!fieoMHciaal 'flieuws Qemeentecaden £aatste ieckhiett Siad en OmgeoUm dUieepsdidmqm 3iexk óL KONINKLIJKE NED. MIDDEN STANDSBOND. Demonstratieve vergadering op 20 Sept. Het bestuur van den Koninkl. Nederl. Mid denstandsbond heeft in de omstandigheid, dat de regeertng nog geen gehoor gaf aan de verzoeken der middenstandsorganisaties om maatregelen ter verbetering (ter positie van het zelfstandig middenstandsbedrijf en tot leniging van eten crisisnood te treffen, aan- •leiding gevonden tot het bijeenroepen van een groote demonstratieve vergadering. Deze landelijke bijeenkomst zal gehouden worden op Woensdag 20 September as. e half twee in de groote zaal van den Dieren tuin te 's-Gravenhage. Verschillende sprekers zullen de nooden en wenschen van den mid denstand uiteenzetten en om. pleiten voor: bijzondere credietverleening aan door de crisis getroffen middenstandsbednjven en steun aan noodlijdende middenstanders, opheffing van knellende bedrijfsbelastin gen en herziening van drukkende crisismaat- TPOfPiPtl herziening van de winkelsluitingswet voor die bedrijfsgroepen, welke zulks behoeven; wettelijke regeling van het cadeaustelsel, regeling van het uitverkoopwezen, eenvoudige gerechtelijke incasseering van kleine vorderingen.. WERKLOOSHEID TOEGENOMEN. r De directeur van den rijksdienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling deelt mede, dat in de werkloosheid onder de leden van gesubsidieerde vereenigingen met werkloozenkas, sedert de vorige opgave, na genoeg geen verandering is gekomen. Be droeg —het werkloosheidspercentage in de week van 7 tot en met 12 Aug. j.l. 23.7 pCt., in de week van 21 tot en met 26 Aug. was het 23.6 pCt. Bij 1064 organen der openbare arbeidsbe middeling stonden op 26 Aug. 1933 in totaal 306 507 werkzoekenden ingeschreven, waar onder 291.920 mannen. In totaal waren werkloos 279.909 personen, waaronder 270.528 mannen. Or 12 Aug. 1933 bedroeg het totaal aan tal ingeschrevenen bij een gelijk aantal orga nen der openbare arbeidsbemiddeling 300.387. Hiervan waren werkloos 274.142 personen, waaronder 265 085 mannen. Het totaal aantal werkzoekenden is der halve sedert 12 Aug. 1933 gestegen met 6120, het aantal werkloozen met 5767. ROMEINSCHE VONDST IN HOENSBROEK. Langs den weg van Kasteel Hoensbroek naar Ten Schuren heeft men bii graafwerken fundamenten gevonden van bijna een meter dikte. Ter plaatse, waar men veel zand en grind vindt, dat wordt uitgegraven, heef' men vroeger al eens oude potten gevonden en overblijfselen van verbrandingsovens. Wat deze nieuwe vondst betreft meent men de fundamenten gevonden te hebben van een Romeinsche versterking. Oo genoemde plaats heeft men een grootsch uitzicht over de om geving, zoodat het als strategisch mint groo te waarde had Dat men met een Romeinsche vesting tof villa) te doen heeft, wordt gecon c'ndeerd uit de gebruikte steenen, alsmede uit de gevonden te^e's van baksteen en Ro meinsche pannen. De fundamenten liggen s'echts een halven meter onder den grond en ziin weer met aarde dichteewoid in afwach ting van een weten«"happelijk onderzoek, dat zal worden ingesteld. KIND GESTIKT. Het 2-jarig kind van P. v. d. L., wonende Boekeind te Gemert (N.B.), is, doordat een boontje in de luchtpijp geraakte, gestikt. Het kind zat met boontjes te spelen. Op een ge geven oogenblik stopte het er één in den mond met het genoemde noodlottige gevolg. Een dokter adviseerde operatief ingrijpen. Het kleintje werd onmiddellijk naar het zie kenhuis te Veghel overgebracht. Het is op weg daarheen overleden. KOEDIJK. 'Woensdagmiddag had in een der schoollokalen een tentoonstelling plaats van gekweekte bloemen. In de maand Mei waren door mej. MolOver aan 90 leerlingen verschillende soorten kleine plantjes uitgereikt, waarvan dezen middag er 81 aanwezig waren, waaraan veel zorg was besteed. Te 3.30 uur open de het hoofd der school, de heer Stuffers, do bijeenkomst door het welkom toe te roepen aan de kinderen en de talrijke aanwezige ouders, de commissie van be oordeeling en burgemeester en me vrouw, waarna het woord was aan den burgemeester, die met een vriendelijk woordje aan 34 kinderen een prijsje kon uitreiken. Hij wees hierbij de kinderen op het mooie en nuttige van het kweeien van bloemen en planten en dankte de dames en heeren commissie van beoor deeling en mej MolOver voor het vele werk hiervoor verricht Na de prijsuit reiking ontving elke inzender nog een reep chocolade 'tSlotwoord was aan den Stuffers, waarna ieder voldaan huis waarts weerde Bij het naar huis gaan ontvingen de 4 hoogste klassen van mej MolOver een plairtje om in den winter te verzorgen. Het was een goed geslaag de middag. 'Het ligt in het voornemen van de middenstandsvereeniging om op den 2den Kermisdag voor alle schoolgaande kinderen op het sportveld een kinder feest te organiseeren, waar spelen zullen w orden uitgevoerd met daaraan verbon den prijzen De muziekvereeniging Au rora verleent zijn medewerking. ANNA PAULOWNA. Bij het dorschen van graan op de boerderij van den heer W Kaan alhier gleed de arbeider J Andries uit Hij kwam in de machine te vallen, waardoor een der beenen hem werd af gesneden- De ongelukkige is naar het ziekenhuis in Den Helder vervoerd. STOMPETOREN. De prijzen der verschillende attracties, welke tijdens de Huisvlijt- en Floralia- tentoonstelling voor het publiek opgesteld waren, werden gewonnen als volgt: De taart waarvan het juiste gewicht ge raden moest worden, woog 3 pond en 2 54 ons. Dit werd door 13 personen juist ge schat en bij loting viel de prijs ten deel aan mevr. C. MulderBlom te Stompetoren. De pop werd gewonnen op nr. 109 door mej. D. Zomer te Stompetoren, en bij de ver loting der poppenkamer was de gelukkige mej de Pater te Lutjewinkel op nr. 382. OUDKARSPEL. Bij de gister gehouden herstemming tus- schen de heeren C. J. Vennik en G. Lange- dijk voor de benoeming van een notabel der Ned. herv. kerk te Oudkarspel, zijn uitge bracht 70 stemmen waarvan op den heer C. J. Vennik 48 en G. Langendijk 22, zoodat ge kozen is de heer C. J. Vennik. ZIJPE. De minister van sociale zaken heeft de voor deze gemeente geldende steunregeling voor werkloozen voorloopig verlengd tot 1 Oct. 1933. De onlangs afgebrande boerderij met woning van den heer" T. Roozing te Haze polder zal worden herbouwd door den aan nemer D. Eriks Azn te Burgerbrug. In het begin van deze week, maakte wij melding van een geval van mond- en klauw zeer onder den veestapel van den heer P. Hil- le te Noord-Zijpe. Thans reeds is deze gevreesde ziekte ge constateerd in Zuid-Zijpe, onder het vee van den heer H. 't Hart, aldaar. GRAFT. Vrijdagavond vergaderde de voltallige raad der gemeente Graft onder voorzitter schap van den heer C. A. van Staveren. Ingekomen stukken: 1. Een schrijven van heeren Commissaris sen en directeur van de Mij. tot bevordering van nijverheid te de Rijp inzake het verleenen van concessie voor het leggen van gasbuizen en het leveren van gas aan de inwoners van het dorp Graft. De bij raadsbesluit d.d. 9 Augustus j.l. gestelde voorwaarden kan ge noemde mij. niet geheel ten volle overnemen, zoodat de directie thans enkele wijzigingen verzocht N. 1 punt 1. Te lezendat de gasfabriek op zich neemt de verplichting, iederen inwoner van het dorp Graft kosteloos desverlangd aan te sluiten gedurende een termijn van een half jaar te rekenen vanaf den datum dat de bui zen in het dorp Graft zullen worden ge plaatst. Met algemeene stemmen werd zulks goed gevonden. Punt 2. Doortrekking naar het Noord einde van Graft mogelijk te maken onder na der te stellen voorwaarden. Na eenige besprekingen werd daartoe ook besloten. Het onderhoud van de straat te stellen op een tijdvak van een half jaar in plaats van een jaar, hetwelk ook werd goedgekeurd. Met algemeene stemmen werd dan ook be sloten aan de Mij. tot bevordering van nijver heid te de Rijp de concessie te verleenen, on der de gewijzigde voorwaarden. Tevens werd besloten, de bewoners van de Grafterbaan te raadplegen omtrent het leg gen van de buisleiding aldaar. Aan den burgemeester werf tevens opge dragen te willen bevorderen, dat 50 werkloozen uit de gemeente Graft aan het verrichten van de werkzaamheden bij het leg gen van de buizen enz. tewerk zullen worden gesteld. Een verzoek van den heer J. Kieft, pachter van den gemeetetol, alhier om met ingang van 1 Januari 1934 onderhands te kunnen inhuren den gemeentetol te Graft aan de Dorpsstraat, op voorwaarden als thans gel den. De voorzitter deelde terzake mede, dat onderhandsche pacht aan de goedkeuring van Ged. Staten is onderworpen. De raad is alsdan terzake niet geheel baas. B. en W. hebben een en ander rijp over wogen, doch konden geen vrijheid vinden den Raad voor te stellen aan het verzoek van J. Kieft gevolg te gever.. Dr. J. Koppen informeerde of bij open bare verpachting al of niet hoogere goedkeu ring noodig is. De voorzitter antwoordde ontkennend. De heer J, Chr. Heijnis was ook van mee ning den heer Kieft tegemoet te komen, doch de goedkeuring van heeren G. S. is een be zwaar. De heer Jongkind gaf te kennen dat Kieft den tol keurig bedient. De heer S. Heinis geloofde, dat Kieft den tol duur gepacht heeft, doch hij zal in deze tijdsomstandigheden van gedachte zijn, ik verdien momenteel toch wat. De heer P. Brouwer wees op de prompte betaling van Kieft. Dit is voor de gemeente veel waard. Dr. Koppen kon zich hiermee vereenigen Na eenige discussies werd met algemeene stemmen in principe besloten de tol met in- £a[ïg van 1 Januari 1934 bij openbare in schrijving te doen verpachten met recht van voorkeur voor den huidigen pachter. Bericht van heeren Ged. Staten houdende de mededeeling, dat de gemeenterekening, dienst 1931 aoor hun college is vastgesteld. Waar de héér C. A van Staveren in 1931 voor le gemeente nog comptabel beheer heeft gevoerd, kan thans nu worden overge gaan hem van dit beheer te ontlasten. Met algemeene stemmen werd daartoe be sloten en werd de gestelde zekerheid opge heven Verzoek van mej. P Slooten om ontheffing van hondenbelasting werd met algemeene stemmen ingewilligd. Verzoek van W Bak. Noord-Einde van Graft, werd eveneens ingewilligd. Op verzoek van wed. KI. Nat om onthef fing hondenbelasting, dienst 1933, werd ont heffing verleend voor een half jaar. Verzoek van C. Bakker e.a. om verminde ring hondenbelasting werd voor kennis geving aangenomen. Rondvraag. De heer P. Brouwer te Oost-Graftdijk wenschte de straat te doen ophalen. Te Oost- Graftdijk komen een paar verzakkingen voor. Hieraan zal gevolg gegeven worden. De heer W. Ton verzocht den voorzitter in comité te gaan, waaraan na de rondvraag ge volg zal worden gegeven. Dr. J. Koppen wenschte van den voorzitter inlichtingen omtrent de schoolkwestie. Ter zake deelde spr. mede. dat naar hij ver nomen heeft de missive van den minister van onderwijs niet zoo serieus behoort te wor den opgenomen. Het zou ,.naar "ij "e. vernomen nog een brief zijn van de njks- inspectie ter uitnoodiging van een besluit van minister Terpstra. De voorzitter antwoordde den heer Koppen dat hij nog steeds bericht afwacht van den minister van onderwijs. Het verdedigend standpunt van hem is den raad bekend. Daarna werden de discussies gesloten en werd overgegaan tot het vaststellen van de gemeente-rekening, dienst 1932. De voorzitter gaf het woord aan de com missie belast met het nazien der gemeente rekening, dienst 1932. De heer W. Ton deelde mede, dat de com missie eenparig van oordeel is, dat er geen bezwaren aanwezig zijn, om de gemeentere kening, dienst 193A2, voorloopig vast te stel len. Echter wenschte hij onder de aandacht van de leden van den raad te doen brengen de post „vergadering en ververschingen enz. Deze is hoog. Spreker wilde dan ook namens de commissie voorstellen het rooken van het sigaartje in de vergaderingen van B. en W. en den raad, alsmede de commissies uit den raad, in het vervolg te doen afschaffen. Tevens bracht den heer W. Ton ter sprake den post straatverlichting. Deze is ook een groote uitgaaf voor de gemeente. Gaarne zou hij zien, dat B. en W. pogingen in het werk stellen een lager tarief te verkrijgen bij de P.E.N. De heer dr. J. Koppen, lid der genoemde commissie, kon zich met de zienswijze van den heer Ton geheel vereenigen. Gezien het presentiegeld kunnen we op eigen kosten wel rooken. Aan het presentiegeld wilde spreker echter niet tornen. Dit achtte spreker niet te hoog voor een lid van den raad die ijverig zijn taak opneemt De heer C. Jongkind was in den beginsel voor een goedkoopere sigaar dan thans. De heer J. Ch. Heijnis meende dat het een klein standpunt is, om op een post sigaren te gaan beknibbelen. Echter zal spreker zich niet tegen het besluit van den raad verzetten. De heer S. Heinis bracht ook ter sprake, de hooge kosten der verlichting voor de in woners. Gaarne zag spreker dat vanwege het gemeentebestuur pogingen in het werk zul len worden gesteld, deze kosten te verlagen Ook de heer Koppen vond deze kosten hoog. De voorzitter antwoordde genoemde spre kers, dat het gewenscht is de post vergade ringen en ververschingen onder de oogen te zien bij de a.s. begrooting. Wat verlaging tarief betreft voor de straatverlichting, daar aan is niets te doen, aangezien de gemeente een vijfjarig contract heeft gesloten met de P.E.N. Indien de raad er zich mee kan ver eenigen zal het verkrijgen van lager tarief voor electr. energie voor de inwoners door B en W. worden besproken, en zoo mogelijk een en ander in handen gesteld worden van de Vereeniging van Ned. gemeenten, afd N.H. Aldus werd met algemeene stemmen besloten. Tevens deelde de heer W. Ton nog mede, dat het de 'commissie is gebleken, dat de kos ten voor het bezoeken door leerlingen uit de gemeente van de H.B.S. te Purmerend zoo hoog zijn. Gaarne zag spr., dat B. en W. po gingen in het werk zullen stellen, deze H.B. S. te doen verdwijnen, omdat deze school naar de meening van de commissie niet op hare plaats is. De leerlingen uit de gemeente Graft kun nen in Alkmaar genoeg onderwijsinrichtin gen verkrijgen. De heer dr. J. Koppen was het met den heer Ton eens, ook hij zou gaarne zien, dat deze school werd opgeheven. Het was tevens een bezuiniging voor het rijk. Het verschil van kosten voor de school te Alkmaar en Purmerend is te groot. De heer C. Jongkind vond de kosten van het bezoeken van leerlingen dier school ook veel te hoog in vergelijking met andere scholen. D« heer J. Chr. Heijnis wees op de kosten voor de gemeenten Edam e.a. De voorzitter bracht in het midden op welke wijze de raad dan wenschte te hande len om deze school te doen verdwijnen. Spre ker gaf te kennen, dat het geen school in de gemeente Graft is. De heer Dr. J. Koppen meende, samen werking met die gemeenten te zoeken, die leerlingen op deze school hebben. Den heer C. Jongkind was het bekend, dat de gemeente Edam ook tegen de hooge bij dragen opziet. Daarna werden de discussies over dit on- drwerp gesloten en besloten, dat B. en W. pogingen in het werk zullen stellen om door samenwerking met andere gemeenten te ver krijgen, dat de H.B.S. te Purmerend zal worden opgeheven. Met algemeene stemmen werd besloten: lo. Voorloopig vast te stellen, de gemeen terekening dienst 1932; 2o. de rekening van het burgerlijk-armbe stuur te Oost-Graftdijk; 3o. idem Graft-Noord-einde; 4o. idem West-Graftdijk werden vastge steld. (Ongecorrigeerd.) DE RIJKSDAGBRAND. Het vooronderzoek te Londen. Het merkwaardigste proces, dat ooit in Londen is gevoerd is hedenmorgen begonnen in de Courtroom in de Careystreet achter het gerechtsgebouw te Londen. Het, was de eer ste zitting van de internationale commissie van juristen, die een onderzoek zal instellen naar den brand in hef rijksdaggebouw, e zitting werd geopend door Sir Stanora Cripps, die een korte inleiding hield. Slechts 50 personen die daarvoor speciale vergu ning hadden verkregen, konden in de kleine zaal worden toegelaten. Drie deuren geven toegang tot de zaal en aan elke deur is een strenge controle. In de commissie zitten y bekende juristen onder wie de vroegere lta- liaansche president Nitti, de Fransche advo caat de Moro Giaffery, het Zweedsche eerste kamerlid Georg Branting en het Neder- landsche Tweede Kamerlid mevr. Bakker Nort. Heden wordt begonnen met het hooren van de getuigen, die inlichtingen kunnen ge ven over den brand in het rijksdaggebouw. Van de 16 getuigen, die de vorige week te Amsterdam door een sub-commissie der in ternationale juristencommissie werden ge hoord zullen te Londen drie gehoord worden. Het doel van het hooren van de getuigen en het verzamelen van bewijsmateriaal omtrent den brand is, de wereld te overtuigen wie werkelijk schuldig is aan dezen brand. De conclusies van de internationale juristencom- sie zullen worden gepubliceerd voordat het proces in Leipzig zal beginnen. AMOKMAKER. Vier vrouwen gedood en vier personen gewond. Op het eiland Teliaboe heeft een Boeroe- nees tijdens het huwelijksfeest van een doch ter amok gemaakt. Hij doodde vier vrouwen en bracht drie vrouwen en een man verwon dingen toe. De daderd werd gewond, doch wist te ontsnappen. De gezaghebber van Sanaïn is met een militaire patrouille uitgetrokken tot opspo ring van den dader. De gewonden zijn per K. P. M. schip overgebracht naar Ambon. De toestand van twee hunner is zeer ernstig. HITLER NAAR OESCHELBRONN. Bezoek aan de slachtoffers. Hitier is heden om 12 uur met vliegtuig D. 2600 uit Berlijn te Karlsruhe gearri veerd. Hij heeft zich direct na aankomst per auto naar Oeschelbronn begeven, om een bezoek te brengen aan de slachtoffers van den enormen brand, djen Dinsdag al daar gewoed heeft en waar, doordat er ge brek aan blusschingswater was, een 200-tal huizen in de asch werden gelegd. SIR STAFFORD OVER DEN RIJKSDAGBRAND. Een wereldsensatie, In zijn openingswoord van de zitting van het internationale congres van juristen zei Sir Stafford, dat de brand een Europeesche- en wereldsensatie was. De brand kwam op het oogenblik, dat een beweging Duitschland moest veroveren. Vele pogingen zijn gedaan om in Duitschland een behoorlijke verdedi ging voor de schuldigen te verkrijgen. HET WERKLOOZENVRAAGSTUK. Vragen aan de verschillende regeeringen. Aan alle regeeringen, die leden zijn van de internationale arbeidsorganisaties, zijn thans door het internationaal arbeidsbureau te Ge- nève vragenlijsten voorgelegd met betrek king tot de verkorting van den arbeidstijd. In het bijzonder wordt mededeeling verzocht betreffende het aantal tewerkgestelde arbei- ders-werkloozen, den wekelijkschen arbeids tijd, reeds bestaande verkortingen van den arbeidstijd, en verdere verkortingen verzocht tot 40 uren per week. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Rijstvogel is uit Rangoon vertrokken en te Alorstar geland. DOODELIJK MIJNONGELUK. Gisteravond is op de Oranje Nassaumijn II te Schaesberg de 19-jarige sleeper J. Jas pers zoodanig tusschen twee wagons bekneld geraakt, dat hij kort daarna aan de bekomen verwondingen is overleden. Het slachtoffer was woonachtig te Nieuwenhagen. NAAR DE JAARBEURS. De directeur van den economischen voor lichtingsdienst, de heer A. C. H. Lamping, heeft gisteren als vertegenwoordiger van den minister van economische zaken een bezoek gebracht aan de jaarbeurs te Utrecht. AMBTENAAR ONTSLAGEN. Omdat hij socialist was. Voor het ambtenarengerecht te Den Haag heeft heden gediend de zaak van H Voordewind, die wegens ongeschikt heid eervol was ontslagen als graveur bij den topografischen dienst, omdat hij niet heeft willen bedanken als lid der S. D A. P. De waarnemende directeur van genoemden dienst, de heer van Hegel, als getuige-deskundige gehoord, verklaarde den minister geschreven te hebben, dat Voordewind naar zijn oor- deel op iedalistische overwegineen lid der S. D. A. P. is. c«mg<jn na De gemachtigde van den heer Voorde wind, mr. Mendels, betoogde, dat de re geering haar bevoegdheid om een amb tenaar wegens ongeschktheid te ont slaan heeft misbruikt. Voordewind was als graveur en als zaalchef buitenge woon bekwaam en zijn directeur heeft zijn heengaan een verlies voor den dienst genoemd Hier is detournement de pouvoir gepleegd en het ontslag is niet zooals de wet eischt aan den ont slagene medegedeeld met opgave van redenen. Wel staat er in, dat het ontslag wordt verleend op grond van onge schikthid, ernaar meegedeeld had moe ten worden de reden, waarom de regee ring dien grond aanwezig acht De landsadvocaa tmr. Telders betoog de, dat het niet aangaat, dat, als de kroon een ambtenaar wegens' onge schiktheid ontslaat, een ambtenaren gerecht daarna nog eens de ongeschikt heid onderzoekt. Dit moet ter beoordee ling blijven van de verantwoord regeering. Pleiter beriep zich voort' de verantwoordelijkheid der reiDs op voor de verdediging van het jrf561"5^ bied en zeide, dat de regeerin? kunnen vertrouwen op allen, die daaraan wijden Hij citeeerdè „it ken der S. D A. P. op naar Amhan?1*" congres van 1931 en de woorden van heer Albarda over de „dapere on»>K zaamheid." De regeering kan fok leger geen ambtearen dulden, die m nen, dat de wenschelijkheid van satie beoordeeld moet worden, nietT de regeering, maar door de S D j?* 300-JARIG BESTAAN SCHERMEER^ In Tuschinski en het Corso-theater te A sterdam loopt deze week de geluidsfilm vï de Boerenbruiloft, die Woensdag tijdens 2 herdenkingsfeesten van het 300-jarig besta»! var, de Schermeer werd opgevoerd. Vanaf morgenavond zal men deze fit, ook te Alkmaar in het theater Cin^ Americain van den heer Weber aan Nieuwesloot kunnen aanschouwen. Men krijgt de komst van de bruiloftgasten in sjeesen en boerenkarren op de boerderijr» zien, de opkomst van de gasten aan de tafel en hoort den bruigom spreken en ziet Maart; (Ma Bierman) oom Gerrebrand onder h»« den nemen. Wij waren over deze film verrukt en vin. den het gelukkig, dat dit folkloristisch 2e! beuren op de film is vastgelegd. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij, Ajax 12 Sept. v. Musel n. Oporto. Alkmaar .thuisr.) 11 Sept. v. Curacao naat Liverpool. Aurora 12 Sept. v. Messina n. Lipari. Berenice 13 Sept. v. Lissabon te Amst. Boskoop 13 Sept. v. Chili 1. v. Antwerpen te Amsterdam. Brion 12 Sept. La Pallice te Amsterdam. Euterpe 13 Sept. v. Vigo te Amsterdam. Ganymedes 12 Sept. v. Bourgas n. Varna. Irene 12 Sept. v. Tarragona n. Palma de Mallorca. Merope 13 Sept. v. Setubal te Amst. Orion 12 Sept. Algiers n. Antwerpen. Tiberius 12 Sept. v. Barcelona n. Genua. Vulcanus 12 Sept. v. Lissabon te Rotterdam, Agamemnon 12 Sept. v. Haiffa n. Beyrouth, Ganymedes 13 Sept. v. Bourgas te Varna. Irene 13 Sept. v. Tarragona te Palma de Ma- jerca. Oberon 13 Sept. v. Savannah te Glasgow. Perseus 13 Sept. v. Danzig n. Stettin. Stoomv. Mij. Nederland. Chr. Huygens 13 Sept. v. Amst. n. Batavia, Johan v. Oldenbarnevelt (thuisr.) 12 Sept, v. Genua. Poelau Laut (uitr.) 12 Sept. te Sabang. Poelau Roebiah 13 Sept. v. Batavia n. Am sterdam. Tabinta (uitr.) 13 Sept. te Port Saii Stoomv. Mij. Oceaaa. Sarpedon 12 Sept. te Yokohama; Dairtn n. Rotterdam. Laomedon 11 Sept. te Yokohama. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran (uitr.) 13 Sept. v. Suez. Kota Tjandi 13 Sept. v. Rott. te Hamburg. Emzetco-Lijn. Jonge Elisabeth 12 Sept. v. Sete n. Vataicia. Jor.ge Jacobus 12 Sept. v. Alicar.te n. Val. Holland—Afrika Lijn Nijkerk 12 Sept. v. Mozambique n. Mikiflam Rietfontein (uitr13 Sept. te Port Said verw. Springfontein (fhuisr.) 12 Sept. teGenua. HollandOost-Azië Lijn. Arendskerk (thuisr.) 13 Sept. v. Colombo. Oldekerk 13 Sept. v. O-Azië te Rott. SilverJavaPacific Lijn- Bengalen, Vancouver n. Calcutta; 12 bepi. Penang. Batoe, 11 Sept. v. Los Angeles n.Caloitta. Silverbeech, Portland (Ore) n. Calcutta, Sept. v. Cebu. ,0 Silverpalm, Chlcutta n. Los Angeles, 12 tember v. Manila. Kon. Holl. Lloyd. Zeelandia, thuisreis, 13 Sept. Zondagmis® a.s. te IJmuiden verwacht. ,^3 Zaanland, thuisreis, 12 Sept. v. VK»*» (Braz.) HollandAmerika Li|n. Boschdijk, Rott. n. New-Orleans, 12 *P- Havana. ,IO«rt»tft Drechtdijk, Rottn. d. Pacifickust, 12 W' Londen. i v Nebraska, 13 Sept. v. d. Pacifickust,»- den te Rotterdam. JavaNew-York Liin- ^va, Palembang, 12 Sept. v.è New-York o. J Simaloer, New-York n. lava, 13 Sept- De Bond van Evangelisatie Ned. Herv. Kerk heeft Dinsdag ud«u, worden zijn jaarvergadering 8 De heer H Fransen, caDf^ "P hulpprediker te Kolhorn, kona11 het tweetal voor predikant bij kerk te Borssele-Driewegen f D* a Dinsdagavond kwamen bij den ailL Wit te Veenhuizen afgevaardigde» scholen in Heerhugowaard bijeen vafl de king van een actie tegen de °Ph nrti de scholen I en IV. Aanwezig waren ur vaö K. de Vries, lid van 't hoofdjeg» jrf Volksonderwijs, de heer tns het van 't hoofdbestuur van 't te bestuur der afdeeling Volksonde j^^tig* hugowaard. Besloten werd tot ee 0pba* gemeenschappelijke actie tegen j^ooö- fing bij Ged. Staten en event"^(\oot Een comité van 3 personenmej- £n Nog), de heer Timens voor B. v- -j até* heer Glas voor Volksonderwijs gerij meen adres ontwerpen, dat de uCjers V'^J teekening wordt aangeboden, ue de! Veenhuizen zullen apart nog ^1 0r. 1 adres zenden, daar dit aan «d** S. P% was geschied. Inplaats van den ai die bedankte, werd als secreiar Volksonderwijs Heerhugowaar

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 8