DF AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY 1 fBUmetdand EINDE DER SCHIPPERSSTAKING. GEEN ARIER-PARAGRAAPH VOOR OORLOGSWEDUWEN. ONTZAGGELIJKE OVERSTROOMING IN SLOVENIE. Brug ingestort in Leibach. STAKENDE POLITIE IN MEXICO. zelfs, dat men onmiddellijk gereed was met de lezing, dat zij dit incident zelve geprovo ceerd had; even juist is het, dat de brand den Duitschen communisten in elk geval en wat ook hun plannen geweest mogen zijn ten zeerste ongelegen kwam Want nu greep de regeering in met een radicale woede, die elke andere oplossing: voorloopig volkomen onmogelijk maakte. Men zal nu straks getuigen verhooren, die beweren zullen gezien te hebben, dat v. d. Lubbe vóór den brand met Torgler te zamen en dank zij diens introductie den rijksdag binnen gekomen is. Maar nu reeds staat voor ons vast, dat daaruit nog niet een samenwer king in verband met de brandstichting mag afgeleid worden, omdat de communistische afgevaardigden in de weken na de nationa listische omwenteling in hun kamers in den rijksdag terecht nog de eenige veilige burcht zagen en daar overstroomd werden met be zoeken van binnen- en buitenlandsche com munisten van elke schakeering, die vaak de avontuurlijkste plannen van tegenactie tegen het zegevierend fascisme kwamen voorstel len. In Leipzig is men heden dan ook reeds in breede kringen overtuigd, dat Torgler zal worden vrijgesproken dan wel er met een be trekkelijk geringe straf zal afkomen, en dat ook de Bulgaren geen strenge straffen te ver wachten zullen hebben. Daarentegen is er geen twijfel aan, dat v. d. Lubbe op het schavot zal komen met of zonder protest van Nederlandsche zijde te gen de veroordeeling van een Nederlander tot een strafmaat, die in Duitschland met te rugwerkende kracht pas ingevoerd is en dat op deze wijze een jong leven einri'.ven zal, dat onder andere omstandigheden mis schien niet zonder waarde voor de samenle ving zou geweest zijn. wij hebben den iongen v. d. Lubbe giste ren voor het eerst gezien, nadat hij reeds oen half jaar lang een soort van, zij het ook treu rige, wereldberoemdheid veroverd had. Ma- rinus van der Lubbe uit Leiden. Wie kende hem acht maanden geleden buiten Leiden en Dordrecht, waar hij gewoond had, buiten het kringetje „Internationale Communisten", dat zich blijkbaar tot 20 Nederlanders beperkte, buiten de K.P.H. en haar jeugdorganisatie, waarin de blaag v. d. Lubbe. wonderlijk mengsel van fanatisme, goedmoedigheid, z-lf overschatting, nerveuse afwijking en persoon lijken moed, zijn rolletje meegespeeld had? En nu staat hij maanden lang in alle bladen, men schrijft brochures over hem, men vult kolommen in de wereldpers over zijn proces, zijn uiterlijk, zijn stem, zijn karakter, zijn levensloop. Óm hem straks, als de guillotine zijn hoofd geëischt zal hebben, onverbidde- lijk-snel weer te vergeten. De jonge Hollander v. d. Lubbe, ex-metse laar en bijna blind doordat hem eens kalk in de oogen spatte, althans zoo bijziende, dat hij slechts iets lezen kan, wat hem weinige centimeters van de oogen gehouden wordt, heeft een merkwaardig uiterlijk, dat men niet gemakkelijk vergeet. Een betrekkelijk groot hoofd met breed Beethoven-voorhoofd, ove~- dadig dik haar, ongekamd en wild, de oogen klein en vrijwel zonder licht, breed uitstaan de jukbeenderen, een mopsneus, i.nalle lip pen daaronder, een energieke kin. De lange, magere, blijkbaar goed gespierde gestalte ge bogen. Huidskleur na de ontbering, het wei nige eten, dat er nog in wil, en de lange ge vangenismaanden ongezond-wit, een weinig opgeblazen het geheele gezicht. En da-.-, n, na lange periodes van onbeweeglijk staren, een vreeselijk lachje, dat pijn doet, als je er op let. Het volmaakte beeld van den imbecile. En toch weet men, dat deze zelfde v. d Lubbe een hartstochtelijke is, onbeheerschi imaar vol temperament, alleen levend voor politiek, voor idealen, die hemzelf niet erg duidelijk zijn, met een sterke neiging om een rol te spelen, leider te worden, ofschoon het talent daarvoor hem ontbreekt. Hier, voor zijn rechters, verschijnt hij als geb.oken suk kel, als volslagen idioot, hoogstens nog sluw, niets meer zeggend dan hoog noodig is en zich naar geen enkele zijde vastleggend Maar uit zijn vroeger leven weet men, dat deze jonge man, bijna kind nog, in politieke communistische vergaderingen in Nederland het woord gevoerd heeft, ouderen tot nihilis tische actie heeft aangespoord, den moed had, reeds tweemaal met een groote partij te breken en een eigen groep in het leven te roe pen. Een misdadiger ongetwijfeld, een asociaal kind, maar een fel stuk leven, in alle opzich ten on-Hollandsch, niet alleen om zijn „over tuiging", een vreemdeling, internationale zwervers- en landloopersverschijning, met een Nederlandsche pas op zak. Een klantje van Pro Juventute. verkeerd gegroeid en gif tig geworden. En reeds op zoo jeugdigen leeftijd, nu hij den „roem" heeft, waarnaar bij drong, in een mate, die alles overtreft, wat hij ooit gedroomd heeft, verloren voor het leven, de laatste pijnlijke weken doorworste lend. En toch een soort martelaar, vast be sloten niets te zeggen, niemand te verraden, ?'cb nemen, den dood voor oogen Men vindt hem hier in Leipzig een „hoopje ongeluk", een zwakkeling, een nul, een niets, een idioot. En zoekt liever naar de machten, ie achter hem, achter dit alleen maar fana tieke werktuig stonden. Maar wij kregen een anderen indruk. Wij gelooven, dat deze Ma- !™Sf u;- Ifubbe Keen werktuig was, ook al heeft hij hulp aangenomen. Wij gelooven dat hp op eigen initiatief handelde, tegen de door hem gehate officieele communisten in zeker ook zonder medeweten van de fascisten' ook zeker zonder geld te willen verdienen of den verrader te spelen. Zijn korte levensloop ware daarmee al te zeer in strijd. Het proces v. d. Lubbe is begonnen. Het is een groot proces, niet om het per soontje v. d. Lubbe, maar om de geweldige machten, die achter dit alles staan, om de in ternationale hartstochten, welke er door wak ker geroepen zijn. STAHLHELM-DEMONSTKAIIE TE HANNOVER. Onder zeer groote belangstelling is Zater dagavond in het Stadion te Hannover het congres der Stahlhelmleideis begonnen. Ze ventig duizend leiders waren aanwezig, toen Adolf Hitier. bondsieider Seldte vice-kanselier von Papen en rijksweerminister von Blom berg verschenen. Na een rondgang ooor het Stadion begaf Hitler zich met de zijnen naar d edemonstratie ia de koepelzaal van de Stadshal. Daar nam de rijkskanselier het woord. In zijn réde zei hij oa.; „Onze oude gelofte is" in het begin van onzen strijd stond Duitschland. aan het eind van onzen strijd zal wederom Duitscnland staan". Hitler gaf-c'aarna een beeld van de ontwikkeling der geheele nationale bewe ging. Hij zeide: „Wij zijn getuigen gewee<t van de grootheid van ons volk, maar ook van zijn ondankbaarheid, en zijn verval. Wij zijn thans getuigen van het Duitsche herstel en zullen het zijn, als God wil, van de Duit sche vrijheid. Wij weten, dat de opbouw van ons nieuwe leven moeilijk is, en tijd vergt. Maar alles, wat werkelijk groot is op deze wereld, heeft tijd noodig. Dat ons het groote wonder ge lukt is, danken wij niet in de laatste plaats aan het feit, dat wij ons volk niet slechts hebben gemobiliseerd, maar ook georgani seerd, dat wij dat gedisciplineerde lichaam hebben gevormd, dat de nat soc. beweging thans is. Het Nieuwe Duitschland wordt op gebouwd op een geheele reeks verklaringen van vertrouwen, en ik vind, dat er niets mooiers is in de ontwikkelingsgeschiedenis van het nieuwe Duitschland, dan het feit, dat wij elkaar de hand konden reiken. Als man nen die elkander niets anders te geven hadden dan hun wederzijdsche belofte van trouw en kameraadschap. Met vreugde en ontroering ben ik naar dit congés gekomen, dat evenals Neurenberg voor mij niets anders is dan de plechtige belijdenis van onze gezindheid en van onze gelofte: Ik ben hier gekomen om U allen te zeggen, dat wij vast besloten zijn, de groote missie gemeenschappelijk te vec- vu en Na deze rede overhandigde de bondsieider Seldte den rijkskanselier een Sta hl helm. Daarna wijdde Seldte de eerste Stahlhelm- vaandels, die in den Dom te Maagdenburg na de oprichting van den Bond in het geheim gewijd waren, met het Hakenkruis. Vóór de erde van Hitler had rijksminister Seldte, als bondsieider het woord gevoerd. Hij zeide o.aStahlhelmkameraden, onze nationale arbeid was in de laatste veertien jaar zeer moeilijk. Bij deze gelegenheid gaan onze gedachten terug tat de oprichting van onzen bond. en tot zijn doel. En dat doel was: Het vuur en de vlam in ons hart wak ker houden. En heden, kameraden, welk een groote verandering heeft plaats gegrepen. Thans zijn wij vrij. De afloop van den oorlog in 1918 was voor ons zoo ongunstig alleen doordat ons een groote leider ontbrak. De Stahlhelm is den opmarsch naar binnenland- sche en buitenlandsche bevrijding begonnen." VORSTELIJKE GIFT VOOR DE WINTERHULP. Voor het hulpwerk in den winter heeft de Duitsche bruinkolenindustrie 90.000 ton kolen gegeven ,tot een waarde van 1.4 mil- lioen mark. Deze gift komt overeen met een lading kolen in 180 treinen van tezamen 6000 wagens. overeenstemming hebben geleid op de vol gende 3 punten. 1. De voormalige geallieerde mogendheden verplichten zich tijdens den duur der con trole, die vastgesteld wordt op 4 jaar, geen nieuwe bewapeningen uit te voeren. 2. De internationale controle van auto- matischen en permanenten aard wordt uitge voerd voor den tijd van 4 jaar. 3. De mogendheden verklaren zich prin cipieel accoord met een ontwapening, die zal aanvangen aan het eind van den proeftijd en die dan etappegewijs op grond van het plan- Macdonald zal worden uitgevoerd. 4. Aan Duitschland moet reeds thans een verhooging van zijn effectieve sterkte in ver dedigingswapenen worden toegestaan. Deze verhooging zal echter in overeenstemming gebracht worden met de door Frankrijk voor gestelde uniformiseering der legervormen en paralel loopen met de constateeringen van de commissie van controle, op voorwaarde, dat deze constateeringen in overeenstemming zijn met de door Duitschland in de verdra gen op zich genomen verplichtingen 5 De vervaardiging van chemische strijd middelen of van gifgassen wordt onmiddel lijk in alle landen verboden t De Noord-Fransche schippers, die se dert eenige weken in staking "ijn, heb ben besloten het werk te hervatten. Vandaag zal in de nabijheid van Rijssel een groote betooging gehouden worden, die zal eindigen met een besluit tot her vatting van het werk. ROEMEENSCH KAPITEIN WEGENS SPIONNAGE VEROORDEELD. Voor den krijgsraad te Boekarest van het tweede legercorps is Zaterdag de zaak in hooger beroep behandeld tegen kapitein Renoioe, die door den krijgsraad te Temesvar wegens spionnage ten gunste van een na- buurstaat veroordeeld is tot twintig jaren dwangarbeid. Ook de krijgsraad te Boekarest veroor deelde den beschuldigde tot 20 jaren dwang arbeid, vervallen verklaring van zijn mili tairen rang en het recht onderscheidingstee kenen te dragen. In het Rijkswettenhlad worden wijzi gingen gepubliceerd van het ambtena renrecht o.a. het niet van toepassing zijn van de Arier-paragraph op oorlogs weduwen. Verder wordt bepaald, dat het in de toekomst ook mogelijk zijn zal dien beambten hun pensioen te ontne men, die, wanneer zij op het oogenblik nog in functie zouden zijn, wegens poli tieke onbetrouwbaarheid volgens de nieuwen wet zouden zijn ontslagen. WIL DUITSCHLAND EEN PROEFTIJD? De diplomatieke medewerker van de „Ob- server" schrijft, dat de thans gevoerde on derhandelingen volgens de opvatting in En- gelsche kringen neerkomen op de eene hoofdkwestie, of men de Duitsche regeering kon bewegen tot toestemming in een voor- loopen proeftijd van vier jaren, gedurende welken tijd het internationale controle systeem zonder groote ontwapening der andere staten zal worden uitgevoerd. Wat den twijfel aan den goeden wil der Duitsche regeering betreft, merkt de Observer op, dat men volgens Engelsche meening Duitschland iets werkelijk bruikbaars moet aanbieden om het te bewegen tot aanvaarding van den proeftijd. Wanneer namelijk geen overeen stemming tot stand mocht komen zou de ont wapeningsconferentie hare werkzaamheden in October niet weer kunnen hervatten. OTTO V. HABSBURG EN DE NIEUWE REGEERING. In de buurt van St Pcelten (Beneden- Oostenrijk) heeft gisteren een bijeenkomst der legitimisten plaats gehad. Drie gemeenten hebben eenigen tijd geleden Otto v Habs burg het eereburgerrecht verleend. Gisteren werden de dankbetuigingen aan de drie burge meesters op een bijeenkomst van legitimis- tische organisaties overhandigd. In deze be noemingen ziet Otto v Habsburg een eerbe tuiging aan zijn op Madeira overleden vader. Tegelijkertijd neemt Otto evenwel ook stel ling tegen de nationaal-socialistische bewe ging en hij legt er den nadruk op, dat Oosten rijk door de eeuwen heen onder leiding van zijn Huis de drager is geweest van de ge dachte van het heilige Roomsche rijk der Duitsche natie. Otto v. Habsburg geeft voorts uitdrukking aan het verlangen zoo spoedig mogelijk in zijn vaderland te kunnen terug- keeren en hij zegt voorts er op te vertrouwen, dat de tegenwoordige leiding in Oostenrijk den laatsten roep naar recht zal waarnemen. VERORDENING OVER GEDWONGEN OPONTHOUD. De Oostenrijksche „Abendzeitung", het orgaan van vicekanselier Fey, heeft van toonaangevende zijde vernomen, dat binnen kort een verordening zal worden uitgevaar digd, inhouder^e, dat personen, die onder verdenking sL n, handelingen voor te be reiden, die de openbare veiligheid in gevaar zouden kunnen brengen, verplicht kunnen worden tot een gedwongen oponthoud in een bepaalde plaats of een bepaald gebied. In dit verband verluidt nog, dat voor de onderbrenging van politieke arrestanten ge bruik zat worden gemaakt van leegstaande gebouwen, zooals kazernes en vroegere mili taire opslagplaatsen. FRANSCH-ITALIAANSCHE OVEREENSTEMMING? Een deel der Parijsche Zondagsbladen pu bliceert berichten van. hun correspondenten in Rome over een Fransch-Italiaansche over eenstemming inzake het ontwapenings- en controleprobleem. De diplomatieke onderhandelingen, die in de afgeloopen week gevoerd zijn zouden tot VERSCHERPING VAN DEN TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. Een Japansche vliegtuig heeft Zaterdag boven Peking pamfletten, uitgeworpen, welke een ultimatum inhielden, aan den Chinee- sche generaal Fang Tsjeng Woe, die met 2000 man de gedemilitariseerde zone is bin nengedrongen en de ten Noorden van Peking gelegen stad Hoeaijoe heeft bezet. De Japanners sommeeren Fang Tsjenwoe zijn troepen vóór Dinsdag uit de gedemili tariseerde zone naar het "Zuiden terug te trekken, aangezien de Japanners anders de noodige maatregelen zouden trekken. oigens berichten van de bladen uit Leibach, hebben de overstroomingen in Slovenie een catastrophalen omvang aangenomen. De watermassa's dringen van de bergdalen in zoodanige stroomen de vlakte binnen als dit sinds een eeuw niet meer het geval is geweest. Het Leibacher Veld vormt één onaf zienbare zee, die op vele plaatsen 5 M. diep is. De bevolking is op de bergen ge vlucht. De steden Leibach en Zilli zijn van de buitenwereld afgesneden. Ook de spoorbanen staan op vele plaatsen onder water De Sawe en de Sann vernielen de eene brug na de andere. Vooral ernstig is de toestand in Zilli, waar ook de electriciteits-centrale onder water staat, zoodat licht en stroom verbroken zijn. Militairen, brandweer en arbeidercolon- nes werken aan de redding van in ge vaar verkeerende bewoners In Stein bij Laibach is een brug inge stort op het oogenblik, waarop 17 perso nen er op stonden. Verscheidene kinde ren konden niet meer gered worden en verdronken. Het water overviel op vele plaatsen zoo plotseling de bevolking, dat in verschillende dorpen de schoolkinde- Nederlands* Fabrikaat Prijs per flacon 1.25 ren niet meer naar huis konden worden gezonden en in vele kerken de bezoekers van den ochtenddienst werden inge sloten. De verwarring onder de bevolking werd nog verhoogd door een vrij krach tige aardbeving, die in de voorlaat-te nacht waargenomen werd. De vloedgolf stroomt voort in de richting van de Kroatische vlakte. Het spoorwegverkeer tusschen Agram en Susak moest worden stopgezet. Tengevolge van den voortdu- renden regen stijgt het water in rivieren en beken onophoudelijk. In de stad Uruapan heeft de politie be sloten te staken, daar reeds geruimen tijd geen salarissen konden worden uit- be'.aald. De dienst wordt op het oogen blik waargenomen door militairen. HET WEGENFONDS. Ingediend is de begrooting van het wegen fonds voor 1934. Het eindbedrag er van is f 24.900.000, waarvan 21.900.000 op den fewonen en 3.000.000 op den kapitaal- ienst. De inkomsten zijn o.m. samengesteld uit de opbrengst van wegen- en rijwielbelasting, respectievelijk geraamd op 14.000.000 en 7.000.000. Voor de rijwiel- en wegenbelasting is er rekening mee gehouden, dat de jaarlijksche toeneming niet zoo groot zou zijn, als in het financieringsplan, dat leidde tot het vijf jarige werkplan van 1932, is aangenomen. Het verloop van de opbrengst in 1932 en 1933 toont aan, dat onder de tegenwoordige omstandigheden het accres dier belastingen dalende is. De begrooting voor 1934 wijst voor onder houd, verbetering en aanleg van wegen en voor bouw van bruggen over de groote rivie ren in totaal een bedrag aan van 14.130.000. Voor de groote rivieroverbruggingen is hieronder begrepen rond 5.174.000, wat voldoende wordt geacht om den bouw van de onder handen zijnde bruggen krachtig te kunnen voortzetten en met den bouw van de bruggen in de verbindingen van Rotterdam met net Zuiden en Oosten van het land een begin te maken. Er blijft dan voor de eigenlijke wegen over 8.955.890 of, na aftrek van het voor onder houd op 1.830.000 te stellen bedrag, een som van f 7.125.890 uitsluitend voor de verbetering en aanleg. Opvoeren van de uitgaven van het wegen fonds zou alleen mogelijk zijn door meer werk op den kapitaaldienst te doen uitvoeren Daartoe zou meer geld moeten worden ge leend en dat acht de regeering niet toelaat baar. Beperking uitgaven. Noodgedwongen zal men derhalve de uit gaven van het wegenfonds moeten inperken en wellicht, als niet spoedig verbetering in den algemeenen toestand intreedt, die uit- faven geheel tot de inkomsten moeten terug- rengen. Mocht daarbij blijken, dat in de komende jaren het provinciaal aandeel in de wegenbelasting te groot zou worden, in ver houding tot hetgeen het Rijk aan zijn wegen zou kunnen .besteden, dan zal ongetwijfeld ernstig overwogen moeten worden om dat provinciale aandeel binnen nauwere grenzen terug te brengen. Bovendien zal bij het aanhouden van de ongunstige tijdsomstandigheden onder het oog moeten worden gezien, of naast de uit vorenbedoelde maatregelen voortvloeiende temporiseering van de uitvoering van het rijkswegenplan ook wijziging in de uitge breidheid en den opzet var. dat plan noodig zal zijn om het voor de naast te overziene toekomst binnen het financieel bereikbare beperkt te houden. Bouw van bruggen over de groote rivieren. De brug over de Waal bij Zaltbommel zal vermoedelijk einde 1933 voor het verkeer worden opengesteld. Voortgezet zullen worden de bouw van de brug over de Waal te Nijmegen en de bouw der bruggen over den Neder-Rijn te Arnhem en over de Lek bij Vianen, evenzoo de uit voering van de brug over het Hollandsch Diep bij Moerdijk. Ten behoeve van den verderen aankoop van gronden voor de brug bij Dordrecht is op deze begrooting een post uitgetrokken. Een ton voor afkoop van tollen. Er zullen onderhande'ingen omtrent den afkoop van tollen worden gevoerd het niet mogelijk is eenige zekerheid zien van het beloop van de uitgaven 7 aan* krijgen. Voor dit jaar is een bedrad Ver* 1C0.000 uitgetrokken. 8 van MET PAARD EN KAR DOOR DFV GROND GEZAKT. Ten behoeve van de uitbreiding Van warenhuis worden in het hartje van de 5* stad Nijmegen naast de Domimcanerkert de Broerstraat eenige eeuwenoude panden 'Q sloopt. Zaterdagmiddag omstreeks kw e" over 12 was men bezig het puin te Vm ren. Een der voerlieden had daartoe ziin t en paard op het terrein gebracht en toen bezig was deze te vullen, stortte plotselin met geweldig geraas een gewelf in, waar neden zich een diepe kelder bevond. De m verdween met paard en wagen in de diern Ontsteltenis maakte zich van de omstander meester. Het bleek, dat het ongeluk nog vrij o&a was afgeloopen. De voerman was vrij tooZ dig op den beganen grond gebracht. Hij tusschen den wagen en den muur beknel? geraakt en heeft waarschijnlijk inwendig kneuzingen opgeloopen. Per brancard is Sfi naar zijn woning vervoerd. Het paard en d2 wagen werden met behulp van een kraanwa gen uit den kelder gehaaid. Het bleek dat den voerman niet bekend was, dat hij 'bovTj een gewelf werkte. Zooals gezegd zijn de» panden eeuwen oud en sedert mensehenheu! genis heeft men van de gewelven geen on bruik meer gemaakt. s - ,J DRAADLOOS DOKTERSHULP ONTBODEN. Zaterdagmiddag om twaalf uur is aan boord van het Italiaansche s.s. „Anfitrite" dat zich toen op zee bevond, de 45-jarige sto! ker Livi di Gobbi uit Venetië, bij het wisse.' len van de wacht op de stookplaat gevallen tengevolge waarvan hij eenige ribben heeft gebroken. Van het ongeluk werd draadloos kennis gegeven aan Hoek van Holland. Toen het schip den Waterweg binnenvoer heeft dr Knip zich aan boord begeven om den gewon den man te onderzoeken en voorloopig te be handelen. Op zijn last werd de rivierpolitie te Rob terdam gewaarschuwd, die den man vaj boord haalde nog voordat het schip lig. plaats had genomen en hem naar het haven- ziekenhuis bracht. INBREKER TE HENGELO GEARRESTEERD. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft de politie te Hengelo (O.) een goeden slag geslagen door het kranig optreden van een politie-agent. Deze zag, toen hij op sur- veillance was in de buitenwijken, een licht in een hinkel zich voortdurend heen en weer bewegen. Bij onderzoek ontdekte hij dat er zich een man in het perceel bevond en dat het keukenraam opgeschoven was. Na eenige oogenblikken kwam de man door dit raam naar buiten en is toen door den agent gepakt Op het bureau werd de gearresteerde gefouil leerd, waarbij bleek, dat hij naast eenige ge stolen goederen, waaronder een partij siga retten en inbrekersgereedschap, een met scherp geladen cylinderrevolver bij zich had. Men hoopt met deze arrestatie voor goed een einde te hebben gemaakt aan de vele inbra ken, welke hier den laatsten tijd zijn ge pleegd. ONGELUK MET EEN ROEI BOOTJE. Vier jongens te water', een 3-jarig kind Verdronken. Zaterdagmiddag waren vier jongens aan het spelen in een bootje in de Persoonshaven te Rotterdam. Op een gegeven oogenblik vie len er drie in het water. De dertien-jarige J. Bout wist twee van zijn kameraadjes in de boot te trekken, doen inmiddels was het derde kind, de driejarige F. Klarenaar, een broertje van een der gered de vriendjes, in de diepte verdwenen. De politie heeft na twintig minuten dreg' gen het lijkje opgehaald. NIET VAN HET RAADSLIDMAAT- SCHAP VERVALLEN. De leden van den gemeenteraad van Weesp J. G. Nordemann, J. Ruarus en w. Lubbers hebben eenige maanden geleden een adres tot Gedep. Staten van Noordhollanü gericht, waarin zij vroegen het raadslid V- Asselt te schorsen, omdat hij grond van de gemeente gehuurd had. De gemeenteraaa nad besloten niet tot schorsing over te gaam Thans hebben Ged. Staten bericht, dat zij in de gegeven omstandigheden geen aanlei ding hebben gevonden over te gaan tot tóe- passing van art. 28 derde alinea der gemea»1 tc-wet. 165. Dat ze geen van beiden merkten, dat Harki zacht achter hen gekomen was en de staart van Wo-Wang aan een van de spijlen had vastgemaakt. Die stond krom van het lachen, toen Wo-Wang zich weer wilde laten zakken en... aan zijn staart bleef hangen! 166. staart Simmy klom gauw omhoog en trachtte de t van die arme Wo-Wang los te knoopen, en® nem zoo'n pijn deed, dat hij het uitgilde. ®aa, j?» werd een van de voorste olifanten van den stoet, nu vlak bij was gekomen, schichtig en begon verdac te schommelen. J

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6