DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY jemejeiitezaden JUcfit&zaketi *£f>G£MSlUST/M> anden Juin&ouui SCHAGFN. I Vrijdagavond vergaderde de raad. Verzoek voor bijdrage vervoer schoolkin deren van C. van Nieuwkoop e s. Naar aanleiding van dit verzoek hebben B. en W. mede te deelen, dat door het in werking treden van de wet van 4 Aug 1933, op 6 Aug. j.1. gebracht is van 4 k M. op 5 K.M., weshalve het recht op de vergoeding door adressanten gevraagd, is vervallen. B. en W. stellen voor op het verzoek af wijzend te beschikken. Goedgevonden. Adres bestuur afd. Schagen Ned. Bond van Koffiehuis-, restauranthouders en slij ters, houdende verzoek ten onzen van de hef fing der personeele belasting met winkels, logementen of gemeubeld verhuurde percee len of perceels gedeelten. B. en W. stelden voor, dat door de tot standkoming van de wet van 28 Juli 1933, de perceelen of gedeelten, uitsluitend dienen de tot uitoefening van het bedrijf van hou der van een koffiehuis, restaurant of andere inrichting tot het gebruik van spijzen en dranken tegen betaling kunnen worden ge lijkgesteld, het zij met perceelen of gedeelten van perceelen, vallende onder artikel 11 3, le lid, letter a, en welk geval de huurwaarde van die perceelen of perceelsgedeelten voor de personeele belasting resp. voor 1/3 of 2/3 geaeelte aangemerkt wordt. B. en W. van oordeel, dat het billijk is, de koffiehuis restauranthouders en slijters, voor hunne bedrijfslokalen en de heffing der personeele belasting tegemoet te komen, hebben ge meend, den raad te moeten voorstellen, de huurwaarde van bedoelde lokalen voor 2/3 gedeelte in aanmerking te doen komen, doch verbinden hieraan het voorstel om het raads besluit tot niet-heffing naar den grondslag biljarten, hetwelk op 1 Jan. 1934 in werking zal treden, in te trekken. Zij achten een vermindering naar den grondslag huurwaarde billijker, omdat daar van alle koffiehuis-, restauranthouders en slijters, de voordeelen genieten, terwijl van de ontheffing van den grondslag biljarten alleen zij profiteeren, die een biljart in hun inrichting hebben. De financieele gevolgen voor de gemeente bij aanneming van het voorstel zijn als volgt. Vermindering van den opbrengst naar den grondslag huurwaarde en hoofdsom 550 Vermeerdering naar den grondslag biljarten in hoofdsom 380. Blijft een vermindering in hoofdsom van 170. Weliswaar kan volgens de bepalingen van bovenaangehaalde wet de grondslag huur waarde met 2/3 worden vermeerderd, doch B. en W. schrikken terug voor de financieele gevolgen van een zoodanige regeling, aan gezien deze een vermindering tengevolge zou hebben van 856.73 in hoofdsom Op grond van een en ander hebben B. en W. gemeend bovenomschreven voorstel aan uw college te moeten doen. De heer Orsel (s. d. a. p.) zeide dat het eenigszins eigenaardig zal klinken doch hij voelde zich genoodzaakt tegen het voorstel van B. en W. te moeten stemmen. Spreker heeft bij het nazien der stukken mede de voorloopige begrooting 1934 ingekeken en het moet spreker van 't hart doch deze geeft een zoo triest beeld dat hij zich niet kan ver- oorlooven om met dit voorstel mee te gaan. De heer v. Nuland (r.-k.) vroeg een enke le opmerking aangaande gelijkstellen met andere zaken en of dit vóór 1 Jan goedge keurd kan worden. De voorzitter zeide dat de secretaris zich tot den secretaris der prov. griffie heeft ge wend en dat geen vrees hiervoor behoeft te bestaan. De hr. Schoorl (v.-d.) zeide dat als 't voor stel wordt aangenomen adressanten niet erg voldaan zullen zijn. Hier wordt wat met den rechterhand gegeven en tegelijkertijd met den linker teruggenomen. Spreker wil het vertrouwen uiten dat indien later de ge- meentefinanciën het beter toelaten ook de biljarten vrij te stellen. De heer van Erp (v.-d.) bracht in de eer ste plaats dank aan B. en W. dat dit adres nog in deze vergadering behandeld wordt Spreker is wel tevreden maar niet voldaan Tot den heer Orsel wil spreker de opmer king maken dat als die zoo geschrokken is van de voorloopige begrooting 1934 het hem toch billijk moet voorkomen waar alle koffie huishouders mede daar de dupe van zullen worden, hun thans de voorgestelde billijkheid wel wordt gegund. Spreker zal zich noodge dwongen bij het voorstel van B. en W. neer leggen. Aangenomen met 8—2 stemmen, die der s. d. a. p. tegen. Adres Buurtcommissies Gedempte Gracht en Molenstraat voor gratis electrische stroom voor feestverlichting. B. en W. stelden voor elk der adressanten gratis stroom toe te staan tot een maximum van 25. Allen voor. Voorstel tot wijziging der verordening op de heffing van keurloonen. Naar aanleiding van het verzoek van de Commissie van Uitvoering van den Vleesch- keuringsdienst in den kring Barsingerhorn tot wijziging van de verordening op de hef fing van keurloonen in deze gemeente, stel den B. en W. den raad voor aan dit verzoek te voldoen en artikel 1 der verordening bo vengenoemd, te wijzigen, als in het verzoek der commisise is aangegeven. De heer v. Nuland (r.-k.) kon zich moei lijk met dit voorstel vereenigen. Spreker meende dat opschroeven van de keurloonen afgewenteld zal worden op de gebruikers. De heer Buiskool (v.-d.) merkte op dat de raad der gemeente Oude Niedorp ditzelfde voorstel met algemeene stemmen heeft ver worpen. Is dit nu een vergadering van ons? De voorzitter zeide van niet. De heer Buiskool (v.d.) zeide dat op de begrooting van 1934 al rekening is gehouden met een meerder bedrag van 2000. Het zal alzoo noodzakelijk zijn voor te stem men. De heer Orsel (s.d.a.p.) kon zich ook niet vereenigen met het voorstel. Spreker heeft het verslag van Oude Niedorp gelezen en het zou kunnen gebeuren dat men dan een winst zou krijgen van pl m. 5000 Spreker was het volkomen met den heer v Nuland eens. De vleeschprijzen zijn hier lang niet laag, De arbeiders kunnen dan misschien en heelemaal geen vleesch meer toeloopen moeten steeds aan het arbeidersvleesch. De heer Bakker (s.d.a.p.) meende dat ver hooging van de keurloonen niet gemoti veerd is. Nu zal het op den consument ver haald worden. Het is een gemeenschapszaak en die moet de lasten dragen. Spreker kon zijn stem niet aan het voorstel geven. De heer de Veer (v.-b.) zou nu de heer B'aauboer afwezig is een toelichting geven. De commissie heeft het niet noodig geoor deeld een begeleidend schrijven bij te voegen. Toen in 1922 de keuringsdienst werd op gericht gebeurde dit zonder de gemeente Schagen. Het eerste jaar werd een winst_ ge maakt van 39, 2e jaar 500, 3e jaar 2400. Het was toen gewettigd dat de keurloonen werden verloogd. Later toen de prijzen van het vee enz. zoo terugliepen werd er verlies geleden. Toen sloot Schagen aan en werd nog voor komen dat verhooging van keurloonen noo dig was. De inrichting werkte echter zooda nig dat steeds verlies geleden werd en bij- dagen van de gemeenten moesten worden ge vraagd. Het is gebleken dat Schagen de laagste in geheel Noordholland is. Spreker geloofde niet dat het van invloed behoeft te zijn op de prijzen van bet vleesch. De argumenten welke volgens Oude Niedorp golden waren volgens spreker niet juist. Spreker gaf den raad in overweging het voorstel aan te nemen. De heer v. Nuland (r.-k.) vond dat aller eerst op de inrichtingen bezuinigd moest worden. De heer de Veer (v.-b.) merkte op, dat het grootste gedeelte van de uitgaven weggaat aan salarissen. De commissie heeft gemeend dat de politiek van de gemeente ook op die van de instellingen wordt toegepast. Bezui nigen op andere dingen is niet mogelijk. De heer Schoorl (v.-d.) meende ook dat bezuinigen niet mogelijk is. De keurloonen blijven nog beneden die van elders. Spreker is het met den heer de Veer eens dat 'dit niet op de gebruikers zal worden verhaald. Het voorstel wordt met 64 aangenomen. Tegen de heer v. Erp, v. Nuland, Orsel en Bakker. Aanbieding begrooting 1934. Tot commissieleden voor het nazien van de begrooting werden benoemd de heeren Schoorl, Bakker en v. Nuland die de benoe ming aannamen. Rondvraag. De heer Orsel (s.d.a.p.) vroeg of het be kend is dat een zaak in Schagen messen ver koopt waarvan het heft 20 c.M. lang, staal 10 c.M. en 2 c.M. breed aan minderjarige kinderen. De voorzitter zeide dat een ernstig onder zoek zal plaats hebben. De heer Buiskool (v.d.) wees op de ver keerde tijdaangeving van den torenklok, zoo mede schoonhouden markt. Zal in orde wor- den gebracht. De heer Schoorl (s.d.) verzocht het brug getje over Laansloot te laten repareeren. De heer Bakker (s.d.a.p.) zeide een klacht te hebben aan het adres van de woningbouw- vereenig:ng Schagen. Een bewoner van de Thorbeckestraat is thans verhuisd en aan zijn verplichtingen heeft voldaan, wordt thans nog lastig gevallen voor huurbetaling. De heer Buiskool (v.d.) vroeg of de op zeggingstermijn in acht is genomen. Dit zal onderzocht worden. Hierna ging de raad in comité. VOOR DEN ALKMAARSCHEN KANTONRECHTER. Strafzitting van Vrijdag 15 September. DE KLUTS KWIJT GERAAKT. Een werkelooze heer uit Krommenie be vond zich op 4 Juli per rijwiel te Castricum bij 't station en geraakte alstoen met zijn fiets buiten de rooilijn met gevolg dat hij door een personenauto werd aangereden, terwijl de auto van den schrik tegen een boom huppelde en voor 37.78 materieele schade bekwam. De onhandige wielrijder stond heden terecht en werd na een opgewekt debat over rechts en links veroordeeld tot 10 boete of 10 da gen, plus voldoening van de schaderekening. We gelooven echter niet dat door dit vonnis, hoe wijs ook, de vriendschapsband tus- schen den veroordeelde en den waarnemend kantonrechter mr. Langeveld is verstrekt. ONAANGENAME VRIJHANDELS BELEMMERING. De heer Jacob B., een détailhandelaar met behulp van een reiskoffertje te Alk maar, stond terecht ter zake het venten zon der vergunning in de Comanstraat en toonde zich alles behalve voldaan over de behande ling bij de politie genoten als hij zich aan het bureau vervoegde ter verkrijging van een ventvergunning. De commissaris noemde hem een bedelaar en zelfs de voorspraak van wethouder Westerhof was niet krachtig ge noeg om den allerhoogsten politiechef van het standpunt terug te brengen. De heer B. toonde alsnu den inhoud van zijn handels koffer den kantonrechter om te bewijzen, hoe onjuist de beoordeeling van den commissaris was. Hij gaf dan ook het voornemen te ken nen te zullen doorgaan met venten, teneinde zijn gezin te kunnen onderhouden Boven dien beriep hij zich op het grondwettelijk recht van den vrijen handel. Den comparant werd het verschil tusschen handel en het recht van de gemeentebestuur om orde in het huisgezin te houden nog eens kostelijk uit eengezet en den heer B gewaarschuwd zon der consent niet met venten door te gaan om dat hij dan gevaar liep, dat zijn handels voorraad in beslag zou worden genomen I en slotte werd hij veroordeeld tot 1 boete of 1 dag, waarop verdachte verklaarde in hooger beroep te zullen gaan. FIETSRIJDER MET EEN STUK IN ZIJN KRAAG. Een werkloos arbeider uit Heiloo, de heer G. T. de L., was in den avond van kermis- Zaterdag 3 September aangetroffen in de Emmastraat te Alkmaar, op een rijwiel, waarmede hij vermoedelijk trachtte zijn Hei mat te bereiken. Hij verkeerde echter in zoo danige mate onder den invloed van de geno ten kermisalcohol. dat een surveilleerend agent hem bekeurde ter zake overtreding der motor- en rijwielwet, die dergelijke benevelde sportslieden liever niet op den rijweg ziet. De delinquent was echter heel gemoedelijk en zei: Jao, det is zoo, maor 't was kerremis en toe heb ik 'n enkel glaosje gedronken, maor voegde hij er met rechtmatigen trots bij: Ik ben d'r niet ofgevalle, meheer! Natuurlijk liep hij een uitbrander niet mis en werd ter verdere correctie veroordeeld tot 6 boete of 6 dagen. EEN TUNNELFEE. Mej. Anny de R., een slanke verschijning in een glimmende regenjas gehuld, kantoor bediende te Bergen, had zich ook al schuldig gemaakt aan de fout van zoovele Eva's doch- teren en gefietst onder den Bergertunnel. De jonge dame erkende de fout ten deele, doch beweerde dat zij even voorbij het ver bodsbordje, c.q. het roode paaltje, was afge stapt. Aangezien het echter schijnt dat men betreffende de voltooiing van dit delict meer zekerheid wenscht, werd de zaak tot a.s. week aangehouden, teneinde den verbalisant te „consulteeren". DE KERMISBLOMMETJES BUITEN GEZET. De heer Jos. K., een arbeider ohne Stelle te Alkmaar, die tot dusver zonder eenig merkbaar succes de slanke lijn beoefent, had op Zaterdag 3 September de zorg van de stoep geschopt en was kermis gaan houden. Als een joviale jongen werd hij getrakteerd, raakte een beetje boven zijn theewater en kwam tot slot Van het festijn in contact met de politie, die hem een „prentje" gaf ter zake ordeverstoring. Joseph compareerde heden in persoon op de receptie van mr. Langeveld en werd, behoudens nog de on vermijdelijke strafpredicatie veroordeeld tot 6 boete of 6 dagen. BOTER AAN DEN GALG GESMEERD. Het voorrecht, geschonken aan wielrijders, om veilig te kunnen fietsen op 'n speciaal rij wielpad, wordt nog steeds niet door sommige van die ondankbare heeren gewaardeerd. Al thans verschenen heden achtereenvolgens de heeren H. N. D., kantoorbediende uit Am sterdam en Joh. V., bakkersbediende uit Heiloo, die respectieveleijk te Bakkum op den Zeeweg en te Limmen op den Rijksstraatweg het rijwielverbod hadden gesaboteerd. Hen ieder werd dan ook onder de noodige ver maningen opgelegd 8 boete of 8 dagen hechtenis. ZELFS STEURKRABBEN DRAGEN OOK BIJ IN 'T RIJKSLAADJE! De ouvrier-titulair te Schermerhorn Jan B had op 3 Augustus steurkrabben geschept zonder jachtacte of vergunning van den eige naar. Gelet op de protesten der steurkrabben, die zich verongelijkt achten, zijn dze koters ook opgenomen onder de zoetwa+erbewoners, voor welks vangst 'n acte noodzakelijk is. De arme Jan was echter nog niet öp de hoogte van den politieken toestand en werd uitgenoodigd voor deze eerste cursusles te voldoen 2 X 1 boete of desverlangd 2 da gen in Alkmaar te komen logeeren. FRAUDE IN HET RECHTSGEBOUW. Op de zitting van 2 Mfi. werden een twee tal strafzaken behandekLcontra den 42-jari- gen heer Jac. P., rijksklerk le klas ter par- kette van het kantongerecht te Alkmaar aan wien was telaste gelegd verduistering van schikkensgelden valschheid in geschrifte en het wegmaken van een ambtseedig proces verbaal en extract vonnissen, ten einde de gepleegde verduisteringen te verheimelijken. Alstoen werd de behandeling van deze zaken geschorst tot de zitting van 9 Mei en voor bijzondere redenen onmiddellijke gevangen neming van den verdachte gelast. Het voortgezette onderzoek op die terecht zitting had tot resultaat een vernieuwde aan houding voor onbepaalden tijd, ten einde het rapport van een door den heer Wiggers in te stellen reclasseeringsonderzoek af te wach ten. Heden werd dan de behandeling opnieuw voortgezet met het hooren van den reclassee- ringsringsambtenaar, bovengemelden heer J. H. Wiggers. Mondelinge uitspraken. Overtredingen van de Motor- en Rij wielwet: Ch. S. te Heerhugowaard, te ruggave aan de ouders zonder toepas sing van straf. A. E. te Amsterdam, 1 boete of 1 week tuschschool. P. H. te Alkmaar, 2 boete of 1 week tucht school. G. M. J. K. te Utrecht, 2 X 5 boete of 2 X 5 dagen hechtenis. F. Kat te Krommenie, 10 boete of 10 dagen hechtenis, met toewijzing der civiele vordering ad 38.78 aan J. L. te Alk maar. Th. Z. te Hoogwound, J. K. te St Pancras, W. A. te Heerhugowaard, P K. te Heiloo, P. K. te St. Pancras, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. C. G. te St. Pancras, S. O. te Bergen, C. H. W. te Zuidscharwoude, J. S te Limmen, B. J. v. d. S. te Castricu n, H. H M te Wijk aan Duin, G. A. D. D. to den Helder, J. M. v. H. te Hillegom, J. T te Wilt gl] U weet trtsch en opgewekt voelen, vrt) van «lechte spijsvertering, verstopping eD de daaruit voortvloeiende lusteloos heid. gebruik dan Foiter Maagptlllen. 0.63 p« flacon. Haarlemmerliede, M. de G. te Schermer horn, S. S. te Schermerhorn, M. W. te Sloten, D. V. te Bergen, C. de G. te Alk maar, ieder 4 boete of 4 dagen hech tenis. C. T. te Limmen, Th. J. S. te Ber gen, J. H. K. te Roermarfd, C. P. K. te Beverwijk, J. C D G. te Bergen ieder 5 boete, of 5 dagen hechtenis. W. P. G S. te Beverwijk, G. F. te L. te Heiloo, L. v. K. te Zaandam, P. B. te Zuidschar woude, J. G. v. B. te Schagen, T P. te s-Gravenhage, D. J te Alkmaar, A F. V. te Heiloo, P. L. H' te Amsterdam, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. J. J. V. te Heiloo, H N. D. te Amsterdam, J. D Ch. T. te Delft, J. J. te Zaandam, Ch. A te Amsterdam, A. L. te Rotterdam, C. S- te Heiloo, ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis. C. D. te Schoorldam lf boe te of 10 dagen hechtenis. J. P. L te Nieuwe Niedorp, J B te Amsterdam. G. M. J. K. te Utrecht, J. S. te Wieringer- waard, J. K. te Amsterdam, ieder 15 boete of 15 dagen hechtenis. Overtredingen van art. 453 van het Wetboek van Strafrecht (dronkenschap J. S. te Alkmaar, 3 boete of 3 dagen hechtenis. D. de B. te Alkmaar, 4 boete of 4 dagen hechtenis, J. P. te Berkhout, 6 boete of 6 dagen hechtenis, C. E. te Alkmaar 10 dagen hechtenis. Overtreding van art. 426 van het Wet boek van Strafrecht (in staat van dron kenschap de orde verstoren): J. K te Alkmaar, 6 boete of 6 dagen hechtenis Overtreding van art. 435 van het Wet boek van Strafrecht (opgeven van val- schen naam): J. O. te Purmerend, 15 boete of 15 dagen hechtenis. 'Overtreding van art. 461 van het Wet boek van Strafrecht) (loopen over ver boden grond)F. Z. te Egmond aan Zee, 4 boete of 4 dagen hechtenis. Overtreding van art. 438 van het Wet boek van Strafrecht (niet invullen van nachtregister)M. B. te Alkmaar, 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingen van de Visscherijwet: H. W. te Oudorp, J. V. te Uitgeest, A. W. te Amsterdam, M. W. te Amsterdam, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. B. te Schermerhorn, 2 X 1 boete of 2X1 dag hechtenis. Overtredingen van de Politieverorde ningen: J. B. te Alkmaar, 1 boete of 1 dag hechtenis. G. S. te Amsterdam, W. v J. te Hoorn, G. v. d. B. te Hoorn, W Y S. te Amsterdam, C. H. S. te Alkmaar, J D. te Veen, C. E. te Bergen, H. v. W. te Am sterdam, G. B. te Harlingen, M. C. K. te Den Helder, M C. K. te den Helder, ieder 2 boete of '2 dagen hechtenis. J. B. te Zijdewind, J. v. 't V. te Alkmaar, M. H te Hoorn, J. B te Wijk aan Zee en Duin. J. v. O. te Amsterdam, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. R. R te Alkmaar, 4 boete of 4 dagen hechtenis, C. J T te Amsterdam, E. de P. te Amsterdam, ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis. POGING TOT DIEFSTAL VAN EEN BRANDKAST. Op het station te Purmerend. Voor het gerechtshof te Amsterdam heb ben zich gisteren te verantwoorden gehad de 47-jarige pensionhouder B. H. W., de 47- jarige musicus W. B. H. v. D. en de 31- jarige koopman C. v. d. L., allen te Amster dam, die door de rechtbank te Haarlem op 4 Mei veroordeeld waren resp. tot 3 jaar, 2 jaar met aftrek van de voorloopige hechtenis en 3 jaar gevangenisstraf wegens poging tot diefstal in vereeniging en medeplichtigheid daaraan. In den nacht van 29 op 30 November 1932 zouden verdachten een poging hebben ge daan om de brandkast, die zich bevond in de kamer van den stationschef te Purmerend, weg te halen. Ze waren echter in hun poging gestoord door een lichtschijnsel op het per ron, zoodat ze overhaast de vlucht namen. Kort daarop werden de verdachten gear resteerd: ze ontkenden iets met deze poging tot diefstal uitstaande te hebben. Wel waren ze met een vrachtauto in dienzelfden nacht het perron te Purmerend opgereden. Voor het gerechtshof verklaarde de pen sionhouder wel op het perron te Purmerend te zijn geweest in den auto, maar zoo zeide hij: Ik heb er niets, heelemaal niets aanoe- daan, We waren wel uitgegaan om de brand kast te stelen, maar ik heb er niets aan daan. ge- De koopman v. d. L. was heelemaal niet in Purmerend geweest. Ik was wel in Upendam zoo zeide hij, wel met de bedoeling iets ongel oorloofds te plegen, maar van een brand kastdiefstal wist ik niets af. Dat was een vrouwenkwestie. Verdachte v. D. gaf thans toe in den auto op het perron te zijn geweest met de bedoe- ling een brandkast te stelen, doch hij was niet uit den auto weggeweest en had niet meegedaan. B., de vierde man, die terzake van deze po ging tot diefstal was gearresteerd, maar bui- ten vervolging was gesteld, zou de daad hebben gepleegd. Deze, thans als getuige gehoord, ontkende, dat hij iets anders had gedaan dan de vrachtauto op zijn naam te huren, naar Pur. merend te rijden en te wachten, totdat de an deren zouden zijn teruggekeerd. Uit verdere getuigenverklaringen bleek, dat het onmogelijk was voor één persoon om de bandkast, al was deze een klein model, te venlaatsen De procureur-generaal eischte bevestiging van het vonnis der Haarlemsche rechtbank. Arrest 29 dezer. HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. De afd. Heiloo van de Holl. Mij. van Landbouw hield Zaterdagavond verga dering in café Roozing. De voorzitter, de heer P. Frans, be- treurde 't geringe bezoek. Dat getuigde volgens spr. van weinig meevoelen met de belangen der organisatie. Daarna kwam in behandeling de land' bouwwintercursus, te geven door den heer Huisman te Amsterdam. Er hebben zich meerdere leerlingen aangemeld, zoodat er groote kans is dat de cursus doorgaat. Leerlingen kunnen zich dat blijkt uit een annonce in de Alkm. CrL nog aanmelden bij den heer Maas Geesteranus tot 25 Sept. a.s. De cursus vangt aan 1 October. De beschrijvingsbrief van de vergade ring op 20 September te Alkmaar werd bi sproken. Als voorzitter voor het hoofdbestuur stelde het bestuur candi- daat den heer T1. Stapel Tzn. te Hoog- karspel. De heer Zeeman zag liever dat de af te treden voorzitter die plaats bleef bezetten. Na eenige bespreking kwam de can- didaat van het bestuur op de tweede plaats, daar ook het bestuur vóór het aanblijven van den heer Lovink was. Besloten werd het voorstel van meer dere afdeelingen te steunen en den heer A. de Haan, varkenscontroleur, can- diaaat te stellen voor het hoofdbestuur. De vergadering had geen voorkeur waar de voorjaarsvergadering plaats heeft en inen besloot de afgevaardigde vrij mandaat te geven. Als afgevaardigden werden door het bestuur voorgesteld en benoemd de heeren C. Zeeman en P. van 't Veer en als plaatsvervanger de heer J. Bakker Hzn. De heeren A. J. C. Maas Geesteranus en P. Frans Jzn werden met bijna alge meene stemmen herkozen (Applaus) Als leden van de financieele commis sie werden voorgedragen en benoemd de heeren J Muijs, Dirk Blokker en P. G. Schuijtemaker. Bij de rondvraag wees de heer Zeeman op de nadeel en van den zomertijd Spr. zou een voorstel willen doen om te berei ken dat de algemeene vergadering die r- geling afkeurde, als nadeelig voor vee houderij en landbouw. Bij de bespreking brachten enkele leden een oordeel van onderwijzers naar voren, die den zomertijd nadeelig von den voor het onderwijs, omdat de kinde ren, vooral zij die een langen weg moe ten afleggen naar de school, een gedeelte van hun nachtrust moeten missen. De vergadering was unaniem van oor deel dat het voorstel-Zeeman aan de vergadering te Alkmaar moet worden voorgelegd en zoo er een meerderheid voor is men dien wensch aan de Kamer moet voorleggen. De heer P. van 't Veer vroeg of de om zetbelasting ook slaat op de margarine of dat de fabrikanten vrij uitgaan. Dé secretaris zeide, dat ook de fabrikanten moeten bijdragen. De voorzitter droeg de afgevaardigden op om eens te informeeren of er eenig* kans was dat de storting in het i-i „koeienpotje" weer terug kwam. Uit de bespreking bleek, dat het de storting voor den z.g. toeslag was voor de melk (consumptiemeik). De veehou ders constateerden dat de toeslag weing om het lijf had. Daarna sluiting. i3 T begon dus maar vlug wat van die vruchten te pluk- n, ?.at er n'ets anders op dan ook nog in die pisang- weer éez3 - y 3 wat had die chinees ook was me hit 1' "i 0 'a ^3 pisangen te plukkenl Het klimmen wer'iJe wel. Maar net, toen hij in een boom wilde a*s daar kwam iets met een harde smak op zli° hoed terecht, zoodat die heelemaal over zijn neus zakte. pats, nog eens... en nog eens! Hij stond te trappelen van woe de en ongeduld, om die hoed van zijn gezicht te krijgen en o® te zien, wie hem dat leverde.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6