DF AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMM.Y Qemew tecaden £amU en Jmw&ouw Spoct ^Binnenland. V IJl I mf H I A «eneMheereii op de mant «fdoende wtfie b««lred«n door Togaltablet- I l 11 1 I k. J 1 1 t«i.Toi>I ichudl noch Uw hut noch Uw mau «n k«n dutwordtnln- LIMMEN. De raad kwam Dinsdagavond 8 uur bijeen. Alle leden waren aanwezig. Na de opening ging men in comité wat tot bijna half 10 duurde. Daarna kwam aan de orde een verzoek van den Land- en Tuin- bouwarbeidersbond om te beginnen aan de steunuitkeering of werk en niet te praten, doch daden te doen, want er wordt gebrek geleden. De voorzitter zeide dat B. en VC ook wel weten, dat er crisis is. Ze hebben geen aan sporing noodig. Namens B. en W stelde hij voor om het adres in handen van B en \X te stellen ter afdoening. De heer Dekker vond dat eenvoudig. Er is e.'hter bij meerderen broodsgebrek en zij kun nen niet wachten. Wethouder Valkering wil de niet eerder beginnen met werkverschaf fing en steun dan vorig jaar geschiedde. Men repliceerde dat men daarop niet kon wachten als men honger heeft De voorzitter zeide dat men zich dan maar moet vervoegen bij het Burgerlijk Armbestuur. Aldus werd besloten en goedgekeurd de regeling die B en W. voorstelden. Aan de orde kwam de vaststelling der re kening 1932. De heer Dekker bracht rapport uit en ver. klaarde dat alles in orde was. Echter was het opgevallen hoe duur de post licht en warmte zijn bij de O. School. Dit punt is reeds vroeger besproken en B. en W. stelden voor om een onderzoek in te stellen of de kachels vervangen moeten worden door andere. Goed gekeurd. Voorstel Radiodistributie. B. en W. stelden voor om het net van de firma Houwing te Alkmaar over te nemen voor 2500. Men heeft met de distributie minder prettige ervaring gehad en als het weer aan een ander overgaat, kunnen er weer moeilijkheden komen. De heer Dekker vond den tijd te ongunstig om daarvoor geld te voteeren. Spr. onder wierp de geschiedenis der radio aan critiek en meende/ dat men de distributie maar aan particulieren moest overlaten. Als de ge meente het overneemt komt het als regel veel duurder uit. En, ging spr. voort, wat weten we van de waarde van het net? Niets, en als er winst in zat zou de heer Houwing het heusch niet verkoopen, daarvoor is hij te goed zakenman- De heer Kuijs stond aanvankelijk aan de zijde tan den heer Dekker, doch hij heeft ge noeg vertrouwen in B. en W. dat men geen kat in den zak zal koopen. De heer Kieft zeide dat er geen risico is, er zijn 85 abonneé's Wethouder Valkering gaf een uiteenzetting van de z i. gunstige exploitatie voor de ge meente. Men moet de menschen die geen eigen toestel kunnen koopen ter wille zijn. De heer Dekker ontwikkelde heel wat bezwa ren. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen met 61 stemmen. Tegen de heer Dekker. Van Dr. van Oppen was een verzoek ont vangen om eenige uitbreiding aan het door hem bewoonde huis te geven. Voorts had hij graag centrale verwarming en een schuurtje. B en W. hebben eens met den dokter ge sproken en hem gezegd dat er geen verwach ting was dat de raad zulke groote kosten zou goedkeuren. Toen zijn er onderhandelin gen gevoerd dat de dokter het huis zou koo pen Overeen is gekomen dat de koopprijs 7800 zal zijn, behouders goedkeuring van Ged. Staten. De hypotheek van 6500 bleef onaangetast. Wethouder Valkering was er voor mits het achter het pand gelegen stukje grond, waar op het magazijntje van het Witte Kruis staat een eigen uitgang krijgt en men in geenen deele afhankelijk is van den kooper. Dit, zeide spreker, om, wanneer er soms een an dere dokter zou komen, geen moeilijkheden te krijgen. Het voorstel werd conform goedge keurd. Bij de rondvraag vroeg de heer Dekker om 'n paar lichtpunten aan te brengen aan den Kapelweg. Kosten behoeft men er niet voor te maken daar het lichtnet er is. B. en W. zeg den overweging toe. Daarna sluiting. (We vinden het niet prettig als B. en W. een openbare vergadering om 8 uur uit schrijven en men gaat dan bijna 1 1/4 uur in comité. De pers komt voor een openbaren raad en niet om werkloos te zitten rondkij ken. Bovendien konden B. en W. vermoeden dat de bespreking lang zou duren en was het beter geweest om de pers om half 10 uit te noodigen, of de besloten vergadering na de opebare te houden.) RATIONEELE RUNDVEEFOKKERIJ, EEN BELANG VOOR STAD EN PLATTELAND f Is nuttig om in deze voor ae melkveehouders zoo buitengewoon moeilijke en zorgvolle tij den, waarbij nog andere bedreigingen op de uitoefening van hun bedrijven komen, bij her haling te wijzen op het grQote belang van een voor de fokkerij geregistreerden en ge zonden, in het bijzonder tuberculose-vrijen, veestapel. Ik bedoel niet in een gedocumenteerd en uitgebreid betoog aan te toonen het nut van rationeele rundveefokkerij en ziektebestrij ding, zooals deze door de organisaties in Noordholland wordt toegepast. Een zaak van belang is het echter wel en dan zoowel voor de belanghebbende fokkers en melkvee houders, als voor de stadsbevolking. Oppervlakkig beschouwd, doet deze uit spraak eenigszins vreemd aan, lijkt daarom niet juist en op z'n minst genomen iets ge zocht. Maar toch is dit volgens mijn mee ning niet het geval en in korte trekken hoop ik hieronder duidelijk te kunnen maken, dat de belangen van den melkvee-fokker en -houder als producent van melk en vleesch en die van de stadsbevolking als consument van genoemde producten, in deze sanu-n gaan en beide bevolkingsgroepen gebaat zijn bij goede resultaten, verkregen door de ratio neele teelt en de ziektebestrijding. Voor een goede uiteenzetting meen ik goed te doen even te wijzen op het doel van de georganiseerde fokkerij, zooals dat voor allen omschreven is in de statuten van de Noord- <ri w« ja n rhw«im«Hwk. jicht. hoofd-, Mm- «ntemiwpUn wordt rolfen. «OOO rrl /-V V ■«nomen door die andere middelen alecht rerdmen. Togal hielp waar andere middelen geen baat brachten. Be Apotb t Drog. 105) hollandsche fokvereenigingen, die alle bij Koninklijk besluit zijn goedgekeurd, en waar in dan het volgende wordt gezegd: Het doel der vereeniging is mede te werken tot het ver krijgen van een standvastig (fokzuiver) zwartbont rundveeslag van Hollandsch ras, dat uitme -t zoo-- -1 door een evenredigen, ruimen lichaamsbouw als door het voortbren gen van een flinke hoeveelheid melk en goed gehalte. Vanzelfsprekend is dit doel er op gericht, de economische uitkomsten van het boeren bedrijf omhoog te brengen. Een regelmatige ruime bouw van de dieren wil zeggen, door de regelmaat een evenredig gebouwd geraamte met een gelijkmatig ver deelde spieraanzetting, waardoor kracht, langere levensduur, grooter weerstandsver mogen tegen ziekte en later bij de bestem ming voor de slachtbank een goede vleesch- en vetaanzetting. Een ruime bouw sluit in het vermogen om veel voeder om te zetten in de producten waarvoor het vee wordt gehou den. nl. melk en vleesch. Uit het bovenstaande blijkt alzoo, dat het streven van de organisatie er op is gericht, om door een juiste teeltkeuze in het bijzonder en daarnaast maatregelen in het belang der gezondheid van de dieren melkkoeien te krij gen, die veel en gezonde melk met een hoog gehalte aan botervet kunnen voortbrengen. Maar hieruit blijkt ook als vanzelf, dat de stadsbevolking als consument van melk en vleesch er zeer veel belang bij heeft dat de boer erin slaagt een veestapel te krijgen be staande uit gezonde melkkoeien (in het bijzonder tuberculose-vrij) en in staat melk te geven met een hoog gehalte aan botervet. Daardoor toch zullen deze zoo belangrijke middelen voor de volksvoeding vrij betee- kenend in waarde stijgen. Dat een en ander nog wel van groot gewicht is, kan blijken uit de volgende gegevens. Afgaande op de eischen, die in 1904 door de Commissie tot bevordering van de Rund- veefokkerfij, door de Regeering voor Noord holland ingesteld, als eischen, stelde voor melkkoeien om als fokdieren te worden gere gistreerd, mogen wij aannemen, dat de ge middelde melk opbrengst toen was: K.G. melk K.G. vet vet Vaarzen 3258 97.75 3.— Twenters 3833 115.— 3.— Derdkalvers 4600 138— 3.— Oudere koeien 4983 149.5 3. Gemiddeld per dier 4168 125.06 3. Voor 1931 was de gemiddeld opbrengst: K.G. melk K G. vet vet 3522 120.5 3.42 4210 142.— 3.37 4760 160.5 3.37 5372 179.5 3.34 Vaarzen Twenters Derdkalvers Oudere koeien Gemiddeld per dier 4466 150.62 3.37 in 1931 in 1904 K.G. melk K G. vet vet 4466 150.62 3.37 4168 125.06 3.— verschil 298 25,56 0.37 Hieruit blijkt dat in een tijdsverloop van 27 jaar de opbrengst per dier is gestegen met: 298 K.G. melk, 25.56 K.G. vet, 0.37 pCt. vet. Het eindresultaat voor den boer is dus, dat door de toename der K.G. zuiver botervet, een der zeer waardevollt bestanddeelen der melk, de gemiddelde opbrengst per melkkoe in een tijdvak van 27 jaar met 20 pCt. is ge stegen. Doch ook voor den consument in de stad is de waarde der melk, doordat het vetgehalte is gestegen van in 1904 3 pCt. in 1931 3.37 pCt., zeer belangrijk verhoog;d. Uitgedrukt in procenten is deze waardestijging ongeveer 12.3 pCt. en wanneer wij de melkprijs voor 1904 op een basis stellen van 8 cent per Liter, dan zou volgens dezelfde basis de melkprijs voor 1931 door het hooger ge halte op ongeveer 9 cent per Liter komen. Het aldus verkregen voordeel van een cent per Liter is natuurlijk als zoodanig geen be drag van beteekenis, maar omgerekend over het totale melkgebruik, worden dit toch wel bedragen van belang. Bijvoorbeeld: Hoorn telt, voor zoover mij bekend, ruim twaalf dui zend inwoners. Rekenen wij nu het melkge bruik op 2 Liter per inwoner per week, dan wordt wekelijks ongeveer 24000 Liters ver bruikt. De stijging van de innerlijke waarde der melk met 1 cent per Liter vanaf 1904 tot 1931 beteekent alzoo voor het gebruik in Hoorn alleen al een meerwaarde van 240.per week. Wellicht dat het melk gebruik in Hoorn iets hooger is dan hier boven werd genoemd,maar aan het voor beeld voor de beteekenis van béter melk voor den consument doet het geen afbreuk. Dan moet nog worden opgemerkt, dat in deze waardestijging niet is verdisconteerd verbete ring van den gezondheidstoestand dér die ren, in het bijzender dan van de tuberculose. Met dit alles hoop ik er in geslaagd te zijn voldoende duidelijk te hebben aangetoond, dat de stadsbevolking belang heeft bij het slagen van de fokkers in het verbeteren van van den rundveestapel. Ook hoop ik, dat dit artikeltje een steentje heeft bijgedragen om de aandacht van den stedeling te vestigen op de groote waarde der me'k voor menschel ijke voéding. Mijns inziens wordt veel te weinig ingezien de groote beteekenis van de melk als zooda nig en wij betreuren het daarom ten zeerste, dat vooral in deze moeilijke tijden aan het melkgebruik, in het bijzonder voor den arbei der met zijn gez.n, moeiliikheden in den weg worden gelegd door een te hoogen priis, waarvan de boer als producent niet profi teert. Hopen wij, dat binnen afzienbaren tijd deze belemmering uit den weg worde ge ruimd in het belang - an producent en consu ment. Berkhouf. E. KOSTF Dz. ONTSMETTING VAN POOTAARDAPPELEN TEGEN RHIZOCTONIA. De Plantenziektekundige Dienst te Wage- tiüigen schrijft ons- Ter bestrijding van de Rhizoctonia?iekte in aardappelen woidt ontsmetting van dat pootgoed, waarop de bruine of Zwartachtige korstjes van deze schimmel (zoogen. sclero- tiën) in eenige mate voorkomen, ten zeerste aangeraden. Een onderzoek, of inderdaad op de aardappelen sclerotiën voorkomen, kan het best geschieden door een flink monster in water schoon te wasschen. De bruin of zwart gekleurde sclerotiën worden dan goed zicht baar. Ontsmetting in het najaar verdient aanbe veling boven die in het voorjaar. Laat in het voorjaar ontsmetten moet worden afgeraden. Raadzaam is het ook, de aardappelen eerst eenigen tijd na het rooien te behandelen, op dat de huid goed is afgehard. Anders bestaat er eenige kans op beschadiging. Voordat tot ontsmetting wordt overgegaan, moeten de aardappelen ontdaan worden van den grond, door ze te wasschen in gewoon water. Wordt dit nagelaten, dan kan de ontsmet- tingsstof niet voldoende tot de sclerotiën doordringen. Ook verliest zij bij de aanwezig heid van grond spoediger haar werking. De ontsmetting wordt uitgevoerd door de aardappelen gedurende 1 uur onder te dompelen in een oplossing van sublimaat ter sterkte van 1/10 pCt. (dus 1 op duizend). Per liter water wordt dus 1 gram sublimaat opgelost. Het gemakkelijkst zijn hiervoor te gebruiken sublimaatspastilles a 1 gram. Deze wegen ly, gram, maar bevatten 1 gram sublimaat. Er zijn nl. ook pastilles in den handel, die slechts gram sublimaat bevatten. Bij den aanschaf houde men hiermede rekening! Ter ontsmetting van 1 H L. aardappelen van 70 K.G. is 50 liter oplossing voldoen de. Dezelfde oplossing kan driemaal achter een gebruikt worden. Men lette er vooral op, dat het water niet te koud is. Lager dan 53 C mag het in ieder geval niet zijn. Daar su blimaat metalen aantast, mag de ontsmetting slechts uitgevoerd worden in houten of stee- nen vaatwerk. Op verschillende plaatsen zijn in liet vorige jaar en o.a. door meerdere rijksland- bouwconsulenten ook dit jaar proeven geno men met een nieuw middel: ARETAN. Een eindoordeel over de waar de van dit middel kan nog niet gegeven worden. E>e resultaten zijn echter van dien aard, dat proefnemingen op ruimen schaal kunnen worden aanbevolen. Aretan wordt aangewend in éen oplossing van 1 y op dui zend, dus 1 gram op 1 liter water. In plaats van 1 uur worden de aardappelen, ook na eerst te zijn afgewasschen, 20 minu ten ondergedompeld. Men kan er dus sneller mede werken, en ook kan Aretan meerdere malen achtereen, tot zes maal toe, aangewend worden. Men kan, daar Aretan ijzer niet aantast, hiervoor ook bakken van dit mate riaal gebruiken. Zink wordt echter wel aan getast. Na de behandeling dienen de ontsmette aardappelen, vóórdat ze opgeborgen worden, goed gedroogd te worden. Daar, zoowel sublimaat als Aretan, giftige stoffen (maaggiften) zijn, betrachte men de noodige voorzichtigheid! r- Nadere inlichtihgen borden gratis ver schaft door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen en door de bij dezen Dienst werkzame ambtenaren, zoomede door de heeren Rijksland- en Tuinbouwconsulen ten. Wielrennen. DE WEDSTRIJDEN IN HET STADION. De slotwedstrijden van dit seizoen. Nog om half negen waren tientallen werklieden op de cementen baan in actie met bergen zaagsel, die het water van de stort bui, die een uur van tevoren de wedstrijden in gevaar bracht, moesten absorbeeren, en een minuut of vijf later, toen zelfs alle zaag sel niet verdwenen was, werd het startschot gelost voor een wedstrijd voor amateurs in de goede hoop, dat de donkere lucht zich niet weder zou ontlasten. Ondanks het feit, dat het er om zeven uur niets van weg had, dat er wedstrijden gehou den zouden kunnen worden, omzoomden te gen half negen zeker 15.000 bezoekers het cement, wederom een bewijs, aldus het Hbld., dat de wieler-evenementen wel bezocht wor den, indien het programma de noodige at tracties bevat. En die waren er door het starten van Pijnenburg, Van Hout en den professional Van Egmond, nog slechts kort geleden amateur-wereldkampioen, en tal van internationale sprint- en stayerskrachten. De sprintraces. Er zijn er vijftien voordat de beslissing er is. In at eerste hield Pijnenburg angstvallig den kop tegen Michard en won met 12 1/5 sec. over de laatste 200 M. met een kwart- wiel. Groote belangstelling was er voor de twee de. Van Egmond voor het eerst als prof. te gen de internationale cracks. Zijn tegenstan der in de tweede serie was Gerardin. De Haarlemmer zorgde er wel voor aan den kop te blijven, verijdelde de poging van Gerardin om voor de marathontribune uit te kijnpen, en won met bijna een lengte, hoewel de „man aan de microfoon" om onbegrijpelijke rede nen een „banddikte" aangaf. Vervolgens werd Martinetti, die der ge woonte getrouw weer hevig slingerde, zoodat hij bij de jury moest komen, volgens alle re gelen der kunst met een wiel geslagen door den zoo juist geridderden Belg Scherens. De strijd achter motoren. De geschiedenis van de eerste manche over 20 K.M. (er waren er in totaal vier over dien afstand) is gauw verteld. Giorgetti bleef voortdurend aan den kop, gevolgd door Paillard en De Graaf. In het verloop van dien rit trachtte Snoek De Graaf te passee- ren. Hij reed werkelijk zeer verdienstelijk, maar Snoek kon tenslotte het tempo niet hou den. Richard tegen Van Hout. Daarna kwamen er twee interessante ren ners op de baan. Richard, houder van het werelduurrecord, en Van Hout, één week be zitter van het (tijdens zijn bezit bestreden) record. Van Hout werd in den eersten ach- tervolgingsrit over 5 K.M. buitengewoon aangemoedigd en won zienderoogen veld tegen den Franschman, die dra 100 M. en meer achter was, om in de laatste ronde weer iets in te loopen. En Van Hout slaagde er onder veel enthousiasme in, zijn tegenstan der met bijna 100 M. te kloppen. De tijd van Van Hout was 6 M. 43 4/5 sec. en van Maurice Richard 6 m. 50 4/5 sec. De uitslagen. Wedstrijd voor amateurs over 5 K.M. met vijf klassementen: 1. W. Moerkerk, 2. A. v. d. Laan, 3. H. Ooms. Internationale sprintwedstrijd voor be roepsrijders in 15 ritten over 550 M. Eerste rit: 1. Pijnenburg, 2. Michard (wiel). Laatste 200 M. 12 1/5. Tweede rit: 1. Van Egmond, 2. Gerardin (lengte), 12 2/5. Derde rit: 1. Scherens, 2. Martinetti (wiel) 13 1/5. Vierde rit: 1. Scherens, 2. Michard (half wiel) 13 sec. Vijfde rit: 1. Pijnenburg, 2. Gerardin (lengte) 12 4/5. Zesde rit: 1. Van Egmond, 2. Martinetti (wiel) 12 3/5. Zevende rit: 1. Michard, 2. Gerardin, 14 sec. Achtste rit: 1. Pijnenburg, 2. Martinetti (wiel) 13 sec. Negende rit: 1. Scherens, 2. Van Egmond (driekwart lengte) 12 4/5 sec. Tiende rit: 1. Van Egmond, 2. Michard (half wiel) 12 2/5 sec. Elfde rit: 1. Scherens, 2. Pijnenburg (lengte) 13 sec. Twaalfde rit: 1. Gerardin, 2. Martinetti (half wiel) 14 sec. Dertiende rit: 1. Martinetti, 2. Michard (20 cM.) 13 sec. Veertiende rit: 1. Van Egmond, 2. Pijnen burg (1 y, lengte) 13 sec. Vijftiende rit: 1. Scherens, 2. Gerardin, 13 2/5 sec. Totaaluitslag: 1. Scherens (5 pnt.), 2 Van Egmond (6 pnt.), 3. Pijnenburg (7 p.), 4, 5 en 6 allen 9 punten. Wedstrijd met motorgangmaking. Punten telling in vier ritten van 20 K.M. Eerste rit: 1. Giorgetti (tijd 16 min. 22 sec.), 2. Paillard, 3. De Graaf, 4. Möller, 5. Sawall, 6. Snoek. Tweede rit: 1. Paillard, 16 min. 16 3/5 sec.; 2. Giorgetti (20 M.); 3. De Graf (85 M.); 4. Möller (120 M.); 5. Snoek (250 M.); 6. Sawall (350 M.) Derde rit: 1. Sawall. Tijd 16 min. 20 sec.; 2. De Graaf (50 M.); 3. Snoek (80 M 4 Möller (200 M.); 5. Giorgetti (400 M.); P. Paillard (475 M.). Vierde rit: 1. De Graaf. Tijd 16 min. 10 2/5 sec., 2. Möller, 3. Giorgetti, 4 Pail lard, 5. Sawall, 6. Snoek. Totaaluitslag: 1. De Graaf (9 pnt 2. Giorgetti (11 punt), 3. Paillard (13 pnt.), 4. Möller (14 pnt.), 5. Sawall (17 pnt.), 6. Snoek (20 pnt.) Waterpolo. HET IJ. SLAAT H.Z.P.C. MET 4—3. Een beslissingswedstrijd noodig. Gisteravond zijn in het Sportfondsenbad te Amsterdam twee belangrijke polo-wedstrij den gespeeld. Het IJ won van H.Z.P.C. met 4—3, zoodat nu een beslissing noodip i die waarschijnlijk te Rotterdam gespeeld worden, hoewel Arnhem ook een kleine V= maakt. Wanneer de clubs niet tot overal? stemming kunnen komen, zal de Polo-Cm!!* missie plaats en tijd vaststellen. Het IJ II won ten tweeden male, nu m 3—1, van Zian II en is nu kampioen van rf reserve eerste klasse. ERNSTIGE GERUCHTEN UIT MUIDEN. Was de paling vergiftigd Het bloedige drama, dat zich verleden week Dinsdag gedurende de raadszitting^ Muiden heeft afgespeeld, heeft, naar thani van enkele kanten wordt vermoed, nog een anderen en indien de aanwijzingen en het onderzoek de vermoedens tot werkelijkheid zouden maken niet minder tragischen kant. De fotograaf Ibelings was op den bewus- ten Dinsdag des middags naar Amsterdam geweest en had, toen hij terugkwam, paling voor zijn gezin meegebracht. Hij drong er nogal op aan, dat er van gegeten werd, doch door samenloop van omstandigheden had nog niemand iets daarvan genuttigd vóór de schietpartij plaats had. Later wilde mevr Ibelings er een stukje van eten, maar dé smaak was zoo eigenaardig, dat zij het weer uitspuwde. De paling mevr Ibelings dacht dat ze bedorven was werd aan (ten hond gegeven, die kort nadat hij gegeten had en die kerngezond was, ziek werd en stierf. Een en ander was, gezien de omstandighe- den en in aanmerking genomen de gebeurte- nissen, die zich in Muiden's raadszaal had den afgespeeld, aanleiding tot zeer vèr strek, kende vermoedens. Een deel der bevolking schreef bij het bekend worden van dit geval het vergiftigingsverschijnsel toe aan den fo- tograaf, terwijl van den anderen kant het praatje door de stad ging, dat de paling niets met de zaak te maken had en dat de hond uit wraakzucht door den een of ander was vergiftigd. Voor politie en justitie was het gebeurdfe echter aanleiding om in te grijpen. Een stuk paling, dat nog over was, werd op last van de justitie aan dr. A. van Raalte, directeur van den keuringsdienst voor waren te Am sterdam, opgezonden om te worden onder- zocht. Het lijk van den hond, dat nog niet begraven was, werd, eveneens op last van de justitie, opgezonden naar het laboratorium van de veeartsenijkundige hoogeschool te Utrecht, waar de maaginhoud op eventueele vergiften zal worden onderzocht. Bij dr. van Raalte informeerden wij naar den uitslag van het scheikundig onderzoek van de paling, doch dit is nog niet beëin digd. Mevr, Ibelings had voorts nog tegenover de politie verklaard, dat bij haar bezoek aan het huis van bewaring haar het gedrag van haar man was opgevallen. Hij scheen te heb ben verwacht, dat zij ziek zou zijn. Nu is deze houding ook voor tweeërlei uitlegging vatbaar; hij kan ook hebben bedoeld, dat zijn daad haar dusdanig zou hebben aange grepen, dat hii |->ar ernstig ziek verwachtte. Wat de vergiftigingsverschijnselen betreft, zij er nog op gewezen, dat een fotograaf ver schillende vergiften in voorraad heeft. Het behoeft echter geen betoog, dat er in deze kwestie van vermoedens nog niets vast staat, doch dat het woord voorloopig aan d' politie, schei- en deskundigen is. MOORDAANSLAG OP ZIJN GROOTOUDERS. Verdachte aangehouden. Door gemeentepolitie en rijksveldwacht te Veldhoven (N B.) is gisteravond te half tien onder de gemeente Zeelst aangehouden ze kere G., die er van verdacht wordt, een aan slag op zijn grootouders te hebben gepleegd op jJ. Zaterdag. G beweert, dat hij zich heeft schuil gehouden in de bosschen tus- schen Zeelst en Oirschot Hij heeft een volle dige bekentenis afgelegd en zal ter beschik king van de justitie worden gesteld. EEN STROOPENDE HOLBEWONER In de bosschen te Nieuwesloot bij Oranje» woud moet zich een holbewoner ophouden, die bezoeken aflegt aan het ooft van boom gaarden in de buurt. Men heeft hem daarbij al eens betrapt en nagezet, maar niet in handen weten te krij gen. KINDERVERLAMMING. In het gezin van den landbouwer G. te Oe tersum is bij een meisje van veertien jaar w» geval van kinderverlamming geconstateerd. i 149. Aan het einde van de reis stopte de auto voor een groot ijzeren hek, dat dóór een tuinbaas werd opengemaakt, waarna de auto door een lange oprijlaan reed tot voor een prachtig, indrukwekkend kasteel. Hier werden ze, na aangediend te zijn, door den heer des huizes ontvangen. Voor deze heer was de waardevolle zending bestemd, die Simmy en Wo-Wang hadden weten te redden. Zij overhandigden hem elk een pakje. „Weten jullie nu eigenlijk wat er in zit?" vroeg hun gastheer. En op hun ontkennen antwoordde hij: „Het eene bevat zeldzame robijnen en het andere de kostbaarste parels. Het vertegen woordigt een ontzaglijk kapitaal en daarom zal ik jullie mijn leven dankbaar blijven. Ik ben jullie zeer veel verschuldigd; je mag beiden zeggen wat je als belooning hebben wüt'« 150. Simmy en Wo-Wang wisselden blikken van ™tia3x%L houding. De eerste tijd hadden ze toch geen zin om de re naar Tirol voort te zetten. Een makkelijk baantje en geen zorgen leek hun op het oogenblik aanlokkelijker. Deze he vj/ yvigcuuim aamur\rvtiij"— - zou hen zeker niet slecht behandelen, zooals de rechter ge had. Ze gaven dan ook te kennen, dat ze dolgraag een betre* king m dat huis wilden hebben. Hun gastheer vond het al e heel Makkelijke belooning en stelde Wo-Wang als zijn kamer bediende en Simmy als chauffeur aan. Het tweetal waf in hun nopjes met het prettige leventje, dat nu voor ben aan brak en liepen als trotsche pauwen rond in hun kleurige livr

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6