Alkmaarsche Courant. In het paleis van den koning Oladiameuws $euilletoH Stad en Omgeving. te -eA* t Stnderd *W en dertigste Jaargang. MAANDAG 18 SEPTEMBER. GEMEENTELIJKE RADIO-DISTRIBUTIE. Lijn 1. Hilversum. Eerst kijken lïo. 220 1933 Dinsdag 19 September. Hilversum, 1875 M. AVRO-Uitzending. en 6-30 RVU. 8.Gramofoonpl. 9. Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. 10.— Mor genwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Ver lig orkestconcert. 11.— RVU. Mevr. H. L. Goemans-Geertsema Beckeringh: Huisvrouw- overpeinzingen. 11.30 Gramofoonpl. 12.— Ooggetuigeverslag van de Opening der Sta- ten-Generaal door D. Hans en W. Vogt. 2 Gramofoonpl. 2.30 Zang door G. Holthaus bariton). A d. vleugel: E. Veen. 3.— Gra mofoonpl. 4.Vioolrecital door C. Frantz A. 4 vleugel: E. Veen. 4.30 Radiokinder- koorzang o. 1. v. J. Hamel. 5.Voor de kinderen. 5.30 Omroeporkest o. 1. v. N Treep. 6.30 RVU. H. Ch. G. J. v. d Mande re: De nieuwe programma's der Volksuni versiteiten". 7.— Vervolg ocncert. 7.30 dr ij H. Schuurmans Stekhoven: „Schokland" g Vaz Dias. 8.05 Gramofoonpl 8.30 Uit zending van de Taptoe op Plein 1813 Den Haag door de Kon. Mil. Kapel o. 1. v. Kapt. C L. Walther Boer. 9.— Gramofoonpl. 9.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 10.— D. Hans: pe Millioenennota. 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.Vaz Dias. 11.1012. Oramofoonmuziek Huizen, 296 M. KRO-uitzending. 4.— yjO HIRO- 8.9.15 en 10.Gramofoon- platen. 11-30 Godsd. halfuur. 12.15—1.45 Sextetconcert en Gramofoonpl. 2.— Vrou wenuur. 3.Solistenconcert. 4.HIRO 510 Gramofoonpl. 5.30 Schlager- en gra- piofoonmuziek. 7.15 Gramofoonpl. 7.25 en 7 45 Causerie. 8.— Orkestconcert. 8.30 Vaz Dias. 8.35 Lezing. 8.45 Orkestconcert m. m v pianosolist. 9.30 Gramofoonpl. 9.45 Piano soli. 10.— Orkestconcert. 10.30 Vaz Dias <10.3512.Schlager- en gramofoonmuzie Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding <10.50 Tijdsein en berichten. 11.0511.20 Lezing. 12.20 Orgelspel R. New. 12.50 Pa ramount Astoria-orkest o.-1. v. Anton. 1.50 Midland Studio-orkest o. 1. v. F Cantel 2.20 Voor de scholen. 4.25 Vernon Bartlett. Whither Germany?" 4.50 Concert. L. Zifado (sopraan) en het Owen Strpkwartet. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Chopinreci- tal door C. Smith. 7.10 Causerie. 7.40 „Three Loose Screws", variété-programma 8.15 1ste en 2de acte van „La Bohème" Puccini. 9.30 Pianorecital L. Englanc 10.— Berichten en voordracht. 10.25 Dans muziek (gramofoonplaten). 10.5012.20 Lew Stone en de Monseigneur Band. Parijs „Radio-Paris"1724 M. 8.05 Gra mofoonplaten. 12.20 en 7.30 dito. 9.05 Zang door E. Maubourguet (bariton). 9.50 Gra mofoonmuziek. Kalundborg, 1153 M. 12.20—2.20 Con eert uit hotel Angleterre. 3.205.20 L Preii's orkest m. m. v solisten. 8.20 „En Börsbaron", hoorspel met muziek van R Schröder. 11.05 Pianorecital door F. Jen sen. 11.2512.50 Dansmuziek uit restau rant Lodberg. Langenberg, 473 M. 6.25, 7.23 en 11.50 Gramofoonpl. 12.20 Populair concert. 1.50 Westfaalsch Omroeporkest o. 1. v. Göhre 5.20 Pianorecital H. Haasz. 5.50 Gramo foonpl. 8.25 Gevar. programma. Rome, 441 M. 9.05 „II Toreador", operet te van Caryll-Mockton. Leiding: A. Paoletti. In de pauze: Causerie. Na afloop: Berich ten. Brussel, 338 en 508 Al. 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.30 Omroepkleinorkest o. 1. v Leemans. 5 20 Omroeporkest o. 1. v. André 650 Gramofoonpl. 8.20 Symphonieconcert o 1- v. Kumps. 9.35—10.20 Omroeporkest O- 1. v. André 508 M.12.20 Omroepkleinorkest o. 1. v Leemans. 1.30 Gramofoonpl. 5.20 Sympho nieconcert o. 1. v. Kumps. 6.35 Cellorecital. 6-50 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans 8-20 Omroeporkest o. 1. v. André. 9.20 Symphonieconcert o. 1. v. Kumps. 10.10.15 Pianorecital door J. Meer. Deutschlandsender, 1635 M. 8.25 „La- Men um Acht", vroolijke avond met Harold Pausen, Robert Gaden's orkest e.a. 10.20 11.05 Berichten. 11.20—12.20 Concert uit Stuttgart o. 1. v. Görlich ®en liefdesgeschiedenis uit het oude Madrid door F. Marion Crawford. Naar het Engelsch door W, H. C, B, 19 ging de kamer binnen en sloot de deur daarna Eudaldo naar zijn stoel terugkeerde om daar te blijven dommelen, totdat zij weer voorschijn zou komen. Nauwelijks had zij twee passen in de zwak verlichte kamer gedaan, of een schaduw gleed tusschen haar en de lamp, die onmid dellijk daarop werd uitgeblazen. Zij uitte een kreet van verbazing en bleef stilstaan. Overal, behalve in Mendoza's woning, zou zij uit vrees voor haar leven zoo hard zij jnaar kon naar de deur zijn geloopen en ge- tracht hebben die te openen, want zij had geen vijanden en was daarom altijd op haar hoede Maar zij onderstelde dat de schaduw die zij had gezien, Dolores was. En zonder te aarzelen riep zij op vriendelijken toou: «Dolores! Ben jij daar?" Een oogenblik later voelde zij een kleine hand op haar arm. «wie bent u?" hoorde zij heel zachtjes ^agen, en Dona Ana wist niet beter of het v<as Dolores, die fluisterde. Het bestaan van !nez was zij totaal vergeten; zij had het meis f weinig ontmoet en nooit op haar ge,<~t< hoewel zij wist dat Mendoza ook een blinde dochter had «Ik ben t de prinses van Eboli," ant boordde zij, op denzelfden vriendelijk toon. Dinsdag 19 September. Pijn 2. Huizen. 11 K Lond ReS- 10.35—10.50. Daven try 10.50—11.20. Mid. Reg. 12.20—16 50 Daventry 16.50-24. ITtfT 10-50-17 40. Zeesen '7-40—23.20. Muhlacker 23.20—24. GEMEENTEBEGROOTING VOOR 193$. Geen belastingverhootfing. Prijsverlaging van het eltctri- citeitstarief. In bijlage no. 110 schrijven B en W.* ngevo'ge artikel 238 der gemeentewet bieden wij U hierbij aan het ontwerp der begrooting van inkomsten en uitgaven dezer gemeente voor 1934 met een! me morie van toelichting en de begrootin gen van de afzonderlijk beheerde ta, ken van J ïenst. Het eindcijfer van de begrooting voor den gewonen dienst is 3.428.672.84, dat van de begrooting voor den kapitaal- dienst 2.394 095.50. Deze totalen bedroe gen voor 1933 respectievel. 3.470.166 87 en 4.25.795.50. „Hoewel de vrees bestond dat de dienst 193~ geen batig saldo zoup opleveren, bleek toch, deels tengevolge van de in dat jaar genomen bezuinigingsmaatre gelen, deels door de vrij gunstige uit komst van eenige belastingen over 1931/32, een overschot van 51 992 84 voor de begrooting van 1934 beschikbaar te zijn. De inkomsten zijn geraamd op bedra gen, welke naar redelijke verwachting kunnen worden ontvangen. De belastingposten zijn geregeld in verband met van de rijksbelastingadmi nistratie verkregen gegevens. Daar de aanvankelijk op 180.000.— begroote opbrengst van de opcenten op de ge meentefondsbelasting over 1932/33 blij kens nadere raming van den inspecteür 240 000.zal bedragen, was er naar onze meening geen aanleiding om de voor 1933/34 op 180.000.geschatte opbrengst voor het belastingjaar 1934/35 opnieuw te verlagen. De uitgaven moesten wederom scherp worden geraamd. Het spreekt van elf dat verzoeken van vereenigingen enz om toekenning van hooger subsidie, niet knnen worden ingewilligd. Wij hebben dan ook met den wensch van het R. K Huisvestingscomitté, den Dekenalen Jeugdraad, de vereeniging voor kinder kleeding de commissie tot huisverzor ging en de vereeniging Alcmaria V.V.V., om het subsidie respectievelijk 175. 60 200—, 900— en 2040— hooger te stellen, in de ontwerpbegroo ting geen rekening knnnen houden. Ook de begrootingen van eenige be drijven moesten tot rr.eer of minder be langrijke bedragen worden besnoeid. Het meest drukte ons daarbij de plicht, om de begrooting van het bedrijf der ge meentewerken te houden binnen het voor 1933 toegestaan bedrag. Vooral op het onderhoud van straten en wegen kan niet duurzaam worden bezuinigd Wij hebben mitsdien voor dit doel rond 18.000.méér uitgetrokken dan voor het loopende jaar is toegestaan. De mo gelijkheid hiertoe kon echter alleen wor den verkregen door ten bate van de ge wone middelen te brengen een extra- uitkeering uit het gereserveerde aandeel in de opbrengst van de wegenbelasting en de rijwielbelasting tot een bedrag v»n 15.000—. Wegens subsidie ten behoeve van de gemeentelijke instelling voor maat schappelijk hulpbetoon is overeenkom stig de begrooting van die instelling, 466.000,— uitgetrokken tegen 480.000 in 1933. Evenals voor het loopende jaar is ge rekend op een uitgaaf voor werkver schaffing van 75.000. waarvan 35000 is opgenomen in oen post voor onvoor ziene uitgaven Doordat bij de begrooting voor 1933 is beschikt over een extra-bedrag van 80 000 wegens over dit jaar doon- het „Sst! U moet fluisteren.'' „Je vader is weg je hoeft niet bang te Z'J,nGoed, maar Eudaldo is buiten en als hij niet slaapt, hoort hij alles Wat is er. Waar om bent u hier?" ,t „Ik wou een beetje met je praten, ant woordde Dona Ana, nu ook fluisterend, om aan het verzoek van het meisje te voldoen. ,Kan je niet wat licht maken? Waarom blies j! de lamp uit? Ik dacht dat je in een andere camer was." - Ik schrok, want ik wist niet wie er binnen kwam. Als het u hetzelfde is, kunnen we heel goed in donker praten. Ik zal u wel naar een stoel brengen, want ik weet precies waar alles in de kamer staat. De prinses liet zich een paar passen lei den en aanstonds voelde zij zachtjes in een zetel te worden gedrukt Wel was zij ver baasd, maar de vrees beseffende die het e.s je voor haar vader had. vond zij het t be» e laar maar haar zin te geven. Inez had niet» gezegd, dat aanleiding kon geven tot de ge dachte dat zij niet Dolores was Intiem ds de zusters met elkaar omgingen. wisr' nez bijna evenveel van de prinses als Dolores ze f en zoolang het gesprek fluisterend werd geveerd, was er absoluut "een kans dat naai stem haar zou verraden. Het vlug denkenie meisje vond het echter vreemd dat Dona A..a Dolores niet had gezien, die toch den heelen avond op het feest meest zijn geweest zij vreesde dat er iets bijzonders was ce -ur Als dat het geval was. was haar eerste ge^ dachte haar zuster te helpen, maar zoolang in Dolores' plaats een gevangene was. zij niets uitrichten en d.-arom bes oor dat de prinses haar moest helpen ont zij kon zi] vluchten- electricfteitsbedrijf te maken winst, kon het bedrag, dat ter zake van die winst voor den dienst 1934 zal overblijven niet hooger worden gesteld dan 75.000 In verband daarmede is de winstuitkee- ring over het exploitatiejaar 1934 thans met nog 24.500 en die van het gasbe drijf met./ 17.600 verhoogd. Uiteraard wordt door deze verhoogin gen de mogelijkheid, dat in 1935 over in 1934 gemaakte winst zal kunnen worden beschikt, geringer Daar staat evenwel tegenover, dat hetgeen de gemeente over het kohierjaar 1932/1933 wegens opeen ten op de gemeentefondsbelasting meer zal ontvangen dan de aanvankelijke ra ming (zie boven) aan het dienstjaar 1933 ten goede komt. In zoover dit bedrag ge heel of ten deeie tot een overschot op den dienst 1933 bijdraagt, zal het op den dienst 1935 kunnen worden overgebracht en dus de vermindering van de raming aan winst van de lichtbedrijven kunnen compenseeren. Voor wat het electriciteitsbedrijf be treft deel en wij nog mede ,dat voor 1934 gerekend is op een prijsverlaging van 1 cent per K W.U- voor het lichttarief, ge mengd tarief en vastrechttarief, terwijl het in de bedoeling ligt, U tevens voor te stellen een nachtstroomtarief van 2K cent voor waterverwarming door middel van boilers en voor andere doel einden in te voeren. Voorstellen tot belastingverhooging behoeven wij ditmaal niet te doen. Het behoeft geen betoog, dat wij vooral op het bereiken van dit resultaat zijn be dacht geweest. Zelfs bleek, gelijk wij zooeven opmerkten, vermindering van lasten mogelijk door verlaging van het electriciteitstarief. Intusschen, wij moe ten er met nadruk de Aandacht op vesti gen, dat wij daarbij zijn uitgegaan van het standpunt, dat geen enkele maatre gel, welke tot dusver tot versterking van de inkomsten moest worden genomen.zal worden opgeheven of getemperd Wi. hopen, dat Uwe Vergadering hetzelfde standpunt zal innemen. De kapitaal dienst is zoo sober moge lijk gehouden. Slechts voor een tweetal openbare werken, t.w. de asphalteering van het Ritsevoort en de Koorstraat en de verbreeding van den Geesterweg is in afwachtting van den Geesterweg is een bedrag uitgetrokken. Het op den post voor onvoorziene uit gaven uitgetrokken bedrag van 46.722.84, waarin, zooals boven reeds is gezegd, 35.000 is opgenomen voor werkverschaffing, noopt tot het in acht nemen van groote beperking ten aan zien van het voteeren van nieuwe uit gaven. Voor het overige verwijzen wij U naar de memorie van toelichting. De commissie van bijstand voor de financiën kan zich met deze ontwerp- begrooting, voor wat betreft de algemee- ne lijnen ervan vereenigen. LEVERING VAN SMIDSWERK AAN DE GEMEENTE. In bijlage Nr. 53 schrijven B. en W.: Bij adres van 14 November j.L wendden zich tot Uwe vergadering de afdeelingen V AMSTERDAM Nieuwendijk 225-229 UTRECHT Oude Gracht 151 Dona Ana begon vlug eq met welgekozen woorden te spreken. Ze zei den toestand van het meisje te kennen en al lang te weten hoe innig zij en Don Jan van Oostenrijk elkaar liefhadden. Zij verklaarde volkomen met bei den te sympathiseeren en alles te willen doen om hen te helpen. Toen vertelde zij dat zij Dolores op het hoffeest had gemist. Onwil'exeurig schrok Inez en haalde hoor baar en snel adem, maar Dona Ana vond het heel natuurlijk dat Dolores op de eene of andere wijze uiting gaf aan haar teleurstel ling wegens haar opsluiting juist op den avond, waarop het heele hof bijeen was om den man, dien zij lief had, te begroeten. Daarna vertelde dep rinses dat zij bij het souper Mendoza had ontmoet, iret hem was opgeloopen en na heel wat moeite de waar heid van hem was te weten gekomen en van hem toestemming had gekregen om Dolores een'ge dagen onder haar hoede te nemen, dankbaar als hij was dat zij werkelijk imt haar en Don Jan sympath'seerde. wat hij nooit had gedacht Toen verte'de zij het staatsgeheim, dat Dolores natuurlijk moesr wc en. dat de koning het huwelijk wenschte, on dat hij ialoersch was op zijn broeder en daarom wilde dat deze penoe" krep" van het winnen van ve'd«!?p<m om dan a's een ge luk'man een rustig leven te gaan le'den „Don Jan zal het je vertellen, zoodra je hem ontmoet", vervolgde zij. „Ik zond hem vanavond twee brieven. eer-*° -ebrand de hij ongeopend, omdat hij dacht dat het een liefdesbr ec was maar den tweeden brief dien hij vóór het souper kreeg, zou hij nu wel hebben gelezen. „Wat hebt u hem geschreven?" vroeg nez Jn hoofdzaak het volgende: als hij ge Alkmaar van den Bond van Smedenpatroons in Nederland en van den R. K. Smedenbond met verzoek: a. het z.g. kachtelwerk niet langer in eigen beheer door den dienst der gemeentewer ken te laten uitvoeren. b. het bij de verschillende takken van dienst voorkomende smidswerk óf aan te beste den óf te verdeelen onder de georganiseerde patroons. Naar aanleiding van dit adres, dat Uwe vergadering op 24 November j.1. in onze handen om advies stelde, merken wij het vol gende op. Het in eigen beheer nemen van het kachtel werk, dat slechts een klein gedeelte van het smidswerk vormt, is een gevolg van het groote risico, dat in het kachelwerk zit Door dit risico waren de kosten, welke de smeden aan de gemeente in rekening brach ten voor het bezorgen, weghalen, stellen en nazien van kachels en pijpen in verschillende scholen en andere gemeente-gebouwen, aan den hoog en kant. Doordat het kachelwerk thans belangrijk goedkooper in eigen beheer kan worden ver richt, lijkt ons een terugkeer naar het stelsel van aanbesteding niet gewenscht. Wat het verzoek onder b genoemd betreft merken wij op, dat regelmatig onder alle smedenpatroons door den dienst der ge meentewerken een inschrijving wordt gehou den. waarbij geen enkele smid wordt gepas seerd. Verdeeling van het werk onder de sme denpatroons achten wij niet doelmatig, om dat de gemeente dan ten aanzien der kosten van het werk afhangt van de plaatselijke smedenptroons. Openbare aanbesteding heeft, wanneer deze zich alleen uitstrekt tot de plaatselijke smeden het nadeel, dat daar bij afspraken kunnen worden gemaakt, waar door de kosten van het aanbestede werk hoo ger worden dan noodzakelijk is. Wij achten het gewenscht, dat het stelsel van inschrijving, dat bepaalde voordeelen biedt boven openbare aanbesteding, zoo mo gelijk wiordt gehandhaafd. Intusschen is het billijk, dat bij het vragen van aanbiedingen geen smedenpatroons wor den voorbijgegaan, terwijl het opdragen van al het werk bij één tak van dienst aan één enkelen smid, naar wij meenen, niet mag voorkomen. In dit opzicht ware aan het door adressanten gedaan verzoek tegemoet te ko men. Naar aanleiding van een en ander stellen wij Uwe vergadering voor ons college te machtigen aan adressanten te berichten: a. dat het voor de gemeente van belang is, dat het kachelwerk in eigen beheer blijft bij den dienst der gemeentewerken b. dat voortaan bij alle takken van dienst al het andere smidswerk, voor zoover voor inschrijving vatbaar, niet anders zal wor den opgedragen, dan nadat zooveel mo gelijk alle smedenpatroons ter plaatse een uitnoodiging hebben ontvangen voor het doen eener inschrijving en dat hei niet voor inschrijving vatbare smidswerk zoo mogelijk na orijsopgave zal worden verdeeld onder de plaatselijke smeden patroons. VERORDENING OP HET BEHEER DER GEMEENTEBEDRIJVEN.' In bijlage Nr 109 schrijven B. en W.: Gedeputeerde Staten hebben enkele wen- schen kenbaar gemaakt ten aanzien van de bij Uw besluit van 27 Juli j.1. vastgestelde verordening op het beheer der gemeente bedrijven. Verlangd wordt, dat het raadsbesluit waarbij niet uit leening verkregen kapitaal aan de bedrijven wordt verstrekt, aan de goedkeuring van genoemd college zal wor den onderworpen (artikel 3). Uit artikel 14 moet blijken, dat de daarin geregelde verplichting tot het verstrekken van inlichtingen ook geldt, wanneer de op neming van boeken en kas geschiedt door ot vanwege Gedeputeerde Staten. Het proces-verbaal van kasopneming, be doeld in artikel 15, worde medegedeeld aan den Raad en Gedeputeerde Staten. De tabel van afschrijving, vermeld in arti kei 18. worde aan de goedkeuring van Gede puteerde Staten onderworpen. Ten aanzien van het grondbedrijf worde ingevoegd de bepaling, dat dit bedrijf niet ma" worden opgeheven, zoolang er een on gedekt nadeelig verschil op de waarde der gronden bestaat Onzerzijds bestaat er geen bezwaar aan deze wenschen tegemoet te komen. Voorts zijn Gedeputeerde Staten van mee ning. dat, nu in artikel 37. tweede lid e. der verordening het raadsbesluit van 22 Odo- duld had en slechts twee dagen wilde wach ten en gedurende die dagen niet trachtte je zonder bijzijn van anderen te spreken wat een schandaaltje zou veroorzaken en jou zou benadeelen, als iemand het te weten kwam dan zou de koning alles naar Don Jan's genoe"en schikken en ie vader zou zijn toe stemming geven. Je hebt Don Jan sinds zijn terugkeer nog niet gezien, is 't wel?" vroeg zij bezorgd. „Heelemaal niet'*, antwoordde het blinde meisje met overtui";ng. „De hemel geve dai ik het had gekund!" „Daar ben ik blij om", fluisterde de prin ses. „Maar a's ie nu met mij meegaat naai mijn vertrekken en daar zult blijven, totdat alles is "eregeld ,wel. dan bestaat de kans dat je hem even zult z en Maar ik beloof niets, want dat zou gevaarlijk kunnen zijn „Heusch? Denkt u dat dat mogelijk is?" Inez zat in het donker droevig te glim lachen. „Misschien. Wellicht komt hij mij of mijn man bezoeken en dan zou ik jullie even al leen kunnen laten". „Wat zou ik dat heerlijk vinden", zei ze oprecht gemeend. „Ga dan n" met me mep. en ik zal mijn best deen", antwoordde de prinses „Graag! Maar wilt u een oogenblik wach ten, terwijl ik mij kleed. Ik heb een ouit jurk aan en ben biina niet toonbaar." Dat was waar. maar Inez bedacht dat zij. zooals zij nu gekleed ws. Eudaldo nooit zou kunnen passeeren. Zij moest dus eerst Dolo res kleeren aantrekken, en die lagen in haar kamer. oordat de prinses nog had kunnen antwoorden, was zij al weg en s'oot de deui van de slaapkamer achter zich Dona Ana die opnieuw eenigszins was beetgenomen, ber 1931 tot aanwijzing van takken van dienst wordt ingetrokken de in artikel verordening genoemde bedrijven opnieuw^als takken van dienst behooren te worden aang. wezen. Onze opvatting was, dat bedoeld raadsbesluit zou kunnen vervallen, wanneer, zooals is geschied, in artikel 1 van de dening zelf de bedrijven werden genoemd, waarop zij van toepassing is. Nu Gedeputeerde Staten hieromtrent een andere meening hebben verdient het. aanbe veling de bepaling van artikel 37. lieer uit de verordening te verwijderen, waardoor het boven genoemde raadsbesluit van kracht blijft. Wij stellen U voor de bij Uw besluit van 27 Juli j.L vastgestelde verordening op net beheer der gemeentebedrijven te wijzigen als volgt: a. in artikel 3 na „Raad" op te nemen de woorden: „onder goedkeuring van Gede puteerde Staten"; b in artikel 14 na „wet" op te nemen de woorden: „alsmede in het geval, bedoeld in artikel 124, vierde lid, der gemeente- W€t''' c. aan artikel 15, vierde lid, toe te voegen: „Dit proces-verbaal wordt aan den Raad en Gedeputeerde Staten medegedeeld"; d. in het eerste lid van artikel 18 de woor den: „volgens een door Burgemeester en Wethouders vast te stellen en aan den Raad mede te deelen tabel" te doen ver vangen door de woorden: „volgens een door den Raad onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten vast te stellen tabel" a. aan artikel 35 toe te voegen een derde lid, luidende: „Het grondbedrijf wordt niet „opgeheven, zoolang er een ongedekt na- „deelig verschil op de waarde der gron- „den bestaat", f. het bepaalde in artikel 37, tweede lid onder e. te doen vervallen, en de aldus gewijzigde verordening, met in trekking van Uw besluit van 27 Juli j.1., op nieuw vast te stellen. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Geopend voor werkgevers van 912 uuf en van 25 uur. Voor werknemers uitslui tend van 912 uur. Op Maandag- en Don derdagavond van 78 uur. Bemiddeling voor vrouwelijk personeel dagelijks van 25 uur (uitgezonderd op Zaterdag). De Directeur van bovengenoemd Bureau maakt bekend, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 87 grondwerkers, 64 timmerlieden, 27 metselaars, 17 opperlieden 24 schilders, 14 stucadoors, 13 voegers, 6 be tonwerkers, 2 steenbikkers, 1 steenhouwer, 2 straatmakers, 1 straatmaker-opperman, 1 stuc.-opperman, 1 bouwkundige, 1 water- bouwk. opz., 1 bouwkundig teekenaar, 3 op zichters-teekenaars. Groep metaalindustrie: 1 autogene-las- scher, 18 bankwerkers, 3 blikbewerkers, 4 carosseriebouwers, 1 constructiewerker, 1 electricien, 1 fitter, 1 instrumentmaker, 2 kernmakers, 4 ketelmakers, 4 klinkers, 1 ko perslager, 8 loodgieters, 2 lijnwerkers, 5 ma chinisten, 2 mach. teekenaars, 10 metaal draaiers, 1 metaalschaver, 3 metaalslijpers, 5 monteurs, 3 plaatwerkers, 1 radio-monteur, 1 rijwielhersteller, 4 scheepsbouwers, 1 scheepsteekenaar, 3 scheepstimmerlieden 6 smeden, 10 stokers, 1 tandtechniker, 1 voor- slaander, 4 vuurwerkers, 5 wagenmakers, 14 ijzerwerkers, 1 zandbereider, 4 zandvormers. Groep voedings- en genotmiddelen: 46 si garenmakers, 3 sigarensorteerders, 4 tabaks bewerkers, 4 sigarenk.-plakkers, 1 bosjesma ker, 8 bakkers, 1 slager, 3 koks. Groep boek- en steendrukkerijen: 3 Ietter- zetters, 1 machine zetter. Groep houtbewerking: 17 meubelmakers. 5 meubelstoffeerders, 5 mach. houtbewer kers, 2 kistenmakers, 2 borstelmakers, 1 ca- rosserie-bekleeder. Groep landbouwbedrijven: 11 tuinlieden, 12 boerenarbeiders, 3 bloemisten. Groep handel: 10 vertegenwoordigers, 6 winkelbedienden. Groep verkeerswezen: 30 chauffeurs, 3 koetsiers, '3 pakhuisknechts, 10 magazijnbe dienden, 2 kellners. Overige beroepen: 4 boekbinders, 1 chem. perser, 1 huidenzouter, 3 incasseerders, 1 kalkbrander, 12 kantoorbedienden, 6 kleer makers, 1 rietwerker, 1 schoenmaker, 1 verf- bereider, 3 zakkenstoppers, 1 tegelmaker, 265 losse- en transportarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: 55 metaalbewer kers, 13 sigarenmakers, 6 overige beroepen. Jeugdige werkloozen beneden 18 jaar: 19 Alkmaar, 16 September 1933. De Directeur v.n E. v. d. HEUVEL. kon moeilijk anders doen dan rustig hier in donker blijven wachten, wilde, zij zich niet tegen een of ander meubel stooten. Toen trofx het haar dat Dolores zich blijkbaar in donker kleedde, want zij had geen licht gezien toen zij de deur uit ging. Op dit oogenblik herin nerde zij zich de blinde zuster, en kwam toen tot het besluit, dat menschen, die voortdu- rnd met blinden omgaan, zich op den duur gemakkelijk in donker leeren redden en alles zonder licht kunnen doen. De zaak interes seerde haar echter niet erg veel, en terwijl zij er nog over aan het denken was, ging de deur weer open. Och ja, een rok en een lijfje ziin gauw genoeg aangetrokken. Onmiddel lijk daaroo voelde zij een hand op de hare en stond toen op. „Ik ben klaar en als u meegaat, zal ik de deur open doen. Mijn hoofd en gezicht heb ik bedekt", zei ze terloops, maar steeds fluis terend, „want ik ben bang voor de avond lucht". „Ik was juist van plan je te raden dat in elk geval te doen. Het is beter dat wij geen van beiden door iemand in de corridors wor den herkend, zoo ver weg van mijn vertrek ken". De deur ging open en, vergeleken bij de duisteris in de kamer, was het alsof een stroom van licht binnnenkwam. De prinses 1 ep vooraan en Eudaldo stond zoo gauw als hij maar kon op om de beide dames uit te laten, zonder naar haar te kijken, toen zij de hal ovrstaken. Inez volgde Dona Ana op het gehoor op een pas afstand. De oude knecht zag Dolores' kleeren en capuchon, die hij ook verwachtte te zien, en koesterde niet de minste verdenking, evenmin als toen hij kort geleden Inez de deur had zien uitgaan (Wordt vervolgd.) -jUi

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 5