Alkmaarsche Courant. Sport Jiunst en Wetenschap Slaatsloteeii Honderd vin en dertigste Jaargang, y DINSDAG 5 SEPTEMBER Romeinsche brieven. POSTDUIVENVEREENINGING „STEEDS IN SPANNING". POSTDUIVENVEREENINGING „DE POSTDUIF", Een paard aan 'f woord jjo. 209 1933 i Indertijd heeft Mussolini gezegd, dat ye Vatikaansche Stad mijlen van Ita ië verwijderd ligt en we zouden ditzelfde mogen beweren als we denken aan de «feestelijke atmosfeer van Rome in ver gelijking met andere sttreken van Italië, bijvoorbeeld met Napels, ook een groot x jlieu dat we in een uur of drie an uit xte Urbs bereiken. Terwijl hier de stad in feestdos was om het eskader van Balbo te ontvangen en de couranten al dagen lang in de mee^t enthousiaste bewoor dingen over die schitterende prestatie schreven mopperden ze in het zuiden over de ongehoorde schatten, die deze manoeuvre verslond en de geweldige belastingen, die opgebracht moesten worden. Daar geen enkel dagblad iets zou mo gen zeggen over de weinig geestdriftige stemming, die er over zulke kostbare ondernemingen buiten Rome heerscht. huoren we die alleen door het reizend publiek, door degenen die de taal mach tig zijn en gaarne een praatje maken met eenvoudige lieden die zooals kinde ren er pleizier in hebben om uit de school te klappen en hun hart eens te luchten. Rome is tegenwoordig weer, als in de dagen van het keizerrijk, het groote theater waar door schitterende vertoo- ningen den volke verkondigd wordt, dat Italië, dat Rome vooral, voorbestemd is de Caput-Mundi te worden en dat de oogen van heel Europa gevestigd zijn op de jonge natie die de meest geweldige boksers en de koenste luchtvaarders voortbrengt. Natuurlijk stond heel Rome op stelten den dag, dat het eskader der „Atlantici" 's avonds zou aankomen: de winkels waren al om 12 uur gesloten en de mu ren, zelfs die van de kerken, waren dicht beplakt met manifesten en levens- groote portretten van alle luitenant- vliegers, behalve dat van den veronge lukten piloot, maar zijn naam lazen .ve op strooken papier en daaronder het: „Presente!", waarmede gezegd wordt: heengegaan maar toch nog hier tegen woordig- Geen kosten en geen moeite werden gespaard om de wakkere aereonauten schitterend te ontvangen: tapijten uit db ramen, guirlanden van laurier bloe men aan de balkons, eereschoten, fan tastische verlichting van Oud-Rome, om nog niet te spreken van de theatra'e vertooning bij de triomfboog van Con- stantijn. Toen Balbo en zijn tochtgenoo- ten deze plechtig doorschreden om over de via Gregorio Magno naar het Palatijn te gaan, boden daar de weduwen van gevallen helden uit alle standen der maatschappij, den nieuw benoemden maarschalk bloemen aaneen be wijs van hulde, dateerende uit den kei zertijd. Alles voor de glorie van Italië roept de pers maar buiten Rome heb ben ze weinig pleizier van al die roem rijke ondernemingen en de bedwelmen de geur der lauwertakken die dien avond van Balboês blijde „inkomst" over de stad hing, verspreidt zich niet verder dan de ringmuur die de stad omsluit. Mussolini ontving het eskader aan het Indo van Ostia „Ostia mare"' is de eer ste der drie steden die de Duce crëerde, want bovenaan zijn programma stond, dat Rome weer een zeestrand moest hebben. Geen wereldstad die op zulk een rijkdom kan bogen en het verkeer is zoo gemakkelijk en goedkoop, dat ook de kleine burger, dat het volk er van pro- fiteeren kan; voor zeven stuivers heen en terug van het hart van Rome naar de zee! De Romeinen vinden die zee en dat s"and al heerlijk; voor ons, die aan het zi verblanke duinzand gewend zijn, is t zwarte strand minder aanlokkelijk en deze zee, die eb noch vloed kent, scnijnt ons wat al te tam Er is geen Wl'd opspattende golfslag, geen water- Massa die in dollen overmoed zich op de Remmende menschenkinderen stort; 'er is niet de versterkende geur van het z"te element, noch het geraas van de aanstormende waterheuvels die straks zich in witte vlokken over het blonde zand verspreiden, maar de Italianen. ^ler huid langzamerhand de kleur van Mahoniehout heeft aangenomen en die nnder deze wekenlange temperatuur van Mjna 95 graden Fahrenheit zuchten, is t zeebad een groote verkwikking. Aan het strand strekt zich nu on middellijk de prachtige villa „Cas'el usano" uit, vroeger een bezitting van kroon, waar wilde zwijnen gejaagd - n' meer dan een vorstelijk park 'hijnt het een grootsch bosch, met seha- uwrijke lanen, wandelpaadjes ;n re- aurants; na alle geneuchten van de fr* snoten te hebben kan de Romein %r vaH Det bad uitrusten, lerwiji de opgravingen van de oude avenstad met kracht werden voortge- en\V6rrees k'er aen moderne badplaats v l®8enover de groote kerk verheft zich jMt Kurhaus. Winkelstraten en villa's X,°61®n er als paddestoelen uit den -°nd, maar het „governatorato van heeft het tarief vastgesteld der P Jzen en in dit opzicht is er dus voor Uaaht dat Ostia geen luxe badplaats in 'r voor de rijken, die met hun auto R 6en ?mmezien van het brandeide Me uit naar nier vluchten de stichting van Littoria spraken s< h z^n inwijding. Nu komt de derde sta*ePcPing van Mussolini. die van de Sabaudia aan de beurt, waarvan de n paar weken geleden den eersten «ieen legde. Den 21sten April, op Roma's geboortedag zal deze nieuwe stad reeds verrezen zijn op den bodem, die eens tot het Pontijnsche moeras behoorde. Tus- schen Littoria en Sabaudia is een ge deelte van het ezerstrand nu bewoon baar gemaakt voor de kinderen der ar beiders, die hier hun vacantie door brengen Toen Mussolini deze ccntrijen 5 Au gustus bezocht, nam hij ook de vacantie- kolonie in oogenschouw, maar in Lit toria vertoefde hij het langst op het veld bij de dorschmachine, maar niet als toeschouwer; hij verliet zijn auto en be klom de machine waar hij schoof na schoof in den grooten trechter stak. On derwijl liet hij zich vertellen dat op de velden, die hier het vorig jaar nauwe lijks 300 quintalen opleverden nu tus- schen de '25 en 30.000 geoogst worden. Deze strijd met een moerassigen bodem, w aar het leven den dood overwon, werd door Mussolini geprezen als den mooi- sten, dien hij zich denken kon; hij zeide ook eens op een bijeenkomst van land bouwers: „gij zijt de hoop en de trots van ons land; ik noem u de ware aris tocraten van Italië. En de boeren, die de groote achting kennen, die de Duce heeft voor hun bedrijf, zij zagen met vol doening hoe hij niet moede werd het koren in de dorschmachine te werpen; zij hieven de .schoven op hun hooivark en schaarden zich in het gelid als sol daten, die het geweer presenteerden en toen Mussolini in het raadhuis terugge keerd was liet zich de opzichter van het werk aanmelden en deze overhandigde hem tegen ontvangbewijs de som van vijf en een halve lire voor twee uur veld arbeid, een spontane geste die de Duce op haar juiste waarde wist te schatten. Zij was het bewijs dat de boeren het hoofd van de regeering niet als dilettant maar als hun kameraad ernstig aan den arbeid hadden gezien, en dit op dezen warmen Augustusdag verdiende loon was den Duce zeker meer welkom van een gouden eerepenning, die hem m H een van buiten geleerde speech over handigd wordt! ETHA FLES. Voetbal. HET AMATEURISME BLIJFT. De vergadering van den K. N. V. B. De K.N.V.B. hield Zondag in Amsterdam zijn jaarlijksche vergadering onder leiding van dr. D. van Prooye. Aan de orde kwam, na het openingswoord van dr. v. Prooye, het hoofdpunt van de agenda, n.1. het rapport, uitgebracht door de commissie-Kips, inzake de amateursbepalin gen. Deze commissie had tot opdracht na te gaan, of de amateurbepalingen al dan niet moeten worden gewijzigd. Zij concludeerde tot het onveranderd laten van de eerste vier artikelen, die het eigenlijke amateursbegin sel vastleggen en bevestigen, dat de geheele organisatie is. Zij stelde, wat de overige arti- organisatie is. Zij stede, wat de overige arti kelen betreft, verschillende wijzigingen voor, die als bekend mogen worden beschouwd en die over 't algemeen de amateursbepalingen verscherpen. Het prae-advies. Het bondsbestuur zegt in zijn prae-advies ondanks alle waardeering voor het werk der commissie, na kennismaking van haar rap port en voorstellen, het gevoel van eenige te leurstellingen niet te kunnen onderdrukken. Het is van oordeel, dat er bepalingen in het leven moeten worden geroepen, welke meer in overeenstemming zijn met de gewijzigde tijdsomstandigheden en opvattingen. Het bondsbestuur stelt daarom o.a. voor, te be palen, dat een amateur uit de kas der veree- niging de reiskosten, de kosten voor maaltij den, en indien noodig nachtverblijf tot een nader vast te stellen bedrag, mag ontvangen Deze vergoedingen mogen aan geen anderen verstrekt worden, dan aan spelers, hun da mes en begeleidende functionarissen der ver- eeniging, tot een totaal aantal van ten hoog ste 25 personen. Ook wenscht het bestuur, dat hun, die het K.N.V.B. leiders-diploma hebben weten te verwerven, het deelnemen aan competitiewed strijden, onder bepaalde restrictie, niet moet worden ontzegd, zoo zij voor het geven van voetballessen, een billijke, nader te bepalen vergoeding aanvaarden. Over dit rarmort- Kips c.s. en het prae-advies van het Bonds bestuur ontspon zich een zeer uitvoerige en langdurige gedachtenwisseling, waarbij van bestuurszijde erop werd gewezen, dat con trole op de amateursbepalingen, zooals de commissie-Kips die wil, ten eenenmale onmo gelijk is. De verdediging. De heer Kips vestigde er in zijn verdedi ging van het rapport de aandacht op, dat het professionalisme in alle landen w„ar het ingevoerd is, een ramp voor het amateurisme is. Het deed spr. daarom genoegen, dat in deze vergadering geen stemmen zijn opge gaan tot invoering van het profes 'onalisme Toch is een motie-Bergveldt es. ingediend, waarin het bestuur wordt uitgenoodigd het amateurisme en het professionalisme vóór het seizoen 1934—1935 te regelen, en geen onderscheid daartusschen meer te m.'.ken, maar hierop ontbreekt elke toelichting en daar kan dus moeilijk over worden gespro ken. Wat spr. mist in het prae-advies van h~t bondsbestuur is het ontbreken van den abso- luten wil, het amateurisme te handhaven. De commissie wil met diverse bepalingen het be stuur de wapenen in handen geven om het amateurisme te verdedigen en te handhaven, maar het bestuur wenscht die wapens niet, doemt den bond daardoor tot impotentie en dit juist maakt spr. zoo kopschuw voor het prae-advies van net bestuur. Spr. dringt er tenslotte met klem op aan, te bedenken, dat elke beslissing, die gaat in de richting van betaling aan den speler, een onherstelbare beslissing is. Tien jaar ten achter. De voorzitter, dr. van Prooye, bestreed, dat het bondsbestuur ook maar eenigszins in de richting van het professionalisme wil de gaan. De fout van de commissie-Kips c.s. is, dat zij in het geheel geen rekening heeft gehouden met de veranderde tijdsomstandig heden en de tegenwoordige opvattingen. Als de heer Kips tien jaar geleden deze rede had gehouden, zoo spr. het geheel met hem eens zijn geweest, maar thans niet, nu de omstan digheden geheel gewijzigd zijn. Na uitvoerige replieken werd nog door den heer Bergveldt zijn motie verdedigd. Spre kers bedoeling was hier invoering van het z.g. Zwitsersche stelsel te bevorderen en niet meer te spreken van amateurs en professio nals, maar enkel van voetballers. Deze motie werd bij zitten en opstaan met bijna alle Stemmen tegen verworpen. Een motie van uitstel, voorgesteld door afd. IV en toegelicht door mr. Schoon, werd verworpen met 3438 stemmen. Na de pauze kwam daarop het rapport- Kips artikelsgewijze in stemming. Art. 7 (de z.g. controlemaatregelen) gelijk de commissie dit voorstelt, werd verworpen zoodat het tegenwoordige art. 7 dus onge wijzigd blijft. Het rapport-Kips c.s. werd, behalve dus art. 7, verder in zijn geheel aangenomen. Aan de orde kwam hierna het rapport, uit gebracht door de commissie inzake straf rechtpleging in den K.N.V.B. Afd. I en afd. II hadden hierop moties in gediend, waarbij de wenschelijkheid werd uitgesproken om de strafrechtpleging los te maken van de bondsleiding en deze aangele genheid in deze geest nader door een com missie te doen onderzoeken. Deze moties werden door dr. C. Spoelder nader verde digd. Overschrijvingsbepalingen. Tenslotte werd na langdurige discussie de motie van afd. II aangenomen, waarbij ie wenschelijkheid werd uitgesproken de straf rechtpleging los te maken van de bondslei ding en om een commissie te benoemen, deze aangelegenheid in dezen geest nader te doen onderzoeken. In behandeling kwamen hierop diverse voorstellen tot wijziging van de overschrij vingsbepalingen. Hierbij deelde de heer Val- kema namens het bestuur mede, dat voortaan een speler, als hij vóór 1 Januari overschrij ving aanvraagt, reeds met ingang van den e.v. lsten Augustus voor zijn nieuwe veree- mging, mag gaan spelen, waarna verschillen de voorgestelde bepalingen weder door de voorstellers werden ingetrokken. Eveneens werd ingetrokken een voorstel van de heeren W. Dorenbos c.s. om de afd. I en II der le klasse na de twee eerstvolgende seizoenen uit te breiden en op 12 te brengen. Een voorstel van de heeren Koolhaas c.s. om art. 23 van het Reglement op Seriewed strijden te wijzigen in dien wege, dat aan den K.N.V.B. een bedrag van 5 pCt. van de bruto-ontvangst na aftrek van onkosten en vermakelijkheidsbelasting moet worden ver goed, verkreeg niet de vereischte meerder heid, noodig voor een reglements-wijziging Na rondvraag werd de vergadering gesloten. Zwemmen. MISLUKTE KANAALOVERTOCHT. De Engelsche kanaalzwemster Coleman heeft haar poging tot het oversteken van het Kanaal moeten opgeven op 4 mijl van de En gelsche kust. Lawntennis. DE NEDERLANDSCHE PLOEG TEGEN BELGIE. De keuzecommissie van den N. L. T. B. heeft op de Nationale kampioenschappen ge durende de laatste dagen blijk van belang stelling gegeven in de verrichtingen van de spelers en zij heeft nu, in overleg met de leden van het dagelijksch bestuur (uitgezon derd den heer Broese van Groenou die in het buitenland is) onderstaande ploeg samenge steld voor den wedstrijd tegen België, vol gende week Zaterdag en Zondag op het ter rein van D. D. V. te Amsterdam te spelen. Opgemerkt dient dat O. Koopman, aanvan kelijk verhinderd, zich op verzoek van be stuur en keuze-commissie alsnog beschik baar heeft kunnen stellen. In het enkelspel komen uit: 1. H. Timmer; 2. O. Koopman; 3. W. Karsten; 4. G. Leembruggen5. G. Scheurleer; 6. T. Hughan; 7. W. Weber; 8. D. Teschmacher. Reserve W. Heynen. In de dubbelspelen: 1. H. Timmer—G. Scheurleer; 2. O. Koopman—T. Hughan; 3. W. Karsten—W. Weber; 4. M. Wetselaar— Th. v. Eek. Naar wij vernemen heeft de keuzecommis sie de laatste plaats van het enkelspel voor de jeugd gereserveerd, hoewel er spelers zou den zijn die er qua spelkracht aanspraak op konden maken. In het dubbelspel was aan vankelijk de dubbel Timmer—Diemer Kool opgesteld doch de laatste heeft zich niet be schikbaar gesteld. COCHET BEROEPSSPELER? Volgens gisteravond te Parijs ontvangen berichten aan de N. R. Crt. komt Cochet vandaag uit het zuiden te Parijs te rug. Hij zal dan mededeeien op welke wijze hij tot de beroepsspelers overgaat. Cochet zal zich, naar men zegt, associ- eeren met Martin Plaa, den bekenden Fran- schen beroepsspeler. Beide zullen op 22, 23 en 24 dezer te Parijs aangekondigden wed strijd FrankrijkAmerika spelen tegen Til den en Barnes. In de tweede helft van Januari zouden dan Cochet en Plaa den Oceaan oversteken om den revanchewedstrijd in Amerika te spelen tegen Tilden en Vines. Naar het heet, wordt laatstgenoemde eveneens beroepsspe ler zoodra de Amerikaansche kampioenschap pen, welke op dit ogenblik worden gehouden, afgeloopen zullen zijn. ENGLEBERT STADION-WEDSTRIJD. Het wordt interessant in de wereld der Nederlandsche wielrenners. Namen als van tgmond, Leene, Pijnenburg, Vroomen, van Kempen, van Oers, Valentijn, enz. zijn op ieders lippen. „Englebert" schijnt helderziende te zijn geweest, want het wieler-seizoen is buitenge woon belangrijk geworden. Daarbij oast zich prachtig aan de sportieve „Englebert Stadion Wedstrijd", waaraan ieder kan mededingen en prijzen kan winnen, indien hij met een beetje verstand de yerrichtingen van de Ne derlandsche wielrenners volgt, op de wieler baan en in de dagbladen. Een prachtserie mooie prijzen. Bovengenoemde vereeniging hield gister een concours met oude en jonge duiven van uit Lier (België); afstand 167 K.M. Gelost om 8.30 met N.N.O. wind en bewolkte lucht. Aankomst: J. J. Veel 11.2919 Idem 11.30.28 G. Hijmans 11.31.16 F. H. C. Dingerdis 11.31.30 C J. Paulisse 11.31.38 J. Th. W. v. d. Idsert 11.33.26 J. Huiberts Jr. 11.35.51 A. de Best 11.35 39 J. Huiberts Jzn. 11.35.51 A. de Best 11.36.06 G. Hijmans 11.37-01 Idem 11.37.21 J. J. Veel 11 37 34 C. J. Paulisse 11.37-41 H. Pel 11.38.14 F. H. C. Dingerdis 11 '0.48 C. J. Paulisse 11.40 50 M. Tijdeman 11.40.57 Bovengenoemde vereeniging hield Zon dag 27 Augustus een wedvlucht van Quivraint; afstand 263 K M. Los 7.30 uur. Wind Oost. Aankomst als volgt: J. Huiberts 11.48.18 C. Rabeling 11.51.00 Th. Buissink 11.51.32 idem 11.55.58 N. Ypma 11.57.10 Th. Buissink 11.57.00 J. Huiberts 11.57 21 D. Pilkes 11.57.43 N. Ypma 11.57.48 F. J. Feijen 12.01.47 Th. Buissink 12.02.30 idem 12.05 08 D. Pilkes 12.06.32 A. J. de Wit 12.06.33 N. Ypma 12.06.44 J. Huiberts 12.08.54 C. Rabeling 12.09.05 F. J. Feijen 12.11.52 N. Ypma 12.12.54 A. J. de Wit 12.13.32 idem 12.1339 idem 12.13.47 Bovengenoemde vereeniging hield tevens op Zondag 27 Augustus een wedvlucht van Oudesbosch, met oude en jonge duiven; af stand 120 K.M. Los 8 uur. Wind Oost. Aan komst als volgt: N. Ypma 9.43.42 D. Pilkes 9.45.07 R. Thie 9.45.57 J. Huiberts 9 46.53 Jos. v. d. Kamer 9.47.37 idem 9.4739 N. Ypma 9.48.43 Jos. v. d. Kamer 9.51.12 idem 9.51.27 D. Pilkes 9.51.37 idem 9.51.50 N. Ypma 9.52.22 idem 9.53.10 Jos. v. d. Kamer 9.53.37 F. J. Feijen 9.57.28 Th. Buissink 9.5759 Jos. v. d. Kamer 9.57.52 Th. Buissink 9.59 59 Jos. v. d. Kamer 9.58.12 N. Ypma 9.58.27 D. Pilkes 9.59.53 Th. Buissink 10.00.59 J. Koolhaas 10.01.37 J. Huiberts 10.01.51 R. Thie 10.02.00 D. Pilkes 10.03.01 SJOELBAKKEN. Te Noordscharwoude is opgericht een club van „sjoelers" of wel „sjoelbakkers", misschien beter gezegd sjoelbakliefhebbers met aanvankelijk pl.m. 20 leden, 8 dames en 12 heeren. Binnen niet te langen tijd zullen wij ons kunnen verlustigen in een sjoelwedstrijd met en zonder handicap, wat werkelijk een eve nement kan worden, mits de stukken in den bak blijven. ALKMAARSCH SYMPHONIE-ORKEST Dirigent Willy Kohier Men verzoekt ons opname van het volgende: Zooals indertijd is bekend gemaakt, is er in April van dit jaar een poging gedaan om in Alkmaar te komen tot de oprichting van een symphonie-orkest Het initiatief hiertoe werd genomen door den zeer bekenden dirigent en violist Willy Kohier en is tot dusver met succes bekroond Het orkest, dat reeds ruim drie maanden heeft gerepeteert, telt momenteel ongeveer 30 medewerkenden en er bestaan plannen het eerste concert omstreeks Dec. as. te ge ven. Voor dit concert is de solistische mede werking gevraagd van twee der meest be kende Hollandsche violisten, de heeren Louis Zimmermann en Joh. Herbschleb, resp. le en 2e concertmeester van het Amster- damsch Concertgebouworkest, die met het orkest zullen uitvoeren het concert voor twee violen van J. S. Bach. Verder staan op het programma werken van Mozart, Schubert, Strauss en anderen. Waar het voor een plaats als Alkmaar van zeer groot belang moet worden geacht, dat het een eigen symphonie-orkest bezit, is ech ter de medewerking van de bewoners van Alkmaar en omgeving noodzakelijk. Men kan van zijn sympathie voor dit doel blijk geven door zich op te geven als kunstlievend lid of donateur. Daartoe zal dezer dagen een lijst circuleeren, terwijl men zich ook kan opgeven bij mejuffr. Koning. Oude gracht 219, of bij den dirigent. Bij voldoende inteekening zullen minstens twee concerten Eer seizoen worden gegeven, waaraan tel- ens solisten van naam hun medewerking zullen verleenen. Dames of heeren, die nog als werkend lid wenschen toe te treden, kunnen zich opgeven (Wet officieel) 4de Mmm, 2de Ujst ran Dtnsda? 5 SeptCUÜWf Hooge prjjien f 1000.— 3406 f 1500.— 13627 f 1000.— 13646 19307 19754 f 400.— 8670 13888 14544 f 200.— 6415 10130 J f 100.— 3346 4322 6567 7583 14380 WM6 18046 Prijeen van 65. 41 04 65 102 174 300 332 «W 434 4t0 406 540 542 546 540 >20 694 731 755 774 776 790 801 802 839 860 864 908 946 964 974 UP 1101 1126 1141 1196 1207 1219 1247 1250 1268 1280 1283 1366 1467 1509 1511 1580 1630 1640 1878 1695 1696 1736 1731 1768 1813 1849 1881 1910 1933 1944 1989 2015 3045 2067 2068 2137 2181 2197 2232 2283 2306 2312 2336 2370 2373 2379 2407 2409 3412 2426 2483 2488 2497 2627 2546 2576 2601 2767 2772 2780 3806 2812 2814 2878 2991 2979 3010 3088 3103 38(0 3212 3254 3266 3271 3279 3290 3335 3961 3390 3406 3460 3468 3497 3513 3557 3602 3681 3682 3684 3721 3747 3748 3749 3765 3873 3894 3867 3976 4024 4062 4078 4142 4199 4219 4275 4885 4296 4297 4331 4385 4837 4400 4415 4419 4425 4439 4446 4451 4472 4474 4496 4501 4505 4508 4512 4530 4641 4568 4607 4618 4636 4665 4687 4730 4752 4794 4815 4829 4876 4909 4045 5017 5037 6105 5165 5222 5268 5322 5323 5327 5341 5355 5374 5419 5455 5469 5495 5528 5562 5020 5621 5626 5703 5795 5798 5849 5963 5981 6012 6208 6251 6288 6301 6303 6305 6332 6342 6350 6421 6456 6495 6496 6497 6529 6641 6589 6635 6666 6749 6766 6813 6896 0901 8926 6965 0996 7011 7073 7149 7171 7270 7293 7303 7314 7320 7964 7452 7468 7524 7538 7558 7560 7588 7593 7609 7717 7763 7774 7781 7812 7869 7877 7919 7959 7979 7986 8037 8054 8074 8100 8138 8146 8150 8175 8225 8230 8233 8266 8269 8287 8330 8346 8350 8358 8378 8383 8386 8397 8454 8466 8471 8483 8492 8582 8613 8639 8642 8671 8677 8730 8748 8757 8764 8805 8857 8894 8919 8934 8962 9034 9070 9113 9213 9231 9237 9244 9296 9300 9302 9340 9401 9412 9456 9483 9491 9513 9542 9545 9647 9650 9681 9683 9743 9754 9757 9770 9784 9835 9839 9848 10030 10121 10209 10220 10228 10271 10282 10381 10470 10477 10490 10521 10552 10560 10509 10602 10675 10682 10728 10752 10753 10783 10793 10816 10837 10883 10895 10992 11014 11033 11046 11073 11080 11111 11161 11172 11233 11270 11273 11209 11293 11297 11306 11317 11350 11391 11444 11469 11517 11540 11574 11575 11006 11609 11667 11757 11758 11761 11771 11775 11777 11785 11793 11873 11894 11901 11925 11932 11976 11988 11992 11993 12007 12126 12176 12183 12259 12262 12274 12282 12287 12307 12328 12331 12334 12355 12357 12361 12387 12419 12422 12441 12601 12521 12528 12639 12542 12605 12624 12648 12674 12713 12752 12769 12802 12849 12877 12896 12948 12978 13036 13062 13091 13092 13093 13095 13118 13228 13244 13261 13289 13290 13301 13365 13391 13393 13404 13417 13453 13474 13508 13531 13537 13564 13629 13636 13648 13659 13660 1366» 13696 13768 13785 13830 13839 13851 13854 13856 13908 13952 14012 14029 14147 14157 14163 14177 14186 14233 14253 14260 14298 14305 14320 14626 14387 14388 14430 14448 14468 14502 14531 14607 14622 14632 14645 14698 14712 14740 14743 14828 14851 14877 14906 14907 14912 14915 14925 14985 15006 15026 15031 15073 15103 15154 15188 15235 15253 15279 15315 15392 15402 15439 15473 15483 15530 15552 15567 15588 15611 15612 15623 15624 15634 15641 15648 15653 15666 15679 15685 15686 15704 15715 15780 15789 15823 15835 15870 15893 15918 15925 15932 15934 16046 16047 16064 16108 16124 16160 16178 16204 16228 16247 16302 16307 16326 16342 16372 16407 16409 16434 16496 16526 16655 16661 16666 16682 16758 16848 16851 16856 16868 16885 16925 17005 17033 17052 17092 17130 17182 17185 17178 17224 17257 17280 17296 17297 17313 17315 17399 17441 17503 17514 17581 17607 17616 17638 17653 17675 17734 17747 17756 17761 17769 17822 17885 17911 17935 17968 17995 18010 18021 18049 18068 18081 18105 18130 18139 18151 18159 18166 18186 18205 18208 18220 18282 18321 18344 18354 18358 18370 18430 18484 18502 18553 18558 18568 18508 18605 18637 18713 18725 18757 18765 18801 18829 18831 18875 18887 18897 18921 19045 19104 19144 19152 19163 19168 19244 19252 19286 19332 19393 19417 19460 19507 19520 19535 19549 19596 19635 19671 19675 19677 19683 19688 19723 19732 19745 19865 19895 19897 19906 19907 19911 19931 19957 20031 20039 20162 20190 20197 20322 20345 20353 20397 20414 20464 20495 20497 20546 20565 20566 20578 20630 20656 20708 20711 20779 20833 20897 20926 20951 eiken Maandag tusschen 5 en 7 uur bij den dirigent, Verdronkenoord 121, of des Don- deraagsavonds, om half 9 in het repetitie lokaal (gebouw van de Vereeniging voor Vrijzinnig Hervormden, Heul 3). Wij hopen en vertrouwen, dat zeer velen ge hoor zullen geven aan den hier gedanen op roep en zullen medewerken, dat Alkmaar een kunstinstelling rijker wordt, waaraan zeer zeker groote behoefte bestaat. „Wij paarden eischen nooit iets, maai „wij zijn den heeren achter het autostuur „heel dankbaar, als ze niet zoo vlak „langs ons stuiven. En mijn collega's, „die een zwaren kar trekken, vragen U „vriendelijk om hen niet noodeiooe te „laten stoppen. „Toe, wilt U niet een klein bootje refce» „ning met ons houden? Bik paard, dat „voor mag gaan, ook al heeft h$ er „eigenlijk geen recht op, tal U met eflQ 33 „dankbaren blik bcloonen."

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9