Voor kleine tuinen» BRANDEN. nader oriënteeren van de prachtige inzendin uen bleek, dat er hier ter plaatse veel gevoeld ^ordt voor het kweeken van flora's kinderen, pe schooljeugd nam hierin wel een bijzon dere plaats in, daar de ééne kant geheel be- 2ft was met opgekweekte bloemen en plan ten, waaraan door meest allen bijzonder veel zorg was besteed en waarvoor vele prijzen, welke door de jury, bestaande uit de heeren Glas, Witteveen en Bos, werden toegekend, Waten beschikbaar gesteld. Verder waren aanwezig het prachtige standen cactussen van de heeren M. Kaas en R. Neumann, w.o. zeldzame, mooie exemplaren, daarnaast een mooie stand opgemaakte bloemenmanden van den heer P. Glas, welke door hun mooie kleurschakeeringen de bijzondere aandacht irokken. Verder waren door vele burgers prachtige bloemen en planten ingezonden ter opluistering, welke een bijzondere ver melding verdienen Om meerderen luister aan deze tentoon stelling bij te zetten, ook al mede tot dek king der onkosten, waren ditmaal daaraan eenige aardige attracties verbonden, waar van we eerstens opnoemen den theetuin, wel ke door de firma Holsmüller te Alkmaar be langloos werd beschikbaar gesteld tot het schenken van Sabina-koffie en -thee. Vervolgens was er gelegenheid voor sjoelen, raden naar den naam van een p0pj blazen enz., hetwelk zoo alles bij elkaar deze tentoonstelling tot een waar succes maakte. Er heerschte dan ook een aangename en prettige geest onder de ruim 600 betalende bezoekers, waarvoor om de vijf-en-twintig personen een aardige ver rassing was beschikbaar gesteld. Donderdagsavonds werd door den heer Glas hartelijk dank gebracht aan allen die tot het welslagen dezer tentoonstelling heb ben medegewerkt. Gitslag bekroningen: Schoolkinderen. Coleus: le prijs Orietje Olas, 2e Pr- Maartje Boon, 3e pr. Annie Bal- ^Lobeha: le pr. Grietje Jong, 2e pr. Geertje Kamp, 3e pr. Marietje Boon, 4e pr. Dieuwcr «e Kloosterboer. Madame Salleroi: le pr. Anton Bonnet, 2c pr. Immie Wagenaar, 3e pr. Kees v. d. Wel. Balsemien: le pr. Gert J. Biersteker, 2e pr. C. Wagenaar, 3e pr. Maartje Olas Ad., 4e pr. Marietje de Graaf. Asperagus Plumosis: le pr. Arie Dekker, 2e pr. Wies Kostelijk Jd., 3e prijs Maartje Kuitwaard, 4e pr. Nel ie Kostelijk. Fuchsia: le pr. Sijtje Bak, 2e pr. Nelie Bak, 3e pr. Jannie Leegwater. Begonia: le pr. P. de Wit, 2e pr. Oeertje Glas, 3e pr. Wim v. d. Molen, 4e pr. Gert Wagenaar. Oeranium: le pr. Grietje Bakker, 2e pr Jan Balder, 3e pr. Elsje Bonnet, 4e pr. Dirk Otto. Asperagus Springeri: le pr. Nelie Vinkc, 2e pr.lngena de Hartigh, 3e pr. Willy v. d Molen, 4e pr. Willy van Gelder. Ageratum: le pr. H. v. Zuidam, 2e p. Her- mannie Beenders, 3e pr. Trien de Wit. Floralia-inzendingen (niet schoolgaande kinderen): le pr. C. Kooij, Coleus; 2e pr. Ali Bak, Fuchsia; 3e pr. L. Pasterkamp, Agera tum. Cactussen: le pr. M. Kaas, 2e pr. R. Neu mann, met lof der jury voor de opstelling; 3e pr. Annie Koning. Particulieren: le pr. W. Bak, Ster; le pr J. Blom, 2e pr. M. Óijevaar, Fuchsia; le pr G. Bakker, 2e pr. S. Kloosterboer, Amang lus; le pr. P. Sint Nicolaas, Billebergias; le pr. G. Glas, 2e pr. K. Kool, mand; le pr. W v. d. Molen, Aloë; le pr. Kouwen, 2e pr. D de Jong, palmen; 2e pr. J. KostelijkWit, bak. Het 5-jarig zoontje van den heer G. Glas jbz., geraakte al spelenderwijs tegen een aankomenden beladen zandauto. Door krach tig te remmen wist de chauffeur nog te voor komen dat het kereltje er onder raakte, zoo dat het ongeval met eenige ernstig verwon dingen aan het aangezicht, afliep. ZUIDSCHARWOUDE. Alg. verg. van den Bond van Loonploegers. De Bond van Loonploegers hield zijn eerste alg. jaarvergadering ten huize van den neer P. Kramer, alhier. De opkomst der le"en was vrij goed. De voorzitter, de heer J. Bruin, van Zuid- scharwoude, opende met een hartelijk woorc van welkom. Jn het hierna door den secretaris uitge brachte jaarverslag werd de oprichting van oen Bond gememoreerd Hiertoe was de aan- wel de crisis in den tuinbouw. Aan vankelijk met een twintigtal leden begonnen, ,®e" men op het oogenblik een kleine zestig leden. Verder werd er op de werkzaamheden van het bestuur gewezen, om verbetering in den toestand der loonploegers te verkrijgen, waartoe men zich tot de verschillende land en tuinbouwbonden heeft gewend. Eveneens '°t de Commissie van 5 uit de 50 Westfrie- ®che gemeenten. Alles echter zonder succes van den L. T. B. en den Chr. Boeren- en lumdersbond heeft men niet eens antwoord ontvangen. Wat betreft ons adres aan de re geering, als het kamerlid Van der Sluis niet nad gevraagd, wat er met de loonploegers moest gebeuren, zou men geen antwoord heb ban gekregen. Nu was het antwoord, dat er steun werd gegeven aan den tuinbouw, waar van alles moest worden betaald. Het jaar verslag werd aldus vastgesteld onder dank 2egging aan den samensteller. De rekening van den penningmeester, de "eer C. Langedijk Az. te Oudkarspel gaf een "adeelig saldo aan van 9.18. Onderzocht door eenige leden, werd alles in de beste orde ee°d^en en Penr,ingmeester gedéchar- Aangaande de contributie-heffing was men verschillend van gedachte. De een wilde het op o.75 per jaar stellen, terwijl een ander 1 voorstelde Een derde wilde de ""de contributie van 0 50 handhaven, om- hij bang was, dat er te royaal werd otn- j^Pr°ngen met het geld, als er veel geld in Het voorstel om de contributie op 1 per jaar te stellen werd daarna met groote meer derheid van stemmen, er stemden 3 tegen, aa "genomen. De aftredende bestuursleden, de heeren J Bruin, Tj. Koelemeij, C. Langedijk Az., W Borst en K. Buisman, werden met bijna alge- meene stemmen herkozen, terwijl tot nieuwe bestuursleden de heeren J. Blankman te Krabbendam en B. van Duin te Warmenhui- zen werden gekozen. Als volgend punt stond op de agenda de bespreking van het frauduleus ploegen. Vol gens het contract, wat de leden van den Bond hebben onderteekend, mogen leden van den bond niet voor tuinders ploegen, die nog bij een ander lid in het krijt staan. Nu werd er door verschillende personen medegedeeld, dat verscheidene ploegers zich niet aan dit contract hielden, riet gevolg was, dat deze overtreders van de overeenkomst zullen wor den aangeschreven en op hunne verplichtin gen gewezen. Er kwamen nog eenige voorstellen om met deze bepaling de hand te lichten, als het om kleine werken te doen was, doch men besloot, het contract onvoorwaardelijk te handhaven en de leden zullen bij elkaar inlichtingen moeten halen, als de klanten van den een bij den ander komen. Bij de rondvraag merkte de heer Koele meij op, dat er over de weinige resultaten van den Bond wordt geklaagd, doch dat is der menschen eigen schuld. De ploegers hebben besloten, om niet dan a contant te ploegen en is er geschreven aan den minis ter, dat er zeer veel land braak zou blijven liggen. Men gaat echter door met ploegen of er niets is gebeurd. Dat is verkeerd Dan geeft het niets als er werk van wordt ge maakt. Hierna werd nog even gesproken over het geven van eenig crediet aan eerlijke, be trouwbare menschen, waarvan men zeker is, dat ze zullen betalen, waarbij men tot de slotsom kwam, dat een ieder dit voor zichzelf moest uitmaken. Op voorstel van den heer M. Blom zal ver schillende groote paardenverhuurders wor den verzocht, geen paarden te verhuren aan menschen, die bij leden van den bond in het krijt staan. In Noordscharwoude heeft men iemand reeds zoover. Voor leden van den Bond is het niet gepermitteerd, paarden te verhuren aan personen die schuld hebben bij een ander lid. HOORN. Winkelweek en Dahlia-tentoonstel ling „Stad Hoorn". Nadat de muziekvereniging „Apollo" een concert had gegeven op de Kaasmarkt, werd tot besluit &r feestelijkheden van deze winkelweek nog een vuurwerk afgestoken op het terrein aan den Buitenluiendijk. Hoewel de wind wat straf was, genoten honderden bij honderden van dit grootsche slot van de Hoornsche winkel- en feestweek. Vooral het groteske slotnummer „Koopt in Hoorn" sloeg geweldig in. Na afloop verenigden zeer velen zich in het Park, waar van het Japansche ballet en het variété Faveur bijzonder werd genoten. De Hoornsche winkelweek en dahlia-ten toonstelling „Stad Hoorn" is dan ook, dank zij het schitterende weer, in alle opzichten geslaagd. NIEUWE NIEDORP. Na inschrijving in het krooswerk van den Moerbeekpolder door 't bestuur aan der laagsten inschrijver, den heer C. van Eeten, gegund voor 37.50. Woensdagavond vergaderde het departe ment van het Nut voor de vaststelling van de nutsavonden voor het komende winter seizoen. Dezen winter zullen vijf avonden worden gegeven. Op den eersten avond zal optreden ds Doornbos, die zal spreken over zijn reis naar Palestina. Vervolgens komt de Russi sche film „De verovering van het land", be handelend het vijf jaren-plan. Edwin Doorn bos zal op den derden avond vertellen over zijn zigeuner-zwerftochten in de verschillen de landen, terwijl Gerard Peiger in Januari een Japanschen avond zal geven. De laatste avond zal worden gewijd aan de letterkunde, waarvoor nog iemand zal worden gevraagd. Het departement biedt zijn leden en abonné's in het komende seizoen ongetwijfeld iets goeds. De eerste nutsavond zal plaats hebben half October. WIERINGERMEER. De heer K. de Boer, alhier, is te Amster dam geslaagd voor het examen ter verkrij ging van het politiediploma. ZAKkiuvhvJLLER GEARRhblLtRD Een commissaris van politie gewond Bij het stadion te Amsterdam werd Zater dagmiddag een zakkenroller op heeterdaad betrapt door een agent. Toen deze den man wilde arresteeren. rukte de zakkenroller zich los. In de onmiddellijke nabijheid bevond zich commissaris Bakker, die op zijn beurt den zakkenrol lor vastgreep. De commissaris werd door den man tegen den grond gesla gen. Door den val liep de heer Bakker ver- chillende verwondingen op. Hij moest zich in het stadion door een dokter laten verbin- De zakkenroller werd tenslotte door twee rechercheurs gearresteerd. NEDERLANDERS IN DUITSCHLAND GEARRESTEERD. Eenige dagen geleden is aan de grens te Beek bij Nijmegen een incident voorgevallen Eenige Nijmegenaars zijn n.L, toen zij zich op Duitseh grondgebied op smalende wijze over het huidige regiem in Duitschland uit lieten, met de douanebeambten, die hun daarover een terechtwijzing maakten, slaags g Eén hunner, zekere Van Veen, die een ambtenaar tegen den grond geslagen ha<l, werd gearresteerd en naar Kleef overge bracht. Vrijdagavond bevond een broeder- van den arrestant zich met een vrachtauto te Kleef. Bij het station heeft hij een S. A.-man aangereden, met het gevolg dat deze zwaar gewond werd en in een levensgevaarlijken toestand in het ziekenhuis moest worden op genomen. De politie heeft den bestuurder van den auto gearresteerd. PAARDEN UIT DEN HOFSTOET TE AMSTERDAM OP HOL GESLAGEN Zaterdagavond, na de aankomst van den hofstoet op den Dam. zijn de paarden van het rijtuig van den burgemeester, juist nadat dr. De Vlugt uit het rijtuig was gestapt, op hol gegaan; waarschijnlijk waren de dieren schichtig geworden door het oorverdoovend gejubel. De dieren reden de Raadhuisstraat in, waar een politieruiter de paarden tot staan bracht. Het liep zonder ongelukken af. FIETSEN VERDUISTERD OM ONTDEKKINO VAN OPLICHTING TE VOORKOMEN. De politie van het bureau Nassaukade te Amsterdam is een eigenaardigen zwendel op het spoor gekomen. Een rechercheur werd bij een onderzoek van de registers van pandhuishouders op den linker Maasoever getroffen door den naam van een oude bekende van de politie, die daar een splinternieuwe fiets had be leend. Hierbij was ook voldaan aan de ver- plechtig een bewijs over te leggen, dat het beleende inderdaad eigendom is van den be- lecner. Dij, bewijs was in den vorm van een kwitantie van den rijwielhandelaar, die de fiets had geleverd, aanwezig. Bij het onder zoek in andere pandhuizen trof de recher cheur denzelfden naam aan en telkens bleek de man een nieuwe fiets te hebben beleend en ook telkens was een kwitantie als eigendom» bewijs aanwezig. Een nadere beschouwing van die kwitantie bracht al spoedig aan het licht, dat daarop steeds een zelfde soort stemoel voorkwam, waarin dan de naam van den leverancier tel kens anders luidde. Op vermoeden, dat de beleende fietsen van misdrijf afkomstig waren, heeft de recher cheur een nader onderzoek ingesteld, waar bij werd begonnen met de aanhouding van den beleener, een 40-jarigen lossen werkman. Deze bekende in totaal zeven fietsen bij pand huishouders te hebben beleend en zeven an dere aan particulieren te hebben verkocht. De fietsen had hij in huurkoop betrokken bij ver schillende rijwielhandelaren. Bij hvt beleenen van de fietsen is hij freho1pen door een 41- jarigen bootwerker, die de stempels op de kwitanties had vervaardigd. De beide aangehoudenen bekenden met deze verduisteringen te zijn begonnen toen hun verzekeringsaffaire dreigde vast te loo- pen. De losse werkman toch was eenigen tijd geleden agent geworden van een verzeke ringsmaatschappij, die tegen een premie van 8 cent per week verzekeringen afsloot. Nadat de man al zijn kennissen had afgewerkt, be trok hij den bootwerker in de zaak, die toen ook zijn kennissen bewerkte. Daarna stond het aanwerven van nieuwe verzekerden vrijwel stop, doch daarmee hiel den ook de inkomsten van de beide mannen op. Om dat te voorkomen, hadden zij aan de verzekeringsmaatschappij een groot aantal nieuwe klanten opgegeven, wier namen zij deïls uit het adresboek hadden genomen en deels gefingeerd waren. Van al die nieuwe posten hadden zij de aanbrengpremie opge streken, maar om de;zaak zoolang mogelijk te rekken, brachten zij wekelijks voor al die oosten de verschuldigde acht cent premie op. Dat liep zoo hoog oo, dat er van de aan brengpremie niets overschoot, waarop zij weer op een ander middel bedachten om aan geld te komen en nu fietsen op afbetaling gingen koooen, die zij óf dadelijk verkochten èf in pandhuizen beleenden. SPORTFONDSENBAD TE ZWOLLE. Op 4 Nov. zal het Sportfondsenbad te Zwolle officieel geopend worden. Deze inrichting is de eerste die voorzien is van een zuidwand, welke geheel uit glas bestaat. Schijnt de zon, dan wordt deze wand, die drievoudig is, electrisch verwij derd, zoodat de baders en zwemmers uit zwemzaal direct op het zonne-terras een groote waranda kunnen komen. Het Sportfondsenbad te Zwolle is het eer ste tyoe van de reeks serre-inrichtingen welke in den loop van 1934 geopend zullen wor den. VAN STEUN UITGESLOTEN. De Federatie van bouwvakarbei ders uitgesloten van steunverlee ning wegens het niet voldoen aan een wensch van den minister. De minister van Sociale Zaken heeft beslo ten de steunverleening aan de werklooze leden van de Landelijke Federatie van bouw vakarbeiders in Nederland met ingang van gister voor het geheele land stop te zetten. De oorzaak is gelegen in het volgende. Den 21 sten Aug. verzocht genoemde minis ter het bestuur van de Federatie hem de ver zekering te geven, dat zijn organisatie even als de andere landelijke vakbonden accoord gaat met de nieuwe verlaagde regeling van de loonen en tarieven in het stucadoorsbe- drijf te Asterdam. Voorts verzocht de minis ter hem te willen mededeelen, welke maatre gelen het bestuur had getroffen ten aanzien van de leden zijner organisatie, die niet be reid blijken de nieuwe regeling te aanvaar den en of deze, evenals bij de andere bonden, van het lidmaatschap der organisatie zou den worden geroyeerd. Aangezien een verklaring als bedoeld den minister nog steeds niet heeft bereikt, heeft hij het bestuur van de Federatie doen weten, niet langer te kunnen wachten en daarom te hebben besloten tot den bovengenoemden maatregel over te gaan. De stopzetting der steunverleening zal worden voortgezet totdat de Federatie de door den minister gewenschte verklaring zal hebben afgelegd. De minister onderzoekt nog, voor welke andere organisaties in verband met deze ma terie de steunregeling zal dienen te worden ingetrokken. ALMELO'S BEGROOTING VOOR 1933. Wenschen van Ged. Staten van Overijsel. Ged. Staten van Overijsel hebben de be grooting voor 1933 der gemeente Almelo niet goedgekeurd O a. daar verschillende voor stellen van B. en W., welke eensdeels de strekking hadden tot vexhooging der in komsten en anderdeels tot bezuiniging op de uitgaven te komen, waardoor voor het slui tend maken der begrooting over 169 387 meer moest worden beschikt, dan bij aan vaarding der vorenbedoelde voorstellen het geval zou geweest zijn. Onder deze voorstellen kwam ook voor de plaatsing der gemeente voor het belasting jaar 1933/34 in de tweede klasse voor de ge meentefondsbelasting. Ged. Staten zijn van oordeel, dat wegens de geldelijke moeilijkhe den, waaronder de gemeente Almelo gebukt gaat, een handhaving van de eerste klasse voor de gemeentefondsbelasting niet langer verantwoord moet worden geacht. Aangezien B. en W. in geen enkel opzicht succes verwachten van het in beroep gaan bij de Kroon, doch er alleen door kan worden bereikt, dat de gemeente Almelo na 1 Octo ber 1933 in financieele moeilijkheden komt, geven zij den raad in overweging aan de be zwaren van Ged. Staten tegemoet te komen door alsnog het besluit te nemen tot rang schikking der gemeente in de tweede klasse der gemeentefondsbelasting, met ingang van het belastingjaar 1933/'34. Tevens stellen B. en W. opnieuw voor het openbaar vervolgonderwijs met ingang van 14 September op te heffen en aan het vaste personeel bij dit onderwijs eervol ontslag te verkenen. TWAALFJARIGE INBREKER. De politie te Hilversum heeft Vrijdag een twaalfjarigen Jongen, wonende Kerkelanden, aangehouden, die zich had schuldig gemaakt aan Inbraken ln de gebouwen van het zwembad Kralloo en in kiosken aan de Witte KruLiaan en den Ouden Meentweg, uit welke laatste hij sigaretten, chocolade en limonade ol' .vreemd had. EEN JALOERSCHE VROUW. Man met scheermes gewond. Zaterdagmorgen ls op het eerste per ron van het Centraalstation te Amster dam een jonge vrouw haar^ex-verloofde met een scheermes te lijf gegaan. De oorzaak van dit optreden zou gezocht moeten worden in een wraakneming uit jaloezie, aangezien de vrouw niet heb ben kon dat de man, in gezelschap van een andere vrouw, naar Bazel zou gaan. De man kreeg een diepe snijwonde ovor de linkerwang en bij de afwerende be weging, die hij maakte, een snijwonde aan de rechterhand. In de consternatie, die na dezen plotselingen aanval ont stond, wist de daderes te ontkomen, zoo dat er voor de politie van het posthuis Cent-aalstatian, dio spoedig op het per ron aanwezig was, niets anders opzat dan het slachtoffer een snelverband aan te leggen. Hij is vervolgens, na fn het Binnengasthuis behandeld te zijn, heen gezonden. De vrouw is des middags gearresteerd. POGING OM GESTOLEN AUTO OVER DE GRENS TE BRENGEN. Zaterdagnacht wilde een dame met een auto de Nederlandsche grens bij Wyler passeeren. Toen de douanebe ambten den wagen aanhielden voor het gebruikelijke onderzoek, ging de be stuurster er plotseling van door en vluchtte in de richting van Kioef Even later werd uit Kleef gemeld, dat aldaar een auto gestolen was en dat virmoed werd dat men zou trachten met c!en ge stolen wagen de Nederlandsche grens te passeeren. Het bleek dat de aange houden auto inderdaad een gesto en auto was. De dame, die zoo overhaast de vlucht heeft genomen, werd nog niet opgespoord. TELEGRAM VAN HULDE EN TROUW. Het hoofdbestuur van den Bond van Jonge Liberalen heeft de koningin het volgende telegram gezonden: „Bond van Jonge Liberalen sluit zfch eerbiedig aan bij de nationale huldi ging en hoopt, dat ons koninkrijk nog lang de zegeningen van Uwer Maiesteits weldadig gezag moge ondervinden." KIPPEN EN EENDE NHOUDERIJ. Namens den minister van economische za ken maakt de regeeringscommissaris voor de uitvoering van de garantieregeling 1933 ten behoeve van de kippen- en eendenhouderij bekend, dat de uitkeering volgens de garan tieregeling voor de week van 11 tot en met 16 Sept is vastgesteld op 30 cents per 100 stuks uit te voeren versche kippeneieren, tot een gewicht van maximum 50 K.G. pél" 1000 stuks en op 30 cents per 100 stuks uit te voe ren eendeneieren. KINDJE IN EEN KUIP WATER GEVALLEN EN VERDRONKEN. Zaterdagmiddag omstreeks half één raakte het anderhalfjarig dochtertje van de familie Nijs aan het Teugenaarspad te Oss al spe lende in een nabij de woning staande kuip met water. Op het hulpgeroep van kinderen kwamen de ouders tcegesneld. Het kindje werd bewusteloos uit de kuip gehaald en naar het ziekenhuis vervoerd. Men heeft nog geruimen tijd getracht de levensgeesten op te wekken, doch zonder resultaat LICHT IN DE MOORDZAAK TE OSS? Verschillende huiszoekingen met een arrestatie als gevolg. Zaterdagmiddag is het parket uit 's-Her- togenbosch plotseling te Oss verschenen Met behulp van de gemeente-politie en een aantal marechaussées is bij verschillende bewoners aan den Berghemscheweg huiszoe king verricht. Bij één hunner werden een rijwiel en een zak kleeren in beslag genomen. De man werd gearresteerd en gedurende eenige uren aan een verhoor onderworpen. Na afloop hiervan werd hij op vrije voeten gestel^ doch direct daarop werd zijn broeder gevangen geno men en zwaar geboeid naar de maréchaus- sée-kazerne gebracht. Bloembollen bestellen.' Onze siertuinen zijn nu wel op z'n mooist en vooral daar waar Dahlia's en andere na- jaarsbloeiers zijn aangeplant is het nu één bloemenweelde. De aagen beginnen ecmW weer flink te korten en ongemerkt wordt het weer tijd voor het aanplanten van de voor jaarsbloembollen. Wie kent ze niet, mooie tulpen, hyacinthen en narcissen, en ds in het gazon zoo passende crocus en sneeuw* klokjes En wie, die ze kent, wenscht ze niet in eigen tuin, om al vroeg in het voorjaar een echte bloementuin te hebben. Nu is het tijd om te bepalen waar we deze voorjaarskin deren zullen plaatsen, en hoeveel bollen we noodig hebben, om ze dan spoedig te bestel» len. Ze worden uitgeplant vanaf nu tot tn November, waarbij we er rekening mee hou», den dat crocus en sneeuwklokjes al Spoedig beginnen te werken en dus het eerst aan de beurt zijn. Behalve voor tuinbeplanting zijn{ deze bolgewassen ook zeer goed geschikt om' te vervroegen. Dit kan met eenige zorg heel goed in een verwarmd vertrek geschieden. Hiervoor gebruiken we alleen eerste kwaliteit bollen. We doen het beste met bij de bestel-: ling op te geven, welke bollen voor het ver* vroegen bestemd zijn. Ook zijn niet alle soor ten geschikt. Van tulpen zijn o a. hiervoor aan te bevelen: Duc vart Thol, witte Valk, gele Prins, Prins van Oostenrijk, oranje, Mu- rillo, rose, Theeroos, zalmkleur, Vermillo Brillant, rood, enz. Van tulpen plaatsen we 3 tot 5 stuks in een geraniumpot De bollen komen juist onder den grond, gelijk met de potrana, en worden stevig aangedrukt. Als grondsoort gebruiken we bladaande met zand of goede tuinaarde. Van hyacinthen plaatsen we 1 bol in een pot. In ondiepe schotels kunnen er meerdere geplaatst wor den. evenwel houden we er rekening mee dat de bloemtros veel grooter is a's van de tu'p en dus de afstand ook grooter moet zijn. Van narcissen plaatsen we. e'k naar de grootte der bollen, 3 tot 5 stuks in een pot. We olaat- sen de potten in een niet te laag ged.elte van de tuin waar we ze ingraven. We zorgen dat de prond regel ma tinr vochtig blijft. T-gen den winter overdekken we de potten met een laag aarde waarover bii strenge vorst nog wat ruigte komt. Nog beter is het de potten af te dekken met een laag turfmolm. Vanaf begin Januari brengen we de oötten geleidelik bin nen. De neuzen der bollen moeten d.ti flink zijn ontwikkeld en een lengte van 5 tot 7 c M. hebben. We plaatsen ze eerst eenige da gen in het halfdonker, waarna ze voor het venster komen in een verwarmd vertrek De huiszoekingen en arrestaties staan in verband met den moord op den 19-jarigeti G. de Bie, die eenige weken geleden op een afgelegen plaats van het leven werd beroofd. Het schijnt, dat tijdens een twist tusschen eenige vrouwen uitlatingen zijn gedaan, waardoor nieuwe aanwijzingen omtrent den geheimzinnige moord zijn verkregen. KORTE BERICHTEN. De Bond van octrooi- en merken» houders hield Zaterdag te Utrecht zijn algemeene vergadering, onder voorzit terschap van prof mr. J. van Loon uit Deventer In het afgeloopen jaar zijn circa 240 adviezen gegeven. B en W. van Haarlem wenscVn het presentiegeld der raadsleden te ver lagen van 8000 op 5500. Prins Hendrik bezocht Zaterdag de Fc.-dfabrieken te Amsterdam en daarna Artis. De Dultsrhe ex-kelzer heeft Vrijdag een kort bezoek aan Zand voort gebracht. Deze week zal wa isihijnlljk het bezoek worden herhaald en dan voor langen duur. Te Srherpenise op Tholen (Zl.) ls Vrijdag een luchtballon, bemand met vier personen, gedaald Zij waren Don derdag te Neurenberg opgestegen. Lloyds nieuwsbureau voor de scheepvaart meldt, dat het bericht be treffende een stranding voor Sagua la C*-ande van hét Nederlandsche motor tankschip ..Rotterdam" volkomen on juist is Het schip is veilig en wel te Rio de Janeiro binnengeloopen. In de Peel; op sommige plaatsen diep tn den grond. Wederom is brand ontstaan tusschen Meyel en Nederweert in de Peel, die waar schijnlijk reeds enkele dagen geleden ont staan is, doch die zich eerst thans bij de toe nemende windsterkte heeft geopenbaard. Het vuur heeft ongeveer een lehgte van een K M. en een breedte van Y K M. Het vuur kruipt langzaam voort in zuid-westelijke richting. Nu eens laaien de vlammen hoog boven den grond op, dan weer ziet men niets dan dichte rookwolken, daar het vuur op vele plaatsen op meer dan een meter onder den grond woedt. Met man en macht is men met het blusschingswerk bezig, doch het is tot nog toe niet mogen gelukken het vuur eenigszins te beperken. Arbeiders uit Meyel en Nederweert zijn bezig een orermel rondom het brandende gebied te graven, om zoodoen de te trachten het vuur binnen die opper vlakte te beperken. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. Groote landbouw schuur verbrand. Door onbekende oorzaak is Vrijdagavond de groote schuur met veel landbouwwerktui gen van den landbouwer G. de Kok aan den Ouden Maasdijk te Dreumel afgebrand. Onbewoonde villa afgebrand. Zaterdagnamiddag is de kapitale leeg staande villa „Dorolea" aan de Torenlaan te Blaricum, geheel uitgebrand. Tegen vier uur was de eigenaar, een make laar uit Laren, met een familie, die het huia kwam bezichtigen, binnen geweest. Hierop zou de makelaar nog een ander huis laten zien. Hij ging vooruit om belet te vragen, doch werd teruggeroepen, omdat intusschen door nog onbekenden oorzaak brand was ont staan. Na een uur stonden nog slechts de muren.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7