Alkmaarsche Courant TT LAND BOUWTENTOONSIELLÏHgT Honderd vlïl en dertigste Jaargang. \j WOENSDAG 20 SEPTEMBER IJ O. 222 1933 i De landbouwtentoonstelling mocht zich ook ditmaal weder in prachtig zomerweer verheugen. Tengevolge van het mond- en klauwzeer werd het fokvee gemist en bleven ook van het vette vee eenige inzenders weg. De kwaliteit van het vette vee werd bewonderd, evenals die van de schapen en varkens. Voor de schapen is de Alkmaarsche ten toonstelling beroemd. Vele koopers uit ande re provincies betrekken hier hun schapen, ■waarvan ditmaal de kwaliteit werd geroemd! Ook de inzending varkens was groot. De wolexpositie in de kolfbaan van café Central was niet zoo groot als het vorig jaar. Op het Hofplein exposeeren de Boer, riet meubelen; Jan Met, landbouwwerktuigen; A. Slagt, zadelmakersartikelen; J. Bruin te St. Pancras, stalinrichting en P. Huiberts, motorrijwielen. Van heinde en verre kwamen langzamer hand de bezoekers naar Alkmaar stroomen. Opening tentoonstelling Koren beurs. Om 9 uur had in de graanbeurs de ope- fling plaats van de daar ondergebrachte exposities. De heer D. J. G o v e r s, die hiertoe het woord nam, zeide gaarne te zullen voldoen aan het verzoek van de inzenders om ook hier een enkel woord te spreken. Hij herinnerde eraan, hoe tot 1902 de jaarlijksche tentoonstelling op het Doden veld plaats had, waarvoor een entree werd geheven. Daarna werd besloten deze entree af te schaffen, nu de gemeente medewerking verleende door het ten behoeve van de expositie afstaan van straten en pleinen. In de latere jaren kwam daar ook nog bij de Korenbeurs, waar 50 jaar geleden een skenerf was gevestigd van de firma Stoel. Spr. waardeerde .eer de veranderde bestem ming, omdat het algemeen belang daarmede ten zeerste was gebaat geweest; voor allerlei doeleinden is het gebouw gebruikt. Verleden jaar was het gelukt de aanklee ding van de expositie in de Korenbeurs aan trekkelijker te maken dan tot dien tijd gebrui kelijk was, en de algemeene opinie was, dat men daarmee moest voortgaan. Het devies „Hou er den moed maar in", sprekers lijf spreuk, werd zeer toegejuicht, niet het minst door spreker zelf. En thans verheugde hij zich over de vele inzendingen, waarvoor hij exposanten dank bracht. Voorts betuigde hij dank voor de fraaie wijze van opstelling, terwijl hij de medewerking van de gemeente ook hierbij zeer op prijs stelde. Met nog een woord van dank aan de betreffende commis sie. die zich voor het tot stand komen van het geheel had beijverd, verklaarde spr. de ten- tonstelling voor geopend. (Applaus). Bij deze opening was nog slechts een ge ring bezoek aanwezig (o.a. de heer B. Hoek, directeur van Plantsoenen), maar geleidelijk kwamen er meer menschen en allen namen met groote belangstelling het geëxposeerde (waarover wij gister reeds een en ander schreven) in oogenschouw. Openintr tentoonstelling bij het Waaggebouw. Om half elf had de officieéle opening der landbouwtentoonstell ng plaats op de ge wone wijze bij het Waaggebouw. De heer D. J. O o v e r s, voorzitter der organiseerende afdeeling van de H. M. v. L., sprak hierbij ongeveer als volgt: Dames en heeren! Wanneer ik namens het bestuur van de afdeeling Alkmaar v. d. Holl Mij. van Landbouw een oogenblik uwe aan dacht vraag, doe ik dat met gemengde gevoelens. Wij kunnen ons als bijna altijd met de laudbouwfeesten verheugen in het prachtige weer, doch daarnaast hebben we een al te groote schaduwzijde, die ons wel zeer somber moet stemmen n de crisis welke sedert het vorig ,aar nog in heftigheid schijnt toegenomen Soms dachten wij eenige opleving te mogen bespeuren, doch helaas bleek zulks steeds schijn te zijn. De regeering ziet zich weer in toe nemende mate genoodzaakt middelen te beramen om bij te springen ten einde menigeen werkzaam in het bedrijf voor algeheele ondergang te behoeden. In arrenmoede roepen wij uit: „zal dan ons vrijhandelstelsel nooit meer terug keeren!" „Moeten wij de hoop op herstel daardoor geheel opgeven? Daarnaast is helaas ook het zoo ge vreesde mond- cn klauwzeer gekomen, dat aan onze tentoonstelling zeel van hare inzendingen heeft ontnomen; zoo hebben de fokvereenigingen uit onze omgeving zien genoodzaakt gezien om op haar voornemen, ook dit jaar weer te demonstreeren, terug te komen Y\ ij mis sen dit fokvee dus geheel, doch tevens heeft het ook haar verkleinenden in vloed op onze andere rubrieken doen gelden. Moge deze ramp rr.et haar groote offers, geringe productie verzwakt en vermagerd vee poedig in haar loop worden gastuit. Na deze korte inleiding is het mij een aangename plicht U allen hier velkom te heeten, in het bijzonder de leden van het dagelijks bestuur onzer gemeente. Ook de leden van het hoofdbestuur van onze moedervereeniging heet ik van harte welkom. Aan de gemeente zeggen wij hartelijk dark voor de financieele en materiee e steun. Ook het Hoofdbestuur brengen wij voor het voorrecht de Algemeene vei - gadering hier ie mogen ontvangen dan evenals voor de bijdrage en de toegezeg de Gevers-Deijnoot-medaille. Doch als wij de gevers en van medailles en bijdragen tegelïjkei tijd onzen dank betuigen, willen wij in ijzonder een dankwoord richten onze geëerbiedigde Koningin voor de ^■geschonken greote zilveren medaille, net zou mij te ver voeren allen, ;lie ns hun medewerking en hunne belang- euing gaven voor ons werk, persoon lijk te bedanken. In het algemeen wil ik er mede vol- s aan de dank aan hen allen te brengen en de hoop uit te spreken dat wanneer de tegenspoeden, die ons thans zoo be- di eigen, zullen zijn geluwd, wij hen be reid zullen vinden onze tentoonstelling in hare ouden uitgebreiden zin op te hou wen tot nut van onzen landbouw in het algemeen en onze stad in het bijzonder. Hiermede verk aar ik deze 52ste ten toonstelling voor geopend. Een woord van den loco-burire- meester. De loco-burgemeester, de heer West er- n o f, sprak een woord van warme waardee- ring tot den voorzitter en het bestuur voor de energie om in dezen tijd van laag conjunc tuur met de oude volharding vol te houden, wat meer dan 50 jaar was georganiseerd. Spr. verheugde zich over de prachtige land en tuinbouwtentoonstelling. De belangen van stad en platteland zijn steeds nauw aan elkander verbonden en gij hebt, zoo vervolgde spreker, door Uw werk de belangen van de geheele streek gedient. Spr. heette voorts welkom de algemeene vergadering van de H. M. v. L. die heden in de stad wordt gehouden. Er is in de wereldhuishouding, zoo ver volgde spreker, een economische fout, een constructie fout en het is aan allen gegeven om naar hun krachten, datgene te doen wat naar herstel van de wereldwelvaart kan lei den, opdat er weer welvaart kan komen onder de landbouwers in deze streek, waar vroeger welvaart heeft geheerscht. Spr. stelde het op prijs dat het bestuur naar het oude woord van den voorzitter „houd er de moed maar in" door gaat met hetgeen noodig is om de landbouw vooruit te brengen In groote ernst zegt spr. ook thans „houdt er de moed maar in'' en sprak de wensch uit, dat de tijd van laag conjunctuur spoedig weer plaats zal maken voor betere tijden. De landbouw toch is de grondslag voor de gan- sche volkswelvaart. Spr. wenschte het bestuur een geslaagde tentoonstelling toe en uitte de wensch, dat deze mede de stoot zal geven naar betere tijden. Voorts wenschte hij de algemeene vergade ring een geslaagd congres. Spr. eindigde met de wensen dat spoedig voor werkgevers en werknemers tijden van nieuw levensgeluk zullen aanbreken. (Ap plaus). De heer Go vers sprak hierna nog een woord van dank voor de vriendelijke woorden tot den locooufgemeester, waarna de ten toonstelling werd bezichtigd. De algemeene vergadering, die in het Gulden Vlies werd gehouden, was druk bezocht. De voorzitter, dr. Lovink, heette speciaal welkom de heer De Berger, hoofd directeur van den Veeartseniikundigen Dienst en de bieren J. Weste'ho., H Klaver en mr A. Koeima, resp. loco-burgemeester, wethouder en secretaris te Alkmaar. Spr. verheugde zich over het in de Troon rede toegezegde executierecht over welk on derwerp spr., volgens in de vorige vergade ring gedane toezegging, met den minister onderhandeld. Spr. herinnerde aan de inwer king geteden aardappelsteunwet. met de uit voering waarvan de gemeentelijke besturen reeds beconnen zijn. Op verzoek van het Centraal Bestuur van de Aardappelsteunwet heeft het hoofdbestuur aan den secretaris de directie van de aardappeisteunwet opgedra gen. Herinnerende aan de door minister Ver schuur in Breda gedane uitlating inzake teeltbeperking en wiizende op hetgeen op dit gebied reeds in Duitschland geschiedt, meende spr. dat nok hier iets in dien geest get^uren moet. De Gewestelijke Tarwe-Cen- trale, die besloot over dit onderwerp een onderzoek te doen instellen, zal hierover bin nenkort een rapport publiceeren, waarin wordt aangegeven op welke wijze zij zich die teeltbeperking indenkt; tusschen den invoer en uitvoer van tarwe moet beter verband gebracht worden. Voorts sprak spreker over de schapen houderij en het ingestelde onderzoek van het hoofdbestuur, dat tot resultaat heeft ge had, dat de Nederlandsche wol geen afkeu ring verdient. Tenslotte merkte spreker nog op, dat de varkensprijzen met 4 cent zijn verhoogd, en dat de regeering besloten heeft een uitkee- ring te geven van 5.per koe, hetgeen er op wijst dat.de regeering tracht datgene te doen wat mogelijk is. Krachtig wordt in de richting van den steun voortgewerkt( hoewel men van in- dustrieele zijde daarover ten onrechte wel opmerkingen maakt. Alles wijst er op, dat er bij de regeering een krachtig streven is om den landbouw te steunen. Met den wensch, dat men ernstig zal blij ven samenwerken in het belang van den Ned. landbouw, verklaarde spreker de vergade ring voor geopend. Applaus. De loco-burgemeester, de heer westerhof, sprak hierna een woord van welkom namens het gemeentebestuur. Spr. herinnerde aan de vergadering die vóór 11 jaar in Alkmaar werd gehouden. a Voorts wees hij op de fouten m de wereld productie, waaronder het platteland in hooge mate lijdt. Het verheugde spr. dat de regee ring er naar streeft het platteland tegemoet te komen. Eenmaal zullen zeker betere tijden komen, omdat het lot der menschen in menschen- handen ligt. Het stadsbestuur stelt er prijs op, dat deze stad voor de algemeene verga dering is uitgekozen. Wij verheugen ons er over als deze dag toe zal bijdragen betere tijden in te luiden. Spr. eindigde met de aanwezigen een vruchtbare vergadering toe te wenschen^ De Secretaris Jn. Huisman deelde hierop mede dat van de 92 afdeelmgen er 84 aan- WD? Toorz. deelde mede, dat statuair niet voldaan kon worden aan den wensch om het voorzitterschap in zijn handen te laten. De hper Govers sprak hierna nog na mens de afdeeling Alkmaar een woord van voldoening over het feit, dat te Alkmaar de algemeene vergadering werd gehouden, en merkte op, dat de hoop om een groote ten toonstelling te kunnen houden, door het mond- en klauwzeer niet verwezenlijkt was geworden. Het verheugde spr. dat de vergadering zoo druk bezocht was. Bij de verkiezing van hoofdbestuursleden maakten verschillende afgevaardigden ge bruik om de door hen gewilde candidaten aan te bevelen, waarbij enkelen zich niet ont zagen om de niet door hen gewilden als on geschikt te verklaren. Onder applaus der vergadering betoogde de afgevaardigde van Hoorn de wensche- lijkheid, om in dezen crisistijd, nu de voor zitter en de vice-voorzitter aftreden, om al thans den voorzitter voor één jaar te her kiezen. De Voorzitter verklaarde dit voorstel niet te kunnen laten doorgaan, omdat statu tair de Voorzitter hoogstens één jaar langer dan 5 jaar zitting mag hebben, hetgeen al geschied is. Spr. verzekerde voorts, dat zoowel de voorzitter als de vice-voorzitter met hun er varing het bestuur ter zijde zal staan en kwam er met klem tegenop, dat candidaten worden afgebroken en tegen anderen wor den uitgespeeld, hetgeen de groote instem ming der vergadering verwierf. De afgevaardigde van Houtrijk in Polanen, de heer Barend ree fit, waagde het des ondanks nog het voorstel te doen om de ver kiezing van den voorzitter te verdagen. Dit voorstel werd door den voorzitter af gewezen, aangezien de H. M. v. L. zeker krachten heeft, om het voorzitterschap weer te nemen. De heer Barendrecht verlangde even wel stemming over zijn voorstel. Verschillende sprekers, o.a. de afgevaar digden van Rotterdam, kwamen hiertegen op, aangezien zij van oordeel waren, dat men zich aan de wet (de statuten) moest houden. De voorzitter antwoordde, het voor stel van den heer Barendrecht in stemming te moeten brengen, omdat het een voorstel van een afdeeling was. Het kon z. i. echter niet worden aangenomen. De heer Barendrecht trok hierop zijn voorstel in. Het jaarverslag. Het jaarverslag, loopende tot Augustus 1933, gaf mr. Tijdens uit Leiden aanlei ding op eenige fouten in de cijfers te wijzen. De secretaris sprak de wensch uit, dat die kleine fouten in het volgend verslag niet zouden voorkomen. De voorzitter sprak een woord van dank tot den secretaris en de beambten op het bureau, er op wijzende, dat daar onder hoogen druk gewerkt wordt. (Applaus). Als plaats voor de volgende vergadering werd Amsterdam aangewezen. De rundveebeperking. De afgevaardigde uit Moorddrecht wenschte naar voren te brengen, dat er wijzi ging kwam in de werkzaamheden van den geneeskundigen dienst terzake het mond- en klauwzeer. Spr. wenschte voor de veeartsen de bevoegdheid en de verklaring af te geven, dat het vee gezond was. Prof. dr. de Berger merkte op, dat het mond- en klauwzeer zoo snel om zich heen heeft gegrepen, dat het 10.000 per week zou kosten, het vee te registreeren. Het wetenschappelijk onderzoek zal voor bestrijding het middel moeten worden. Met schriftelijke maatregelen komt men er niet. Men moet internationaal den weg op voor een byologisch product. Dit wordt interna tionaal ingezien en een instituut is daarvoor in het leven geroepen. In het rijksserum-instituut te Rotterdam is thans een aparte afdeeling ingesteld onder leiding van dr. Frenkel, die vermoedelijk de moeilijkheid reeds heeft overwonnen om de smetstof in glas te kweeken. De voorzitter deed hierop mededee- ling, dat met 152 van de 187 stemmen tot voorzitter was gekozen de heei P. Stane' te Hoogkarspel, die de vergadering dank bracht voor het in hem gestelde vertrouwen en een beroep deed om in de toekomst de ge- wenschte eendracht te betrachten. In de vacature-Blauwboer werd tot hoofd bestuurslid gekozen de heer A. de Haan te Beemster. De heer Smit, Goeree Overflakkee, le verde eenige critiek op de maatregelen tot steun van den aardappelenverbouw. Spr. be treurde de late uitbetaling, een gevolg van het feit, dat die loopt over de aardappe lencentrale, is het niet mogelijk de uitbeta ling onmiddellijk te doen plaats vinden door den kooper. Voorts besprak hij den minimumprijs, die vaak niet gegarandeerd blijk*. Voorts ver zocht spr. de verruiming van de maten tegen te gaan. De secretaris, Ir. Huismans antwoord de. dat de noodzakelijkheid was gebleken, iets te doen. Het hoofdbestuur schaarde zich achter het aanbevolen stelsel, hoewel men vooruit wist, dat ondankbaarheid zou volgen, omdat de boer voor het product geen loonen den prijs gebracht kan worden. De bezwaren werden aan alle kanten uit gemeten, doch spr. hoopte dat de vergade ring desondanks haar vertrouwen zal schen ken aan de personen met de uitvoerig belast, dit toch zijn mannen die in de tarweorganisa- tie voor de akkerbouwers op te kunnen ko men. Naar rechtstreeksche belasting hoopt ook spr. te streven. Het moet echter voorzichtig bekeken worden. In die richting wordt echter al gewerkt Ook de inhouding van de 50 cent op de minimumprijs is besproken. Men hoopt de minimumprijs te kunnen verhoogen en de 50 cent inhouding te kunnen laten vervallen. De nieten oordeelde spr. gelukkig gesteld, omdat daardoor het aanbod beperkt is. Spr. hoopte ten slotte dat allen in de goede geest willen meedwerken, omdat ook de lei ders in een betere richting werken. De afd. Ooster-Flakkee drong er op aan, dat in ieder geval de minimumprijs werd uitbetaald en protesteerde er tegen, dat er nu blijkt te zijn een minder dan min.' De heer Barendrecht (Amsterdam) noemde de aardappelenwet een ondergangs- wet. In zijn omgeving moet. men de groepen steuntrekkers die komen halen, met de revol ver het land uit houden, doch nu komt de re geering die alles afneemt. Spr. krijgt thans voor 1 H.L Beverlanders 1.05 en moet 3 H.L. voor veevoeder verkoo- pen tegen een zoo minimumprijs, dat hij die niet wil noemen. De handel geniet 1 per H.L. voor zijn bemoeiingen en kan wel tevreden zijn, doch wij hebben het verlies te dragen. Spr. laakte op scherpe wijze de vaststelling van de maten en oordeelde, dat de tarwecom- missie te veel hooi op har vork had genomen. Komt er voor 1 November geen andere rege ling, dan hoopte spr., dat deze menschen zich van dat beulenvak zullen terug trekken. De afgevaardigde uit de H a a r 1 e m m e r- meer onderschreef dit betoog ten volle. Ook voor zijn polder is de wet onaanvaardbaar. De bouwers kunnen door wet niet meer dan 35 pCt. van hun product afzetten, tengevolge van de vastgestelde maten. De heer Smit (Vlakkee) verklaarde nog, dat men ook daar met bonken te maken heeft en Velen aldaar verkeeren in dezelfde omstan digheden als in de IJ-polder en de Haarlem mermeerpolder. Ir. H u i s m a n s deelde mede, dat de maten niet de instemming hebben gehad van de vertegenwoordigers uit de streken vlak bij de steden gelegen. Maar spr.'s vaste overtuiging is de wet voor de Ned. aardappelteelers goed. Wij moe ten de wet steunen, doch wijzen op de on rechtvaardige wijze van verdeeling. De voorzit ter deelde mede, dat voor Z.-H. de heer W. Boer uit Bodegraven, geen candidaat dier afdeeling, tot hoofdbestuurs lid was gekozen, die onder applaus de be noeming aanvaardde. Voorts werd voor Z.-H. tot hoofdbestuurs lid gekozen de heer P. v. d. Hoek. Tot lid van de financieele commissie werd gekozen de heer Joh. Knegt te Rotterdam Devoorzitter sprak hierna den wensch uit, dat de nieuwe leden zich op dezelfde wijze als de afgetreden leden, voor de maatschappij werkzaam zullen zijn en uitte den wensch, dat zijn opvolger dezelfde steun zal ondervinden als hem steeds gewerd. Hierop werd tot 2.30 uur gepauseerd. Lijst van bekroningen: VET VEE. Het beste en ijnste Vette Vee. Vette koeien (afgewisseld): le pr. N. Timmerman, St. Pancras; 2e pr. P. Wa genaar, Binnenvvijzend; 2e kwaliteitspr. H. v. Hoorn, W.-waard en C. Baars, Schagen; bestuursprijs H. v. Hoorn, Wie ringerwaard; 3e pr. A. Wiering, Zwaag- dijk (Oost). Vette Koeien (niet afgewisseld). Ie pr. en kampiensprijs en le kwali teitsprijs A. Rijnsburger, Leiderdorp; 2e pr. en 2e kwaliteitsprijs Jacob de Ridder Purmer; 3e pr. J Blaauboer, Alkmaar. Vette Schotten: le pr. en le kwaliteits prijs A. Wiering, Zwaagdijk, Oo„t; 2e pr. en 2e kwal. pr. A. Rijnsburger, Leider dorp. Vette Kalveren: le pr. en le kwal. pr. N. V. Verkoopcentrale van de N. C. B., directeur A. v. Berkel, Eindhoven2e pr en 2e kwal. prijs Joh. C. Bruin, Burger- brug. WOLVEE. VET VEE. Beste fijnste Vette Schapen: le pr. D Bakker, Bobeldijk; 2e pr. en 2e kwali teitsprijs J. Borst, Alkmaar; 3e pr. Jn. Schilder, Bobeldijk; le kwaliteitsprijs M Groot Jz., Stompetoren. Beste fijnste O verhouders (geen ram men), geb. in 1933: le pr. en le kwalit. prijs C. Smit, Alkmaar; 2e pr. en 2e kwaliteisprijs Jn. Jonker, Bergen. FOKMATERIAAL. a. TYPE TEXELSCH. le pr. en kampioensprijs, K Bregman Jz., N.-Beemster; 2e pr. W. Nobel, N.- Beemster; 3e pr. K. Braak, Hoogwoud; 4e pr. J van Berkel Cz., Wognum. Rammen, geboren in 1931. le pr. C. Donker, Schellinkhout; 2e pr. Gebrs. Hogetoorn, N.-Beemster; 3e pr J. Helder Jbz., Berkhout; 4e pr. H. J. E. van Hoorn, Wieringerwaard. Rammen, geboren in 1932. le pr. J Wagemaker, Weere-Abbekerk; 2e pr. P Kooyman, Wognum; 3e pr. K Koster Jz, Midwoud; 4e pr. G. Glas, Gouw, Hoogwoud. Ramlammeren (drietallen), van één vaderdier, geb. in 1933. Bronzen medailles o.a.: H. J. E. van Hoorn, Wieringerwaard; J. van Berkel Cz., Wognum; Gebrs. Hogetoorn, N Beemster; eerv verm. o.a.: A. Dekker Kz., Oterleek; G. Blokker, Opperdoes; G. Blokker, Opperdoes; C. Wijdenes Pz., SijbekarspelG Glas, Gouw, Hoogwoud; Wed Hm Langedijk, Weere, Abbekerk; D Schoen, BenningbroekGebrs. Hoge toorn, Beemster. Ooien met nare in 1933 geboren lam meren, waaronder telkens minstens een ra nlam (Ooien met meer dan 1 lam). le pr. A. Dekker Kz., Oterleek; 2e pr. J. Wagemaker, Weere, Abbekerk; 3e pr. A. Dekker Kz., Oterleek; 4e pr. M. Kant, Avondorp, Schagen. Ooien met hare in 1933 geboren ram lammeren (Ooien met 1 ramlam). le pr. K. Koster Jz., Midwoud; 2e pr. J. v. Berkel, Wognum; 3e pr. H. J. E van Hoorn, Wieringerwaard. Ooien (viertallen), geb. in 1931 of vroeger le pr K Bregman Jz., N.-Beemster; 2e pr. Wed. Hm. Langedijk, Weere, Abbe kerk: 3e pr. J. Wagemaker, Weere, Ab bekerk; 4e pr. W. Nobel, N.-Beemster. Ooien (viertallen), geb. in 1932. le pr en med. van H. M. de Koningin Gebrs. Hogetoorn, N.-Beemster; 2e pr. Wed. Hm. Langedijk, Weere, Abbekerk; 3e pr. P. Focker, N.-Beemster; 4e pr. M. Kant, Avondorp, Schagen. Ooilammeren (viertallen), van één vaderdier, geboren in 1933. le pr. J. Wagemaker, Weere, Abbe kerk; 2e pr. W. Nobel, N.-Beemster; 3e pr. A. Dekker Kz., Oterleek; 4e pr. C. Donker, Schellinkhout. SiaatdoUdl (Niet officieel) 6e Klasse. 3e Lijst Trekking van Woensdag 20 September 1933 Hooge Prijzen f 1000— 10607 12358 13351 17269 X 400.— 10439 16313 20851 f 200.— 7553 9168 9928 X 100.— 3614 6868 7451 7491 9856 10539 11354 12092 15085 16689 18167 Prijzen van f70. 558 673 838 909 1064 1204 1231 *236 1264 1292 1918 1958 2013 2275 2292 2307 2335 2438 2475 2500 2860 3024 3028 3350 3402 3442 3633 3651 3671 3901 4037 4152 4155 4284 4408 4640 4927 4852 4977 5001 5109 5220 5270 5292 5358 5386 5564 5785 5797 5633 5845 5970 6133 6147 6234 6426 6561 6663 6691 6808 6988 7018 7127 7265 8039 805K 8092 8155 8278 8355 8496 8562 8632 8663" 8688 9147 9346 9390 9469 9659 9709 9756 9926 9937 9944 9954 9991 10137: 10207 10248 10403 10542 10543 10588 10679 10907 10944 11007 11048 11149 11167 11253 11310 11319 11348 11399 11529 11550 11583 11616 11706 1171» 11718 11783 11855 12030 12066 12088 12323 1242» 12511 12906 12944 13018 13219 13338 13593 14016 14031 14155 14167 14184 14619 14849 14934 14975 15127 15166 15239 15271 15322 15594 15606 15610 15683 15841 15888 15977 16001 16017 16168 16290 16295 16325 16333 16447 16544 16743 16747 16846 16958 17114 17385 17536 17749 17770 17827 18335 18434 18590 18669 19031 19061 19080 19208 19243 19533 19543 19606 19739 19828 19913 19953 19970 20107 20168 20237 20278 20446 20664 20689 20724 20726 20740 20834 20915 20977 20983 130 182 580 605 948 1065 1310 1337 1549 1691 1940 2035 2466 2493 2820 2856 3258 3297 3418 3451 203 650 1070 1398 1697 2074 2512 2912 3337 3472 3864 3893 3898 4255 4262 4354 4744 4830 4896 5147 5151 5299 5522 5539 5544 5704 5744 5778 6004 6036 6088 6299 6401 6438 6562 6598 6600 6783 6847 6902 7134 7241 7319 7578 7654 7668 7957 7961 8012 8229 8279 8325 8508 8537 8581 8771 8787 8804 9011 9056 9108 9210 9332 9378 9593 9617 9618 9849 9860 9875 10000 10096 10117 10618 10641 10698 11135 11203 11237 11414 11437 11445 11693 11754 11822 12090 12158 12161 12586 12632 12639 12868 12893 12923 13126 13140 13173 13625 13630 13699 13860 13939 13988 14131 14229 14263 14420 14426 14482 14966 14982 15225 15528 15582 15583 15700 15727 15773 16159 16246 16448 16654 16930 16933 17180 17207 17260 17479 17485 17535 17799 17816 17883 18316 18323 18337 18479 18486 18522 18651 18676 18729 19062 19074 19083 19269 19285 19305 19401 1961.6 19631 19657 20117 20167 20193 20395 20417 20475 20690 20744 2Ó812 Verbetering 5e vallen. Nieten 235 267 737 740 1108 1118 1415 1427 1733 1778 2093 2217 2542 2615 3012 3046 3351 3356 3484 3500 3900 3986 4369 4596 4929 4930 5350 5368 5548 5622 5780 5786 6156 6188 6460 6520 6619 6690 6905 6934 7473 7525 7732 7775 8020 8027 8335 8389 8648 8659 8812 8870 9117 9135 9393 9400 9626 9710 9897 9901 10335 10369 10779 10802 11242 11260 11510 11571 11912 11920 12230 12394 12673 12715 12931 12979 13197 13206 13719 13749 14001 14042 14265 14311 14635 14752 15241 15337 15584 15605 15775 15851 16452 16547 16992 17001 17263 17282 17586 17606 18004 18039 18390 18410 18533 18535 18730 18782 19099 19108 19440 19457 19831 19835 20277 20283 20569 20584 20823 20838 kl. 2e lijst: 289 821 1242 1469 1782 2239 2628 3059 3369 3619 4053 4679 5096 5420 5629 5854 6221 6523 6734 6966 7536 7790 8057 8411 8940 9156 9505 9721 9930 10446 10922 11358 11578 11975 12398 12746 13011 13375 13758 14107 14351 14757 15427 15621 15992 16592 17029 17338 17655 18074 18422 18586 18990 19117 297 847 1249 1488 1789 2369 2670 3174 3397 3702 4119 4727 5128 5447 5665 5871 6262 6535 6740 7027 7548 7865 8126 8420 8694 8954 9162 9526 9763 9934 10450 10942 11362 11654 12028 12562 12758 13013 13392 13812 14113 14365 14860 15509 15657 16054 16607 17093 17340 17669 18192 18429 18591 19008 19222 338 896 1260 1508 1906 2457 2711 3249 3409 3822 4183 4734 5130 5496 5669 5976 6279 6542 6745 7082 7557 7900 8191 8428 8746 8979 9187 9563 9772 9968 10570 11082 11390 11655 12033 12576 12851 13073 13410 13834 14117 14408 14897 15527 15697 16139 16627 17141 17348 17758 18281 18476 18638 19043 19232 19479 19540 19604 19876 20018 20055 20294 20317 20392 20594 20610 20612 20874 20880 20895 1956 en 1972 ver- PRIJSTOEKENNING WOLKEURING NOORD-HOLLAND 1933. Eenjarige rammen: G. Glas, Hoogwoud, IA; C. Langedijk, Abbekerk, 1B; J Stapel, Sijbekarspel, 2A; M. Spaan, St. Pancras, 2B; P. Vries, Schagerbrug, 3A; G. Glas, Hoogwoud 3B; G. van Berkel, Wognum, 4A; Wed. H. Langedijk, Abbekerk, 4B; A. Dekker, Oterleek, 4C; Jn. Wagemaker, Abbekerk, 4D; L. van Reeuwijk, Hoofddorp, 4E. Oudere rammen: C. Wijdenes, Sijbekarspel, prijs 1; A. Brak Jzn., St. Maarten, prijs 2; G. Don- ke.Bobeldijk, prijs 3a; P. Donker Jz., Hoogwoud prijs 3b; C. Stapel Pzn., Hoog karspel prijs 3c; D. P. Timmerman, Schagen, prijs 4a; C. Donker Pzn Schel linkhout, prijs 4b; H. J. E. van Hoorn, W'eringerwaard, prijs 4c. Groepen 4 éénjarige ooienvachten van één vader. Prijs la C. Stapel Pzn., Hoogkarspel, Vader F920; prijs 1B A. Dekker, Oter leek, Vader F1098; prijs 2 C. Wijdenes, Sijbekarspel, Vader F1101; prijs 3a C. Stapel Pzn., Hoogkarspel, Vader F920; prijs 3b Jn. Stapel, Sijbekarspel, Vader F988; prijs 4a P. Focker, N. Beemster, Vader F789; prijs 4b D. Schoenmaker, Hoogkarspel, Vader F908; prijs 4c C, Wijdenes en G. Glas, Vader F1101. Groepen 4 tweejarige ooienvachten van één vader. Prijs I K Koster—P. Donker, Vader F888; prijs 2 A. DekkerJ. Kal verboer, Vader F893; prijs. 3 K. Koster—P. Donker Vader F888; prijs 4A M. Spaan, St. Pan cras, Vader F1418; prijs 4B S. Stapel Szn., Sijbekarspel, Vader F988; prijs 4c J. Wagemaker, Abbekerk, Vader F896; prijs 4d K. Bregman, N.-Beemster, Vader F789; prijs 4e Gebrs. Hogetoorn, N, Beemster, Vader F1083; prijs 4f D. Schoenmaker, Hoogkarspel, Vader F908. Groepen 6 ondere ooienvachten van één eigenaar. Prijs 1 K. Bregman, N. Beemster; prijs 2 Gebrs. Hogetoorn, N. Beemster; pr. 3 D. Schoenmaker, Ho:gkarspel; pr. 4a Jn. Wagemaker, Abbekerk; prijs 4b A. Dekker, Oterleek; prijs 4c K. Koster, Midwoud; prijs 4d Wed. H. Langedijk, Abbekerk. VARKENS. Drie varkens, het meest geschikt voor de slachtbank. le pr. en le kwaliteitsprijs Fa. Luiting te Alkmaar; 2e pr. en 2e kwaliteitspriis

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7