KLERKE. flinke Meisjes MEISJES Wasscherij S. KROM ateliermeisje jtdoectentiën flink Dienstmeisje, Ververij S. KROM DilllSCHE BUFFtlJUFFROUW NET MEISJE flinke Loopjongen, BAKKERSLEERLING. Dit is n biscuit waar de burge meester van Barneveld plezier in JjtQezoHdea Stukken Jijdschciften annie christina. HENNY. Margaretha Bossaar aaltje göddeke, hkijligenberg, dankbetuiging. vraagt een Aanmelding aan de fabriek Noordz. vraagt eenige voor inpak- en vouwafdeeling. Aanmeldingen aan de fa briek Zuidz. EENIGE NETTE Deze kippenboer een Nederlandsche kippenboer natuurlijk heeft een goeden klant aan Verkade! De Boudoir, evenals de Bonne Mère, zijn speciale eierbiscuitjes. Door een bijzondere bakwijze wordt een luchtige biscuit verkregen. Ze zijn licht op 't gewicht en fijn van smaak vooral door de eieren - heel voedzaam. en VRAAG ZE VAN ZIE EN PROEF ZÉLF ^dvertentiën, voor het nummer VRr denzelfden dag bestemd, tv orden tot UITERLIJK HALF ELF UUR >s morgens aangenomen, uitge- fonderd des Zaterdags. Jj, Heer en Mevrouw pOUWELS—VENEMANS -even U kennis van de geboorte v»n hunne dochter Alkmaar, 18 Sept. 1933. gennemerstraatweg 14, Met blijdschap geven wij U fcennis van de geboorte van onze dochter H. PRUIMBOOM. H. PRUIMBOOM—KIEVITS. 'Alkmaar, 17 Sept. 1933. Baangracht 1. Eenige kennisgeving. Heden overleed in „Hu. Westerlicht", zacht en kalm, onze lieve goede Moeder, Be huwd- en Grootmoeder Wed. van JOHANNES PIETER GROENEWOUDT jD den ouderdom van ruim 88 jaar. Uit aller naam, G. GROENEWOUDT. Alkmaar, 17 Sept. 1933. „Huize Westeriicht". (Postadres Tuindorp J137. Heiloo). De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Donderdag op de Begraafplaats „Zorg- vlied" te Amsterdam nam. drie uur. Vertrek van „Huize Wes teriicht" nam. half een. Heden overleed, geheel on verwacht, onze geliefde Moe der, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder, Wed. van matheus in den ouderdom van ruim 72 jaar. Lit aller naam, D. heijlkjenberg. Alkmaar, 16 September 1933. Karnemelksbuurt 24. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Dinsdag op de Gemeentebegraafplaats. Vertrek vanaf het sterfhuis nam. half vier. Hiermede betuigen wij, ook namens wederzijdsche familie, onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling voor en bij ons huwelijk ont vangen. W. JOOSTEN. I. JOOSTEN—KLEIJMEER Oudorperdijkje 17. Voor de vele bewijzen van be langstelling bij ons huwelijk onder vonden, betuigen wij onzen harts- lijken dank. L. v. d. PEET. M. v. d. PEET—HOF. Alkmaar, Koningsweg 43. Degenen die getuigen waren bij het ongeval op ZATERDAG MORGEN j.1. Ridderstraat hoek Oudegracht, warden beleefd ver zocht zich op te geven bij P. C. MANTEL, Rochdalestraat 36. Gevraagd een voor dag en nacht, bij Mevr. HEEGER, Langestr. 34. gevraagd. „ERJONA BAR" Beverwijk. N. V. DE ALKMAARSCHE STCOM-, WASCH EN STRIJK- INRICHTING VRAAGT van 16—18 jaar. Aanm aan het kantoor VVes- terweg. GEVRAAGD, voor dag en nacht. Adres Mej. KES, Zocherstraat 20. Aanmelden Dinsdag. Onder geen voorwaarde worden adressen verstrekt van adver tenties onder letter. GEVRAAGD FLINK voor DAMESKLEEDING NAAR MAAT, liefst eenigszins gevor derd, bij F. NIESSINK—KRUI DENBERG, Kanaaldijk 291, Telef. 13. Gevraagd een voor loop- en winkelwerk. Adres ANTON BRUIN, Verdron- kenoord 123, Alkmaar. Gévraagd een vergevorderd W. WORTEL, OMVAL F 47 Boudoir en ook Bonne Mère zijn wel het eerste vaste voedsel voor den zuigeling. Zoo licht verteerbaar, zoo voedzaam en zoo smeltend in den mond zijn zij. Boudoir (Bonne Mère). 18 ctp. ons VERKADE Wilson 8ctp.ons Brusselsche Kermis.. 10 San Francisco10 Maria10 Perit Beurre10 Carla IOct. p. ons Gingernut10 Populair Wafels ....12 Café Noir12 Negro13 Boudoir (Bonne Mère) 18 ct. p. ons Cream Crackers f l'35p.blik Gemengde Biscuits per blik van 3 pond f L95 Ingediend was een voorstel door Obdam. ;Het behelsde een verzoek aan het Partij bestuur om een commissie te benoemen ter bestudeering van de vraag, of het niet ge- wenscht is een orgaan in het leven te roepen, ter verkrijging van meer gelijkheid van loo- nen en salarissen. Met 72 tegen 66 stem men werd liet voorstel verworpen. Door dezelfde afdeeling was eene motie ingediend, om 't onmogelijk te maken dat on billijkheden voorkomen bij de invordering van de grond- en personeele belasting. Het bestuur kon zich met deze motie heel goed vereenigen. Ze werd aangenomen. Eveneens de motie van dezelfde afdeeling, waarin be scherming werd gevraagd van de hypotheek- boeren. De afdeeling Medemblik vroeg po gingen die zouden leiden tot wijziging der invaliditeits- en ouderdomswet, teneinde vele tuinders, slachtoffers van de crisis, in de ge legenheid te stellen om onder gunstige voor waarden zich nog te kunnen verzekeren. De veregadering ging hiermede accoord. /Met 113 van de 133 stemmen werd de fer Fluitman herkozen tot voorzitter. Als afgevaardigden naar den Partijraad berden gekozen de heeren H. Nolet van War enhuizen, G. de Wolf van Purmerend, N Raat van Wervershoof, H. Rood van Blokker, J- Valkering Tz. van Limmen, P. Tromp van Heerhugowaard, Stumpel van Hoorn en T Schaper van Krommenie. Nu volgde de be stuursverkiezing van den Rijkskieskring Gekozen werden voor den Statenkieskring Zaandam: mej. Boom, de heeren Mr. Lees- «rg en D. Woldendorp van Alkmaar, J verheggen van Egmond-Binnen, J. Valke- Tz. te Limmen, j. Merz van Uitgeest, H Hemmer van Castricum, J. Kamphuis van Zaandam en N. Matthijsen van Wormerveer, Voor den Statenkieskring Helder: Aen- genent van den Helder, J. Apeldoorn van Bergen, P. Tromp van Heerhugowaard, Van Mand te Schagen, C. van Langen te Heer hugowaard, Jac. Groen Az. te Zuid-Schar- woude, J. de Groot te Warmenhuizen en A Kager te 't Zand. Voor Hoorn: J. van Baar *e Beemster, J. de Boer te Obdam, H. Fluit en te Enkhuizen, N. Raat te Wervershoof, Rood te Blokker, C. Rood te Bovenkars pel, G. de Wolf te Purmerend, H. Wille- brands en E. Stumpel te Hoorn. Nog deelde de heer Jac. Groen Az. mede, dat yoor het Hoogheemraadschap de zes politieke groepen tot een accoord zijn geko men, den Katholieken zijn vier plaatsen toe- gekend en drie plaatsvervangers. Hierna sluiting met gebed. ALKMAARSCHE BAD- EN ZWEM INRICHTING. Van 10 Sept. tot en met 16 Sept. zijn door heeren 44, dames 56, kosteloos jongens 18 en en meisjes 22, totaal 140 baden genomen. De hoogste temperatuur was 64 graden. Vanaf heden is de bad- en zweminrichting gesloten OPBRENGST SPELDJESDAG. Met dank aan allen, die daartoe mede werkten, bericht men ons van de zijde der a'd. Alkmaar van de Nederlandsche slSa' jenmakers en tabaksbewerkers, dat de speld jesdag ten bate der tuberculosebestrijding, v°°r deze arbeidersgroep bruto 361.31 en netto 343.06 (benevens 2 postzegels van 6 Cent) heeft opgebracht INGEKOMEN PERSONEN: C. G. Bakker, d.b., R.K. van Bovenkarspel naar Verdronkenoord 47. N. G. Lodder, schipper, R.K. van Oudorp naar Raaksje 4. G. Bakker, l.l.verpleegster, G.K., van Cas tricum naar Kruislaan 14. P. L. Huisdier, d.b., R.K., van Amsterdam naar Westdijk 11. Th. A- Nijman, kapelaan, R.K., van Dor drecht naar Verdronkenoord 76. J. H. Schenke, z.b., geen, en gezin, van Den Hel der naar Westerweg 113. Nicolaas Verver, rijwielhersteller, R.K., en echtg. van Koedijk naar Metiusstraat 6. Trijntje Schuur, d.b., N.H., van Koedijk naar Nassauplein 40. J. D. Zijlstra, stucadoor, R.K., en gezin, van Oudorp naar Kinheimstraat 34. F. Boxem, klerk griffie rechtbank, en gezin, geen, van Heiloo naar Westerweg 143. Johan Ber- nhard Dekker, directeur van van Gend en Loos, en gezin, geen, van Assen naar Nieu- wesloot 33a. J. S. Lugt, zendeling, H.d.1. D., van Utrecht naar Kre'.agestraat 8a. A. C. v. d. Hoogen, onderwijzeres, R.K., van Amersfoort naar Oudegracht 204. M. Langenberg, dienstbode, G.K., van Bergen (N.H.) naar le Landdwarsstraat 3. C. N. Welsch, vertegenwoordiger, en gezin, R.K., van Nijmegen naar Spoorstraat 69. P. Kraan, l.l.machinist N.S., geen, van Den Helder, naar v. d. Woudestraat 52a. A. v d. Dungen, onderwijzer, R.K., van Amster dam naar Nassaulaan 30. C. Thoes— Berkhout, zonder beroep, R.K., van Oudorp naar Hoeverkade 7. A. Goudsblom Hoo- geboom, z.b., van Noordscharwoude naar Heul 32 A. Bonewit—Kahr, z.b., R.K., v. Bergen (N.H.) naar Oudegracht 129. P. J. L. Joosten, restaurateur, R.K., en gezin, van Voorburg naar Stationsweg 60. A. L J. Leenders, z.b., R.K., van Voorburg naar Stationsweg 60. E. Baalbergen, z.b., G.K., van Voorburg naar Lyceumstraat 44. A. L. v. d. Vorst, schoenstikker, R.K., van Leeu- warderadeel naara Schoutenstraat 5. C. H. A. Brugman, onderwijzer, R.K-, van Roo sendaal en Nispen naar Nassaulaan 30. Wed. H. J. M. Schoo, z.b., en dochter, N.H., van Heemstede naar Emmastraat 3. J v- d. Worp, directeur Rijkskweekschool, N.H., en gezin, van Oostburg naar Bergerweg 142. - J. Th. Mol. z.b., geen, van Utrecht naar Kennemerstraatweg 140. H. A. stet- fen, leerlingverpleegster, geen, van Amster- dam naar Wilhelminalaan 11. H. Hemels, z.b., R.K., van Megen naar Clanssenbuurt 15. Wed. J. Baltus, z.b., R.K., van Bergen (N.H.) naar Nassauplein 11. J- w. rreae- riks, chauffeur, R.K., van Bergen (N -Hn. Oudegracht 172. A. de Bes, diende, N.H., van Nieuw-Lekkerland naar Geestersingel 44. D. Th. Makkink, z.b., E.L., van Almkerk naar Wilhelminalaan 24. VERTROKKEN PERSONEN: J. F. Prins, hoofdonderwijzer, van Kenne merstraatweg 175 naar Ned. Oost-Indie. G. Mannes, dienstbode, G K, van Houttil 0- naar Medemblik. B. Cobussen, chef stoom- wasscherij, E.L., van Heiligland 38c naar Amsterdam. -Ti Eldering, z.b R., van Wilhelminalaair21 naar Oegstgeest. B A. Gijzen, buffetjuffrouw, N.H., van Molen buurt la naar Arnhem A. va" "eerden zb NH, van Oudegracht 169 a naar Oee'sFreest. A. J. de Rijke, assistente in de huish., N.H., van Wdhdmmalaan 11 naar Zierikzee D. van Helden z.b., N.H van Polderstraat 13 naar Amsterdam, M. S. Greben, opz.-teekenaar Prov. Waterstaat, D.G., van Westerweg 91 naar Haarlem. J naar ).u., van Westerweg 91 naar naarlem. Zomerdijk, z.b., geen, van Ridderstraat 21 aar Velsen-IJmuiaen. B. J. Kordenoordt, kapper, Rem., van Kennemerstraatweg 42 n. Velsen. B. Budnik, slager, R.K., van Tuin straat 30 naar Oudorp (N.H.). S. P. Kap- teijn, z.b., R.K., van Niewpoortslaan 112 n. Nijmegen. E. A. Einwachter, kleermaker, N.H., van Tuinstraat 15 naar Nieuwveen (Z.H.). D. van Gulik, reiziger, G.K., en gezin, van St. Anthoniusstraat 7 naar Hei loo. M. C. Noë, dienstbode, R.K., van Kennemersingel 3 naar de Rijp. Wed. A. Visser, z.b., van Kennemerstraatweg 60 naar Schagen. B. Gründel, biljartmaker, R.K., van Spoorstraat 15 naar Duitschland. A Meijer, reiziger, geen, van Visscherslaan 19a naar Den Helder. L. J. Buren, z.b., R.K., van Wognumschebuurt 8 naar Nijmegen. G. Witteman, z.b., R.K., van Oudegracht 25 naar Bergen (N.H.). G. Ekkers, timmer man, en gezin, N.H., van Oudorperdijkje 17 naar Heiloo. J. Burges, z.b., G.K., van Zeglis 45 naar Amsterdam. A. M. Ver meulen, z.b., N.H., van Westerweg 76 naar Heemstede. A. W. Kuijper, z.b., R.K., van Baansingel 45 naar Katwijk aan den Rijn. W. C. Butter, z.b., R K., van Zijdam 7a naa" Boxtel. W. A. M. Bos,insp. levensverz.mij., en gezin, R.K., van Fnidsen 86 naar Maas tricht. P. van Zoonen—Slot, z.b., geen, van Luttik Oudorp 39 naar Wieringerwaard - W. F. Verhoeven, betonwerker, R.K., en gezin, van Westerweg 48 naar Amsterdam. H. Th. B. Willers, z.b., R.K., van Hofdijk straat 11 naar Nijmegen. Wed. J. van de Poll, z.b., geen., en zoon, van Nieuwpoorts- laan 1 naar Amsterdam. P. J. J. Kup, schoenmaker, en gezin, R.K., van St. Aitna- straat 6 naar Schagen. A. Adler, Off. L. des H., van Limmerhoek 40a naar Amster dam. E. Ooijevaar, z.b., N.H., van Ver dronkenoord 75 naar Amsterdam. (Builen verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in de rubriek, bewi/st geenszins dat de redactie er mede instemt). Mijnheer de Redacteur, Een genoegen zou u mij doen het hier vol gende, naar aanleiding van het goedbedoelde ingezonden stuk in uw blad over „Storin gen", van den heer Verwer, te willen plaatsen. Denkt bovengenoemde heer werkelijk, dat hij medewerking van de directie der lichtbe- drijven zal kunnen krijgen, voor het te niet doen van storingen, waar eigen toestelbezit- ters soms last van hebben. De directie zou immers haar eigen graf graven en de gemeente zou dan definitief nooit winst uit het radiodistributiebedrijf kunnen trekken. Het bedrijf krijgt nu immers ode al con currentie, doordat er radiohandelaren zijn die toestellen gaan verhuren. Maar terzake, het gaat om de storingen weg te werken. Welnu, ik raad de menschen, die storing ondervinden aan, zich te wenden tot den radiohandelaar waar ze hun toestel gekocht hebben. Als dit een goed vakman is, zal hij den stoorder in de omgeving in de meeste gevallen kunnen vinden. U belt dan bü den storingverwekker aan, en als dat een mensch is, dan zal hij of zij, na uw klacht te hebben aangehoord, óf het apparaat storingvrij laten maken, óf het ge bruiken als er weinig geluisterd wordt. Wij als ingezetenen bezitten jammer (of ge lukkig) genoeg niet zooveel recht als het ge meente-distributiebedrijf, anders zouden we voor ieder huis waar storing verwekt wordt 3 a 4 dikke palen zetten, dan konden we ons in de handen wrijven en zeggen, ziezoo, die hebben we eens lekker geplaagd; Nu we het toch over die palen hebben, zóu het niet heel wat verstandiger van het gem.- radiodistributiebedrijf geweest zijn, als het bij dien weigeraar aan de Nieuwpoortslaan een kabeltje in den grond voor langs zijn woning had gelegd? Dat had het bedrijf heusch niet zooveel meer gekost en het was afdoende geweest. Hetzelfde kan volgens mijn bescheiden meening ook in de Kabelstraat, al beweerde in den raad onze wethouder het tegenover gestelde. De kosten voor onderhoud zouden dan ook minder zijn. Met dank voor de plaatsing, 1. H. Panorama vertelt in woord en beeld hoe het des nachts in St. Pauli toegaat. Bij een beschrijving van Panders Postjager zijn in teressante foto's opgenomen. Zeer veel aan dacht wordt aan de Lutine-geschiedenis ge schonken, en men ziet op de desbetreffende afbeeldingen duidelijk hoezeer de bergings toren beschadigd is. Op de vraag: Waar woont Hitier, antwoordt het weekblad met een serie fraaie foto's. Naast veel geïl lustreerd nieuws uit binnen- en buitenland en de bekende wekelijksche rubrieken treffen wij in dit nummer verhalen en novellen aan van Noma Patterson, van Emil Courtney Settle en van C Frederick-Heard. „De Huishouding", tijdschrift voor de moderne huisvrouw. De kinderarts Henr. L. Eibink van Beusi- chem, die reeds meermalen artikelen over zui gelingen in De Huishouding schreef, opent net nieuwe nummer met „Als baby honger krijgt". A. J. Wolthers—Arnolli stelt de vraag of de huisvrouw recht op eigen tijd heeft, welke zij bevestigend beantwoord; ter verkrijging van dien eigen tijd wordt aanbe volen een meer practische inrichting van de woning. Ir. R. Smit schrijft over wasch- middelen en vertelt welke eischen aan goede zeep moeten worden gesteld. Hoe rozen geplant moeten worden, vertelt A. M. van Griel. Onder het hoofd „Tentoonstelling, voeding en hygiëne" schrijft Hermien Man- ger over melkhygiëne en watervervalsching en tevens wijst zij op het belangrijke werk van keuringsdiensten. Verder recepten van Ff. M. S. J. de Holl in de rubriek Geheimen uit de keuken. Het Septembernummer van Ons Nederland, het officieel orgaan der Alg. Ned. Verg. van Vreemdelingenverkeer, is goeddeels gewijd aan Eindhoven, „een nijvere stad in een prachtig landschap", zooals het blad het noemt. Dit speciale nummer wil er het bewijs van zijn, dat de energie die Eindhoven in en kele jaren van landelijk dorpje tot machtig industriecentrum deed uitgroeien, ook nu niet versaagt. Wanneer de zon weer door de cri- siswolken breekt en de redactie meent ver schijnselen van komende betere tijden waar te nemen dan zal Eindhoven weer paraat blijken, dan zal deze nijvere stad weer bloeien als weleer. Het nummer bevat o.m. bijdragen van den burgemeester van Eindho ven, A. Verdijk, C. F. J. Schellens, voorzitter van de Kamer van Koophandel van Oostelijk Noordbrabant, en G. C. Kools, directeur der Gemeentewerken Verder bevat het blad me- dedeelingen van de A.N.V.V. over haar pro paganda voor Nederland in het buitenland. In het Septembernummer van Het Vlieg veld geeft de redactie haar opinie over actueele onderwerpen als de Rondvlucht door ons land en de tegenslagen in cle zweefvliegerij. De directeur van den Lucht vaartdienst wordt gehuldigd voor het feit, dat hij er ondanks zijn 50 jaren in slaagde het sportvliegbrevet te verwerven. „Eddv" peinst over de stratosfeer-manie, terwijl de Amerikaansche medewerker Mounier ver telt over den record nonstop sprong sprong van Hawks dwars over Amerika in 13V2 uur. Als nieuwe vliegtuigtypen vinden we in deze aflevering beschreven de Fokker F. 20 en de Engelsche Tiger Moth, welk laatsle type ook bij de Nationale Luchtvaart School wordt gebruikt Natuurlijk is ook aan het groote gebeuren der Nederlandsche Rond vlucht uitvoerig plaats ingeruimd. O.a. geeft mevr. Corita van Alphen, die als eenige vrouwelijke pilote de rondvlucht meemaakte, haar indrukken, dit nummer bezat o.m. nog het slot van „Spookbeelden", waarin de schrijver ten strijde trekt tegen de inderdaad sterk overdreven gevaren van het luchtwa- pen in den toekomstigen oor'og. Het jongste nummer van Holland op Reis, officieel orgaan der Algemeene Reisvereeni- ging voor Nederland, opent met een beeld van den komenden herfst. Het bevat voorts een interessant artikel over Richard Wagner en de Wartburg en geeft een overzicht van „W at er in 14 dagen voor belangrijks bij het Centraal Bureau binnenkwam". De rubriek „Vereenigingsnieuws" ontbreekt niet en geeft een reisprogramma, waarop o.m. een aan trekkelijk weekend in Amsterdam voorkomt Reizen en Trekken is als altijd weer actueel. Nauwelijks is het warme zomerweer ten einde, of de Nederlandsche Reisvereeniging vat haar winterarbeid weer op, hetwelk voor een groot deel bestaat uit het voorbereiden en organiseeren van reizen naar de winter sport. En zij pakt het goed aan ook! Niet minder dan 17 „droge" ski-cursussen in alle groote plaatsen van ons land worden georganiseerd, om de leden op den sneeuw- jool voor te bereiden, terwijl een keur van winterreizen binnenkort zal worden gepubli ceerd. De N. R V.-vliegdag op Schiphol is een succes geworden. 265 N. R. V.-leden onder gingen den luchtdoop. Behalve de gewone rubrieken bevat het blad nog een aardig geïllustreerd artikel van den heer V. J. Uri over de wondersnelle opkomst van Ameland als toeristenoord en een artikel van L. S. getiteld „Romantiek vlak bij huis", waarin hij vertelt van de oude stedekens in het Viaamsche land,

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 3