtig dreigt te wor den aan hypotheek-, grond- en credietkapi- taal. Tegenover den beangstigend grooten nood ten plattelande, past een eensgezinde daad. Wanhopig ziet de Nederlandsche boer naar zijn leiders op en verlangt, dat zij de handen ineen zullen slaan tot zijn redding. De landdag te Joure op Woensdag 29 Augustus, uitgaande van de afdeelingen in Haskerland van de Friesche Maatschappij van Landbouw; den Bond van Landpach- ters en Hypotheekboeren in Nederland; den Christelijken Boeren- en Tuindersbond; den Aartsdiocesanen Boeren- en Tuindersbond en den Agrarische Friesche Bond', door meer dan 2000 boeren en boerinnen bezocht, was een sprekend symbool van het door den ge- meenschappelijken nood geboren verlangen naar eensgezinde actie. Gezamenlijke actie dwingt tot beperking. Niet wat verdeelt, slechts wat allen gemeen schappelijk voorstaan, mag inzet van zulk een actie zijn. Welnu, het platteland heeft allereerst en allermeest noodig een algemeen verbod van executie wegens rente- en huurschulden en wegens achterstallige belastingen. Daarnaast en daarna is veel méér noodig om den kwijnenden boerenstand te redden, maar bij de beantwoording der vraag daartoe noodig is, loopen de meenin^n te zeer uiteen, om reeds nu een cm^inr? actie mogelijk te maken. Kwtna^ Wij kunnen ons echter niet voorstellen dat er ook maar één landbouworganisatie die de noodzakelijkheid niet inziet van algemeen verbod van executies. Daarom digt de bond belanghebbenden uit, zich doen vertegenwoordigen op een vergadering te Utrecht op 18 September a.s., ter bespr£ king van de volgende punten: Oprichting van een Centraal Comité ui* alle meewerkende organisaties, dat de actie van een algemeen verbod van executies voor. bereidt en leidt; a. door het verzamelen van materiaal, be» treffende reeds plaats gehad hebbende'ver- koopen (publiek en onderhandsch) wegens rente- en huurschuld; b. door het verzamelen van gegevens om. trent den omvang van het gevaar, dat hypo. theek- en pachtboeren bedreigt; c. door het beleggen van provinciale mee. tings, waar een spreker van elk der meewer* kende en in die provincie behoorlijk georga« niseerde organisaties het woord voert (waar. bij overwogen kan worden aan die meeting een betooging te verbinden); d. door het aanvragen van een audiëntie bij den minister van economische zaken en landbouw, en het confereeren met de Kamer, fracties; e. door, indien onverhoopt de regeering niet bereid zou blijken met een voorstel tot een algemeen verbod van executies wegens rente-, huur- of belastingschuld te komen, contact te zoeken met Kamerleden en te trachten een initiatief-voorstel ter zake inge diend te krijgen; f. door de publieke opinie te bewerken en gunstig te stemmen voor een executieverbod, door publicatie van daartoe geschikt mate. riaal; g. door een petionnement. Gaarne vernemen wij spoedig, of uw be. stuur bereid is, de door onzen bond uitge. schreven vergadering bij te wonen. Aanvaar, ding van die uitnoodiging beteekent uiteraard niet dat men van te voren zich reeds bindt aan bovenstaand werkschema. Dit is slechts bedoeld als leiddraad bij de te voeren be. sprekingen. Wij vertrouwen, dat geen formeele of or. ganisatorische bezwaren de landbouworga nisaties zullen weerhouden, mee te werken aan de door ons voorgestelde gemeenschap- pelijke actie, waarop de boerenstand wacht, waaraan hij behoefte heeft, en waardoor hij van den ondergang gered kan worden. Wij rekenen op aller medewerking! DE LANGENDIJKER"GROENTEN- VEILINGEN. Voor de telers van aardappels is de maatregel van Engeland, waarbij de invoer uit Nederland zoo sterk wordt gecontingen- teerd, weer een tegenvaller. Waar ook de uit voer naar andere landen met groote moei lijkheden gepaard gaat, is het met groote ze kerheid te voorspellen dat op goede aard appelprijzen voor de beschikbare voorraden dit jaar niet meer behoeft te worden ge rekend. Met ingang van 1 September werden de aanvoeren van aardappelen veel en vee] geringer dan ze vóór dien waren geweest Dit is toe te schrijven aan het feit, dat na Augustus geen toeslag meer wordt gegeven op Schotsche muizen. Gedurende de laatste 4 dagen van Augustus waren nog 66 spoor wagens aangevoerd en de twee eerste dagen van September ongeveer 3 spoorwagens. Schotsche muizen werden met uitzondering van drielingen, alle verkocht. De drielingen werden voor een deel als veevoer afgenomen voor 10 cent per 100 K G. Groote Schotten brachten van 75 cent tot 1.50, gewone 75 cent tot 2: de laatste dagen viel een iets betere stemming waar te nemen. Intusschen zijn de blauwe Eigenheimers het meest ge- wild. Voor deze aardappels van prima kwa liteit werd echter een lage prijs betaald. De allermooiste konden het tot slechts 2 70, en nog wel bij uitzondering, brengen. Een groot deel werd voor 1.70—-ƒ 2.20 verkocht. De maximumprijs voor Eigenheimers liep tot ruim 2; een belangrijk gedeelte van het aangevoerde bracht echter niet meer dan 2.101.80 op. Voor Duken, die dit jaar al bijzonder slecht gewild zijn, werd 75 cent betaald met uitzondering van enkele partij, tjes, die 90 cent opbrachten. Een belangrijk deel van de aangevoerde roode kool werd voor 1 verkocht; de stem* raing was weer lusteloozer dan vorige weken. Aanvankelijk kon voor de mooiste kool van ongeveer 3 pond 1.60 worden gemaakt. La ter trad een kleine verbetering in, zoodat toet) nog even boven de 2 werd gemaakt. In to taal werden aan beide veilingen 19 spoor wagens aangevoerd, die meest alle voor het binnenland waren bestemd. Ook de gele kool vond meestal afzet ui het binnenland. Ook voor deze koolsoort was de al niet bijzonder opgewekte stemming nog verflauwd, wat duidelijk aan de bestede prij zen merkbaar was. De hoogste prijs, weliw 132. „Ziezoo hijgde Wo-Wang van inspanning, „die gast hebe ben We V&st nnsr.harlpltilr ónmaalrf 7aa 71 of Tï p.delc isj*. „ziezoo nijgae wo-wang van inspanning, „aie ga ben we vast onschadelijk gemaakt. Zoo ziet U edele vermaakte hij zich tegen het slachtoffer", hoe de kansen kun nen keeren. Je kent zeker wel het spreekwoord: „Wie ®e kuil graaft voor een anderhè? de rest mag je zelf invul- len Ze bespraken nu samen het geval en kwamen tot slotsom, dat ze hier bij toeval een geheim complot op e spoor waren*

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6