DF AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY Rechtszaken Qemewtecadw- EEN RECHTSZITTING IN AFRIKA. Te Beetsjoeanaland DE „VERSCHIJNINOEN" TE ONKERZELE. Incidenten tusschen en socialisten. geloovigen DE MISDAAD VAN VIOLETTE NOZIERES. Student gedupeerd. ODOL-tandpasta - dagelijks gebruikt - voorkomt het leelijke verkleuren der tanden en een onwelriekenden adem. blijven. Verscheidene vrouwen op 't per ron vielen flauw Men dekte op London Brdige het voorstuk van de locomotief af, waarop de trein zijn reis naar Clia- ring Cross vervolgde. *TAKINGSGEVECHTEN IN BOSNTL Tusschen stakers en politie. In de omgeving van de mijn Tubret bij Trawnik in Bosnië, is het tot een bloedige botsing gekomen tusschen stakers en gendar merie De arbeiders, die wegens een loonkor- ting van 20 pCt. in staking waren gegaan vielen de stakingbrekers aan, toen dezen de mijn wilden binnengaan. Eenige gendarmes werden gewond, drie arbeiders zijn gewond in het ziekenhuis opgenomen. BEROEMDE DIAMANT GESTOLEN. Ter waarde van f 240.000. Uit een téalage van een diamanthan del in de Hattonstreet te Londen is de boroomde 33*/«-karaatsdiamant „Polar- star", die een waarde van 240.000 gulden vertegenwoordigt, gestolen Op klaarlichten dag reed een auto voor, waaruit een man sprong, die de ruit met een steen ingooide, den dia mant wegnam en zich snel verwijderde in den auto Talrijke menschen hebhen den diefstal waargenomen, maar konden hem niet verhinderen. TRAGISCH LEVENSEIND. Op het graf van zijn dochter. Te Rouaan in Frankrijk is een man dood gevonden bij het graf van zijn dochter. Het bleek, dat hij zich van het leven had beroofd. In zijn zak werd een brief gevonden, waaruit bleek, dat hij zijn vrouw had vermoord. GROOTE PROPAGANDAPARADE. Voor de herstelactie in Amerika. Gisteren vond te New-York door de tnet vlaggen gesierde Fifth Avenue een reusachtige propagandaparade voor de her. telactie plaats.De parade duurde van 13.30 tot 20 uur. Op de eeretribune tegen over de stadsbibliotheek hebben Mevr. Roosevelt. generaal Johnson en de gou verneurs van New-York, New-Yersey en Connectitcut het défilé gade geslagen. Aan de parade namen deel het leger, de marine, talrijke vereenigingen, school kinderen enz., in totaal meer dan 250 000 menschen met 200 muziekgezelschap pen. Tachtig vliegtuigen en wellicht ook het luchtschip „Macon" zullen boven New York verschijnen. De zaken en de beurzen zijn des middags gesloten. Op de beroemde Liberty vlaggenmast voor het raadhuis is een roode vlag, die daar door communisten was geheschen, door de politie verwijderd. DE AMERIKAANSCHE OORLOGS SCHEPEN. Blijven in de Cubaansche wateren. Staatssecretaris Huil deelde gisteren mede, dat met het oog op de op Cuba steeds meer toenemende communisti sche invloeden de oorlogsschepen der Vereenigde Staten tot nader order in de Cubaansche wateren zullen blijven. Des gelijks zal ambassadeur Welles, die eigenlijk half September de leiding op zich zou hebben genomen van de afdee- ling Zuid-Amerika van het staatsde- partement nog op Cuba blijven. Met groot militair ceremonieel is onder Voorzitterschap van den Engelschen admi raal Evans in Beetsjoeanaland (Britsche Kaapkolonie) het onderzoek naar de miS' handeling van een Engelschman door in boorlingen begonnen. Tiet verhoor werd in geleid door trompetstooten en drie schoten uit het veldgeschut van de marine-afdeeling die den admiraal had begeleid. De gerechts plaats werd door soldaten afgezet. De hoofdman Tsjekedi, die voor den duur van het proces van zijn functie als opperhoofd is ontheven, was met de andere stamhoof den aanwezig. Vijftienduizend inboorlingen schaarden zich om de militaire afzetting. Reeds bij het begin der behandeling bleek, dat de Engelshman, die zich over mishande ling beklaagde, Mac Intosh, met een zwarte vrouw leefde en kinderen had van andere zwarte vrouwen, zich volkomen gedroeg als lid van den stam en zich aan het recht der inboorlingen had onderworpen. Hij was in derdaad door het stamhoofd veroordeeld tot geesteling en heeft eenige slagen opgeloo- pen. Het opperhoofd had hem echter verder met rust gelaten, zoodat Mac Intosh van be zwaren indienen had afgezien. Het opper hoofd had zich reeds tot de Engelsche auto riteiten gewend met het verzoek, Mac Intosch uit het land te wijzen, waarop hij echter geen antwoord had gekregen. De Engelsche admiraal verklaarde, dat Macintosh wegens zijn laakbaar gedrag uit het gebied der inboorlingen moet worden verbannen. Verdere beslissingen worden van daag genomen. Te Onkelzele, het nabij Geeraardsbergen gelegen dorp, waar een vrouw uit het volk, die te Beauraing is geweest, volgens hare beweringen reeds zestien maal de Heilige Maagd zou hebben aanschouwd, hebben zich incidenten tusschen ongeloovigen en men schen die wel geloof hechten aan de visioenen van Leonie Van Dijck voorgedaan De vrouw zelf, die een harer zoons verplicht heeft uit de Socialistische Jonge Wacht te treden en ook van hare andere meerderjarige en ge huwde kinderen, die sociaal-democratisch ge zind zijn, tracht te bekomen, dat zij het socialisme zullen verzaken, is te Geeraards- bergen en te Onkerzele door dichte groepen arbeiders en arbeidsters uitgejouwd gewor den. Vaak wanneer zij op straat komt of zich voor den dagelijkschen bidstond naar de kapel en de grot begeeft, waar de Heilige Maagd zou zijn verschenen, wordt zij door andersdenkenden grof beleedigd. Ook hebben onbekend gebleven personen een ijzeren plaat met de woorden: „Voor dit beeld zult gii nooit vruchteloos nederknielen'', van de grot afgerukt en medegenomen. De plaat is in een sloot op het grondgebied van een na burige gemeente teruggevonden. De kapel wordt nu iederen dag door hon derden geloovigen en nieuwsgierigen be zocht, aldus de N R.Crt. Vrijdag J.I., tyd?ns den bidstond, geleid door vrouw van Dijck, waren wel 4000 menschen aanwezig. In de streek doen allerlei dwaze geruchten de ron de omtrent mir'akuleuze genezingen, die zich te Onkerzele zouden hebben voorgedaan. Wel heeft men reeds eenige zieken uit verschillen de omliggende dorpen en ook een rreheel ver lamd kind uit Antwerpen naar de grot ge bracht of gevoerd, maar van wonderbare ge nezingen hebben de geestelijke en gemeente lijke autiriteiten tot dusver nog niets verno men. REGEERING AFGETREDEN. In Perzfë. Naar uit Teheran wordt gemeld, is de Perzische regeering afgetreden. De mo tieven hiertoe zijn tot op heden nog onbekend. GROOTE MIJNWERKERSSTAKING. In Philadelphia. In Philadelphia zijn 20.000/ mijnwer kers der kolijmijnen in staking-gegaan. Nog 30 000 andere mijnwerkers hebben voor staking gestemd en zullen dit van daag aanvangen. Er wordt gevreesd, dat deze staking zal overslaan op alle an dere staten President Roosevelt wees er op dat hij de ondernemers de code van de bruinkoolindustrie zou dwingen te aanvaarden, ingeval de ondernemers niet spoedig tot overeenstemming kun nen komen over het codevoorstel. Men zal zich uit hetgeen wij hebben ver teld over de verschrikkelijke misdaad van de Parijsche prostituee Violette Nazières, de treurige figuur van Jean Dabin herinneren, den jongen Parenschen student, bevriend met Violette, van wie hij bijna dagelijks geld aannam. De minister van onderwijs heeft Dabin naar den raad van de universiteit van Parijs verwezen en de rector van deze instelling heeft, in afwachting van een beslissing van den raad, het jongmensch den toegang tot de universiteit ontzegd. VUUROVERVALLEN OP. DEN SPOORWEG. 15 Dooden te Mantsjoerije. Naar semi-officiee! uit Moekaen wordt medegedeelde hebben Chineesche op standelingen overvallen gepleegd op de stations Sjoean sjen en Kosjantoen van het baanvak HailoenKirin. De bandieten, die een groote over macht bezaten .hebben bij den eersten overval 7 passagiers gedood en bij den tweeden 8. Zij ontvoerden de Japansche wacht Ter beveiliging van het spoor wegverkeer rijden thans pantsertreinen. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. Meervoudige Strafkamer. Strafzitting van Dinsdag 12 Sept. NIET AANBEVELENSWAARDIGE ZAAKBEHEERDER. De 19-jarige loopknecht Jan de R., wonen de te Den Helder, thans gedetineerd te Alk maar, was in 1931 in dienst getreden bij den grossier H. Duinker in kaas en zuivelwaren en den laatsten tijd belast met den verkoop van zulvel-artikelen, gedurende het tijdsver loop van 19321933, welke eervolle opdracht hij echter zóó weinig gewetensvol uitvoerde, dat hij thans ter zake verduistering terecht stond. De verdachte had van zijn patroon den nadrukkel ijken last ontvangen aan zeke ren heer Hendrik P., 'n afnemer die ver moedelijk niet souffreerde aan overmaat van soliditeit, niet anders te leveren dan tegen contante betaling, welk voorschrift Jan de R. echter blijkbaar aan zijn laars lapte, al thans hij knoeide naar hartelust met dezen heer Post, die zich nu ook in voorarrest be vond en beschikbaar werd gehouden, om aanstonds onder handen te worden genomen wegens heling. De jeugdige heer Jan de R. werd juridisch bijgestaan door mr. Dwars uit Hoorn, ter wijl mr. Wynne zich met de behartiging van de belangen van den heer P. had belast. Overigens leverde dit jongmensch, wat zijn openhartigheid betrof, geen moeilijkhe den op. Hij gaf grif toe een niet onbelangrijk bedrag ten eigen bate aan bioscoopjes, café's, sigaretten en wat dies meer zij, te hebben zoek gemaakt. De heer Duinker, die langzamerhand tot de ontdekking kwam, dat de zaken onder de medewerking van zijn factotum de R niet floreerden, werd tenslotte wakker geschud en verkreeg na onderzoek de wetenschap, dat hij er leelijk tusschen was genomen. Hij wensch'- te zich dan ook heden civiele partij te stellen tot een bedrag van 2 x 300 ten laste zoo wel van den steler als den heler Getuige kon echter hier niet hoogër gaan dan 150 zoodat het voor hem voordeel iger was om een afzonderlijke actie in te stellen. De heer Duinker gaf daarop te kennen zich desnoods ook met 'n bedrag van 2 x 150 tevreden te willen stellen. De heer Wiggers. ambtenaar van het ge nootschap tot zedelijke verbetering, noemde verdachte een slappe figuur, doch hoopte, dat de reeds ontvangen les en de afzondering in de cel hem tot waarschuwing hadden ge strekt. De officier vond het een moeilijke zaak uit te maken wat met het jongmensch moest worden aangevangen. Het was een ernstig feit en het betrof een diefstal van honderden guldens. Spreker had niet veel vertrouwen in de toekomst, waar verdachte niet de minste waarborgen bood en kon niet besluiten een voófw. straf voor te stellen. Gerequireerd werd dus 5 maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. Dwars kon met dit re quisitoir niet medegaan en meende, dat men een jongmensch van 19 jaar een kans moest geven. Pleiter wees voorts op de verlei ding waaraan dit piepjonge mensch, aange steld als pakhuismeester zonder voldoende controle, was blootgesteld. De connectie met zijn medeplichtige Hendrik P. werkte ook mede, om de situatie te vertroebelen. Mr. Dwars toonde zich voorts tegenstan der van een gecombineerde straf en vermeen de, dat het voorarrest al voldoende was ge weest, ongeacht het feit dat een definitieve straf steeds op hem zou drukken. Ten slotte vroeg pleiter een voorw. veroordeeling op te leggen. DE HELER WERD NIET GESPAARD. Hierop stond terecht de 29-jarige boter- handelaar en zuivel-agent Henarik P., even eens te Den Helder en thans gedetineerd. De zen man werd ten laste gelegd heling van zuivel-artikelen, als boter, kaas en eieren, die zich door den vorigen beklaagde wederrech telijk waren toegeëigend en die hij anders dan door misdrijf onder zich had. Genoemde P. stond reeds flink in 't krijt bij den heer Duin ker en deze had zijn pakhuismeester absoluut verboden op crediet te leveren, zoo men ziet, met een geheel negatief gevolg. Tegen dezen verdachte werd natuurlijk zijn medeplichtige als verzwarend getuige uitgespeeld. Verdach te beweerde steeds de door hem gekochte goederen betaald te hebben, waarop de pre sident dezen „ouderen en wijzeren" man on der het oog bracht, dat het hem geen nadeel zou brengen indien hij de waarheid sprak. De verklaringen van Jan de R. weerspraken zijn voorstelling van zaken in niet geringe mate Na lang praten bleek de verdachte geneigd te zijn toe te geven, dat hij had meegeknoeid en dat was de quintessens van de zaak, con stateerde de president voldaan. Op de vraag van verdediger, mr. Wynne, verklaarde getuige de R. nog, meermalen pakjes boter ten huize van verdachte te heb ben gebracht, maar niet zonder opdracht van den verdachte. De officier, het woord verkrijgende, rele veerde dat de bekentenis door verdachte aan den rechtercommissaris gedaan haar volle waarde behield en aan het retiteeren op die verklaringen geen acht kon worden geslagen. Spr. wenschte, mede gelet op de twijfelach tige conclusie van den heer Wiggers, niet mede te werken tot een voorw. straf en vor derde ook hier 5 maanden gevangenisstraf. Mr. Wynne verkondigde een andere mee ning en achtte een voorw. veroordeeling hier van belang. Men moest verdachte een kans geven. Verdediger stelde voor een doelmatige gecombineerde straf met aftrek van preven tief, subs. een geringere straf. DE ZWIJ'NTJESJAGENDE KELLNER. De 47-jarige net uitziende heer Joh. Jac. K., kellner zonder vast metier of woonver blijf, thans ondergebracht in het huis van bewaring, had zidi in den nacht van 15 op 16 Juni te Schoorldam vergrepen aan een rijwiel, toebehoorende aan den getuige W. Goudsblom, 20-jarig arbeider uit Warmen- huizen, die daar een kermisbal bezocht. De kellner peddelde op dit karretje lustig naar Amsterdam en 5 dagen later werd de recht matige eigenaar weer in het bezit van dit ve hikel gesteld. Het feit werd dbor verdachte toegegeven, doch hij ontkende 't oogmerk der wederrech telijke toeëigening. In ieder geval had hij de fiets niet verkocht. De officier was ver van malsch vorderde 1 jaar gevangenisstraf en nam weinig notitie van het verweer van ver dachte. Mr. Belonje, de juridische paladijn van den kellner bracht verzachtende omstan digheden in het midden en meende, dat het oogmerk ook nog niet zoo stevig vast stond. De fiets was oud" en had weinig waar de en alles bijeen genomen, den leeftijd van zijn cliënt, den tijd in voorarrest doorge bracht en diens blanco strafregister gaf mr Belonje aanleiding primair te verzoeken vrij spraak, subs. de meest mogelijke clementie te willen toepassen. EEN ONTEVREDEN KLANT VAN DEN KANTONRECHTER. De heer Jan J., 'n 30-jarig arbeider uit Petten, gemeente Zijpe, was door den kan tonrechter te Schagen veroordeeld ter zake eenige door hem gepleegde overtredingen der jachtwet in de ftettemer duinen. Hij werd daar namelijk gesnapt in den nacht van 21 Febr. door den rijksveldwachter van Iperen, toen hij zich met behulp van kunstlicht bezig hield met stroopen, terwijl hij ook geen fatsoenlijke jachtacte kon vertoonen. De ver dachte kwam van het vonnis in hooger be roep en beweerde niet met de lantaarn te hebben gewerkt. Niettemin bleek hij nog veel prijs te stellen op dit omvangrijk instrument en verzocht hij teruggave ten behoeve van den eigenaar, zoo hij beweerde. Gerequireerd werd bevestiging van het vonnis 2 x 30 boete of 2 x 30 dagen, even wel met teruggave van de in beslag genomen lantaarn, waarvan de verbeurdverklaring niet rust op de bepaling der wet. Appellant werkte nog eens op het goede hart der meerv. strafkamer en verzocht vrij spraak van het tweede feit in 't bijzonder en een flinke verlaging der opgelegde boeie in 't algemeen. DIEFSTAL VAN SIERADEN. De rechtbank te Den Haag veroordeelde gister den 35-jarigen koopman D. L. D., uit Amsterdam, wegens diefstal van sieraden gepleegd op klaarlichten dag in eenige villa's behoorende bij het Oranjehotel te Scheve- ningen, overeenkomstig den eisch, tot 1 jaar en 8 maanden gevangenisstraf. VERVALSCHING POSTWISSEL. De 19-jarige instrumentmaker W. W., de 20-jarige motordrijver C. A. P. Z. en de 23- jarige loswerkman F. E. C. O., hebben voor de Haagsche rechtbank terecht gestaan we gens het vervalschen van een postwissel en het gebruik maken daarvan. De rechtbank veroordeelde te dezer zake W., die reeds eer der een vonnis onderging tot 1 lA jaar, ter wijl O. en Z. werden veroordeeld ieder tot 1 jaar gevangenisstraf waarvan 8 maanden voorwaardelijk. DIEFSTAL VAN RIJWIELEN. Het O.M. bij de Haagsche rechtbank eisch- te gister tegen den 26-jarigen tuindersknecht H. Ie Mlaatstelijk wonende te Ridderkerk, thans gedetineerd, wegens verschillende rij wieldiefstallen te Leiden gepleegd, 2 jaar gevangenisstraf. De 31-jarige bankwerker B. die deze rij wielen vervoerde en te Den Helder verkocht, hoorde deswege 1 jaar tegen zich eischen. Vonnis 26 September a.s. ST. PANCRAS. De raad dezer gemeente vergaderde Dinsdagavond 7 uur voltallig onder voorzit terschap van den heer J. Kroonenburgj bur gemeester. Ged. Staten hebben thans bericht gezon den na herhaald verzoek om de 9000 kapi- taaldienst over te hevelen naar den gewonen dienst dit toe te staan, om de rekening 1933- '34 sluitende te maken, echter met dien ver stande dat in 5 jaar dit bedrag moet terug 'komen in den kapitaaldienst te beginnen in 1935. De heer M. Duif merkte op, dat dit niets geeft, het is alleen een waarschuwing. De voorzitter zeide, dat zoo lang mogelijk geprobeerd moet worden om de hooge pro centen op de personeele belasting te ontwij ken, door dit geval is dit niet mogelijk, wij zullen hopen op een betere toekomst, wellicht heeft de toestand zich in 1935 gewijzigd, en indien dit zoo is, dan is deze som weer gauw genoeg binnen te krijgen. Indien het wordt gelegd op de personeele belasting zijn ver scheidene menschen niet in staat om dit te betalen, en zou het slechts een geflatteerde begrooting zijn, die wel op papier sloot, doch voor een groot deel oninbaar bleek te zijn. De heer Lek: Ik juich dit voorstel toe, ais wij de heffing op de personeele belasting verhoogen, dan komt het geld niet binnen en indien het blijkt, dat 1935 nog slecht is, dan is wellicht te verkrijgen, dat nog een verschuiving plaats heeft. De heer M. Duif: De grondbezitters zijn zoodoende de dupe van de historie. Er is wel verhooging op de grondlasten toegepast, dus als onbebouwd wordt belast dan bebouwd ook Het is een voortrekken van de niet- grondbezitters, terwijl de grond ongeveer waardeloos is. Weth. van Kampen: Laat Duif dan een voorstel doen om opcenten op de personeele belasting te heffen. De heer Duif vond dit te onvoorbereid en wenschte geen voorstel te doen. Het komt er toch niet door. Van Ged. Staten zijn de staten ingekomen overdracht wegen aan het Hoogheemraad schap. Van den minister van sociale zaken is be richt ingekomen, dat de steunregeling voor transportarbeiders thans wederom geldend is voor deze gemeente. Van de Bank van Ned. Gemeenten is be richt ontvangen, dat de rente is geregeld. Tv, bet 4.75 pCt., credit 1.75 pCt. De hoofdopzichter der Heidemaatschappij juist hedenmiddag op bezoek geweest, heeft medegedeeld, dat de baggerregeling zooal» die thans geldende is, niet zal mogen wur. den gehandhaafd. De thans geldende rege ling van 6 halve pramen of 4 driekwarten per arbeider voor dagtaak vervalt en zal 9 uur moeten worden gebaggerd, tegen een uurloon van 27 cents per uur. Maandag a.s te beginnen Ik heb, zeide de voorzitter, de hoofdopzich- ter er terdege op gewezen, dat het niet te doen is om 8 uur per dag te baggeren. Wn zullen alsnog probeer en om dit voor elkaar te houden, doch de hoofdopzichter verklaar de dat de hoeveelheid in te korten tijd wen} verwerkt. De heer SnelDus er moet de lijn worden getrokken Voor kennisgeving aangenomen. Vaststelling gemeenterekening 1932: Deze sloot in ontvangst en uitgaaf gewone dienst 6358.1?— 6023.10, saldo 2735.02, ka- pitaaldienst 8077.83. De heer C. Duif als rapporteur adviseerde tot goedkeuring. Bespreking opslagplaats Noordeinde, Door de verbreeding en verhooging der be- nedenweg, gedeelte hoek bij de opslagplaats is de opslagplaats van thans geheel verval len geraakt door de hooge zijwanden. Door B. en W. was oorspronkelijk ge. meend om het Otterplaatje daarvoor te ne men, doch dit ligt zoo ver uit de gemeente. In overleg is thans getreden met het Hoog. heemraadschap en het polderbestuur en thans is dit zoover gevorderd, dat het Hoog. heemraadschap het oude gedeelte zal dem- pen en het polderbestuur zal zorgen voor be« schoeing. De gemeente zal alleen een afschei ding moeten maken voor het erf van den heer Groen. De heer M. Duif: Het Hoogheemraad schap heeft dit bedorven en hoort het goed te maken ook De heer Lek vond dit de beste oplossing die te vinden was. Zoo komt de zaak best in orde voor een heel kleine kosten. De heer C. Duif was aanvankelijk niet voor dit voorstel om de weinige ruimte wel ke overbleef voor vaartuigen. Nu echter de schoeing schuin wordt geplaatst en een 4- tons vlet kan lossen en laden is spreker voor deze regeling. Werd aangenomen. Voorstel Ged. Staten inzake Twuyverweg. De overdracht Twuyverweg aan het Hoog- heemraadschap is thans zoo ver gevorderd, dat de berichten zijn ingekomen van Gedep. Staten. Van de gemeente Oudkarspel is echter al bericht ingekomen, dat zij niet accoord gaat met de bepalingen, dit inzake verbreeding. De bijdragen zullen zijn 700. Bij een weg dek van de thans bestaande 5 M. oordeelde het Hoogheemraadschap, dat dit moet wor den gebracht op 6 M., dan zal dit zijn 900. Besloten werd na eenige discussie om dit in handen van de gemeenten te houden. Die moeten de zeggenschap houden op welke breedte de weg zal blijven of worden. De overdracht zal geschieden 1 Jan. 1934 De heer Snel wilde de ergste kuilen nog verbeteren. Adres Aiitohouders verbreeding en open stelling van de Vijzellaan. Mede door dit adres nebben B. en W. een onderhandeling aangevraagd met het Hoogheemraadschap tot asphalteering van de Vijzellaan. Voor dezelfde kosten kon 214 M. worden geasphal- teerd en aan iederen kant )4 M. straat ko men. Echter is het wenschelijk, dat indien het voorstel wordt aangenomen, en de v. d. Vij zellaan wordt opengesteld voor autoverkeer, deze wordt verbreed tot 3^ M. Dan echter zullen 130 M. hekwerk voor de gemeente ko- men. Deze kosten neemt het Hoogheemraad schap niet op zich. De raming is 202. De heer M. E>uif zeide, dat 3 M. genoeg is, als er een één-richtingsverkeer wordt toege past is het ruim voldoende Dan Lrengt net geen kosten mee. Na eenige discussie werd met de stem van den heer M. Duif tegen besloten om de straat te brengen op 31M. Verzoek Hoekstra om opname van een kind van 6 jaar in een doofstommen-inrichting te Groningen. De kosten zullen zijn 105 in eens en ver volgens 160 per jaar. Werd aangenomen. Hierna sluiting. KORTE BERICHTEN. Zondag j 1. hield de Maatschappij tot Nut der Israëlieten in Nederland haar jaar vergadering te Groningen. De Tribune meldt, dat het commttflte" tische Tweede Kamerlid L. de Visser al eesu- gen tijd niet in staat is geweest zijn opt®* baar werk te verrichten door ernstige opg®" steldheid. In den ouderdom van 52 jaren overleed te Hilversum mr. dr. D. Rutgers, oud-direc- teur van Justitie in Ned.-lndië. 147. „Nu moet ik eerst zorgen, dat ik op de plaats van be stemming kom zei de piloot. „Waar moeten jullie heen? £e haalden beide de schouders op. „Och? zei Wo-Wang, ik IOU vr'en(t Simmy naar een tante in Tirol gaan, maar hebben geen geld en ondervinden zooveel wederwaardig heden, dat we wel nooit ons doel zullen bereiken". „Wel vroeg de man, „hebben jullie zin om met mij mee te gaan?" „U, jawel antwoordden heiden tfretig, en zoo begaven ze zich op weg. s 148. Ze moesten een uur loopen naar de dichtst bijzijnde stad. Daar gekomen zocht de piloot, waar ze onderweg stevig vriendschap mee gesloten hadden, naar een garage. Hij huurde een groote statige limousine met chauffeur en veriocht n« UW '5 we staPPen- Nu begon er een kostelijke rit voo hen. 200 KM.moesten ze afleggen, zoo had hun vriend éel*\' Sim en Wo-Wang genoten buitengewoon na het opwindende en vermoeiende avontuur in de vliegmachine-

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6