DF AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY JjecfUszaAen Sport Buitenland ©VDLLEMAWJ 3 LAATSTE KVKKT1EK DE STERRENHEMEL 13—20 SEPTEMBER 1933 21 h MT (22 h ZT). Ster y* grootte, of klein» Ster Va grootte. Sc» I* gr nl; Melkweg Wettelijk ingeschreven bij bet Bnrenu Va lndastrtcelen Eigendom onder No» 6 4 2 2 2 CrasrtKv? VENÜS MAKS JUPITEft O SATURNliS Q ^NUrVEMAAN ZUID Sterretijd 20 h 30 min. Met drukletters geteekend zijn de namen der Stererbeelden; de eigenamen van enkele heldere sterren zijn met schrijfletters aange geven.. De stippellijn duidt de ligging van Dit kaartje is maanloos. In het Z.O. komt juist Fomalhaut op, de helderste ster van de Zuidervisch. Tot slot bracht ds. Nobel dan nog een woord van dank aan de deskundigen, die voor de toekenning van de prijzen hadden zorg gedragen. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Strafzitting van Vrijdag 8 Sept. 1933. Mondelinge uitspraken: Overtredingen van de motor- en rijwiel- wet: J. A. te Heiloo, B. H D. te Schoorl, C. W. H. B te Rotterdam, G. M. te Groningen, A. P. te Harencarspel, M. J. te Bergen, J. C- M. v. S. te Zijpe, E. M. J. Z. te Amsterdam, S. C. te Dirkshorn, A. N. te Heiloo, D. de K. te Bergen, J. Z. te Bergen, C. V. te Zuid- scharwoude, H. de J. te Oudorp, M. A. K. te Amsterdam, J. P. te Alkmaar, T. E. te Hoogwoud, T. R. te Schoorl, H. v. E. te Hei loo, J. T. te Beverwijk, M. J. L te Schoorl, D. de B. te Heerhugowaard, J. G. te Aker sloot, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, G. A. du P te Alkmaar, J. G. R. te Wijk aan Zee en Duin, W. Z. te Alkmaar, J. L. T. te Haarlem, J. H. te Heerhugowaard, A. K. te Alkmaar, ieder 8 boete of 8 dagen hech tenis. P. A. L. te Anna Paulowna, W. B. te Bergen, W. J. K. te Alkmaar, H. G. A. te Alkmaar, L. V. te Hilversum, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. B. J. G. te Groote broek, J. C. M. te Noordscharwoude, ieder 7 boete of T dagen hechtenis. J: J. te Fra- r.eker, F. H. te Oudendijk, ieder f 12 boet-» of 12 dagen hechtenis A. G. H. B. te Amster dam 5 boete of 5 dagen hechtenis. J. Z. te Koedijk 2 boete of 2 dagen hecht P. G. O. te Medemblik, 8 en 4 boete of 8 en 4 da gen hechtenis. H. L. te Amsterdam, 4 boete of 4 dagen hechtenis C. T. te Limmen 10 boete of 10 dagen hechtenis. A Z. te d° Rijp 2.50 boete of 2 dagen hechtenis M. H S. te Haarlem 4 en 7 boete of 4 en 7 dagen hechtenis. L. T. te Voorburg,, vrijgesproken. Overtredingen van de politieverordenin gen: W. W. te Haarlem, verzet vervallen verklaard. P. J. H. te IJmuiden, P. F. te Schagen, P. van D. te Beverwijk, J. K te Eg- mond aan Zee, J. D. te Wieringen, A. v. O. te IJmuiden, R. R. te Anna Paulowna, P. J. te Utrecht, J. R M. te Haarlem, M. B. te Hoorn, W. L. te Alkmaar. F. B. te Alkmaar, C. J. de J. te Alkmaar, A. T. te Alkmaar, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. C. C. F. te Amsterdam, W. P. te Amsterdam, L. J. L. te Amsterdam, T. P. te Amsterdam, C. de B. te Alkmaar, ieder 2 boete of 2 dagen hech tenis. H. O. te Alkmaar, N. S. te Egmond a. Zee, T. K. te Alkmaar, ieder 1 boete of 1 dag hechtenis. A G. te St. Pancras, 1.50 boete of 1 dag hechtenis. P. v. d. K. te Oos terhout, 5 boete of 5 dagen hechtenis. Overtreding van art. 453 van het Wetboek van Strafrecht (dronkenschap): J. C. D. te Alkmaar, A. K. te Alkmaar, N. S. te Egmond aan Zee, Th. K. te Hilversum, H. K te Den Helder, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtredingen van art. 435 van hef Wet boek van Strafrecht (opgeven van een val- scheii naam): L. F J. V. te Oss 25 boete of 25 dagen hechtenis. S. C. te Dirkhorn 15 boete of 15 dagen hechtenis. W. A. W. te Oost-Graftdijk 12 boete of 12 dagen hech tenis. Overtredingen van art. 424 van het Wet boek van Strafrtcht (baldadigheid): G W H. te Bergen, P. B. te Bergen, M. B. te Ber gen, J. v. D. Bergen, allen teruggave aan de ouders zonder toepassing van straf. J. H. te Beemster, 4 boete of 4 dagen hechtenis. W P. te Alkmaar, 5 boete of 5 dagen hechte nis. J. C. A. S. te Heiloo, L. M. L. te Heiloo, ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis. Overtredingen van art. 461 van het Wet- b«ek van Strafrecht (loopen over verboden grond): A K te Egmond aan Zee, vrij spraak. J. C. S. te Bergen, 5 boete of 5 da gen hechtenis. Overtredingen van de visscherijwtf: J B te Alkmaar, G. D. te Alkmaar, C. L. te Alk maar ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. F B. te Amsterdam 2 boete of 2 dagen hechtenis Overtredingen van de arbeidswet: L V. te Al'-maar, 3 boete of 3 da"en hechtenis Overtredingen van de jachtwet: J. D Izn te Egmond aan Zee 8 boete of 8 dagen hechtenis. B S. te Egmond aan Zee, 12 boete of 12 dagen hechtenis. Overtreding van de handelsregisterwet: S. A te Wieringen 10 boete of 10 dagen hech tenis. Overtreding van de wet op de openbare vervoermiddelen: A. Ph. D te Rotterdam. 10 boete of 10 dagen hechtenis. Voetbal. DE JAARLIJKSCHE ALGEMEENE VERGADERING VAN DEN N.H.V.B. De jaarlijksche algmeene vergadering van den N. H. V. B. die in „de Unie" alhier plaats vond behoort ook reeds weer tot het verleden. De vergadering was dezen keer zeer druk bezocht en vrijwel alle vereenigingen, als mede een groot aantal commissieleden, scheidsrechters etc.; gaven acte de présence, terwijl we tevens de eereleden, Katoen, Rauch, Terlaag, Luicks en W. W. Baas ont dekten. Traditiegetrouw, de vergadering was op elf uur aanvang bepaald, kwam er ook thans circa twintig minuten bij, een tijdsduur, waar in hernieuwde kennismakingen, of het aan- knoopen van nieuwe relaties kon worden ge daan en toen de eerste hamerklap van den voorzitter weerklonk, heerschte er een gezel lige kameraadschappelijke sfeer, die zelfs door de heftigste debatten niet verstoord kon worden. Heftig, voorwaar, want de discussies van den vertegenwoordiger van W. R. C. had tot gevolg, dat des voorzitter den vertegen woordiger van Nieuwe Niedorp niet alleen tot de orde moest roepen, doch deze tevens de verdere aanwezigheid moest ontzeggen. Ook in een vorige jaarvergadering ontdekten we het minder prettige optreden van denzelf den persoon en de vereeniging N. Niedorp zou er werkelijk goed aan doen, bij een vol gende gelegenheid een andere afgevaardigde te zenden. Voorzitter Delvaux memoreerde het spel peil. Hoewel het hem bekend is dat het peil in den A. V. B. aanmerkelijk gezakt is, meent hij zeker te weten dat men dit van Noordholland niet zou kunnen zeggen en vele clubs boven het IJ hebben hier aan ook voldoende het bewijs van geleverd. Nog wordt genoemd de verrichtingen van de vier eerste klasse afdeelingskampioenen, West- zaan, Alkmaarsche Boys, Andijk en Succes, en in het bijzonder trof hem het succes van onze plaatsgenooten „Alkmaarsche Boys", die er in slaagden het kampioenschap van len N. H. V. B. te behalen en in verband met i .iet feit, dat spreker één der kampioenswed strijden van zeer nabij kon gade slaan, meen de hij veel goeds voor de toekomst te hebben gezien. Ook werd het kranige werk van het vertegenwoordigend N. H. V. B.-elftal ge memoreerd, in welks verband de „provin ciale" stellig voldoende naar buiten is uit gestraald De voorzitter gewaagde van het afgeloo- pen jaar, dat aangeteekend zou kunnen wor den als het-jaar-met-een-sterretje, wat uit de verdere besprekingen zou blijken, zoowel let terlijk als figuurlijk te zijn geweest. Geme moreerd werd de verrichtingen van de Nrd.- hollandsche K. N. V. B.-ers, het verloren gaan van het eerste klasserschap van West- Frisia en spreker hoopte dat het verloren ter rein spoedig herwonnen zou worden, zoodat de provincie weer over het juiste aantal eer ste klassers zou beschikken. De keurige ver richtingen van ..Hollandia" werden genoemd, evenals van Z. F. C. II en O. S. V. II, terwijl Purmersteijn het derde klasserschap wist te behouden. Het afgeloopen jaar heeft ook thans zijn offers geëischt en de voorzitter gewaagde van het verscheiden van de heeren Taylor, de Moes en Schenk en de aanwezigen hoorden staande met volle deelneming het gesprokene, in 't bijzonder ten opzichte van den op jeug digen leeftijd gestorven heer Taylor, aan. Nadat de voorzitter nog even van de felle critiek gewaagd ten aanzien van het bonds- bestuur, dat immer in het Algemeen Sport blad beter bekend onder den naam van ,,'t Groentje" bestendigd wordt, beveelt spre ker dit orgaan bij de vereenigingen aan en onder de woorden critiek is goed, maar 't moet opbouwend zijn4', opende hij de verga dering. 1 O In afwijking met de „Agenda" kwam de voorzitter met het volgende voorstel: Het nieuwe reglement, dat voor eenige weken door de „buitengewone" vergadering werd aanvaard, gewaagd van het kader „buiten gewone leden", en wel die leden, die zich ten opzichte van den bond zeer verdienstelijk heb ben gemaakt. Het bondsbestuur meende de heeren Luicks, Terlaag, Baas en Rauch een onderscheidingsteeken in zilver te mogen uit reiken, na nog even de verdiensten van be doelde personen aan de revue te hebben laten passeeren. De betrokkenen danken allen met wel gekozen woorden en vooral de heer Luicks gaf een zeer juiste uiteenzetting van de factor „critiek". Tot punt 2 van de agenda: Notulen, kan worden overgegaan, die onveranderd werden goedgekeurd. De jaarverslagen van Secretaris-Penning meester, Scheidsrechterscommisise, Terrein commissie, Protestcommissie, Kas-commissie, Pers- en Propaganda-commissie, Schoolvoet- bal-commissie en Elftal-commissie, werden zonder eenige bemerking aanvaard. Punt 4: Vaststelling plaats volgende alg. vergadering, ging eveneens vlug onder den hamer door. Besloten werd, opnieuw Alk maar aan te wijzen, doch de vergadering te doen plaats vinden des Zaterdagsmiddags inplaats van des Zondags, strandde op vele moeilijkheden, in 't bijzonder op het uur van vertrek voor vele afgevaardigden uit afge legen plaatsen. Waar de punten 5-6-7-8 en 9 nauw aan elkander verbonden zijn, meende de voorzit ter dezen in één lijn te kunnen behandelen en stelde de vraag, of iemand hierover 't woord zou willen voeren. Ter verduidelijking zullen we hier even den inhoud van dit Agenda-on derdeel laten volgen: 5. Bespreking inzake het vormen van een Bondsbureau en/of het aanstellen van een ambtenaar. 6. Bestuursverkiezing ten gevolge van het periodiek aftreden van de heeren G. E. J. H. Delvaux, voorzitter, J. Melk, L. van Wagtendonk en A. Sietsma en het bedanken van H. Brussel als Secr.-Penningmeester. 7. Begrooting. 8. Vaststelling contributie. 9. Vaststelling tegemoetkoming Secr.- Penningmeester. De vereenigingen H. R. G, Alcmaria Vic- trix, O. S. V. en Z. F. C. wenschen hierover het woord. Allereerst stelde Alcmaria Victrix, bij mon de van den heer Bonsema, Het bondsbestuur de vraag, wat men van bondswege nu eigen lijk wil en verzocht den voorzitter een duide lijke uietenzetting van deze zaak. Het voor- stel-Alcm. Victrix werd sterk ondersteund, waarna de bondsvoorzitter een uiteenzetting deed. De voorzitter memoreerde dat deze kwestie in de bestuursvergaderingen breedvoerig was besproken en nu de heer Brussel als secreta ris-penningmeester bedankt heeft, achtte men het vormen van een bondsbureau, mede ln verband met de steeds toegenomen werk zaamheden, zeer wenschelijk. Edoch, het vormen van een bondsbureau vereischt veel kosten, waar begrijpelijker wijze door de aan gesloten vereenigingen in voorzien zal moe ten worden en ter verduidelijking van de te maken onkosten, werd de afgevaardigden in middels een begrooting ter hand gesteld, die omtrent het één en ander een duidelijk over zicht gaf. De voorzitter noemde de diverse posten en waar de letters b.b. vermeld staan, beteekent dit „bondsbureau". Na deze uiteen zetting zullen diverse afgevaardigden het woord voeren. De afgevaardigde van H.R.G geeft te kennen, dat de posten in verband met de for matie van het b.b. te laag gesteld zijn en vraagt tevens of er eventueele candidaten voor de betrokken functie naar voren ge bracht kunnen worden. Alcmaria vindt, dat na deze toelichting de zaak iets duidelijker is geworden, doch het is echter de vraag: „hoe de onkosten te dek ken?" de kwestie bondsfunctionnaris, zal pas later aan de orde kunnen komen. Spreker heeft tegen dezen gang van zaken geen be zwaar. O.S.V. sluit zich bij' het gesprokene van H.R.G aan. Z.F. G geeft eveneens een beschouwing over dit belangrijke feit, oordeelt dat de kwestie administrateur aan het bondsbestuur overgelaten dient te worden en dringt op de contributieverhooging aan, zooals de be grooting dit weergeeft. D.R.G en Vrone, beide vereenigingen uit het nu juist niet rijk bedeelde platteland, ma ken bezwaar tegen contributieverhooging, men noemt een progressieve regeling zooals Z.F.G dit reeds het vorig jaar eens had voorgesteld, daar men er van overtuigd was, dat een bondsadministrateur zeer noodig ge oordeeld werd. De voorzitter ziet uit de diverse bespre kingen de theoretische kans en hem is over duidelijk gebleken, dat de vorming van een bondsbureau zeer wenschelijk is. Ook hij oordeelt het begroote salaris te laag en de contributies te hoog, maar geeft tevens- te kennen, dat de bond over de financieele mid delen niet beschikt. Ook de heer Brussel geeft een uiteenzet ting, tevens van zijn bedanken en bepleit aanstelling bondsadministrateur annex de noodige hulp. Spreker gaf een schema: le omtrent het instellen van een bondsbureau; 2e het aanstellen van een ambtenaar en noemt steunverleening door groote vereeni gingen en tevens verhooging inleggelden en meerdere baten uit Rauchbeker-wedstrijden. Spreker dringt echter aan op een goede en afdoende organisatie en men dient te waken voor „lapmiddelen". Kippendieven gesnapt en gedood De Heer Spiering te Tlel had veel last van ratten In zijn kippenloop. Telkens waren eieren verdwenen of kuikens doodgebeten. Meer dan een jaar lang .probeerde hij allerlei middelen, echter zonder resul- taal. Ten slotte kocht hij bij zijn drogist een doosje Rodent, dat bij op de voorgeschreven manier ge bruikte. .Het resultaat is werkelijk verrassend, schrijft hij. .Een kwartier nadat het met Rodent be smeerde brood werd uitgelegd, was het reeds ver dwenen." Toen hij ons 4 weken later schreef, had hij geen rat meer gezien. Rodent faalt nimmer, het trekt ratten en muizen onweerstaanbaar aan. Koop nog heden een enkele doos 50 ct of een dubbele doos k 90 ct en morgen zult U van rat en muis be vrijd zijn. Imp.: Fa. B. Meindersma - Den Haag. B45 W.F.C. zag gaarne, dat men van secre taris-penningmeester overging naar admi nistrateur en niet naar bondsbureau, daar de totale posten „bondsbureau" beter den ad ministrateur in handen gesteld konden wor den. H.R.C. betreurde het, dat eertijds door haar geen bondswedstrijd gespeeld kon wor den, zoodat een belangrijke financieele post voor een bepaald doel verloren ging. Be doelde vereeniging stelde zich nog immer be schikbaar. Alcmaria, bij monde van den heer Bonse ma, vindt, dat de kwestie eenigszins vertroe beld wordt, de onkosten kunnen stellig ge bracht worden, doch spreker bestrijdt de financieele draagkracht der groote vereeni gingen en meent zelfs van nabij een derge- liike vereeniging te kennen, die zware finan cieele verplichtingen heeft tegenover haar bestuur. Ten slotte komt hij tot de conclusie, er moet een bondsbureau komen of niet. Door den voorzitter wordt kenbaar ge maakt, dat men in den A.V.B. 0 75 contri butie derft, wat toch ook voor den N H V.B. niet onmogelijk lijkt. Ook Zaandijk maakt bezwaar tegen con tributieverhooging, vindt dit een miserabel woord voor den huidigen tijd, noemt den toe stand der vereenigingen boven Alkmaaf Spreker acht een b.b. wenschelijk, doch zag de kwestie gaarne in handen van een com missie. Vrone, bij monde van den heer Hoog land, komt dan met het volgende voorstel: contributieverhooging a 0.10, de orerrge gelden uit verhooging inleggelden en per centage entreegelden bij de te spelen wed strijden, zooals bij den KNVB. bepaald. De heer ter Laag wou geen commissie zien, die prae-advies zou moeten uitbrengen, doch dacht de kwestie aan het bestuur te kunnen overlaten, zulks met het oog op een vluggen gang van zaken. Succes vraagt, hoe Let mogelijk is, dat een nieuwe secr.-penn. zich zou moeten aanpas sen, terwijl de huidige niet kan voldoen. Nieuwe Niedorp zag gaarne een beslis sing in het spelen van de N.H.V.B. wedstrij den en acht deze geheel overbodig, zoodat een financieele post zou vrij komen. Ook D R.C voert nog eenige discussies en noemt den slechten toestand daar ter plaatse. De voorzitter geeft te kennen, dat de af schaffing van de N.H.V.B-wedstrijden vrij wel onmogelijk is, het is naast den adspiran- tendag die 1200 spelers omvat en voor den „provincialen", een goede propaganda vormt, waarvoor den K.N.V.B. zelf nog een post ad 500 beschikbaar stelt. Wel zal men bezuniging in deze betrachten. Wat het voo'- stri-Vrone betreft, wenscht spreker zekerheid omtrent het financieele gedeelte en geen slag in de lucht te doen, men heeft steeds den druk der tijden toch te kunnen doorstaan en ook hij1 wenschte geen commissie, doch spoedig handelen en geen wachten tot 't volgend jaar. De voorzitter stelt voor punt 1 te bepalen en wel, stemming omtrent het wel of niet instel len van een bondsbureau. De stemming wijst uit, 156 voor, 52 tegen en 1 blanco, zoodat de NoordHollandsche Voetbalbond over een bondsbureau zal gaan beschikken. Juist is het 1.30 uur en kan gepauzeerd worden. Na ae pauze laat het bestuur het voorstel Vrone volgen, d'.w.z. 0.10 contributie ver hooging en restant als reeds oenend. Z.V.V. dringt aan op een goedkoopen kracht en staat op het aanstellen van enkele personen, die reeds over een gedeeltelijk inkomen be schikken, zooals gepensionneerden e.d. K F. G wil geen progessieve hetfing, aaar de groote vereenigingen ook voor hun Hnau- cteele verplichtingen staan en ook daar de gang van zaken niet altijd even gemakkelijk is. opnieuw dringt Z.V.V. op haar voor siel aan, totdat de heer Sietsma het woord neemt en te kennen geeft, dat een dergelijke werswijze beneden de waardigheid van den bond staat. Opnieuw volgen er tusschen de atgevaaraigden van Z.V.V. die een derge lijKe aanbieding en accepteeren als een nood maatregel geschouwen - en den heer Sietsma eenige discussies, totdat ten slotte de voorzit ter van Z.F.G, de heer Kruiver te kennen geeft, dat een dergelijke contributie-verhoo ging slechts per lid nauwelijks een halve cent per week bedraagt, wat dan ook geen belemmering kan zijn voor de uitvoering van dit plan en vraagt omtrent dit punt stem ming aan. Hoewel enkele clubs zich noga! verzetten, zou de stemming 128 voor en 82 tegen toch uit maken, dat het grootst» gedeelte voor contributie verhooging is Wordt vervolgd. HET VAN DER LUBBE-PROCES. Stormachtige vergadering fe Parijs, waar rechter Moro Giafferi Göring de brand- stichter noemt. Na een stormachtig voorspel hebben de advocaten, die de beschuldigden van den rijks dagbrand op 21 September zouden verdedi gen, maar door de niet toelating door de Duitsche regeering zulks niet zullen kunnen doen, gisteravond de pleidooien gehouden in een openbaren bijeenkomst in de Sall» Wagram te Parijs. Hifler, de moordenaar. Reeds lang voor half negen bevonden dui.' zenden personen zich in de avena» Wagrant en in de zijstraten. Een tijd lang bleef het ordelijk, maar toen geroepen werd „Dood aan Hitier. die moordenaar" werd het meer en meer rumoerig en moest de politie optre den om de orde te herstellen. Waterkaraffen stoelen en dergelijke inventaris stukken uit de omliggende café's werden naar de politi» gegooid, die eindelijk genoodzaak was. eeni ge keeren te chargeeren. voordat zij erin slaagde de orde te herstellen. Eenige perso nen werden gewond, enkelen gearresteerd. De zaal was tot de laatste nlaats bezet toen om bij negenen de zitting begon. Morro Giafferi begon toen zijn toespraak, waarin hii na een overzicht te hebben gegeven van de omstandigheden, waaronder Van der Lubbe werd gearresteerd zeide. dat het onmogelijk was. dat een lidmaatschaoskaart van de communistische partij op hem zou zijn ge vonden, daar hij eenigen tijd te voren uit de partij was getreden. Naar zijn meening was het veeleer verklaarbaar, dat de man niet ten volle bii ziin verstand was waaibij nog kwam, dat hij ook half blind was Indien hij werkelijk brandstichter zou zijn. dan nög zou hij niet meer zijn geweest dan het werk tuig van anderen, die hem daartoe hadden geprest, teneinde politieke propaganda te voeren en de uitroeiing van het marxisme in Duitschland te bewerken. Refereerende aan de getuigen verklaringen van een kellner, die verklaard had de dri» Bulgaren Dimitroff, Pokoff en Tanef in een café in een gesprek te hebben gezien met van der Lubbe zeide Morro Giafferi. dat deze ge tuigen verklaring duidelijk onjuist was daar de vier mannen niet dezelfde taal soreken en daardoor onmogelijk elkaar zouden kunnen begrijpen. Törgler niet schuldig. Voorts zei Moro Giafferi. dat het onmoge lijk was, dat Törgler van der Lubbe in het rijksdag gebouw zou hebben ontvangen, daar deze twee mannen élkander niet kenden. Van der Lubbe had beweerd, alleen te zijn opgetreden, maar hier sprak hij opnieuw niet de waarheid. Hij heeft tal van medeplichti gen gehad hetgeen werd bewezen door de hoeveelheid gevonden brandbaar materiaal, maar hij wilde ze niet aangeven. Moro Giafferi zeide, dat hij er persoonlijk niet aan twijfelde, of van der Lubbe was ver strikt geraakt in de knoeierijen van Nazi provocateurs. Er is geen gerechtshof ter we reld, geen gerechterlijk svsteem, zelfs het meest rigoureuze wat stand kan houden tegen de leugens, welke door de politie waren uit gevonden. Maar zij moeten den schijn red den. Indien het niet waar was, dat het vuur was aangestoken, als verkiezingspropagan damiddel, zou misschien de invrijheidstelling van de vier beschuldigden en de veroordee ling van van der Lubbe ziin geschied, maar indien dit niet geschied, indien de rechters de theorie der vervolging aanvaarden, indien onschuldig bloed zou vloeien, zou generaal Goering de brandstichter van den rijksdag zijn. Resolutie aangenomen. Nadat Mr. Torret in denzelfden geest had gesproken werd met algemeene stemmen een resolutie aangenomen, waarin wordt ver klaard, dat 15000 burgers ter vergadering bijeen, de parodie op de rechtspraak welke in Leipzig wordt voorbereid, cbnancieeren erop wijzende, dat voor de eerste malen in de an nalen van het recht de schuldige zich het recht aanmatigt te oordeelen, over de slacht offers. Zij bevestigen, dat het geheele Fran- sche volk weigert zijn vertrouwen te schen ken in een partijdige rechtspraak, weikef vooroordeelen het volkomen verplaatsen uit de meest elementaire principes van het men- schelijk recht. Zij begroeten en vestigen hun hoop op de rechtsgeleerden die in Londen vereenigd zijn ter zake van hoogstand en onaantastbaar recht en denancieeren de viervoudige mis daad, welke wordt voorbereid in naam van het nationaal socialisme 143. De vliegmachine raasde met een ontzettende snelheid door de lucht, doch het luchtschip bleek nog sneller te zijn. werd steeds grooter en na eenige minuten waren er duidelijk bewegende figuren in den gondel te onderscheiden. Sim en Wo-Wang ontdekten heel in de verte een streep land; zij raapten al hun moed bijeen en sprongen uit het vliegtuig ilth ^eijtze me' duizelingwekkende vaart omlaag» het lnrM ontplooiden zich de parachutes. De roovers i zwevendj v«beten zich van woede bij het zien van di* gedaanten. Simmy en Wo-Wang zaten in doods- zoudên h3r 26 n°*g, maar moesten afwachten waar re terecht ten zLd en- lA1s ze met hun valscherm in het water raak- im'J». t i Ze hoPel°os verdrinken, want met al die riemd om was het onmogelijk te zwemmen.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6