<Atn&fecdcwtscfie>tBeues £ucfitoaact Spoct Radionieuws JtacfU&eckftiea spoedig ter plaatse was, moest er zich toe beperken de overige perceelen nat te houden. Het woonhuis, alsmede het café en de dans zaal van den heer Gooren stonden spoedig in lichter laaie. Toen de brand steeds heviger werd, heeft men de brandweer van Blerik laten komen en deze slaagde er na eenigen tijd in het vuur meester te worden. Het ge- heele perceel ging met den inboedel verloren Inzake den brand die gewoed heeft in de koren- en pelmolen van den heer H. Nienhuis te Zoutkamp, wordt nader gemeld, dat het vuur is ontstaan in de machinekamer, v an de aangrenzende perceelen is_ de bakkerij van den heer Ozinga gedeeltelijk verbrand. De twee andere aangrenzende huizen liepen eveneens brand- en waterschade op. Het mag een geluk genoemd worden, dat de windrich ting gunstig was, daar anders zeker meer huizen zouden zijn afgebrand. De brandspui ten van Ulrum en Leens verleenden assisten- tic Gistermorgen is door onbekende oorzaak de boerderij van Jac. Bol onder de gemeente Hazerswoude vrijwel geheel afgebrand. Ook twee hooibergen werden een prooi der vlam men De inboedel kon grootendeels in veilig heid worden gebracht. De schade wordt door verzekering gedekt. Te Posterholt (Limb.) zijn gisternacht huis, schuur en stalling van den landbouwer ij op 't Veld afgebrand. Ook de inboedel ging verloren. Verzekering dekt de schade. Hedennacht om half een brak brand uit in twee groote stroomijten, welke achter de boerderij van den heer H. Bos wijk, landbouwer te Wildervank, ston den. Het vuur sloeg over naar een nabij gelegen schuurtje. De brand was met een brandspuit bestreden van de trico- tagefabriek A. W. Schmidt Zn., later geassisteerd door de handspuit van den houthandel Meihuizen en de gemeente lijke brandspuit. Zoodoende kon de boerderij behouden blijven. Men ver moedt dat kwaadwilligheid in het spel is. VERKEERSONGEVALLEN Hedenmorgen is een auto uit Wemeldinge, Waarin vier personen waren gezeten bij het station Vlake tegen de afsluitboomen van den spoorweg gereden. De bestuurder van den wagen, de heer G. A. Wessels uit Mid delburg, werd licht gewond. De anderen kwamen met den schrik vrij. De auto werd zwaar beschadigd. Gisteravond heeft op den rijksweg nabij Maastricht een doodelijk ongeval plaats ge had. De 33-jarige werkman J. Heymans uit Maastricht keerde per fiets van zijn werk te rug en werd aangereden door een auto be stuurd door ir. S. De wielrijder reed in zig zag-lijn. Het is nog niet bekend of de man dronken was. De bestuurder treft geen schuld. Het slachtoffer was op slag dood. Na afloop van de kermis te Almelo begaven zich de 20-jarige juffrouw M. van der Hoek en haag broer, met een venterskar met fruithuiswaarts. Op den Wierdenschen straatweg kwam hen een auto achterop, die aan den verkeer de kant wilde passeeren. Gevolg was, dat de fruit'.var in stukken werd gere den. Mej. Van der Hoek werd tegen den grond geworpen. Zij liep een zware hoofdwonde op en werd naar het Alge meen Ziekenhuis te Almelo overge bracht. Haar toestand is zeer zorgwek kend. De Iroer van het slachtoffer kwam met den schrik vrij. De bestuurder van den auto, een in woner van Borne, was na de aanrijding doorgereden, doch was naderhand ge dwongen te stoppen wegens een ge sprongen band. Drie der inzittenden zijn toen in het bosch gevlucht, t. w. de be stuurder, een vriend van dezen en een meisje. Het andere meisje bleef in den auto achter. Het gezelschap is later op gespoord en tegen hen is proces-verbaal opgemaakt. De chauffeur en zijn passa giers waren onder den invloed van ster ken drank. DE FRANSCHE CONTINGENTEERING Hoe de N.-Holt. kaashandel er over denkt. De Parijsche correspondent van het Hbld. schrijft d.d. 6 dezer: Het bericht, dat de Fransche regeering het plan heeft te beginnen met 1 Oct. a.s. de toekenning van de contingenten van invoer voor drie-vierden afhankelijk te stellen van het afnemen van Fransche producten door de landen aan welke ze verleend worden, heeft bij onze Nederlandsche exporteurs eenige ongerustheid gewekt. Zou de reeds zoo geteisterde Nederlandsche uitvoer nog meer te lijden krijgen? Naar ik verneem, behoeft echter daarvoor voor zoover het de exporten naar Frankrijk betreft voorloopig althans nog geen vrees te bestaan. De bedoeling toch van den nieuwen maatregel is te beschikken over een wapen tegen landen, die voor den afzet van Fran sche goederen binnen hun grenzen bijzon dere moeilijkheden in den weg leggen door beperkigen of financieele regeling van aller lei aard, of waar dit afzet bemoeilijkt wordt door een daling van de nationale munt-een- heid. Die zullen zich bereid moeten toonen om hun economische politiek ten aanzien van Frankrijk zoo te wijzigen dat de Fran sche producten er weer zoo al niet onbeperkt dan toch op redelijke voorwaarden kunnen binnenkomen. Voor landen waar in dit op zicht niets veranderd is, zooals in het onze. blijven de vroegere contingenten zonder nieu we voorwaarden ongewijzigd gehandhaafd AI dreigt er dus voor ons land thans nog geen onmiddellijk gevaar, toch ziet men hier alweer een toepassing van de do-ut-des-poli tiek, waarvan ik de komst reeds in mijn brief van 13 Juli j.1. teges 1 Oct. aankondigde. De stand van de handelsbalans met elk van de landen waarmee het handel drijft zal in de toekomst door de Fransche regeering steeds meer in aanmerking genomen worden daar waar het geldt .voordeden toe te kennen en in onzen vreemden tijd wordt het feit dat men zijn producten in een ander land aan de markt kan brengen nu eenmaal al als een bevoorrechting beschouwd! Een consequentie daarvan is dat, zoo onze contingenten voorloopig niet verminderd worden wanneer wij Frankrijk niet slechter behandelen dan andere landen, wij kans hebben op heel wat meer invoer-mogelijkheid wanneer wij voor producten die men hier over heeft als koopers optreden. Ik noemde in mijn aangehaalden brief het voorbeeld dat Nederland meer zuivelproducten hier zou kunnen invoeren als het meer Fransch graan en meel zou gaan afnemen. In deze richting is voor ons zeker wat te doen, en het is niet onmogelijk dat de onderhandelingen die daarover thans gevoerd worden, en waarvoor Nederlandsche deskundigen nog deze week naar hier komen, binnen afzienbaren tijd tot een bevredigend resultaat zullen leiden. Naar aanleiding van het bovenstaande hadden wij een onderhoud met de Ver. voor den Kaashandel in Noord-Holland, welker leden door hunne relaties met Frankrijk op de hoogte kunnen worden geacht met de situatie. Men is in hunne kringen lang niet ge rust over eventueele verbetering van den thans onhoudbaren toestand, integendeel, men maakt zich ernstig ongerust over de mogelijk, dat het contingent verlaagd zal worden tot ons proportionneel aandeel in de 25 welke door de Fransche regeering vast zal worden toegewezen. Hierdoor zou ons thans bestaand percen tage van den normalen uitvoer gereduceerd worden tot pl.m. 634 Deze vrees werd bewaarheid door uiterst stugge markten. De handel vertrouwt er dan ook op, dat de regeering vlug en doortastend de onder handelingen met Frankrijk zal openen, opdat de andere naar Frankrijk kaas-exporteerende landen niet met den buit gaan strijken. HET UNIFORMVERBOD. Verschenen is de memorie van antwoord op het voorloopig verslag der Tweede Ka mer inzake het verbod van politieke unifor men. De regeering zet daarin uiteen, dat zij een dusdanig verbod noodig acht én ter voorko ming van provoceerend optreden op den openbaren weg en ter voorkoming van mili taire machtsontwikkeling door politieke groe pen naast het wettig gezag, een verder lig gend, doch ook ernstiger gevaar, dat op den duur het geheele Staatsbestel zou kunnen be dreigen. De relletjes zelf schijnen voor som mige jeugdige uniformdragers een zekere at tractie te bezitten, daar zij aldus gelegenheid krijgen hun onverschrokkenheid te toonen en aan een zekeren lust naar avontuur tegemoet te komen. Uitingen van liefde voor het vaderland en aanhankelijkheid aan het Vorstenhuis zullen door de voorgestelde regeling in geenen deele worden getroffen. Met dit wetsontwerp ver werpt de regeering op zichzelfs geenszins het aanwenden van andere middelen ter verster king van de bestaande rechtsorde. H e t g e 1- dende vereenigings- en verga deringsrecht heeft haar bijzon- dere aandacht. Vrij blijft het dragen van niet uittartende onderscheidingsteekenen. Ook vlaggen, vaandels en soortgelijke on derscheidingsteekenen zullen, voor zoover zij uitdrukking zijn van een bepaald staat kundig streven, door den voorgestelden tekst worden getroffen. Mocht dit wetsontwerp onverhoopt onvol doende blijken tot het tegengaan om parti culiere korpsen, dan zal een nadere aanvul ling van de wetgeving met spoed worden ontworpen. Dat de voorgestelde wetsbepaling de poli tic in de rechtszaal zal brengen, ontkent de minister. De voorgestelde bepaling bevat een in alle opzichten materieele norm, die con creet gesteld is. Voor wat de bedoelde jeugdorganisaties betreft merkt de minister op, dat voor het vallen onder de strafbepaling niet voldoen de is, dat de betrokken kleeaingstukken ol onderscheidingsteekenen uitgaan van een organisatie, welke zelf uitvloeisel is in een bepaald staatkundig streven, met name het opvoeden van de jeugd in eigen politieke in zichten, doch dat het verbodsartikel duidelijk alles treft voorwerpen, welke zelf uitdruk king zijn om een bepaald staatkundig stre ven. Zoo is een Hakenkreuz of een gekruiste sikkel en hamer ongetwijfeld voor het publiek zelf symbool ONZE POSTVLUCHTEN. De Snip is op uitreis te Bandoeng ge land. EEN NIEUW VLIEGTUIG VOOR DE MOLLISONS, Een cadeau van Lord Wakelield. Met het stoomschip Dutchess of York. dat gisteren van Liverpool naar Mon- treal vertrok, zal een nieuw tweemoto- rig vliegtuig worden verscheept dat, naar verklaard wordt, zal probeeren uit Amerika zonder tusschenlanding een vlucht te maken naar Bagdad, een af stand van ongeveer 6000 mijl. Het vlieg tuig is een geschenk van Lord VVake- field, ter vervanging van de machine, welke vernield werd bij de landing van de Mollisons te Bridgeport na hun tocht over den Oceaan. Voetbal. ALKM. COURANT—RINGERS. Morgenmiddag 3 uur zal ons elftal weer eens te velde trekken tegen het „bonbon"-elftal van Ringers. Gezien de spor tieve uitwedstrijd verwachten we ook thans niets anders dan een pittig partijtje knallen. Daar ons eigen terrein in reparatie is, was het bestuur van Ringers zoo vriendelijk hun terrein voor dezen wedstrijd aan ons af te staan. ALCMARIAK, F. C. Zondag a.s. zal Alcmaria Victrix een wedstrijd spelen tegen K.F.C., die in haar oude opstelling naar Alkmaar zal komen. EEN GEVAARLIJK GRAPJE. Een persbericht meldt, dat een sigaretten- fabriek voornemens zou zijn om Zondag den wedstrijdbal uit een vliegtuig te werpen bo ven het terrein van Sparta. „We mogen wel veronderstellen, dat de uitwerking hiervan op het publiek zeer zeker niet zonder effect zal blijven", zegt het pers bericht verder. Dat kon weieens waar zijn, maar die uit werking zou mogelijk nog anders kunnen we zen dan de firma, die alleen maar wat recla me wil maken, bedoelt. Wij hebben dit „grapje" verschillende ma len in het buitenland gezien. Gebeurt het goed, dan is het een gevaarlijke vertooning, want dan moet de vlieger zeer laag over de ei-volle tribunes vliegen. In verschillende ste den in het buitenland is het dan ook verbo den. Bij informatie bleek ons, dat de Zilveren Voetbalcommissie in geen geval de veiligheid van het publiek in gevaar wil brengen. Zij zal haar toestemming slechts geven als alle autoriteiten hun goedkeuring hechten aan de uitvoering van dit gevaarlijke grapje. Wij mogen vertrouwen, dat de betrokken autoriteiten niet zullen schromen hun veto uit te spreken, indien de veiligheid van het pu bliek hoe gering de kans op gevaar dan ook is in gevaar komt. En wat zou het voor de firma een slechte reclame, wat zou het voor de Z.V.C. een teleurstellend slot van haar feest zijn! Lucht-acrobatiek boven een menigte, die veilig naar een voetbalwedstrijd wil kijken, is niet van onze gading. Tennissen. DE EERSTE RANGLIJST. Helen MoodyWills toch eerste. De bekende Fransche tennisexpert Pierre Gillou heeft de eerste ranglijst van dit jaar gepubliceerd. In verband met het feit, dat de Amerikaansche kampioenschappen voor da mes reeds zijn afgeloopen die der heeren zijn nog steeds aan den gang maakt de heer Gillou alleen de dameslijst bekend. 1. Helen Moody—Wills (Ver. Staten); 2. Helen Jacobs (Ver. Staten); 3. Miss Round (Engeland); 4. Miss Scriven (Engeland); 5. Mme. Mathieu (Frankrijk); 6. Fraulein Karh- winkel (Duitschland); 7. Miss Palfrey (Ver. Staten); 8. Miss Betty Nuthall (Engeland); 9. Mlle. Payof (Zwitserland); 10. Mme. Hen- rotin (Frankrijk). Ondanks het feit, dat in de Amerikaan sche kampioenschappen Miss Jacobs Helen MoodyWills heeft geslagen, acht de heer Gillou het toch juist, om de laatste bovenaan te plaatsen, daar hij er nog lang niet van overtuigd is, dat deze eene overwinning een maatstaf mag zijn voor het klassement. Hockey. INTERN. DAMESHOCKEY- TOERNOOI. Nederland verliest van Enge land met 81. In de gister voortgezette internationa le damestournooi speelde de Nederland sche dames tegen Engeland en boekten etn 81 nederlaag Met de rust hadden hun Engelsche tegenstanders een voor sprong van 51. Mej. Hofland van Het Gooi scoorde het eenige Nederlandsche doelpunt. Lawntennis. WEDSTRIJDEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN HET DISTRICT NOORDELIJK HOLLAND VAN DEN NEDERLANDSCHEN LAWNTENNISBOND. Zaterdag 9 en Zondag 10 dezer zullen op de banen van de Heiloosche L. T. C. „Alkmaar-Heiloo" bovenvermelde wedstrijden gehouden worden. Uit de meeste plaatsen van het district, waar bij den Nederl. Lawn tennis Bond aangesloten vereenigingen zijn gevestigd, o.a. uit Den Helder, Schagen, Enk huizen, Hoorn, Bakkum, Beverwijk Kromme nie, Zaandijk, Zaandam en vooral ook uit Alkmaar werden inschrijvingen ontvangen, o.w. van de kampioenen in 1932 Ongetwijfeld zullen, als het weer mede werkt, de deel nemers genoeglijke wedstrijden spelen en zien. Het is te danken aan de welwillendheid van het bestuur van de vereeniging Alkmaar Heiloo, dat deze wedstrijden thans voor de eerste maal in het centrum van bet district kunnen worden gehouden. Ook de directeur van het Gemeentelijk Sportpark heeft zijne medewerking verleend, door indien de wedstrijden door minder gunstig weer stag natie mochten ondervinden twee der nieuwe banen als reserves beschikbaar te stellen. Van harte hoopt het districts-bestuur, dat de wedstrijden een aangenaam verloop zul len hebben en het voor het organiseeren van later te houden wedstrijden wederom over banen in dit mooi gelegen en makkelijk te be reiken middelpunt zal mogen beschikken. De uitslagen der partijen zullen zoo spoe dig mogelijk bekend gemaakt worden. DE NEDERLANDSCHE I. C. IN ENGELAND. De ploeg van de Nederlandsche I. C. die vandaag en morgen den jaarlijk- schen wedstrijd tegen de Engelsche I C. te Eastbourne speelt, is gistermorgen daar aangekomen, behalve Leembrug gen, die in den avond arriveerde en daardoor een nuttige oefening op de grasbanen misliep. Het verschil met onze harde banen is natuurlijk niet ge ring, zoo schrijft het „Hbld." al maakt de droogte van de laatste dagen dat ver schil niet zoo groot als dat bij nat weer het geval kan zijn. In dat geval zou het voor onze spelers trouwens een hope- looze taak zijn. Voor de Engelsche I. C. spelen als veteranen Kingscote en ver moedelijk de ruim 60-jarige Ritchie. Kingscote is destijds in wedstrijden En gelandNederland uitgekomen in den tijd dat deze nog welkome wedstrijden op het jaarlijksche programma waren. Hij kwam ook verleden jaar in Noord- wijk uit. Deze twee veteranen komen dus elk tegen jhr. C. van Lennep en mr. M. Sigmond. De opstelling van de beide ploegen is voorts zoodanig, dat Timmer en Leembruggen elk tegen twee Nieuw- Zeelandsche spelers uitkomen, nl. An drews en Stedman, Scheurleer en jhr. H. van Riemsdijk komen elk tegen Gregory en Tinkler. Voor twee van onze spelers is het centrecourt, waarop de wedstrijden gehouden worden bekend terrein. Jhr. van Lennep en Timmer speelden er op in den halven eindstrijd van den Davis-cup in 1928 tegen Spanje. De Spanjaarden prefereerden toen East bourne boven hun eigen land! Alle Hollandsche spelers zijn uitge- noodigd om over te blijven voor het tournooi dat volgende week het Engel sche seizoen op het gras besluit en als het grootste tournooi van Engeland geldt, nl. de kampioenschappen van Zuid-Engeland, te houden op de 24 grasbanen van de Devonshire L. T. C. te Eastbourne. Echter kan geen onzer die uitnoodiging aannemen in verband met den wedstrijd tegen België, welke vol gende week te Amsterdam gehouden wordt. MINISTER GÖBBELS VOOR DE RADIO. Dr. Göbbels zal Woensdag a.s. te Berlijn tusschen 8 uur en half negen een radiorede- voering houden over het onderwerp: socialis me van de daad en strijd tegen den nood van den a.s. winter. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 8 Sept. 1933. Op de heden gehouden kaasmarkt waren 72 stapels, we gende 13800 K.G. kaas aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: Fabriekskaas: 47 stapels Kleine 20; 2 stapels Commissie 20. Boerenkaas. 13 stapels Kleine 19 en 10 stapels Commissie 19. Alles met rijks- merk. Handel matig. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 8 Sept. 1933. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 1873 H.L.'s aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt: 10 H.L. voertarwe 4.50; 154 H.L. gerst chav. 4.755.25; 549 H.L. haver 56; 261 H.L. boonen, w.o.: bruine boonen 8, nieuwe ƒ18; citroenboo- nen 10, nieuwe 18; duivenboonen 9 9.50, witte boonen 1218; nieuwe witte boonen 23; 20 H.L. geel mosterdzaad waarvan de prijzen niet genoteerd; 60 H.L. karwijzaad 26.2028 Vv- blauwmaanzaad 19.75__r ó<vHl erwten, w.o. groene kleine o Hl1 18—21grauwe 14—'.S^otè Handel' Jo"?00"6" f U' alles 100 K.q6 BROEK OP LANGENDIJK s C Langendijker Groentenveiling. 's^pt-'33. Bloemkool le s. 5.50—12.50 Oa s,uks 3.20 per 100 stuks; 2400o' K fi 40 /5 kool le s. 1—1.90; 26000 j/r Ro°de kool le s. 1 1.30; 78000 K G kool les. ƒ0.80—1.30; 17000 Kr Gele uien 1.70—2, gele drieling' Vle°: 1.20, gele nep 2.50—2.60; 2(HY>'v TT Slaboonen 3,207.2J; 1900 K G fi- 24°' 0.60-/2; 125 K.G. Peen K.G. Aardappelen: Blauwe 2.30, alles per 100 K.G scnn«n*r» PURMEREND, 7 Sept. 1933. Ah, vereeniging Beemster, Purmerend "en streken". Slaboonen: dubbele 0.30—r dubb. z. dr. 0.401.40 p. kist, 15 gr'* Snijboonen: Stok 1.05—2.70 per kUf ,i K.G.; Pruimen 5-21 per 100 K r5 Roode kool 2.604.60 per 100- 1 kool 2-ƒ 4.80 per 100; Sla \Lj j} per 100 krop; Andijvie 10—16 cent per h„ Uien 46—54 cent per 25 K.G.; Uien drielii' gen 29 cent per 25 K.G. Appels: Zoete Rein fleur 4—6; Bramley Seedling Codlin Keswkk 4—10, alles per loi K.G. Peren: Beure Merode 4—io, Kam per\een 6.50, Seigneur d'Esperen s 19, alles per 100 K G. NOORDSCHARWOUDE, 3200 K.G. Aardappelen: BI. 2.10—2.70; 25800 K.G. 1.602.10, Drielingen Grove 1.701.80, Gele 71933, Eigenheimers Uien: Uien y°~; 1.5 2.70; 1900 K.G. Peen 2.80-/ 3, klei» Peen 1.30-/ 1.40; 16000 K.G. éperciV boonen 2.30—7.70; 400 K.G. Snijboonen 2—4.90; 1100 K.G. Kroten 0.50— 1.40; 9100 K.G. Roode kool 1 i go. 30600 K.G. Witte kool 1.30-/ 1.70; 5900 K.G. Gele kool 1.201.70, alles per 100 K.G.450 bos wortelen 1 per 100 bos WARMENHUIZEN, 7 Sept. 1933. Eigen- heimers ƒ22.50; Gele Nep 2.20— 2.50; Uien 1.802, drielingen 1— 1.20; Roode kool 1—1.30, Gele kool 1—1.40; Witte kool 1.30-/ 1.60; Sla- boonen 37Snijboonen 5.60; Witte kool per wagon 145. Aanvoer: 27425 K.G. Aardappelen; 5875 K.G. Gele Nep; 6100 K G. Uien; 12400 K.G. Roode kool; 1950 K G. Gele kool; 25000 K.G. Witte kool; 3170 K.G. Slaboo- nen; 60 K.G. Snijboonen. van Vrijdag 8 Sept. 1933 OPGAVE VANNOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per diaadlooze telefoon). Koers van heden te: 4K 1917 Vorige koers lOU/s 1021/g 99% CO 59'/, 57t/4 9 2»/g 251/, 13^ 187'/, "7% 253/s §U7l6 D/l6 2Ö8/-6 2»/s 5Vi6 365/.6 413/i6 307, 1W43/. 96 Va 64 31 19.50 1287a 113/, 1137a 150 179 977, 127ut t»/.6 97% 437, 32 293 2 14 '/a 1 8 1C3/. 13 553/, 132 233 125 139 457, 3'/. 60 26 26 185-7 185-6 1841-51 867, 86-7, UVs HVie-i 1 257, 25-7, 353/8 87a 193-4 l4 64 lU/a 1787,-9 1783/, 178H/« 98 100 12Vlfl 61 Vl6 957a-i 94-57, 27* ÏÖVa 557, 24 pl.m. 2.15 25-VM 2 i% 94-7, I 1 1 De brand te Zoutkamp. Boerderijen afgebrand. Brand te Wildervanck. Ooed afgeloopen. Dood door schuld. Bandieten van den weg. Eigenhe NeP 2.4oJ STAATSLEENINGEN. 5 Nederl 1932 4 1931 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v, 1000 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank D. Reichsbank 1NDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delit Cert. Küchenm. Acc. Nederl. Ford Philips Gloeit. Gem. Bezit Unilever INDUSTRL OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleh. Steel Cities Service General Aviation Steel comm Studebaker U. S. Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem. Eig. Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash §Noteering per 50, •Exdividend. tExclaim. PROLONGATIE V pl.m. pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2.00 - - - 11-Vs 251 7/M 21-7.6 "574 m 67.6 94 \*U 11 - 3 184-»/, 8674-1 11 Vu m ge koers 1 pCt H.e^fw|TFRDAM. WISSELKOERSEN AMSTERDAM NIET OFF CIEEL. New-York Berlijn Parijs Brussel (Belga) Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen 9 Vorige koer* 1.71»/, 7 827, 59.15 9,72 34,59 47,94 3510 40 60 39 60 13.077, Koers op [beden 2 uur 1.727, 7.83 59.12 9.71»/, 34.57 47 927, 3500 40 40 39 40 13,04

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 12