Agenda ASPIRIN Een „vuursein": het signaal! roawm' Politieke motieven. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. DE „ZEPP" UIT ZUID-AMERIKA TERUG. ENGELSCHE VLIEGTUIGEN VERONGELUKT. Op den terugkeer naar huis. Stedelijk Musetrm, Ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van hal! 2 tot half 4 geopend; Za terdag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. 7.30 uur, Victoria Theater, hoofdnummer Wat vrouwen droomen (rom.), hoofdrollen Nora Gregor en Gustav Fröhlich. Voorts opening Staten-Generaal. Toegang boven 18 jaar. 7 30 uur, A. B. T., eerste hoofdnummer De koning der arena (Wild-westfilm) hoofd rol Ken Maynard met zijn paard Tarzan. Toegang boven 14 jaar. 7.30 uur, Cinema Americain, hoofdnum mer De doodende straal (sens.), hoofdrol Edmund Löwe. Toegang boven 14 jaar. 7.30 uur. Bioscoop Harmonie tot en met hedenavond hoofdnummer Schubert's Lente droom (rom.), hoofdrollen Carl John Sieg- fried Arno, Lucie Englisch. Toegang voor alle leeftijden. Woensdag 27 September. 8 uur, dancing Harmonie, debatvergade- ring Federatie van Fabrieksarbeiders. Donderdag 28 September. Harmonie, opvoering van Levensavond' met mevr. de Boervan Rijk (afscheids- tournee). Vrijdag 29 September. 8 uur, Central, vergadering Witte Kruis Zondag 1 October. De Rustende Jager te Heiloo, optreden Falkland met Gekocht en Betaald. gaan. Van der Lubbe antwoordde: Ja. En zijn verdediger, dr. Seuffert, de tolk en de verslaggever van de „Telegraaf" gingen toen naar buiten. Ik heb ook het beneden lichaam onderzocht en geen sporen van mishandeling of iets dergelijks gevonden. Tijdens het onder zoek vroeg ik hem: Voelt u zich goed? Hij antwoordde: Ja. President: Heeft van der Lubbe u uit zich zelf gevraagd, waartoe het onderzoek diende Dr. SödermannJa, daarvoor heeft hij zich geïnteresseerd. Vervolgens zet commisraris Heisig uiteen, hoe het verloop der eerste ver hooren was. Volgens deze verhooren wil de van der Lubbe niet een enkeling, doch de gemeenschap schaden. Daarom probeerde hij ook brand te stichten in openbare gebouwen, waarin veel men- 6i hen kwamen. In gesprekken met werkloozen, maakte hij naar zijn toen malige beweringen vergelijkingen tus- schen de Hollandsche verhoudingen en d oldo mede reeds in Holland van alles van do Hitler-regeering te hebben verno men, zoodat hij er genoeg van afwist. Geheel vanzelf en zonder invloeden van buiten, had hij op de vraag waar hij dan geweest was, geantwoord, dat hij de branden in het crisisbureau en in het raadhuis had gesticht. Ondervraagd naar zijn motieven, had hij steeds w jer verklaard, dat het hem er om te doen was, de regeering te benadeelen en een „vuursein", een signaal te geven. Deze beide slagwoorden speelden in zijn ver klaringen een groote rol. Van den brand in het raadhuis had Heisig bij het eerste verhoor van van der Lubbe nog niets geweten, aangezien er nog geen aangifte van was gedaan. Van der Lub be was zelf begonnen van deze eerste brandstichtingen te vertellen, ook dat de branden met vuurmakers waren ge sticht, vernam Heisig van van der Lub be, die zijn verklaringen zeer uitvoerig deed, waarbij ook de financieele positie van van der Lubbe besproken was. Dat hij deze vuurmakers gekocht had stond va-t. Bij een confrontatie heeft zoowel de verkooper van der Lubbe herkend als omgekeerd. De advocaat dr. Seuffert vi aagt, wie bij het eerste verhoor in den nacht na den brand tegenwoordig waren. Heisig: „De heele kamer was vol. De politie-president von Leweichsel, de vice-president Thiel en een groot aantal heeren uit de verschillende ministeries, te zamen ongeveer 4 0 of 50 personen, waren aanwezig." Dr. Werner: „Hoe heeft de beklaagde van der Lubbe zich ten aanzien van de regeering Hitier uitgelaten? Heeft hij zijn politieke meening gezegd?" Heisig: „Ik kan niet meer precies zeg gen, welke bijzonderheden hij op de desbetreffende vragen heeft geantwoord In het algemeen bleek er uit, dat hij het met het huidige systeem niet eens was en hij heeft ook verscheidene malen opmerkingen gemaakt, dat hij het vol komen eens zou zijn met een geweld dadige omverwerping ervan." Dr. Werner: „Heeft hij zich uitgelaten over zijn lidmaatschap van een politie ke partij?" Heisig: „Eerst niet, het bleek echter 6poedig uit zijn verklaringen, dat hij het eens was met-de communisten." De verdediger van Torgler, dr Sack: „Kunt u zeggen, hoe het verhoor over de politieke zienswijze van van der Lubbe. heeft plaats gehad? Heeft hij uit zichzelf gesproken?" Heisig: „Ja". Dr. Sack: „Hebt u gevraagd of hij medeplichtigen had?" Heisig: „Hij antwoordde, dat hij alles alleen had gedaan." Dr. Sack: „Hoe geschiedde de confron tatie met Torgler?" Van der Lubbe kende Torgler niet. Heisig: „Van te voren was tegen van der Lubbe en Torgler gezegd, dat zij zich tijdens de confrontatie niet mochten uiten. Na de confrontatie werden zij af zonderlijk ondervraagd en van der Lub be zeide op de vraag: „Kent u dien man?" „Neen". „Dr. Seuffert: „Heeft hij het proces verbaal onderteekend?" Heisig: „Ja, steeds zonder meer. Hij beeft echter bij bet voorlezen van de Ml Er U In 't geheet geen reden voor, kiespijn kalm te verdragen 1 ln weinige minuten kan men van deze pijn bevrijd zijn, wanneer men Aspirin neemt, het voor het organisme onschadelijke middel. enig op de wereld Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbultjes ven 30 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabL a 10 as. processen verbaal herhaaldelijk correc ties aangebracht." Vervolgens wordt gehooid de com- mi saris der crimineele politie Zirpens. Deze herinnert zich niet alle bijzonder heden precies. „Wat ik in het proces verbaal heb opgenomen, is door van der Lubbe woordelijk zoo gezegd." Hij heeft ook goed geteekend Toen hij zich hoofd persoon voelde, sprak hij zeer goed Dr. Brünger: „Van der Lubbe, je mag nog eens als hoofdpersoon spreken." Bij het verdere verhoor van dezen ge tuige stelt dr. Sack eenige vragen in verband met de teekeningen, die van der Lubbe heeft gemaakt. De getuige merkte op, dat van der Lubbe graag teekent, en dat hij een groot talent heeft afmetingen en dergelijke vast te stellen Zijn notities over de afmetingen in den rijksdag waren bijvoorbeeld zeer goed. Intusschen is de Bulgaarsche beklaag de Dimitroff opgestaan en deelt mede, dat hij twee vragen heeft te stellen. „Was een Hollandsche tolk bij het ver hoor aanwezig?" Getuige dr. Zirpens: „Neen. Van der Lubbe verstond uitstekend Duitsch. Wij begrepen elkaar volkomen, vooral bij het opstellen van het procesverbaal." Dimitroff: „Bij het eerste verhoor door commissaris Heisig waren 50 offi- cieele personen aanwezig, hoe is het ge komen, dat bij een zoo belangrijk politie verhoor, waarbij de dader een Neder lander was, geen tolk was?" Pres.: „Dat hebt u reeds tweemaal ge hoord. Ik herhaal echter voor u voor de derde maal, beide commissarissen ver klaren, dat van der Lubbe uitstekend Duitsch heeft gesproken. Dat allen zich zonder de geringste moeite met hem konden onderhouden. Hiermede is de vraag meer dan voldoende beantwoord. In het vervolg zal ik u echter in derge lijke gevallen niet meer zoo uitvoerig antwoorden en wanneer ik u dap niet meer antwoord, kunt u onmiddellijk zeggen: „mijn vraag was overbodig." (Opwinding!) Op een vraag va ndr. Sack zet ge tuige uiteen, hoe hij tot de in de acten vastgelegde meening is gekomen, dat de eerste drie brandstichtingen door van der Lubbe zelf en alleen zijn geschied. Ongetwijfeld speelden hierbij politieke motieven een rol. De volgende getuige, de assistent der crimineele politie Marosski uit Berlijn, doet mededeelingen omtrent het onder zoek in het Wolfart-ambt in de Mittel- strasze. In een gesprek tusschen werk loozen, waarbij ook van der Lubbe aan wezig was, is er herhaaldelijk over ge sproken dat men door branden de ar beidersklasse moest alarmeeren. Van der Lubbe heeft bij de verhooren de fo- tografiën Van Zachow en Blngen her kend. £ucfitvaact De Snip (terugreis) arriveerde gister te Cairo; de Ijsvogel (heenreis) landde te Jodhpoer. Morgenochtend zal het vliegtuig „Peli kaan" van Amsterdam naar Batavia ver trekken. De bemanning zal bestaan uit de heeren L. Sillevis (gezagvoerder), J. S. W. van der Feyst (tweede bestuurder), C. den Blanken (werktuigkundige) en H. Dené (radio-telegra fist). Het toestv.1 heeft een gecombineerde lange en korte golf-installatie aan boord en zal op ieder heel en half uur G. M. T. (Greenwich Mean Time) op 31 Meter golflengte berichten uitzenden. De roepletters zijn P.H.-A.I P. Amateurs, die de „Pelikaan" hooren. wor den verzocht hiervan schriftelijk mededee- ling te doen aa i den vliegdienst der KLM., afdeeling Radio, Vliegveld Schiphol. Het luchtschip Graf Zeppelin is gister middag om vier uur onder bevel van kapitein Lehmann te Friedrichshafen uit Zuid-Amerika teruggekeerd. De twee Engelsche vliegtuigeskaders, die van de oefeningen in Schotland' te rugkeerden, hebben hierbij eenige ernstige verliezen geleden. Nabij Northumberland raakten de vliegtuigen in een dichten mist. Een bombardementsvliegtuig stortte neer en vloog in brand. De beide inzittenden kwamen in de vlammen om. Een ander vliegtuig stortte eveneens neer en werd ernstig beschadigd. Een derde vliegtuig werd bij een noodlanding zoo goed als geheel vernield, terwijl een vierde vlieg tuig vermist wordt. In totaal moesten 11 vliegtuigen noodlandingen maken. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedepo neerd op 15 tot en met 26 September 1933: trekzaag, damestasch, ceintuur, wieldop, damestaschje, portemonnaitje, alpinomuts, beursje, gehaakt mutsje, dameshandschoen, portemonnaie met inhoud, hondenhalsband, bos sleutels. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 15 tot en met 26 September 1933: H. Koelstra, Tuinstraat 40, alpinomuts; G van Leijes, Omval 54, be lastingplaatje; A. Plant Bergerweg 64, schop; M. Boerenboom, Ritsevoort 23, da mestasch; G. Godijn, Gr. Nieuwland 43, mantelriem; J. Brugman, Akerslaan, R K. ketting; J. Metselaar, v. d. Woudestraat 23, H. Visser, Begraafplaats, handschoen; A. van Twuijver, Pr. Hendrikstraat 7, dames- portemonnaie met inhoud; Van der Steen, Boezemsingel 5, hond bruin zwart; C. Ka- ger. Verlaat 6, Niedorp, collier met hanger; C. Heisis, Laat 217, belastingplaatje; Schef- fel, Oudegracht, zwarte hond; G. Scholten, Kerkplein 3, mantelriem; A. Duiveman, Noorderkade 6, portemonnaie en sleuteltje; A. Tuinier, Boezemsingel 39, vulpen „Par ker"; H. Brugman, Akerslaan 11, vulpot lood; H. J. Ruigh, Bergerweg 130, belas tingplaatje; P. de Jager, Ooievaarstraat 11, Audorp, armbandhorloge en riempje; F. J. Kemps, Baanpad 25, autosleutel ;'P. IJsels, Clarissenbuurt 27, damestaschje; A. van Campen, Wildemanstraat 4, zakkam in étui; G de Vries, Lyceumstraat 46, ring; J. Ter horst, Nieuwlandersingel 3, padvinders- riem; P. Buurs, Emmastraat 64, colliertje; C. W. Blankendaal, Omval 55, portemon naie; H. Zandvoort, Ropjeskuil 22, bak van weegschaal; J. de Lange, Nassauplein 7, portemonnaie met inhoud; G. Knaap, le Ka naalstraat 8, broche met kinderportretje; G Runders, Stuartstraat 32, vulden; M Westra, Fnidsen 32, portemonnaie; K. Bos, Luttik Oudorp 82, donker bonte vaars; P de Ouden, Groot Nieuwland 30, rol papier; J. F. Bulens, Appelsteeg 3, rijwielbelasting- plaatje; Robbe, Maclaine Pontstraat, kin derspeeltuigje. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier van kennis te geven aan het Bureau van politie. JUMicaties DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van P. Bruijn te Zuidscharwoude, om een ver lof A verlof voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein zoowel voor gebruik ter plaatse, voor welke het verlof geldt, als voor gebruik elders in het perceel Marktstraat 4. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder -schriftelijk bezwa ren tegen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 27 September 1933. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. TIJDSAANWIJZING. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat in den nacht van 7 op 8 October a.s. te 3 uur de stadsklokken één unr zullen worden teruggezet. Alkmaar, 26 September 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. ObjucQid&ike Stand. GETROUWD: Dirk Piersma en Guurtje de Boer. GEBOREN: Wilhelmina Angelina Maria d. v. Gerhar- dus Johannes Sluijmer en Henrietta Maria Johanna van de Kar. Pieter Jacobus z. v. Jacobus Stoop en Catharina Hoogland. Maria d. v. Michiel Kerkhaert en Eugenia de Deckere. Cornelis Antonius z. v. Cor- nelis Koreman en Anna Schuijt. Johan nes Cornelis Franciscus z. v. Johannes Ger ritsen en Neeltje Kaal. OVERLEDEN: Harry Bruin 2 jaar. Arie Molenaar 82 jaar. Stad e*i O RAADSVERGADERING. Het ligt in de bedoeling van den burge meester tegen Donderdag den 5den October 1933 een raadsvergadering te beleggen. AUTO TEGEN EEN BOOM. Gistermiddag had op den Rijksstraatweg ten hoogte van de Kapel laan een auto-onge luk plaats. De heer J. B. van Barsingerhorn reed met een luxen auto, toen van de andere zijde een auto naderde, die slipte. De heer B. haalde te veel naar rechts uit en kwam tusschen de boomen terecht. De heer B. en zijn vrouw waren gewond. Docter Barnhoorn verleende de eerste hulp. De verwondingen waren niet van dien aard, dat opname in het Ziekenhuis noodig bleek. Beiden werden per luxe auto naar huis vervoerd. De deerlijk gehavende auto had veel bekijk en werd door de red dingswagen van v. d. Kommer opgehaald. DOOR H<ET SLIPPEN VAN DE MOTOR Gisteravond reed de heer F. S. uit Alk maar op zijn motorfiets op den Heldersche weg onder Koedijk. Waar de rails den weg kruisen is de motor vermoedelijk geslipt, waardoor de berijder met zijn zij op de rails kwam te vallen. Een passeerende automobilist heeft hem en ook het meisje dat bij den val minder ernstig gewond werd naar de woning van den motorrijder overgebracht. Het bleek, dat deze inwendige kneuzingen had gekregen, waarom hij op last van den behandelenden geneesheer, heden naar het Sint Elisabethgesticht is overgebracht. Nader wordt ons gemeld, dat het meisje afkomstig van de Langendijk vermoe delijk een been boven den enkel heeft ge broken. AUTOBOTSING. Dinsdagavond toen de heer Pr. te Nieu we Niedorp met zijn auto achteruit vanaf de brug tegenover zijn huis den weg wilde op rijden, kwam juist de heer A. Droog van Kolhorn met zijn vrachtauto het dorp uit. P reed zonder signaal te geven door met het gevolg, dat hij in botsing kwam met ge noemden vrachtauto. Wonderlijk genoeg kwam het Fordje van P. er betrekkelijk met weinig averij af. De auto van Droog werd tamelijk ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Naar men ons meedeelde ligt de schuld van deze aanrijding geheel bij den heer P., die verzekerd is. LEGER DES HEILS. Hedenavond 8 uur is het den laatsten avond van het 45ste jaarfeest. Brigadier Bonitz uit Amsterdam zal voor den zoo be langrijken avond uit Amsterdam overkomen. De toegang is vrij zoodat velen zeker deze samenkomst zullen bijwonen. BRANDSTICHTING DOOR EEN KIND Een vierjarig zoontje van den landbou wer J. W. te Oosterblokker heeft door on voorzichtigheid een der groote hooiklampen, welke op het erf stonden, in brand gestoken. Het vuur greep zóó snel om zich heen, dat de geheele voorraad, ongeveer 300.000 K.G. hooi, gewonnen in de Wieringermeer, in vlammen opging. Tevens gingen 200 baal aardappelen, een schuurtje en eenige vrucht- boomen verloren. Hoewel de brandweer spoe dig ter plaatse was, kon men wegens water gebrek, vrijwel niets tegen het vuur uitrich ten. TREKKING LOTERIJ DE JOODSCHE INVALIDE. Bij de eerste trekking der Joodsche inva lide, gisteravond gehouden de trekking der loterij Amsterdam zijn de hoofdprijzen op de volgende nummers gevallen: het huis op no. 20352, de auto op 1055, het gouden da mes armbandhorloge op 10679, de stofzuiger op 21202 en het radiotoestel op 10623. Er was bij de trekking in de groote zaal van Artis weer zeer veel belangstelling van de zijde van lotenhouders. EEN ALKMAARSCHE LEVERING VOOR HET MONUMENT. Men verzoekt ons te melden, dat de leve ring en plaatsing van de 67 spiegelruiten in het monument op den afsluitdijk zijn uitge voerd door de N.V. Kerrebijn's Glashandel, alhier. HET OPENBAAR ONDERWIJS IN GROOT GEVAAR. Dezer dagen had op initiatief der afd. Alk maar Volksonderwijs een gecombineerde ver gadering plaats in café Centraal onder voor zitterschap van den heer Jb. Cloeck. Aanwezig waren de afdeelingen van het Ned. Onderw. Genootschap. Bond Ned. On derwijzers, Vereen, voor M.U.L.O., Centrale Ouderraad, Landelijk Comité voor de open bare scholen, Ned. Verbond van Vakvereeni- gingen en Ned. Vak Centrale. Opgericht werd een Comité van Actie voor het Open baar Onderwijs. Besloten werd op Zaterdag 30 Sept. a.s een openbare vergadering te houden te Alk maar, in de groote zaal van de Harmonie des namiddags 3 uur, op welke vergadering uiting zal worden gegeven aan den angst over het onrecht, dat de openbare scholen rn het bijzonder ten plattelande wordt aange daan, en over de dreigende opheffing van honderden openbare scholen. EINDE ZOMERTIJD. De zomertijd zal eindigen in den nacht van 7 pp 8 October, om 3 uur. De klokken en andere uurwerken dienen dan dus een uur teruggezet te worden. 8 OCT.-VIERING. Steeds meer straten zullen met de 8 Oct - feesten versierd worden. In een daartoe ge houden vergadering in café „Centraal" heb ben de bewoners van de Magdalenenstraat •besloten, ook door versiering van hun straat deel te nemen aan de feestelijkheden. In een gisteravond gehouden vergadering van de Spoorstraatbewoners is besloten ook de Spoorstraat op 9 October te versieren en te verlichten. De wensch werd uitgesproken, dat de his torische optocht ook door de versierde Spoorstraat zal trekken en het verzoek daar toe zal tot het bestuur van de 8 Öctober- vereeniging gericht worden. Verwacht wordt, dat alle bewoners de vlaggen zullen uitsteken. In dit nummer treft men een bekendmaking van de 8 October-vereeniging aan. waarin vereenigingen, die zich op 9 October langs den weg willen opstellen om H K. H. Prinses Juliana te huldigen, uitgenoodigd worden zich vóór 3 October met vermelding van het aantal leden en vaandels schriftelijk tot •het bestuur van de 8 Octobervereeniging te richten. Aangezien op het verzoek van de bewoners van de Bierkade gunstig is beschikt omtrent de verlichting van de Accijnstoren, is giste renavond besloten ook de Bierkade een fees telijk aanzien te geven en is ook aldaar een commissie gevormd. ZOO'N DRINKEBROER. Hedennacht is een manspersoon terzake openbare dronkenschap geverbaliseerd Hij is ter ontnuchtering aan het bureau van politie in bewaring gesteld. Weecéecicht naar waarnemingen verricht in den morgen van 27 September. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. i Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 773.1 mM. te Sarna. Laagste barometerstand 754.8 mM. te Jan Mayen. Verwachting: Zwakke tot matigen oostelijke tot zuidelijken wind, nevelig tot half of zwaarbewolkt, weinig of geen neerslag, wel. nig verandering in temperatuur. Weero verzicht. In de Iuchtdrukverdeeling kwam weinig verandering. De hooge druk in het noord- oosten nam nog in beteekenis toe. Een twee de kern vormt zich over Ierland en Schot land en ten noordwesten daarvan. Terwijl de depressie bij IJsland wegtrekt, blijft die in de Golf van Biscaye en Zuid-Frankrijk nog aanwezig. Dit minimum geeft nog steeds aanleiding tot zeer zware onweersregens. Iu het afgeloopen etmaal werd vooral het ooste lijk deel van Auvergne en het Rhónedal he vig geteisterd. Er worden van daar regen, hoeheelheden gemeld van tusschen 50 en 100 mM. Om de Noordzee vielen nog lichte tot matige hoeveelheden regen. In Centraal- E'uropa blijft het warm, in het oosten heerscht mooi zomerweer. Voor onze omge- ving is niet veel verandering te verwachten en blijft het weer zacht en bewolkt met mist in de nacht- en morgenuren. CARILLONCONCERT op Donderdagavond van 8.309.30 uur door P. A. van Langen. Klein Moederke Hullebroeck Wiegeliedje Tetterode Ah! Si vous aviez voulu Quand nous étions petits erfants Fruhlingsglaube Schubert Ungeduld Ases Tod Grieg Maiche Funèhre Chopin Litunie Schubert (Dit conoert is het laatste). DE PRINSES BEZOEKT HET KCLONIEHUIS „PRINSES JULIANA" TE EGMOND AAN ZEE. In verband met hetgeen wij gister uit een ander blad hebben overgenomen betreffende het plan van de Prinses, oh. op 9 October nog een bezoek te brengen aan het in Februari geopende Christelijke kolonie-buis „Prinses Juliana" te Egmor.d aan Zee, deelt men óns van de zijde van het bestuur der 8 October-vereeniging mede, cat de daarin vermelde tijdstippen niet juist kunnen zijn, aangezien in den duur van het verblijf der Prinses te Alkmaar geen verandering is ge komen. Eerst na de kranslegging gaat H. K. H. te 12 1/4 uur naar Egmond. maar de Prinses, is te 2 1/4 uur weer aanwezig bij het kerk- conoert, waarna zij op het bordes van het stadhuis het voorbij trekken van den histo- rischen optocht zai bijwonen. NIEUWE KAPPERSZAAK. De heeren Ph. Koning en Th. Beenken heb ben het aangedurfd om in dezen moeilijken tijd een nieuwe kapperszaak te beginnen. En ze zijn van de gedachte uitgegaan: wanneer we iets beginnen, doen we het goed. Zoo maakten we gisteren, toen we eens een kijkje gingen nemen in het voormalige Klompen huis aan de Breedstraat 2, kennis met het nieuwste Amerikaansche patent op het gebied van kappersstoelen, dat ons in elk opzicht een goede vooruitgang leek. Binnen een week heeft men deze zaak tot een geriefelijk kappershuis gemaaki, waar zooals gewoonlijk ook alle mogelijke reukjes en geuren te verkrijgen zijn. De heldere verlichting is aangebracht door „Sanitair" van den heer A. de Jong. Alles bij elkaar een kapperszaak die we met een gerust hart kunnen aanbevelen. WIELRIJDERSCONFLICT. Gistermiddag vond op den hoek Baan- straatOudegracht een aanrijding plaats tusschen twee wielrijders, waarvan de een kwam uit de Baanstraat, terwijl de andere wielrijder uit de richting Ritsevoort kwam aanrijden, zonder evenwel op de signalen van eerstbedoelde te letten. Het rijwiel van den uit de Baanstraat komenden wielrijder werd beschadigd. Door de politie wordt naar de schuldvraag een onderzoek ingesteld, KINDERFEEST SNAARMANSLAAN EN OMGEVING. Van verschillende zijden hiertoe aange zocht zal het Comité-Kinde-feest-Snaarmans- laan en omgeving wederom trachten een feestje voor de jeugd uit dat stadsgedeelte te organiseeren. Genoemd Comité rekent wederom op de vrijgevigheid der bewoners en zullen dez^r dagen de ïnteekenlijsten worden aange boden De datum van het feest is bepaald op October a s. van 3 tot 7 uur. Alle kinderen, van 5 tot en met 13 Jaar' wonende in het stadsgedeelte Hclderscheweg, Stationstraat, Stuartstraat. Geestersingel, m« de in deze wijk gelegen straten kunnen zmn voor deelname aanmelden op Woensdag 4 oc- tober en Donderdag 5 October as.. 'e'jSeIT male van 4 tot 6 uur in het hotel Ceres, He derscheweg. Na deze datums worden beslist geen in" schrijvingen meer aangenomen. A At Nogmaals wordt er aan herinnerd, dat kosten voor het feest bestreden worden de ingezamelde gelden der inteekenlijstefl-

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2