£uchtvaact JUomnciaat Hieuwt ONZE DRUKKERIJ UW DRUKWERK Jjigziondm Stukken £aatste Betichten Spact ZIJPE. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. PARACHUTIST DOODGEVALLEN. GRAFT. DE RIJP. LANGENDTJK. Voor Darwintulpen leverbaar mogen ook vroege tuloen leverbaar worden ingeleverd. voorzien van de nieuwste machines levert fraai en snel. Vraagt offerte aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v. h. HERMS. COSTER ZOON verkeersongevallen STORM OJ JAMAICA. 15 Personen gedood. DE BRAND TE USCHELBRONN. 203 Gebouwen in den asch ie leid. ANTI-AMERIKAANSCHE BETOOGINGEN OP HAVANNA. MISDADIGE ZORGELOOSHEID. Een drenkeling gered en in een boot gelegd, maar daarna aan zichzelf overgelaten. KOLFWEDSTRIJDEN NED. KOLFbOND TE Z.-SCHARWOUDE. De tribunes op Houtrust in brand. Tijdens de pauze van een gistermiddagJ>P floutrust in Ten Haag ge^iden voetbal^ wedstrijd werd brand ontdekt in het links van de koninklijke loge gelegen gedeelte van de tribune. Door den sterken wind verspreid de het vuur z:ch snel, doch men slaagde er in den brand bit de kon. loge te stuiten. Het linker gedeelte der tribune dat plaats biedt voor 800 oersonen en een lengte van 50 a 60 M besloeg, werd een prooi der vlammen Persoonlijke ongelukken kwamen "e Verzekering dekt de schade. Door de hitte werden de voorgevels van de aan den Houtrustweg staande huizen geblakerd Om trent de oorzaak van den brand vernamen wij, dat het politie-onderzoek heeft gele d tot de voorloopige conclusie, dat het zeer waar schijnlijk is. dat de brand is ontstaan door een achteloos weggeworpen stukje sigaar ot sigaret. Heidebrand Men meldt uit Winterswijk. In het aangrenzend Westfaalsche gebied is Vrijdag een heidebrand uitgebroken. De sire nen loeiden Vrijdagnacht om de bewoners voor de uitbreiding van den brand te waar schuwen. Zaterdagmorgen is het vuur overgeslagen naar Nederlandsch gebied in het Wooldsch» Veen. Onder Winterwijk staan thans 10 H A in vuur. De Duitsche brandweer is inge rukt. Er wordt hier met man en macht ge werkt. Kippen en varkens verbrand. Gistermorgen brak brand uit in de kapita le boerderij van mr. Margrafi te Vught, wel ke wordt bewoond door den landbouwer v. d. Laak. Het vuur greep snel om zich heen. Al spoedig was het overgeslagen naar de groote boerderij van den heer C. van Uden E>e brandweer moest zich beperken tot het beschermen van de in de omgeving liggende boerderijen. De geheele inboedel ging verlo ren, terwijl tevens negen varkens en een groot aantal kippen een prooi der vlammen werden. Persoonlijke ongevallen hadden niet tlaats. De oorzaak van den brand is onbe- end. De schade, die zeer groot is, wordt door verzekering gedekt. mits de hoeveelheid, die voor Darwintulpen is vastgesteld, wordt ingeleverdechter mo gen voor vroege tulpen geen Darwintulpen worden ingeleverd. Er wordt nog uitdrukkelijk op gewezen, dat zoowel tulpen als narcissen op soort moeten worden ingeleverd en er bij iedere zending een gespecificeerde nota moet wor den gevoegd, waarop de soorten zijn ver meld, daar men anders de kans beloopt, dat de zending geweigerd zou worden. Tenslotte wordt er nog op gewezen, dat voor deze inlevering de vastgestelde datums en percentages definitief zijn en dat geen la tere gelegenheid tot inlevering wordt gege ven. Naar wij van verscheidene kweekers ver nemen, is dit voor velen een vonnis, waar over zij niet heen kunnen komen, daar zij niet in staat zijn, om, als ze het gevraagde percentage in moeten leveren, het toegestane percentage bollen voor het volgend jaar te verbouwen. Zooals te begrijpen is, zijn de kweekers over deze regeling zeer slecht te spreken en hoorden wij ook nog door enke len opmerken, dat zij niet zouden inleveren. Maar wat moet men dan? Als niet aan de inleveringsvoorschriften wordt voldaan, krijgt men geen teeltvergunning, zoo.'at wij verwachten, dat men tenslotte toch wel zal zwichten voor deze consequentie. Voor hen, die nog in de gelegenheid zijn, om voor de Darwintulpen vroeger in te leve ren, is deze laatste circulaire nog wel een te gemoetkoming, maar van deze zijn er niet bijzonder veel. Intusschen wacht men af, wat de resulta ten zullen zijn van het voorstel van de Kwee- kekrs Centrale aan den minister, om de restant plantgoed niet te doen inleveren. Onder het vee van den heer P. Hille al hier doet zich een geval van mond- en klauw zeer voor. Dit is dit jaar het eerste geval in deze gemeente. De „Rijstvogel" (uitreis) is te Bagdad aan gekomen. De Pelikaan (thuisreis) is gister te Djask aangekomen. Tijdens paraschute-demonstraties te Tan- germunde (nabij Maagdenburg) is de para chutist Haster van een hoogte van 400 M. neergevallen. Hij was op slag dood. De de monstraties werden onmiddellijk afgebroken. In de afgeloopen week hebben in deze gemeente zes veehouders aangifte gedaan van mond- en klauwzeer onder hun vee Ook in de naburige gemeente De Rijp is mond en klauwzeer geconstateerd. De collecte, gehouden ten bate van al leenstaande blinden, heeft in deze gemeente opgebracht f 15,95. Naar we vernemen, is door de directie van de Mij. tot bevordering van Nijverheid alhier de uitvoering van het werk van de te leggen gasbuizen door het do p .Ciraft, opge dragen aan de firma George Wilson maat schappij vooi aanleg van gasbuizen te Den Haag. Binnen korten tijd za! dan ook Graft van gas worden voorzien Voor het nemen van het initiatief van de uitbreiding der gasleidingen en de gasvoor ziening behoort dan ook een woord van lot aan de directie van genoemde Maatschappij. 'Vanwege de afdeeling Bun den L T B zal bij genoegzame deelname weer een tuinbouwcursus worden gehouden Voor een eersten en tweeden bloembol- lencursus, vanwege De Toekomst te Zuidscharwoude te houden, waren zoo weinig aanmeldingen dat deze cursus sen niet gehouden zullen worden Groen tecultuur te Broek op Laneendi.ik zal, bij genoegzame deelname, een cursus in tuinbouw en een in bloembollenteelt geven De saneering van het Bloembollen- bedrijf. Hei vonnis voltrokken? Wal zal men doen? Dezer dagen bereikte den bloembollen- kweekers een circulaire van de Nederland s..he Bloembol lenk weekers Centrale, naar aanleiding van door deze Centrale geno men besluiten in verband met de inlevering van de nog restreende tu'nenbo'len Den kweekers wordt hierin bekend ge maakt, dat in over'eg met de verschillende commissies's is besloten dat voo loopig bet volgende van de resteeiende reserves moet worden ingeleverd in de week van 11—16 September a s. Van de vroege tulpen zuilen de geheele reserves van leveroaar. zopwei als van plant goed moeten worden inge'everd Dit bedraagt dus K G leverbaar en K K G plantgoed van elke R R.. beplani in het plantjaar i932 1933 Voor plantgoed mag ook leverbaar worden ingeieverd. Ten opzichte van Darwin- en andere tulpen werd besloten, voor loopig nog 50 pet van het gereserveerde geöee'te leverbaar te laten inVveren. wat b^teekent 5/8 K O van elke R R of wel 62 H KG van 100 R Roe Met betrekking tot het p'antso<-c van Dar wintulpen besloot de Kweekers Centrale aan Zijne Excellentie den minister vooi te stellen hiervan geen verdere inleveringen meer te laten doen. CORRESPONDENTIE. H. J., alhier. De kwestie waarover U schrijft, is al van te ouden datum en velen niet meer voldoende bekend om er weer op treug te komen. Red. Alkm. Crt. Kind spelende onder auto geraak: en gedood. Hedenmorgen om 10 uur is het drie jarig meisje van den schipper van H bij het spelen onder den auto van den heer N. W. uit Huizum geraakt en gedood. De chauffeur heeft van het ongeluk niets gemerkt. Een onderzoek wordt in gesteld. Chauffeur onwel geworden? Hedenmorgen omstreeks 11 uur heeft op den De Biltsche straatweg onder de ge meente Maartensdijk (Utr.) een ernstig auto ongeval plaats gehad, waarbij vier personen werden gewond, van wie één levensgevaar lijk Een Piccolo-taxi uit Zeist, bestuurd door den chauffeur van der Lee, reed in de rich ting De Bilt. Plotseling week de wagen, ter wijl de snelheid grooter werd, naar links uit en vloog over den kop in de naast den weg loopende sloot. Het gelukte alle inzittenden, de chauffeur en de heer en mevr. v. d. Brink en een ongeveer 10-jarig zoontje uit Zeist, uit den wagen, die bijna geheel in den modder was gezakt, te bevrijden. Alle vier bleken ge wond te zijn voornamelijk in het gelaat. De chauffeur werd overgebracht naar de rijks klinieken te Utrecht. Zijn toestand is zeer ernstig. De familie van den Brink is over gebracht naar het Stadziekenhuis te Utrecht en aldaar ter verpleging opgenomen. Om trent de oorzaak is niet sbekend. Een aanrij ding heeft niet plaats gehad, noch moest de chaufefur naar links uitwijken. Men ver moedt, dat de chauffeur onwel is geworden of dat de wagen defect was. Hedennacht zal de wagen uit de sloot worden gehaald en zal een onderzoek naar de oorzaak worden inge steld. Auto te water gereden, een doode Heden is een personen-auto, waarin 2 per sonen waren gezeten, bij de oude Provinciale Sluis te Gaarkeuken (bij Groningen) in het Hoend'iep gereden. Bij de brug heeft de chauffeur teveel rechts gehouden, waardoor de auto tusschen deb rugleening en de sluis deur in het Hoendiep terecht kwam. De chauffeur kon zich redden, maar de andere inzittende S. v. d. Hoek uit Opende verdronk Nadat de wagen was gelicht, kon het lijk worden geborgen. Man doodgereden Zondagavond omstreeks 11 uur is de 40-jarige ongehuwde H. Stams uit Maastricht op den rijksweg in de Roek- hin bij het oversteken van den weg door een uit Arnhem komenden luxe-auto ge grepen en op slag gedood. Het lijk werd naar het lijkenhuis overgebracht maar is later op last van den officier van justitie vrijgegeven. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname ui de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt Mijnheer de Redacteur, Mogen wij, als bestuur van het Plaatselijk Crisis-Comité, van U eenige plaatsruimte vragen? Bij voorbaat dank. De burgemeester van Heiloo beweert in een annonce dat wij riet door het Nationaal Crisis-Comité zijn erkend. Wij beweren het tegendeel. Wij hebben van het N. C. C. alle bescheiden ontvangen en daarna onze bereid verklaring om toe te treden, toegezonden. Het N. C. C. schreef ons, dat, wanneer onze bereidverklaring was toegezonden, wij als afdeeling konden worden erkend. Daarna hebben wij een verzoek ontvangen van het N. C C. om een speldiesdag te organiseeren, zoodat dit in flaganten strijd is met de bewe ring van den burgemeester. Heiloo, 11 Sept 1933. Namens het C C. Heiloo, G SMITS, secretaris. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 11 Sept. 1933. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen voor Zeeuwsche blauwe eigenheimers 2.80—3 80. Overige prijzen onveranderd Aanvoer 845 H L. (Ongecorrigeerd VROOLIJKE KERMIS! Vecht pari ij *et messen. Gisteravond heeft op de Mierlosche kermis, die dit jaar druk bezocht werd, een ernstige vechtpartij plaats gehad. Tn de Brugstraat kregen een aantal inwo ners Van Helmond en Mierlo oneenig- heid Het mes werd voor den dag ge haald. waarbij W M uit Mierlo in den buik gestoken werd In ernstigen toe stand is hij naar het St Anthoniuszie- kenhuis te Helmond overgebracht Ze kere C uit Helmond heeft een snijwonde onder den arm opgeloopen De politie heeft de zaak in onderzoek DE HULDIGING VAN DE KONINGIN. Uitstekende ontvangst in Indië. Blijkens uit Nederlandsch-Indië ont vangen bericht is de uitzending door de Phohi van de huldiging in het stadion te Amsterdam door de Indische luiste raars uitstekend ontvangen en heeft men de rede van de koningin woordelijk kunnen volgen. NEDERLAND-EXPRESS. De speciale trein met post en passa giers in aansluiting op het m.s. „Johan van Oldenbarnevelt" zal morgenochtend om 10.20 uur van Genua vertrekken Aankomst Woensdagmorgen te 802 uur te Zevenaar; 10.19 uur te Amsterdam W P en 10.33 uur te Amsterdam C. S. Volgens berichten uit Jamaica zijn tij dens een hevigen storm 15 personen om het leven gekomen en 75 huizen ver woest. Volgens officieele mededeelingen was vannacht om half een het grootste ge vaar voorbij en behoefde niet meer ge vreesd te worden dat de brand in de ge meente Uschelbronn zich nog verder zou uitbreiden De wind was gaan lig gen. In het geheel zijn 203 gebouwen, waarvan 73 woonhuizen, in de asch ge legd. Naar uit Cuba wordt gemeld is de toestand op Havanna verscherpt. De steeds toenemende anti-Amerikaansche propaganda de Liga tegen het Imperia lisme heeft Zondag in het Centrale Pa>-k te Havanna een massavcrgaderi'ig gehouden, welke gericht was tegen het Amerikaansche Imperialisme en de aan wezigheid van de Amerikaansche oor logsschepen Roepen zooals „Weg met het Yankee-imperialisme" en „Weg met Welles" werden gehoord. Later vond ook een groote communis tische massa-vergadering plaats tegen he. Amerikaansche imperialisme en te gen de nieuwe Cubaansche regeering waarbij geëischt werd dat de roode .lag op het parlementsgebouw zou worden geheschen. Driehonderd officieren hebben het ho tel Nacional versterkt. Dit is het hoofd kwartier der Amerikaansche onderda nen en hierop wappert de Amerikaan sche vlag. In den nacht van Zondag op Maandag hoorden voorbijgangers in een boot aan het Noordvliet te Leeuwarden kreunen Men waarschuwde de politie en dr. Uf- felie. Uit een nader onderzoek bleek dat onder een overkapping een man lag lie reeds dood was en wiens kleeding er op wees dat hij in het water had gele gen. Het bleek te zijn de 48-jarige koop man A. Z. uit Leeuwarden. Deze man was met eenige vrienden uit varen ge weest en in de Wijde Ee over boord ge slagen en bijna verdronken. Toen men met den drenkeling in Leeuwarden kwam, heeft men hem in de boot laten liggen en zich niet meer om hem be kommerd. Getuigen kunnen verklaren toen de man toen nog geleefd heeft. De beide mannen die met Z. uit varen zijn geweest, zijn nog denzelfden nacht van hun bed gelicht. Uit het verhoor bleek, dat zij dronken waren, toen zij zich in de boot bevonden. Het onderzoek wordt voortgezet. Versufte automobilist, tot zijn mede-slachtoffer bij net verschijnen van den politle-agent „Zeg is. van wie van ons was die wagen ook weer Ik weet alleen dat een van ons belden den ander had meegenomen (Humorist), Nadat de voorzitter van „Gezellig Samen zijn" Zaterdagmorgen de aanwezige kolvers in de kolfbaan van „De Schelvisch'' had ver welkomd, dankte het hoofdbestuurslid A. Kist de ontvangende vereeniging met eenige waardeerende woorden voor het vele voor bereidend werk. Daarna volgden de eerste slagen en gedurende den geheelen dag rol den de ballen over de baan, om des Zondags morgens den wedstrijd door de corpsspelen weer te vervolgen. Des middags 2 uur werd met het kolven gestaakt, want nu zou de officieele opening plaats vinden. Tegenwoor dig waren B. en W. en den gemeente-secreta ris van deze plaats, hoofdbestuur van den Ned Kolfbond, wijl ook eenige dames tegen woordig waren, verder onderscheidene be langstellenden en natuurlijk een groote schare kolvers. De voorzitter van „G. S.", de heer Jb. Kraakman, gaf het sein voor aandacht en verwelkomde den burgemeester, de heer van Balen Blanken als voorzitter van den Ned. Kolfbond en vervolgde zijn toespraak met verwelkoming aan allen. Zoo, aldus sprekers, valt mij nu voor de tweede maal de eer te beurt U te mogen verwelkomen en was zeer dankbaar dat de burgemeester het eere-voor zitterschap aanvaard had en voor zijne te genwoordigheid. Daar de bondsvoorzitter, 11 Vrijdag juist 81 jaar geworden is, feliciteerde hij den jubilaris namens „G. Z." en namens alle kolfvrienden, waarop een spontaan ap plaus volgde. Nu wendde de voorzitter zich tot den bondssecretaris voor het vele admi nistratieve werk, waarmede hij „G. Z van dienst geweest is en dankte hem daarvoor ten zeerste. (Applaus). Tenslotte verwelkom dt hij ook de pers en hoopte dat deze wed strijd andermaal een succes voor den bond moge zijn en niet in het minst voor den popu- lairen bondsvoorzitter. Nu was het woord aan den voorzitter van den Ned. Kolfbond, dr. G. C. van Balen Blanken. Het bleek al spoedig dat deze emi nente spreker nog niets van zijne welspre kende oratie had ingeboet. Met forsche stem sprak deze grijsaard; Mijnheer de voorzitter, burgemeester, be stuur en leden, damt en heer en, namens het hoofdbestuur hartelijk welkom. Ik was wat zenuwachtig, toen de voorzitter mijn 81ste verjaardag verraadde, want men vertelt niet gaarne evenals de meisjes de ouder dom. Het was hem een groot voorrecht voor de zooveelste maal weer den wedstrijd te mo gen openen. Daarbij is een andere stemming, dan wij in deze dagen gewoon zijn. Dit is een groot pleidooi voor ons spel, da-t een aflei ding is, en geen somberheid en dumping van het woord behoeft te zijn. Een spel zonder groote offers van lijf, beurs en ziel, en dien de gezondheid ten goede komt en ook beoefend wordt door hen die den geposeer den leeftijd bereikt hebben. Vier vereenigin gen zijn toegetreden, wat een belofte van groei en bloei in zich sluit. Doch hiermede ben ik nog niet af. Spreker richtte zich hier bij tot den burgemeester, die als drager en vertegenwoordiger van 't koninklijk geslacht weer gelegenheid biedt de officieele ont vangst weer in het raadhuis te doen geschie den en ook andermaal weer prijzen heeft be schikbaar gesteld. Dit is een bewijs van groote belangstel ling in het groote spel der spelen dat zich in de tijden als eerste heeft weten te hand haven. In deze trant voortgaande, eindigde spr. met een parodie aan het kolfspel: Hoo<* het kolfspel, het kolfspel hoog. (Langdurig applaus). Bij de hulde mag ook „Gezellig Samenzijn niet ontbreken. Klein is zij in aantal maar heeft het toch aangedurfd de wedstrijd te organiseeren. Daarom: heil, die kolfclub heil die leden! Dat zij leve! Deze huldebetuiging eindigde spr. met een paar dichtregelenOns geluk zal niet bestaan, als het hun niet wel zal gaan. (Applaus). Nu viel de muziek in en uit volle borst zongen allen: „Lang zullen zij leven", enz. In de rij van verdienstelijkheden behoort ook onzen secretaris van den Ned. kolfband en zijn vrouw. Eere die vrouwen, zij vlechten en weven, heerlijke bloemen door het aardsche leven. Aan de echtgenoote van den bonds secretaris werd nu een bloemstuk overhan oig<i Maar boven dit alles zei spr een heerlijke sensatie opgewekt en hij r u* veerde een episode uit zijn studentental r,f wel groentijd. Bij een zekere gelegenheid wIm hij door twee mede-studenten bij hooRl voeten opgenomen en zong men: t 50 anos in de walvisch zat" enz. Wié had echter riep spreker met enthousiasme nu kunnen vermoeden, dat ik nu jn schel/isch ben verzeild geraakt. (UitbutvL0 gelach). Hei is de stoutste fantasie en sprek'^ noemde het de palen van zijn leven. het mogelijk. En dat kan het kolfspei. uf! kan nog meer. Laat het edele spel in Jr*" gehouden worden. Toont tegenover atw dat wij zijn: heeren kolvers. Dit is altijd trotsch en onze giorie geweest. (Applaus) De secretaris deelde nu mede. dat het g*. meentebestuur van Zuidscharwoude het o* prijs stelt, als één afgevaardigde van iedem club Maandag ter officieele ontvangst ten raadhuize aanwezig zal zijn. Hierna verkreeg burgemeester Van Speng. Ier het woord en zeide o m. niet lang over. wogen te hebben, om het eerevoorzitter schap te aanvaarden. Spr. had gade geslagen dat men getracht heeft om het den bezoeken zoo aangenaam mogelijk te maken en het beste beentje voor te zetten. Te meer valt dit op, omdat men op routine niet kan bogen, waarvoor de vereeniging dan ook alle hulde toekomt. Spr. twijfelde niet, dat het tot groote tevre denheid en dankbaarheid stemt, en het ant woord unaniem is: het is een goede daad in 1933 de kolf feesten hier toe te vertrouwen Verder wees spreker op de groote W, welke aan de eerepoort bevestigd is, dat des avonds bij verlichting een mooien indruk maakt en een hulde is aan onze Koningin, die thans haar 35-jarig jubileum herdenkt. Hulde bracht spreker ook in dit opzicht aan den Ned Kolfbond. Ik meen, zeide hij, dat Oranje en de Kolfbond onafgescheiden staan, en hij re leveerde hierbij dienaangaande 'n verslag van 1878 van den Bond te Wormerveer gehou den. Op verzoek van den burgemeester zong men nu staande 't wien Nederl. Bloed. Nadat lij nog eenige zeer erkentelijke woorden, ook geciteerde, aan het adres van den bondsvoorzitter had gericht, was de officieele opening ten einde en werd het sein tot her vatting van den wedstrijd gegeven. Gedurende de toespraken klonk af en toe de muziek en werd de eere-wijn rondgediend Personeele wedstrijd. Uitslag van Zater dag en Zondag „Vriendenkring", Noord- scharwoude. G. Hop le serie 52, 2e serie 49; C. Lan gedijk Pz. 43, 47; T. Pranger 38, 37; G. Langedijk 41, 39; L. Dekker 25, 44; T. Kos telijk 36, 36; KI. Boot 44, 36; S. Timmer man 49, 37A. Groot 24, 24J. Jansonius 21, 17; G. Ens 15, 26 sajet; H. Kuiper 26, 20 sajet; C. Langedijk Cz. 37, 30 sajet. „Op Maat", Zuid-Scharwoude. P. Mole naar le serie 44, 2e serie 36; P. Goet 43, 43; a. Berkhout 53, 54; P. de Geus Cz. 41, 36; P. Boon 27, 27; P. Glas 19, 29; Jb de Geus Cz. 45, 23; K. de Boer 41, 30; C. Berkhout 45, 39; J. de Geus 14, 42; P. v. d. Welle 32, 28; W. Glas 51, 28; a. Boon 32, 29; P. Schoorl 51 24; J. Kostelijk 21, 19; A. Schoenmaker 46, 35; M. Vlug 44, 18; Joh. Glas 22, 5; J. du Burck 27,32; C. Kliffen 19, 25; K. Kout 29, 38; J. Leeuwrik 28,30; J. G. v. d. Gugten 4, 16; J. Schoenmaker 34, 19; P. Sijm 21, 8. „Ons Genoegen", Noord-Scharwoude. F. Muileboom le serie 34, 2e serie 33; A. Moeijes 20, 41P. Jes 39, 35; C. Balder 51, 50; Jb. Hopman 45, 35; C. Hopman 37, 37; F. Blauw 29, 32; P. de Moei 24, 26; C. Stam Gz. 24, 25; H. Aarts 45, 44. „Recht Door", Alkmaar. J. Goet 40, 55; P. Kostelijk 45, 47; J. Hagenaar 37, 50. Deze speler van Alkmaar is een man van bijna 85 jaar, die in de 2e eerste series de eer van zijn corps wist hoog te houden. In de tweede serie kwam bij den laatsten slag zijn bal pl.m. 3 M. vóór den paal te liggen Voor dat hij dezen slag zou doen zeide hij: „als je die niet maakt, dan moet je niet als corps speler spelen". Alle oogen volgden het s^33" van „oom Jan" en. hij sloeg 12. Dat dit resultaat van zoo'n moeilijken slag met 12 bekroond werd, bracht hem een ware ovatie- „Onder Vrienden", Oudkarspel. A. Tim merman le serie 45, 2e serie 20. „Mik Wis", Koog aan de Zaan. P. Dik Sr. le serie 41, 2e serie 26 sajet. „Gezellig Samenzijn", Zuidscharwoude. J. Kramer le serie 29, 2e serie 29; W. Kuin 25» 30, K. Koomen 40, 28; J. Schuit 33, 36; w. Bergen 42, 34; J. v. d. Ham 16, 22; r. Grootjes 9, 15; D. Rijper 41, 26; G. Mettes 48, 51; J. Zijp 34, 41; D. Rijper Jr. (16 45, 52. r „Barsingerhorn" te Barsingerhorn. Smit Gz. le serie 18, 2e serie 40; J. A- Schenk 35, 28; D. Blaauboer Jnz. 42, 22. - „Togido" te Krommenie: Jb. Eeguit le sefl 44, 2e serie 36; W. Gorter 18, 37; J. G. v. Tongeren 31, 25. „k.V.P" te Barsingerhorn: W. Del»! le serie 34, 2e serie 36; C. Bout 25, 37; r. Kater 25, 12. „Onder Ons" te KrommenieM. van zoo- nen le serie 34, 2e serie 36; C. Reine 34, ->'• M. Schots 39, 46; A. Rigter 32, 17; Groot 42, 9. „Prins van Oranje" te Goes: H. Veenis i serie 34, 2e serie 15; F K. Manhard 51, „Volharding" te Oudkarspel: C. Blok»* le serie 45, 2e serie 22; D. Plakman 34, K. Dekker 30. 24; A. Mosk 49, 35; F. Moeij® 38, 39. „De Vier Eenen" te Spanbroek: P- Gr le serie 12, 2e serie 36; A. Mol 7, 9; Gïw ten 39, 24. -j. Voor zoover twee series geslagen zijn, ben wii die opgenomen. Uitslag korpswedstrijd: 1<ïte „Vriendenkring te Noordscharwouoe serie 133, 2e serie 133; „Op Maat te Z' scharwoude 140, 135; „Ons Genoegen Noordscharwoude 93, 109; „Over de te Nieuwe Niedorp 139; „Recht Doo Alkmaar 122, 152; „Barsingerhorn te singerhorn 95, 90; „Gezellig Sam®fL K Zuidscharwoude 127. 144; Krommenie 93, 98; „Aan isWinstt huizen 121, 121; »K. V. P" te Bars.ngJ horn 84, 85; „Onder Ons" te Krommen» 119; „éentral" te Alkmaar 118J dam-Haarlem" te Amsterdam 49; ding" te Oudkarspel 135; «B-G-S- te Niedorp 83; „Utrecht" te Utrecht 7B^ Roos", Binnenwijzend 92*

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 8