Wekelijksch Overzicht VERKEERSONGEVALLEN Mooi ...aan 'n boom HERFST: SLIPGEVAAR van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. HARENKARSPEL (Augustus). POSTDUIVENVEREENIGING „STEEDS IN SPANNING". POSTDUIVENVEREENIGING „DE POSTDUIF". De Algemeene Nederlandsche Poli tiebond zal morgen deelnemen aan het défilé voor de koningin te 's-Gravenhage De rijksmiddelen brachten in de maand Augustus ruim twee millioen minder op dan in Augustus 1932. De opbrengst over de eerste acht maanden van dit jaar bleef ruim achttien millioen beneden die over het over eenkomstige tijdperk van het vorige jaar en zeven millioen beneden de raming. i De 59-jarige man J Erkelens, die Vrijdagavond in zijn woning aan de Groen van Prinstererstraat te Rotterdam van de trap is gevallen en met een zware hersenschudding naar het ziekenhuis aan den Bergweg was gebracht, is daar aan de gevolgen van zijn val beezweken. In Vlaardingen zijn thans elf pa- tienten aan kinderverlamming De medi ci hebben nog geen aanwijzing, dat de besmetting in een of andere school plaats had, zoodat men hoopt dat de ziekte zich niet meer zal uitbreiden. Vrijdagavond is nabij Heerlen een man van het balcon van den locaalttrein gevallen. Hij werd niet gewond. In Rotterdam zijn tien nieuwe ge vallen van de ziekte van Weil aangege ven, zoodat er thans 35 patiënten zijn. Te Steenwijk is een timmerman ernstig gewond bij een val van een steiger. De bekende schilder A. M. Gorter ovd-vooqrzitter van arti et Amicittia te Amsterdam is Zaterdamidda na een korte ziekte overleden. De minister van defensie heeft Vrij dag te Harderwijk de viering van het 50-jarig bestaan van het christelijk te huis voor militairen bijgewoond. GROOTH ANDELSPRI f ZEN. Het rijksbureau voor de statistiek berekent «Is indexcijfer voor de groothandelsprijzen op 13 Sept. 94.8, hetgeen een stijging van 0.6 pCt. beteekent in vergelijking met de voor gaande week (94.2). ZIJN CHEF MET EEN MES GESTOKEN. Bij de rijkswerkverschaffing aan de Twente-Rijnkanaalwerken onder Oole bij Hengelo ontstond Zaterdag oneenig- heid tussche nden arbeider B. en den opzichter R. wegens volgens eerstge noemde te lage uitkeering van loon B trok in een opwelling van drift plotse ling zijn mes en bracht daarmede R een •4-tal steken toe. De dader, op wien door een anderen ODzichte eenige s' hoten werden gelost, zonder dat hij getroffen werd, werd la ter gepakt en in de marechausseekazer ne ingesloten. Hij heeft, naar De Crt meldt, een volledige bekentenis afgelegd GEHEIME JENEVERSTOKERIJ ONTDEKT. Te Zaandam heeft de politie een inval gedaan bij een boer. de B geheeten, wo nende aan het Meester Cornelispai.'. waar een volledige en in volle werking zijnde distilleerinrichting werd aange troffen voor het stoken van jenever. De installatie is in beslag genomen Voorts zijn een vat met 60 liter jenever en drie vaten in gisting geconfiskeerd. Bovendien werd eenigen tijd eerder in een onbewoonbaar verklaard huis aan de Bloemgracht evetneens een dergelijke inrichting ontdekt. Tegen de B. is proces-verbaal opge- maakt.t Slapend achter het stuur Op den Middenweg te Amsterdam is Za ferdagochtend een handkar der gemeente telefoon door een vrachtauto stukgereden. De bestuurder van de handkar kon tijdig op zij springen. De chauffeur van den vracht auto. we.ke vóór de aanrijding reeds eigen aardig slingerde, verklaarde dat hij achter het stuur „zoo wat zat te slapen". Door de tram overreden en gedood Gisteravond tegen half negen is op de Leidschevaart ter hoogte van den oprit der electrische tram naar Zandvoort een doode lijk ongeval gebeurd De 60-jarige mevr. v d. Broek, echtgenoote van een emplové van de N.Z.H Tramweo- Mii., fietste in gezelschap van een buurman geheel rechts op den weg, toen achter haar een auto naderde. De vrouw stapte af en Hen met het riiw'el aan de hand naar de linkerz»' van den weg. De autobe stuurder meende toen, dat hij rechts van haar kon passeeren, doch de wielriid«ter liep vlak vóór den auto plotseling weer naar rechts, met het gevolg, dat zij werd aang? reden en voor de wielen terecht kwam. De chauffeur stopte onmidde'liik. Juist kwam echter een uit drie wagens bestaande tram trein uit Zandvoort d° hellin" van het via duet afrijden Hoewel de wanenb^^nnrder uit alle macht remde, kon hij niet verhinde ren, dat hij achter tegen den auto aanbotste en deze hierdoor eenige meters vooruitschoof Tengevolge hiervan werd de vrouw over reden. Door den noodrem te gebruiken kon de wagenbestuurder voorkomen, dat ook de wielen van de tram over haar heen gingen Men vond de ongelukkige onder de tree plank van het voorste tramriituig. Een dokter was spoedig ter plaatse, doch deze kon slechts den dood constateeren. Twee dooden te Rotterdam Zaterdagavond om half negen is de 35- jarige kantoorbediende A. F. Reymer, ge woond hebbende aan de Hooidrift op den Schiedamscheweg te Rotterdam onder een buitendienst rijdende tram van lijn 8 geraak* De tram reed met vrij veel vaart, toen R plotseling overstak. Hij werd door het voor calcon van de tram geraakt en smakte tegen de straat. Met een schedelbreuk werd hij w hoogst ernstigen toestand naar het zieken huis aan den Coolsingel «ebracht, waar hij Zondagmorgen is overleden. De tram waar mede het ongeluk gebeurde, was aan het proefrijden, nadat de motor was gerepareerd Remproeven door de politie genomen hebber, aangetoond, dat de remmen van den wagen goed functionneerdeo, Eeen eveneens zeer ernstig tramongeluk is gebeurd op Zondagmorgen in de Bergsche- laan te Rotterdam. De 82-jarige mevrouw de wed. H. Rienks, gewoond hebben in de Rodenrijschelaan, stak zonder te letten op een naderenden tramwagen van lijn II, den rijweg over. De bestuurder remde nog, maar de oude vrouw was toen reeds aangereden en onder den wagen geschoven. De tram moest worden opgevijzeld om haar te bevrijden. In zeer zorgwekkenden toestand werd mevr. R. naar het ziekenhuis aan den Bergweg ge bracht, waar zij kort na aankomst is over leden. Volgens getuigeverklaringen treft den trambestuurder geen schuld. Op zijn verjaardag aangereden. De 46-jarige heer Van Til uit Zwolle, die Vrijdagmorgen door een auto uit de richting Apeldoorn werd aangereden, terwijl hij zich per rijwiel op den Twellosche Dijk bevond en den Binnenweg naar Twello wilde inrij den, is in den nacht van Vrijdag op Zater dag aan de verwondingen overlede. Als een tragischeb ijzonderheid meldt de Crt., dat de ongelukkige op den dag der aanrijding juist jarig was. Na een aanrijding doorgereden. Zondagochtend reed een automobilist op den rijksweg bij de nieuwe Vechtbrug, komen de uit de richting Bussum. Hij wilde keeren en reed daarbij gedeeltelijk over den weg berm en over het fietspad. Terwijl hij deze manoeuvre ten uitvoer bracht, naderde van de richting Amsterdam een groep motorrij ders. Een hunner, de heer G. v. R-, uit Am sterdam, kwam in botsing met den keerenden auto, met het gevolg, dat hij kwam te vallen en over den weg werd geslingerd. De auto mobilist, ziende wat er gebeurde, stapte even uit zijn wagen, maar reed toen onmiddellijk weer verder, zonder naar den gevallen motorrijder om te zien. Deze had blijkens De Crt. een enkel en scheenbeen gebroken en werd naar het Burger Ziekenhuis te Amster dam vervoerd. Schooljongen door auto gedood. Hedenmorgen is op den hoofdweg Epe Apeldoorn bij het kruispunt Oranjeweg on der Eist het schoolgaand zoontje van den heer P. Scholten, toen hij plotseling den rij weg overstak door een passeerenden auto, komende uit Epe, gegrepen en een eind mee gesleurd. Een dokter, die onmiddellijk ter piaats was, kon slchts den dood constatee ren. Een ond-rzoek wordt ingesteld. Maar levensgevaarlijk op k&tjl den weg! Rottende bla- Widw Jeren kunnen eiken weg slipperig maken. Herfit beteekent: ilipgevaar. Onze Jiolouiw TEGEN DE INDISCHE NATIONALISTEN. De politie te Markassar heeft, naar Anëta aan het Hbl. meldt, huiszoekingen gedaan bij den voorzitter en leden van de afdeeling Makassar van de P I., o a ook bij mr Soenarjo Eennge boekwerk jes van de PI en enkele exemplaren van het periodiek „Bom" werden in be slag genomen. MINACHTING VAN HET NEDERLANÜSCH GEZAG. Het Hooggerechtshof te Batavia heeft, zooals wij in een Aneta-bericht in het Hbld- lezen, het vonnis van den Raad van justitie aldaar bekrachtigd, waarbij de mulo-onderwijzer Reens wegens het uiting geven aan gevoelens van min aci ting jegens de regeering van Ned. Indië werd veroordeeld tot veertien da gen gevangenissttraf. Stad en Omgeving. BUURTVEREENIGING „S. I. S." C. W. BRUINVISSTRAAT E.O. Men schrijft ons: Wederom is de tijd aangebroken dat boven staande vereeniging bij gelegenheid van de 8 October-herdenking haar jaarlijksche kin derfeestep gaat organiseeren. Het is over bodig te vragen wat voor een vereeniging „S I S." is, want zij is de vereeniging, die ii. onze stad een goeden naam heeft verworven door wat zij sedert haar oprichting heeft ge presteerd. Zij heeft altijd op de bres gestaan voor de kinderen, waarbij zij de sympathie zoowel van de buurtbewoners als van de autoriteiten en vele anaere stadsbewoners wist te verwerven. Daarbij behoeft slechts in herinnering worden gebracht de buitengewoon geslaagde wedstrijden; de opvoering der Revue: t Kan er neit af" welke door het sublieme spel der kinderen zulk een succes had, een tweede opvoering noodzakelijk bleek; tenslotte de deelname aan het Bloemencorso in 1932, waarbij de vereeniging aller belang stelling had Weliswaar heeft ook de crisis op deze vereeniging haar stempel gedrukt en moet het bestuur ervaren, dat het buitengewoon moeilijk is om de eindjes aan elkaar te knoo zonder de belangen der kinderen 1 pen te schaden. Er is evenwel nog een reden te meer om dit jaar, trots de crisis toch de feesten te doen doorgaan, daar de vereeniging ditmaal voor de 5e keer met de kinderen feest gaat vieren, dus een le lustrum. In verband met deze gebeurtenis doet het bestuur dan ook een dringend beroep op alle bewoners en op h'em die met de vereeniging „S. I. S." sympathiseeren, haar in de gele genheid te stellen hieraan een goed cachet te kunnen geven want het is bij „S. I. S." als bij vele andere vereenigingen, de kas is in een berooiden toestand. Daarom zullen zij deze week met lijsten rondgaan om daarmede 'n inzameling te houden, terwijl zij die onbe kend wenschen te blijven en toch een gft willen schenken deze kunnen afgegeven bij den penningmeester: C. W.Bruinvisstraat 4. SAMENSTELLING BEVRACHTINGS COMMISSIE „U". Het kantoor commissie (Oudegracht 182 telefoon 48) is voor het publiek geopend op werkdagen 9—12, iy,—5 (Zaterdags 9-12). Na sluiting' kan men zich aanmelden bij den agent te Alkmaar. De commissie is thans als volgt samenge steld Leden: C. Wagenaar Kzn., voorzitter, Alk maar (tel. 163); D. J. Scheffel, secretaris, Alkmaar (tel. 48); Ir. Ph. M. Bosscher, plv. voorzitter, Alkmaar (tel. 194); S. A. Duin- ker, Alkmaar (tel. 780). Plaatsvervangende leden: S. W. Arntz, Alkmaar (tel. 1500); J. Hoogland, Br. op Langendijk (tel. 12); O. J. Verkerk, Bergen (tel. 98); H. W. Holsmuller, plv. secretaris, Alkmaar (tel. 48). De agentschappen zijn te Alkmaar: Agent M. Schutte, Verdronkenoord 11, Alkmaar, tel. 171, omvattende: Alkmaar, Akersloot, Bergen, Castricum, Egmond-Bin- nen, Egmond aan Zee, Graft, Heiloo, Lim- men, St. Maarten, Oterleek, Oudorp de Rijp, Schagen Schoorl, Ursem, Winkel. Den Helder: Agent M. A. Kolster, Hoofd gracht 56, Den Helder, tel. 42, omvattende: Callantsoog en Den Helder. Wieringen: Agent N. Kaan, te Wierin- gen, tel. 17, omvattende: Anna-Paulowna, Barsingerhorn, Weiringen (Wieringermeer- polder, zoover behoorend tot het gebied der commissie „U"), Wieringerwaard, Zijpe. Texel: Agent P. B. Keijer, den Burg, Texel, tel. 100, omvattende Texel. Broek op Langendijk: Agent J. Hoogland. Dorpsstraat 334, Broek op Langendijk, tel. 12, omvattende: Broek op "Langendijk, Ha renkarspel, Heerhugowaard, Koedijk. Oude Niedorp, Nieuwe Niedono, Noordscharwou- de, Zuidscharwoude, Schermerhorn, Oud karspel, St. Pancras, Warmenhuizen, Zuid en Noordschermer. EEN NIEUWE JEUGDHERBERG TE PETTEN. De eerste steenlegging. Zaterdag 3 uur 's namiddags had de eer ste steenlegging plaats voor de nieuwe jeugd herberg „de Zevensprong*' te Petten door Dr. C. P. Gunning, voorzitter der Neder landsche Jeugdherberg Centrale. Door het buitengewoon mooie weer waren vele belang stellenden aanwezig. De heer H. S. Eriks, oud-burgemeester van Petten, heette allen welkom en consta teerde met voldoenin" dat nu na het vele werk het toch eindelijk gelukt was een nieuwe jeugdherberg te kunnen gaan bouwen. Dat het noodig was, bleek wel uit het feit, dat in de bestaande oude en zeer primitieve gebouw tje dit jaar reeds 2000 overnachtingen wer den geboekt. We zullen zorgen, dat in deze nieuwe jeugdherberg de jonge trekkers zich evengoed thuis zullen voelen als ze dat in de oude gedaan hebben. Ook de arbeiders leven met het werk mee en hebben hier en bloe menversiering aangebracht in de flesschen van de karnemelksche pap, hetgeen we bui tengewoon op prijs stelden. Daarna werd Dr. C. P. Guuning verzocht tot de eerste steenlegging over te gaan Eerst echter meende Dr. Gunning nog iets te moeten zeggen. De Jeugherberg Centrale heeft n.1. met verbazing, ja met stomme ver wondering toegekeken, hoe hier in Petten is gewerkt, en dat heeft opnieuw de gedachre bevestigd, dat we in ons land van de jeugd herberg in Petten heel wat kunnen leeren. De oude jeugdherberg heeft een roep, een faam en als het Petten niet was met vader en moe der Wiese, en de goede pot die moeder Wiese kookt, dan zouden we tegen de trekkers ge zegd hebben „Daar moet je niet heen gaan", en we hadden de jeugdherberg afgekeurd Maar omdat het Petten is, zeiden we, „je moet er wèl heen gaan, want Petten nu ja, dat is Petten" en we keurden de jeugdher berg goed. En wanneer ik nu de urtnoodiging zie, dan is het me weer opgevallen, dat er in dat werk hier iets persoonlijks ligt- Ik zag daarop een troffel, een steen en een bloem, en ik begreep dit symbool in de beteeken is van we bouwen met blijdschap. We hebben waardeering voor het werk hier en we zul len dat nu vastleggen in een klein geschenk In onze gedachten hadden we een luidklok met daarin eegoten de woorden „lek dien''. We hopen, dat voor deze luidklok een goed plaatsie gevonden kan worden. De heer Gunning trok daarna de jas uit en bereidde zich voor op het groote moment, waarop de eerste steen op de "oede plaats zou worden gedeponeerd. Een en ander ge lukte met de vaardigheid van iemand, die het meer gezien heeft. De heer Eriks dankte Dr. Gunning en hoopte, dat hij bij de opening weer aanwezig kon zijn en noodigde de gasten uit in de oude jeugdherberg thee drinken. Hier bleek op nieuw de waarheid, dat er veel makke scha pen in een hokje gaan. Niemand van de aan wezigen ging naar huis met de gedachte dat het overbodig was om de oudste jeugd herberg in ons land door een nieuwe te ver vangen, terwijl toch alle het er over eens waren, dat de oude eenvoudige „Zeven sprong'' niet voor niets zijn roem onder de trekkers heeft verworven Obucqtdüke Stand ALKMAAR. GEBOREN: Jan Hendrik z. v. Jan Jongejan en Theo- dora Tol. Durkje d. v. Cornelis Prins en Geertje Zandbergen. Arnoldus Cornelis z. v. Arnoldus Janssen en Jordina de Kleijn. Frits z. v. Klaas Maaskant en Reina Schwantje. Hendrika d. v. Hendrik Pruimboom en Huiberdina Kievits. OVERLEDEN: Klaas Appel 70 jaar. Rempje de Beurs wed. Arie Vos 79 jaar. Willem Capelle 76 jaar. Aaltje Göddeke wed. Mattheus neijligenberg 72 jaar. Margaretha Bos- senaar wed. van Johannes Pieter Groene- woudt 88 jaar. HEEMSKERK (Sept.) Bevallen: Th J. BisschopBeers, d. A. v. EssenKlinkenberg, z. Ondertrouwd: C. Bleyendaal en C. M. P. v. d- Park. J. J. Schuyt en W. G. Keyer. CASTRICUM. Geboren Gesina Johanna Wilhel- mina ,d. van Jan Joseph Groen en Jaco- ba Elisabeth Swart. Joannes Gerardus Petrus aria, z. van Petrus Gerardus Deen en Johanna Cronelia Veldt. Jo hannes Antomus, z. van Cornelis Jaco- bus Lute en Jansje Brink. Johannes Martinus, z. van Johannes Martinus de Graaf en Anna Admiraal. OOndertrouwd Hermanus Gode- froy te Uttrecht en Maria Josephina An- tonia Ignatia Vos. Gerardus Lute en arie Bos. Overleden Catharina Orij, oud 15 jaar. Johanna van Assen, oud 72 jaar, wonende te Amsterdam. OUDKARSPEL (Augustus). Geboren: Paulus Nicolaas, zoon van Petrus Zijp en Maria Molenaar. Overleden Pieternella Voorthuy- zen, 34 jaar, echtg. van Albert Corne- lissen. Getrouwd: Jan Beenken er Kla- zina Man'. FONDSEN. 11 Sept. 12 Sept. 13 Sept. 14 Sept 15 Sept. 1000 1000 1000 1000 1000 1000 1000 5 N. W. S. ■4H obl. Nederl. 4 idem 6 O.-lnd. 5y* idem 5 idem 4>4 idem Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Mij. Cert, v. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkel's Patent Calvé Delft Cert. Kücbenm. Acc. Nederl. Ford Ned. Kabelfabr. Philips Gem. Bezit Unilever Anaconda Beth. Steel Cities Service Studebaker U. S. Steel U. S. Leather Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver. A dam Javasche Cult. Algem. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong Dordtsche Petr. gew. Koninklijke 1000 Shell Union A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. lijn Java China Jap. Lijn. Ned. Scheepv, Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab. Deli Maatij. Oostkust Senembah South. Pacific Union Pacific Prolongatie *Ex-dividend 1932 11 17 '31 '22 A 21 D 17 '30 II 1000. 101 101 U1% 101 101% 10i* 101% 99 99% 99% 99* 93* 92{ 94* 9 94* 94 i 95 95* 96* 96 96* 96 P/16 b9 88* 8815/16 54 56* 60* 56* 55* 56 59* 56* 55* 60* 55 24* 25% 20* 25* 16* 19 1/* 55 54* 53* u/a H H 1| 135* 138* 136* 13 284* 290 283* 184* 188* 189* 189* 83 82* 80* D»/M 12* 12 12 26 2'% 27* 27% A 2% 2% 2tó/j6 4V.6 4% 4% 49/16 3518/i6 38* 38 38% 8 87/:« o8* 8% 30* 30* 31* 30 193 195* 201* 193* 90 93* 98 94 i32* 132 129 1j3* 1 't U* 11 114 118 112 11 151 157 153 178* 182* 184* 183* t>Vl6 6% 6% 93f 97* 99% 9'* 27* 30 30 33 3 25 53* 54* 56 54* 54* 56 54* 130 130 135* 129 122 124* 126* 123 22 22* 25 22 137* 143 141* Ui 21* 20% 20 84* 86* 88* 83* 1 1 1 1 101 lOif m 9'f 954 96* m 5'i 57 55* 17 55 l»/s 138 285 189) 82* 12V.6 2'% 2* 4% 3<% 84 31* 196i 97 135J 11* 153 18 6% 95 j 32* 23 54* 128 120* 138 2CV;e 81* 1 ZUIDSCHARWOUDE (Augustt,,.^ Geboren Martinus Petrus van Martinus Zijp en Martina Cath» J°n Smit. luanna Ondertrouwd: Hendricus Ki»f, en Wilhelmina Johanna Ploeger OUDE NIEDORP (Augustus) Geboren: Petrus Jozef, ZOOn va* Theodorus van Baar en Catharina vi ria Wit. Gehuwd: Gerardus van Breemen en Jacoba Heinis. n» Overleden: Cornelis Petrus Wit oud twee jaar, te Alkmaar. Geboren Geertruida, d. van ChaN les Franciscus Kloprogge en Jantje Bais" Maria Cornelia, d. van Adrianus Tijm en Cornelia Maria Kramer. Catharina Cornelia, d. van Pieter Wit en Maria Cecilia Hoedjes. Catharina Agatha d. van Jan Stoop en Afra Geertruida Klaver. Geertje Pietje, d. van Hendrik Hosper en Aafke Huisman. Margare tha, d. van Cornelis Smit en Elisabeth Smit. Ondertrouwd: Petrus Bakker en Ailida Ana Groen. Johannes Huber- tus Kaandrp en Engelina Blankendaal. Getrouwd: Johannes Theodorus Borst en Guurtje van der Stoop. Cor nelis Gerbrandus Duijves en Julia Gu- stave Pettronella Lucassen. Johannes Hubertus Kaandorp en Engelina Blan kendaal. Petrus Bakker en Alida Anna Groen. Overleden: Dieuwertje Blaauw oud 67 jaren, echtgenoote van Reijer d« Moei Albertus de Vries, oud 28 jaar. Spoct Duiven. Bovengenoemde vereeniging hield op Zon» dag 17 September een concours met oude en jonge duiven vanuit „Soignies" (België) af stand 235 K.M. Gelost om 8 uur, aankomst als volgt: H. Mooij C. J. Paulisse F. H. C. Dingerdis J. Huiberts Jzn. C. J. Paulisse Idem J. Huiberts Jzn. J. J. Veel H. Mooij F. H. C. Dingerdis G. Hijmans H. Mooij G. Hijmans J. Huiberts Jzn. 11.12.24 11.16.14 11.19.32 11.19.40 11.20.49 11.21.11 11.21.53 11.25.45 11.27.07 11.2709 11.27.54 11.28.47 11.28.59 11.29.50 Bovengenoemde vereeniging hield Zon da* 17 September een wedvlucht met oude en jonge duiven van Neufville. Afstand 239 Wind Zuid. Aankomst als uur. K.M. Los 8 volgt: D. Pilkes C. Rabeling D. Pilkes Th. Buissink F. Feijen J. Huiberts Th. Buissink F. Feijen Th. Buissink C. Rabeling Th. Buissink N. Ypma Idem F. Feijen D. Pilkes N. Ypma 11.19.12 11.22.19 11.30.0.2 11.31. 11 32.21 11.34.32 11.37.46 1138.18 11.38.59 11.40.54 11.4059 11.41.40 11.42.30 114416 1145.57 11.47.12 Jiacktêecicfiten DE VEEMARKT. ALKMAAR, 18 Sept. 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en Prilzen als volgt: 87 vette koeien 100210, han del matig; 28 Graskalveren 20—J 32; 9 Vette klaveren 40100, vette kalveren p. K.G. ƒ0.70-/ 1; 31 Nuchtere kalveren (slacht) 6—16; 358 Vete varkens (zwj per K.G. 34—39 cent. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Sept. 33. Langendijker Groentenveiling. 10600 stuK» Bloemkool le s. 3.20—9 80, 2e s. -ƒ 2.40 per 100 stuks; 30000 K.G Roode kool le s. 1 2.10; 6000 K.G. Gele koo le s. 11.20; 80.0C0 K.G. Witte kool e s 1.25—1.50; 14000 K.G. Uien: g™ uien 1.70—2, gele drielingen 1.10, gele nep 2.50—2.70; 3000_K. Slaboonen 2-f 6.70; 7000 K.G. BttW 0.601.70; 700 K.G. Peen f 2 WK 2.80; 1400 K.G. Aardappelen: Blauwe 2.10, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 16 Sept. l«g 5800 K.G. Aardappelen: Sch. muizen /i', 1.60, Eigenheimers f 22.20, Eigenheimers 22.30; 28500 K- Uien: Uien 1.50-/ 1.90, drielingen f -ƒ 1.20, Grove 2-f 2.30, gele nep ff' -f 3.20; 400 K.G. Peen 2.40, kleine f 115800 K.G. Spercieboonen f 2-/ 280 K.G. Snijboonen 2—3 60; Kroten 1; 21200 K.G. Roode k™7,jL 1.80; 60200 K.G. Witte kool fa f 1.60; 8600 K.G. Gele kool l-f 1 alles per 100 K.G. 1033. WARMENHUIZEN, 16 Sept. 1»% Eigenheimers 2—2.50; Gele Nep L# 2.80; Uien 1.40-/ 2.10, driehnPj 1.10-/ 1.20, grove 2.10; Ro°^k°%e 1.90; Gel kool 1.10-/ 1 20; w kool 0.901.70; Slaboonen J f 5.90; Bieten 0.60—0.90. vg50 Aanvoer: 20600 K G. Aardappel®», K.G. Gele Nep; 8470 K.G. L'i®'. kooi; K G. Roode kool; 8100 K.G- Ce' 29800 K.G. Witte kool; 1930 K.O. nen; 3625 K.G. Bieten. Afsla?' PURMEREND, 16 Sept. 1933, vereeniging Beemster, Purmerend streken. Augurken: Grof le s. 45 -e* 2e s. 40—45 cent; Basterd le s. 46 een 37 cent; Stek 6—11 cent en Bomffl® cent per mand, 6 K.GL

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10