DF AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY 'fcowitciaai 'llieuuut ARMEN ONBRUIKBAAR BIJ VOCHTIG WEER. Rheumatiek maakte werken tot een kwelling. Tot hij het miste middel vond. Hier volgt een merkwaardig voorbeeld van de wijze waarop vochtig weer de gewrichten kan aantasten van iemand, die vatbaar is voor rheumatiek. „Ik heb heel erg aan rheumatiek ge leden". schrijf ons iemand,, en heb zoo erge pijnen in mijn gewrichten gehad, dat het haast niet te dragen was. Het was altijd het ergst op regenachtige dagen. Dan kon ik eenvoudig mijn ar men niet gebruiken en het werken was mij werkelijk een marteling Ik probeer de twee verschillende middelen tegen rheumatiek, maar ik was na de kuur nog altijd even slecht. Toen zei men mij dat ik Kruschen Salts moest probeeren en nadat ik een flacon gebruikt had, voelde ik verbetering Dus ging ik er natuurlijk mee door en nu ben ik aan merkelijk beter en ik heb me in geen jaren zoo best gevoeld. Gewoonlijk voel de ik me zoo lusteloos en lui, maar dat ik weer kan werken is nu een plezier voor me geworden inplaats van een schrik." S. B. Het organisme van den lijder bevat een teveel aan urinezuur, wat de oor zaak kan zijn van rheumatiek. Dit kwaadaardig urinezuur kon ontstaan, doordat de inwendige organen onvol doende werken. Kruschen Salts nu spoort de afvoerorganen dusdanig aan, dat elk spoor van afvalstoffen regel matig en volkomen verwijderd wordt Kruschen maakt en houdt U inwendig schoon en zuiver En Uw geheele wezen lichaam en geest ondergaat deze verfrisschende werking. Kruschen Salts is uitsluitend ver- k.ijgbaar bij alle apothekers en drogis ten ft 0 90 en 1.60 per flacon. Stralen de gezondheid vooi één cent per dag Let op dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. voer van de kinderen heel gevoegelijk per tram kan plaats hebben. De kosten van ver voer per tram van Burgerweg naar Schagen en retour bedragen voor beide kinderen 83.75 per jaar. B. en W. stelden voor aan den heer N. Snip deze kosten tot een bedrag van 83.75 per jaar te vergoeden, ingaande 18 Juli 1933. zijnde den dag, waarop het adres is ingekomen. Wat betreft het verzoek van den heer H A. Twigt deelden B. en W. mede, dat be doeld kind de school wel per fiets kan bezoe ken en zij stelden dan ook voor, adressante een vergoeding toe te kennen van 25 per jaar voor rijwielonderhoud, ingaande 5 Sept. 1933. Overeenkomstig de voorstellen van B. en W werd besloten. Naar aanleiding van de circulaire van het Nationaal Crisiscomité d.d 15 December 1932, stelden B en W. vervolgens voor om een bedrag van 151.25 beschikbaar te stel len voor extra-hulp aan werkioozen, gedu rende het 2e halfjaar 1933. Het bedrag van 151.25 werd berekend als volgt: Over het geheele jaar 1933 is voor de gemeente Zijpe beschikbaar gesteld f 495, berekend naar een werkloosheidsgemiddelde over het 2e halfjaar 1932 van 99, met dien verstande dat het Nationaal Crisis-Comité de helft van dit bedrag voor zijn rekening neemt en de gemeente een gelijk bijdrage voteert. Nu werd voor Zijpe over het le halfjaar reeds een bedrag van 96.25 beschikbaar gesteld door het N.C.C. en een gelijk bedrag van ge meentewege (bij raadsbesluit van 24 Januari 1933), zoodat voor het tweede halfjaar 1933 resteert een bedrag van 151.25. Het voorstel van B. en W werd met alge- meene stemmen overgenomen. Een voorstel volgde van B. en W. om medewerking te verleenen aan de totstand koming van de aansluiting van een gedeelte van een Boschweg aan het buizennet van het Prov. waterleidingbedrijf. Blijkens een schrijven van den directeur van het Prov. Waterleidingbedrijf d.d. 19 Juli j.1. is door eenige bewoners van aan den Boschweg gelegen perceelen om aansluiting aan het Prov. waterleidingnet gevraagd. De aanvraagformulieren, welke reeds aan de betrokken eigenaren ter onderteekening zijn aangeboden, werden voor 12 perceelen onderteekend tot een bedrag van 176 per jaar terwijl voor bedrijfsdoeleinden 6 tien jarige meterabonnementen werden aange gaan tot een bedrag van 280 per jaar. Nog niet onderteekend werder de aanvraagformu lieren voor een 4-tal perceelen tot een bedrag van 54. De geprojecteerde leiding is lang 2070 M. Het aantal aansluitbare, aansluitplichtige perceelen bedroeg 16. Begrooting van aan legkosten 7260. De jaarlijksche opbrengst van 20 percee len, waarvoor de aanvraagformulieren door dp eigenaren werden onderteekend, met inbe grip van 280 wegens opbrengst aan tien jarige meterabonnementen voor bedrijfsdoel einden is 456. Voor de aansluitplichtige perceelen, waar van de eigenaren tot dusver weigerachtig waren en die aan de hand der verordening tot hun plicht dienen te worden gebracht, zal de gemeente, zoolang die perceelen niet aan gesloten zijn, de abonnementsgelden moeten garandeeren, zijnde 54. Totale opbrengst 456 -f- 54 510. Van de aanlegkos ten gedekt 10X/510 /5100 Ongedekt gedeelte aanlegkosten 7260 5100 2160. Dekkingsbijdrage van de provincie over 2/3 van 2160 1440 en van de gemeente over 1/3 van 2160 720. Jaarlijksche bijdragen: voor de provincie 7 pCt. van 1440 f 100 80, voor de ge meente: 7 pCt. 720 50.40. D directeur van het waterleidingbedrijf is bereid om, indien de gemeente Zijpe genegen is de hiervoor vermelde en de verder te dezen aanzien uit de „Regeling N R. U." voort vloeiende verplichtingen op zich te nemen, aan Ged. Staten voor te stellen de uitbrei ding tot stand te brengen. Waar meer dan 70 pCt. der aanlegkosten is gedekt, stelden B en W. voor: A. om ten behoeve van de aansluiting van een gedeelte vat den Boschweg aan het buizennet van het Prov. waterleidingiedrij? een bijdrage te veneenen van 50.40 per jaar; B. om hen te machtigen tot het teekenen der verklaringen, waarbij de gemeente zich verbindt tot het verleenen van bedoelde bij drage en de garanties (art. 3 b. en c. van d< „Regeling", opgenomen in Prov. Blad nr. 110 van 1929). Na eenige discussie werd het voorstel van B en W. aangenomen, onder voorwaarde, dat de grondwerken worden uitgevoerd door werklooze arbeiders uit Zijpe. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd voorts besloten aan de N.V. American Petroleum Companv te den Haag tot weder- opzeggens toe er tegen betaling van 10 per jaar toestemming te verleenen tot het plaat sen van een benzinepomp-installatie op en in gemeentegrond vóór het perceel-J. Kossen te Petten. Vervolgens werd besloten tot wijziging van de verordening op de heffing van keur loon. Op een verzoekschrift van het bestuur van „Algemeen Belang" te Petten om den weg vanaf de Hazedwarsdijk tot de steenen trap te Pette stofvrij te maken werd gunstig be schikt. Alleer. de heeren Bruin, van der Sluijs en Dignum stemden tegen. Het desbetreffend voorstel van burgemeester en wethouders, strekkende om gezien den financieelen toe stand der gemeente afwijzend op bedoeld verzoek te beschikken, werd dus verworpen. Ingevolge art. 7, le lid, der steunregeling voor werkioozen wordt van de gezinsin komsten, verkregen uit arbeid, 2/3 in min dering gebracht op den steun. Bij de toepassing van deze bepaling kan een door den betrokken minister vastgesteld bedrag van de verdiensten voor de vrouw van een gesteunde met kinderen buiten be schouwing worden gelaten. In verband met een en ander stelden B. en W voor den minister te verzoeken, een ge deelte van de verdiensten van de vrouw, als boven bedoeld, buiten beschouwing te mogen laten. -Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen Een voorstel tot wijziging van de gemeen- tebegrooting, dienst 1933, werd eveneens aangenomen. Tenslotte werd aangeboden de gemeente- begrooting voor den dienst 1934. Na rondvraag volgde sluiting. KENNEMERLAND. Wanneer men de markt overziet, kan men waarnemen dat de aanvoer van zomer- producten vermindert en de eerstelingen der wintergroenten zijn reeds aangevoerd. De overgangsperiode is er en spoedig zullen de zomerproducten tot het verleden behooren. Hoewel het niet meer de boonen zijn die do- mineeren bleef de aanvoer toch nog van be- teekenis. Er werden nog aardige kwantums van elders meestal kleibopnen aange voerd, doch het grootste deel toonde de Spo ren van het einde. Groote verandering in de prijzen kwamen er niet. De noteeringen wa ren: snijboonen 4 tot 14.50, dubbele boonen zonder draad 3.50 tot 9.50, en kele boonen zonder draad, 7 tot 15 en trosboonen 7 tot 18 per 100 K.G. Peul vruchten werden in kleiner partijtjes aange voerd en vlug afgenomen en voor zoover le kwaliteit, voor hooge prijzen. We noteerden: doppers 16 tot 22, witte Capucijners 18 tot 32, bruine idem 16 tot 35 en raspers 32 tot 42 per 100 K.G. Spinazie en pos telein werden ruimer aangevoerd en de kwa liteit was middelmatig. De prijzen waren lag, n.1. 0.20 tot 0.40 voor spinazie en J 0.10 tot 0.30 voor postelein, alles per kist. De ruime aanvoer van andijvie gaf een matige handel te zien, hoewel beter dan de vorige week. De prijzen waren 0.20- tot 0.45 per kist. De aanvoer van bospeen was veel te groot en de rijzen aan den lagen kant. De noteering slechts 3 tot 5.50 per 100 bos De aanvoer van bloemkool gaat onver minderd voort. De kwaliteit was beter, de handel vlugger en de prijzen voor le soort beter dan we gewoon zijn. We noteerden voor le soort 12.50 tot 17.50 en voor 2e soort 3.50 tot 8.50 per 100 stuks. Op de speciale bloemkoolveiling gold prima 2e soort een ietsje, ongeveer 0.75 tot 1.25 per 100, hooger. De aanvoer van tomaten was groot genoeg en de handel lui. Bijgevolg lage prijzen en wel 2 tot 5.50 per 100 K.G. De aanvoer van komkommers was groot genoeg, maar toch was de handel voor le soort heel wat beter. De noteering liep van ƒ1 tot 6.50 per 100 stuks. Behalve de genoemde kool was er een ruime aanvoer van diverse koolsoorten met 'n matigen handel en niet hooge rijzen, wat des te meer opvalt om dat afwijkende kwaliteit zoo weinig geldt. We noteerden roode kool 3 tot 4.50, gele kool 4 tot 5, Chineesche kool 3 tot 5 en groene kool 2 tot 3 per 100 stuks. Ook werden reeds partijtjes spruiten aangevoerd, die reeds vlug werden afgenomen voor 9 tot 12 er 100 K.G. Dank zij het mooie weer gaat de aanvoer van aardbeien (Ehiit- sche Evern) onverminderd voort Er werden prijzen besteed van 0.25 tot 0.35 per doos je, wat een hooge prijs is. De aanvoer van meloenen gaat onverminderd voort. De prij zen bleven vrij goed, althans voor le soort. De noteering was 6.50 tot 20 per 100 stuks. De anvoer van druiven was groot ge noeg. De kwaliteit vrij goed, doch de prijzen laag, n.1. 25 tot 30 per 100 K.G. De eer- ;s reeds aangevoerd en gold f 7 50 ot i 8.50 per 100 bos. De overige aanvoer onveranderde prijzen. OUDKARSPEL. Door de afdeeling Oudkarspel van het Boerencomite werd op Dinsdag 19 Sept een vergadering gehouden, naar aanleiding van de opening van de Tweede Kamer der Staten Generaal. Een drietal sprekers uit de omgeving voer den het woord. De heer C. Borst van Oudkarspel, zeide dat deze vergadering uit protest is belegd. De troonrede gaf voor ons, kleine tuinders, niet veel moed op de toekomst. Door de ver schillende loonsverlagingen wordt de koop kracht steeds minder, dit wordt voor ons één van de grootste stroppen. Wat betreft exe cutie, werd gezged, dat tegenover schuld eischers zoo redelijk mogelijk gehandeld zal worden. Dit is wel teekenend. De meeste klei ne tuinders zitten in de schulden. De strijd die wij voeren, geschiedt hoofdzakelijk door de kleine boeren en tuinders. Onze strijd richt zich in hoofdzaak tegen het kapitalis tische stelsel. Spreker critiseerde de land- bouw-machtigingswet. Deze wet beteekent een absolute vernietiging van de kleine be drijven. Wij komen aanstonds voor dingen te staan dat wij verzet moeten plegen. De heer Groet, van Warmenhuizen, zeide, dat wij leven onder een schrikbewind. In de troonrede werd wel gesproken van de schuld- eischers, maar niet over de schuldenaars. Maar dat zullen wij nog wel ondervinden. Het Colijnsche schrikbewind werpt ons in de armen van het bankkapitaal. De veilinglei ding levert ons over aan de regeering. De ar beiders in de steden worden stelselmatig tegen de boeren opgezet, zij weten niet dat wij maar 1.50 voor 100 K.G. aardappe len en 3 cent voor een liter melk krijgen. De heer Kennedy uit den Beemster zeide dat er een oogenbliic geweest is dat er weinig strijd tegen het kapitalisme gevoerd is. Dat was in den tijd dat wij allen een redelijk be staan hadden. De tijd is weer veranderd. Er is slechts één klasse in de toekomst die de lei ding in handen kan nemen. Dat voelt het ka pitalisme zeer goed. De ministers Marchant en Oud kennen wij hier heel goed. Wij heb ben ze zien blaken van democratie, wij heb ben ze zien strijden voor de openbare school, en nu voeren zij de bevelen van de reactie uit. Er komt op het platteland een geest van wrevel en de stad wordt tegen het platteland uitgespeeld Wij moeten er niet op rekenen dat de toestand weer geheel gezond zal wor den, ook al zou er weer een tijdelijke opleving komen. Wij zullen een leger van werkioozen houden. De reactie neemt met den dag toe. Wij kunnen nu nog vergadering houden of ons organiseeren. Maar dit zal ook anders worden. De massa die het fascisme achter zich krijgt is de macht van de politiek-onge- schoolden. Het sociaal-fascisme zegt op te komen tegen het groot-kapitaal en groot grondbezit en op te komen voor betere levens voorwaarden. Zij zullen echter onze daad werkelijke moordenaars worden. Wanneer gij, vergadering, iets bereiken wilt, dan moet gij iproesteeren en demonstreeren. Wij moe ten eischen, geen steun op de producten, maar steun aan de gezinnen. Wanneer er menschen zijn, die evenals wij, lid van den neutralen bond zijn, moet men wel bedenken, welke kant deze bond op moet. Zoo als nu valt er niets te bereiken. Spr. wees nog op de aanstelling van de aardappel-con troleurs. Door den L. T. B. zijn dezen voor gedragen en ook benoemd. De andere rich tingen werden gewoonweg uitgeschakeld. Zij moesten voor deze posten de meest kneedbare menschen hebben. Spreker drukte de menschen op het hart de dingen die hier vanavond besproken zijn te overdenken, zoodat zij straks de juiste richting weten te kiezen. Bij de debatten wees de heer Dekker van Hensbroek op de steunuitkeering in zijn ge meente: Hét verwonderde spreker, dat de om liggende gemeenten hier niet op aandringen. WAT DE KALIPROEFVELDEN ONS LEE REN. De heer H. v. d. Meide te Sommelsdijk schrijft ons: De kaliproefvelden, welke door geheel ons land zijn aangelegd, demonstreeren wel op voortreffelijke wijze de werking der kunst meststoffen in het algemeen en die der kali in het bijzonder. Zijn de gewone kaliproefvelden reeds zeer leerzaam, de Centrale Proefvelden, dit zijn die welke een reeks van jaren blijven liggen, hebben ons in de practijk feiten leeren ken nen welke van buitengewoon groot nut voor den landbouwer zijn. Zij hebben ons o.a. het groot absorptie vermogen van sommige grondsoorten aange toond. Het is nog niet zoo lang geleden, dat wij voor het raadsel stonden dat verschillende grondsoorten, voornamelijk klei- en zavel gronden, waarvan met zekerheid gezegd kon worden, dat zij kali-arm waren, niet op een kaligift reageerden. Het is duidelijk dat, waar de kalimeststoffen toch niet werkten de landbouwers een bemesting daarmee achter wege lieten. De Centrale Kaliproefvelden nu hebben er veel toe bijgedragen de oorzaak van deze schijnbare tegenstrijdigheid op te lossen. Zij leerden ons dat de kalimest op deze gronden vaak geen resultaat geeft in verband staat met liet groote absorptievermogen dezer gronden voor kali. Zoo sterk was het soms dat hoe grooter het kaligebrek dezer gronden was, hoe grooter gedeelte, soms de geheele hoeveelheid der toegediende oplosbare kali tot zich genomen werd. Het was alsof de bodem de kali welke zij van nature bezeten had, en slechts noode doof roofbouw afge staan had, weer voor zich opeischte en als een kostbare schat vastlegde, als deze opzet telijk in den grond gebracht werd. Dit hebben de Centrale proefvelden dan ook volkomen aangetoond. Toen de eerste jaren voldoende kali gegeven was, de struc tuur van den grond weer volkomen nor maal was, toen begon ook de kali op een buitengewoon in het oog springende wijze te werken. Ofschoon de tijd wel eenigzins gevorderd is, is op de Centrale Proefvelden nog veel te zien en te leeren. Wij kunnen dan ook niet nalaten'nogmaals de aandacht op deze be langrijke velden te vestigen. Onderstaand staatje geeft aan waar ze gelegen zijn, uit welke grondsoort ze bestaan en hoeveel ge wassen ze dragen of gedragen hebben. Provincie Groningen Wehe, zavelgrond, 18 gewassen. Provincie Friesland Finkum, zavelgrond, 16 gewassen. Provincie Gelder land Ammerzoden, Hedel en Groenlo, respec tievelijk 8, 16 en 6 gewassen, kleigrond, zavelgrond en zandgrond. Provincie Zeeland Westdorpe, zavelgrond, 10 gewassen. Noord- Brabant Raamsdonk, zavelgrond, 5 aardap pelvariëteiten. En ten slotte Provincie Lim burg Guttecoven, lösgrond, 13 gewassen. Zooals men dus ziet, is de grondsoort klei- en zavelgrond, uitgezonderd het proef veld te Groenlo. De gewassen zijn dan ook voornamelijk gewassen van de klei, suiker bieten, tarwe, enz. Wie alsnog in de gelegenheid is één of meerdere dezer proefvelden te 'bezoeken, hei is wel de moeite waard er heen te gaan. En dan ten slotte raden wij den landbou wers aan het voorbeeld dat op deze proef velden is gegeven na te volgen, n.1. door voortgezette proeven te nemen oo gronden waarvan vermoed wordt dat ze behoefte aan kali krijgen. Zooals deze proefvelden leerden dat er wel degelijk gebrdk was aan opneem bare kali, ook al kwam dit de eerste jaren niet of weinig voor den dag. zal ook hen doen zien dat er nog zeer vele perceelen on der dezelfde omstandigheden verkeeren. CENTRAAL COMITÉ VOOR DE KEURING VAN GEWASSEN IN NEDERLAND. Na afloop van de gister gehouden alge meene vergadering van den Ned. Alg. Keu ringsdienst, waarin het Centraal Comité is opgelost door de reorganisatie van het keu- ringswezen, had onder leiding van den heer R. W. Janssen uit Roosendaal te Utrecht de laatste algemeene vergadering plaats van het C.C., waarin met algemeene stemmen werd besloten de vereeniging op te heffen. De voorzitter wees op de groote beteeke- nis, welke het Centraal Comité voor de keu ring van gewassen in Nederland heeft ge had, o.m. hieruit blijkende, dat in de regle menten van den N.A.K. die van het C.C. frootendeels zijn overgenomen. Spr. bracht ulde aan wijlen den heer ir. I. G. J. Kake beeke, die van de oprichting af voorzitter was geweest, aan den heer ir. J. D. Koeslag, die als secretaris van het C.C. zeer veel voor het keuringswezen in Nederland heeft ver richt en aan den heer ir. S. L. Louwes, op wiens initiatief het C.C. was -opgericht en onder wiens,leiding de N-A.K. tot stand kwam. Aan den heer ir. J. D. Koeslag werd een herinnering aan zijn werk aangeboden. Besloten werd aan den N.A.K. de bezittin gen en het archief over te dragen. NEDERLANDSCHE AARDAPPEL CENTRALE. Op de algemeene vergadering van de Ned Alg. Keuringsdienst heeft het navolgende te legram aan den minister van economische zaken gericht: „Algemeene Vergadering Ne derlanasche Algemeene Keuringsdienst be sprekende de getroffen en voorgenomen rege lingen van de Nederlandsche Aardappelcen trale en de poterregeling, in aanmerking ne mende, dat deze regeling ingrijpe. in het Ne derlandsche keuringswezen, dringt bij uwe excellentie aan, mede in verband met het schrijven van ons bestuur van de vorige week, rechtstreeks bij de voorbereiding der maatregelen betrokken te worden". DE STREEK Dank zij het gunstige weer van de laatste dagen groeit de bloemkool buitengewoon gunstig. De aanvoer stijgt dan ook met den dag, zoodat er nu dagelijks wel 50,000 stuks aan de markt komt. De prijs is al vrij goed, ofschoon lager dan voor eenige dagen, toen de aanvoer veel klei ner was. BOVENKARSPEL. Op de gehouden veiling van de Bloem bollen veilingsvereeniging „Westfriesland werden bijna alle leverbare bollen ..doorge draaid''. Het plantgoed tulpen werd voor een zacht prijsje verkocht. SCHAGFPL Woensdag 20 September 1933 u,~.j het caté „He: Oude Slot" t<- SchacrPn in steed de wederopbouw van de ve i? an**- boerderij van mevr. wed. P Sta m nc^e Schagen, staande aan den Bonkeler*-^8 te chitect de heer Chr. Dekker te Schaven ar' Ingeschreven werd door N. Moi«>n.' Koedijk voor f 9995; Jb. de C^ Moerbeek voor 8988; C. Blaauboer i v. d. Hoven te Schagen voor f 8950- <L riaan, Faber en Wardenaar te Schaven p' 8448; Gebr. Veter te SchagefX" 8293; P. de Geus te St. Maarte? f 8167; P. Doom te St. Maartensbra» f 7940; K. Kreijger te Ouffl!? Gunning aangehouden. Tijdens het onweder op Woensdag y\ September sloeg van den heer J. Groenveld Nieuweweg te Schagen, een paard dood. LANGENDIJK. Deze maand zal de registratie van d# tuinbouwbedrijven piaats hebben. Hiervoor is de hulp van de veilingsvereenigingen ing<s roepen, die op hun beurt weer een beroet doen op de plaatselijke tuindersorganisaties welke in iedere gemeente zitting houden' waarop iedei tuinder de verschillende «Z gevens. zijn bedrijf betreffende, moet 0pge- ven. Een en ander geschiedt in verband met de bepalingen der Landbouwcrisiswet 1933 waarbij, zooals men zich kan herinneren de regeering de bevoegdheid kreeg de voort brenging van crisisproducten waartoe helaas de tuinbouwproducten behooren. te beper ken, te verbieden of voorwaardelijk toe te staan. Deze registratie gaat uit van de Ne- derlandsche Groenten- en Fruitcentrale die gegevens verzamelt betrekking hebbende op oppervlakte der bedrijven de met groente en fruit beteelde oppervlakte, kassen, waren huizen. plat glas. oppervlakte neven bed rijven" half-, deel- of contractteelt c.a.. weike g«J gevens den grondslag zullen vormen voor het uitreiken van teeltbewijzen voor 1934. VEENHUIZEN. De aanbesteding van het kroozen, flab. ben enz. van de polderslooten alhiei had den volgenden uitslag: Perceel 1 C. Danenberg voor 12' perreot 2 K. Bart voor 11.75- perceel 4 'iTSS voor 11; perceel 5 K Bart voor 11.75- perceel 6 R Bart voor 10.75; perceel 7 f! Kaspers voor f 12; perceel 8 en 9 P. Pauw vooi 40; perceel 10 C. Danenoeig voor 11.50; perceel 11 J. Brink voor 8.25; per ceel 13 P. Pauw voor f 6, samen 135. Vorige jaar 99.50. Perceel 3 werd opgehouden op 16- per ceel 12 op 12. OTERLEEK. De coöp. inkoopvereeniging ,,Ons Doel" hield Woensdagavond in café van Ham een buitengewone ledenvergadering. Het bezoek was, gezien de omstandigheden, goed te noemen. Deze vergadering was nocdig ge- woiden, wegens het tusschemijds bedanken van de voorzitter en het overlijden van de penningmeester. .Inzake de oorzaken voor het bedanken van de voorzitter werden de gemoederen zoo nu en dan warm Evenwel, het emdresul. taat was, dat men elkander toch weer vond De heer Zwaan zwichte voor den aan drang. welkv de vergadering op hem uit oefende en nam zijn functie, onder applaus der leden, weer aan In d-, vacature penning meester werd met meerderheid van stemmen gekozen de heer J. Dekker Jz. Bij de rordvraag werd nog het te late leveren van e°n de, leveranciers aan critieic onderworpen. Na het behandelen van enkele interne z''-on werd de vergadering gesloten. GR AFT. Mej. G. Hendriks, onderwijzeres aan de R K. Parochiale school te d*. Rijp, is als zoo- dan;" benoemd te Arnhem. WIERINGERWAARD. Woensdagmiddag werd tijdens hei hevige onweer in het land van den heer C. v- d. O. een hokkeling doodeliik getroffen. SCHERMERHÜRN. Bij het hevig onweder. dat hier Woens dagmiddag woedde, werd aan den Sch ri er* dijk van dea molen van den heer Klop "et hek van een wiek afgeslagen. AVENHORN. De ontwerp gemeente-begrooting vooi 1934 wijst aan: gewone ontvangsten en uit gaven f 47 997,54 met een post voor on voorzien, groot f 2149,47; kapitaalsinkomsteo en uitgaven 8000. lbl, Een paar dagen later moest Simmy den auto keurig oppoetsen en klaar maken voor een lange tocht. Hij was druk bezig in de garage om den wagen of te spuiten en alles glimmend te maken, toen Harki, die later gehoord had wie hem die poets in de boom gebakken had, opeens zijn hoofd om de deur stak en zei; „Lekker, daar komt de Koning van Siak. nu z&J ik je wel krijgen!" 162. Simmy had het veel te druk met zijn werk, 0® arki zelfs antwoord te geven, en toen die niet 8a genoeg verdween, richtte hij onverwachts de vva s ang op# Harki, die niet wist hoe gauw hij zijn H'''J p natte hoofd en hoed in veiligheid zou brengen. M»®* wat hoorde Simmy daar? Het leek wel muziek-

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10