Alkmaarsctie Courant. lo het paleis van ken koning Hondero nu en dertigste laargang. DINSDAG 12 SEPTEMBER. mm No. 215 1933 Jiadiottiams Woensdag 13 September. Hilversum, 1875 Af. (Uitsluitend VARA). 8.— Oramofoonplaten. 9— Orgelspel Joh. Jong- 930 Oramofoonplaten. lo.— VPRO- morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in de Con tinubedrijven: VARA-Kleinorkest o.l.v. H. de Groot en J. Lemaire, declamatie. 12.— De Flierefluiters o.l.v. Ray Forest. 12.30 Orgelspel C. Steyn. 12.45 Vervolg orkestcon cert. 145 De Notenkrakers o.l.v. D. Wins. 3 Voor de kinderen. 5.30 A'damsche ür- kestvereen. o.l.v. F. van Diepenbeek. 6.— De clamatie Hetty Beek. 6.15 Vervolg orkest concert. 6.45 Causerie vanwege het N. V. V. 7_ Vervolg orkestconcert. 7.25 Concert door Cor Steyn, accordeon en Joh. Jong, piano. 7.40 Vervolg orkestconcert. 8. fierh. SOS-berichten. 8.02 Vaz Dias en VARA-Varia. 815 De Flierefluiters o.l.v. Ray Forest, m. m. v. Gaby Erhardt, zang. 8.45 Cabaretliedjes door kwartet. 9.— VARA-orkest o.l.v. E. Fendler. 9 45 Vervolg cabaretzang. 10-10 Vervolg orkestconcert. 11.— „De dame kiest een paarlsnoer", spel m m. v. het VARA-tooneel o.l.v. W. van Cappellen. 11.15 De Notenkrakers o.l.v. D. Wins. Huizen, 296 Af. (NCRV-uitzending). 8 Schriftlezing en meditatie, ai5—9.30 Gra- jnofoonplaten. 10.30 Morgendienst o.l.v ds. p. Boos. 11.Piano-duetten door T. Brug man—Stellemaker en h. Brugman. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30—2.Kwintetcon cert o.l.v. P. v. d. Hurk. 2.30 Voor postzegel verzamelaars. 3.- Concert. A. de Vink— Verschoor, sopraan. B. Glastra van Loon, sopraan. L. Oostdam, fluit en A. Schellevis, piano. 5.— Kinderuur. 6.— P. J. Kolijn: Regeeringstrouw. 6.30 Afgestaan. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Gramofoonpl. 8. Dubbelmannenkwartet „Euterpe" o.l.v. A. Bak. 9.— Causerie door ir. J. Kooijmans. 9 30 Amsterd. Salon-orkest o.l.v. D. H Ph. Kiekens 11.11.30 Gramofoonplaten. Ca. JO.Vaz Dias. Uaventry, 1554 Af. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05—11.20 Le zing. 12.20 Orgelspel Q. Maciean. 1.05 Western Studio-orkest o.l.v. F. Thomas 1.50 E Parsons' orkest. 2.35 Dansmuziek (gra mofoonplaten). 3.10 Verslag van de St Leger Paardenrennen. 3.50 Sted. orkest Bournemouth o.l.v. Sir Dan Godfrey m m. v S, Moldowski, viool. 5.05 Orgelspel R. Dixon 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6,50 BBC-Theater-orkest o.l.v. S. Robinson. 7 50 Studentenliederen door het Radio-mannen koor. 8.20 Radio militair-orkest o.l.v. Ch. Leggett. 9 „One Good Turn", revue van M Kester. Muziek vzn R. Noble. 10.Ber. 10.20 BBC-orkest o.l.v. A. Boult. 11.15 Voor dracht. 11.20,12.20 Harry Bidgood en zijn i band Parijs Radio-Paris1724 Af. 8.05, 12.35 Gramofoonpl 12.50 Orgelspel G. T. Des serre, 1 252.20 en 7.3c Gramofoonpl. Kalundborg1153 Af. 13.20—2.20 Con cert uit het Bellevuc-Strandhotel. 3.20 Gra mofoonplaten. 3.505.50 Omroeporkest o l.v. Fr. Mahler. 8.20 Kamermuziek door strijkkwartet. 9.20—12 20 Dansmuziek voor de 'eutrd Langenberg473 Af. 6.25 Gramofoonpl 7.23 Sted. orkest Münster o.l.v. Jochum 12.20 Sted orkest Münster. 1.50 Omroep kamerorkest o.l.v. Breuer. 5.20 Gramofoonpl 5.50 Solistenconcert. 7.20 „Bilder von der Wasserkante", hoorspelcyclus van R. Kinau Regie: Dr. H Böttcher (rijkszending uit Hamburg) 8 25 „Operette ist Trumpf", m. m v. solisten, koor er orkest. 10.50—12.20 Concert door „Die fröhlichen Fünf' Rome, 441 Af. 9 05 Gevarieerd concert. 11 20 Berichten. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroepkleinorkest 0 l.v. Leemans. 5.20 Onvoeporkrst o.l.v. André 6.20 Gramofoonplaten 6.50 Omroep Heinorkest o.l.v. I eema- s. 8.20 Symphonie- concert o.l.v. Gebert. 10.30 Gramofoonpl ^08 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Lee- "tëns. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Dans muziek. 6.35 en 7.20 Gramofoonpl. 8.20 Om roeporkest o.l.v. André m. m. v. zangsoliste. 10.30 Dansmuziek, 7-eesen. 1635 Af. (Deutschlandsender). 8.20 „Musik aus Hefen und Straszen" ver- zoekprogramma. 9.05 „Die 218 Tage" hoor spel van A A. Kuhnert. 10.20 en 11.05 Ber 11.20—12.20 Concert door de kapel Fahr- bach—Ehmki. Heuilleton 'Een liefdesgeschiedenis uit het oude Madrid door F. Marion Crawford. Naar het Engelsch door W, H. C. B, 14 Maar de vrees nam gfestadig toe en zelfs öe kamerheeren en de lakeien verbaasden zich, want het was nog nooit gebeurd dat de Koning aan het souper eindelijk het stilzwij gen niet had verbroken, zoodat een ieder freesde dat er spoedig iets akeligs zou ge- oeuren en er gevaar voor iedereen dreigde e koningin werd zenuwachtig en eindigde "*1 eten. Haar blik dwaalde van Philips naar Don Jan, en meer dan eens scheen zij P het punt te staan iets te zeggen, maar tel- l bedacht zij zich en bleef zwijgen. Haar "d "^fde.en haar neusvleugels gingen nu dan op en neer, want zij voelde aat het ge- ku^' ^at 'n 'uc'lt bing, steeds naderbij am, maar waar vandaan kon zij niet zeg gen Te midden van den opkomenden storm zag c dwerg nog alleen maar de Spin in haar en af" teSe'i]kertijd het angstige kapelletje mooien zilverkleurigen vlinder, die jjv *hst wat gevaar was, alles verlicht door spookachtige schijnsel, dat voortgebracht erd door zijn eigen angst. Hij drukte zich tow bc^'c zo° ver mogelijk naar ac!itor„ z'in kromme rug den steenen muur "O"» het behangsel voelde, en hij zou van GEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE. Woensdag 13 September. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Daventry 10.3524 itLILn f;^ngl5nbeLrg 10 50—17*45, Zeesen 17.45—19.20, Hamburg 19.20—20 20 Zee sen 20.20—24.—. HET SPROOKJE VAN DEN MEXICAANSCHEN HOND. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Om kinderen bang te maken, vertelt men het sprookje van Roodkapje en den boozen wolf. Om de Hollandsche luisteraars bang te maken, heeft men dit sprookje een nieuwe ge daante gegeven: Men vertelt hun in diverse couranten-arti kelen, dat zij niet door c'. wolf, maar door diens rasgenoot, den Mexicaanschen hond, bedreigd worden. Deze wilde honden zouden door de Superheterodyne-ontvangers en wel in het bijzonder door de 3-lamps Superhete rodynes losgelaten worden. Reeds vorig jaar zijn hier en daar stemmen opgegaan, dat de Superheterodynes in de antenne stralen en den buurman storen. Intusschen zijn over de geheele wereld vele honderdduizenden Superheterodynes verkocht, zonder dat iets van deze storingen bemerkt werd. De radio-industrie over de geheele wereld (weliswaar met uitzondering van een enkele firma) bouwt bijna uitsluitend Superhetero dynes, waaronder een groot aantal 3- of 4-lamps. De reden hiervoor is, dat met deze soort ontvanger op zeer eenvoudige wijze de groot ste selectiviteit, gepaard gaanae met de een voudigste bediening, te bereiken is, 2 eigen schappen, die niet alleen onder de tegen woordige zender-verhoudingen wenschelijk zijn, maar die bij de voortschrijdende verster king van alle Europeesche zenders, een nood zakelijkheid worden voor een bruikbare, lan ge afstand ontvangst. De radio-industrie van Europa heeft hierin het voorbeeld gevolgd van Amerika. Een ge bruiker van een Superheterodyne zal ook in de toekomst tevreden zijn en wij zien niet in, dat, wat in de geheele wereld gewenscht wordt en zonder moeilijkheden gebeurt, juist in Holland tot ontoelaatbare toestanden zou voeren. Hier geldt een beetie het gezegde van onzen gvmnastiekleeraar, dat wij ons alle maal herinneren: „de heele rij is uit de pas, alleen Jan loopt in de pas". Gok reeds in andere landen is wel eens de meening naar voren geschoven, dat het niet mogelijk was Supers te bouwen, die niet in de antenne stralen, doch h'erbij is steeds vastgesteld, dat het zeer goed mogelijk is ook 3-lamps Supers te construeeren met één kring voorselectie, zoodanig, dat een storende straling door de antenne niet mogelijk is. Dit is des te eerder mogeliik, wanneer de antenne ten opzichte van de genereer-freouentie van den osci'lator sterk versteird is dus een soort kortsluitkring voor deze beteekent. In geen geval is deze straling zóó, dat zij ooit hinder zal kunnen veroorzaken. Men had toch minstens kunnen verwach ten, dat. indien mededeelingen gedaan wor den omtrent 'iet storen van 3-lamns Super- heterodvnes, men zich eerst overtuigd had, of dit verschiinsel inderdaad optreedt. Dit kan men bh' <>en objectieve beoordeeling toch wel verlangen. QemeetUecadeti WTERINGEN. De raad vergaderde Vrijdagmiddag onder vooriztterschap van burgemeester Kol ff.. Aanwezig waren alle leden. Ingekomen warenvan Ged. Staten beslui ten tot goedkeuring van aankoop van grond aan den Slingerweg en Viervoetspad, aan de Koningstraat en het M.U.Z.-park; goedkeu ring van de gewijzigde verordening tot vast stelling van het maximum-aantal verloven A ingevolge de drankwet en de gewijzigde win kelsluitingsverordening; de maandstaat der Zeegras-exploitatie over Juli, verkocht zijn 340 pakkenverslagen over 1932 van den keuringsdienst van vee en vleesch te Den angst hebben kunnen schreeuwen, als niet een nog grootere angst hem met stomheid had geslagen. Hij voelde dat de koning iets tot hem zou zeggen en dat hij niet in staat was te antwoorden. Een ontzettende gedach te maakte zich van hem meester: hij verbeeld de zich dat de koning hem den brief in Don Jan's handschoen had zien stoppen, dat hij er nu om zou vragen om hem te lezen en dat zou het einde van alles beteekenen. Hij schokte alsof hij werd gefolterd en begreep nu hoe men zich moest gevoelen als men op de pijnbank vastgebonden lag en hoorde dat de beul op bevel van den rechter het rad eenigszins ging aandraaien. Eens had hij een man zien folteren en herinnerde zich nu zijn gelaatsuitdrukking. O, hij wist zeker dat de koning den brief had gezien, en dat stond gelijk met pijnbank en dood; en ook was de koning boos omdat het hof Don Jan had toe gejuicht. Het was verraad, dat wist hij maar ook dat hij een wissen dood tegemoet ging als hij weigerde Dona Anna te gehoor zamen. Aan alle kanten dreigde veniietiging en hij kon er niet aan ontsnappen Don Jan zou waarschijnlijk den nog ongelezen brief zonder er bij te denken, ongeopend aan den koning geven, als deze er om vroeg, want hij was te eenvoudig van aard om zich te ver- beelden dat iemand hem kon beschuldigen van een verraderlijke gedachte en te jongens achtig oprecht om te denken dat zijn broeder jaloersch op hem zou ziin maar boven alles was hij te bescheiden om te onders e len dat er duizenden waren, die hun leven zouden hebben willen wagen om hem op den troon van Spanje te plaatsen Alleen wan neer hij zou denken dat het een liefdesbrief van de eene of andere malle vrouw was. be- Helder, van den warenkeuringsdienst te Alk maar en van de N.V. Spoor(Tram-)weg Wie- ringenSchagen. Al deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Adressen van verschillende Wieringer groentenhandelaren om de venters van bui ten de gemeente te weren, van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling om financieele medewerking voor den cursus voor de z.g. rijpere jeugd en van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer voor Wiermgen en de Wieringermeer om subsidie, werden om prae-advies gesteld in handen van B. en W. Aan P. Hellingman werd ontheffing van hondenbelasting verleend voor een half jaar en aan N. Koorn kwijtschelding van de land- huur van een perceeltje grond aan de Elft, daar dit later door de gemeente als opslag- terrein is gebruikt en gedeeltelijk voor straat weg is bestemd. Van de dorfiscommissie in de Wieringer meer was een verzoek ingekomen om een subsidie beschikbaar te stellen voor de te houden polderdag. B. en W. stelden vooi 10 te verleenen, daar een gedeelte van den nieuwen polder onder deze gemeente ressor teert. Dat werd met 74 stemmen verworpen. Van de afdeeling Schagen en omstreken van den Nederlandschen Bond van Koffie huis-, Restauranthouders en Slijters het be kende adres tot verlaging der personeele be lasting voor koffiehuis- en restaurantbedrij ven. B. en W. adviseerden afwijzend. Dat de belasting op deze categorie van personen te zwaar zou drukken, lijkt hun voor deze ge meente, waar de laatste jaren zulke goede zaken door hen zijn gemaakt, overdreven. Bovendien kunnen B. en W. zich in den te- genwoordigen tijd geenszins met een verla ging der belasting vereenigen. Werd goed gevonden. Van de Crisis-Commissie van het Alge meen Afdeelings-ziekenfonds te Alkmaar en omstreken een verzoek, om in de daartoe lei dende gevallen de fondscontributie te betalen voor leden, die daartoe in dezen crisistijd niet langer in staat zijn. B. en W. stelden voor niet op het verzoek in te gaan, daar zij van de voorgestelde re geling groote nadeelen duchtten. Werd goed gevonden. Door den heer Oden werd het gebruikelij ke voorstel gedaan tot het uitkeeren aan de zeegrasmaaiers van de winst, voortspruiten de uit den verkoop van den oogst 1932 van gemaaid zeegras. Werd goedgevonden. Aangeboden werden de gemeenterekening dienst 1932 en de rekening, van de zeegras exploitatie dienst 1932—1933. Tot leden der commissie voor het nazien dezer rekeningen werden benoemd de heeren M. Kooij, P. Kooij en D. Oden. B. en W. stelden voor aan te koopen van den heer H. Smit te Hippolytushoef 15 x 40 M2. grond aan den Belterweg voor een prijs van 0.50 per M2, vermeerderd met de kos ten van overdracht, voor het stichten van een noodslachtplaats. Na eenige discussie aangenomen. De rekening der gezondheidscommissie te Schagen over 1932 werd goedgekeurd met een batig saldo van 827.46, terwijl de inge zonden begrooting over 1934 voor kennisge ving werd aangenomen. In verband met het aanbrengen van een gesloten wegdek in den Mekkenstuinweg, was het noodig de rioleering daar uit te brei den. De kosten bedroegen 325. De gevraag de machtiging daartoe werd verleend. Van M. de Haan was een verzoek ingeko men om de verordening tot beperking van het aantal door B. en W. te verleenen vergun ningen tot verkoop van sterken drank en ver loven A tot verkoop van zwakalcoholischen drank in sommige deelen der gemeente te wijzigen in dier voege, dat te Hippolytushoef in plaats van 3 verloven A er 4 mogen wor den verleend, zoodat voor zijn nieuwgebouw de bioscoopinrichting te Hippolytushoef een verlof zou kunnen worden verleend. Op stond de kans dat hij hem ongelezen zou ver scheuren. Maar de rampzalige nar begreep dat zoowel het eene als het andere voor hem ongenade en dood beduidde, en dat deed hem van top tot. teen van doogsangst rillen. De lichten bewogen zich voor zijn oogen op en neer, de lucht werd zwaarder, de ko ninklijke spin werd reusachtig groot en zijn beweginglooze oogen gloeiden van een boos aardigheid, die op het punt stond zich tegen hem te keeren hij voelde het al. Hij wist dat de Spin hem in zijn hoek zag staan en hem nu heel langzaam naar zich toe zou halen en dat hij binnen enkele oogenblikken bewusteloos in eikaar zou zakken sterven door angst zou hem nu welkom zijn. maar daarop durfde hij niet hopen. Met be'de han den greep hij zich aan het losse wandbekleed- sel vast. Ja, de koning verdraaide zijn hoofd hij wist het zeker en voelde dat zijn korte haar recht overeind ging staan; spookach tige geluiden gilden in zijn ooren. De vree?e- lijke oogen waren nu naar hem gericht, maar hij kon geen vin verroeren. Als hij tegen den muur ware genageld, had hij niet hulpeloozer kunnen zijn Onverschillig keek Philips naar hem het was geen verbeelding, want de koning keek voortdurend naar den dwerg. Na langen tijd bewoog zijn uitstekende onderlip zich twee of drie maal, alvorens hij sprak. Eigenlijk had de nar, zoodra de koning hem aankeek, naar hem toe moeten komen om te vragen wat hij wenschte. Maar inplaats dit te doen begon hij, wat hij er ook tegen deed te klao- pertanden. De koningin en Don Jan volgen den 's konings blik en keken met verbazing naar den dwerg, wiens zielsangst duidelijk zichtbaar was- voorstel van B. en W. werd de gevraagde wijziging aangebracht. Bij de rondvraag klaagde de heer Oden er over, dat er een gezin uit een tot woonwa gen ingerichte tramwagen is gezet, terwij i anderen in een dergelijke inrichting mogen blijven wonen. De voorzitter antwoordde, dat dit afhangt van de door den commissaris der koningin te verleenen vergunningen. Worden deze ver gunningen niet verleend, dan worden de anderen er ook uit gezet. Hierna sluiting. £cwd: en Juinèouw DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Wat de aanvoer van aardappelen betreft, deze was in de afgeloopen week gering daar er zoo goed als geen Schotsche muizen meet worden aangevoerd, daar er na 1 September geen toeslag meer op gegeven werd, en de aanvoeren alzoo uit winteraardappelen be staan. De oprichting van de Nederlandsche Aardappelcentrale, bedoeld als hulp voor de aardappelkweekers, is voor Langendijk van weinig beteekenis, daar in deze streek slechts weinig late aardappelen worden gekweekt. Hulp in anderen vorm, tot steun voor de duizenden tuinders, die veel vroege aardap pels verbouwen, bestond in het instellen van een minimumprijs van 75 cent. Deze hulp is van bijzonder weinig beteekenis. Wat deze week aan Schotsche muizen werd verkocht, bracht van ,f 0.80 tot 1.50 op, groote 50 cent. Voor blauwe, die tot de eerste catego rie, waartoe ze door de aardappelwet zijn gebracht, behoort, werd 3 betaald. Blauwe Eigenheimers werden verkocht voor 2 tot 2.30, al was er een enkel partijtje, dat iets meer opbracht. Eigenheimers werden voor 2 tot 2.70 verkocht, Bevelanders voor 1.80 tot 2.20 en drielingen voor 0.40 tot 0.75. Over 't geheel werd voor roode kool een betere prijs gemaakt dan de vorige week, of schoon een belangrijk deel voor 1 per 100 K.G. werd verkocht. Op het laatst der week werden aan de veiling te Noordscharwoude mooie partijtjes voor 2.40 verhandeld Dit gold dan het zoogenaamde kleine goed. dat het meest gezocht is. De kool wordt zoo goed als alles afgendmen, waarvan ook een deel naar het buitenland gaat. De tuinders ont vangen nu meer voor hun roode kool dan verleden jaar, omdat toen de minimumprijs op 60 cent was gesteld. De mooiste partijen brachten toen iets meer op dan nu, doch ver reweg de grootste hoeveelheid ging voor een lageren prijs weg. De aanvoer beliep onge veer 33 spoorwagens, wat evenwel minder is, ongeveer 4 wagens, dan in de overeen komstige week van 1932. De prijzen, voor de gele kool besteed, wijken ook niet veel af van die der laatste weken; er werd over 't geheel wel iets meer gemaakt dan de vorige week, toen als hoog ste prijs ƒ1.70 werd gegeven, terwijl nu 2.30 werd betaald. Echter is veel van het meest gezochte goed voor 1.60 tot 1.80 verkocht en ging de groote kool voor 1 van de hand, den minimumprijs alzoo. Aan voer 13 spoorwagens. De witte-koolbouwers zijn er heel wat be ter aan toe dan verleden iaar, toen op dezen tijd bijna alles voor 0.60 per 100 K G. van de hand moest worden gedaan. Deze week is het maar een paar keer voorgekomen, dat 40 en 50 cent werd betaald Overigens werd voor de mooiste groote kool 1.60 tot 1.90 betaald en bracht de kleinere en afwijkende kwaliteit 1.30 tot 1.60 op. Deze prijzen werden, het groote gewicht der kool in aan merking genomen, als zeer goed aangemerkt. Alles wordt opgekocht voor het inmaken van zuurkool. De aanvoeg beliep 57 spoorwa gens. Aan de Broekerveiling werdheel wat bloemkool aangevoerd. De mooiste bracht van 10 tot 14 op, kleinere 5 tot 7. Voor tweede soort werd. al naar grootte en kwaliteit, van 1 tot 5 betaald. Boswortelen waren goedkoop, n.1. 1 tot 2.50. Losse wortelen brachten 2.30 tot 3.50 voor groote en 1.10 tot 1.40 voor kleine. Met den aanvoer van zilveruien is het ge daan. Wat nu aan de markt komt zijn gele. De prijzen zijn te laag en in tegenstelling met het vorige jaar brengt de nep weinig op. Uitvoermoeilijkheden spelen hierbij parten. Voor de mooiste uien werd tot 2.30 betaald en veel van het aangevoerde bracht 1.60 tot 1.90 op. Drielingen maken een nog la- geren prijs. De mooiste brengen 1.30 op, overigens 20 of 30 cent minder. Gele nep, die aanvankelijk, als gevolg van „Hij ziet er uit alsof hij koorts heeft", merkte de koning op, alsof het een ziek dier gold. Eindelijk had hij wat gezegd en een hoor bare zucht van ontspanning ging door de kamer. „Arme man!" riep de koningin uit. „Ik ben bang dat hij heel ziek is". „Het ziet er meer uitbegon Dor. Jan, maar hield zich in, want hii was op het punt te zeggen dat de toestand van den dwerg meer het gevolg was van lichamelijke angst dan van ziekte, want hij had meer malen mannen gezien, die bang voor den dood waren maar hij herinnerde zich den brief in zijn handschoen en vreesde dat zijn woorden Philips' achterdocht zouden gaan de maken. „Wat wilde uwe doorluchtige hoogheid zeggen?' informeerde de koning koel den nadruk leggende op den titel, dien hij' zeil' hem had verleend. „Zooals uwe maiesteit zei, zal 't wel koorts zijn antwoordde Don Jan. Maar het ging reeds over, want van na tuur was Adonis geen lafaard, en het kor'e g-sprek van de vorstelijke personen had de toovermacht, waaronder hij verkeerde, ge broken, had althans aan kracht verloren loen hij deze kamer binnen kwam, was hij \olmaakt zeker dat niemand anders dan de prinses hem den brief in Don Jan's hand schoen had zien stoopen. Dit rustige gelooi begon terug te keeren, zijn kaakspieren'kreeg JLw«r in bedwiang, hij hield het wandbe- Kleedsel wat minder stevig vast en deed zelfs een pasje in de ricjiting van de tafel. •.KP. hij wordt al beter", zei de konin»1 blijkbaar verrast. „Wat scheelt je, nar? Ala de vrij goede vraag, nog tot 4 kon opbren gen, kon later voor slechts 2.70 worden verhandeld. Sommige partijen bleven daar nog 20 en 30 cent beneden. Grove uien brach tén van 1.70 tot 2.30 op. Aanvoer 23 spoorwagens. Van het artikel slaboonen kwam het wat aan de veiling. Voor mooie partijen durme, zachte boonen kon een aardigen prijs wor den gemaakt, ofschoon op het laatst der week de prijzen daalden van 10 a 12 tot 6 a 10. Dikkere en afwijkende kwaliteit werden voor 2.60 tot 6 verkocht. Voor snijboonen werd 2 tot 6 betaald, al naar kwaliteit. Kooplust vrij goed. Aanvoer 80 000 K G Mooie bieten golden 1 40 tot 2; klei nere 0.60 tot L Tomaten liepen sterk in prijs achteruit, zoodat A-kwaliteit, aanvankelijk nog 12 op brengende, nu voor gemiddeld 4 werd ver kocht; zoo ging het met B van ƒ11 tot 4 50; C van 8.60 tot 2.30 en CC van 4 tot onverkoopbaar of 2. Druiven bleven stationnarr. Alicante ge middeld 28, Frankenthalers 28.30 to< 32.70. EGMOND AAN DEN HOEF T uinbouwcursus. Bij voldoende deelname zal onder leiding van den heer J. J. Jager zoowel te Egmond- Binnen als te den Hoef een tuinbouwcursus worden gegeven. Floralia. Zondagmiddag werd in het gymnastiek lokaal van de O. L. school een Floralia- tentoonstelling gehouden, uitgaande van de afdeeling Egmond var. „Het Nut". Het lokaal was tot een waar lusthof her schapen, de bloemen waren zeer smaakvol gerangschikt; tusschen de bloemen stonden de prijzen, die later werden uitgereikt. De belangstellenden, en die waren er vele, konden bovendien nog grabbelen in de grab- belmand en hun kunst beproeven op een sjoelbak, voor het hoogst aantal punten werd1 ook een prijs beschikbaar gesneld. Bovendien werden er loten verkocht. Des avonds had de prijsuitreiking voor de bekroonde planten en bloemen plaats. Ds. Nobel bracht allereerst een woord van dank aan het gemeentebestuur, die hadden goedgevonden dit lokaal ter beschikking te stellen; voorts aan de heer en mevr. Jager, die zooveel voor het welslagen van deze ten toonstelling hadden gedaan en aan allen, die hadden meegewerkt door het verzorgen en opkweeken van planten en bloemen Spr. con stateerde. dat Floralia steeds vooruit ging. Spr. hoopte, dat zij die ongelukkig waren ge weest met de verzorging van hun planten, niet de moet zouden verliezen, maar een volgende keer weer mee zouden doen. Dan werden de prijzen uitgereikt. Ds. Nobel deed dit op de hem eigen gezellige wijze, zoodat deze prijsuitdeeüng een waar lijk genoeglijk avondje werd. Wij willen de gelukkige bekroonden even noemen: Bolbegonia's: le pr mej. A Veenhuysen, waterstel; 2e pr. heer J Rosing, vaas: 3e pr. mej. Gr. Veenhuysen. theezeefje. Fuchsia's: le pr. Jn. Jager, zonneklep; 2e pr. mevr. Jager, kop en ochotel: 3e pr. heer N. Schild, eierstel; 4e pr. heer D. Gorter, jampot. Potplanten: le pr. C. Half. aschbak; 2e pr mevr. J. Groot, étui kleerhangers. Snijbloemen: le pr. N. N. Vaas; 2e pr. mevr Veldman, melkkan. Dan kwamen de kinderen aan de beurt. Deze mochten hun pri'sje uitzoeken. Fuchsia's: le pr. Jannie Jager; 2e pr. Lies van der Pol; 3e pr G. van 't Veer. Begonia s: le pr. Jannie Jager; 2e pr. Piet Gouda; 3e pr. Trien Zwaan; 4e pr. Kees van der Pol; 5e pr. Maart je Minnee; 6e pr. Jn. Veenhuysen. Geraniums: le pr. Jannie Jager; 2e pr. Kees van der Pol; 3e pr. Henk v. d. Pol; 4e pr. Jn. Staartjes; 5e pr Lex Vogelenzang; 6e pr. Marijtje Minnee. Margrieten: le pr. Bruins Jager; 2e pr. Jan Minnee. Lobelia's: le pr. Kees van der Pol; 2e pr Henk v. d. Pol; 3e pr. Br. Jager. Asparagus: Adr. Veenhuysen. Zinnea's: Piet Gouda. Asters: Guri Strooker. De le pr. voor het sjoelbakken werd be haald door den heer D. Gorter met 18 punten; de 2e pr. door den heer Van der Pot met 16 punten. Daarna had de verloting plaats; 116 loten waren verkocht, waarvoor 7 prijzen beschik baar waren gesteld. Ook dit wrliep vlot en prettig en de prijzen waren heel aardig. je me dat niet kun zeggen, wordt je naar bed gezonden en de geneesheeren zullen in het belang van hun kennis net zoolang proeven op te verachtelijk lichaam nemen, tot zij weten wat je mankeerde". „Zij zouden per slot van rekening meer in mijn belang dan in dat der wetenschap han delen", antwoordde Adonis op een toon, die nog onvast was als gevolg van den doorge- stanen angst, „want ze zouden me in min der dan geen tijd naar het paradijs zenden en niets vernemen van hetgeen zij wilden weten". „Dat is wel waarschijnlijk", merkte Don Jan op. want hij had in de geneeskunde in het algemeen weinig vertrouwen, en in dit geval heelemaal niet. „Als uwe majesteit het mij niet kwalijk neemt", vervolgde Adonis met wat meer moed. „zie ik daar op tafel muskus-meloe nen staan." „Wel, wat zou dat?" vroeg de koning. „Het zien van meloenen op uwer ma- jesteits tafel, doet me bijna sterven", ant woordde de dwerg. „Houdt je er zooveel van dat je er niet tegen kunt ze te zien? Goed, je zult er een dozijn krijgen en ik zal zorgen dat je ze alle maal achter elkaar opeet. Dat zal je van je afschuwelijke gulzigheid genezen". „Aangenomen dat uwe majesteit er geen een eet, zal ik van de overige net zoolang eten tot ik wegens overmatig gebruik van me oenen er dood bij neerval, evenals uwer majesteit overgrootvader, zaliger gedachte nis. keizer Maximiliaan. Philips verbleekte zichtbaar, want hij wis voor ziekte en dood zoo bang als weinig an deren. 6 Wordt vervólgd.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5