Amstecdamsche Jieacs derij van den landbouwer H. tot den grond toe afgebrand. Ook een hooiberg ging verlo ren. De inventaris der boerderij is grooten- deels gered. In het stationnetje bij de halte Made-Drim- melen is in den afgeloopen nacht ingebro ken. De dief heeft zich toegang verschaft door een ruit uit te snijden. Alle kasten wer den opgebroken en doorzocht. Een bedrag van ongeveer f 58 werd buitgemaakt. Heden morgen om 6 uur is de dader, een Oostenrij ker. door de marechaussee te Raamsdonk veer gearresteerd. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. DE INTERNATIONALE JURISTEN EN HET WEER IN ENGELAND. BEDREIGINGEN TEGEN MACHADO. GEVECHT TUSSCHEN STAKERS EN POLITIE. Stoomv. Mij. Nederland. Kon. Heil. Lloyd. Rotterdamsche Llovd. HollandBr.-Indië Lijn. DE GRAANMARKT. van Vrijdag 15 Sept. 1933 vt OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. STOOMVAARTLIJNEN, r, HollandAmerika Lijn. Kon. Ned. Stoomb. Mij. mmm NIET OFFICIEEL Door onbekende oorzaak is de boerden; van den landbouwer Craghs te Neeritter tot den grond toe afgebrand. Dank zij de gun stige windrichting kon de schuur behouden blijven. KORTE BERICHTEN. De pater Jan Grendel, superior gene raal der missiecongregatie van het Goddelijk Woord, moederhuis te SteyL is benoemd tot kanselier van de r.k. universiteit te Peking, terwijl de pater Jos. Murphy benoemd is tot rector aan dezelfde universiteit. Van 1 Oct. 1933 af is de uitvoer naar Frankrijk met inbegrip van het Saargebied in beperkte mate toegestaan van gedroogde, ge zouten of gerookte visch, andere dan kabel jauw, schelvisch, küpvisch, stokvisch, haring en heilbot. Prinses Juliana maakt op het oogenblik de feesten der Novieten van de vereeniging voor vrouwelijke studenten te Leiden gedeel telijk mee. Gisteren was zij te Leiden en van daag maakt zij den boottocht, die de studen ten naar de Brasemermeer en de Kagermeer maakten, mee. In den nacht van Woensdag op Donder dag zijn op verscheidene woningen in de kom der gemeente Kerkrade met verf roode haken kruizen aangebracht Dinsdagnacht zijn van natioraal-socialistische zijde pamfletten aan geplakt. Op last van den officier van justitie te Amsterdam, is in beslag genomen het lijk van een 34-jari<re vrouw, die tengevolge van abortus-provocatus is overleden. Te Wijhe (Ov.) is gisternacht ingebro ken in de r.k. kerk. De offerblokken zijn gele d'gd- Jlecfitsiaken BROODELOOS DOOR DE CRISISZUIVELWET! Een 25-jarige landbouwer te Winterswijk, die dicht bij de grens woont, had zich Don derdag voor het gerechtshof te Arnhem te verantwoorden wegens smokkelarij. In November 1932 werd verdachte door de kommiezen aangehouden wegens het smokke len van twee flesschen jeneverin December j.i kwam hij opnieuw in aanraking met de kommiezen wegens het doen aanvoeren van een groote hoeveelheid jenever in een auto. Wegens beide feiten werd hij door den politierechter te Zutphen veroordeeld tot geldboeten. Voor het Hof verklaarde ver dachte, dat hij lengevolge van de crisis-zui velwet broodeloos was geworden en toen was gaan smokkelen. De advocaat-generaal mr. Visscher eischte veroordeeling van verdat hte wegens visitatie- weigering tot 200 boete, wegens ongedekt vervoer 50 boete en wegens de in December gepleegde smokkelarij 2 maanden gevange nissfraf met verbeurd verklaring van het ge distilleerd. Daarna stond terecht de vader van dezen verdachte, in wiens woning een hoeveelheid gesmokkelde jenever in beslag werd geno men. Hij werd door den politierechter te Zutphen veroordeeld tot 50 boete subs. 25 dagen hechtenis. De rijksadvocaat mr. De Kempenaer merkte op, dat de smokkelarij, vooral van gedistil leerd, in den laatsten tiid hand over hand toeneemt Alleen door strenge straffen voor allen die daartoe meewerken is dit kwaad teo-en te gaan PI. achtte daarom opleggen van gevangenisstraf gewenscht. De advocaat-generaal mr Visscher eischte twee maanden gevangenisstraf. Uitspraak 28 September. POGING TOT GASVERGIFTIGING. Huwelijksdrama te Almelo. Het gerechtshof te Arnhem heeft gistermid dag behandeld de zaak tegen den 29-jarigen meubelmaker B. K. uit Almelo, die in den nacht van 30 Setember op 1 October 1932 ge poogd zou hebben zijn 22-jarige vrouw te dooden, door in den vloer van de kamei, waar deze vrouw sliep, een gat te boren en door dit gat een lange gasslang te schuiven, die hij in de onder de slaapkamer gelegen keuken aan een geopende gaskraan had ver bonden. Doordat de vreuw wakker werd en de gaslucht rook mislukte de toeleg. De verdachte werd door de Almelosche rechtbank vrijgesproken, omdat volgens haar niet is gebleken, hoe groot de hoeveelheid gas was, die in de slaapkamer stroomde en ot die hoeveelheid wel doodelijke gevolgen had kunnen hebben. Het O M. dat vijf jaar ge vangenisstraf had geëischt, kwam tegen dit vonnis in hooger beroep. De verdachte, die een bekentenis aflegde, verklaarde, dat hij de gaskraan slechts gedeeltelijk heeft losgezet. Als getuige wera o.m de echtgenoote ge hoord, die thans van den verdachte geschei den is. Zij verklaarde, dat de thee welke haar man 's morgens voor haar opwarmde, vaak erg raar smaakte. Een week nadat zij 's nachts de gaslucht geroken had, had haar man luciferskoppen in haar eten gedaan. Zij had dit bijtijds gemerkt en was terstond naar de politie geloopen en had toen alles verteld De advocaat-generaal, mr. W. M. Visscher. eischte veroordeeling van den verdachte we gens poging tot moord, tot vijf jaren gevan genisstraf. De verdediger, mr. P. S. Noyon uit En- schede, drong aan op bevestiging van het vonnis in eerste instantie. Uitspraak 28 September a s. Ome Jiolomën PERIODIEK IN BESLAG GENOMEN. Het binnenlandsche bestuur te Pekalongan nam Woensdagavond de nrs. 1, 2, 3 en 4 van het periodiek „Bom" (Berdjoeang Oentoek Merdika, dat beteekent: Strijd voor de vrij heid) in beslag. De hoofdredacteur, de hee' Soemardjo is in preventieve hechtenis gesteld, aldus seinde Aneta aan het Hbld. £aatste Betichten (Ongecorrigeerd DE PRIKPLANK. De centrale recherche te Rotterdam heeft een inval gedaan in het kantoor van de Hollandsche Prikplank-puzzle-combinatie aan den Stationsweg te Rotterdam. Tegen den heer G. T. is proces-verbaal opgemaakt, wegens overtreding van de loterijwet. Ver moed wordt, dat bij 700 winkelhouders over het geheele land de verlotingen door middel van prikplanken zijn uitgezet. Er worden maatregelen genomen om deze in beslag te nemen. INBRAAK IN EEN STATION. MALAISE IN DE MIJNINDUSTRIE. In verband met de toenemende malaise in de mijnindustrie zijn op de staatsmijnen tegen 1 October a s. ongeveer 150 arbeiders ontslagen. De ontslagenen zijn voor het grootste deel buitenlanders. Tevens worden 90 arbeiders, voor wie in de staatsmijn Wil helmina geen werkgelegenheid meer bestaat, naar de mijnen Emma en Hendrik overge plaatst. De Oehoe (uitreis) is in Belgrado aange komen. DE BRAND IN DEN RIJKSDAG. Hedenmorgen zijn de verhooren door de internationale commissie van juristen, die een onderzoek instelt naar de oorzaken van den brand in het rijksdaggebouw, te Berlijn voortgezet. De vroegere Pruisische minister van bin nenlandsche zaken en hoofd van de Berlijn sche, dr. Albert Grzesinski, verklaarde, dat, indien hij had gehoord van een dreigenden aanval op het rijksdaggebouw, hij zeker alle maatregelen zou hebben genomen. Hij zou niet geaarzeld hebben de personen die van den aanslag verdacht werden te arresteeren en zou een scherpe bewaking van het rijks- dagebouw hebben ingesteld. Hij noemde het een sprookje, dat het Karl Liebknechthaus, dat in de nabijheid van het genoemde ge bouw was gelegen, door dé communisten zou zijn gebruikt als opslagplaats van brand stoffen om het gebouw in brand te steken. De volgende getuige, die heden werd ge hoord, was de bekende Duitsche journalist, prof Gëorg Bernhardt. Deze gaf een uiteen zetting van den politieken toestand in Duitschland op het tijdstip, dat de brand plaats had. saneering wil vermoorden, al is het opgezet met de beste bedoelingen. Nu heeft men de aardappel-centrale weer. Ook die zaak loopt averechts. De opzet, ten koste van den con sument en ten voordeele van den producent, was wel goed, maar in uitvoering is het zoo funest, dat de tuinder nog minder ontvangt dan voorheen, doordat hij nog een kwart aan de regeering moet afstaan. De consument moet wel njeer betalen, maar de producent ontvangt niet meer. De tuinbouw wordt op een zware proef gesteld. De bedrijven staan klaar ten dienste der gemeenschap en heeft de regeering heeft een duren plicht, den tuin bouw te helpen. Spreker drong er op aan, dat men de bedrijven in ieder geval in goeden staat houdt, dan heeft men in ieder geval niets op ons te zeggen. Medegedeeld werd, dat door het gemeente bestuur is bepaald, dat de duiven van 1 Maart tot 1 September niet los mogen vlie gen en dat de diensoitregeling in werkver schaffing niet uitvoerbaar is. Het gemeente bestuur werd dank gebracht voor de eerste mededeeling. Verder deelde de voorzitter mede, dat alle bedrijven zullen worden geregistreerd, waar voor Vrijdag 22 September a s. zitdap- wordt gehouden. Men is verplicht zijn bedrijf op *e geven, om teeltvergunningen voor 1934 te kunnen ontvangen. Aan de orde was vervolgens het punt aanvoerregeling van de winterkool. De voorzitter zeide, dat de Vierbond hier over heeft vergaderd. Ook in de L.G C. heeft men het besproken, terwijl de Noordermarkt- boi.d het bij den Vierbond aanhangig heeft gemaakt. Spr. geloofde wel, dat allen het er over eens waren, dat het niet zoo is, als het moet zijn. Reeds in 1920 heeft men tot een dergelijken maatregel willen komen en zijn de bonnen ingesteld. De speculatie moest echter uit de tuinders vandaan en ze zouden ge regeld aan de markt moeten komen. Het bon nenstelsel is veel verwisseld, maar in den buitengewoon streng dervonden, dat de Gisterochtend is op enkele plaatsen In Zuid- en West-Engeland de temperatuur even beneden het zriespunt geweest Langs de Oostkust tusschen het noorden en noordwesten heeft het krachtig ge waaid en op sommige plaatsen heeft het geregend. Over het algemeen was het elders schitterend weer en aan de zuid- kus* werd een temperatuur genoteerd van bijna 70 graden. Uil Montreal wordt gemeld, dat het hotel, waarin generaal Machado. de vroegere president van Cuba en diens vciei.den verblijf houden, scherp wordt bewaakt, aangezien dreigementen zijn ontvangen, dat de vroegere machtbeb- kers worden vermoord. In het gebied der kolenmijnen van Zuid-Pennsylvannië, waar de mijnwer kers niet.aan het werk zijn gegaan, is het tot botsingen gekomen tusschen stakers en politie, nadat stakers werk willigen met steenen hebben gegooid De politie maakte gebruik van traangas- bommen. maar zij moest terugtrekken, toen opnieuw met steenen werd gegooid Hierna werd van de vuurwapenen ge bruik gemaakt, waarbij 14 stakers wer den gewond, waarvan een levensgevaar- lijk. £and: ett JuutBouw ZUID-SCHARWOUDE. Tuinbouwvereeniging „De Toekomst De tuinbouwvereeniging De Toekomst vergaderde Donderdagavond in het lokaal van den heer C. Kuilman, alhier. Een 40-tal leden was aanwezig. De voorzitter, de heer S. de Boer Kz opende de vergadering met een woord van welkom. Het is al heel wat maanden ge leden, dat men voor het laatst vergaderde Toen stond men voor het begin van het sei zoen en is men, trots men vooruit kon bereke- men. dat er zonder hulp niet zou kunnen wor den gewerkt, weer begonnen en heeft men het land in orde gemaakt. Met het gunstige weer heeft men het nog in orde kunnen hou den Thans ziet men de arbeiders naar de velden der regeering gaan, terwijl er toch zooveel werk is. Men leeft steeds op hoop. Maar de aardap pelen zijn in vele gevallen meest op den mest hoop terecht gekomen, terwijl er zoo weinig voor is ontvangen, dat de kosten van hei naar de veiling brengen niet konden worden gedekt. De bedrijven konden door den steun niet worden verbeterd. Men kon er hoogstens een of twee weken van leven. De gehee'e om trek wordt verarmd. Er wordt veel ge daan uit Noord-Holland, de minister weet. dat er hooge nood is. Maar wat hebben wij ge'repen? Het b'ceT|"ollen«?neeringsplan. Het lijkt er wel op, of men de bedrijven hier met deze Va ten winter heeft men on- landel geheel uit de kool was, omdat te weinig aan de markt kwam en er geen bonnen werden verstrekt. Langendijk is niet meer de voorraadschuur van Europa. Er zijn ook andere streken. Men moet in de behoeften van den koop man voorzien. Dat is een groot voordeel. Een regeling te vinden die ~oed is, is zeer moei lijk. Verplichte aanvoer zal stagnatie geven. Het voorstel van den Vierbond is, bonnen te verstrekken naar behoefte, terwijl het bestuu wordt gemachtigd, om een evtl. te veel uit de markt te nemen Doordat niet op Maandag, Woensdag en Vrijdag wordt geveild, is de aanvoer zeer onregelmatig geworden. De heer P. de Geus Jz. voelde er niet veel voor. De koopman zal er rekening mee hou den en zich op de veiling niet meer druk maken. De heer K. Kostelijk vond het echter een prachtig middel. De heer J. de Geus zeide, dat het gemak kelijk was te ondervingen, als de bouwer een hoogeren prijs vraagt, als de koopman met bonnen komt. De voorzitter was ook van meening, dat het goed zou hebben kunnen gaan, als de menschen maar solidair waren geweest. De heer P. de Geus Jz. wilde een belasting heffen op de bonnen. De voorzitter achtte dit niet zoo ge wenscht, gezien de minder goede resultaten te Warmenhuizen. De heer A. Kout dacht, dat de veilinglei der er wel wat aan kon doen, door b.v. bon nen te weigeren, waarop de voorzitter ant woordde, dat dit wel moeilijk was, want hei is voor den handel ook moeilijker geworden met het gewicht enz. Er was nog een voor stel gedaan, tot levering op beurten als er te kort was. Dit zou kunnen op de gege vens der inventarisatie. Dit zou echter ook moeilijkheden geven. De heer J. de Geus dacht, dat de prijzen werden gedrukt als de koopman zeker was, dat er kool aan de veiling kwam, waarmee de voorzitter het niet eens was. De handel is voor kool aan de veiling. Geen bonnen. Wai is er veel voor dew intervlilingen gedaan, zooals overkapping enz. Waarom komt er daarin geen voorraad? De heer A. Kout wilde de tuinders een vrij willige verplichting op zich laten nemen. De voorzitter dacht, dat het voor den Lan gendijk wel gewenscht was, als de uitvoerbe- perking kwam, waardoor er alleen eerste kwaliteit kool mocht worden uitgevoerd. Er wordt wel veel reclame gemaakt met de beste kwaliteit, die we hebben, maar door de slechte aanvoeren komt er nooit absoluut eerVe kwaliteit aan de markt. De heer Jb. Kramer merkte op, dat het moeilijker gaat een tekort dan een teveel te recc'en. Spr. is noodgedwongen voor bon nen, maar alleen voor den dag van afgifte geldig. Zooals het nu wel eens gaat, dat de kool al eenige dagen is verkocht, terwijl ze later worden geleverd, is het niet juisr Tegen overtreders wilde spr. streng optre den. De heer C. de Boer Wz. zeide, dat er koop lui zijn, dit altijd op de veiling klaar komen en die ncoit oo de veiling klaar komen. Spr is er voor, dat een zekere heffing wordt ge daan. Het voorstel om bonnen voor den dag van afgifte te verstrekken, werd aangenomen Tevens om een door den koopman te betalen belasting te heffen. Wordt vervolgd. Bodegraven (thuisr.) 11 Sept. v. Valparaiso. Ceres 14 Sept. v. Amst. n. Vlaardingen. Satrunus 14 Sept. v. Amst. n. Rott Vesta 15 Sept. v. Hamb. te Amst. Agamemnon 13 Sept. v. Beyrouth n. Izmir. Aurora 13 Sept. v. Lipari n. Palermo. Poseidon, Amst. n. Guatemala, 14 Sept v.m. 3 uur 70 mijl N.W. van Azoren. Tiberius 14 Sept. v. Barcelona te Genua. Van Rensselaer 13 Sept. v. Amst. te Para maribo. Agamemnon 13 Sept. v. Haifa te Beyrout. Baarn 13 Sept. v. Paita n. Guayaquil. Hermes 13 Sept. v. Malta n. Pireaus. Irene 13 Sept. v. Palma de Mallorca n lencia. Titus 13 Sept.v. Vigo n. Lissabon. Triton 13 Sept. v. Aeshaliye n. Calamata. Venus 14 Sept. v. Amsterdam te Rotterdam. Vesta 13 Sept. v. Hamburg n. Amsterdam. Poelau Laut (uitr.) 13 Sept. v. BelawÉn. Christiaan Huijgens (uitr.) 14 Sept. te Southampton. Tabinta (uitr.) 13 Sept. v. Suez. Zaanland (thuisr.) 14 Sept. te Bahia. Flandria (uitr.) 13 Sept. v. Las Palmas. Montferland 13 Sept. v. Amst. te Hamburg. Zeelandia (thuisr.) 14 Sept. v. Vigo. Blitar (thuisr.) 13 Sept. v. Belawan. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alwaki (thuisr.) 13 Sept. v. Rio Janeiro. Holland—Afrika Lijn Rietfontein (uitr.) 14 Sept. v. Suez n. Port Soedan. Springfontein (thuisr.) 13 Sept. v. Genua n. Marseille. Nieuwkerk (uitr.) 12 Sept. te Lorenzo Mar qués. Streefkerk (uitr.) 14 Sept. te Colombo. Kon. Paketvaart Mij. Houtman 13 Sept. v. Kohsichang te Port Natal. Van Spilbergen 13 September v. Batavia te Zanzibar. JtactUBecichten DE KAASMARKT. ALKMAAR, 15 Sept. 1933. Op de heden gehouden kaasmarkt waren 78 stapels, we gende 135000 K.G. kaas aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: Fabriekskaas: Kleine 20; Commissie ƒ19. Boerenkaas: Kleine 19.50; Commissie 17. Alles met rijksmerk. Handel stug. ALKMAAR, 15 Sept. 1933. Op de h#H gehouden Graanmarkt waren in totaal H.L.'s aangevoerd, als: 12 H.L, voert!™ 4—5; 136 H.L. gerst chev. 5.25; 642 H.L. haver 5.75—$.25'. H.L. boonen, w.o.: bruine boonen 'yf* 20, citroenboonen 16—23, duivent^T nen 8L25-/ 9.25; witte boonen *0 en .50'; tuinboonen 9—10.50; 784 hT en, w.o.groene (kleine) 10— blauwmaanzaad 22; 45 H.L. moterdzaad: rood 22 5 geel 14; 76 H.L. karwijzaad 26VV0 29.50; 58 H.L. erwten, en (groote) 16.75—23, grauwe is" 27, vale 14—31, alles per 100 KO Handel goed. AMSTERDAMSCHE aardappel PRIJZEN. L AMSTERDAM, 15 Sept. 1933. Op de j,t. den gehouden aardappelenmarkt waren dé prijzen onveranderd. Geen aanvoer. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Sept «33 Langendijker Groentenveiling. 6800 stuks Bloemkool les./ 5.8011.80, 2e s. 075 2.80 per 100 stuks; 32000 K.G. Rood# kool le s. 1 30-/ 2.30; 33000 K.G. Gek kool les. 1 -/ 1.50; 16600 KG. wit# kool le s. 0.80-/ 180; 22000 K.G. Uien- gele uien 1.90—2, gele drielingen 1.11) ƒ1.60, gele nep ƒ3.203.50; 190c K.G. Slaboonen 2.20-/ 6.60; 6000 K.G Bieten 0.601.90; 550 K G. Peen 2.60; 1000 K.G. Aardappelen: Blauwt 2 20—2.30, alles per 100 K.G. BOTERPRIJS. De Leeuwarder boternoteering is vasW steld op 68 cent Rer K G. NOORPSCHARWOUDE, 14 Sept. 1933 3500 KG. Aardappelen: Eigenheimers en BI. Eigenheimers 2—2.20; 11700 K.G Uien: Uien 1.70—2, Drielingen l.ió— 1.30, Grove 2.20, Gele Nep 2.50^- 2.80; 650 K G. Peen 2.60, kleine Peen 1.30; 5800 K G. Spercieboonen 2- 7.20; 500 K.G. Kioten 0.60; 9200 K.Q Roode kool 1 —f 1-70; 42000 K.G. Witte kool 1.40—1.60; 6700 K G. Gele kool 1-/ 1.30; 110G K.G. D. Witte kool 1.60, alles per 100 K G. WARMENHUIZEN, 14 Sept. 1933. Sch. Muizen 1.60; Eigenheimers 2.10- 2.50; Gele Nep 2.70—2.90; Uien 1.70—1.80, drielingen 1 1.20, grove 1.80; Roode kool 11.80; Witte kool 1.60—1.70; Slaboonen 4.40—5.90; Snijboonen 4.808.50. Aanvoer: 15450 K.G. Aardappelen; 2950 K.G. Gele Nep; 3900 K.G- Uien; 5100 K.G. Rood kool; 16900 K.G ""Hte kool; 2125 K.G. Slaboonen; 185 K ijboonen. (Ontvangen per dtaadlooze telefoon). Koers van heden te: 1000 BLOEMBOLLENVEILING WEST-FRIESLAND Voor de 15e groote veiling van leverbare bloembollen, met een aanvoer van 8 millioen stuks in 1790 nummers te Bovenkarspel was de belangstelling gering, en bijna alle par tijen werden op het wiizerbord doorgedraaid. ytheepstiidUuteti Binnendijk 12 Sept. v. Boston n. Rotterdam. Lochgoil, Rott/Vanc., 12 Sept. v. Bermuda. Lochkatrine, Vanc./Rott.; 13 Sept. te Pana ma. Lockgoil, Rott. n. d. Pacifickust 12 Sept. v. Bermuda. Statendam 13 Sept. v. New York te Rott. Ariadne 14 Sept. y. Amst. n. Rott. STAATSLEENINGEN. 5 Nederl. 1932 4H 1917 4 1931 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. 1 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Küchenm Acc. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR1. OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleh Steel Cities Service General Aviation Steel comm Studebaker U. S Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW Alg. Exptor. Mij. Boetoo Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadiadi lnterc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem Eig. Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atcbison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash §Noteering per 50, •Exdividend. tExclaim. Vorige koers lül ïoiu/ig 99% 5^/j hbs/8 5i% 85 25'/, 1/ 5 1 Via 133'f 189% 60% 26% §12 1 27V.6 27/i« -®/l6 36% 87, 287, 193*/, 94 647, 307/, 16.50 '33% 11% 1197, 153 183*/, 96'/, 12*/18 6%6 971/, 427, 36% <%o 3 3 10% 13»/. 5'Vs 129% H 1.3 1»! 7, 46'/, 20 83% 3 pl.m. pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2.00 56 23% 537, mm 1% 138 mm 189 90j 191-27, 191J-»/. 81»/H 82'/,.3 82-7, 12i/g-% 12% 121/4 26'/, 26% 26%-% 2% 377, 4% 195-% 196-8 197-% 95 65 f* 30'/, IS,50 134 11'/, 1.0 183*/,. 4 1~41/, 1f4 96 '2-*/16 12*-5/j6 6% 95}- 96i/rl 0 %-i 42 6 - ÏÖ7, 129 22 122 -• 1381/, pl.m. 115 8 2(-% 197JJ/. 31'/. 16 50 183»/, '6/m 961/4 128% 3Vm PROT ONGATIE Vorige koer. 1 pCt Heden 1 1*^, WISSELKOERSEN AMSTERDAM. New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. Kopenhagen Stockholm Oslo Italië _i_i 100 Votige koers 171% 7 90'/, 59.16 9. '0% 34,59 47.977, 35 40 40 50 39 80 12.07 Koers op heden "«r 1.68% 7.84 59. '1 9.70% 34 59 48 02 f535 40 70 39 oO 13.07%

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10