DF AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY ^Binnenland JUovinciaal Tlieuws TEXEL. EGMOND AAN DEN HOEF. NIEUWE NIEDORP. HET DRAMA IN DE RAADSZAAL TE MUIDEN. Handelde de dader uit zelf ver dediging? VOORLOOPIGE RESULTATEN PROEVEN MET WINTERTARWE- RASSEN OVER 1932/33. De Rijkslandbouwconsulent voor Noord- Holland, directeur van de Rijkslandbouw winterschool, ir. G. J. Liehesh. schrijft ons: Hieronder volgen de voorloopige cijfers van de dit jaar gehouden proefvelden met wintertarwerassen. Bij de beoordeeling van deze resultaten moet men de volgende pun ten niet uit het oog verliezen: Voor alle rassen is bij de uitzaai origineel zaad gebruikt, met uitzondering van de op het Z A P proefveld voorkomende Wilnel- mina-veldjes. Hoewel dit laatste ras bij den aanleg niet in de vergelijking was opgeno- men en het bleek, dat er toch groote belang stelling voor bestond, werd alsnog besloten uit den rand van het proefveld (bezaaid met Wilhelmina) nog twee veldjes uit te meten, en in de vergelijking van de rassen op te nemen. Tengevolge van de hiergenoemde werkwijze is m. i. de opbrengst van de W helmina evenwel niet zuiver te vergelijken met de uitkomsten van de andere rassen. Wilhelmina is namelijk èn door ligging van de veldjes èn door zaaizaad van andere ori gine, vanaf het begin in het nadeel. Zooals men zal opmerken, zijn de resu.- taten van het proefveld bij den heer Kiste- maker te Winkel minder gunstig dan die op het Z.A.P. proefveld bij den heer D. Rezelman te Anna Paulowna-polder. Dit 13 een gevolg van den dusnen stand van de tar we bij Kistemaker, waarvan de oorzaak moet worden gezocht in beschadiging door slak- kenvreterij. Tenslotte zij nog medegedeeld, dat op het Z.A.P. proefveld drie rassen als standaard hebben gediend, ten einde eenigermate een beeld te krijgen van de betrouwbaarheid van de uitkomsten en van de gelijkmatige vrucht baarheid van het proefperceel. De middelbare fout van het gemiddelde van de standaardrassen was hier bij verge lijking in zesvoud voor: Carstens dikkop V m% 0,91 Juliana 1,72 Regentes 1,55 Deze middelbare fouten (m) laten de con clusie toe, dat de uitkomsten zeker voldoende betrouwbaar zijn. Uitkomsten wintertarwerassenproefveld ge houden bij den heer KI. Kistermaker te Win kel: Opbrengsten per are. Totaal Totaal K G. korrel f KG. KG. Juliana Rassen korrel stroo 100 gesteld 'Juliana 39.43.5 100 Emma 37.5 43.5 96 Carstens V. 37.46.5 95 Mansh. witte dikkop 35.3 46.— 90.5 Imperiaal 11a 33.8 3987.— Uitkomsten wintertarwerassenproefveld bij den heer D. Rezelman te Anna Paulowna- polder (Z.A.P. proefveld.) Opbrengsten per are. Totaal Totaal K.G. korrel KG. K.G. Juliana Rassen korrel stroo 100 gesteld Imperiaal Ila 43.5 55.5 103 Carstens V. 42.8 56.101 Juliana 42 3 55.7 100 Emma 41.3 53.5 97-5 Viimorin 23 40.7 43.— 96.— Wilobo 40.7 51.— 96.— Regentes 40.2 54.95. Viimorin 29 39.2 38.— 92.5 Mansh. Witte Dikkop 39.2 58.7 92-5 Pajbjerg 188 39.3 46.2 92.5 Anna Paulowna 38 9 48.5 92. (Wilhelmina! *)(38.6) (48.7) (91.—) ilmorin D.D. 38.2 43.5 90.— Lawaetz Als. 37.6 49.89. Concurrent 36.7 48.7 86-5 Tassilo 35.— 47.2 82.5 Aering 32.2 48.7 76 *1 zie hiervoor de inleiding. Het nieuwe Bioscooptheater dat de heer Pen aan zijn hotel heeft laten bouwen heeft Dinsdagavond een proefvoorstelling ge geven. De beelden zijn zeer duidelijk. Vol gende week za! met het geven van films een aanvang worden gemaakt en zal wekelijks een voorstelling gegeven worden Door de booten van de N.V. T E.S.O. zijn dit jaar in de maand Juli over het Mars diep naar en van hier vervoerd 18869 passa giers, 7623 rijwielen, 440 auto's en in Augustus 27794 personen, 10353 rijwie len en 623 auto's. In de maanden Juli en Augustus 1932 wer den 10330 personen, 4480 rijwielen en 22 uito's minder vervoerd. De heer A. A. Nieuwenhuysen werd her kozen tot lid van het Bestuur en Voorzitter van den Bovenpolder. BERGEN. De directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te Bergen maakt bekend, dat het kantoor met ingang van 8 Sept. a.s. op werkdagen zal zijn opengesteld van 8—13 uur, van 14—16.30 uur en van 18—19.30 uur; op Zon- en feestdagen van 89 uur. De laatste dag van de Schutkermis heeft hoewel niet veel drukte toch nog een gezellig verloop gehad. Aan het ballondansen in de Prins Mau- rits namen niet minder dan 35 paren deel. De verschillende dames welke zich als hee- ren hadden verkleed, waren de attractie van den avond. Van de 35 paren die deelnamen aan den wedstrijd werden de prijzen behaald door: le prijs mej. S. Molenaar en C. de Graaf; 2e prijs mej. D. Blokker en J. Bijlstra; 3e pr. mej. Jo. Roosloot en W. Th. de Ruive De overige zes ballons werden bij opbod verkocht, waarna nog eens een wedstrijd werd genouden. Ie prijs Jo de Weerd; 2e prijs Jn. Blok ker; 3e prijs Cor Rol, met hunne dames. Hierna een gezellig bal tot slot, waar mede onze schutkermis wederom tot het ver leden behoort. Zondagavond van den eersten kermis dag zijn een twintigtal fietsen welke roeke loos en verspreid op het trottoir voor de Prins Maurits en het Gemeentehuis waren neergegooid door de eigenaars, door rijks- en gemeentepolitie opgeborgen in de Bodekamer van het raadhuis. De eigenaars die later wel wat op hun neus keken, toen bleek dat de karretjes ver trokken waren, konden tegen opgave van hun naam, hun eigendom plus een bonnetje weer terug krijgen. Het is een zeer goede maatregel welke hiermede is genomen. Menigmaal heeft het publiek er zich reeds aan geërgerd dat Eet voetpad met neergegooide fietsen zoo was versperd, dat men moest omloopen over den rijweg, om te kunnen passeeren. Vooral met het oog op de kinderen, was zulks zeer gevaarlijk. Om ongelukken te voorkomen heeft de po litie dan ook doen besluiten de verordening, tot verbod van plaatsing van goederen op het trottoir te handhaven. Regenjas gestolen. Zondagnacht van kermis is van de fiets van J. S., van Hoogwoud een nog zoo goed als nieuwe regenjas met een pet gestolen. S. had zijn fiets bij 'n kennis van hem achter het huis in een dichte heining neergezet. De dief is er ongetwijfeld op uit geweest zijn slag te slaan, OM HET SLACHTEN VAN EEN KOE Op Donderdag 23 Febr. j.1. gaf de slager, tevens wethouder J. v. d. Hek te Ameide te ongeveer 10 uur 's morgens ter gemeente secretarie krachtens de vleeschkeuringswet een koe ter slachting aan met de mededeeling, dat de koe om één uur geslacht moest wor den. Toen des middags om vijf uur nog geen keuringsveearts geweest was om de koe le vend te keuren (volgens artikel 4 van de vleeschkeuringswet) slachtte de slager Muyl- wijk te Ameide, een collega van slager v. d. Hek, die niet in de gemeente aanwezig was, de koe, omdat deze beide slagers altijd voor gezamenlijke rekening slachten. Nu moest de koe nog geslacht gekeurd worden. Het werd Vrijdag en Zaterdag, doch er kwam geen keuringsveearts. Deze bleek ziek te zijn. Tusschen den burgemeester (se cretaris van Ameide) en de wethouders is naar ons in dit verband gemeld wordt de verhouding minder goed. Zaterdag kwam de heer Scheygrond, vee arts te Schoonhoven bij den slager v. d. Hek na eerst een bezoek gebracht te hebben aan den burgemeester. De heer Scheygrond viel collegiaal in voor den zieken keuringsveearts Hendrikse. De heer Scheygrond wenschte evenwel de geslachte koe niet te keuren en vertrok. Nu belegde de slager-wethouder v. d. Hek een vergadering van B. en W„ echter zonder den burgemeester, die ziek was en in deze vergadering werd de keuringsveearts v. d Brink uit Vianen benoemd tot vervanger van den zieken veearts Hendrikse. Deze weiger de eveneens de bewuste koe te keuren, omdat ze niet levend gekeurd was. Hij deelde mede, dat de burgemeester van meening was dat de koe slechts voorwaardelijk mocht worden goedgekeurd en naar de noodslachtplaats moest worden verkocht. Op Maandag 27 Febr. kreeg de heer v. d. Hek wethouder-slager eigenaar van de koe, er kennis van dat de zieke keuringsvee arts, als vervanger voor zijn practijk had aangesteld den heer Peters. Deze derde vee arts werd nu Maandagochtend 27 Febr. door een vergadering van B. en W„ evenwel weer zonder burgemeester, tot keuringsveearts be noemd met intrekking van de benoeming van den heer Van den Brink. De burgemeester droeg dit besluit ter ver nietiging voor aan de Kroon, nam de koe in beslag en deed haar in het vrijbanklokaal verkoopen voor 15 cent per pond. Bij koninklijk besluit van 8 Juni 1933 ver nietigde de Kroon het benoemingsbesluit ten aanzien van den heer Peters. Overwogen werd daarbij o.a., dat de heer v. d. Hek de keuring beïnvloed had door den heer Schey grond, als waarnemend keurings-veearts, Hoofd van dienst, te ontbieden, den heer v. d Brink te hebben doen ontslaan en den heer Peters te doen benoemen. Intusschen werd de slager Muylwijk ge rechtelijk vervolgd wegens overtreding van de vleeschkeuringswet, het slachten van een koe zonder levende keuring, welke zaak op 18 Juli en 15 Augustus j.1. voor het kanton gerecht te Gorinchem werd behandeld. De kantonrechter mr. v. Ommeren heeft nu in deze zaak schriftelijk vonnis gewezen. De slager Muylwijk werd schuldig verklaard zonder strafoplegging. In zijn vonnis overwoog de kantonrechter, dat veearts Scheygrond als aangewezen door den zieken keuringsveearts Hendrikse niet bevoegd was, omdat B. en W. den keurings veearts moeten aanwijzen. Van den beroeps slager kan echter niet worden verlangd dat tweemaal 24 uur wordt gewacht op keuring. De kantonrechter meende, dat de gemeente administratie niet voldoende had gefunction- neerd, omdat tijdig aangifte was gedaan. De ambtenaar van het O.M., mr. Deelen. had tegen slager Muylwijk 1 boete subs. 1 dag hechtenis geëischt. VRIJGESPROKEN VAN BRAND STICHTING. De 38-jarige winkelier J. B. is door de Rot- terdamsche rechtbank wegens opzettelijke brandstichting, gepleegd in zijn winkel aan de Breedstraat te Rotterdam, waarin een confectiehandel werd gedreven, veroordeeld tot 2 Y, jaar gevangenisstraf. Het Haagsch^ gerechtshof achtte het ten laste gelegde feit niet bewezen en sprak B. vrij. DIEFSTAL VAN VEE UIT DE WEIDE. Voor de rechtbank te Arnhem heeft giste ren terecht gestaan J. H., landbouwer te Beek, thans gedetineerd, aan wien was ten- laste gelegd, dat hij in de maand Juli jl. zich zou hebben schuldig gemaakt aan dief stal van een koe uit de weide ten nadeele van den landbouwer J. W. te Kilder, althans dat hij aan den diefstal medeplichtig was, of daarvan geldelijk voordeel heeft gehad. De verdachte ontkende zich aan diefstal te. hebben schuldig gemaakt. Hij had alleen de koe naar de markt gebracht op verzoek van een boer, die hém daarvoor 2.50 had ge geven. Uit het getuigenverhoor blijkt, dat de ver dachte de koe op de markt had verkocEt voor 60.—, nadat hij er eerst 115.— voor ge vraagd had. De waarnemend officier van justitie achtte het misdrijf van diefstal niet bewezen, wel de ten laste gelegde heling. Spreker vroeg veroordeeling van den ver dachte tot een gevangenisstraf van 8 maan den met aftrek van de preventieve hechtenis. Uitspraak 19 September. VALSCH STEMPEL. De Utrechtsche rechtbank heeft den 30-ja- rigen slager H. J. v. S. te Oudewater wegens gebruikmaking van een valschen vleesch- stempel veroordeeld tot 100 boete subs. 40 dagen hechtenis. De eisch was drie maan den gevangenisstraf. MAJESTEITSSCHENNIS. Twee letterkundigen hooren drie maanden tegen zich eischen. De Haagsche rechtbank zal 19 September vonnis wijzen in de EÜnsdag met gesloten deuren behandelde strafzaak van twee letter kundigen inzake overtreding van de artt. 111 en 113 van het Wetboek van Strafrecht (majesteitsschennis). De letterkundigen, te Maartensdijk en Delft woonachtig, hebben terecht gestaan voor: de eerste als schrijver van een artikel „Koninklijke olieverf" in het te Delft ver schijnend blad „De Stormer", de tweede als verantwoordelijk redacteur van dat orgaan In genoemd artikel zou zoodanig over de schilderijen van de koningin zijn geschreven, dat de inhoud voor de koningin beleedigend geacht moet worden. De officier van justitie heeft tegen ieder der verdachten drie maanden gevangenis straf geëischt. HET KONINKLIJK BEZOEK TE AMSTERDAM. Om kwart voor vijf gistermiddag is de koninklijke familie uitgereden naar het Rijksmuseum. De belangstelling van den kant van het publiek was zeer groot. 'Voor het paleis hadden zich mede opge steld een aantal leden van de A.R.J A. (Anti-Revolutionnaire Jongeren Actie) met trommels en trompetten. Hartelijk werd de koningin toege juicht, toen zij in den auto stapte. Ook langs den weg naar bet Rijksmuseum stonden veel belangstellenden. Het hooge bezoek aan het Rijksmu seum had ten doel de bezichtiging van de aanwinsten van de vereeniging „Rembrandt", ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan dezer vereeniging aan het Rijksmuseum geschonken. De koninklijke familie werd in het museum ontvangen door den voorzitter van de vereeniging „Rembrandt", dr. E. Heldring en de te Amsterdam wonende bestuursleden dier vereeniging. De .Verloochening van Petrus" met de teekening van de voorstudie en „Titus in monnikspij", de twee geschenken der vereeniging „Rembrandt", werden door de koningin bewonderd, daarbij voorge licht door dr. Heldring. Voorts werden met belangstelling in oogenschouw genomen de tijdelijk ten toongestelde schilderstukken van den grooten meester, als „Saskia" en le „Moeder van Rembrandt". Het bezoek duurde ongeveer een half uur. Intusschen had zich buiten het museum een talrijk publiek verzameld, dat wachtte op het vertrek van de ko ninklijke familie. Nadat afscheid was genomen van het bestuur der vereeniging „Rembrandt", werden de auto's weer bestegen en onder gejuich werd met een omweg naar den Dam gereden, waar wederom een talrij ke menigte de aankomst der koningin verbeidde. Toen de fotograaf I. de eerste schoten loste in de gang, dachten sommigen van de aan wezigen, dat er een soort vuurwerk werd af- gescKoten, maar toen de burgemeester eil wethouder Hottentot neervielen, begreep men den ernst van het oogenblik. Een der verslaggevers, de heer Hulsman, greep den arm van fbelings en in de worste ling vloog de revolver in een hoek. Maar meteen haalde de fotograaf uit zijn linker broekzak de tweede geladen revolver te voor schn, zoodat de heer Hulsman, op zelfver dediging bedacht, Ibelings zoo hevig bij de keel greep, dat hij later een bos haar uit diens baard in zijn hand bleek te hebben Eerst op zijn hulpgeroep kwamen anderen toeloopen en werd Ibelings, die intusschen de tweede revolver weer in zijn zak had doen verdwijnen, op den vloer in bedwang gehou den. E>e dader was zeer rustig te werk ge- faan en na het gebeurde uiterlijk kalm Toen em gevraagd werd, waarom hij aan het moorden was geslagen, zei hij: „Uit zelfver dediging''. Hij bleek nog meer patronen bij zich te hebben. De dader. De bedrijver van den aanslag was archi tect van een woningbouwvereeniging te Tiel vóór hij zich in 1923 te Muiderberg als fotograaf vestigde. Van den eersten dag zijner komst in dit plaatsje af is er wrijving tusschen fbelings en een reeds te Muiderberg wonenden fotograaf geweest. Daarvan ge tuigt een open brief, e en zeer verward ge steld epistel van drie foliovellen, waarin hij heftig te keer gaat tegen den burgemeester van Muiden, den wethouder Hottentot en o m. tegen de inwoners Veth en de Beus (al len personen die gisteravond door Ibelings zijn getroffen) wien de dader verwijt dat zij hem „ernstige suikerpatiënt" „lang zaam vermoorden". In den brief vertelt Ibelings hoe wethouder Hottentot hem op Koninginnedag belet had een optocht te fotografeeren. Of dit geval, zoo dit juist is, den man tot zijn daad heeft gebracht? Psychiatrisch onderzoek van den dader. Naar wij vernemen is I. gister door den rechter-commissaris verhoord. Ook is hij voor den officier van justitie, mr. dr. J. A. van Thiel geleid. Er wordt binnenkort een tweetal psychiaters benoemd om een onder zoek in te stellen naar de toerekeningsvat baarheid van verdachte. Eenige jaren geleden, toen hij voor den kantonrechter te Hilversum terecht moest staan, is hij door den psy chiater te Bussum onderzocht. Deze ver klaarde hem op dat oogenblik toerekenings vatbaar. De toestand der gewonden. Gisteravond te half twaalf was de toe stand van burgemeester De Raadt bevredi gend. Van den getroffene Veth was de toe stand eveneens bevredigend, waarbij echter het voorbehoud „tot nu toe" werd gemaakt. De toestand van De Beurs is nog steeds zorgwekkend. Wegens de zwakte van den patiënt heeft men nog niet tot de operatie kunnen overgaan. NA DE STAKING TE IJ MUIDEN De invloed van een vakvereeni- gingsbesluurder. Naar aanleiding van het ontslag op ver zoek van den heer Brandsteder als bezoldigd secretaris van de IJmuider Federatie schrijft de correspondent van het Hbld.: Voor IJmuiden is dit een heugelijk bericht. De spanning tusschen werknemers en werk gevers werd door het optreden van den heer Brandsteder niet verminderd en velen zijn ervan overtuigd, dat de afgeloopen staking niet een zoo scherp karakter zou hebben aangenomen en zoo lang hebben geduurd, als de heer B., de feitelijke leider van de IJmuider Federatie, niet een zoo onpersoon lijk standpunt had ingenomen. Intusschen is met dit ontslag niet de in vloed van den heer B. op den gang van zaken in IJmuiden uitgeschakeld. Zoolang hij lid van het hoofdbestuur blijft, zal de onrust, die in werknemerskringen bestaat, niet ver dwijnen. DE VISSCHERIJ MAAKT GEEN GOEDE ZAKEN. Van de resultaten van de IJmuider vissche- S wordt niet veel goeds verteld Er zijn nu scheen ter vischvangst, maar de resulta ten zijn zoo weinig hoopvol, dat verschillen de ervan na terugkomst weer zullen worden opgelegd. Dat bij de veiling zeer lage prijzen worden gemaakt, terwijl toch eenige hande laren in Frankrijk goede prijzen voor dezelf de visch kunnen maken, wordt toegeschreven aan het nog steeds uitblijven van herzienin gen in de consentenregeling, door de regee ring gemaakt. Een beperkt aantal handelaren, die ook vroeger op Frankrijk leverden, beschikt over een consent; voor anderen, die eveneens hun afzetgebied zouden kunnen uitbreiden, is ex port niet mogelijk. Besprekingen door belanghebl _nden in derhaast gevoerd, hebben tot nog toe geen resultaat.gehad. Inmiddels wil men ook trachten in het binnenland tot een betere prijsregeling te komen. Er is een commissie daartoe inge steld. De regeering heeft doen weten, dat zij welwillend tegenover deze poging staat. RUMOER IN HAARLEM. Het feit, dat ir. Mu^ert gistra vrin^ Concertgebouw te Haarlem voor d soc. beweging sprak, was voor hon£ü?U aanleiding, een kijkje in de om-revino nemen. Een uur vóór den aanvang £51?" eenkomst oordeelde de politie het n£J^" het Klokhuisplein af te zetten en het vet om te leiden. Te ruim acht uur versnrp;55r de politie de menigte met het gevolg Tg velen zich op de Groote Markt en de Gnv, Houtstraat verzamelden. Omdat het verk in de war dreigde te loopen. voerde de litie enkele charges uit. Na afloop van d vergadering hadden zich weder veien op het Klokhuisplein verzameld. De politie char geerde opnieuw. Eenige groepen begaven zich daan* rau het station, waar een aantal fascisten op den trein zou stappen. De politie hield de menigte echter op behoorlijken afstand. Tot laat in den avond bleef het rumoerig io d« stad. FELLE DUINBRAND ONDER NOORDWIJK. Eenige HA- duingrond verwoest. Gistermiddag heeft een felle brand duinreep tusschen Ruigenhoek en Noordwijfc ernstig geteisterd. Eenige H A. duingrond zijn door het vuur totaal verwoest. E«n enkel oogenblik hebben de huizen aan den duinkant te Noordwijk groot gevaar op ge. loopen door de vlammenzee te worden aan» getast. Door het krachtig ingrijpen van d« Noordwijksche brandweer, die geassisteerd werd door een aantal burgers, kon dit ge, vaar echter tijdig worden gekeerd. De duinbrand is te omstreeks drie uur be gonnen. De brandweer te Noordwijk werd telefonisch gealarmeerd en is onmiddellijk met een motorspuit naar het terrein van den brand uitgerukt. Het spreekt vanzelf, dat met water tegen de loeiende vlammenmassa. welke door den krachtigen Noordwestenwind fel werd aangewakkerd en welke steeds in omvang toenam, niet veel kon worden uit gericht. Evenals bij heidebranden zulks de gewoonte is, heeft men met takken en schop pen getracht het vuur te dooven. Met man en macht heeft men dijken opgeworpen om zoodoende het vuur te stuiten. Zooals gezegd is men erin geslaagd het overslaan van de vlammen naar de aan de duinzijde gelegen huizen te voorkomen. Het vlammenfront strekt zich over eenige kilometers uit. Om half vijf was het blusschingswerk zoo- ver gevorderd, dat het gevaar voor uitbrei ding van den brand geweken was. Een deel va» het brandweerpersoneel is toen naar Noordwijk teruggekeerd, terwijl enkelen zijn achtergebleven om eenige vuurhaarden te be waken. De duinbeplanting over eenige H. A. is geheel vernield. De anders zoo prachtige groen-golvende duinhellingen leveren een troosteloozen aanblik op. De politie van Noordwijk heeft een onder zoek naar de oorzaak van den brand inge steld. Vermoed wordt, dat deze moet worae» toegeschreven aan onvoorzichtigheid van eer rooker. KORTING SALARISSEN RIJKSPERSONEEL. Dinsdag vergaderde de Commissiën A. en B (Officieren en Onderofficieren) voor Ge organiseerd Overleg Personeel Landmacht, ter bespreking van het aan de Regeering uit te brengen advies inzake de door haar ken baar gemaakte voornemens tot het opleggen van een derde crisiskorting op de salarissen van het rijkspersoneel, thans van 5 Het Ffoofcbestuur van de Nationale Christ. Onderofficiersvereeniging had be richt gezonden, dat dit bestuur het in het tegenwoordig stadium beter oordeelde, aan deze vergadering niet deel te nemen. De vergadering kon het niet redelijk vin den, dat het bestaande verschil in salart- eering tusschen rijksambtenaren eenerzijds en provincie- en gemeenteambtenaren ander zijds wederom zou worden vergroot ten na deele van het rijkspersoneel, voordat de Com missie-Schouten haar rapport had uitge bracht. Zij achtte het onbillijk, dat het rijks personeel, dat in de door de regeering aan gekondigde harde maatregelen bovendien zijn deel krijgt, ook nog weer in zijn salarieering kordt getroffen. De korting op de tegenwoordige lage sala rissen der rijksambtenaren zijn reeds zoo be langrijk, dat verhooging van het kortings percentage onmogelijk blijkt. De vergadering, besloot de regeering op grond van het bovenstaande te adviseeren, met ingang van 1 Januari 1934 niet tot ver dere verhooging van het kortingspercentaflj op de salarissen der rijksambtenaren overtt gaan. HET BEZOEK OP DF JAARBEURS- Het totaal aantal bezoekers op de jaaf» beurs te Utrecht was over de beide eerste beuisdagen 16K pet. grooter dan dat va® de eerste twee dagen der najaarsbeu is 193*. 135. „Die zending waar ze het steeds over hebben zal toch nier in de cabine moeten zijn", meende Simmy, „laten we er eerst eens naar zoeken". Doch hoe ze speurden, zij ontdekten niets. De eenige mogelijkheid was nog, dat de bandiet het ge zochte bij zich had, dus moest deze dan maar gefouilleerd wor den. tn ja hoor, triomphantelijk haalde Simmy uit één van zijn zakken 2 zwaar verzegelde pakjes te voorschijn. 136. „Ik heb geen flauw idee wat er in kan zitten, maar 11 est de moeite waard zijn, als ze er zoon' drukte van ma Maar wat nu? t ls zoo klaar als een klontje, dat we achter volgd worden: we zullen dus alles in het werk moeten stellen om met die zending aan de handen der bandieten ta ontko men Maar de groote vraag was hoe? Zij neusden «n bme rond of er soms iets was wat hen op een idee kon bre g en vonden een kastje waarop geschreven stond: parachu

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6